Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Recommended Posts

Το ακουσα απο μια γυναικα χθες στην εκπομπη του Ευαγγελατου και το θυμηθηκα......

 

Ειπαν για ανθρωπους που παιρνουν ονοματα των νεων μαμαδων απο τα μαιευτηρια και τους κουβαλιουνται σπιτι με σκοπο να πουλησουν βιβλια.......αν τυχον τους ανοιξετε την πορτα και τους βαλετε μεσα, να ξερετε οτι ειναι θρασυτατοι και δεν ξεκουμπιζονται αν δεν πουλησουν εστω και την φθηνοτερη σειρα (παραμυθιων) που εχουν, γυρω στα 350 ευρω......

 

Πεφτει μεγαλο ψηστηρι και γινονται πολυ φορτικοι. Οποτε μην ανοιγετε πορτα σε αγνωστους.......

 

Μια φιλη μου την πατησε απο τηλεφωνημα που της εκαναν μολις γεννησε......ειπαν οτι δηθεν επρεπε να ρθουν σπιτι της για να συμπληρωσει ενα ερωτηματολογιο σχετικα με την γεννα και τους εκλεισε ραντεβου σπιτι της.......οταν ηρθε η γυναικα αυτη αποκαλυψε πως πουλαει σειρες βιβλιων και δεν εφευγε με τιποτα απο το σπιτι της φιλης.......η κοπελιτσα ειναι πολυ ευγενικη και μαλθακη και τελικα υπεκυψε στις ψυχολογικες πιεσεις της θρασυτατης γαιδουρας τελικα φορτωθηκε παραμυθια αξιας (!) 350 ευρω........Φυσικα η γυναικα ηθελε να παρει οσα πιο πολλα χρηματα για προκαταβολη μπορουσε , αν οχι ολο το ποσο και σχεδον την ξεφτυλισε επειδη δεν ειχε σπιτι λεφτα για να της τα δωσει........

 

 

Οποτε κοριτσια προσοχη....μη μασατε παραμυθια απο αγνωστους και σε καμμια περιπτωση μη τους δεχθειτε σπιτι σας!!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 155
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • vera

    vera 8 δημοσιεύσεις

  • Antoinette

    Antoinette 7 δημοσιεύσεις

  • dora

    dora 6 δημοσιεύσεις

  • peony

    peony 3 δημοσιεύσεις

Emena μου χτυπησαν το κουδουνι σωρις τηλ΄και ειπαν για ενα δωρο απο το μαιευτηριο.

Ερχεται λοιπον και μου τσαμπουναει τα παντα και της ειπα οτι μου τα εχει αγορασει η μαμα μου γιατι αλλιως δεν εφευγε με τιποτα!

Και το δωρο ηταν ενας χαρτινος χαρακας για το υψος του παιδιου....

 

Τι να πεις κι αυτες την δουλεια τους κανουν και με ποσοστα ζουνε.....

Link to comment
Share on other sites

Εξυπνα την απεφυγες!!!!!

 

Πρεπει να ηρθαν και σε μενα αλλα οταν βλεπω αγνωστο στην πορτα μου, ουτε του ανοιγω ουτε καν τον ρωταω τι θελει........τον αγνοω μεχρι να φυγει......

 

Πανε κι επαρχια και κει να δειτε τι κανουν.....σε ενα σπιτι καθισαν 5 ωρες μεχρι να τους διωξουν!!!! δεν ηξεραν τι να κανουν οι ανθρωποι για να τους διωξουν.......τους ταισαν μεσημεριανο, τους ταισαν βραδινο και παλι δεν ξεκουμπιζονταν.....

 

Στο χωριο μου εψησαν εναν κακομοιρη, του καναν κεφαλι και τελικα αγορασε για το 4χρονο παιδι του λυσαρια αξιας 1200 ευρω μεχρι και το λυκειο!!!!! Ε δεν ειναι δουλεια αυτη τωρα........πρεπει να σαι γαιδουρι για να την κανεις......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια την είχα πατήσει και εγώ.

 

Δεν το ήξερα ότι πούλαγε βιβλία για τα παιδιά, μου είχε πει για ερωτηματολόγιο και κάποια αναμνηστικά δωράκια.

 

Και λέω δεν βαριέσαι.

 

Μόλις μου είπε ότι έχει και κάποια βιβλία αν θέλω να τους ρίξω μια ματιά, της απάντησα πως όχι δεν ενδιαφερόμουν.

 

Ήμουν πολύ ευγενική, κάτι που δεν συνηθίζω όταν είναι να μου πουλήσουν με το ζόρι κάτι (μάλλον οι ορμόνες μετά την εγκυμοσύνη).

 

Τέλος πάντων, δεν έπαιρνε από λόγια, ούτε εγώ βέβαια, κάποια στιγμή μου λέει για το βιβλίο των πρώτων βοηθειών και της επανέλαβα ότι δεν με ενδιαφέρει με ευγενικό ύφος του στύλ "Μην επιμένετε, σας είπα δεν με ενδιαφέρει".

 

Και όταν σηκώθηκε να φύγει ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΗΛΙΘΙΑ!!!!!!

 

-"Ξέρετε τι να κάνετε αν το παιδί σας πνιγεί;"

-"Δεν με ενδιαφέρει" της απάντησα.

-"Αν πνιγεί το παιδί σας, να δω τότε τι θα κάνετε".

Και φυσικά την πέταξα έξω!!!!!!!!! Κόντεψε να ξεχάσει τα βιβλία της.

 

Η αλήθεια ότι επειδή είναι και το ύψος μου τέτοιο (όταν θυμώνω) δεν χρειάστηκε να πω πολλά, απλώς άνοιξα την πόρτα και της είπα γεια σας.

as1cvdSNw3-0010ODc1NTMxfDAwMDY3NDRkfEggRGVzcG9pbm91bGEgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

Η αλήθεια ότι επειδή είναι και το ύψος μου τέτοιο (όταν θυμώνω) δεν χρειάστηκε να πω πολλά, απλώς άνοιξα την πόρτα και της είπα γεια σας.

 

Διόρθωση της τελευταίας παραγράφου γραφική παραδρομή όχι δεν ψήλωσα απλώς θύμωσα, εννοούσα "ύφος" και όχι "ύψος"

as1cvdSNw3-0010ODc1NTMxfDAwMDY3NDRkfEggRGVzcG9pbm91bGEgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διόρθωση της τελευταίας παραγράφου γραφική παραδρομή όχι δεν ψήλωσα απλώς θύμωσα, εννοούσα "ύφος" και όχι "ύψος"

Είπα κι εγώ!!! :lol::lol::lol:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα όταν είχα μόλις γεννήσει τη Ράνια, με παίρνουν τηλ. και μου λένε ότι τηλεφωνούν από τον όμιλο "Μητέρα" και πώς ενημέρωνουν όλες τις μαμάδες πάνω σε θέματα για το παιδί. Παρόλλο που δεν είχα γεννήσει στο μαιευτήριο "Μητέρα", όταν άκουσα όμιλος Μητέρα, το πίστεψα και της είπα οκ! ελάτε. Ευτυχώς η συγκεκριμένη που ήρθε, η οποία φυσικά πούλαγε παραμύθια, δεν ήταν πολύ φορτική στο να τα αγοράσω και αφού βέβαια κάθισε 2 ώρες αραδιάζοντάς μου, για ποιους λόγους θα πρέπει να πάρω τα παραμύθια και για τα δύο παιδιά μου, τελικά όταν της είπα ότι όταν θα έχω λεφτά θα την ειδοποιήσω, έφυγε με άδεια χέρια. Το ζήτημα είναι από πού βρίσκουν τηλέφωνα και διευθύνσεις? Αυτά δεν θεωρούνται Προσωπικά Δεδομένα? Άσε που εγώ τότε ήθελα να τη διώξω, γιατί αναγκάστικα μπροστά της να θήλασω τη μικρή και ο Γιάννης που ήταν 16 μηνών ήθελε και αυτός βέβαια την προσοχή μου. Το μετάνιωσα εκ των υστέρων που δεν την έδιωξα κακήν κακώς και που δεν έκανα φασαρία στον "όμιλο Μητέρα" :? , αλλά όπως λέω προς γνώση και συμόρφωση... Ας μου τύχει τώρα μια τέτοια περίπτωση τώρα και σου λέω εγώ :evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

Σε μπέρδεψα Souzy ε; :lol::lol::lol::lol:

 

motherof2 από κει ήταν και αυτή που με επισκέφτηκε όπως λες με παραμύθια και άλλα βιβλία, όταν της είχα πει ότι θα σκεφτώ και θα την πάρω τηλ. (για να την διώξω) μου είχε πει πως δεν γίνεται και δεν μου έδινε στοιχεία αυτού του υποτιθέμενου Ομίλου!!!!

as1cvdSNw3-0010ODc1NTMxfDAwMDY3NDRkfEggRGVzcG9pbm91bGEgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

Οταν πηγαίνετε στα ιδιωτικά μαιευτήρια να γεννήσετε, σας βάζουν να υπογράψετε διάφορα έγγραφα.Εκεί κάπου υπάρχει και παράγραφος που περιλαμβάνει εξουσιόδότησή σας για φωτογράφιση του βρέφους, προώθηση διαφημιστικών προϊόντων κλπ.

Μη νομίζετε οτι δεν είναι καλυμμένα τα μαιευτήρια για τον διαφημιστικό βομβαρδισμό μετά τη γέννα. :twisted:

 

Αν δεν θέλετε να λαμβάνετε διαφημιστικά, να φροντίζετε να μην δίνετε την συγκατάθασή σας (εσείς ή ο συνοδός) για τέτοιου είδους χρησιμοποίηση των στοιχείων σας.

Στο Λητώ ήταν, θυμάμαι, μια ολόκληρη παράγραφος, την οποία διέγραψα και έγραψα ΟΧΙ απο πάνω. Ποτέ δεν με ενόχλησε κανείς για διαφήμιση.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ που γέννησα στο Αλεξάνδρα δεν υπέγραψα τίποτα, κι όμως έχω γεμίσει διαφημιστικά, από ''μωροδάνεια'' μέχρι παιδικούς σταθμούς...αφού σκέφτομαι να αρχίσω τα τηλέφωνα και να ρωτάω από που πήραν τα στοιχεία μου...όχι ότι θα πάρω απάντηση, μια φορά ρώτησα μία κοπέλα που με πήρε τηλέφωνο και άρχισε να μου πλασάρει μωρουδιακά και μου είπε με αμυντικό-επιθετικό ύφος ''δεν ξέρω, εγώ τηλεφωνήτρια είμαι...''

df306542d5.pngbb1d25814b.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοιτάξτε, το να σου στέλνουν ταχυδρομικώς εκπτωτικά κουπόνια είναι μάλλον χρήσιμο παρά ενοχλητικό... αλλά να σε κοροιδεύουν και να σου λένε ένα όνομα "Μητέρα" για πχ για να σε προσεγγίσουν με δόλο είναι πολύ ύπουλο από μέρους τους... τί να πώ :roll:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στην κατάσταση που ήμουν και την καταδίκη μου να μου έδιναν θα την υπέγραφα :lol:

 

Εκείνη την στιγμή δεν σκέφτεσαι μην σε ενοχλήσουν, γιατί είσαι πολύ χαρούμενη και δεν έχεις τίποτα άλλο στο μυαλό σου από το μωράκι σου!

 

Οπότε συμπληρώνουμε ναι για διαφημιστικά και αν μας πάρουν τηλ. ή μας χτυπήσουν την πόρτα δεν ανοίγουμε, οπότε και τα διαφημιστικά παίρνουμε και δεν μας ενοχλούν :wink:

as1cvdSNw3-0010ODc1NTMxfDAwMDY3NDRkfEggRGVzcG9pbm91bGEgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

Εκείνη την στιγμή δεν σκέφτεσαι μην σε ενοχλήσουν, γιατί είσαι πολύ χαρούμενη και δεν έχεις τίποτα άλλο στο μυαλό σου από το μωράκι σου!

 

Ο/η συνοδός μπορεί όμως να έχει το νού του :wink:

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στην κατάσταση που ήμουν και την καταδίκη μου να μου έδιναν θα την υπέγραφα :lol:

 

Εκείνη την στιγμή δεν σκέφτεσαι μην σε ενοχλήσουν, γιατί είσαι πολύ χαρούμενη και δεν έχεις τίποτα άλλο στο μυαλό σου από το μωράκι σου!

 

Οπότε συμπληρώνουμε ναι για διαφημιστικά και αν μας πάρουν τηλ. ή μας χτυπήσουν την πόρτα δεν ανοίγουμε, οπότε και τα διαφημιστικά παίρνουμε και δεν μας ενοχλούν :wink:

 

Και εγώ δεν ανοίγω σε κανέναν, είμαι και μόνη με το μωρό στο σπίτι και φοβάμαι με τόσα που ακούμε...

Όσο για το τηλέφωνο έχω αναγνώριση και όταν βλέπω απόρρητη κλήση απλά δεν το σηκώνω.

Πάντως με τα διαφημιστικά γίνετε χαμός, ο άντρας μου έρχετε με ένα σωρό χαρτιά και φακέλους στο σπίτι και μου λέει

''πάλι ήρθε η αλληλογραφία του μπέμπη'' :lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κι εμένα με είχαν πάρει τηλέφωνο από τον ίδιο όμιλο όταν ο μπέμπης ήταν 10 ημερών. Τους είπα όχι ευτυχώς. Μετά από τόσες φορές που την έχω πατήσει με τις διάφορες "προσφορές" των διαφόρων εταιρειών (κερδίσατε το τάδε δώρο κι ερχόμαστε για απλή ενημέρωση, και μπορεί να σου φάνε όλο το απόγευμα...), το έμαθα πια :oops:

Το ΑΓΓΕΛΑΚΙ μας...

 

53d74c016a.png

 

Together we stand, divided we fall...

Link to comment
Share on other sites

Ξερετε που βρισκουν τα στοιχεια μας και στα ιδιωτικα και στα δημοσια μαιευτηρια? Θυμαστε οταν γεννησαμε που ηρθαν με δωρα κουτια απο παμπερς και λιμπερο? Ε αυτοι ανηκουν σε διαφημιστικες εταιριες και με δολωμα τα δωρα-πακετα παιρνουν τα στοιχεια μας και μετα τα πουλανε σε οποιον ενδιαφερεται.........το λεγε στην εκπομπη του ευαγγελατου.......

 

Οταν λοιπον ενας παιδικος σταθμος ψαχνει πελατεια, αγοραζει απο αυτους τα στοιχεια μας και μας βομβαρδιζει.......τα μωρα μας ειναι φακελωμενα απο γεννησιμιου τους.......

 

Το ιδιο γινεται με εκθεσεις γαμων-βαφτισης-επιπλων κλπ.........σου δινουν κατι περιοδικα δωρο και συο ζητουν τα στοιχεια σου, δηθεν για να σου στειλουν αλλα.........αυτα τα στοιχεια χρησιμοποιουνται για πωληση.......

 

 

Και μενα μου ρχονται συνεχεια κουπονια εκπτωτικα και απορω γιατι συνεχιζουν αφου δεν τα χρησιμοποιω, μεχρι εκει καλα ειναι,........εχω παρει και γραμματα απο τραπεζες για να ανοιξω λογαριασμο στο μωρο......

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

).

 

 

Και όταν σηκώθηκε να φύγει ΤΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ Η ΗΛΙΘΙΑ!!!!!!

 

-"Ξέρετε τι να κάνετε αν το παιδί σας πνιγεί;"

-"Δεν με ενδιαφέρει" της απάντησα.

-"Αν πνιγεί το παιδί σας, να δω τότε τι θα κάνετε".

Και φυσικά την πέταξα έξω!!!!!!!!! Κόντεψε να ξεχάσει τα βιβλία της.

 

Χρησιμοποιουν ψυχολογικους εκβιασμους για να πετυχουν το σκοπο τους...... :?

 

Στη φιλη μου που της εδωσε 100 ευρω για προκαταβολη, την ξεφτυλισε επειδη δεν ειχε να της δωσει ολο το ποσο (φοβοταν μην αλλαξει γνωμη)....της ελεγε οτι δεν πιστευει οτι δεν κραταει λεφτα στο σπιτι, και τι σοι νοικοκυρα ειναι και να ψαξει καλυτερα μηπως βρει, η να ζητησει δανεικα απο τους γειτονες!!!! :evil: Απορω μαζι της που δεν την πεταξε εξω!!!!!

 

Κι εγω δεν δεχομαι ποτε να ρθουν σπιτι μου για να μου φερουν διαφορα δωρα "χωρις υποχρεωση αγορας" (χαχα...γελασαμε!!!) και προχθες επιασα την μαμα μου που χε ερθει να βοηθησει, να μιλαει με καποιον στο τηλεφωνο και να δινει την διευθυνση και το ονομα μου........το κλεισε αποτομα μολις με ακουσε και μου πε οτι της ειπαν οτι ειχαν δωρο ανοξειδωτα δοχεια για μενα και ηθελαν να ρθουν να τα φερουν.......τους εκλεισε ραντεβου για την αλλη μερα και ακουσε τα μπινελικια της ζωης της.... :evil: ....της απαγορευσα να τους ανοιξει την πορτα την αλλη μερα, αλλα ευτυχως δεν ηρθαν....επειδη τους εκλεισε αποτομα το τηλεφωνο εσπασαν τα τηλεφωνα απο το πρωι για επιβεβαιωση του ραντεβου μαλλον κι επειδη δεν το σηκωναμε δεν τολμησαν να ερθουν!!!!

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

vera το θέμα είναι πως δεν περιμένεις τέτοια αντιμετώπιση και γι αυτό δεν κάνεις τίποτα.

 

Αν εξαιρέσεις το συγκεκριμένο περιστατικό που αντέδρασα όπως θα έπρεπε νομίζω, σε άλλες περιπτώσεις όταν μου πει κάποιος κάτι άσχημο που δεν περιμένω να το πει χαζεύω σαν ηλίθια και δεν ξέρω πως να αντιδράσω, να τον βρίσω; να τον χτυπήσω; τι να κάνω;

 

Προφανώς εκεί ποντάρουν όλοι αυτοί και λειτουργούν με ψυχολογική βία και με άσχημο τρόπο. Το μόνο που ξέρω είναι ότι αυτή δεν είναι συμπεριφορά πωλητή :!:

as1cvdSNw3-0010ODc1NTMxfDAwMDY3NDRkfEggRGVzcG9pbm91bGEgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά, στην κατάσταση που ήμουν και την καταδίκη μου να μου έδιναν θα την υπέγραφα :lol:

 

Εκείνη την στιγμή δεν σκέφτεσαι μην σε ενοχλήσουν, γιατί είσαι πολύ χαρούμενη και δεν έχεις τίποτα άλλο στο μυαλό σου από το μωράκι σου!

 

Οπότε συμπληρώνουμε ναι για διαφημιστικά και αν μας πάρουν τηλ. ή μας χτυπήσουν την πόρτα δεν ανοίγουμε, οπότε και τα διαφημιστικά παίρνουμε και δεν μας ενοχλούν :wink:

Συμφωνώ και εμένα μου ετυχε ακριβώς το ίδιο και ήρθε μία...και μου έλεγε οτι το μητρικό ένστικτο έχει μειωθεί ανα γενιά στις γυναίκες και εγώ έχω λιγότερο μητρικό ένστικτο απο την γιαγιά μου και αλλές τέτοιες αρλούμπες... μου έλεγε επίσης οτι επειδή έχω αγόρι τα βιβλια της θα μου έδειχναν τον δρόμο για να αποφύγω στο μέλλον το οιδιπόδειο σύμπλεγμα ...τι να πεί κανείς...για το μυαλό της αλληνής...tongue-smiley-8866.gif...

Δεν πήρα τίποτα...έφυγε με κάαατι μούτρα!!!

Χρήστο γιέ μου είσαι αυτός που με κρατά στην ζωή28895neov1jnyq0.gif

Link to comment
Share on other sites

τι να πεί κανείς...για το μυαλό της αλληνής...tongue-smiley-8866.gif...

Δεν πήρα τίποτα...έφυγε με κάαατι μούτρα!!!

 

Καλά άπαιχτες οι εικόνες μέσα στο μυαλό μου είσαι, έτσι θα αντιδρούσα και εγώ!!!!

as1cvdSNw3-0010ODc1NTMxfDAwMDY3NDRkfEggRGVzcG9pbm91bGEgbW91IGVpbmFp.gif
Link to comment
Share on other sites

Δυστυχώς εγώ την πάτησα σαν το βλάκα. Ήρθε μία κυρία μία βδομάδα περίπου αφού είχα πάει σπίτι με το μωρό, και άρχισε να μου λέει ότι πρέπει να γνωρίζω τι να κάνω αν πνιγεί το μωρό, αν βήξει, αν του κοπεί η ανάσα, αν... αν... αν... Φοβήθηκα πολύ και με έπιασε πανικός, έτσι νόμιζω πως αυτά τα βιβλία θα με έσωζαν. Μπούρδες. Και ένα σκασμό λεφτά πλήρωσα και τίποτα το ιδιαίτερο δεν έμαθα. Αν θέλετε βιβλία υπάρχουν τόσα πολλά σε καλά βιβλιοπωλεία, και φυσικά πολύ πιο φθηνά. Προσοχή λοιπόν, γειά...

 

 

an1cCnXNw1z0000Nzc3MjVsenw3NTMyNTRsYXxNeSBwcmluY2VzcyBpcyAzIG1vbnRzIGFuZCAyMiBk.gif

Link to comment
Share on other sites

Ξερουν οι κλωσσες ποτε να μας επισκεφτονται....οταν ειναι φρεσκια η μαμα και τρομοκρατειται ευκολα........

“Itʼs difficult to get someone to understand something when his salary depends upon his not understanding it.”

Al Gore - An Inconvenient Truth

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Το Κέντρο λέγεται "ΣΥΓΧΡΟΝΗ ΜΗΤΕΡΑ" και πραγματικά είναι για καταγγελία. Σε παίρνουν για να κλείσουν ραντεβού να έρθουν στο σπίτι σου και καλά για να συμμετάσχεις σε έρευνα, και να πάρεις και δώρο για το μωρό...

Είπα κι εγώ άντε να βοηθήσω στην έρευνα (τρομάρα μου).

Ήρθε μια αξιοπρεπής κυρία, η οποία όμως κατσικώθηκε και αφού άρχισε να ρωτάει αν πιστεύω ότι η ανατροφή του παιδιού πρέπει να βασίζεται στο ένστικτο ή στη γνώση, και αν ξέρω πώς μπορεί να προληφθεί η δυσλεξία, το έφερε σιγά σιγά και με ΜΕΓΑΛΗ μαεστρία στο πλασάρισμα βιβλίων και με αρκετή πίεση.

Ευτυχώς ήταν και ο άντρας μου σπίτι και την έκοψε. Της είπαμε ότι θα το σκεφτούμε και αν είναι θα την ειδοποιήσουμε, και μας είπε το κορυφαίο "Η πολιτική της ετιαρείας είναι ότι δεν επανερχόμαστε". Ο άντρας μου της είπε "καλά, δώστε μας το τηλ. της εταιρείας και θα δούμε".

Οπότε μας το έδωσε , και μας πέταξε σχεδόν στα μούτρα το φοβερό δωρο που ήταν ενας χάρτινος μετρητής ύψους, και έφυγε.

Μετά μουτζωνόμουνα για το χάσιμο χρόνου, ειδικά στην φάση που ήμουν με μωρό 2 μηνών, και φυσικά για την κοροϊδία που είχα υποστεί.

Πάλι καλά που δεν έπεσα στη λούμπα.

 

Νομίζω ότι τους αξίζει μια καταγγελία για την παραπλάνηση ότι και καλά είναι ερευνητικό κέντρο, ενώ απλά πουλάνε βιβλία.Αλλά πού να τους καταγγείλει κανείς??

Ματ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...