Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απαραίτητες αγορές: ΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΨΩΝΙΣΩ;


Recommended Posts

Αθηνά ίσως είναι και από νοσοκομείο σε νοσοκομείο. Εγω πάντως από το δικό μας έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Και από τις νοσοκόμες αλλά και από τον γιατρό μου, τον οποίο δεν αλλάζω με τίποτα.

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αθηνά ίσως είναι και από νοσοκομείο σε νοσοκομείο. Εγω πάντως από το δικό μας έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Και από τις νοσοκόμες αλλά και από τον γιατρό μου, τον οποίο δεν αλλάζω με τίποτα.

 

Αν επιτρέπεται σε πιο νοσοκομείο γέννησες και σε πιο γιατρό είναι καλός;

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις αμεσες απαντήσεις σας :):):)

Με βοηθήσατε πολύ και με βγάλατε απο την άγνοια που είχα σχετικά με το καθεστος στα δημόσια.

Να είστε καλά και να χαίρεστε τις οικογένειές σας. :D:D:D

 

 

Όντως joita εχει αρχίσει το άγχος όσον αφορα το πως θα τα βγάλω πέρα και τι θα γίνει ... :?

 

Βεβαια ειμαι θετικος ανθρωπος και κατα κύριο λόγο αγχώνομαι να πανε όλα καλά για το μωράκι. :):):)

 

Μην ανησυχείς καθόλου, έκανες την καλύτερη επιλογή να γεννήσεις σε δημόσιο νοσοκομείο. Οι μαίες θα σε βοηθήσουν πάρα πολύ και εσένα και το μωρό. Τα κάνουν μπανάκι μπορείς να τους ζητήσεις να σου δείξουν κιόλας και σε γενικές γραμμές οι περισσότερες είναι πρόθυμες. Δε ξέρω σε ποιο νοσοκομείο θα γεννήσεις,αλλά υποστηρίζω τουλάχιστον σε αυτόν τον τομέα τα δημόσια. Με το καλό και όλα να πάνε καλά.

Link to comment
Share on other sites

Αθηνά ίσως είναι και από νοσοκομείο σε νοσοκομείο. Εγω πάντως από το δικό μας έμεινα πολύ ευχαριστημένη. Και από τις νοσοκόμες αλλά και από τον γιατρό μου, τον οποίο δεν αλλάζω με τίποτα.

 

Αν επιτρέπεται σε πιο νοσοκομείο γέννησες και σε πιο γιατρό είναι καλός;

 

Στο γενικό νομαρχιακό νοσοκομείο Σερρών...

.png
Link to comment
Share on other sites

εγω τα πρωτα ρουχαλακια που του πηρα ηταν ενα σετ απο το ΜOTHERCARE που ειχε 8 κομματια μεσα!!!

3 κορμακια

3 φορμακια

γαντακια

μποτακια

σκουφακι

ειναι 100% βαμβακι και με εξυπηρετησανε παρα πολυ!!!!

9a7bp2.pngIm47p2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια ο αποστειρωτής για τα μπιμπερό είναι απαραίτητος?Ποιός είναι καλύτερος αυτός με τον ατμό ή αυτός για τα μικροκύματα?Να αγοράσω ή να χρησιμοποιήσω μια κατσαρολίτσα?Πόσα μπιμπερό να πάρω?Μου έχουν πάρει 2 μικρά και 2 μεγάλα,πρέπει να παρω και άλλα?Τι πιπίλες και πόσες?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ο αποστειρωτής για τα μπιμπερό είναι απαραίτητος?Ποιός είναι καλύτερος αυτός με τον ατμό ή αυτός για τα μικροκύματα?Να αγοράσω ή να χρησιμοποιήσω μια κατσαρολίτσα?Πόσα μπιμπερό να πάρω?Μου έχουν πάρει 2 μικρά και 2 μεγάλα,πρέπει να παρω και άλλα?Τι πιπίλες και πόσες?

