Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Διακοπές στην Χαλκιδική


Μάρω

Recommended Posts

είπαμε ότι στο σημείο που είναι ο οικισμός δεν ενδείκνυται για μπάνιο δεν μιλήσαμε για τις παραλίες που είναι πιο πέρα

εγώ προσωπικά αγανάκτησα με τα κουνούπια μιας και είναι γνωστό ότι στην περιοχή έχει πολλούς βάλτους :wink:

 

Το 2ο πόδι έχει πολύ πιο ωραίες παραλίες πχ Τριστίνικα Ακτή Καλογριάς

Αρμενιστής Καλαμίτσι Καβουρότρυπες και πάει λέγοντας...............

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 131
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Franklin , βουρβουρού μπορεί να λέει ο καθένας ( διότι ντόπιοι δεν είμαστε) όλη την περιοχή από το όρμο της Παναγιάς έως και πιό πέρα από τον οικισμό της βουρβουρούς.

Στο χάρτη άμα τα δεις θα δεις δεκάδες κολπίσκους ανοιχτούς ή πιο κλειστούς ( λόγο του συμπλέγματος των νησιδών απέναντι).

Θα δεις αλλού νερά γαλαζοπράσινα μιας και ο βυθός έχει άσπρη άμμο ή πιο σκούρα νερά όπου υπάρχει πέτρα.όσο πλησιάζεις προς τον οικισμό ( ερχόμενος από τον όρμο παναγιάς ) η ποιότητα της παραλίας αλλά και η θάλασσα χειροτερεύουν.

Δεν έκανα και ανάλυση υδάτων , αλλά ότι μπορούσε να δει γυμνό μάτι πριν εννέα χρόνια.

Μάλιστα επειδή για μένα τότε ήταν η πρώτη φορά στην ζωή μου που επέλεξα κι έκλεισα διακοπές μέσο διαδυκτίου ( απλά κοιτάζοντας φωτός σε sites) όταν πήγα πάνω είχα 12 μέρες και πίστεψε με πήγα σε αρκετά σημεία σε αυτό που αποκαλούμε βουρβουρού να δω τελικά αν άξιζε το ρίσκο η επιλογή μέσω ίντερνετ.

Τώρα όσον αφρά τα μαγαζιά που είπα ....δεν θέλω να χρησιμοποιήσω ονόματα ενοικιάσεων δωματίων τα οποία έχουν στενή επαφή με την θάλασσα και σερβίρουν και φαγητό στο μπροστινό κομμάτι του κτηρίου τους ( κήπος) και αμέσως είναι η θάλασσα.

Τότε υπήρχαν τουλάχιστον 2 τέτοιες επιχειρήσεις......σήμερα πόσες?????

 

Τέλος σε καμία περίπτωση δεν λέω πως όλη η περιοχή είναι βρώμικη.

Η περιοχή έχει και βάλτους , αλλά και χειμάρους οι οποίοι τον χειμώνα έχουν κατεβάσει τόνους από πέτρες και χώμα κι έτσι χαλούν κάποια κομμάτια της ευρύτερης περιοχής.

 

Έκανα μια αναζήτηση στον γούγλη http://www.google.com με την λέξη βουρβουρού και βγήκαν τουλάχιστον 6~7 σαϊτς για την περιοχή με αρκετές δεκάδες δωμάτια ξενοδοχεία σπίτια για όλα τα βαλάντια.

 

Και επειδή ανέφερες την Επανωμή , έριξα μια ματιά στον χάρτη και το 'πιασα το υπονούμενο ( μιας και δεν ήξερα που πέφτει η επανωμή).

Φαντάζομαι τα νερά της Επανωμής τώρα , μιας και θυμάμαι πως ήταν τα νερά στην Περαία ή περέα το 1987 :oops:

Link to comment
Share on other sites

A τα πουλακια μου...οντως αυτοσυστηνωνται στο νετ ως "Βουρβουρου" χλμ μακρια απο την περιοχη για να ψωνιζουν αθωα θυματα... :twisted: Καποια απο αυτα τα δωματια εχουν μπροστα βουρκο...και ειναι ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ ΠΡΙΝ ΤΗ ΒΟΥΡΒΟΥΡΟΥ...αλλα "ξεχασαν" να βαλουν το ΠΡΙΝ. Βλεπετε ο οικισμος ειναι ξακουστος για τη θαλασσα του και καποιοι επιτηδειοι το εκμεταλευονται δεοντως...

 

Να κοιτατε στο Καρυδι ειναι η καλυτερη παραλια με τυρκουαζ νερα και ασπρη αμμο...εμενα προσωπικα μου θυμισε Μαλδιβες... :cry:

Link to comment
Share on other sites

[quote name="almak

 

Και επειδή ανέφερες την Επανωμή ' date=' έριξα μια ματιά στον χάρτη και το 'πιασα το υπονούμενο ( μιας και δεν ήξερα που πέφτει η επανωμή).

Φαντάζομαι τα νερά της Επανωμής τώρα , μιας και θυμάμαι πως ήταν τα νερά στην Περαία ή περέα το 1987 :oops:[/quote]

 

:lol::lol: πιστεύεις δηλαδή ότι η Περαία( τσίκι τσίκι )έχει αλλάξει από το 1987 :lol::lol:

Η Επανωμή έχει κάπως πιο καθαρά νερά αλλά πολύ ισχυρά ρεύματα αλλά προσωπικά δεν θα βουτούσα ποτέ σε κανένα από τα δύο προαναφερόμενα μέρη :wink:

Το δικαίωμά σας να ομιλείτε,δεν περιλαμβάνει και υποχρέωσή μας να σας πάρουμε στα σοβαρά

Link to comment
Share on other sites

Πράγματι η Βουρβουρού είναι μια περιοχή που αποτελειται απο πολλούς οικισμούς.Προς τον Ορμο Παναγιάς δεν είναι και ότι καλύτερο αλλα προχωρώντας με κατεύθυνση πρός τον οικισμό των καθηγητών όπου βρίσκεται και το λιμανάκι καρύδι η παραλίες επανειλλημένα μπαίνουν σε τουριστικούς οδηγούς καθώς είναι από τις καλύτερες της Ελλάδας.

Το θέμα με τα κουνούπια είναι γενικότερο και πιο έντονο προς τον Ορμο όπου έχει ρηχά νερά που λιμνάζουν σε κάποια σημεία.

Το μειονέκτημα που ίσως θα έβρισκα είναι η υπερβολική ησυχία καθώς μέσα στους οικισμούς δεν υπάρχουν και πολλά κοσμικά. Λύνετε βέβαια με μια μικρή διαδρομή μέχρι την Νικήτη όπου γίνετε χαμός από κόσμο. Επίσης στα κοντινά καμπινγκ με αποκορύφωμα τον Αρμενιστή που είναι πόλος έλξης νεολαίας και διοργανώνει πάρα πολλές δραστηριότητες κάθε καλοκαίρι. Είναι γεγονός πως το να κλείνεις διακοπές μέσω διαδικτύου μπορεί να σε οδηγήσει και σε εντελώς ακατάλληλα μέρη καθώς σου προβάλουν μόνο ότι τους συμφέρει.

Τώρα σχετικά με την Επανωμή. Επίσης μιλάμε για μιά πολύ μεγάλη έκταση παραλίας. Όσοι δεν μείνετε στο κτήμα του Καραγκιόζη όπου γινότανε το πάλαι ποτέ οι σχολικές εκδρομές θα ανακαλύψετε όχι εύκολα ευτυχώς για μας που έχουμε εξοχικό εκεί, το Ναυάγιο, τον Ποταμό, την μύτη στη Ν. Ηράκλεια που δεν έχουν να ζηλέψουν τίποτα από την Χαλκιδική. Επίσης αν παρατηρήσετε τον χάρτη η θάλσσα της Επανωμής δεν είναι όπως της Περαίας στο Θερμαικό. Υπάρχει ο μεγάλος κάβος της Μηχανιώνας.

Αυτά συγγνώμη αν σας κούρασα. Αλλά έχω πάει σε κάθε λιμανάκι της Χαλκιδικής, εχω εξοχικό στην Επανωμή, και έχω ζήσει δέκα χρόνια στην Αθήνα την πίκρα του να ψάχνεις καθαρή παραλία για το Σαββατοκύριακό όπου στην επιστροφή να μήν περάσεις τρείς ώρες μέσα στο αυτοκίνητο.

