Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Βρε κοριτσια ζητησα προσφορα απο καποια catering για τραπεζι βαπτισης στο πατρικο μου και οι τιμες που μου εδωσαν ειναι 30?/ατομο? Δεν ειναι υπερβολη? Αν πας σε καποιο μαγαζι που σου προσφερει τα ιδια οι τιμες παιζουν εκει γυρω μπορει και φθηνοτερα. Πιστευα οτι αν κανω κατι στο δικο μοας χωρο θα μας ερθει οικονομικοτερα. Μαλλον επεσα εξω. Μηπως εχω αδικο που μου φαινονται ακριβες οι τιμες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 79
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Μήπως πήγες σε ακριβό catering? :confused: Και τι μενού σου πρότειναν? Εγώ έκανα αξιοπρεπέστατο catering με 14?/άτομο στην εκκλησια. 8 κομμάτια μεζέδες αν θυμάμαι καλά ανα καλεσμένο (150 άτομα περιπου) δυο γλυκά και περίσσεψε πολύυυυυ πράμα :P

Link to comment
Share on other sites

Μήπως πήγες σε ακριβό catering? :confused: Και τι μενού σου πρότειναν? Εγώ έκανα αξιοπρεπέστατο catering με 14?/άτομο στην εκκλησια. 8 κομμάτια μεζέδες αν θυμάμαι καλά ανα καλεσμένο (150 άτομα περιπου) δυο γλυκά και περίσσεψε πολύυυυυ πράμα :P

 

Εψαξα εδω μεσα και πηρα καποια τηλεφωνα. Βεβαια εγω θελω καθιστο. Τι να πω? Περιμενω κι αλλες προσφορες. Μπορεις να μου στειλεις τα στοιχεια απο το catering που χρησιμοποιησες?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=83031

 

Κοίτα λίγο κι εδώ επειδή η κοπέλα που άνοιξε το θέμα νομίζω πως ανέφερε ότι τελικά βρήκε οικονομικό catering για την ίδια δουλειά με αυτή που αναφέρεις πως ψάχνεις...

Εχουν ξεφύγει πάντως δεν έχεις άδικο σε αυτό... Αν είναι να σκάσεις 30 ευρώ το άτομο πας κι έξω και δεν έχεις να μαζεύεις κιόλας... εμάς μας ζήτησαν 21 ευρώ το άτομο για κρύο μπουφέ παιδικού παρτυ με 4-5 είδη και τούρτα .... τί λέμε τώρα !!!!!

x3lfp2?r=1334129047

 

ziswp2.png

Link to comment
Share on other sites

Τον γιο μου τον βαπτισα επαρχία και το τραπεζι σε εξοχικό κεντρο εκει κοντα μας πήγε 17 ευρώ το άτομο, με εξαιρετικό φαγητο σε απίστευτες ποσότητες, δε νομίζω να εχω ξαναφαει ετσι στη ζωή μου μιλάμε! Και ο χωρος πανεμορφος και το κεντρο εξαιρετικό, η συζηγος του ιδιοκτητη μας εφτιαξε και τη διακοσμηση (με πραγματα που ειχα αγοράσει εγω εννοειται). Ηταν ολα καταπληκτικά και με 17 ευρώ! Κι τωρα λεμε 14 ευρω σε κετερινγ για ορθιο μπουφε και να είμαστε ευχαριστημένοι! Τι να πω...

EXXQp3.pngAIzKp2.png
Link to comment
Share on other sites

ζουζουνελ οι τιμές στην επαρχία δεν έχουν σχέση με Αθήνα :(...

Α και μια διευκρίνηση....το catering που βρήκα δεν λέω ότι είναι το φθηνότερο γιατί δεν είχα καθόλου χρόνο να ψάξω...Μπορεί να υπάρχουν και πιο φθηνα (χλωμό το βλέπω όμως...)

Link to comment
Share on other sites

έχω ανοίξει άλλο θέμα για το catering που θέλω να κάνω στο σπίτι αλλά θα σας τα πω και από δω!

ΕΧΟΥΝ ΞΕΦΥΓΕΙ!!!

Έστειλα e-mail και πήρα τηλ πάνω από 20 catering!

Έχω μαζέψει ένα κάρο μενού και προσφορές!

Έχω μιλήσει με διάφορους τύπους που νομίζουν ότι επειδή βαφτίζεις θα τους σκάσεις τα ωραία σου λεφτά επειδή "νομίζουν ότι" έχουν όνομα!

Βρήκα μερικούς συζητήσιμους ανθρώπους και κάποιους που είναι ανένδοτοι να κατεβάσουν τιμή & να τροποποιήσουν μενού! Κάποιοι με το ζόρι με χρεώνουν παρκαδόρο!!!!!!! ενώ ο κόσμος θα παρκάρει στο δρόμο!

Ότι και να πω είναι λίγο! Εγώ έχω σχεδόν καταλήξει κάπου...

 

Πάντως με 30+ ευρώ (χωρίς φπα παρακαλώ), τους πάω στο καλύτερο εστιατόριο ή στην καλύτερη ταβέρνα τρώνε του σκασμού και έχω και το σπίτι μου καθαρό!

 

Σόρρυ για το ξέσπασμα!:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κάποιοι με το ζόρι με χρεώνουν παρκαδόρο!!!!!!! ενώ ο κόσμος θα παρκάρει στο δρόμο!

 

Δεν ξέρω αν αυτό είναι για γέλια ή για κλάματα...

Με τέτοια κρίση,κάνουν αμάν να βρουν πελάτες και τους κάνουν μετά και κόλπα.:evil:

Link to comment
Share on other sites

http://parents.org.gr/forum/showthread.php?t=56249&highlight=catering

δειτε εδω

club catering εκανα περσυ στην βαπτιση, 12ε το ατομο κ τελειο. ;)

 

Με τι μενού; Ο εξοπλισμός (τραπεζοκαθίσματα κλπ ήταν μέσα;) Πήρα μια προσφορά από αυτούς και μάλλον θα ξαναπάω για διαπραγμάτευση μενού & τιμής!

Link to comment
Share on other sites

ολα μεσα, εκτος τους σερβιτορους που ηταν εξτρα, αλλα πραγματικα πολυ καλο κ δεχονται παζαρι.

 

Εμενα η προσφορα που μου εδωσαν ειναι 29?/ατομο. Μπορεις να μου πεις τι μενου ειχες και ποσο σου στοιχισαν οι σερβιτοροι?

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια...οταν ερχετε το catering στο δικο σου σπίτι φερνει τρελό εξοπλισμο και σερβιτόρους πολλές ωρες πριν.οταν πας στο μαγαζι φτιαχνουν απλά το φαγητο, ουτε μεταφορες ουτε τιποτα! στην μεγαλη μου κόρη ειχα catering στο σπίτι εκανα μπουφε (αλλά κανονικό φαγητό, οχι τύπου κοκτέηλ)πλήρωσα 30 ευρω.βεβαια 1μιση χρόνο πριν στην Πατρα.Ωστοσο ηταν απο τα φθηνοτερα!οι προσφορες ειχαν φτασει μεχρι 50!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ειναι υπερβολη το ποσο που σου ζητησαν, αν θες μπορω να σου προτεινω το κετερινγκ που ειχα στην βαφτιση του γιου μου, πολυ καλο φαγητο με πληρες εξοπλισμο γιατι το τραπεζι εγινε στον κηπο της εκκλησιας και μεσα στην τιμη ηταν ολα τα ραννερ της διακοσμησης και ο παγωτατζης με το παγωτατζιδικο με τρεις γευσεις παγωτων με κυπελακι και χωνακι . Μου εκανε απιστευτη εντυπωση η ευγενεια του προσωπικου τους και ολες οι συννενοησεις εγιναν στο σπιτι μου χωρις να κουνησω το δαχτυλακι μου αφου ο υπευθυνος ηρθε στο σπιτι μου για να μην τρεχω με το μωρο.

 

Και εγω ειχα κλεισει αλλο κετερινγκ αρχικα αλλα μου εκανε τετοια προσφορα που κερδισα αρκετα χρηματα και απο τα γλυκα που δεν εκανα τελικα γιατι ειχα το παγωτο και απο τα ραννερ που θα αγοραζα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειχα εγω εκανε 18 ευρω το ατομο και ειχε τραπεζομαντηλα πιατικα και τα λοιπα για 100 ατομα μπουφες για 100 ατομα με 3 ειδη κρεατικων,συνοδευτικο ορεκτικα, δυο ζυμαρικα, τρεις νομιζω σαλατες μπυρες κρασι αναψυκτικα μεσα στην τιμη, τα του παγωτου που ειπα πριν και αν θυμαμαι καλα 4 γκαρσονια και τα ραννερ μεσα.

 

Το φαγητο περισσεψε κιολλας και οι δικοι μου που το δοκιμασαν μου ειπαν οτι ηταν πολυ καλα σε γευση γιατι εγω δεν προλαβα να φαω αφου ειχα αλλου το μυαλο μου στον κοσμο δηλαδη. Το κρασακι που ηπια ηταν οντως πολυ καλο ενω στον γαμο μου που ειχα πληρωσει πολυ περισσοτερα ηταν μουφα το κρασι.

Link to comment
Share on other sites

Αυτο που ειχα εγω εκανε 18 ευρω το ατομο και ειχε τραπεζομαντηλα πιατικα και τα λοιπα για 100 ατομα μπουφες για 100 ατομα με 3 ειδη κρεατικων,συνοδευτικο ορεκτικα, δυο ζυμαρικα, τρεις νομιζω σαλατες μπυρες κρασι αναψυκτικα μεσα στην τιμη, τα του παγωτου που ειπα πριν και αν θυμαμαι καλα 4 γκαρσονια και τα ραννερ μεσα.

 

Το φαγητο περισσεψε κιολλας και οι δικοι μου που το δοκιμασαν μου ειπαν οτι ηταν πολυ καλα σε γευση γιατι εγω δεν προλαβα να φαω αφου ειχα αλλου το μυαλο μου στον κοσμο δηλαδη. Το κρασακι που ηπια ηταν οντως πολυ καλο ενω στον γαμο μου που ειχα πληρωσει πολυ περισσοτερα ηταν μουφα το κρασι.

 

Αυτό είναι οικονομικό!!!! Το θέλω κι εγώ!!!

 

εμενα το club service μου έδωσε τιμή 31 χωρίς φπα και χωρίς σερβιτόρους για καθιστό! και για coctail 24! Μα είναι δυνατόν να τους έχω όρθιους και να πληρώσω 24 ευρώ το άτομο????

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια...οταν ερχετε το catering στο δικο σου σπίτι φερνει τρελό εξοπλισμο και σερβιτόρους πολλές ωρες πριν.οταν πας στο μαγαζι φτιαχνουν απλά το φαγητο, ουτε μεταφορες ουτε τιποτα! στην μεγαλη μου κόρη ειχα catering στο σπίτι εκανα μπουφε (αλλά κανονικό φαγητό, οχι τύπου κοκτέηλ)πλήρωσα 30 ευρω.βεβαια 1μιση χρόνο πριν στην Πατρα.Ωστοσο ηταν απο τα φθηνοτερα!οι προσφορες ειχαν φτασει μεχρι 50!

 

Δεν συμβαίνει παντού αυτό! Όταν κοίταγα για το γάμο μου, είχα καταλήξει πρώτα σε catering που μου είχε δώσει τιμή με εξοπλισμό κλπ και μετά βρήκα το χώρο. Πολλοί χώροι δεν έχουν καθόλου εξοπλισμό!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειναι υπερβολη το ποσο που σου ζητησαν, αν θες μπορω να σου προτεινω το κετερινγκ που ειχα στην βαφτιση του γιου μου, πολυ καλο φαγητο με πληρες εξοπλισμο γιατι το τραπεζι εγινε στον κηπο της εκκλησιας και μεσα στην τιμη ηταν ολα τα ραννερ της διακοσμησης και ο παγωτατζης με το παγωτατζιδικο με τρεις γευσεις παγωτων με κυπελακι και χωνακι . Μου εκανε απιστευτη εντυπωση η ευγενεια του προσωπικου τους και ολες οι συννενοησεις εγιναν στο σπιτι μου χωρις να κουνησω το δαχτυλακι μου αφου ο υπευθυνος ηρθε στο σπιτι μου για να μην τρεχω με το μωρο.

 

Και εγω ειχα κλεισει αλλο κετερινγκ αρχικα αλλα μου εκανε τετοια προσφορα που κερδισα αρκετα χρηματα και απο τα γλυκα που δεν εκανα τελικα γιατι ειχα το παγωτο και απο τα ραννερ που θα αγοραζα.

 

Θα μου στειλέις τα στοιχεια σε παρακαλω πολυ?

Link to comment
Share on other sites

βρε παιδια, διευκρινιστε για τι ειδους κατερινκ μιλάτε;τι ακριβως προσφερει με 30 ευρω;

 

Προσφερει τρεις σαλατες,4 ορεκτικα,4 κρεατικα, γλυκο και ποτα. Ητιμη μου φαινεται ακριβη για τον δικο μου χωρο καθως και τα φαγητα υπερβολη για βαπτιση. Θελωω κατι πιο light

Link to comment
Share on other sites

έχω ανοίξει άλλο θέμα για το catering που θέλω να κάνω στο σπίτι αλλά θα σας τα πω και από δω!

ΕΧΟΥΝ ΞΕΦΥΓΕΙ!!!

Έστειλα e-mail και πήρα τηλ πάνω από 20 catering!

Έχω μαζέψει ένα κάρο μενού και προσφορές!

Έχω μιλήσει με διάφορους τύπους που νομίζουν ότι επειδή βαφτίζεις θα τους σκάσεις τα ωραία σου λεφτά επειδή "νομίζουν ότι" έχουν όνομα!

Βρήκα μερικούς συζητήσιμους ανθρώπους και κάποιους που είναι ανένδοτοι να κατεβάσουν τιμή & να τροποποιήσουν μενού! Κάποιοι με το ζόρι με χρεώνουν παρκαδόρο!!!!!!! ενώ ο κόσμος θα παρκάρει στο δρόμο!

Ότι και να πω είναι λίγο! Εγώ έχω σχεδόν καταλήξει κάπου...

 

Πάντως με 30+ ευρώ (χωρίς φπα παρακαλώ), τους πάω στο καλύτερο εστιατόριο ή στην καλύτερη ταβέρνα τρώνε του σκασμού και έχω και το σπίτι μου καθαρό!

 

Σόρρυ για το ξέσπασμα!:D

 

Koritsaki σε ποιους κατεληξες τελικα? Αν μπορεις στειλε πμ

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...