Μάρω

Διακοπές στην Χαλκιδική

Recommended Posts

Γνωρίζει κάποιος να μου πει για το Πολύχρονο Χαλικιδικής? Είναι ωραίο μέρος? Έχει καλά καταλύματα?

Διαφημίσεις

Γνωρίζει κάποιος να μου πει για το Πολύχρονο Χαλικιδικής? Είναι ωραίο μέρος? Έχει καλά καταλύματα?

Και θα προαθεσω και την εξής ερώτηση: μηπως ξέρετε τη villa Alexandra και τη Villa Despoina?

.pngy3DLp3.png

ενδιαφερθηκα κ εγω για το Chrousso κ τηλεφωνησα.

Μου ειπαν 160 ευρω με ημιδιατροφη για 2 γονεις κ 2 παιδια το ενα 3 κ το αλλο 13 μηνων. Το σκεφτομαι ακομη μιας που μου ειπαν οτι εχει μια σχετικη αποσταση με τα ποδια για την παραλια κ ο μικρος μου δεν περπαταει ακομη.

Αν εχει κανεις πληροφοριες σχετικα με το συγκεκριμενο η οτιδηποτε αλλο children friendly στη χαλκιδικη θα ηθελα να μαθω πληροφοριες.;)

Κορίτσια θέλω να μου πει κάποια για το συγκεκριμένο ξενοδοχείο στη Χαλκιδική αν έχει πάει και για την περιοχή γενικότερα! Έχουμε δύο παιδάκια, 4+ κα 2,5. Ευχαριστώ...

Πηγα εγω περυσι,απλα τελοιο Κοιταξτε λιγο εδω στο μυνημα 160 http://parents.org.gr/forum/showthread.php?p=2080595#post2080595

Ο υιός μου:20/03/08 H κόρη μου:17/12/09

Μωράκι μου σε περιμένουμε...25/09/2012

Και θα προαθεσω και την εξής ερώτηση: μηπως ξέρετε τη villa Alexandra και τη Villa Despoina?

Είδα τη Villa Alexandra στο internet και μου φάνηκε ιδανικά για εμάς! Αν κάποιος έχει πάει ας μας δώσει επιπλέον πληροφορίες κυρίως για την παραλία μπροστά από το συγκρότημα και για την περιοχή γενικότερα (πολύχρονο, χανιώτη)

Στην βουρβουρου ειναι υπεροχα!Για καλοκαιρινες οικογενειακες ησυχες διακοπες.Καταπληκτικες θαλασσες και αν νοικιασεις βαρκακι τα νερα πιο βαθεια ειναι καταγαλανα.Φαγητο πολυ καλο .Την προτεινω .

:-P

Nοικιαζω χρονια κοντα και στα δύο.Η θαλασσα ειναι η καλυτερη του πρωτου ποδιου κ μια απο τις 5 καλυτερες στη Χαλκιδικη για μενα.Στη βιλα Δεσποινα εχει μεινει συναδελφος μου.Κλασικα χαλκιδιωτικα δωματια.Κιτς και απλα.Δωματια χωρις καν πρωινο ειναι κ μαλιστα η κυρια εκει σου δινει κ σφουγγαριστρα για να τα καθαριζεις μονος σου απ οτι μου ειπε. Το θεωρω θρασος να αυτοαποκαλουνται "βιλα"....

Οταν υπαρχουν προσφορες σε 5στερα με ημιδιατροφη για 4μελη οικογενεια με 100 ευρω,οπως πηγαμε εμεις φετος,δεν θα εδινα 70 ευρω χωρις πρωινο κ χωρις καν καθαρισμο των δωματιων που το ζηταει η κυρα Δεσποινα ουτε με σφαιρες....

Οταν υπαρχουν προσφορες σε 5στερα με ημιδιατροφη για 4μελη οικογενεια με 100 ευρω,οπως πηγαμε εμεις φετος,δεν θα εδινα 70 ευρω χωρις πρωινο κ χωρις καν καθαρισμο των δωματιων που το ζηταει η κυρα Δεσποινα ουτε με σφαιρες....

Ποιο ξενοδοχείο είναι αυτό; Γιατί Χαλκιδική φέτος γίνεται χαμός και στο 2ο πόδι. Οι ξένοι πιάνουν θέση στις καλύτερες παραλίες από τις 10 το πρωί. 100 αυτοκίνητα είχε το Καρύδι τέτοια ώρα. Μόνο στο Πλατανίτσι δεν έχουν φτάσει ακόμη

ΥΓ Πάει το Λαγονήσι. Χτίζεται beach bar. Για όσους πήγαιναν για ησυχία.