Ο Μανώλης είναι 10,5 χρονών

Η Μαλβίνα είναι 8,5 χρονών

Ο Γιάννης είναι 6 χρονών

 

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μάλλον δεν τη βλέπω για Βουρβουρού φέτος. Πολύ μπέρδεμα η υπόθεση ή μάλλον πολύ κακό για το τίποτε. Άσε που άλλαξαν οι ημερομηνίες διακοπών και πρέπει να πάμε Αύγουστο και δε βρίσκουμε κάτι που να μας αρέσει. Μια φίλη μου πάντως που γνωρίζει την περιοχή μου είπε ότι μάλλον δεν αξίζει τον κόπο να κάνουμε 8 ώρες δρόμο με τα παιδιά για εκεί. Υπάρχουν και πιο κοντινά μέρη στην Αττική εξίσου ωραία. Πάντως οι πληροφορίες σας έπαιξαν καθοριστικό ρόλο. Ευχαριστώ!

.png.png
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν τη βλέπω για Βουρβουρού φέτος. Πολύ μπέρδεμα η υπόθεση ή μάλλον πολύ κακό για το τίποτε. Άσε που άλλαξαν οι ημερομηνίες διακοπών και πρέπει να πάμε Αύγουστο και δε βρίσκουμε κάτι που να μας αρέσει. Μια φίλη μου πάντως που γνωρίζει την περιοχή μου είπε ότι μάλλον δεν αξίζει τον κόπο να κάνουμε 8 ώρες δρόμο με τα παιδιά για εκεί. Υπάρχουν και πιο κοντινά μέρη στην Αττική εξίσου ωραία. Πάντως οι πληροφορίες σας έπαιξαν καθοριστικό ρόλο. Ευχαριστώ!
Tώρα που τα λέμε , όταν με το καλό βρείτε κάτι εξίσου καλό στην αττική , αν δεν σου κάνει κόπο βάλε κανένα λινκ να το δούμε...............και μεις αθήνα είμαστε ....όλο και κάπου εδώ γύρω θα πάμε για κανένα 10ήμερο.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον δεν τη βλέπω για Βουρβουρού φέτος. Πολύ μπέρδεμα η υπόθεση ή μάλλον πολύ κακό για το τίποτε. Άσε που άλλαξαν οι ημερομηνίες διακοπών και πρέπει να πάμε Αύγουστο και δε βρίσκουμε κάτι που να μας αρέσει. Μια φίλη μου πάντως που γνωρίζει την περιοχή μου είπε ότι μάλλον δεν αξίζει τον κόπο να κάνουμε 8 ώρες δρόμο με τα παιδιά για εκεί. Υπάρχουν και πιο κοντινά μέρη στην Αττική εξίσου ωραία. Πάντως οι πληροφορίες σας έπαιξαν καθοριστικό ρόλο. Ευχαριστώ!
Tώρα που τα λέμε , όταν με το καλό βρείτε κάτι εξίσου καλό στην αττική , αν δεν σου κάνει κόπο βάλε κανένα λινκ να το δούμε...............και μεις αθήνα είμαστε ....όλο και κάπου εδώ γύρω θα πάμε για κανένα 10ήμερο.

 

Ελάτε στα Ίρια almak! Εσείς δεν κάνετε και camping? Έχει πολύ ωραία camping, 2 ωρίτσες μόνο από Αθήνα δίπλα στο πανέμορφο Ναύπλιο, και με πολύ καλή θάλασσα.

Εντάξει, δεν είναι και Χαλκιδική, αλλά για κοντά, είναι ωραία.

 

http://www.posidon-camping.gr/camping_gr.html

Link to comment
Share on other sites

Fraklin συνυπογράφω και εγώ για το Καρύδι στη Βουρβουρού και επίσης να θυμίσω και το μπαράκι του Λωτού που βρίσκεται ακριβώς από πάνω ... τώρα βέβαια με το μωρό δεν μας βλέπω να το επισκεφτόμαστε σύντομα :lol: ...

 

Τελικά κλείσαμε και εμείς για Χαλκιδική φέτος ... Lagomandra Beach Hotel, την παραλία την ξέρω είναι καταπληκτική για το ξενοδοχείο θα δείξει, θα σας πω μετά εντυπώσεις :lol: ... αλήθεια έχει πάει κανείς από έσας;

Φαίνεται πάντως καλό από τις φωτό, θα είμαστε μεγάλη παρέα - τέσσερις οικογένειες με μωρά ενός και κάτι μέχρι δύομιση ετών. Εύχομαι να είναι έτσι όπως μας τα περιέγραψαν all inclusive και να γλιτώσουμε τις άσκοπες μετακινήσεις. Είπαν πως θα μας βάλουν και σε family rooms, μεγαλύτερα από τα κανονικά και ισόγεια με πρόσβαση κατευθείαν στον κήπο.... είδωμεν!!!!!!!!

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

Fraklin συνυπογράφω και εγώ για το Καρύδι στη Βουρβουρού και επίσης να θυμίσω και το μπαράκι του Λωτού που βρίσκεται ακριβώς από πάνω ... τώρα βέβαια με το μωρό δεν μας βλέπω να το επισκεφτόμαστε σύντομα :lol: ...

 

Τελικά κλείσαμε και εμείς για Χαλκιδική φέτος ... Lagomandra Beach Hotel, την παραλία την ξέρω είναι καταπληκτική για το ξενοδοχείο θα δείξει, θα σας πω μετά εντυπώσεις :lol: ... αλήθεια έχει πάει κανείς από έσας;

Φαίνεται πάντως καλό από τις φωτό, θα είμαστε μεγάλη παρέα - τέσσερις οικογένειες με μωρά ενός και κάτι μέχρι δύομιση ετών. Εύχομαι να είναι έτσι όπως μας τα περιέγραψαν all inclusive και να γλιτώσουμε τις άσκοπες μετακινήσεις. Είπαν πως θα μας βάλουν και σε family rooms, μεγαλύτερα από τα κανονικά και ισόγεια με πρόσβαση κατευθείαν στον κήπο.... είδωμεν!!!!!!!!

 

απλά τέλεια..

ιδανικά και για παιδάκια!

Μία από τις αγαπημένες μου παραλίες στη Χαλκιδική, την οποία επισκεπτόμαστε αρκετές φορές κάθε καλοκαίρι. Αυτά τα πεύκα, η θάλασσα, χαλαρώνω και μόνο που τα σκέφτομαι..

 

καλά να περάσετε!!!!

O gios mou-3 H korh mou-4

weight.png[/url]

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

 

απλά τέλεια..

ιδανικά και για παιδάκια!

Μία από τις αγαπημένες μου παραλίες στη Χαλκιδική, την οποία επισκεπτόμαστε αρκετές φορές κάθε καλοκαίρι. Αυτά τα πεύκα, η θάλασσα, χαλαρώνω και μόνο που τα σκέφτομαι..

 

καλά να περάσετε!!!!

 

Ευχαριστώ nefg, χαίρομαι που το επιβεβαιώνεις ως επιλογή :wink: !

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΑ ειναι η Λαγομανδρα... μια απο τις καλυτερες παραλιες της Χαλκιδικης που εχει και το συν οτι εχει τεραστιο πευκοδασος με πευκα που φιλανε τη θαλασσα και μπορουν να παιζουν τα παιδια.... Eκει καναμε ελευθερο καμπινγκ απο τα 6 μεχρι τα 12 μου....Υπεροχες αναμνησεις...

 

Το κακο με το "Λαγομανδρα" ειναι οτι ειναι πανω απο την εθνικη και για να πας στη θαλασσα πρεπει να περασεις μια αερογεφυρα.... ΠΟΣΟ ΠΗΓΕ ΤΟ ΜΑΛΛΙ για all inclusive? :roll: Εγω γιατι δεν βρηκα all inclusive γμτην ασχετιλα μου? :twisted:

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΑ ειναι η Λαγομανδρα... μια απο τις καλυτερες παραλιες της Χαλκιδικης που εχει και το συν οτι εχει τεραστιο πευκοδασος με πευκα που φιλανε τη θαλασσα και μπορουν να παιζουν τα παιδια.... Eκει καναμε ελευθερο καμπινγκ απο τα 6 μεχρι τα 12 μου....Υπεροχες αναμνησεις...

 

Το κακο με το "Λαγομανδρα" ειναι οτι ειναι πανω απο την εθνικη και για να πας στη θαλασσα πρεπει να περασεις μια αερογεφυρα.... ΠΟΣΟ ΠΗΓΕ ΤΟ ΜΑΛΛΙ για all inclusive? :roll: Εγω γιατι δεν βρηκα all inclusive γμτην ασχετιλα μου? :twisted:

 

Στη Λαγόμανδρα υπάρχουν δύο ξενοδοχεία, το Lagomandra Hotel που είναι πάνω από το δρόμο και έχει πρόσβαση στη θάλασσα με αερογέφυρα και το Lagomandra Beach Hotel, που βρίσκεται μπροστά στην παραλία και σε αυτό θα μείνουμε εμείς.

Για να πάρετε μια γεύση από τιμες κτλ δείτε εδώ ....

 

http://www.hotel-lagomandra.gr/

1aLup3.png

 

BtUIp3.png

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Παιδάκια επειδή σκέφτομαι κι εγώ να πάω (φέτος με εργαστική εστία) και μου είπαν για Βουρβουρου και με όλα αυτά που διάβασα....,

αξίζει τελικά???

 

Ερώτηση

Η Χαλκιδική (2ο ή 3ο πόδι) έχει ζεστές θαλασσες????

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάτι καλό αλλά όχι πανάκριβο όπως το Sani και το Porto Carras; Γιατί εντάξει να τα δώσω τα κερατιάτικα που θέλουνε,αλλά εμείς έχουμε τον ακάθιστο, θα φάμε και τριπλάσια στη γύρα μας. Κάτι μέχρι 200 ευρώ υπάρχει; Μέχρι Σκιάθο κατεβαίνουμε, παρακάτω αποκλείεται.

Link to comment
Share on other sites

Βρε παιδιά!!! Φωτιές μου ανάψατε.... Είχα βάλει πριν καιρό αυτό το post, πήρα κάποιες απαντήσεις, νόμιζα οτι ολοκληρώθηκε και το άλλο ΣΚ θα πήγαινα αυτοπροσώπως σε 2 αλλά τώρα διαβάζω για Suni, Λαγονησι, Πολύχρονο Porto Kara klp. Δείτε σας παρακαλώ οι συμφορουμιτες και οι συμφορουμιτισσες που έχουν κάνει διακοπές με παιδιά ή έχουν δικά τους δωμάτια, ταιριάζει κάτι από αυτά που προτείνονται στην περίπτωση μου.

 

http://parents.org.gr/forum/viewtopic.php?t=15116&highlight=

 

Ευχαριστώ θερμά....

Dwnjp2.png

O ΑΝΤΩΝΗΣ ΜΟΥ ΓΕΝΝΗΘΗΚΕ 4/4/09

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Τα παιδια μου ακομη θυμουνται πριν απο 3 χρονια, το Πορτο Καρρα και εννοω το συγκροτημα γενικα. Ησυχια στα δωματια μεσα και εξω απο αυτα, θαλασσα του ξενοδοχειου εξαιρετικη, ασφαλεια χωρις αυτοκινητα, πισινες, παιδοτοποι, παιδικη χαρα, αχ, τι να πρωτοπω...

Χωρος στο γκαζον για παιχνιδι, βολτες βραδακι απο το ενα ξενοδοχειο του στο αλλο, στο δρομακι πλαι στη θαλασσα, οπου υπηρχαν και ξαπλωστρες να κατσεις στη διαδρομη, το τρενακι που σε γυριζει σε ολο το συγκροτημα, φαγητο τελειο... Κοστιζει, αλλα αν δω προσφορα καλη που δινει το ξενοδοχειο, θα ξ α ν α π α ω ...

Πριν γράψεις, σκέψου!

Πριν κατακρίνεις, περίμενε!

Πριν προσευχηθείς, συγχώρα!

Πριν παραιτηθείς, προσπάθησε!

Link to comment
Share on other sites

Δείτε λίγο και αυτό το site http://www.medhotels.com βάλτε την ημερομηνία που θέλετε να πάτε, την περιοχή και σας βγάζει όλα τα διαθέσιμα. Οι τιμές που βγάζει είναι πολύ καλύτερες από αυτές που δίνουν τα ξενοδοχεία. Μην ξεχάσετε να το αλλάξετε σε ευρω, πάνω πάνω.

Είχε πάει η κουνιάδα μου στην Κέκρυρα με αυτούς και ήταν τέλεια. Σε πενταστερο ξενοδοχείο με ημιδιατροφη και λογική τιμη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κάναμε μικροί μερικές φορές οικογενειακές διακοπές, και περνούσαμε πολύ ωραία. Αλλά από τότε έχουν περάσει πολλάααααα χρόνια....

Ακόμα όμως κι αν νομίζεις ότι δεν αξίζει, όμορφες χαλκιδικιώτικες παραλίες είναι πολύ κοντά. Δεν νομίζω όμως ότι θα θελήσεις να φύγεις... Είναι ωραία η Χαλκιδική με τα παιδιά...

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πέρσι το καλοκαίρι μέναμε Μαρμαρά και πήγαμε αρκετές φορές για μπάνιο στη Βουρβουρού, η θάλασσα ήταν φανταστική, ότι πρέπει για παιδιά. Ο γιος μου ήταν 2,5 ετών και ξετρελάθηκε. Απλώς θέλει να πας οργανωμένα στην παραλία, δηλ. ομπρέλες, καρεκλάκια, ψυγειάκι κλπ. Και μπορείς να γυρίσεις και σε άλλες παραλίες πολύ όμορφες.

 

c4a750929b.png

220a4ec648.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,

Εμείς πήγαμε πέρισυ το καλοκαίρι και μείναμε στον Ψαρογιάννη. Ηταν καλό το δωμάτιο (όχι τίποτα το τρομερό) και η παραλία εκεί μπροστά κατάλληλη για πιτσιρίκια... Ρηχή και ζεστή. Η κόρη μου την λάτρεψε. Εχει και φυσική σκιά απο τα δέντρα.

Αρκετά μέρη για φαί αλλά περίπατο μόνο απο παραλία γιατί οι δρόμοι είναι στενοί χωρίς πεζοδρόμια και αρκετά επικίνδυνοι.

Εμένα επειδή αρρώστησε το πουλάκι μου (μια ίωση που έκανε μόνο πυρετό .... :cry:) βρήκα άμεση ανταπόκριση απο μια παιδίατρο στην Νικήτη. Δηλαδή ό,τι χρειαστείς θα το βρεις στην Νικήτη.... που αχρείαστα να ναι..

Σουπερ Μάρκετ έχει 2 αλλά ακριβά.

 

Γενικά όλοι εξοπλίζουν τα στούντιο που διαμένουν και καταφεύγουν στην Νικήτη για όλα τα άλλα.

 

Για Εξορμήσεις γύρω έχει πολλες επιλογές και με αξιόλογες παραλίες.

Προσοχή στα κουνούπια... ΘΕΡΙΖΟΥΝ!!!

 

Αυτά για τώρα αν θυμηθώ κάτι άλλο............

Link to comment
Share on other sites

http://www.halkidiki.com/kalamaras/index_g.htm

http://www.Lagonisi-Beach.gr

Σας προτείνω και τα δυο , τα οποία είναι το ένα δίπλα από το άλλο.

Το δεύτερο είναι πιο προσεγμένο (χλιδάτο) από το πρώτο , αλλά και τα δυο έχουν μια υπέροχη ( σχεδόν ιδιωτική) θάλασσα-άμμο.

Ο δρόμος για τα αυτοκίνητα είναι πολύ πίσω από τα σπίτια .

Βγαίνεις από την αυλή και πατάς άμμο αμέσως , σε πέντε μέτρα είσαι μέσα στην θάλασσα η οποία είναι ότι πρέπει για παιδάκια.

Είχα μήνει δέκα μέρες στο ΛΑΓΟΝΉΣΙ ΜΠΙΤΣ ( αξέχαστες διακοπές ) όταν φυγαμε στον δρόμο η γυναίκα μου έκλαιγε από χαρά.

 

Ξέχασα να γράψω πως είναι ένα βήμα πρίν την βουρβουρού!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δύο συνεχόμενες χρονιές κάνουμε διακοπές στην Βουρβουρού, μας άρεσε πάρα πολύ, ειδικά η ζεστή θάλασσα!!! Είναι θετικό ότι τα περισσότερα καταλύματα έχουν αυλές με χόρτο και δέντρα (φυσική σκιά) και τα μικρά έχουν πολύ χώρο για παιχνίδι. Αρκετά απο αυτά είναι μπροστά στη θάλασσα, τελειώνει η αυλή και αρχίζει η παραλία!!! Πέρυσι μείναμε http://www.halkidiki.com/zinozis/index_g.htm, που έχει αρκετά δίχωρα δωμάτια ισόγεια!!! Έχει όντως πολλές μέλισσες!!!! μα πολλές!!! Έχει ησυχία! Έχει υπέροχες παραλίες σε κοντινές αποστάσεις. Για φαι μπορείς να βρεις απο όλα. Δεν προσφέρεται καθόλου για βόλτα. Το σκεφτόμαστε και για φέτος!

«Δικαίωμα δεν είναι κάτι που σου δίνει κάποιος, αλλά κάτι που κανείς δεν μπορεί να σου πάρει». Ramsey Clark

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...