Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Yahoo - επαλήθευση διεύθυνσης ηλεκτρον. ταχυδρομείου


fragola

Recommended Posts

Μόλις έλαβα το παρακάτω μέιλ, είναι αληθινό? Γιατί μου ζητάνε επαλήθευση για ένα μέιλ που έχω σίγουρα 10 χρόνια? Το μέιλ μου το αφαίρεσα για ευνόητους λόγους...

 

Επαληθεύστε αυτή τη διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου

Προσθέσατε πρόσφατα μια νέα διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου στο λογαριασμό σας του Yahoo!, ή έχετε αρχίσει επαλήθευση για μια ήδη υπάρχουσα διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου. Για να επαληθεύσετε ότι είστε ο κάτοχος αυτής της διεύθυνσης ηλεκτρονικού ταχυδρομείου, απλά κάντε κλικ στον παρακάτω σύνδεσμο.

 

Η διεύθυνσή σας email προστέθηκε στο αναγνωριστικό του Yahoo! ‎bl*********‎. Εάν αυτή η ταυτότητα χρήστη του Yahoo! δεν ανήκει σε σας ή εάν δεν προσθέσατε πρόσφατα τη διεύθυνσή σας email σε αυτήν την ταυτότητα χρήστη του Yahoo!, μπορεί να σταματήσετε μόνιμα να λαμβάνετε μηνύματα για αυτήν την ταυτότητα Yahoo! σε αυτήν τη διεύθυνση email.

 

Η επαλήθευση της διεύθυνσης ηλεκτρονικού σας ταχυδρομείου διασφαλίζει ότι μπορείτε να ανακτήσετε με ασφάλεια τις πληροφορίες του λογαριασμού σας εάν χαθεί ή κλαπεί ο κωδικός σας πρόσβασης. Πρέπει να επαληθεύσετε τη διεύθυνση ηλεκτρονικού σας ταχυδρομείου πριν να μπορείτε να τη χρησιμοποιήσετε στις υπηρεσίες Yahoo! που απαιτούν διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου.

 

Για τη δική σας ασφάλεια, παρακαλούμε διατηρείτε ενημερωμένες τις πληροφορίες διεύθυνσης ηλεκτρονικού σας ταχυδρομείου. Εάν αλλάξουν αυτές οι πληροφορίες, μπορείτε να τις ενημερώσετε εάν συνδεθείτε στο λογαριασμό σας Yahoo! και τις αλλάξετε από την ενότητα «Ο λογαριασμός μου».

 

συνδεθείτε στο λογαριασμό σας Yahoo! και τις αλλάξετε από την ενότητα «Ο λογαριασμός μου».

 

 

Εάν δεν μπορείτε να κάνετε κλικ στο κουμπί σύνδεσης, μπορείτε να επαληθεύσετε τη διεύθυνση email σας μέσω κοπής και επικόλλησης (cut & paste) (ή πληκτρολόγησης) της παρακάτω διεύθυνσης στο πρόγραμμα περιήγησής σας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Fragola, το e-mail που έλαβες είναι απο τη Yahoo.

 

Εάν δεις τα links που έχει, είναι όλα στο Yahoo και μάλιστα πιστοποιημένα με SSL, οπότε το e-mail αυτό δεν είναι μούφα.

 

Σβήσε τα links απο το post σου γιατί φαίνεται το e-mail σου.

"Δεν ξέρω κάτι άλλο, για το οποίο κάθε άνθρωπος θα έπρεπε να νοιάζεται τόσο πολύ, όσο για το πώς θα γίνουν τα παιδιά του καλύτερα απ' αυτόν και τους όμοιούς του"

Πλάτωνας

chmod 777 world

Link to comment
Share on other sites

Fragola, το e-mail που έλαβες είναι απο τη Yahoo.

 

Εάν δεις τα links που έχει, είναι όλα στο Yahoo και μάλιστα πιστοποιημένα με SSL, οπότε το e-mail αυτό δεν είναι μούφα.

 

Σβήσε τα links απο το post σου γιατί φαίνεται το e-mail σου.

 

Thanks! Έχουμε γίνει καχύποπτοι...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, κάτι δεν πάει καλά... Όταν πατάω το "επαλήθευση [email protected] (το όνομα είναι τυχαίο;)) μου βγάζει

 

Oops, looks like you're logged into another account.

To complete the verification, you need to sign out from [email protected] and sign into [email protected]. Click on the “Sign Out & Continue” button to continue with the verification process.

 

Δηλαδή να κάνω σύνεδη γράφοντας γράψω το ονομά μου ανάποδα... Περίεργο δεν είναι? Πήρε κάποιος άλλος τέτοιο μέιλ?

 

Επαναλαμβάνω το παραπάνω μέιλ είναι ΤΥΧΑΙΟ...

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα που έχεις, μάλλον έχει να κάνει με τις εφαρμογές του yahoo που χρησιμοποιείς.

 

Δες εδώ για αρχή:

 

http://answers.yahoo.com/question/index;_ylt=Ah0RviTCalRETxrtm_uBU9AjzKIX;_ylv=3?qid=20080926201308AANOJzF

"Δεν ξέρω κάτι άλλο, για το οποίο κάθε άνθρωπος θα έπρεπε να νοιάζεται τόσο πολύ, όσο για το πώς θα γίνουν τα παιδιά του καλύτερα απ' αυτόν και τους όμοιούς του"

Πλάτωνας

chmod 777 world

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 χρόνια μετά...

Εγω ξερω γιατι ηρθε αυτο το mail. το πηρα και εγω αλλα κατα λαθος πατησα το link στο σημειο που λεει οτι αν δεν εχω ζητησει εγω την επαληθευση να σταματησουν να ερχονται mail απο αυτην την διευθηνση, και τωρα δεν ξερω πως θα το διορθωσω αυτο. δεν υπαρχει καποιος τροπος να ξεμπλοκαρω το e-mail μου;

 

Σας παρακαλω, ας μου απαντησει καποιος, εχω απελπιστει

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...