εγω απο οσο καταλαβαινω με μια ματια που εριξα μεσω booking η κυρα Δεσποινα κτλ ειναι γυρω στο 65 με 90 ευρω κ τα ξενοδοχεια χωρις φαγητο απο 90 ως 120 απο 130 κ πανω εχει διαφορα ωραια μερη με πρωινο η ημιδιατροφη.

Το κακο ειναι οταν δεν γνωριζεις κ πολλα πραγματα σχετικα με καταλυματα στη χαλκιδικη οπως εγω γιατι μπορει να υπαρχουν σουπερ δωματιακια με πολυ καλη τιμη αλλα κ χαλια πανακριβα ξενοδοχεια.

Γιαυτο οποιος γνωριζει να προτεινει κατι δοκιμασμενο. Για παραδειγμα το Ξενοδοχειο 3* Ακτη στην ουρανουπολη εχει 100 ευρω το 3κλινο με διατροφη. Εχει κανεις πληροφορις σχετικα? Αν οχι εχετε κατι παρομοιο υποψιν?

κοριτσια απο χανιωτη τι παιζει για τεβερνες κ τετοια?εδω που μενουμε ειναι οκ αλλα ειναι αρκετα τουριστικο το μερος κ λιγακι φοβαμαι το που θα φαμε..μη μας στειλουν καλοκαιριταικα!!!ειτε πευκοχωρι εαν ξερετε κατι για φαγητο...

σημειωτεον οι ομπρελες κ τα beach bar τσουζουν....

" Ήρθες εσύ κι η νύχτα γέμισε φως" 30.10.10-23.10.12

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Διαφημίσεις

κοριτσια απο χανιωτη τι παιζει για τεβερνες κ τετοια?εδω που μενουμε ειναι οκ αλλα ειναι αρκετα τουριστικο το μερος κ λιγακι φοβαμαι το που θα φαμε..μη μας στειλουν καλοκαιριταικα!!!ειτε πευκοχωρι εαν ξερετε κατι για φαγητο...

χμμμμ κατσε να σκεφτω....

πευκοχωρι, καλη πιτσα εχει το ριαλτο κ πολυ οικονομικη,

για φαγητο ωραιες ταβερνουλες ειναι το λιογερμα κ το μαζι μετα την προβλητα...

κ οπωσδηποτε να πατε για μπανιο παραλια ξενια ( αναμεσα πευκοχωρι κ παλιουρι) κ αφου ειστε χανιωτη περαστε κ απο μολο να δειτε τους κυριους τακα - τουκα ;)

Vegas δεν ξέρω αν έκλεισες κάπου και πόσο, απλά τώρα είδα το μνμ σου είμαι από Ουρανούπολη και για το Ακτή να σου πω ότι θεωρείτε από τα καλά ξενοδοχεία και η τιμή μου φαίνεται καλη με διατροφή. Λέγοντας καλό (επειδή δεν έχω μείνει προσωπικά ποτε σε κανένα ξενοδοχείο στο χωριο μου) εννοω ότι επειδη η δουλεια μου εχει να κάνει στον τουριστικο και φωτογραφικο τομέα δεν έχω ακουσει μέχρι σήμερα κάτι ασχημο για το Ακτή.

Βεβαια υπάρχουν και πολλα ενοικιαζόμενα δωμάτια και στούντιος αξιόλογα αλλά προσφέρουν μόνο πρωινό όχι πλήρη διατροφή.

Το μόνο αρνητικό που ίσως μπορώ να σκεφτώ για το Ακτή ειναι ότι είναι κοντά στο δρόμο και αν έχεις μικρά παιδιά ίσως σε δυσκολέψει,βεβαια για τον ίδιο λόγο είναι δίπλα στην θάλασσα

Αν έρθεις εδώ θα χαρ'ω πολύ να τα πούμε

Ειμαι απο Κασσάνδρα..για φαγητο μπορεις να πας και Πολυχρονο στην πιτσαρία μιραμαρε, ειναι γωνιακο κατω στην παραλια, πολυ ωραια η πιτσα φιλαδελφεια και με καλες τιμες

και για φαγητο στην Κρυοπηγή στην πλατεια της Ανθουλας...οχι και τοσο οικονομικη αλλα με φανταστικο φαγητο!

Για καφεδακι στα λουτρα Αγιας Παρασκευής στην Βιλα Στάσα.. Η ΘΕΑ!

