Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΝΕΜΒΡΥΙΚΗ ΚΥΗΣΗ


Recommended Posts

koritsia kalispera σας παρακαλω διαφωτιστε με!!7 εβδομαδων σημερα κ ειδαμε σακο κενο..μου ειπε να παω την αλλη βδομαδα να το ξαναδουμε..υπαρχει λετε περιπτωση να δω εμβρυο τοτε??ειμαι μονο 25 χρονων κ ποτε δεν ειχατε θεματα γυναικολογικα..τι να πω...ευχαριστω πολυ!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 273
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

koritsia kalispera σας παρακαλω διαφωτιστε με!!7 εβδομαδων σημερα κ ειδαμε σακο κενο..μου ειπε να παω την αλλη βδομαδα να το ξαναδουμε..υπαρχει λετε περιπτωση να δω εμβρυο τοτε??ειμαι μονο 25 χρονων κ ποτε δεν ειχατε θεματα γυναικολογικα..τι να πω...ευχαριστω πολυ!

 

trelopantiera καλησπέρα

Έχω διαβάσει κάπου για περίπτωση που το εμβρυο φάνηκε την 8η εβδομαδα. Θέλω να πω πως υπάρχουν ελπίδες. Αν δεν υπήρχαν θα στο έλεγε ο γιατρός σου, δε θα σε ταλαιπωρουσε για μια εβδομαδα ακόμα.

Εμένα να φανταστείς με είδε την 8η και το τραβηξαμε ως την 9η.

Εγω βέβαια είχα κακο αποτέλεσμα :-(

Εύχομαι να σου πανε ολα καλα, θα χαρώ να μας γράψεις καλα νεα την επόμενη εβδομαδα :-)

Link to comment
Share on other sites

Τρελοπαντιέρα (ωραίο ψευδώνυμο! ) σου εύχομαι καλό αποτέλεσμα, μέσα από την καρδιά μου, αλλά και να μην είναι, δεν τρέχει τίποτα, τυχαίο συμβάν λένε οι γιατροί και τις περισσότερες φορές έτσι είναι.

 

Εγώ τελικά το τράβηξα ως την 10η εβδομάδα, όχι γιατί πίστευα πως μετά την 9η θα γίνει κάποιο θαύμα, αλλά γιατί δεν ήμουν καθόλου έτοιμη ψυχολογικά για την απόξεση. Είχα συμπτώματα εγκυμοσύνης, κυρίως το στήθος μου που ήταν κανονικά στήθος εγκύου (και είναι ακόμα), αλλά και ναυτία. Τρεις φορές πήγα να κάνω εμετό. Πώς θα πήγαινα στο χειρουργείο;

 

Τελικά, μετά από μία εβδομάδα (και αφού έπαθα κρίση κατάθλιψης) χθες ήμουν έτοιμη! Μπήκα χειρουργείο και τέλειωσαν όλα. Φτάνει. Είμαι καλά, και θα γίνω και καλύτερα. Όλα μου φαίνονται σαν κακό όνειρο. Ο γιατρός είναι πολύ αισιόδοξος για την επόμενη εγκυμοσύνη, λόγω της καλής υγείας μου και της καλής κατάστασής μου (όταν κάνουν την απόξεση, "βλέπουν' και το εσωτερικό της μήτρας). Με συμβούλεψε να μην αγχωθώ με εξετάσεις, ότι ήταν τυχαίο γεγονός. Μου είπε αν θέλω να κάνω, και πραγματικά δεν θέλω. Μόνο τον θυροειδή μου θα πάω να κοιτάξω, γιατί είχε η μητέρα μου και συνήθως είναι κληρονομικό.

 

Να είστε καλά!

 
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω κοριτσια για τις απαντησεις σας...βασικα το χω παρει αποφαση οτι θα παει για αποξεση το θεμα..απλα κ εγω εχω ακομη συμπτωματα εγκυμοσυνης κ αυτο ειναι κ το πιο εκνευριστικο απ 'ολα...περιμενω πως κ πως να περασουν οι μερες να τελειωσει ολο αυτο!Σημασια εχει να μην χανουμε το κουραγιο μας κ να συνεχισουμε τις προσπαθειες :D. Θα σας στειλω οταν παω στο γιατρο σε περιπτωση ''θαυματος''....

Link to comment
Share on other sites

Trelopantiera μην απελπιζεσαι. Το οτι έχεις σημάδια εγκυμοσύνης είναι μάλλον καλο.

Κάπου διάβασα εδω μέσα για μια κοπέλα που πήγε για αποξεση και έκανε τον τελευταίο υπέρηχο για τυπικους λογους (δεν ηλπιζαν σε κατι θετικο) και είδε ο γιατρός καρδια!!!

Θαύμα!!

Ισα ίσα το γλίτωσε το μωρο της.

Στα λέω αυτα γιατι μέχρι την τελευταία στιγμή δεν ξέρεις τι γινεται.

ΝΑΙ, γίνονται και θαύματα!

** Καλη επιτυχία **

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημέρα. Η κοπέλα που περιγράφει η mimitra είμαι εγώ!

Πήγα σε κανονισμένο ραντεβού για απόξεση στην 9η εβδομάδα χωρίς καμμία ελπίδα, ακόμα και η χοριακή μου έπεφτε, και το μωρουλινάκι μου (μόλις 5 χιλιοστών) είχε αντίθετη άποψη! Για περισσότερες πληροφορίες διάβασε τη συζήτηση με θέμα "παλίνδρομη κύηση ή καθυστερημένη σύλληψη?"

Πραγματικά κανείς δεν ξέρει τι εξέλιξη θα έχει η εγκυμοσύνη μου ή γιατί έγινε κάτι τέτοιο. Σήμερα που έχω ραντεβού με τον γιατρό ίσως να ξεκαθαριστεί κάτι...

Δεν θέλω να δίνω ελπίδες γιατί πραγματικά έχω ακούσει τόσες πολλές δυσάρεστες εξελίξεις... αλλά αφού το θαύμα έγινε σε μένα, γιατί να μη γίνει και σε σένα?

Στο εύχομαι μέσα από την καρδιά μου!!!

Link to comment
Share on other sites

ANNA THREE ΝΑΙ!!! Για εσένα λέω!

Πω πω τα έχασα όταν διάβασα την ιστορια σου!

Δε θα την ξεχάσω ποτε!

Καλη συνέχεια σου εύχομαι, τα καλύτερα για εσένα και την οικογένεια σου!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ.ΕΓΩ ΚΑΤΑΛΑΒΑ ΠΟΛΥ ΝΩΡΙΣ ΟΤΙ ΗΜΟΥΝ ΕΓΚΥΟΣ ΠΡΩΤΗ ΧΟΡΙΑΚΗ 318, 3 ΕΒΔΟΜΑΔΩΝ. ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΕΚΑΝΑ ΥΠΕΡΗΧΟ, ΞΕΚΙΝΗΣΑΜΕ ΑΠΟ ΜΙΑ ΦΑΚΗ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΕΙΔΑΜΕ ΤΟΝ ΤΕΛΕΙΟ ΣΑΚΟ ΧΩΡΙΣ ΠΕΡΙΕΧΟΜΕΝΟ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ. ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΜΑΚΡΥΓΟΡΟ ΕΚΑΝΑ 8 ΧΟΡΙΑΚΕΣ ΜΕΧΡΙ ΠΟΥ ΕΦΤΑΣΑ ΤΙΣ 26.000 ΚΑΙ ΤΗΝ 8Η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΑΚΟΥΣΑΜΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΗΝ ΚΑΡΔΟΥΛΑ ΤΟΥ ... ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΕΙΝΑΙ Η ΘΕΣΗ ΤΗΣ ΜΗΤΡΑΣ ΜΟΥ ΤΕΤΟΙΑ. ΤΩΡΑ ΤΟΝ ΚΡΑΤΑΩ ΑΓΚΑΛΙΑ!!! ΝΑ ΕΧΕΤΕ ΠΙΣΤΗ ΚΑΙ ΟΛΑ ΚΑΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ !!!! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ....

Link to comment
Share on other sites

  • 7 months later...

γεια σας κοριτσια πρωτη φορα γραφω και ειμαι λιγο ανχωμενη,τον ιουλιο παντρευτηκαμε με τον καλο μου δυο εβδομαδες μετα μαθαμε τα ευχαριστα εγκυος 7 εβδομαδων:Dδεν θα μπω στην διαδικασια να πω για τον πρωτο μου γιατρο που ειναι απαραδεκτος αλλα για το συνδρομο κενου σακου που ειδαμε στην πορεια,καναμε αποξυσει και τωρα περιμενω την δευτερη αδιαθεσια μου....το ασχημο σε αυτη την κατασταση ειναι οτι φοβαμαι να ξεκινησω παλι προσπαθειες μηπως γινει κατι παρομειο,νομιζω πως κανεις δεν μπορει να με καταλαβει γιαυτο και ξεκινησα να γραφω εδω που απο οτι βλεπω ειναι παρα πολλες η γυναικες που ειναι στην ιδια κατασταση με εμενα...και πιστευα πως ειμαστε λιγες η ατυχες....

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
γεια σας κοριτσια πρωτη φορα γραφω και ειμαι λιγο ανχωμενη,τον ιουλιο παντρευτηκαμε με τον καλο μου δυο εβδομαδες μετα μαθαμε τα ευχαριστα εγκυος 7 εβδομαδων:Dδεν θα μπω στην διαδικασια να πω για τον πρωτο μου γιατρο που ειναι απαραδεκτος αλλα για το συνδρομο κενου σακου που ειδαμε στην πορεια,καναμε αποξυσει και τωρα περιμενω την δευτερη αδιαθεσια μου....το ασχημο σε αυτη την κατασταση ειναι οτι φοβαμαι να ξεκινησω παλι προσπαθειες μηπως γινει κατι παρομειο,νομιζω πως κανεις δεν μπορει να με καταλαβει γιαυτο και ξεκινησα να γραφω εδω που απο οτι βλεπω ειναι παρα πολλες η γυναικες που ειναι στην ιδια κατασταση με εμενα...και πιστευα πως ειμαστε λιγες η ατυχες....

 

Κορίτσια εγώ απέβαλα χθες το απόγευμα, 8 εβδομάδων. Πριν δυο μέρες επιβεβαίωσε η ιατρός τις ανησυχίες της για το αμφίβολο μέλλον της κύησής μου (πρώτη και με την πρώτη προσπάθεια) καθώς ο σάκος ήταν κενός. Ήθελα να σας πω να είστε ψύχραιμες, όσο μπορείτε και αρκετά αποστασιοποιημένες τους 3 πρώτους μήνες. Η στατιστική μιλά από μόνη της, έτσι πάντα υπάρχει πιθανότητα να είναι μια από εμάς η άτυχη. Εγώ προσωπικά το αντιμετωπίζω πολύ ψύχραιμα σκεφτόμενη ότι η φύση ξέρει πάντα καλύτερα.

 

Στην anastasia28 ήθελα να πω να μην έχει άγχος καθόλου και να προσπαθήσει ξανά αν θέλει παιδί. Πιθανότητες αποβολής πάντα θα υπάρχουν, η ψυχραιμία όμως είναι πάνω από όλα γιατί ο ψυχολογικός παράγοντας στα θέματα αυτά όπως πολύ καλά θα ξέρετε είναι καθοριστικός. ;)

 

Εγώ θα ξαναπροσπαθήσω και ο θεός και η φύση βοηθός. Ελπίζω τη δεύτερη φορά το χρωμοσωμικό υλικό μου αλλά και του άντρα μου να είναι πιο άξιο από αυτό της πρώτης μας προσπάθειας!! :P

 

Φιλιά και καλή επιτυχία σε όλες :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 month later...

Καλησπέρα μόλις γράφτηκα σου forum αλλά σας διαβάζω εδώ και πολύ καιρό.μεσα σε έξι μήνες είχα δυο ανεμβρυικες κυήσεις που με έχουν καταρρακωσει. Το μόνο που μου δίνει κουράγιο ειναι η εξαχρονη κόρη μου. Κάναμε κάποιες εξετασεις σπερμοδιαγραμμα που ήταν καλό και καρυοτυπο ζεύγους. Σε λίγες μέρες περιμένω τα αποτελέσματα. Θελουμε τόσο πολυ ενα δεύτερο παιδάκι η μικρή μου το ζητάει συνέχεια αλλά τρέμω μήπως ξανασυμβούν τα ίδια και η ηλικία σχεδόν σαράντα πλέον νιώθω να με πιέζει. Σε ενα μήνα θα γεννούσα...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα μόλις γράφτηκα σου forum αλλά σας διαβάζω εδώ και πολύ καιρό.μεσα σε έξι μήνες είχα δυο ανεμβρυικες κυήσεις που με έχουν καταρρακωσει. Το μόνο που μου δίνει κουράγιο ειναι η εξαχρονη κόρη μου. Κάναμε κάποιες εξετασεις σπερμοδιαγραμμα που ήταν καλό και καρυοτυπο ζεύγους. Σε λίγες μέρες περιμένω τα αποτελέσματα. Θελουμε τόσο πολυ ενα δεύτερο παιδάκι η μικρή μου το ζητάει συνέχεια αλλά τρέμω μήπως ξανασυμβούν τα ίδια και η ηλικία σχεδόν σαράντα πλέον νιώθω να με πιέζει. Σε ενα μήνα θα γεννούσα...

 

 

Κι εγώ με 2 αποβολές είμαι,τον Οκτωβριο θα γεννουσα ,νόμιζα ότι θα ερχόταν εύκολα όπως το πρώτο.εξετάσεις θρομβοφιλιας έκανες;εμένα μου βρήκαν ήπια μορφή θρομβοφιλιας.

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με 2 αποβολές είμαι,τον Οκτωβριο θα γεννουσα ,νόμιζα ότι θα ερχόταν εύκολα όπως το πρώτο.εξετάσεις θρομβοφιλιας έκανες;εμένα μου βρήκαν ήπια μορφή θρομβοφιλιας.

 

Όχι δεν μου είπε ο γιατρός μου μόνο καρυοτυπο ζεύγους και σπερμοδιαγραμμα. Μακάρι να ξανάμεινουμε γρήγορα και να πανε όλα καλά. Ποτε σου είπε να προσπαθήσεις πάλι και τι θα κανεις για τη θρόμβοφιλια;

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια,καλησπέρα.Σας διαβαζω απο τοτε που εκανα αποξεση,δηλ.απο ιουλιο.6 εβδομάδων και...αδειος σακος.ρακος τον επόμενο μηνα.δε μιλουσα σχεδον σε κανενα κ ειχα κλειστει στον εαυτό μου.ο γιατρος μου ειπε ξανα προσπάθειες μετα απο ενα 3μηνο.Στις 10 περιμενα να αδιαθετησω.οπως κ εγινε αλλα ελαχιστη ροη εως καθολου κ διαρκεια 3 μερες ενω κανονικα διαρκει 7 με κανονικη ροη.Τι μπορει να σημαινει;

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΟΤΑΝ ΜΑΣ ΤΥΧΕΝΟΥΝ ΑΠΟΒΟΛΕΣ 'Η ΠΑΛΙΝΔΡΟΜΕΣ ΚΥΗΣΗΣ ΤΙΠΟΤΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΤΥΧΑΙΟ ΟΠΩΣ ΛΕΝΕ ΟΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟΙ ΓΙΑΤΡΟΙ ΧΡΕΙΑΖΕΤΕ ΨΑΞΙΜΟ ΕΠΡΕΠΕ ΝΑ ΠΕΡΑΣΟΥΝ ΣΕ ΕΜΑΣ 5,5 ΧΡΟΝΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΑΙΤΙΑ ΤΗΝ ΑΠΟΙΑ Κ ΕΜΑΘΑ ΣΗΜΕΡΑ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΣΕ ΠΟΛΛΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΟΥΣ ΑΛΛΑ ΕΝΑΣ ΜΑΣ ΒΟΗΘΗΣΕ(ΠΟΛΥ ΓΝΩΣΤΟΣ) Κ ΜΑΣ ΣΥΣΤΗΣΕ ΤΟΝ ΑΝΟΣΟΛΟΓΟ ΣΤΗ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗ ΟΠΟΥ ΚΑΝΑΜΕ ΓΟΝΙΔΙΑΚΙΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Κ ΒΡΕΘΗΚΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΦΤΙΑΧΝΩ ΑΝΤΙΣΩΜΑΤΑ ΠΡΟΣΤΑΣΙΑΣ ΣΤΟ ΕΜΒΡΥΟ ΓΙ'ΑΥΤΟ ΕΙΧΑ ΑΠΟΤΥΧΗΜΕΝΕΣ ΚΥΗΣΗΣ.

8HiKp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια,καλησπέρα.Σας διαβαζω απο τοτε που εκανα αποξεση,δηλ.απο ιουλιο.6 εβδομάδων και...αδειος σακος.ρακος τον επόμενο μηνα.δε μιλουσα σχεδον σε κανενα κ ειχα κλειστει στον εαυτό μου.ο γιατρος μου ειπε ξανα προσπάθειες μετα απο ενα 3μηνο.Στις 10 περιμενα να αδιαθετησω.οπως κ εγινε αλλα ελαχιστη ροη εως καθολου κ διαρκεια 3 μερες ενω κανονικα διαρκει 7 με κανονικη ροη.Τι μπορει να σημαινει;

 

Καλησπέρα εγώ θα επαιρνα το γιατρό μου να τον συμβουλεύτω η θα έκανα μια χωριακη η τεστ εγκυμοσυνης αφού όπως λες έχεις 7 μέρες περίοδο. Εγώ πάντως σου εύχομαι να είσαι έγκυος και να σου πανε όλα καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • 11 months later...

καλησπερα σασ θα ηθελα να σασ πω την ιστορια μου και να μου πειτε τη γνωμη σασ,ειχα καθυστερηση και πηγα στο γιατρο μου καναμε υπερηχο και δε φανηκε κατι μεσα στη μητρα παρα μονο ενα σακουλακι στον τραχηλο η εξεταση χωριακησ που εκανα βγηκε πολυ χαμηλη και μου ειπαν οτι θα αποβληθει απο μονο του επανελαβα τη χοριακη οποθ αειχε ανεβει υπερβολικα πολυ αμεσωσ πηγα στο νοσοκομειο οπου εκει με ελεγξαν με τον υπερηχο (φοβηθηκαμε για εξωμητριο) και ειδαμε σακο εγυμοσυνησ στον ενδομητριο χωρισ εμβριακα στοιχεια!apishs vrhkan fisiologikes tis oothikes moy . υποβληθηκα σε αποξεση πριν 2 μερεσ και ολα καλα και μου ειπαν οτι οι ωοθηκεσ μου ειανι καθαρεσ,εχω απλα ανασυχησει γιατι ακομα το στηθοσ μου με ποναει λιγο ακομα κ δεν μου εχει περασει εντελως,υπαρχει περιπτωση να ειχα κατι στισ ωοθηκεσ και να μην εχει εντοπιστει ?exo agxothei ligaki :)

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα.Θελω να σας παραθέσω την εμπειρία μου.Ειμαι εγκυος στην 7η περίπου εβδομαδα απο την τελευταια περιοδο.Ειναι σημαντικό αυτο!Εμαθα οτι ειμαι εγκυος απο την 1η μερα καθυστερησης 7/11 και λογω θρομβοφιλιας ξεκίνησα αμέσως αντιπηλτικες.Πηγα για υπέρηχο την προηγούμενη εβδομαδα με 3234 τιμη χοριακης(η πρωτη 7/11 ηταν 34) και στον υπέρηχο που εκανα στο Αλεξάνδρας η γιατρός που μου εκανε τον υπέρηχο μου ειπε οτι δεν ειμαι 6εβδομαδων αλλα 4 εβδομάδων απο αυτο που έβλεπε και να ξαναπηγαινα σε 2 εβδομάδες να με ξαναδει.Μου ειπε οτι φαινεται κατι που παει να γινει σάκος.Αγχωμενη εγω παω στο γιατρο μου στην Βασιλισσης Σοφίας και μου ειπε να παω σε μια εβδομαδα να με δει.Εχθες εκανα χοριακη αρκετά ανεβασμένη 18500 απο 3234 σε μια εβδομαδα και φάνηκε εμάς σάκος και μια Κουκιάδη.Ο γιατρός κατευθείαν αποξυση ομως εχω την υποψία γιατι εχω μέγιστη κύκλο με πολλες μερες περιοδου 7-8 με 31-34μερες κύκλου οτι μπορει να ειναι και καθυστερημενη συλληψη.Ρε κοριτσια βοηθειστε σας εχει τύχει κατι παρόμοιο και ολα να βαίνουν τελικα προς το καλο;

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα γραφω λιγο περίεργα.Σημερα φάνηκε σάκος με Κουκιδα.Και η γυναικα που εκανε τον υπέρηχο μου ειπε να ξαναπάω σε 10 μερες γιατι ειναι πολυ νωρίς.Ο γιατρός που σιγουρα σαν επιστήμονας και λογω της εμπειρίας του αμέσως μου μίλησε για αποξυση!Τρελαθηκα!Ειπα δεν ειναι δυνατόν και του ζήτησα να μου δώσει προθεσμία μια εβδομαδα μηπως αλλαξει κατι.Τον ρώτησα να ξανακάνω χοριακη και μου ειπε οχι γιατι θα ειναι ανεβασμενη.Τι γινεται;Χοριακη καλή χωρις εμβρυο και χωρις σημάδι αποβολής;Τι να ρε κοριτσια!Μονο ο Θεός ξέρει.

Link to comment
Share on other sites

Να σε ρωτήσω κατι katliou;Καταρχήν λυπάμαι για το γεγονός που σου συνέβη σου ευχομαι οτι καλυτερο και με ενα υγιές μωρο μεσα στο 2015.εσένα η χοριακη σου μηπως θυμαςαι τι μονάδες ειχε στην τελευταια εβδομαδα;Ευχαριστω εκ των προτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα κι απο εμενα.Θελω να σας παραθέσω την εμπειρία μου.Ειμαι εγκυος στην 7η περίπου εβδομαδα απο την τελευταια περιοδο.Ειναι σημαντικό αυτο!Εμαθα οτι ειμαι εγκυος απο την 1η μερα καθυστερησης 7/11 και λογω θρομβοφιλιας ξεκίνησα αμέσως αντιπηλτικες.Πηγα για υπέρηχο την προηγούμενη εβδομαδα με 3234 τιμη χοριακης(η πρωτη 7/11 ηταν 34) και στον υπέρηχο που εκανα στο Αλεξάνδρας η γιατρός που μου εκανε τον υπέρηχο μου ειπε οτι δεν ειμαι 6εβδομαδων αλλα 4 εβδομάδων απο αυτο που έβλεπε και να ξαναπηγαινα σε 2 εβδομάδες να με ξαναδει.Μου ειπε οτι φαινεται κατι που παει να γινει σάκος.Αγχωμενη εγω παω στο γιατρο μου στην Βασιλισσης Σοφίας και μου ειπε να παω σε μια εβδομαδα να με δει.Εχθες εκανα χοριακη αρκετά ανεβασμένη 18500 απο 3234 σε μια εβδομαδα και φάνηκε εμάς σάκος και μια Κουκιάδη.Ο γιατρός κατευθείαν αποξυση ομως εχω την υποψία γιατι εχω μέγιστη κύκλο με πολλες μερες περιοδου 7-8 με 31-34μερες κύκλου οτι μπορει να ειναι και καθυστερημενη συλληψη.Ρε κοριτσια βοηθειστε σας εχει τύχει κατι παρόμοιο και ολα να βαίνουν τελικα προς το καλο;

 

Εμένα δε μου φαίνεται λογικό. Η πρώτη μου κύηση ήταν κάπως έτσι, οι τιμές της χοριακής μου βέβαια δε διπλασιάζονταν ανά 48 - ωρο. Η γυναικολόγος μου ωστόσο άφησε να περάσει κ η 8η εβδομάδα μήπως και... και μετά έκανα απόξεση. Να σημει΄ωσω ότι εγώ είχα και αίμα... Η γυναικολόγος από την αρχή δεν ηταν αισιόδοξη και είχε λόγο φυσικά. Έτσι όπως τα λες εσύ... γιατί να πρέπει να κάνεις απόξεση. Αφού είδες και σάκο (ενδομήτριο) κ μια κουκίδα μέσα στον σάκο....

 

Να πας σε άλλον γιατρό αν δεν είσαι σίγουρη. Η χοριακή οσυ είναι πολύ ανεβασμένη.

Link to comment
Share on other sites

Καλά τα γραφω λιγο περίεργα.Σημερα φάνηκε σάκος με Κουκιδα.Και η γυναικα που εκανε τον υπέρηχο μου ειπε να ξαναπάω σε 10 μερες γιατι ειναι πολυ νωρίς.Ο γιατρός που σιγουρα σαν επιστήμονας και λογω της εμπειρίας του αμέσως μου μίλησε για αποξυση!Τρελαθηκα!Ειπα δεν ειναι δυνατόν και του ζήτησα να μου δώσει προθεσμία μια εβδομαδα μηπως αλλαξει κατι.Τον ρώτησα να ξανακάνω χοριακη και μου ειπε οχι γιατι θα ειναι ανεβασμενη.Τι γινεται;Χοριακη καλή χωρις εμβρυο και χωρις σημάδι αποβολής;Τι να ρε κοριτσια!Μονο ο Θεός ξέρει.

 

Μια διευκρίνιση, πήγες σε δυο γιατρούς? Η μία σου είπε να πας σε 10 μέρες κ ο άλλος κατευθείαν απόξεση. Τι θα πεί χαμηλή χοριακή?? Την έλεγξε σε διάστημα 48 ωρών κ δε διπλασιάστηκε? Να ακούσεις την άλλη που σου είπε να πας σε 10 μέρες, να δεις τι γίνεται!

Link to comment
Share on other sites

Να ακούσεις την άλλη που σου είπε να πας σε 10 μέρες, να δεις τι γίνεται!

 

Δεν εχω παρα να συμφωνησω!!! 1 ελπιδα να υπαρχει για κανονικη κυηση στην δινει η γυναικα γυαικολογος, ενω ο αλλος την "αρπαζει και την πεταει"!!!

 

Mais, ευχομαι να ειναι ΟΛΑ ΚΑΛΑ!!! :D

Η φουρτουνα μου ηρθε...και ξεσηκωσε τον κοσμο μου στις 27/07/2012

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια μου Ευχαριστω για τις απαντήσεις σας.Ο γιατρός μου εχει Ιατρειο κοντα στο Αλεξάνδρας.Τους δυο υπέρηχους τους εκανα ατο Αλεξάνδρας και μου τους εκανε και τις δυο φορές μια γυναικα που ειναι στο γραφειο υπερηχων.Να φανταστείτε ο γιατρός μου δεν ήρθε καν μεσα στον υπέρηχο.Τωρα τι ακριβώς του ειπε η γυναικα αφου δεν ηταν ο ίδιος μεσα να δει να κρίνει δεν ξερω. Η γυναικα φάνηκε αισιόδοξη ο γιατρός καθολου.Κοριτσια εχω ελπίδες να πανε ολα καλα;Στεναχωριέμαι και μπορει να μην πρεπει να στεναχωριέμαι:(

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...