Recommended Posts

Εμενα τα λοχεια μου κρατησαν σχεδον 40 μερες,η περιοδος μου ηρθε μια φορα στους 4 μηνες αλλα με πολυ λιγοτερο αιμα και λιγοτερες μερες (κανονικα μου κραταει 7) και μετα μου ξαναηρθε στους 6 μηνες μετα τη γεννα.Απο τοτε (τωρα εχουν περασει 9μιση μηνες) εχω κανονικα καθε μηνα,απλα δεν εχει ακομη σταθεροποιηθει απολυτα ο κυκλος μου.Πριν τη γεννα ηταν 28 ημερων ρολοι,τωρα μου ερχεται μια στις 26,μια στις 27,αυτο το μηνα μου ηρθε στις 28 και βλεπουμε τον επομενο. Βεβαια,νομιζω πως λογικο ειναι και το οτι αργησε να μου ξαναρθει και το οτι εχει ασταθεια,αφου ακομη θηλαζω.

Διαφημίσεις

Εμένα τα λόχεια μου κρατήσαν καμμιά βδομάδα στην αρχή χωρίς ιδιαίτερο αίμα, σταμάτησαν και ξαναήρθαν χωρίς και παλι ιδιαίτερο αίμα στις 20 περίπου μέρες, κρατήσαν καμμιά 10αριά μέρες και τελείωσαν. Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με το ότι γέννησα με καισαρική. Περίοδος μετά από 2 μήνες και 20 μέρες (θήλαζα), πολύ αίμα και κράτησε περισσότερο απο ότι παλιά.

s-age.pngs-age.png

ΚΟΡΙΤΣΑΡΕΣ ΜΟΥ ΤΙ ΚΑΝΕΤΕ? ΑΛΗΘΕΙΑ ΠΟΤΕ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑΤΕ ΜΕΤΑ ΤΗ ΓΕΝΝΑ????????? ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΠΟΣΟ ΚΑΙΡΟ??? ΠΕΙΤΕ ΜΑΣ ΤΙΣ ΕΜΠΕΙΡΙΕΣ ΣΑΣ!!!

xzDLp2.png

fa5gp2.png

ακριβως στους 2 μηνες δλδ 28 απριλιου γεννησα ,28 ιουνιου ειδα περιοδο και μαλιστα ενω θηλαζα αποκλειστικα τοτε.

η πλακα ειναι οτι στις 40 μερες πηγα στο γιατρο για να με δει και μου ειπε οτι εβλεπε 2 ωαρια δλδ επροκειτο να γινει διπλη ωορρηξια εκεινο το μηνα...το συστημα δουλευε στο φουλ :lol:

HKTLp3.pngNQ8bp3.png

Περίπου 3,5 μήνες μετα τη γέννα αν και θήλαζα και ήλπιζα πως θα αργούσε παραπάνω. Και είχα πολυ πολυ πολύυυ αίμα για μια ολόκληρη εβδομάδα, νόμιζα πως θα πάθω άναιμία τόσο αίμα που έχανα. Τους επόμενους 2 μήνες είχα πάλι πολύ αιμα που τελικά σταθεροποιήθηκε. Είδα 5-6 φορές στους επόμενους μήνες, άστατα όμως και γι αυτό συνέλαβα και το σποράκι μου.

y3I3p3.png

7/6 γεννησα και μου ηρθε στις 16/8.τι κανει το μπισκοτακι σου τετουλα μου?

ΜΟΙΡΑΣΜΕΝΗ ΛΥΠΗ ΕΙΝΑΙ ΜΙΣΗ ΛΥΠΗ , ΑΛΛΑ Η ΕΥΤΥΧΙΑ ΟΤΑΝ ΜΟΙΡΑΖΕΤΑΙ , ΔΙΠΛΑΣΙΑΖΕΤΑΙ!!!

ΚΑΛΗ ΜΕΡΑ!!ΕΓΩ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 1 ΧΡΟΝΟ ΑΚΡΙΒΩΣ. ΑΠΟΚΛΕΙΣΤΙΚΟ ΘΗΛΑΣΜΟ ΜΕΧΡΙ ΤΟΝ 6ο ΚΑΙ ΚΑΝΟΝΙΚΟ ΜΕΧΡΙ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ 2,5 ΧΡΟΝΩΝ Η ΚΟΡΗ ΜΟΥ.

Και γω αποκλειστικά θήλαζα και ακόμα θηλάζω. Γιατί κάποιες τυχερούλες δεν έχουν περιόδο όσο θηλάζουν και κάποιες άλλες έχουν. Είναι αδικο. :(

y3I3p3.png

7/6 γεννησα και μου ηρθε στις 16/8.τι κανει το μπισκοτακι σου τετουλα μου?