Και για ψαρακι στον Καπετανιο..

Για μπανιο περα απο Πευκοχωρι και Χανιώτη που σου προτειναν και πιο πανω θα σου ελεγα Σάνη(καθημερινη ομως) στο Καμπινκ και απο εκει μπορεις να πας και μια βολτα και στο ξενοδοχειο και την μαρινα!

Οχι με το αμαξι ομως στο παρκινγκ! θα σου ζητησουν 20 ευρω γιατην εισοδο! Επίσης στο Ποσειδι, κατα προτίμιση στην μυτη, περπατας λιγακι..

Επισης στην Σιβηρη, ιδανικη για παιδια..

Αυτααααααα οτι αλλο θελετε ρωτηστε!!!

κοριτσια ειστε τελειες!!!!ευχαριστω παρα πολυ!θα τα δοκιμασω ολα!

ειδικα αυτον τον μολο θα φαω τον κοσμο να τον βρω!!!!!!:cool:

για ροδο ο,τι θετε!:wink:

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Λοιπόν, αξίζει τον κόπο να ανεβείτε για φαγητό στο Κασσανδρινό. Είναι ένα χωριό στο ορεινό τμήμα του πρώτου ποδιού, εύκολα προσβάσιμο από τη Φούρκα που βρίσκεται στη Δυτική παραθαλάσσια πλευρά του ποδιού αλλά μπορείτε να ανεβείτε και από ένα χωματόδρομο κοντά στο Πολύχρονο αλλά θα μπερδευτείτε και είναι λίγο σκότωμα... Ωραίο κρέας, τυράκι και κάτι διαφορετικό από τα παραθαλάσσια. Επίσης η πιτσαρία που σου είπαν παραπάνω στο Πευκοχώρι είναι όλα τα λεφτά. Α, στη Χανιώτη είχε πριν χρόνια και ένα ινδικό για τους fan του είδους... Και το πρωι για μπάνιο εγώ αγαπώ "ΚΟYΡΣΑΡΟ" δίπλα στα ΞΕΝΙΑ στο Παλιούρι... Ρηχή ωραία θάλασσα, ωραία μουσική και πολλή σκιά και παιδάκια. Καλά να περνάτε!

Think Different

Διαφημίσεις

Και κάτι άλλο... Μη τυχόν και πάει κανείς κατά Βουρβουρού και δεν σταματήσει στον Οβελίξ για πίτσα. Θα πάθει την πλάκα της ζωής του...

Think Different

Εμεις θα παμε Αμμουλιανη παω εκει απο πολυ μικρη δεν την αλλαζω με τιποτα νομιζω ειναι ιδανικο μερος για οικογενεια. Βρηκαμε δωματιο σε ξενοδοχειο με παρκο για το μικρο ο μεγαλος θα κοιμηθει μαζι μας κ πρωινο με 75 ευρω.

Και κάτι άλλο... Μη τυχόν και πάει κανείς κατά Βουρβουρού και δεν σταματήσει στον Οβελίξ για πίτσα. Θα πάθει την πλάκα της ζωής του...

ΕΚΤΟς το οτι ειναι τεραστια δε λεει και πολλα.στην πετανε πανω στο χαρτινο τραπεζομαντιλο ελεος εκεινες οι πλαστικες καρεκλες!!!χιλιες φορες καλυτερη η center στις σερρες.

Λοιπόν, αξίζει τον κόπο να ανεβείτε για φαγητό στο Κασσανδρινό. Είναι ένα χωριό στο ορεινό τμήμα του πρώτου ποδιού, εύκολα προσβάσιμο από τη Φούρκα που βρίσκεται στη Δυτική παραθαλάσσια πλευρά του ποδιού αλλά μπορείτε να ανεβείτε και από ένα χωματόδρομο κοντά στο Πολύχρονο αλλά θα μπερδευτείτε και είναι λίγο σκότωμα...

Αν δεν εχετε 4χ4 μην το ρισκαρετε! ο δρομος δεν ειναι καλος..

κοριτσια καλησπερα!επιστρεφω για να γραψω εντυπωσεις!!στο κασσανδρινο στο ζαχο φαγαμε τελεια! επισης πηγαμε στην αθυτο κ ειναι πανεμορφα.κ ειχε κ ενα πολυ καλο ιταλικο κ ωραιες καφετεριες με θεα!περαν αυτων που μας ειπατε εχετε καμια αλλη προταση?διοτι εχουμε ακομα 5 μερες κ η αληθεια ψιλοβαρεθηκαμε...στη σανη εχει μονο το beach bar κ το ξενοδοχειο?ή εχει κ για φαγητο κ τετοοια?

Μ+Γ 09.09.02

N9tLp2.pngikF4p2.png

Εμεις θα παμε Αμμουλιανη παω εκει απο πολυ μικρη δεν την αλλαζω με τιποτα νομιζω ειναι ιδανικο μερος για οικογενεια. Βρηκαμε δωματιο σε ξενοδοχειο με παρκο για το μικρο ο μεγαλος θα κοιμηθει μαζι μας κ πρωινο με 75 ευρω.

Θέλω και εγώ να πάω μήπως μπορείς να με βοηθήσεις για διαμονή;

κοριτσια καλησπερα!επιστρεφω για να γραψω εντυπωσεις!!στο κασσανδρινο στο ζαχο φαγαμε τελεια! επισης πηγαμε στην αθυτο κ ειναι πανεμορφα.κ ειχε κ ενα πολυ καλο ιταλικο κ ωραιες καφετεριες με θεα!περαν αυτων που μας ειπατε εχετε καμια αλλη προταση?διοτι εχουμε ακομα 5 μερες κ η αληθεια ψιλοβαρεθηκαμε...στη σανη εχει μονο το beach bar κ το ξενοδοχειο?ή εχει κ για φαγητο κ τετοοια?

Στο Sani beach έχει από όλα αλλά νομίζω είναι λίγο τσιμπημένα. Προς Παλιούρι πήγατε; Έχει ωραία παραλία πριν το χωριό εκεί που είναι το παλιό Ξενία.

Ποιο ξενοδοχείο είναι αυτό;

Δεν ηταν ενα μονο...απλα δεν κλειων ποτε απο Booking ή απο το ιδιο το ξενοδοχειο,ψαχνω ειτε μεσω πρακτορειων εξωτερικου ειτε απο καποια ελληνικα μεγαλα πρακτορεια που εχουν απιστευτες προσφορες κ απο τοτε που τα ανακαλυψα τα δωματια των καθε κυρα Κατινων ουτε που να τα φτυσω....Ενδεικτικα φετος ειχα βρει αυτα:

Platamon beach 5αστερων στον Πλαταμωνα με ultra all inclusive"(πλεον των γευματων περιλαμβανε κ κρασι με το φαγητο,επωνυμα ποτα κ οιχ "τοπικα",δωρεαν χρηση spa κλπ) για 4 ατομα 112 ευρω τη βραδια το δωματιο.

Dion palace στο Λιτοχωρο 4 αστερων με ημιδιατροφη 92 ευρω με ημιδιατροφη για 4 ατομα το 4κλινο.

Lagomandra beach στη Λαγόμανδρα Χαλκιδικης στο Μαρμαρα 4στερο με ημιδιατροφη 112 ευρωπουλα.

Αυτα θυμαμαι.Του χρονου ψαξτε το περισσοτερο ιντερνετικα....Φιλιά.

Δεν ηταν ενα μονο...απλα δεν κλειων ποτε απο Booking ή απο το ιδιο το ξενοδοχειο,ψαχνω ειτε μεσω πρακτορειων εξωτερικου ειτε απο καποια ελληνικα μεγαλα πρακτορεια που εχουν απιστευτες προσφορες κ απο τοτε που τα ανακαλυψα τα δωματια των καθε κυρα Κατινων ουτε που να τα φτυσω....Ενδεικτικα φετος ειχα βρει αυτα:

Platamon beach 5αστερων στον Πλαταμωνα με ultra all inclusive"(πλεον των γευματων περιλαμβανε κ κρασι με το φαγητο,επωνυμα ποτα κ οιχ "τοπικα",δωρεαν χρηση spa κλπ) για 4 ατομα 112 ευρω τη βραδια το δωματιο.

Dion palace στο Λιτοχωρο 4 αστερων με ημιδιατροφη 92 ευρω με ημιδιατροφη για 4 ατομα το 4κλινο.

Lagomandra beach στη Λαγόμανδρα Χαλκιδικης στο Μαρμαρα 4στερο με ημιδιατροφη 112 ευρωπουλα.

Αυτα θυμαμαι.Του χρονου ψαξτε το περισσοτερο ιντερνετικα....Φιλιά.

Μπορεις να μου στειλεις ενα ξενο site;;

Η Κατερινούλα μου εχει αποκτησει αδερφούλη 

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα