Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΠΕΡΙΟΔΟΣ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΕΓΓΥΜΟΣΥΝΗ


Recommended Posts

  • 6 χρόνια μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γεια σας κορίτσια...δεν ήξερα πού αλλού να ρωτήσω οπότε αν είναι λάθος κατηγορία ζητώ συγγνώμη...

Λοιπόν 6/9 έκανα καισαρική τομή...ήμουν 6 μηνών έγκυος και έχασα το μωρό μου...

Λίγο πριν κλείσω 40 μέρες μου ήρθε πολύ αίμα και κράτησε 4 μέρες μαζί με πόνους περιόδου οπότε υπέθεσα ότι μου ήρθε κανονικά περίοδος...τώρα που περίμενα την επόμενη έχω 5 μέρες καθυστέρηση...όντως έχω καθυστέρηση ή συμβαίνει κάτι άλλο;;;οποία γνωρίζει κάτι ας μου απαντήσει γιατί μετά την καισαρική δεν μου ξανά έδωσε σημασία ο γιατρός μου οπότε δεν είχα να συμβουλευτώ κάποιον...σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και ελπίζω να μπορέσετε να μου απαντήσετε:)

Link to comment
Share on other sites

Καταρχήν δύναμη και υπομονή για αυτο που σου συνεβη. Μονο ένας ειδικός μπορει να σου απαντήσει. Πάντως εμένα μου ηρθε κανονικα μετά απο 3,5 μήνες. Τις πρώτες 40 μερες ειχα σχεδον συνέχεια αίμα, μετα σταμάτησε. 

Link to comment
Share on other sites

On 18/11/2018 at 3:58 ΜΜ, Antigoni1982 είπε:

Γεια σας κορίτσια...δεν ήξερα πού αλλού να ρωτήσω οπότε αν είναι λάθος κατηγορία ζητώ συγγνώμη...

Λοιπόν 6/9 έκανα καισαρική τομή...ήμουν 6 μηνών έγκυος και έχασα το μωρό μου...

Λίγο πριν κλείσω 40 μέρες μου ήρθε πολύ αίμα και κράτησε 4 μέρες μαζί με πόνους περιόδου οπότε υπέθεσα ότι μου ήρθε κανονικά περίοδος...τώρα που περίμενα την επόμενη έχω 5 μέρες καθυστέρηση...όντως έχω καθυστέρηση ή συμβαίνει κάτι άλλο;;;οποία γνωρίζει κάτι ας μου απαντήσει γιατί μετά την καισαρική δεν μου ξανά έδωσε σημασία ο γιατρός μου οπότε δεν είχα να συμβουλευτώ κάποιον...σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και ελπίζω να μπορέσετε να μου απαντήσετε:)

λυπαμαι πολυ

γενικα ανεξαρτητως του τροπου τοκετου μπορει η περιοδος τους πρωτους μηνες να μην ειναι σταθερη

καλο ειναι ομως να βρεις εναν γυναικολογο να συμβουλευεσαι

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 18/11/2018 at 3:58 ΜΜ, Antigoni1982 είπε:

Γεια σας κορίτσια...δεν ήξερα πού αλλού να ρωτήσω οπότε αν είναι λάθος κατηγορία ζητώ συγγνώμη...

Λοιπόν 6/9 έκανα καισαρική τομή...ήμουν 6 μηνών έγκυος και έχασα το μωρό μου...

Λίγο πριν κλείσω 40 μέρες μου ήρθε πολύ αίμα και κράτησε 4 μέρες μαζί με πόνους περιόδου οπότε υπέθεσα ότι μου ήρθε κανονικά περίοδος...τώρα που περίμενα την επόμενη έχω 5 μέρες καθυστέρηση...όντως έχω καθυστέρηση ή συμβαίνει κάτι άλλο;;;οποία γνωρίζει κάτι ας μου απαντήσει γιατί μετά την καισαρική δεν μου ξανά έδωσε σημασία ο γιατρός μου οπότε δεν είχα να συμβουλευτώ κάποιον...σας ευχαριστώ πολύ για τον χρόνο σας και ελπίζω να μπορέσετε να μου απαντήσετε:)

Αντιγονη μου λυπάμαι πολυ για την απώλεια σου! Κουράγιο και δύναμη σου εύχομαι να το αντιμετωπίσεις!! Κι εγω γεννησα 26/3 με καισαρικη στον 7ο μηνα και εχασα κι εγω το μωρο μου!! Εγω δεν είχα πολλα λοχεια μου σταμάτησαν στις 20 μερες και μετα απο 5 μερες μου ηρθε περιοδος!! Είχα παει στο γιατρο γιατι μου ειχε φανεί περιεργο πίστευα οτι θα καθυστερούσε!! Μετα τις επόμενες φορες καθυστερούσε 2-3 μερες μέχρι και μια εβδομάδα!! Τους τελευταίους κύκλους επανηλθε στα φυσιολογικά!! Καλο θα ηταν βέβαια να μιλήσεις και με το γιατρο σου!! 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 χρόνια μετά...

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι καινούργια εδώ μέσα και ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα την απορία μου! 

Γέννησα 25/1 και μαζί με το θηλασμό έδινα και ξένο γιατί δεν χορταινε με τπτ.

Τη Δευτέρα μου ήρθε περιοδος, η γιατρός της μου είπε ότι το καταλαβαίνουν τα μωρά και γι αυτό το εκοψε μόνη της το θηλασμό και εγώ πια δεν έχω άλλο γάλα.

Η ερώτηση μου είναι,ενώ από τη Δευτέρα έχω περιοδο με πολυ αίμα πρώτη φορά στη ζωή μου τέτοια κατάσταση, χτες φαινόταν ότι είναι στο τέλος της αλλά σήμερα ξανά ειδα αιμα. Κι από ότι κατάλαβα από τα ποστ σας θα κρατήσει πολλές μέρες το θέμα?? 

Ειδικά με τόση ροή?? 

Link to comment
Share on other sites

5 ώρες πρίν, Xristia23 είπε:

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι καινούργια εδώ μέσα και ελπίζω να γράφω στο σωστό θέμα την απορία μου! 

Γέννησα 25/1 και μαζί με το θηλασμό έδινα και ξένο γιατί δεν χορταινε με τπτ.

Τη Δευτέρα μου ήρθε περιοδος, η γιατρός της μου είπε ότι το καταλαβαίνουν τα μωρά και γι αυτό το εκοψε μόνη της το θηλασμό και εγώ πια δεν έχω άλλο γάλα.

Η ερώτηση μου είναι,ενώ από τη Δευτέρα έχω περιοδο με πολυ αίμα πρώτη φορά στη ζωή μου τέτοια κατάσταση, χτες φαινόταν ότι είναι στο τέλος της αλλά σήμερα ξανά ειδα αιμα. Κι από ότι κατάλαβα από τα ποστ σας θα κρατήσει πολλές μέρες το θέμα?? 

Ειδικά με τόση ροή?? 

Να σου ζήσει το μωράκι. Εμένα στο πρώτο μου παιδί όταν μου ήρθε περίοδος δεν είδα διάφορα άλλα μάλλον είναι ανάλογα τον οργανισμό. Όσο για το ότι δεν έχεις γάλα όταν έρχεται περίοδος δεν ισχύει απλά ίσως μειώνεται για λίγο το γάλα αλλά πίνοντας το μωρό επανέρχεται εκτός κ αν έδινες ξένο αρκετό κ θα σου κόβονταν έτσι κ αλλιώς

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...