Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εκκλησίες στην Αθήνα για Βάπτιση


Recommended Posts

Καλησπέρα.Θέλω να βαπτισω την κορούλα μου και δεν ξέρω σε ποιά εκκλησία.Ψάχνω κάπου όπου να επιτρέπεται ένας μικρός μπουφές στον προαύλιο χώρο,λίγα δεντράκια,κάτι μικρό και γλυκό ,ίσως ξωκλήσσι..δεν ξέρω.Πείτε καμιά ιδέα βρε παιδιά,γιατί είναι το μόνο πράγμα που με προβληματίζει πολύ! :(

.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Στην Κηφισιά έχει μια μεσαιου μεγέθους που ο παππάς επιτρέπει κάτι χαλαρο στον προαυλιο χωρο ο οποιος έχει και παγκάκια και πολλά δέντρα γυρω γυρω.Αν σου κάνει η περιοχη ,θα μαθω ονομα και θα σου πω.

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ένα καταπληκτικό εκκλησάκι στο λόφο του Λυκαβητού με απίστευτη θέα, τραπεζάκια και ψύκτη είναι σε διάφορα επίπεδα έχει καταπληκτική θέα και έναν απίστευτο παπά (πρώτη φορά είδα μωρό να παίζει ο παπάς μαζί του κατα τη διάρκεια του μυστηρίου και αυτό να γελά)ρώτησε αν θές και θα με θυμηθείς το εκκλησάκι λέγεται Αγ. Ισιδωροι είναι σούπερ θα το ερωτευτείς! ξέχασα να γράψω οτι μέσα είναι όλο βράχος απο το λοφο είναι σκαλισμένο μέσα στο βράχο !

Link to comment
Share on other sites

ax βρε mercy.δεν τοξερα νωριτερα να κλεισω που εψαχνα εκει κοντα και ολοι μου λεγανε τον α.γεωργιο.φτουυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!την πατησα.ετσι οπως το περιγραφεις ειναι super!!!!!!!!!!

Τι ωραιο να εισαι μανουλα!!!

Link to comment
Share on other sites

ax βρε mercy.δεν τοξερα νωριτερα να κλεισω που εψαχνα εκει κοντα και ολοι μου λεγανε τον α.γεωργιο.φτουυυυυυυυυυ!!!!!!!!!!!!την πατησα.ετσι οπως το περιγραφεις ειναι super!!!!!!!!!!
το είχα ξαναγράψει κάπου δεν θυμάμαι που πολύ καιρό τώρα !! κρίμα
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

υπάρχει ένα καταπληκτικό εκκλησάκι στο λόφο του Λυκαβητού με απίστευτη θέα, τραπεζάκια και ψύκτη είναι σε διάφορα επίπεδα έχει καταπληκτική θέα και έναν απίστευτο παπά (πρώτη φορά είδα μωρό να παίζει ο παπάς μαζί του κατα τη διάρκεια του μυστηρίου και αυτό να γελά)ρώτησε αν θές και θα με θυμηθείς το εκκλησάκι λέγεται Αγ. Ισιδωροι είναι σούπερ θα το ερωτευτείς! ξέχασα να γράψω οτι μέσα είναι όλο βράχος απο το λοφο είναι σκαλισμένο μέσα στο βράχο !

 

Εχω ρωτήσει και μου είπαν απο το τηλέφωνο πως επιτρέπεται μόνο ποτό και γλυκό και αν θέλω κατι παραπάνω να μιλήσω με τον υπεύθυνο.Ξέρεις κάτι στα σίγουρα?

.png
Link to comment
Share on other sites

υπάρχει ένα καταπληκτικό εκκλησάκι στο λόφο του Λυκαβητού με απίστευτη θέα, τραπεζάκια και ψύκτη είναι σε διάφορα επίπεδα έχει καταπληκτική θέα και έναν απίστευτο παπά (πρώτη φορά είδα μωρό να παίζει ο παπάς μαζί του κατα τη διάρκεια του μυστηρίου και αυτό να γελά)ρώτησε αν θές και θα με θυμηθείς το εκκλησάκι λέγεται Αγ. Ισιδωροι είναι σούπερ θα το ερωτευτείς! ξέχασα να γράψω οτι μέσα είναι όλο βράχος απο το λοφο είναι σκαλισμένο μέσα στο βράχο !

 

Εχω ρωτήσει και μου είπαν απο το τηλέφωνο πως επιτρέπεται μόνο ποτό και γλυκό και αν θέλω κατι παραπάνω να μιλήσω με τον υπεύθυνο.Ξέρεις κάτι στα σίγουρα?

Οχι δεν γνωρίζω κάτι στα σίγουρα αλλά είναι τόσο καλός και προχωρημένος ο παπάς που νομίζω πως δεν θα σου αρνηθεί!! ρώτησέ τον μήν το αφήσεις θα είναι καταπληκτικά !!!

Link to comment
Share on other sites

  • 10 χρόνια μετά...

Καλησπέρα. Ενδιαφέρομαι να κλείσω εκκλησία για αρχες Μαΐου  για τη βάπτιση της μικρούλας μου σε Αθήνα( κέντρο μένουμε αλλά επειδή πέφτει Κυριακή του Θωμά δυστυχώς οι πρωτες μας επιλογες είναι ήδη κλεισμένες). Έχετε να μου προτείνετε κάποια εκκλησία που να διαθέτει και χώρο, διότι μετά από το μυστήριο θέλουμε να κάνουμε μπουφέ?

Επεξεργάστηκαν by Elisavet18
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...