sereir

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠ. ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΛΑΡΙΣΑΣ

Recommended Posts

Διαφημίσεις

κοριτσια γεια σασ και απο εμενα...εγω θα παω για σπερματενχυση το σεπτεμβρη στον Μεσηνη και θα ηθελα να ρωτισω αν καποια γνωριζει το τελικο κοστος τησ ολης υποθεσης

κοριτσια γεια σασ και απο εμενα...εγω θα παω για σπερματενχυση το σεπτεμβρη στον Μεσηνη και θα ηθελα να ρωτισω αν καποια γνωριζει το τελικο κοστος τησ ολης υποθεσης

ΓΕΙΑ ΣΟΥ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ.ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΟΝ ΝΤΑΦΟΠΟΥΛΟ ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ ΔΥΟ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΕΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΙΠΟΤΑ.ΜΕ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΤΟΥ ΙΚΑ.

Ενα γεια σε ολα τα κοριτσια που ειναι σε διαδικασια εξωσωματικης και ξερω ποσο δυσκολα περνανε.....θελω να πω σε ολεσ τις κοπελες που εχουν επιλεξει το πανεπηστιμιακο Λαρισας οτι εχουν κανει πολυ καλη επιλογη...θα σας πω την δικια μου περιπτωση....εκανα εξωσωματικη με τον καθηγητη τον κυριο Μεσσηνη πριν 15 μερες με μονο ενα εμβρυο γιατι δεν καταφερε να γονιμοποιηθει αλο και σημερα ηταν η μερα της χοριακης μου..........ειμαι πολυ χαρουμενη 87,87 θετικοτατη......μην φοβαστε το νοσοκομειο....και επισης δεν πληρωσα ΤΙΠΟΤΑ........ΤΙΠΟΤΑ

καλησπέρα και εύχομαι ότι καλύτερο για σένα.

θα ήθελα να ρωτήσω, αν μπορείς να μου απαντήσεις βέβαια,είναι η πρώτη μας προσπάθεια για εξωσωματική και επειδή και εγώ σκέφτομαι σοβαρά το πανεπιστημιακό Λάρισας, γιατί και η τσέπη δεν σηκώνει και της Αθήνας τα δημόσια δεν είναι και ότι καλύτερο, πως έκανες εξωσωματική χωρίς να πληρώσεις τίποτα;είναι κάτι που σίγουρα, μας ενδιαφέρει όλες.ευχαριστώ εκ των προτέρων

καλησπέρα και εύχομαι ότι καλύτερο για σένα.

θα ήθελα να ρωτήσω, αν μπορείς να μου απαντήσεις βέβαια,είναι η πρώτη μας προσπάθεια για εξωσωματική και επειδή και εγώ σκέφτομαι σοβαρά το πανεπιστημιακό Λάρισας, γιατί και η τσέπη δεν σηκώνει και της Αθήνας τα δημόσια δεν είναι και ότι καλύτερο, πως έκανες εξωσωματική χωρίς να πληρώσεις τίποτα;είναι κάτι που σίγουρα, μας ενδιαφέρει όλες.ευχαριστώ εκ των προτέρων

καλημέρα.

εγω έκανα πέρυσι εξωσωματικη στο Πανεπιστημιακό και μέσα στον Σεπτέμβρη πάμε για δεύτερη προσπάθεια. Αμα είναι να επιλέξεις Δημόσιο Νοσοκομείο, δεν υπάρχει κανένας λόγος να τρέχεις στην Αθήνα.

Εγώ πέρυσι πλήρωσα 300 ή 400 ευρώ δεν θυμάμαι καλά και 25%συμμετοχή στα φάρμακα άλλα 200 συν εξετάσεις (ορμονικές, σαλπιγγοφραφια κλπ). Ολα αυτα προ ΕΟΠΠΥ εποχη!

Λοιπον τώρα με τον ΕΟΠΠΥ = στο νοσοκομείο δεν πληρώνεις ΤΙΠΟΤΑ ουτε για ωοληψια ουτε για εμβρυομεταφορα.. (μόνο κανα δύο επισκέψεις στον γιατρό που θα επιλεξεις στα απογευματινά ιατρεία) οσον αφορά τα φάρμακα, αφου πάρεις την έγκριση απο την επιτροπη του ΕΟΠΠΥ τα παίρνεις Δωρεάν τα ακριβά που είναι οι ενέσεις (να φανταστεις οτι το 1κουτι κάνει 400ευρω) και πληρώνεις 25% συμμετοχή σε κάτι άλλα (που δεν είναι και πολυ ακριβα).

Οτι χρειαστείς ρώτα με!

Qhtop3.png

Κορίτσια σκέφτομαι και εγώ να επισκεφτώ το πανεπιστημιακό Λάρισας. Γνώρίζετε αν ο κ.Μεσσήνης ασχολείτε με φυσικούς και πόσο θετικός είναι με αυτή τη μέθοδο;Επίσης το νοσοκομείο έχει κατάψυξη για έμβρυα;Α!Δώστε μας και καμια πληροφορία για τον γιατρό(όχι οτι με νοιάζει τόσο ο άνθρωπος(τους ''χορτάσαμε'' και αυτούς)αλλά είμαι σε δύσκολη φάση και να προετοιμαστώ αν είναι πολύ ψυχρός.

Επεξεργάστηκαν by believeraki
    Άλλος για Λάρισα;;

Εγω εχω παρα πολυ κακη γνωμη για τον ¨κυριο¨Μεσσηνη τον οποιο ειχα γιατρο για αρκετο καιρο.Δεν ξερω τι φταιει αλλα στην προσπαθεια εξωσωματικης που εκανα με αυτον τα ειδα ολα.Το ιδιο βραδυ πηγα με φρικτους πονους λογω υπερδιεγερσης των ωοθηκων.Ημουν εκει μεσα 10 μερες με 40 πυρετο και αφορητο πονο ,με τριπλη αντιβιωση και δε μου δινε καμια σημασια......ουτε μου εξηγουσε τι ειχα παθει.Ψυχρος και ανευθυνος!!!!!Σε καμια περιπτωση δε θα ξαναπηγαινα....

Εγω εχω παρα πολυ κακη γνωμη για τον ¨κυριο¨Μεσσηνη τον οποιο ειχα γιατρο για αρκετο καιρο.Δεν ξερω τι φταιει αλλα στην προσπαθεια εξωσωματικης που εκανα με αυτον τα ειδα ολα.Το ιδιο βραδυ πηγα με φρικτους πονους λογω υπερδιεγερσης των ωοθηκων.Ημουν εκει μεσα 10 μερες με 40 πυρετο και αφορητο πονο ,με τριπλη αντιβιωση και δε μου δινε καμια σημασια......ουτε μου εξηγουσε τι ειχα παθει.Ψυχρος και ανευθυνος!!!!!Σε καμια περιπτωση δε θα ξαναπηγαινα....

Αμάν!!!Όταν ακούω αυτά τα ωραία μου έρχεται να.....τελοσπάντων.Μπρος γκρεμός και πίσω ρέμα...

Το οτι επαθες υπερδιεργεση δεν φταει ο γιατρος αλλα το πως αντιδραει ο οργανισμος σου στην δοσολογια τον φαρμακων,εμενα δεν μου αρεσε που δεν περασε να δει τι εγινε.Υπερδιεργεση παθαινουν και σε μεγαλα ονοματα της αθηνας εχω δει με τα ματια μου πολυ ασχημα περιστατικα !!!Δωσε μας περισσοτερες λεπτομερειες για την διαδικασια με τον γιατρο