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ VICKYPAP ΜΟΥ!!! ΔΟΞΑ ΤΟ ΘΕΟ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΠΑΝΕ. ΑΝ ΚΑΙ ΤΡΕΧΩ ΟΛΗ ΜΕΡΑ!!!!!!!!! ΕΙΝΑΙ ΛΙΓΟ ΖΟΥΖΟΥΝΙΑΡΑ ΑΛΛΑ ΧΑΛΑΛΙ ΤΗΣ. ΣΗΜΕΡΑ ΕΙΧΑΜΕ ΠΑΕΙ ΣΤΟ ΠΑΙΔΩΝ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΛΑ ΠΗΓΑΝ ΚΑΛΑ. ΕΣΕΙΣ ΟΛΑ ΚΑΛΑ?

xzDLp2.png

fa5gp2.png

εμενα παλι πριν 4 μερες ξεκινησε με τα κλασσικα λιγα ροζ..μετα σταματησε και ξανα λιγα ροζ..και συνεχιζει ακαθεκτη με τον ιδιο ρυθμο..δεν εχει ερθει κανονικα ολο παει να ερθει και καπου χανει το δρομο :lol::lol:

και δεν ξερω..θα σταματησει η θα το εχω αυτο μεχρι να κατεβει κανονικα?

κι αν γινει αυτο σε κανα μηνα αυτη τη δουλεια θα εχω? :evil::evil:

Διαφημίσεις

ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΟΥΡΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Ε???

ΤΟΣΟ ΜΑΛΛΙ Η ΚΟΡΑΚΛΑ ΣΟΥ!!! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΣΚΟΡΔΑ!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ.

xzDLp2.png

fa5gp2.png

ΦΑΣΟΛΑΚΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΟΥΡΕΣ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ Ε???

ΤΟΣΟ ΜΑΛΛΙ Η ΚΟΡΑΚΛΑ ΣΟΥ!!! ΦΤΟΥ ΦΤΟΥ ΣΚΟΡΔΑ!! ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ!!

ΟΣΟ ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ ΡΕ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΕΡΘΕΙ.

τετα μου ουτε μια καουρα για δειγμα δεν ειχα! :lol::lol::lol::lol:

μυθος μαλλον αυτο με τις καουρες :lol::lol::lol:

ΜΠΡΑΒΟ ΒΡΕ!!! ΤΙ ΝΑ ΠΩ???? ΕΓΩ ΕΙΧΑ ΠΟΛΛΕΣ ΚΑΙ ΒΕΒΑΙΑ ΕΧΕΙ ΜΑΛΛΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΤΟ ΜΠΙΣΚΟΤΑΚΙ ΜΟΥ. ΓΕΡΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ.

xzDLp2.png

fa5gp2.png

η πλακα ειναι οτι στις 40 μερες πηγα στο γιατρο για να με δει και μου ειπε οτι εβλεπε 2 ωαρια δλδ επροκειτο να γινει διπλη ωορρηξια εκεινο το μηνα...το συστημα δουλευε στο φουλ :lol:

Δηλαδη υπαρχει περιπτωση ενω θηλαζεις,χωρις να σου εχει ερθει περιοδος ακομα να μεινεις εγκυος? :roll::? Κι αν ναι πως το καταλαβαινεις??? Απορια....

Καλημέρα!

Γέννησα με καισαρική και επισκληρίδιο στις 17/10/2008. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να θηλάσω ιδιαίτερα (όχι, δεν έφταιγε η καισαρική :) ), τα λόχεια μου κράτησαν για περίπου 1 μήνα και μετά τις 40 μέρες πήγα στον γιατρό για το πρώτο check. Στην εξέταση είδε ότι όλα ήταν ΟΚ και ότι σε μερικές μέρες θα είχα την πρώτη μου περίοδο. Από τότε έχουν περάσει σχεδόν 20 μέρες, έχω κάτι πονάκια "προέορτια" αλλά από αίμα τίποτα...

Όποιες από σας δεν θήλασαν (γιατί ξέρω ότι ο θηλασμός καθυστερεί τον 1ο κύκλο), πόσο καιρό μετά τον τοκετό αδιαθετήσατε;;

3mbap2.png7AWSp2.png

Διαφημίσεις

Καλημέρα!

Γέννησα με καισαρική και επισκληρίδιο στις 17/10/2008. Δυστυχώς δεν μπόρεσα να θηλάσω ιδιαίτερα (όχι, δεν έφταιγε η καισαρική :) ), τα λόχεια μου κράτησαν για περίπου 1 μήνα και μετά τις 40 μέρες πήγα στον γιατρό για το πρώτο check. Στην εξέταση είδε ότι όλα ήταν ΟΚ και ότι σε μερικές μέρες θα είχα την πρώτη μου περίοδο. Από τότε έχουν περάσει σχεδόν 20 μέρες, έχω κάτι πονάκια "προέορτια" αλλά από αίμα τίποτα...

Όποιες από σας δεν θήλασαν (γιατί ξέρω ότι ο θηλασμός καθυστερεί τον 1ο κύκλο), πόσο καιρό μετά τον τοκετό αδιαθετήσατε;;

Κοιτα εγω θηλασα την κορη μου 2 μηνες.

Μολις σταματησαμε τελειως, δλδ ολοκληρωθηκε κ ο αποθηλασμος, σε 20 μερες ειδα την πρωτη μου περιοδο.

Πιστευω πως πολυ σωστα σου ειπε ο γιατρος, τωρα αν αργησες ή αργησεις λιγο ακομα... δεν νομιζω υπαρχει καποιο προβλημα.

Αφου ξεκινησαν κ τα πονακια σου σημαινει θα δεις. :wink:

Μην μου πεις πως βιαζεσαι! :lol:

καλημέρα και καλή χρονιά σε όλες!!

με το που άλλαξε ο χρόνος αδιαθέτησα :lol::lol:

έτσι για το καλό..αν και θηλάζω..

έχω περιέργεια να δω τί θα γίνει στη συνέχεια.πριν μείνω έγκυος είχα αμμηνόρια λόγω σπω.για να δούμε αν θα βελτιωθεί η κατάσταση

:lol::lol:

4Z1vp3.png

είμαι ερωτευμένη με την κόρη μου!!!!!!!!!!!!!

Κοριτσια εγω γεννησα με καισαρικη στις 30 Ιουνιου, μετα απο σαραντα ημερες πηγα στο γιατρο, ολα καλα, δεν θηλασα καθολου γιατι .... καπνιζα

τα λοχια κρατησαν γυρω στις 40 ημερες και τελικα αδιαθετησα στις 21 ΟΚΤΩΒΡΙΟΥ!!! Τεσερεις μηνες μετα !!! Ρεκορ ετσι;

Ο ΑΓΑΠΟΥΛΗΣ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΧΕΔΟΝ 3 ΕΤΩΝ ΚΑΙ ΤΟΝ ΛΑΤΡΕΥΩ

z0oo.jpgprYNp3.png[/url] .

καλη χρονια σε ολες.μπορειτε να μου πειτε ποτε θα αδιαθετησω?εχω 14 μηνες χωρις περιοδο.κοντευω να σκασωωωωωωωωω.θηλαζω αποκλειστικα εδω και 5 μιση μηνες.οι κοπελες που γεννησαμε μαζι εχουν αδιαθετησει.τι θα κανω?

Μπορεί να κάνεις και χρόνο να αδιαθετήσεις αν θηλάζεις. Γιατί θέλεις τόσο πολύ να σου έρθουν; Θέλεις να κάνεις κι άλλο μωράκι;

PhC7p3.pngXCt8p2.png

και εγω θηλαζω ακόμα και δεν εχω ρωσσους,είναι φυσιολογικό . αλλά να σου πω δεν με νοιαζει κιολάς.... το τελευταιο που θελω ειναι να εχω πόνους περιοδου και πονους στη μεση και να πρεπει να σηκώνω το νινάκι μου...

καλυτερα να αργησουν....

Aphrodite_k

as1cCvM0g410010MDAwNDQxM2RifDY3Mjk4N2R8TXkgbGl0dGxlIFByaW5jZSBpcw.gif

και παραπονιέσαι βρε γκρινιάρα που ακόμη δεν έχεις περίοδο;;;;;;;;;;;;;;εγώ γέννησα πριν απο 2 μήνες και μια εβδομάδα... είχα λόχεια για 37 μέρες και αμέσως μετά μου ήρθε περίοδος η οποία κράτησε σχεδόν 5 μέρες... στις 27 μέρες αν θυμάμαι καλά γιατί τα έχω χάσει κιόλας μου ξαναήρθε περίοδος και δεν λέει να φύγει!!!!!!!!!!! γενικώς δηλαδή απο τότε που γέννησα έχω συνέχεια τους ρώσους πάνω απο το κεφάλι μου... εσύ κοντεύεις να σκάσεις και ίσως έχεις δίκιο σκέψου όμως να θηλάζεις και να χάνεις και τοσο αίμα..δεν μπορώ να πάρω τα πόδια μου πίστεψέ με! :P

ng].png[/url]

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα