Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

καλησπερα σας υπαρχει καποια που να εχει κανει αντιπυκτηκα ενεσακια inoxep? μου τα εδωσε ο γιατρος μου να τα περνω μετα την ωολυψια απο την δευτερη μερα. εχει γινει η κοιλια μου στο σημειο που το βαζω μελανο.

μηπως εχετε παρουσιαση ιδια κατασταση? να σημειοσω οτι δεν εχω θρομβοφιλια και αυριο θα κανω την εβρυομεταφορα.

 

Ούτε εγώ έχω πιστοποιημένη θρομβοφιλια-προληπτικά τις κάνω!κι εγώ με ινοχεπ ξεκινηςα.στην αρχή κι εμενα μπλε ήταν η κοιλιά μου-μετά μου είπε ο γιατρός να κην τις κάνω κοντά στον οφαλό,γιατί έχει πολλά αγγεία-επίσης είναι υποδόριες,δηλ κάτω από το δέρμα-δηλ τη σύριγγα να τη βάζεις αρκε!τά πλάγια!μου πήρε δύο μήνες να μάθω να τις κάνω

TBlYp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,5k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ούτε εγώ έχω πιστοποιημένη θρομβοφιλια-προληπτικά τις κάνω!κι εγώ με ινοχεπ ξεκινηςα.στην αρχή κι εμενα μπλε ήταν η κοιλιά μου-μετά μου είπε ο γιατρός να κην τις κάνω κοντά στον οφαλό,γιατί έχει πολλά αγγεία-επίσης είναι υποδόριες,δηλ κάτω από το δέρμα-δηλ τη σύριγγα να τη βάζεις αρκε!τά πλάγια!μου πήρε δύο μήνες να μάθω να τις κάνω

ax koritsia kai ego einai h trith mera poy kano aytes tis eneseis den exo melanies akoma apla otan trexei mesa to farmako tsoyzei ligaki thn velona den thn niotho katholoy...moy tis kanei o andras moy giati den mporo fovamai:( ego exo thromvofilia..meta apo dyo palidromes tora eimai eguos kai elpizo ola na pane kala aythn thn fora,,,

Link to comment
Share on other sites

ax koritsia kai ego einai h trith mera poy kano aytes tis eneseis den exo melanies akoma apla otan trexei mesa to farmako tsoyzei ligaki thn velona den thn niotho katholoy...moy tis kanei o andras moy giati den mporo fovamai:( ego exo thromvofilia..meta apo dyo palidromes tora eimai eguos kai elpizo ola na pane kala aythn thn fora,,,

 

;)ολα θα πανε καλα! σου ευχομαι να εχεις μια ηρεμη κ τελειομηνη εγκυμοσινη!

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια,υπαρχει καποια κοπελα που να εχει αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο ή δυσινοδωγοναιμια?

θα ηθελα πολυ τις αποψεις σας γιατι μολις βγηκαν τα αποτελεσματα μου και εχω φρικαρει!!!

Εχω κ εγω το μαιευτικο αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο.Εκανα εξετασεις πριν κανα 2 μηνες, βγηκαν τα αποτελεσματα που εδειχναν αυτο ακριβως και τωρα περιμενω κατι συμπληρωματικα αποτελεσματα.Η αιματολογος που με παρακολουθει μου ειπε να ξεκινησω σαλοσπιρ και φιλισιν και οταν με το καλο μεινω εγκυος ενεσεις ινοχεπ στην κοιλια...Και εμενα δεν μου πολυαρεσει η ιδεα αλλα δεν θελω να ξαναρισκαρω να χασω το μωρακι μου...

hfYup2.pngnHCVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω κ εγω το μαιευτικο αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο.Εκανα εξετασεις πριν κανα 2 μηνες, βγηκαν τα αποτελεσματα που εδειχναν αυτο ακριβως και τωρα περιμενω κατι συμπληρωματικα αποτελεσματα.Η αιματολογος που με παρακολουθει μου ειπε να ξεκινησω σαλοσπιρ και φιλισιν και οταν με το καλο μεινω εγκυος ενεσεις ινοχεπ στην κοιλια...Και εμενα δεν μου πολυαρεσει η ιδεα αλλα δεν θελω να ξαναρισκαρω να χασω το μωρακι μου...

 

Μια απο τα ιδια!δυστυχως εγω ειμαι σχετικα "περιεργη υποθεση" γιατι εμφανιζω και τα συμπτωματα του συνδρομου αλλα επισης εχω κ πολλη χαμηλο ινωδογονο κατι το οποιο δν σχετιζεται.τωρα ειμαι στη φαση που θα κανω επιπλεον εξετασεις για να καταληξουν.σαλοσπιρ κ φιλισιν για αρχη κ οταν με το καλο ξαναμεινω εγκυος ενεσεις...

απο θεσ/νικη εισαι?

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ναι και εχω κανει τις εξετασεις στο Ιπποκρατειο. Εγω δεν εχω συμπτωματα μονο στην εγκυμοσυνη μου εμφανιστηκε!Θα μπορουσες να μου πεις καποια απο τα συμπτωματα,μηπως και δεν τα αναγνωριζω?Αισθανεσαι ας πουμε ζαλη η κατι τετοιο?Ελπιζω παντως να πανε ολα καλα τωρα που το ανακαλυψαμε και να μην εχουμε προβληματα ουτε στην εγκυμοσυνη ουτε εκτος!

hfYup2.pngnHCVp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κοριτσια ,

 

και εγω ειχα μαιευτικο αντιφωσφολιπιδικο συνδρομο και δεν το ηξερα και εχασα το μωρακι μου 38 εβδομαδες!

 

Και εγω ειμαι με θεραπεια σαλοσπιτι - felicine και ιnnohep οταν με το καλο ξαναμεινω εγκυος.Εγω δεν ειχα ιστορικο κανενα ουτε καμια παλλινδρομη για να το ξερω πιο πριν και δυστυχως καικα...Ευχομαι ολες συντομα να παμε καλα και να εχουμε τελειομηνες εγκυμοσυνες.

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω ηδη ενα αγορακι 5 ετων στο οποιο δν ειχα ΤΠΤ!!!!

ολη μου η εγκυμοσυνη ηταν κανονικοτατη χωρις να παιρνω φαρμακα ή ενεσεις.το ανακαλυψαμε εδω κ ενα χρονο περιπου γιατι δν εμενα εγκυος κ τελικα η συλληψη γινοταν αλλα απεβαλλα στη 5η με 6η εβδομαδα(νομιζα οτι μου ερχοταν περιοδος).....ο τοτε γιατρος μου ελεγε οτι εχω θεμα ορμονικο κ πολυ αγχος!!!!εγω ειμαι σχετικα περιεργη περιπτωση γιατι εχω συμπτωματα κ απο θρομβοφιλια κ απο αφσ....περιμενω να δω τι θα γινει....

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Ναι και εχω κανει τις εξετασεις στο Ιπποκρατειο. Εγω δεν εχω συμπτωματα μονο στην εγκυμοσυνη μου εμφανιστηκε!Θα μπορουσες να μου πεις καποια απο τα συμπτωματα,μηπως και δεν τα αναγνωριζω?Αισθανεσαι ας πουμε ζαλη η κατι τετοιο?Ελπιζω παντως να πανε ολα καλα τωρα που το ανακαλυψαμε και να μην εχουμε προβληματα ουτε στην εγκυμοσυνη ουτε εκτος!

 

εκτος απο τις αποβολλες εχω εντονες ζαλαδες ,βγαζω μελανιες σε διαφορα σημεια του σωματος μου χωρις να χτυπησω , νευρα τρελλα κ αλλα πολλα που δν μου ερχονται τωρα...η γιατρος μου ολα αυτα δν τα δινει ιδιαιτερη σημασια το πιο βασικο ειναι οι αποβολες και οι μελανιες μου.

αχ μακαρι να πανε ολα καλα γιατι να σου πω την αληθεια με εχει παρει πολυ απο κατω.

ελπιζουμε για αυτον τον μηνα αλλιως μαλλον θα παω για σπερματεγχυση τον Ιανουαριο...

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

Μη στεναχωριεσαι ολα καλα θα πανε!Απο τις ιστοριες που εχω διαβασει στο φορουμ οι κοπελες που εκανα τη θεραπεια τα καταφεραν και γεννησαν μια χαρα τα μωρακα τους!Και εγω εχω μια κορη 2 χρονων και οπως και εσυ δεν ειχα τιποτα στην πρωτη εγκυμοσυνη(εκτος απο μια μικρη αποκολληση στην αρχη)!!!Οταν ομως ξαναεμεινα εγκυος δυστυχως εχασα το μωρακι μου στην 20η εβδομαδα...Τι να πω?Ολα ειναι θεμα τυχης...Ευχομαι και σε σενα και στη Markela35 συντομα ευχαριστα νεα και μια τελειομηνη εγκυμοσυνη!!!!

hfYup2.pngnHCVp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

δεν εχω πολλες ελπιδες να σου πω την αληθεια ειναι λιγο πολυπλοκη η κατασταση μου!!!!συμφωνω μαζι σου οτι ειναι καθαρα θεμα τυχης!!!ελπιζω να πανε καλα τα πραγματα για ολες μας!!!

qOUNp2.png.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

καλημερα και απο εμενα αν και εχω ξαναγραψει την ιστορια μου στο φορουμ θα ηθελα τη γνωμη σας μιας και ειστε ειδικες ή αν εχετε περασει κατι αντιστοιχο. περισυ εμεινα εγκυος πρωτη φορα και απο την αρχη δεν πηγαινε καλα αργησε να φανει ο σακος εμενε πισω σε εβδομαδες αργησαμε να ακουσουμε καρδια και οταν την ακουσαμε μετα απο 2 εβδομαδες παλλινδομησε (στην 9 εβδομαδα) μετα απο 6 μηνες εμεινα παλι εγκυος οι 2 γιατροι μου λεγανε να μην κανω εξετασεις και οτι ηταν τυχαιο.δεν ειχα κανενα προβλημα ωσπου πηγαινοντας για την β επιπεδου η γιατρος ειδε οτι ο τραχηλος ειχε εξαλειφθει 4mm!και ειχε περασει μεσα και αμνιακο υγρο δεν γινοταν περιδεση γιατι θα μου εσπαγε τα νερα οπως και εγινε την επομενη μερα.γεννησα φυσιολογικα το μωρο που δεν εζησε γιατι ηταν μικρο.βαβαια το μωρο ζουσε μεχρι 3 ωρες πριν γεννησω περιπου.διεγνωσαν απο την αρχη ανεπαρκεια τραχηλου.3 γιατροι με βεβαιωνουν πως το πρωτο με το δευτερο ηταν τυχαιο.καποιες κοπελες απο το φορουμ μου λενε να κανω εξετασεις για θρομβοφιλια οι γιατροι οχι.εχει καμια αντιστοιχη εμπειρια?απλα ο προωρος τοκετος προηλθε απο τον τραχηλο αλλα μηπως συνυπαρχει θρομβοφιλία?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και απο εμενα αν και εχω ξαναγραψει την ιστορια μου στο φορουμ θα ηθελα τη γνωμη σας μιας και ειστε ειδικες ή αν εχετε περασει κατι αντιστοιχο. περισυ εμεινα εγκυος πρωτη φορα και απο την αρχη δεν πηγαινε καλα αργησε να φανει ο σακος εμενε πισω σε εβδομαδες αργησαμε να ακουσουμε καρδια και οταν την ακουσαμε μετα απο 2 εβδομαδες παλλινδομησε (στην 9 εβδομαδα) μετα απο 6 μηνες εμεινα παλι εγκυος οι 2 γιατροι μου λεγανε να μην κανω εξετασεις και οτι ηταν τυχαιο.δεν ειχα κανενα προβλημα ωσπου πηγαινοντας για την β επιπεδου η γιατρος ειδε οτι ο τραχηλος ειχε εξαλειφθει 4mm!και ειχε περασει μεσα και αμνιακο υγρο δεν γινοταν περιδεση γιατι θα μου εσπαγε τα νερα οπως και εγινε την επομενη μερα.γεννησα φυσιολογικα το μωρο που δεν εζησε γιατι ηταν μικρο.βαβαια το μωρο ζουσε μεχρι 3 ωρες πριν γεννησω περιπου.διεγνωσαν απο την αρχη ανεπαρκεια τραχηλου.3 γιατροι με βεβαιωνουν πως το πρωτο με το δευτερο ηταν τυχαιο.καποιες κοπελες απο το φορουμ μου λενε να κανω εξετασεις για θρομβοφιλια οι γιατροι οχι.εχει καμια αντιστοιχη εμπειρια?απλα ο προωρος τοκετος προηλθε απο τον τραχηλο αλλα μηπως συνυπαρχει θρομβοφιλία?

Καλημέρα κούκλα. Άποψη μου είναι να τις κάνεις τις εξετάσεις εγώ με μια παλίνδρομη και τον γιατρό να επιμένει να μην κάνω ,αφού φάνηκε το πρόβλημα στο μωρό και άρα τυχαίο γεγονός , δεν μπορούσα να ηρεμήσω και τις έκανα μόνη μου αύριο παίρνω τα αποτελέσματα αλλά τουλάχιστον εγώ έτσι θα ηρεμήσω .

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλήσπέρα! Μία ερώτηση. Γνωρίζετε μήπως μετά από πόσο καιρό από την αποβολή μπορούμε να κάνουμε έλεγχο για τη θρομβοφιλία? Έχω κλείσει ραντεβού στο νοσοκομείο για 17 του μήνα αλλά έχει περάσι μονάχα ένας μήνας από την απόξεση. Υπάρχει χρονικός περιορισμός?

Ευχαριστώ πολύ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια καλήσπέρα! Μία ερώτηση. Γνωρίζετε μήπως μετά από πόσο καιρό από την αποβολή μπορούμε να κάνουμε έλεγχο για τη θρομβοφιλία? Έχω κλείσει ραντεβού στο νοσοκομείο για 17 του μήνα αλλά έχει περάσι μονάχα ένας μήνας από την απόξεση. Υπάρχει χρονικός περιορισμός?

Ευχαριστώ πολύ

an thimamai kala apo kopeles poy exo diavasei prepei na perasei ena trimino nomizo gia na statheropoiithoyne oles oi ormons meta apo mia apovoli...rota ton giatro soy gia na eisai kalymeni sygoyra giati einai krima na plironeis eis diployn tis eksetaseis poy einai tsoyxteres stis times

Link to comment
Share on other sites

τελικά κορίτσια και εγώ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ έχω τελικά πολύ καλά έκανα και επέμενα να κάνω τις εξετάσεις . Ακόμη και η αιματολόγος δεν το πίστευε ότι χωρίς καθόλου συμπτώματα είχα τόσα πολλά ευρήματα αλλά το ενστικτό μου δεν με γέλασε για άλλη μια φορά. πολύ πιθανόν εκεί να ωφείλεται και η παλίνδρομη και επίσης και φταίει και για την υπογονιμότητα τελικά.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας

Αυτο που θα ρωτησω ισως ειναι μεγαλη βλακεια αλλα δεν πειραζει :P το εχω απορια και ντρεπομαι να ρωτησω τον γιατρο

Η θρομβοφιλια εχει καμμια σχεση με τις φλεβες που βγαζουμε στα ποδια?δηλαδη αν καποια γυναικα εχει κυρσους εχει μεγαλυτερη πιθανοτητα να εχει θρομβοφιλια?

o8Lop2.png

 

KtOwp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!

Μετά από μία αποβολή πριν περίπου ένα μήνα, έκανα έλεγχο θρομβοφιλίας ύστερα από προτροπή του γιατρού μου. Το αποτέλεσμα? Έχω αποδεδειγμένη θρομβοφιλία και σε ενδεχόμενη επόμενη εγκυμοσύνη ξεκινώ αντιπηκτικές ενέσεις! έχω ήδη κάνει ένα παιδάκι, χωρίς κανένα πρόβλημα (μάλλον ήμουν τυχερή!). Δεν είχα καμία υποψία, κανένα σύμπτωμα. Για αυτό συμβουλή φιλική...ΨΑΧΤΕΙΤΕ! Μην ακούτε για τυχαία περιστατικά! Όλα έχουν μια αιτία.....

Σας φιλώ......

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
Γεια σας

Αυτο που θα ρωτησω ισως ειναι μεγαλη βλακεια αλλα δεν πειραζει :P το εχω απορια και ντρεπομαι να ρωτησω τον γιατρο

Η θρομβοφιλια εχει καμμια σχεση με τις φλεβες που βγαζουμε στα ποδια?δηλαδη αν καποια γυναικα εχει κυρσους εχει μεγαλυτερη πιθανοτητα να εχει θρομβοφιλια?

H θρομβοφιλια εχει να κανει με τον μηχανισμο πηξης του αιματος...!!Νομιζω οτι οι κυρσοι και οι φλεβες αφορουν την κυκλοφορια του αιματος και το γεγονος οτι δεν μπορει το αιμα να κυκλοφορησει σωστα και οχι με την πηξη...χωρις να ειμαι γιατρος ομως το λεω!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια και χρόνια πολλά!

Μετά από μία αποβολή πριν περίπου ένα μήνα, έκανα έλεγχο θρομβοφιλίας ύστερα από προτροπή του γιατρού μου. Το αποτέλεσμα? Έχω αποδεδειγμένη θρομβοφιλία και σε ενδεχόμενη επόμενη εγκυμοσύνη ξεκινώ αντιπηκτικές ενέσεις! έχω ήδη κάνει ένα παιδάκι, χωρίς κανένα πρόβλημα (μάλλον ήμουν τυχερή!). Δεν είχα καμία υποψία, κανένα σύμπτωμα. Για αυτό συμβουλή φιλική...ΨΑΧΤΕΙΤΕ! Μην ακούτε για τυχαία περιστατικά! Όλα έχουν μια αιτία.....

Σας φιλώ......

 

Γειά σου Stav77. Μήπως μπορείς να με διαφωτίσεις πού έκανες τον έλεγχο, αν γράφεται από ΕΟΠΥΥ και πόσο στοίχισε αν δεν γράφεται? Δεν έχω καταφέρει να βγάλω άκρη και πρέπει επειγόντως να κάνω εξετάσεις λόγω ιστορικού στο στενό οικογενειακό περιβάλλον.

KjMfp2.png

 

Together we stand, divided we fall

Link to comment
Share on other sites

Γειά σου Stav77. Μήπως μπορείς να με διαφωτίσεις πού έκανες τον έλεγχο, αν γράφεται από ΕΟΠΥΥ και πόσο στοίχισε αν δεν γράφεται? Δεν έχω καταφέρει να βγάλω άκρη και πρέπει επειγόντως να κάνω εξετάσεις λόγω ιστορικού στο στενό οικογενειακό περιβάλλον.

 

Καλησπέρα σου. Τις εξετάσεις τις έκανα στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο του Ηρακλείου Κρήτης, αφού έκλεισα ένα απογευματινό ραντεβού με τη διευθύντρια του αιματολογικού. Πλήρωσα μοναχα 75 Ευρώ για το απογευματινό ραντεβού και τίποτε άλλο (έχω ασφάλεια ΕΟΠΥΥ-πρωην ΙΚΑ). Το μόνο θέμα είναι ότι για να σου κανουν έναν πλήρη θρομβοφιλικό έλεγχο και σε γονιδιακό επίπεδο θα πρέπει να τονίσεις ότι έχεις από 2 αποβολές και άνω (καθ' έξιν αποβολές). Βλέπω ότι είσαι Αθήνα, οπόπε ρώτα για το Έλενα.

Ελπίζω να σε βοήθησα. Καλή τύχη.

fIHpp2.png

 

lbyCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σου. Τις εξετάσεις τις έκανα στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο του Ηρακλείου Κρήτης, αφού έκλεισα ένα απογευματινό ραντεβού με τη διευθύντρια του αιματολογικού. Πλήρωσα μοναχα 75 Ευρώ για το απογευματινό ραντεβού και τίποτε άλλο (έχω ασφάλεια ΕΟΠΥΥ-πρωην ΙΚΑ). Το μόνο θέμα είναι ότι για να σου κανουν έναν πλήρη θρομβοφιλικό έλεγχο και σε γονιδιακό επίπεδο θα πρέπει να τονίσεις ότι έχεις από 2 αποβολές και άνω (καθ' έξιν αποβολές). Βλέπω ότι είσαι Αθήνα, οπόπε ρώτα για το Έλενα.

Ελπίζω να σε βοήθησα. Καλή τύχη.

 

Είμαι η ίδια, απλά δημιουργήθηκε ένα θέμα με το κωδικό και αλλαξα λιγάκι την υπογραφή μου (stav77)

fIHpp2.png

 

lbyCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες....Χρειάζομαι πλήρη γονιδιακό έλεγχο λόγω πρόσφατου συμβάντος πολλαπλών εγκεφαλικών στην αδερφή μου κατά τη λοχεία...Υπάρχει πιθανότητα ιστορικού θρομβοφιλίας και μου σύστησαν στο νοσοκομείο που νοσηλεύεται να εξεταστώ κι εγώ άμεσα. Η αδερφή μου δεν έχει κάνει εξέταση ακόμα και δεν πρόκειται να κάνει για καιρό επειδή είναι υπό αντιπηκτική και αντιεπιληπτική αγωγή και δεν έχει νόημα. Οπότε μένω εγώ....

KjMfp2.png

 

Together we stand, divided we fall

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ για τις πληροφορίες....Χρειάζομαι πλήρη γονιδιακό έλεγχο λόγω πρόσφατου συμβάντος πολλαπλών εγκεφαλικών στην αδερφή μου κατά τη λοχεία...Υπάρχει πιθανότητα ιστορικού θρομβοφιλίας και μου σύστησαν στο νοσοκομείο που νοσηλεύεται να εξεταστώ κι εγώ άμεσα. Η αδερφή μου δεν έχει κάνει εξέταση ακόμα και δεν πρόκειται να κάνει για καιρό επειδή είναι υπό αντιπηκτική και αντιεπιληπτική αγωγή και δεν έχει νόημα. Οπότε μένω εγώ....

Εύχομαι περαστικά στην αδελφούλα σου...

Κλείσε ραντεβού και εξήγησε για το ιστορικό σας.

Σου εύχομαι τα καλύτερα....

Φιλικά

fIHpp2.png

 

lbyCp2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...