Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

ουφ

έλεγα και εγώ να κανονίσω catering για το πάρτυ των μικρών, για να μην είμαι στο τρέξιμο όλη τη μέρα και να απολάυσω τις στιγμές κιαι τους καλεσμένους μας, αλλά με αυτά που ακούω... δεν παίζει!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Εμενα η προσφορα που μου εδωσαν ειναι 29?/ατομο. Μπορεις να μου πεις τι μενου ειχες και ποσο σου στοιχισαν οι σερβιτοροι?

 

29?????τι λες τωρα?πανω απο τα διπλα:evil::evil:

κ τους κανω κ διαφημηση ξανα:evil::evil:

θα ψαξω να βρω το μενου κ θα το γραψω.

MD1op3.png
Link to comment
Share on other sites

29?????τι λες τωρα?πανω απο τα διπλα:evil::evil:

κ τους κανω κ διαφημηση ξανα:evil::evil:

θα ψαξω να βρω το μενου κ θα το γραψω.

 

Ελπιζω να λεμε για το ιδιο. Club Catering στο Πικερμι σωστα?

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω χρησιμοποιήσει για εταιρικές εκδηλώσεις όλα τα κέτερινγκ. Από τα ποιο value for money είναι το Arte Sabroso. Κάπου θα το βρείτε στο ιντερνετ. Το έχει ένας μάγειρας και με τις τιμές μπορείτε να πείτε το budget που έχετε και τί μπορεί να σας κάνει. αυτό κάνω με κάθε εκδήλωση που πρέπει να προγραμματίσω

beeeeezzzzz

Link to comment
Share on other sites

Προσφερει τρεις σαλατες,4 ορεκτικα,4 κρεατικα, γλυκο και ποτα. Ητιμη μου φαινεται ακριβη για τον δικο μου χωρο καθως και τα φαγητα υπερβολη για βαπτιση. Θελωω κατι πιο light

 

 

λογικα θα μπορέσεις να διαμορφωσεις το μενου όπως θελεις, αναλογα με το πόσο φαγητο θες.

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συγνωμη ρε κοριτσια εχω εκνευριστει αρκετα. Υπαρχουν στο forum αναφορες σε catering οικονομικα με 12,14 18 ? καθιστο με εξοπλισμο. Εχω μιλησει με ολα αυτα και δεν εχω βρει τιμη κατω απο 25?, πως γινεται? Τα κοριτσια ποε εχουν κανει αναφορα σε τετοιες τιμες ας δωσουν παραπ[ανω λεπτομερειες γιατι κοντευω να λαλησω με αυτα που ακουω

Link to comment
Share on other sites

Συγνωμη ρε κοριτσια εχω εκνευριστει αρκετα. Υπαρχουν στο forum αναφορες σε catering οικονομικα με 12,14 18 ? καθιστο με εξοπλισμο. Εχω μιλησει με ολα αυτα και δεν εχω βρει τιμη κατω απο 25?, πως γινεται? Τα κοριτσια ποε εχουν κανει αναφορα σε τετοιες τιμες ας δωσουν παραπ[ανω λεπτομερειες γιατι κοντευω να λαλησω με αυτα που ακουω

 

 

Μήπως οι τιμές αυτές αφορούσαν την προηγούμενη χρονιά??Ή έχουν διαμορφωθεί με τον καινούριο ΦΠΑ??

Πάντως,παρά την κρίση,δεν βλέπω να πέφτουν οι τιμές,το αντίθετο θα έλεγα...

Link to comment
Share on other sites

εγω πληρωσα 12ε/ατομο την προηγουμενη χρονια και φπα ενα τυπικο ποσο περιπου 150ε μετα απο συνενοηση...

γι'αυτο εντυπωσιαζομαι:?

 

Τους το ανεφερα και μου ειπαν οτι αποκλειεται.Τετοιες τιμες αφορουν coctail παρτυ. Το σερβιριστο με τραπεζια ειναι πολυ πιο ακριβο. Μιλας για το club catering στο Πικερμι? Μπορεις να μου πεις τι μενου επελεξες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μήπως οι τιμές αυτές αφορούσαν την προηγούμενη χρονιά??Ή έχουν διαμορφωθεί με τον καινούριο ΦΠΑ??

Πάντως,παρά την κρίση,δεν βλέπω να πέφτουν οι τιμές,το αντίθετο θα έλεγα...

 

Την προηγουμενη χρονια αφορουν οι τιμες των κοριτσιων αλλα δεν δικαιολογειται τετοια αυξηση. Απο 12,14 σε 25 με 30. Αυτο ειναι double scor. Το σιγουρο ειναι οτι οι τιμες δεν πεφτουν με τιποτα. Κριση ξεκριση αυτοι κοιτανε να βγαλουν 100 και 200% κερδος

Link to comment
Share on other sites

Την προηγουμενη χρονια αφορουν οι τιμες των κοριτσιων αλλα δεν δικαιολογειται τετοια αυξηση. Απο 12,14 σε 25 με 30. Αυτο ειναι double scor. Το σιγουρο ειναι οτι οι τιμες δεν πεφτουν με τιποτα. Κριση ξεκριση αυτοι κοιτανε να βγαλουν 100 και 200% κερδος

 

 

Το ξέρω,αλλά δεν θα ήταν πιο έξυπνο εκ μέρους τους,να ρίξουν τις τιμές ή έστω να τις κρατήσουν σταθερές,ώστε να τους προτιμάει ο κόσμος??

Γιατί έτσι δεν θα πατάει κανένας.

Link to comment
Share on other sites

Επιτελους βρηκα κι ενα Catering με φυσιολογικες τιμες. Οποια κοπελα ενδιαφερεται της στελνω πμ γυρω στα 18 με 20?

 

 

Δεν γράφεις καλύτερα τί συμπεριλαμβάνεται σε αυτή την τιμή ώστε να υπάρχει ένα μέτρο σύγκρισης ας πούμε ????

Και, δεν έχω καταλάβει, γιατί να μην αναφερθεί το όνομα ... τόσα και τόσα έχουν αναφερθεί...

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Λοιπον Eλληνικο Παραδοσιακο Catering. Μενου 1 Ποικιλια απο κλαμπακια, 2σαλατες,πιτσακια,πικοιλια απο μπουκιτσες φυλλου,πεννες,λουκανικο, κεφτεδακια,κοτοπουλο, σουβλακι χοιρινο,πιττες, γλυκο και ποτα. Τιμη 18 μεγαλοι και 13,50 μικροι. Μενου 2 μπριος και σουδακια τυριων, 2 σαλατες, κρεπες,φλογερες,φαρφαλες,φιλετινια,μπιφτεκια,κοτοπουλο,ρυζι, πατατες γλυκο και ποτα. Τιμες 19?μεγαλοι και 14? παιδια. Οι τιμες ειναι διαπραγματευσιμες. Κανουν και διακοσμηση με ραννερ και φερνουν και τεντα. Δεν συμπεριλαμβανονται οι σερβιτοροι στις τιμες

Link to comment
Share on other sites

Μπόμπες με γαλοπούλα και τυρί φιλαδέλφια

Σαλάτα φρέσκων λαχανικών με μαρούλι, λάχανο, radicchio, κόκκινο λάχανο, τοματίνια, croutons και sauce vinaigrette

Πιτάκια με μπέικον τυρί και ντομάτα

Πατατούλες rissoles με φρέσκο βούτυρο και δεντρολίβανο

Σουφλέ ζυμαρικών με αλλαντικά και τυριά και πλούσια κρέμα

Μπιφτεκάκια ανατολίτικα με πίτα και φρέσκια ντομάτα

Κοτόπουλο θρακάτο με σάλτσα μουστάρδας

Μίνι χοιρινά σουβλάκια με πολύχρωμες πιπεριές

Ποκιλία από μικρά γλυκά (μίνι προφιτερόλ,παστάκια με μους σοκολάτα,τζήζ κέικ,εκμέκ καταίφι, lemon pie)

Κρασί σε ασκό λευκό κόκκινο από το Οινοποιείο Παπαγιαννάκου

Αναψυκτικά

Νερό εμφιαλωμένο (ήβη Λουτρακίου)

Μπύρα amstel

με όλο τον εξοπλισμό

 

18ευρώ+φπα

Link to comment
Share on other sites

Πέρσι το καλοκαιρι πήγα σε γάμο στο Ελληνικο Παραδοσιακό Catering σε ένα χώρο τους κάτω από την Πάρνηθα. Το φαγητό -σερβιριστό- ήταν συμπαθητικό, ούτε το κατι άλλο να ενθουσιαστείς ούτε και χάλια. Κλασικό μενού γάμου θα το έλεγα με ορεκτικό, κυρίως πιατο με κρέας και σαλάτα και γλυκάκι.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπόμπες με γαλοπούλα και τυρί φιλαδέλφια

Σαλάτα φρέσκων λαχανικών με μαρούλι, λάχανο, radicchio, κόκκινο λάχανο, τοματίνια, croutons και sauce vinaigrette

Πιτάκια με μπέικον τυρί και ντομάτα

Πατατούλες rissoles με φρέσκο βούτυρο και δεντρολίβανο

Σουφλέ ζυμαρικών με αλλαντικά και τυριά και πλούσια κρέμα

Μπιφτεκάκια ανατολίτικα με πίτα και φρέσκια ντομάτα

Κοτόπουλο θρακάτο με σάλτσα μουστάρδας

Μίνι χοιρινά σουβλάκια με πολύχρωμες πιπεριές

Ποκιλία από μικρά γλυκά (μίνι προφιτερόλ,παστάκια με μους σοκολάτα,τζήζ κέικ,εκμέκ καταίφι, lemon pie)

Κρασί σε ασκό λευκό κόκκινο από το Οινοποιείο Παπαγιαννάκου

Αναψυκτικά

Νερό εμφιαλωμένο (ήβη Λουτρακίου)

Μπύρα amstel

με όλο τον εξοπλισμό

 

18ευρώ+φπα

 

Σε ποιο catering αναφερεσαι κοριτσακι?

Link to comment
Share on other sites

Αν δε δοκιμάσεις τα φαγητά που θα παραγγείλεις, καλό είναι να μην προτιμίσεις κάποιο, μόνο και μόνο λόγω τιμής...

 

Εννοειται οτι εχουμε σκοπο να ζητησουμε δοκιμη

Link to comment
Share on other sites

Βρε κοριτσια ζητησα προσφορα απο καποια catering για τραπεζι βαπτισης στο πατρικο μου και οι τιμες που μου εδωσαν ειναι 30?/ατομο? Δεν ειναι υπερβολη? Αν πας σε καποιο μαγαζι που σου προσφερει τα ιδια οι τιμες παιζουν εκει γυρω μπορει και φθηνοτερα. Πιστευα οτι αν κανω κατι στο δικο μοας χωρο θα μας ερθει οικονομικοτερα. Μαλλον επεσα εξω. Μηπως εχω αδικο που μου φαινονται ακριβες οι τιμες?

 

γιατι δεν ψάχνεις και την εξης λογική?εφόσον θα γίνει σπιτι σου να δανειστεις τραπεζια και καρεκλες.....να βάλεις 2 κατσικια πχ να στα ψήσουν έξω στον φουρνο......και άλλα κρετικα αν θες....παρε 4-5 έτοιμες πιτες απο souper market....ας τις ψησεις στο σπιτι σου πριν την βάπτιση πχ το μεσημερι πάρε και απο ένα φουρνο στυλ βενετη διάφορα πιτσακια και τετοια και θα σου βγει πιο φθηνα.....

1129643tvsq1yiqpw.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδία μην συγκρίνετε ανόμοια πράγματα και μπερδεύεστε, άλλο το μενού με τα φαγητά τα πιάτα τα ποτήρια και τα μαχαιροπήρουνα (14-20 ευρώ το άτομο), άλλο ο λοιπός εξοπλισμός (τραπέζια και καρέκλες, τέντες κτλ) και άλλο το service (ψιλοέμπειροι σερβιτόροι, να ξέρουν να χειριστούν καταστάσεις σπιτιού, θέλουν τουλάχιστον 25 ευρώ την ώρα για στήσιμο, εξυπηρέτηση και μάζεμα)....

 

Τιμή με service σε σπίτι δεν θα βρείτε κάτω από 25 ευρώ, έχει πολύ κουβάλημα, στήσιμο, μάζεμα κτλ.... και αν αναλογιστείς και την κούραση της οικοδέσποινας, καλύτερα να πας έξω σε χώρο ή ταβέρνα με 29-30... ή να κάνεις στο σπίτι μόνο με φαγητό και να επιστρατεύσεις μέλη της οικογένειας για στήσιμο, σερβίρισμα και μάζεμα..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον Eλληνικο Παραδοσιακο Catering. Μενου 1 Ποικιλια απο κλαμπακια, 2σαλατες,πιτσακια,πικοιλια απο μπουκιτσες φυλλου,πεννες,λουκανικο, κεφτεδακια,κοτοπουλο, σουβλακι χοιρινο,πιττες, γλυκο και ποτα. Τιμη 18 μεγαλοι και 13,50 μικροι. Μενου 2 μπριος και σουδακια τυριων, 2 σαλατες, κρεπες,φλογερες,φαρφαλες,φιλετινια,μπιφτεκια,κοτοπουλο,ρυζι, πατατες γλυκο και ποτα. Τιμες 19?μεγαλοι και 14? παιδια. Οι τιμες ειναι διαπραγματευσιμες. Κανουν και διακοσμηση με ραννερ και φερνουν και τεντα. Δεν συμπεριλαμβανονται οι σερβιτοροι στις τιμες

 

προσεξε το αυτο γιατι οι σερβιτορροι ειναι πολλά χρηματα!και θα σου πει πιθανων οτι για 100 καλεσμενους ας πουμε πρεπει να εχεις 7 σερβιτόρους όχι 3!το αναλύσατε το θεμα σερβιτόροι;

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...