Διαφημίσεις

Κορίτσια καλημέρα!Εγώ έχω κάνει στον Μεσσήνη 4 αποτυχημένες προπάθειες,η 1η ούτε καν έφτασε στην εμβρυομεταφορά,και η τελευταία ήταν με κατεψυγμένες βλαστοκύστες 5 ημερών.Όσο αφορά το αν είναι ψυχρός ή όχι έχω να πω ότι ναι είναι ψυχρός αρκετά αλλά εμένα δεν με είχε επηρεάσει αυτό καθόλου,είχα συμβιβαστεί και άλλωστε με είχαν προετοιμάσει ότι όλοι σχεδόν οι καθηγητές αυτή την συμπεριφορά έχουν.Όσο πήγαινα εκεί έβλεπα πολλές κοπέλες και έγκυες και κάποιες που ήδη έιχαν επιτυχία εκεί και ερχόντουσαν για το δεύτερο παιδάκι και του είχαν απόλυτη εμπιστοσύνη και κοπέλες που είχαν κάνει αρκετές προσπάθειες σε ιδιωτικά και φημισμένα κέντρα και τελικά συνέχιζαν εκεί.Έγώ έφυγα και κάνω την επόμενη προσπάθεια σε άλλο κέντρο γιατί ένιωσα ότι χρειαζόμουν και μια άλλη γνώμη και μετά από τις αποτυχίες και ενώ είμαι σε μικρή ηλικία και με καλά έμβρυα δεν μου έλεγε να κάνω κάτι διαφορετικό ή να το ψάξουμε παραπάνω.Ας πούμε,τώρα που πηγαίνω σε άλλο γιατρό,χωρίς αυτό να σημαίνει ότι θα πετύχω σίγουρα,έκανα διαφορετικό πρωτόκολλο και ανταποκρίθηκε ο οργανισμός μου πολύ καλύτερα!Εγώ από την εμπερία μου μέχρι τώρα έχω να πω ότι το θέμα γιατρού είναι πολύ υποκειμενικό και ανάλογα με το τι έχει περάσει ο καθένας και για να εκφέρει κάποιος γνώμη πρέπει να έχει την εμπειρία του.Και επίση ότι για τους γιατρούς δεν πρέπει να έχουμε παρωπίδες,όλοι είναι καλοί στις εύκολες περιπτώσεις,το θέμα είναι στις δύσκολες τι κάνουν!Δεν ξέρω αν σας βοήθησα,ελπίζω το ένστικτό σας να σας οδηγήσει στην καλύτερη απόφαση!Καλή επιτυχία σε όλες!!!

Λιλα πόσο δίκιο έχεις. Μόνο αν περάσεις προσωπικά από αυτή τη διαδικασία στο πανεπιστημιακό μπορείς να εμπεδώσεις αυτά τα λόγια που είπε η Λίλα που ταυτίστηκα κιόλας μαζί τους. Με κάλυψαν πλήρως. Εμπειρία πολλών προσπαθειών που μου άφησαν βαθιά πικρία, λύπη και απογοήτευση. Αυτό τα λέει όλα. Μακάρι να μην τον εμπιστευόμουν τόσο πολύ τον Μεσσήνη.. Τώρα ανήκει στο παρελθόν, ευτυχώς..

ΛΙΛΑ kai august αυτό συμβαινει με όλους τους γιατρούς. Δεν πρέπει να τους έχουμε τυφλή εμπιστοσυνη και να τους αξιολογούμε συνεχεια συμφωνα με τις γνώσεις που έχουμε και μεις. Γιατί, όπως ειπατε, κανουν χοντρα λαθη τα οποία τα καταλαβαινουμε εκ των υστερων εις βαρους του χρόνου μας, της υγειας μας και των χρηματων μας. Εγω κακή εμπειρία έχω από τον Λ@ina o oποίος ειναι μονο καλός στις διεγερσεις. Στα άλλα ειναι αστα να πανε. ΠΙο πολλες γνωσεις έχω εγω που δεν ειμαι γιατρος παρα αυτος.

Οσο για τον Μεσσ!νη, επομενο ειναι να ειναι ψυχρος και αδιαφορος. Δεν έχει καποιο οικονομικό οφελος, οποτε....

Καλησπερα κοριτσια,θα ήθελα να κανω μια ερωτηση...Ποναει η ωοληψια?Καταλαβατε τιποτα ή ήσασταν ζαλισμένες?Φυγατε την ίδια μέρα απο το νοσοκομείο,αργά ή νωρίς?Γενικα πως είναι όλη η διαδικασία στην Λάρισα?Συγνωμη για τον βομβαρδισμο ερωτήσεων αλλά πρωτάρα και εγώ :) Ευχαριστω

Καλησπέρα σε όλες, οποία κοπέλα έχει κάνει η ξέρει για εξωσωματικη στο πανεπιστήμιακο της Λάρισας, θα ήθελα πληροφορίες, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

