Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Tα τηλέφωνα μας και τις διευθύνσεις μας απορώ που τα έχουν βρει όλοι αυτοί!!

Εμένα μου στέλνουν σπίτι προσπέκτους απο παιδικούς τώρα...απορώ!

Εννοείται πως αυτούς τους ανθρώπους πρέπει να είμαστε πολυ επιφυλακτικοί!

Να θίξω και εγώ το θέμα του τσιγάρου, όταν ο γιος μου πρώτη φορά νοσηλεύτικε στο νοσοκομείο με κρίση άσθματος στην ηλικία του 1 έτους ο πνευμονολόγος οι πρώτες ερωτήσεις που έκανε ήταν 1. Αν καπνίζω, 2. Αν καπνίζει κανείς στο σπίτι και 3.Αν πηγαίνουμε σε χώρους καπνιστών. Να σε ενημερώσω πως τίποτα απο αυτά δεν κάναμε  όμως η συμβουλή του ήταν να μην παίρνει  αγκαλιά κάποιος το παιδί αν έχει καπνίσει  και πρώτα δεν πλυθεί και δεν αλλάξει μπλούζα. Το τσιγάρο στο σπίτι μέσα ακόμα και αν το παιδί είναι σε άλλον χώρο είναι κακό....καταλαβαίνω ότι σου φαίνεται δύσκολο το να καπνίζεις εκτός σπιτιού όμως είναι το λιγότερο που μπορείς να κάνεις για την υγεία του παιδιού σου.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 155
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • vera

    vera 8 δημοσιεύσεις

  • Antoinette

    Antoinette 7 δημοσιεύσεις

  • dora

    dora 6 δημοσιεύσεις

  • peony

    peony 3 δημοσιεύσεις

Κορίτσια,δυστυχώς τα στοιχεία μας τα δίνουμε εμείς οι ίδιοι και δεν το καταλαβαίνουμε κιόλας...Με όλα αυτά τα cookies που υπάρχουν κ κάνουμε αποδοχή ολα είναι στη φορά..

Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

 

SOS!! ΕΠΕΣΑ ΘΥΜΑ ΑΠΟ ΠΛΑΣΙΕ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΥΓΕΙΑΣ

Γεια σας κοριτσια!Δυστηχως και εγω επεσα θυμα απο πλασιε.Γεννησα πριν 4,5 μηνες ενα αγορακι και πριν 10 μερες με παιρνει μια κυρια τηλεφωνο προσποιουμενη οτι ειναι μια συμβουλος του στην γειτονια μου και θα ηθελε να μου φερει δειγματα και να με συμβουλεψει.Δυστηχως δεχτηκα και εκλεισα ραντεβου εκεινη την ημερα να ερθει σπιτι μου.Εν τελη ηρθε σπιτι στην πορτα μου ειπε ευγενικα οτι ειναι μια ομαδα συμβουλων που εχουν παρακολουθησει σεμιναρια και συμβουλευουν τις νεες μαμαδες και ολο αυτο το εχει διοργανωσει ο κος Ντολατζας που ειναι γνωστο παιδιατρος.Εγω δεχτηκα να ενημερωθω νομιζοντας οτι ηρθε για να με συμβουλεψει.Αφου η κα μου πουλησε προλογο για την δυσλεξια,συνδρομο αιφνιδου θανατου κατλπ και διαφορες συμβουλες μου πασαρε βιβλια,παραμυθια και cd  πρωτων βοηθειων.Δυστηχως την πατησα και πιστηκα να τα παρω με κοστος 280 ευρω ομως εκεινη την στιγμη δεν πληρωσα τιποτα και μου ειπε θα δινω 20 ευρω το μηνα..Αφου εφυγε η κυρια και μιλησα με τον ανδρα μου  συνειδητοποιησα την χαζομαρα που εκανα και ποσο αφελης ημουν.Εκεινη την στιγμη πηρα τηλεφωνο στον αριθμο που γραφει η αθεωρητη αποδειξη και μιλησα με τον κο που αναφερεται το ονομα του στην αποδειξη.Του εξηγησα οτι θελω να τα παρει πισω και οτι δεν θα αγορασω τιποτα,αυτος ανενδοτος δεν δεχτηκε και μου ειπε οτι θα μιλησουμε την αλλη μερα να δουμε τι θα γινει.Την αλΛη μερα ειχε κανει φραγη και εν τελη επικοινωνησε προχθες με τον συζυγο μου οτι θα ερθει υπαλληλος να τα παρει πισω ομως μετα απο δυο μερες μας καλεσε μια κυρια να μας μεταπεισει αλλα εμεις της μιλησαμε ευθεως οτι δεν τα θελουμε.Καλεσαμε ξανα τον κο αυτον και οχι μονο δεν δεχεται να τα παρει πισω αλλα μου ελεγε οτι ποτε δεν με πηρε τηλεφωνο καποια κα και μου ειπε αυτα και ενω του εξηγουσα οτι εχω το δικαιωμα υπαναχωρησης εντος 14 ημερων αρνηθηκε.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??Δεν προκειται να του δωσω χρηματα και θελω να ερθει να τα παρει.

Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2019 at 4:41 PM, mazy said:

 

SOS!! ΕΠΕΣΑ ΘΥΜΑ ΑΠΟ ΠΛΑΣΙΕ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΥΓΕΙΑΣ

Γεια σας κοριτσια!Δυστηχως και εγω επεσα θυμα απο πλασιε.Γεννησα πριν 4,5 μηνες ενα αγορακι και πριν 10 μερες με παιρνει μια κυρια τηλεφωνο προσποιουμενη οτι ειναι μια συμβουλος του στην γειτονια μου και θα ηθελε να μου φερει δειγματα και να με συμβουλεψει.Δυστηχως δεχτηκα και εκλεισα ραντεβου εκεινη την ημερα να ερθει σπιτι μου.Εν τελη ηρθε σπιτι στην πορτα μου ειπε ευγενικα οτι ειναι μια ομαδα συμβουλων που εχουν παρακολουθησει σεμιναρια και συμβουλευουν τις νεες μαμαδες και ολο αυτο το εχει διοργανωσει ο κος Ντολατζας που ειναι γνωστο παιδιατρος.Εγω δεχτηκα να ενημερωθω νομιζοντας οτι ηρθε για να με συμβουλεψει.Αφου η κα μου πουλησε προλογο για την δυσλεξια,συνδρομο αιφνιδου θανατου κατλπ και διαφορες συμβουλες μου πασαρε βιβλια,παραμυθια και cd  πρωτων βοηθειων.Δυστηχως την πατησα και πιστηκα να τα παρω με κοστος 280 ευρω ομως εκεινη την στιγμη δεν πληρωσα τιποτα και μου ειπε θα δινω 20 ευρω το μηνα..Αφου εφυγε η κυρια και μιλησα με τον ανδρα μου  συνειδητοποιησα την χαζομαρα που εκανα και ποσο αφελης ημουν.Εκεινη την στιγμη πηρα τηλεφωνο στον αριθμο που γραφει η αθεωρητη αποδειξη και μιλησα με τον κο που αναφερεται το ονομα του στην αποδειξη.Του εξηγησα οτι θελω να τα παρει πισω και οτι δεν θα αγορασω τιποτα,αυτος ανενδοτος δεν δεχτηκε και μου ειπε οτι θα μιλησουμε την αλλη μερα να δουμε τι θα γινει.Την αλΛη μερα ειχε κανει φραγη και εν τελη επικοινωνησε προχθες με τον συζυγο μου οτι θα ερθει υπαλληλος να τα παρει πισω ομως μετα απο δυο μερες μας καλεσε μια κυρια να μας μεταπεισει αλλα εμεις της μιλησαμε ευθεως οτι δεν τα θελουμε.Καλεσαμε ξανα τον κο αυτον και οχι μονο δεν δεχεται να τα παρει πισω αλλα μου ελεγε οτι ποτε δεν με πηρε τηλεφωνο καποια κα και μου ειπε αυτα και ενω του εξηγουσα οτι εχω το δικαιωμα υπαναχωρησης εντος 14 ημερων αρνηθηκε.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??Δεν προκειται να του δωσω χρηματα και θελω να ερθει να τα παρει.

Δεν ξέρω αν είναι οι κατάλληλοι αλλά εγώ θα έπαιρνα αμέσως στο ινστιτούτο καταναλωτών! κάνε εκεί μία ερώτηση να δεις τι θα σου πουν.Μην δεχθείς σε καμία περίπτωση να τα πληρώσεις.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 15 Φεβρουαρίου 2019 at 4:41 ΜΜ, mazy είπε:

 

SOS!! ΕΠΕΣΑ ΘΥΜΑ ΑΠΟ ΠΛΑΣΙΕ ΣΥΜΒΟΥΛΟ ΥΓΕΙΑΣ

Γεια σας κοριτσια!Δυστηχως και εγω επεσα θυμα απο πλασιε.Γεννησα πριν 4,5 μηνες ενα αγορακι και πριν 10 μερες με παιρνει μια κυρια τηλεφωνο προσποιουμενη οτι ειναι μια συμβουλος του στην γειτονια μου και θα ηθελε να μου φερει δειγματα και να με συμβουλεψει.Δυστηχως δεχτηκα και εκλεισα ραντεβου εκεινη την ημερα να ερθει σπιτι μου.Εν τελη ηρθε σπιτι στην πορτα μου ειπε ευγενικα οτι ειναι μια ομαδα συμβουλων που εχουν παρακολουθησει σεμιναρια και συμβουλευουν τις νεες μαμαδες και ολο αυτο το εχει διοργανωσει ο κος Ντολατζας που ειναι γνωστο παιδιατρος.Εγω δεχτηκα να ενημερωθω νομιζοντας οτι ηρθε για να με συμβουλεψει.Αφου η κα μου πουλησε προλογο για την δυσλεξια,συνδρομο αιφνιδου θανατου κατλπ και διαφορες συμβουλες μου πασαρε βιβλια,παραμυθια και cd  πρωτων βοηθειων.Δυστηχως την πατησα και πιστηκα να τα παρω με κοστος 280 ευρω ομως εκεινη την στιγμη δεν πληρωσα τιποτα και μου ειπε θα δινω 20 ευρω το μηνα..Αφου εφυγε η κυρια και μιλησα με τον ανδρα μου  συνειδητοποιησα την χαζομαρα που εκανα και ποσο αφελης ημουν.Εκεινη την στιγμη πηρα τηλεφωνο στον αριθμο που γραφει η αθεωρητη αποδειξη και μιλησα με τον κο που αναφερεται το ονομα του στην αποδειξη.Του εξηγησα οτι θελω να τα παρει πισω και οτι δεν θα αγορασω τιποτα,αυτος ανενδοτος δεν δεχτηκε και μου ειπε οτι θα μιλησουμε την αλλη μερα να δουμε τι θα γινει.Την αλΛη μερα ειχε κανει φραγη και εν τελη επικοινωνησε προχθες με τον συζυγο μου οτι θα ερθει υπαλληλος να τα παρει πισω ομως μετα απο δυο μερες μας καλεσε μια κυρια να μας μεταπεισει αλλα εμεις της μιλησαμε ευθεως οτι δεν τα θελουμε.Καλεσαμε ξανα τον κο αυτον και οχι μονο δεν δεχεται να τα παρει πισω αλλα μου ελεγε οτι ποτε δεν με πηρε τηλεφωνο καποια κα και μου ειπε αυτα και ενω του εξηγουσα οτι εχω το δικαιωμα υπαναχωρησης εντος 14 ημερων αρνηθηκε.ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ??Δεν προκειται να του δωσω χρηματα και θελω να ερθει να τα παρει.

Πες του οτι του ετοιμάζετε εξώδικο.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...