 

Ναι είναι απαραίτητος, καλύτερα με ατμό, ξέρεις ότι σε λίγα λεπτά τα μπουκάλια είναι έτοιμα. Μπιμπερό πάρε ξέρω γω 3-4 γυάλινα και άλλα τόσα πλαστικά και καλό είναι να τα αποστειρωσει κάποιος πριν πας στο σπίτι μετά το μαιευτήριο. Πιπίλες μπορεί και να μη χρειαστείς από τώρα ε πάρε κανά δυο να έχεις και βλέπεις. Αρχικά ειδικά αν έχεις σκοπό να το θηλάσεις δε θα πολυχρειαστείς πιπίλες.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ο αποστειρωτής για τα μπιμπερό είναι απαραίτητος?Ποιός είναι καλύτερος αυτός με τον ατμό ή αυτός για τα μικροκύματα?Να αγοράσω ή να χρησιμοποιήσω μια κατσαρολίτσα?Πόσα μπιμπερό να πάρω?Μου έχουν πάρει 2 μικρά και 2 μεγάλα,πρέπει να παρω και άλλα?Τι πιπίλες και πόσες?
όχι δεν είναι απαραίτητος (εγω δεν χρησιμοποιησα).

Μπορείς αν χρησιμοποιήσεις μπιμπερό να τα αποστειρώνεις για αρχή σε κατσαρόλα στην οποια θα ελέγχεις τη θερμοκρασία (πχ βρασμό για 10 λεπτα).

46378a2c39.png

#2 RIP 7/12/2008 - Καλή αντάμωση

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια ο αποστειρωτής για τα μπιμπερό είναι απαραίτητος?Ποιός είναι καλύτερος αυτός με τον ατμό ή αυτός για τα μικροκύματα?Να αγοράσω ή να χρησιμοποιήσω μια κατσαρολίτσα?Πόσα μπιμπερό να πάρω?Μου έχουν πάρει 2 μικρά και 2 μεγάλα,πρέπει να παρω και άλλα?Τι πιπίλες και πόσες?

 

αν σκοπεύεις να θηλάσεις να μην πάρεις ούτε αποστειρωτή ούτε άλλα μπιμπερό!!!!

ΑΝ στην χειρότερη περίπτωση χρειαστείς μπουκάλι μπορείς να το βράσεις σε κατσαρολάκι...

Θα σου έλεγα όμως να μην εστιάζεις την προσοχή σου και την ψυχολογία σου σε αποστειρωτές και μπιμπερό...γιατί λόγω της ευκολίας που σου παρέχουν είναι εύκολο να ξεμυαλιστείς και να μην θηλάσεις αρκετά μέχρι που στο τέλος να την πατήσεις όπως την πάτησα εγώ :cry:

 

αν πάλι σκοπεύεις να δώσεις αποκλειστικά σκόνη, είναι μάλλον απαραίτητος γιατί είναι μια μεγάλη διευκόλινση απ την άποψη ότι αποστειρώνει γρήγορα, σίγουρα και τα αφήνεις κι εκεί μέσα για 5-6 ωρες αν θες μέχρι να τα βάλεις ψυγείο

τα μπουκάλια που έχεις για την ώρα είναι αρκετά

οι πιπίλες είναι ανάλογα με το τι θα αρέσει στο βλαστάρι σου.. για αρχή καλό είναι να έχεις και από καουτσούκ και από σιλικόνη μέχρι να δεις τα χούγια του

 

σε κάθε περίπτωση, λάβε υπόψη σου ότι το κόστος του αποστειρωτή δεν είναι και μικρό... ένας καλός έχει κοντά στα 70-80 ευρώ

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια ο αποστειρωτής για τα μπιμπερό είναι απαραίτητος?Ποιός είναι καλύτερος αυτός με τον ατμό ή αυτός για τα μικροκύματα?Να αγοράσω ή να χρησιμοποιήσω μια κατσαρολίτσα?Πόσα μπιμπερό να πάρω?Μου έχουν πάρει 2 μικρά και 2 μεγάλα,πρέπει να παρω και άλλα?Τι πιπίλες και πόσες?

 

αν σκοπεύεις να θηλάσεις να μην πάρεις ούτε αποστειρωτή ούτε άλλα μπιμπερό!!!!

ΑΝ στην χειρότερη περίπτωση χρειαστείς μπουκάλι μπορείς να το βράσεις σε κατσαρολάκι...

Θα σου έλεγα όμως να μην εστιάζεις την προσοχή σου και την ψυχολογία σου σε αποστειρωτές και μπιμπερό...γιατί λόγω της ευκολίας που σου παρέχουν είναι εύκολο να ξεμυαλιστείς και να μην θηλάσεις αρκετά μέχρι που στο τέλος να την πατήσεις όπως την πάτησα εγώ :cry:

 

αν πάλι σκοπεύεις να δώσεις αποκλειστικά σκόνη, είναι μάλλον απαραίτητος γιατί είναι μια μεγάλη διευκόλινση απ την άποψη ότι αποστειρώνει γρήγορα, σίγουρα και τα αφήνεις κι εκεί μέσα για 5-6 ωρες αν θες μέχρι να τα βάλεις ψυγείο

τα μπουκάλια που έχεις για την ώρα είναι αρκετά

οι πιπίλες είναι ανάλογα με το τι θα αρέσει στο βλαστάρι σου.. για αρχή καλό είναι να έχεις και από καουτσούκ και από σιλικόνη μέχρι να δεις τα χούγια του

 

σε κάθε περίπτωση, λάβε υπόψη σου ότι το κόστος του αποστειρωτή δεν είναι και μικρό... ένας καλός έχει κοντά στα 70-80 ευρώ

 

επίσης αν θέλεις μπορείς να πάρεις έναν από το jumbo και να τον επιστρέψεις αν τελικά δε σου χρειαστεί. το δέχονται και χωρίς απόδειξη (και μετά από 1 χρόνο)

46378a2c39.png

#2 RIP 7/12/2008 - Καλή αντάμωση

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στην 32η εβδομάδα και δεν έχω ασχοληθεί με καμία αγορά! Μήπως έχω αργήσει???????

 

Δες για το κρεββατάκι του μωρού, γιατί τα παραδίδουν σε 3 με 4 εδομάδες, εκτός αν το βρεις ετοιμοπαράδοτο. Τώρα για όλα τα υπόλοιπα μην πολυαγχώνεσαι γιατί δε ξέρεις και τη θα σου χρειαστεί. Να φανταστείς εμείς το κρεββάτι του μπέμπη δεν το έχουμε χρησιμοποιήσει παρά ελάχιστες φορές γιατί κοιμάται μαζί μας.

Link to comment
Share on other sites

Βρίσκομαι στην 32η εβδομάδα και δεν έχω ασχοληθεί με καμία αγορά! Μήπως έχω αργήσει???????

 

ε καλό θα ήταν σιγά σιγά να έχεις κάποια πράγματα

θα το κοιμήσεις σε καλαθούνα στην αρχή?

με τι θα το βγάλεις απ το νοσοκομείο? με ειδικό καρεκλάκι ή με την καλαθούνα του?

μερικά σεντονάκια, κανα ζιπουνάκι, καμια κουβερτούλα, φορμάκια, σελτεδάκια... είναι τα πρώτα πολύ απαραίτητα από θέμα λινών καθότι σκέψου ότι όλα θέλουν και την ετοιμασία τους...

πλύσιμο με το ειδικό βρεφικό σαπούνι και σιδέρωμα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Βρίσκομαι στην 32η εβδομάδα και δεν έχω ασχοληθεί με καμία αγορά! Μήπως έχω αργήσει???????

 

NEA MAMAKA ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΡΧΙΣΕΙΣ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΝΑ ΕΤΟΙΜΑΖΕΣΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ ΙΣΩΣ ΒΑΡΥΝΕΙΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΙ ΠΟΛΛΑ . ΚΑΙ ΓΙΑΤΙ ΠΟΛΛΑ ΑΠΟ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΠΟΥ ΘΑ ΧΡΕΙΑΣΤΕΙΣ 1) ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΟΙΜΟΠΑΡΑΔΟΤΑ ΚΑΙ 2)ΚΑΝΕ ΕΡΕΥΝΑ ΑΓΟΡΑΣ ΠΡΙΝ ΓΙΑΤΙ ΟΙ ΤΙΜΕΣ ΔΙΑΦΕΡΟΥΝ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΜΑΓΑΖΙ ΣΕ ΜΑΓΑΖΙ ΚΑΙ ΑΦΟΡΟΥΝ ΙΔΙΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ ΙΔΙΑΣ ΜΑΡΚΑΣ .......ΔΕΝ ΑΞΙΖΕΙ ΛΟΙΠΟΝ ΝΑ ΤΑ ΠΛΗΡΩΣΕΙΣ ΑΔΙΚΑ

ΚΑΛΟ ΤΡΕΞΙΜΟ

Link to comment
Share on other sites

Πότε πρέπει να αρχίσουμε τις αγορές για το μωράκι μας; Μιλάω για κρεβάτι, καθισματάκι αυτοκινήτου, καρότσι και μερικά ρουχαλάκια για την αρχή. Υπάρχει κάπου μιά λίστα με τα πράγματα που πρέπει να έχω οπωσδήποτε όταν θα αποχωρήσω από το μαιευτήριο;

 

Όσο για αποστειρωτή δεν έχω σκοπό να πάρω γιατι την ίδια δουλειά κάνει και η κατσαρόλα κι έτσι θεωρώ πως είναι πεταμένα λεφτά...γνώμη μου :D

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Πριν μπεις στο μαιευτήριο πρέπει να τα έχεις όλα σχεδον έτοιμα, σκέψου ότι οταν θα γυρίσεις σπίτι με το μωρό δεν θα μπορείς να βγεις για κανένα 40 ημερο τουλάχιστον. Οπότε κατα την γνώμη μου θα πρέπει να έχετε 6 μπιμπερό (για όλα τα γευματα) (τουλάχιστον έτσι έκανα εγω και έβαζα αποστήρωση μια φορά την μέρα), 2-3 πιπίλες, πολλά φανελάκια (τα πιο απαραίτητα) και φορμακια (τα πιο χρηστικά). Το δωματιο θα πρέπει να είναι έτοιμο, σκέψου να εχεις και το μωρό και να φτιάχνεις και δωμάτιο. Καθισματάκι αυτοκινήτου οπωσδήποτε γιατι πως θα το βγάλεις το μωράκι απο το μαιευτήριο. Νομίζω οτι αυτά είναι τα απαραίτητα, μμμ δεν θυμάμαι τιποτα άλλο τωρα, (αν θυμηθώ θα επανέρθω). :)

Link to comment
Share on other sites

και φυσικα να μην ξεχάσεις να προμηθευτείς και κανα πακετο παμπερς!!!

μπορει ν ακουγεται χαζο αλλα εμεις ετσι την πατησαμε.. τα ειχαμε ολα ετοιμα, μεχρι και θερμομετρο για τον πυρετο ειχαμε αγορασει πριν καν μπουμε για να γεννησουμε και μολις βγηκαμε απο το μαιετηριο και πηγαμε σπιτι, τι πιο φυσιολογικο, το μωρακι μας εκανε κακακια του.. τρεχαμε σαν παλαβοι ν αγουρασουμε παμπερς τελευταια στιγμη.. ευτυχως ηταν σαββατο και τα σουπερ ηταν ακομα ανοιχτα..

Link to comment
Share on other sites

Πριν μπεις στο μαιευτήριο πρέπει να τα έχεις όλα σχεδον έτοιμα, σκέψου ότι οταν θα γυρίσεις σπίτι με το μωρό δεν θα μπορείς να βγεις για κανένα 40 ημερο τουλάχιστον. Οπότε κατα την γνώμη μου θα πρέπει να έχετε 6 μπιμπερό (για όλα τα γευματα) (τουλάχιστον έτσι έκανα εγω και έβαζα αποστήρωση μια φορά την μέρα), 2-3 πιπίλες, πολλά φανελάκια (τα πιο απαραίτητα) και φορμακια (τα πιο χρηστικά). Το δωματιο θα πρέπει να είναι έτοιμο, σκέψου να εχεις και το μωρό και να φτιάχνεις και δωμάτιο. Καθισματάκι αυτοκινήτου οπωσδήποτε γιατι πως θα το βγάλεις το μωράκι απο το μαιευτήριο. Νομίζω οτι αυτά είναι τα απαραίτητα, μμμ δεν θυμάμαι τιποτα άλλο τωρα, (αν θυμηθώ θα επανέρθω). :)

 

ευχαριστώ πολύ.... κάνω μία λίστα τώρα που σημειώνω τι χρειάζομαι για να μην χάσω την μπάλα :wink: αν θυμηθείς τίποτε άλλο που είναι απαραίτητο θα χαιρόμουν πολύ αν μου το έλεγες

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Πριν μπεις στο μαιευτήριο πρέπει να τα έχεις όλα σχεδον έτοιμα, σκέψου ότι οταν θα γυρίσεις σπίτι με το μωρό δεν θα μπορείς να βγεις για κανένα 40 ημερο τουλάχιστον. Οπότε κατα την γνώμη μου θα πρέπει να έχετε 6 μπιμπερό (για όλα τα γευματα) (τουλάχιστον έτσι έκανα εγω και έβαζα αποστήρωση μια φορά την μέρα), 2-3 πιπίλες, πολλά φανελάκια (τα πιο απαραίτητα) και φορμακια (τα πιο χρηστικά). Το δωματιο θα πρέπει να είναι έτοιμο, σκέψου να εχεις και το μωρό και να φτιάχνεις και δωμάτιο. Καθισματάκι αυτοκινήτου οπωσδήποτε γιατι πως θα το βγάλεις το μωράκι απο το μαιευτήριο. Νομίζω οτι αυτά είναι τα απαραίτητα, μμμ δεν θυμάμαι τιποτα άλλο τωρα, (αν θυμηθώ θα επανέρθω). :)

 

ευχαριστώ πολύ.... κάνω μία λίστα τώρα που σημειώνω τι χρειάζομαι για να μην χάσω την μπάλα :wink: αν θυμηθείς τίποτε άλλο που είναι απαραίτητο θα χαιρόμουν πολύ αν μου το έλεγες

 

sardelaki εχω κανεςι λια λιστα με τα απαραιτητα θελεις να στην στειλω

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστώ πολύ.... κάνω μία λίστα τώρα που σημειώνω τι χρειάζομαι για να μην χάσω την μπάλα :wink: αν θυμηθείς τίποτε άλλο που είναι απαραίτητο θα χαιρόμουν πολύ αν μου το έλεγες

 

SARDELAKI ΕΓΩ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΕΞΗΣ ΛΙΣΤΑ ΠΟΥ ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΤΑ ΣΥΜΠΕΡΙΛΑΜΒΑΝΕΙ ΟΛΑ .

[size=18]ΔΩΜΑΤΙΟ[/size]

ΚΡΕΒΒΑΤΙ

ΣΤΡΩΜΑ

ΠΑΝΤΑ -ΚΟΥΝΟΥΠΙΕΡΑ-ΚΟΥΒΕΡΤΑ- ΣΕΝΤΟΝΙ(ΣΕΤ)

ΣΕΝΤΟΝΙΑ

ΜΑΞΙΛΑΡΑΚΙ

ΣΦΗΝΑΚΙ

ΚΟΥΒΕΡΤΑ ΒΕΛΟΥΤΕ

Κ0ΥΒΕΡΤΑ ΦΛΙΣ

ΠΑΙΧΝΙΔΙΑ

ΤΟΙΧΟ ΑΦΙΣΕΣ

ΚΟΥΡΤΙΝΕΣ

ΦΩΤΙΣΤΙΚΟ

ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ ΜΕΓΑΛΑ ΚΡΕΒΒΑΤΙ

ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ ΜΕΣΣΑΙΑ

ΣΕΛΤΕΔΑΚΙΑ ΜΙΚΡΑ

ΑΔΙΑΒΡΟΧΟ ΣΤΡΩΜΑΤΟΣ[/size]

 

ΜΩΡΟ

ΦΟΡΜΑΚΙΑ*5 (0-3)

ΦΟΡΜΑΚΙΑ*5 (3-6)

ΕΣΩΡΟΥΧΑ*6 (0-3)

ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ*4

ΖΑΚΕΤΟΥΛΕΣ*2

ΣΑΛΙΕΡΕΣ*10

ΛΑΒΕΤΕΣ*10

ΣΕΝΤΟΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΥΛΙΓΜΑ *4

ΣΚΟΥΦΑΚΙ

ΓΑΝΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΥΧΙΑ

 

ΚΑΡΕΚΛΑΚΙ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟΥ

ΚΑΡΟΤΣΙ

ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ- ΚΡΕΒΑΤΙΟΥ

 

ΜΠΑΝΙΟ

ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΜΙΚΡΕΣ

ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΜΕΓΑΛΕΣ

ΜΠΟΥΡΝΟΥΖΙ ΠΑΙΔΙΚΟ

ΜΠΑΝΙΕΡΑΚΙ

ΣΦΟΥΓΓΑΡΙΑ

ΑΞΕΣΟΥΑΡ

ΠΙΠΙΛΕΣ*2

ΑΛΥΣΙΔΑΚΙΑ ΠΙΠΙΛΑΣ *2

ΘΗΚΕΣ ΠΙΠΙΛΑΣ*4

ΒΟΥΡΤΣΑ ΜΑΛΛΑΚΙΑ

ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΕΓΑΛΑ*6

ΜΠΙΜΠΕΡΟ ΜΙΚΡΑ*2

ΒΟΥΡΤΣΑ ΚΑΘΑΡΙΣΜΟΥ ΜΠΙΜΠΕΡΟ

ΨΑΛΙΔΑΚΙΑ*1 - ΝΥΧΟΚΟΠΤΕΣ*1

ΛΑΒΙΔΑ ΜΠΙΜΠΕΡΟ

ΘΕΡΜΟ

ΠΑΡΑΜΑΝΕΣ

ΔΟΣΟΜΕΤΡΗΤΗΣ ΓΑΛΑΤΟΣ

ΘΕΡΜΟΜΕΤΡΟ ΝΕΡΟΥ

[size=18]ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΒΑΛΙΤΣΑ ΜΑΜΑΣΝΥΧΤΙΚΕΣ [/size]

ΜΠΙΤΖΑΜΕΣ ΜΕ ΚΟΥΜΠΙΑ ΜΠΡΟΣΤΑ

ΡΟΜΠΑΚΙ

ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΑΠΛΕΣ

ΣΟΥΤΙΕΝ ΘΗΛΑΣΜΟΥ

ΕΠΙΘΕΜΑΤΑ ΣΤΗΘΟΥΣ ΝUK (EXTRA)

ΑΛΛΑΞΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΦΥΓΩ ΑΠΌ ΤΟ ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ

ΠΑΠΟΥΤΣΙΑ

ΠΑΝΤΟΦΛΕΣ ΣΑΓΙΟΝΑΡΕΣ

ΚΥΛΟΤΑΚΙΑ ΦΑΡΔΙΑ

ΦΑΝΕΛΑΚΙΑ

ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ

ΣΑΚΟΥΛΕΣ ΑΠΛΥΤΑ

ΠΕΤΣΕΤΕΣ ΝΤΟΥΖ

ΚΑΛΤΣΑΚΙΑ

KLINEX ΠΑΝΑΚΙΑ ΓΙΑ ΤΟ ΜΠΑΝΙΟ

 

 

ΜΑΞΙΛΑΡΙ ΘΗΛΑΣΜΟΥ

ΕΝΔΟΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑ

ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΤΗΣ

 

NEΣΕΣΕΡ ΜΕ :

AΦΡΟΛΟΥΤΡΟ

ΣΑΜΠΟΥΑΝ

ΚΛΑΜΕΡ

ΟΔΟΝΤΟΒΟΥΡΤΣΑ

ΟΔΟΝΤΟΠΑΣΤΑ

ΚΑΛΛΥΝΤΙΚΑ

ROLL ON

ΟΙΝΟΠΛΕΥΜΑ

 

ΦΟΡΤΙΣΤΗ ΚΙΝΗΤΟΥ

ΜΠΛΟΚΑΚΙ ΚΑΙ ΜΟΛΥΒΙ

 

ΤΣΑΝΤΑ ΑΛΛΑΞΙΕΡΑ

 

 

ΦΑΡΜΑΚΕΙΟ

ΒΑΜΒΑΚΙ

ΟΙΝΟΠΝΕΥΜΑ

BETADINE

1 SUDOCREAM ΜΕΓΑΛΗ Ή PENATEN ;H PEPANTHOL

ΑΦΡΟΛΟΥΤΡΟ PENATEN

ΣΑΜΠΟΥΑΝ PENATEN

ΛΑΔΙ JOHNSON

ΚΡΕΜΑ ΕΝΥΔΑΤΩΣΗΣ EXOMEGA AVENE

ΑΜΠΟΥΛΕΣ ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΟΥ ΟΡΟΥ CLINOFAR

ΑΠΟΣΤΕΙΡΩΜΕΝΕΣ ΓΑΖΕΣ ΜΙΚΡΟ ΜΕΓΕΘΟΣ ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΚΕΤΟ

ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ

ΠΑΝΕΣ (PAMBERS 'H LIBERO )

ΑΝΑΡΡΟΦΗΤΗΡΑΣ ΜΥΤΗΣ

 

 

ΜΑΙΕΥΤΗΡΙΟ ΒΑΛΙΤΣΑ ΠΑΙΔΙΟΥ

ΕΣΩΡΟΥΧΑ

ΣΕΝΤΟΝΑΚΙ ΚΟΥΒΕΡΤΟΥΛΑ-ΠΑΝΕΣ ΠΙΚΕ

ΛΑΒΕΤΕΣ

ΜΩΡΟΜΑΝΤΗΛΑ

ΖΑΚΕΤΟΥΛΑ

ΣΚΟΥΦΑΚΙ

ΓΑΝΤΑΚΙΑ ΓΙΑ ΝΥΧΙΑ

 

ΠΙΣΤΕΥΩ ΝΑ ΣΕ ΒΟΗΘΗΣΑ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΣΕ ΑΓΧΩΣΑ

Link to comment
Share on other sites

ANDEDANTINOS σε ευχαριστώ θερμά...την κόπιαρα και την έχω αποθηκεύση στον υπολογιστή μου...

σιγά σιγά πρέπει να αρχίσω να κάνω καμιά αγορά γιατι στο τέλος θα φρικάρω....είμαι και άνθρωπος του τελευταία στιγμή κι ας τα να πάνε :oops::oops::oops:

 

«Να αμφιβάλεις, αν τ' άστρα είναι φωτεινά. Να αμφιβάλεις, αν ο ήλιος κινείται. Να αμφιβάλεις, αν η αλήθεια είναι αλήθεια ή ψέμα. Μα ποτέ μην αμφιβάλεις για την αγάπη μου.»

Link to comment
Share on other sites

Πετσετάκια μικρά για το ρέψιμο του μωρού και για να το ακουμπάς στον ώμο σου πάρε πολλά. Νομίζω δεν τα είδα γραμμένα στη λίστα και εμένα που ήταν πάαααρα πολύ χρήσιμα.... Είχα καμια 15αριά και ακόμα τα χρησιμοποιώ..... :)

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...