Διαφημίσεις

21 ώρες πρίν, RenaRenaki είπε:

Καλησπέρα σε όλες, οποία κοπέλα έχει κάνει η ξέρει για εξωσωματικη στο πανεπιστήμιακο της Λάρισας, θα ήθελα πληροφορίες, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων 

γεια σου..εγω εχω κανει εκει εξωσωματικη και το 2015 απεκτησα το γιο μου.τωρα ειμαι ξανα σε φαση ενεσεων.τι θα ηθελες να μαθεις;

Επεξεργάστηκαν by hope83

On 12/1/2019 at 10:03 ΜΜ, hope83 είπε:

γεια σου..εγω εχω κανει εκει εξωσωματικη και το 2015 απεκτησα το γιο μου.τωρα ειμαι ξανα σε φαση ενεσεων.τι θα ηθελες να μαθεις;

Hope83 να σου ζήσει ο γιος σου και σου εύχομαι γρήγορα να αποκτήσεις και δεύτερο παιδακι.θα ήθελα και εγώ να μάθω τις εμπειρίες σου για το πανεπιστημιακό Λάρισας και ποιον γιατρό έχεις.

Επεξεργάστηκαν by Mumbaby

18 ώρες πρίν, Mumbaby είπε:

Hope83 να σου ζήσει ο γιος σου και σου εύχομαι γρήγορα να αποκτήσεις και δεύτερο παιδακι.θα ήθελα και εγώ να μάθω τις εμπειρίες σου για το πανεπιστημιακό Λάρισας και ποιον γιατρό έχεις.

Οταν ξεκινησα τον 5/2014 ηταν εκει διευθυντης ο Μεσσηνης σ'αυτον ξεκινησα. Μεχρι να παρω εγκριση απο επιτροπη ειχε συνταξιοδοτηθει απο το πανεπιστημιακο και ειχε παει στο ΙΑΣΩ.Τοτε συνεχισα στον ιδιο. Πηγαινα επισκεψεις στο ΙΑΣΩ αλλα ολη τη διαδικασια τη εκανα μεσω εκεινου στο πανεπιστημιακο.Ωοληψια-εμβρυομεταφορα μου εκανε η κορη του(Χριστινα Μεσσηνη) που ειναι λεκτορας με παρουσια δικη του.Η πρωτη προσπαθεια δεν προχωρησε σε εμβρυομεταφορα. Η δευτερη ηταν επιτυχημενη.Σε ολη την εγκυμοσυνη πηγαινα στο ΙΑΣΩ και οταν μπηκα στον μηνα μου πηγα στο πανεπιστημιακο στην κορη του.Απο τοτε και μετα πηγαινω μονο σε εκεινη.Σε αυτη μου την προσπαθεια εχουμε ξεκινησει απο την αρχη μαζι.

Η εμπειριες μου απο το πανεπιστημιακο ειναι αρκετες και μπορω να πω οτι ειμαι ευχαριστημενη απο ολη τη διαδικασια αλλα και το προσωπικο.Ειχα και μια αποτυχημενη προσπαθεια περισυ με αλλον γιατρο γιατι η Μεσσηνη ειχε αδεια μητροτητας.Γι αυτη την προσπαθεια δεν θα ηθελα να επεκταθω αλλα θεωρω οτι ο γιατρος ηταν λαθος.

Ο γιατρος περα απο την ικανοτητα του θα πρεπει και να σου ταιριαξει.Εγω ποτε δεν ειδα ειδα το Μεσσηνη απομακρο και αυστηρο οπως συζητιεται γενικα και οταν ψυχολογικα τον χρειαστηκα ηταν εκει. Η Χριστινα που ειναι γυναικα και πιο νεα εχει αλλες επικοινωνιακες ικανοτητες.Νοιωθεις ανετα μολις την δεις.

Αν εχεις να με ρωτησεις κατι πιο συγκεκριμμενο στειλε μνμ.Ελπιζω να σε βοηθησα εστω και λιγο.

Καλησπέρα, κορίτσια που να έχουν κάνει πρόσφατα εξωσωματική στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Λάρισας να μας πουν τη γνώμη και την εμπειρία τους???

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα