Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Φιλία


EleThess

Recommended Posts

zetaki με εχεις συγκινησει πολυ με τα γλυκα σου λογια για την φιλη σου, ειναι πολυ τυχερη που σε εχει κοντα της. Εγω δεν ειμαι μαμα (ακομα ;)), εχω ομως κολλητη που εκανε μωρακι και απο την αρχη ημουν κι εγω οπως εσυ. Ηθελα να ειμαι παρουσα (εστω και με το τηλεφωνο) σε καθε στιγμη, σε καθε κατορθωμα της μικρης. Τελικα την βαφτισε ο αντρας μου. Ειναι το παιδι "μας", ετσι την χαρακτηριζουμε.

Προφανως της φιλεναδας σου της εχουν ερθει τα πανω, κατω και δεν εχει ακομα προσαρμοστει. Ισως χρειαζεται λιγη υπομονη εκ μερους σου. Ομως μην αφηνεσαι, μην αραιωνεις τις επαφες ακομα κι αν δειχνει οτι δεν μπορει. Πιστευω οτι κατα βαθος θα το εκτιμησει και οταν βρει τις ισορροπιες της, θα ειστε 2 χαρουμενες φιλεναδες κι ενα σπορακι αναμεσα σας!

Μακαρι να σου πανε ολα καλα :D

 

 

Σήμερα είχα πει πως θα παω να την δω αλλά προέκυψε πραγματικα κατι επειγον, οποτε αναγκαστικά ηρθα απογευμα στην δουλεια...με πήρε να επιβεβαιωσει και απογοητευτηκε που δεν θα πηγαινα γιατι περιμενε μερες να με δει και θα ειχε παρεα και το μεσημερι που ειναι πιο χαλαρα κλπ και με έλιωσε:oops: μεχρι που σκεφτηκα να παρω ρεπο...και αυτη την στιγμη μετανιώνω που δεν πηρα... και για αποκορυφωμα ακουσα και το ζουζουνι της να βγάζει κραυγουλες:cry: αυτο ηταν...κλεισαμε και παλι εβαλα τα κλαματα αλλα για πρωτη φορά μετα απο καιρο που ηταν απο ευτυχίααααα:lol:

 

 

ειναι δεδομένο οτι θα με παντρεψει, αρκει να εγκρίνει τον συζηγο:roll: γιατι ο δικος της γαμος ηταν στην αρχη της γνωριμιας μας, εγω σκεφτομουν πως δεν θα θελει, εκεινη το ιδιο γιατι σε συζητησεις ειχαμε πει ποσο σημαντικο το θεωρουσαμε -οτι ειναι δεσμος οικογενειας και οχι κοινωνικη υποχρεωση ή συμφερον- και οταν το συζητησαμε ανοιχτα-αργα δυστηχως-βριζαμε η μια την αλλη που δεν το προτεινε:-P οποτε θα επισφραγισουμε την φιλια μας "στα προσεχως"....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 266
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

είδες??? Μήπως άδικα στενοχωριέσαι?? Άφησε τον χρόνο να κυλήσει και όλα θα έρθουν με το μέρος σου. Απλά για φαντάσου κι αυτή από την μια στιγμή στην άλλη, με ένα μωρό που να μην ξέρει τι να το κάνει, πώς να το βολέψει και πώς να το ευχαριστήσει (δεν ξέρω από προσωπική πείρα, αλλά από φίλες, θέλει πολύ κουράγιο!).

Κοίτα να την διευκολύνεις εσύ, όπως μπορείς, να είσαι το στήριγμά της (εκτός φυσικά από τον σύζυγο). Εγώ την φιλενάδα μου έτσι έκανα, έπαιρνα και ξανάπαιρνα, αν ξεχνιόταν της έστελνα ένα μηνυματάκι να της σταθώ και της έλεγα πως την καταλαβαίνω. Τώρα που έχει επράσει καιρός (το μωρό είναι πια σχεδόν 2 χρονών) μου λέει πόσο σημαντική ήταν η υποστήριξή μου.

Οι καλοί φίλοι σαν εσένα είναι θησαυρος στην ζωή, άλλοι είναι πιο πλούσιοι, άλλοι πιο φτωχοί....

LQvip2.png
Link to comment
Share on other sites

ζετακι μου πραγματικα συγχαρητηρια γιατι εισαι μια υπεροχη φιλη.οπως θα διαβασες εδω,καποιες ατυχησαμε σε αυτο το θεμα.μακαρι να ηταν ολες οι φιλες σαν εσενα.γιαυτο να εισαι σιγουρη πως η φιλεναδα σου δε θα σε αφησει ποτε!απλα ο λογος ηταν αυτα που σου ειπαμε εμεις οι μαμαδες που ξερουμε πως ειναι με ενα μωρο σπιτι κ ειδικα με το πρωτο ;) σε λιγο καιρο θα στρωσουν τα πραγματα :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ παθούσα, όπως άλλες κοπέλες εδώ. Έχασα πολλές φίλες μου, κυρίως επειδή δεν είχαμε πια σημεία επαφής. Μπράβο zetaki 28, ζηλεύω τη φίλη σου κι εύχομαι να διατηρηθεί η σχέση σας μέχρι τα βαθιά γεράματα. Αν ποτέ νιώσεις την ανάγκη να κρατήσεις μωρό για να κάνει η μαμά του δουλειές ή μπάνιο, παρακαλώ στείλε μου μήνυμα.:lol::lol:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας παρακαλώ μη με βγάλετε οφ τόπικ, αλλά ξέχασα να πω, Dimitra 83 ότι προηγούμαι και λόγω πολυτεκνίας. Ζητείται πρόθυμη φίλη που να αναλαμβάνει πανευρωπαϊκές αποστολές!:-D:-D

Link to comment
Share on other sites

ευχαριστω κοριτσια, να΄στε καλα!!!!

 

θα σας πληγωσω αλλα προς το παρον για σκ κραταω το 2ο μωρο της κουμπαρας μου (βαπτισα το πρωτο που σημερα ειναι 3,5 και εχω ταισει,αλλαξει, κοιμησει απειρες φορες) με το οποιο δεν εχουμε πολλα πολλα ακομα και επειδη δεν με ξερει τοσο ωστε να συμβιβαστει μαζι μου περναω λιγο δυσκολα σε θεμα νανουρισματος-ξυπνημα...θελει την μαμα του-ειναι 11 μηνων-και εχω ξεσυνηθισει ...

Link to comment
Share on other sites

Σας παρακαλώ μη με βγάλετε οφ τόπικ, αλλά ξέχασα να πω, Dimitra 83 ότι προηγούμαι και λόγω πολυτεκνίας. Ζητείται πρόθυμη φίλη που να αναλαμβάνει πανευρωπαϊκές αποστολές!:-D:-D

 

χαχαχαχαχα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Έχω γράψει ήδη τις απόψεις μου πριν από καιρό, θα καταγράψω άλλη μια εμπειρία μου.

Πέρσι γέννησε μια φίλη μου. Δεν ήταν φίλη που την ξέρω χρόνια, αλλά μια κοπέλα που τη γνώρισα όταν έκανε σχέση με τον παιδικό μου φίλο.

Μετά τον τοκετό κι αφού γύρισε σπίτι, της τηλεφώνησα και της είπα ότι θέλω να τη δω, αρκεί όμως να μην την ενοχλώ. Μου είπε να πηγαίνω ό,τι ώρα θέλω. Δεν πήγαινα καθημερινά από διακριτικότητα κι επειδή κατανοώ ότι μια γυναίκα που μόλις έχει γεννήσει, θέλει χρόνο να συνηθίσει και να βρει ρυθμούς, θέλει να ξεκουραστεί, θέλει να κοιμηθεί, θέλει να κάνει δουλειές.

Μιλούσαμε όμως στο τηλέφωνο καθημερινά και συνήθως με έπαιρνε η ίδια. Μόλις σαράντισε το μωρό, το πήρε και ήρθε σπίτι μου. Και μάλιστα ερχόταν πολύ συχνά (οπωσδήποτε μια - δυο φορές την εβδομάδα).

Σιγά σιγά άρχισα κι εγώ να πηγαίνω.

Ποτέ δεν δυσανασχέτησε, ίσα ίσα που μου έδειχνε ότι ήθελε και να επικοινωνούμε και να βρισκόμαστε.

Ποτέ δεν μου μιλούσε μέρα νύχτα για το μωρό, πότε δεν με έκανε να βαρεθώ απαριθμώντας συνεχώς τα του μωρού. Για το μωρό μιλούσαμε κυρίως, επειδή εγώ ρωτούσα. Εντελώς διαφορετική αντίδραση από την άλλη φίλη μου που την ξέρω χρόνια και από τότε που γέννησε δεν έχει να πει κάτι άλλο εκτός από το μωρό, σε σημείο που να μην αντέχω άλλο τα ίδια και τα ίδια.

Όλο το χειμώνα τον περάσαμε με τη φίλη μου παρέα, οι δυο μας και το μωρό.

Πάντα ενδιαφέρεται να μάθει τι κάνω και πως είμαι, πάντα προσπαθεί να μου βρει λύσεις σε ό,τι με απασχολεί και ακριβώς το ίδιο κάνω κι εγώ.

Έχει τύχει να έχει το μωρό αγκαλιά και να μιλάμε μία ώρα στο τηλέφωνο και να λέμε όλα τα άσχετα. Πολλές φορές παίρναμε το μωρό και βγαίναμε έξω βόλτα και γενικά κάναμε πολλά πράγματα μαζί. Μου φαινόταν απίστευτο το πως τα καταφέρνει και κάνει τόσα πράγματα μαζί, δεδομένου ότι δεν είχε ούτε έναν άνθρωπο να της κρατήσει το μωρό αλλά ταυτόχρονα έπρεπε να κάνει και όλες τις δουλειές του σπιτιού, πλύσιμο, μαγείρεμα, σιδέρωμα.

Και στον αντίποδα η άλλη φίλη μου με μωρό στην ίδια ηλικία, η οποία είχε και άνθρωπο να της κρατήσει το μωρό και γενικότερα δεν έκανε καμία μα καμία δουλειά στο σπίτι, γιατί είχε βοήθεια από δικούς της ανθρώπους. Κι όμως μέρα νύχτα δεν είχε άλλη κουβέντα στο στόμα της εκτός από το μωρό. Κάποια στιγμή σταμάτησα και να την παίρνω τηλέφωνο και να πηγαίνω από το σπίτι της, γιατί ειχε γίνει πολύ κουραστική. Ποτέ δεν με ρώτησε τι κάνω, πώς είμαι, τίποτε απολύτως. Αλλά κι αυτή δεν την κατηγορώ, γιατί καταλαβαίνω ότι έτσι αισθάνεται, δεν μπορεί να κάνει αλλιώς. Όμως είναι κι εμένα δικαίωμά μου να μην μπορώ να ακούω συνεχώς τα ίδια και τα ίδια. Κάποια μέρα είχα βγει με μια κοινή μας φίλη και την άλλη μέρα που της το είπα, μου είπε ότι αυτή δεν την πήραμε τηλέφωνο. Της είπα ότι δεν γνωρίζαμε πως μπορεί αφήσει το μωρό κάπου ή να βγει σε καφετέρια χειμώνα καιρό με το παιδί αλλά, αφού μπορούσε, γιατί δεν μας έπαιρνε ένα τηλέφωνο να το ξέρουμε? Και η απάντησή της ήταν "εγώ τώρα είμαι μάνα, εσείς θα με παίρνετε τηλέφωνο, όχι εγώ".

Μετά από καιρό που μεγάλωσε το μωρό λιγάκι, πάλι κανονίσαμε με την κοινή μας φίλη να βγούμε έξω. Της τηλεφωνήσαμε και τη ρωτήσαμε αν μπορεί να αφήσει το παιδί κάπου να έρθει κι αυτή μαζί μας. Η απάντησή της ήταν "εγώ χωρίς το παιδί μου δεν πάω πουθενά" και της είπαμε ότι καλύτερο είναι να βγαίναμε μόνες μας, για να λέγαμε και μια κουβέντα διαφορετική εκτός από τα του μωρού (γιατί πραγματικά δεν θα μας άφηνε να συζητήσουμε κάτι διαφορετικό πέρα από τα κατορθώματα του μωρού) και η απάντηση ήταν "εγώ βγαίνω μόνο με το παιδί μου έξω και στο κάτω κάτω που θα σας ενοχλήσει το παιδί?".

Πουθενά δεν θα μας ενοχλούσε το ίδιο το παιδί αλλά είναι διαπιστωμένο ότι η μάνα του παιδιού δεν θέλει να συζητάει εκτός από το παιδί και πάντα στρέφει την κουβέντα προς το παιδί. Κι έτσι βγήκαμε μόνες μας και μάλιστα είχαμε και τύψεις που δεν δεχτήκαμε να έρθει μαζί μας με το παιδί.

Εγώ πέρασα πρόσφατα τη 2η παλλίνδρομη και παρόλο που της είπα ότι δεν πάει καλά η εγκυμοσύνη, ούτε που με ξαναπήρε τηλέφωνο να με ρωτήσει τι έγινε με την εγκυμοσύνη, τι κάνω και πώς είμαι, ενώ πριν μείνω έγκυος με έπαιρνε κάθε μέρα, για να πηγαινουμε βόλτα το παιδί και στη βόλτα μου απαριθμούσε τα κατορθώματα του παιδιού.

Και την βρήκα τυχαία στο δρόμο λίγες μέρες μετά την αποβολή και ούτε που με ρώτησε, ούτε που ενδιαφέρθηκε να μάθει, παρά μόνο πάλι τα ίδια και τα ίδια. Και μάλιστα με ρώτησε γιατί δεν πήγα σπίτι της και της είπα ότι είμαι στενοχωρημένη και δεν έχω διάθεση, ούτε τότε ρώτησε να μάθει.

Και σας ξαναλέω ότι δεν την κατηγορώ, γιατί είναι εντελώς αλλού και στο κάτω κάτω δεν μου έκανε και κανένα κακό αλλά όπως και να'χει πληγώθηκα λιγάκι, ήμουν και σε μια φάση δύσκολη και ήθελα κι εγώ να ενδιαφερθεί.

5f27b8bd0c.png

Link to comment
Share on other sites

bp-IOLH μια χαρα εχεις την αλλη φιλη σου και εισαι πολυ τυχερη σε αυτο. Εγω δεν περιμενα οτι θα χασω αυτη τη φιλη γιατι εχουμε κανει και εχουμε μοιραστει πραγματα μαζι που και τωρα που τα θυμαμαι απορω γιατι γιναμε ετσι. Δεν παιζει αν εχεις γινει μανα ή οχι για να κρατησεις τις φιλιες σου. Οκ και εγω δεν μπορω να ανταποκριθω στους καφεδες που βγαινουν οι φιλες μου παντα (εξαλλου τωρα ειμαι μονη με το παιδι ο αντρας μου λειπει) αλλα θα τις πω να ερθουν σπιτι ή θα βρω εναν αλλο τροπο για να συναντηθουμε. Εχω μια φιλη που γεννησε το τεταρτο αν και μενουμε σχετικα κοντα δεν συναντιομαστε γιατι η κοπελα δυσκολευεται πολυ για να βρει χρονο αλλα ξερω οτι με σκεφτεται και τηλεφωνιομαστε αρκετες φορες. Εχω και δυο φιλες τις οποιες τις κρατησα απο τα φοιτητικα μου χρονια και οι οποιες ειναι χιλιομετρα μακρυα μου τωρα. Σε πληροφορω οτι οταν τις χρειαστω στο τηλεφωνο ειναι παντα διπλα μου. Και ολες αυτες τις φιλιες τις εκανα μετα το λυκειο ενω την αλλη την κοπελα απο την πρωτη γυμνασιου ειμασταν αυτοκολλητες και μεγαλωσαμε μαζι και ξαφνικα "μη τον ειδατε τον Παναγη". Γι'αυτο μη καθεσαι να σκας για ενα τετοιο ατομο το οποιο δεν ενδιαφερθηκε για σενα σε μια δυσκολη στιγμη που περασες. Μην περιμενεις να αλλαξει και ουτε να σε καταλαβει, οπως ειπε ειναι αλλου.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Σήμερα πραγματικά τα έχω πααααααρρρρεεεεειιιιιιιι!!!!!!!!!!!!

Ειμαι εδώ και μήνες μονη μου στην δουλεια και θα ειμαι ακομα περισσοτερους μονη μου, για ηθικους λογους και φιλιας δεν ζητησα ποτε αντικαταστατη και ας τρεχω και ας μην προλαβαινω και ας εχω χασει την μπαλα............ προσπαθω να καταλαβω την φιλη μου οτι χρειαζεται τον χρονο της για να βρει τους ρυθμους της παλι, να βρει λιγο χρονο για εκεινη, για εμενα που ακομα δεν εχει βρει και ακομα αντιμετωπιζω με κατανοηση τα τηλεφωνηματα=τηλεγραφημα κλπ ωσπου με μεγαλη θλιψη και απογοητευση σημερα διαπιστωσα πως υπαρχει στο forum και πως καθημερινα βρισκει χρονο να μπει, να διαβασει, να μιλησει..... προφανως εχει μεγαλυτερη αξια αυτο......

απογοητευση!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

απο που το εμαθες βρε ζετακι?

 

 

 

επεσα πανω σε θεμα της....

μαλλον οσο ψαχνει για αλλες μανουλες πρεπει να ψαξω για νεες φιλες...

θεμα προτεραιοτητων....δεν ειμαι μεσα σε αυτες

λυπαμαι

Link to comment
Share on other sites

zetaki αυτο συμβαινει συχνα δυστυχως!μερικοι νομιζουν οτι ο αλλος ειναι χαζος και δεν καταλαβαινει τι του γινεται!μην λυπασαι καθολου.τετοια ατομα δεν αξιζουν τη φιλια μας!εμενα μου προκαλουν αηδια αυτες οι συμπεριφορες!ειναι ασχημο να δινεις και να μην παιρνεις τιποτα!μερικοι μας εχουν για συμφερον.μολις γινει η δουλεια τους μετα κανουν τους κινεζους!κριμα στα μουτρα τους!

Link to comment
Share on other sites

ζετακι ως καμενη συμφωνω με την elachl...κοιτα να ξεκολλησεις κ να βρεις νεες παρεες.τετοια ατομα δεν αξιζουν...το να μη παιρνει τηλ εσενα προφασιζομενη τον λιγοστο χρονο της ενω παραλληλα να τσαταρει (για εκει εχει χρονο)...δεν αξιζει κοπελα μου.κανε αλλες παρεες κ δειξτης πως δε κρεμεσαι απάυτην

Link to comment
Share on other sites

Ρε Ζετάκι χωρίς παρεξήγηση, μπορεί η κοπέλα να θέλει να μοιραστεί κάτι με άλλες μανούλες που ίσως νιώθει ότι δεν μπορεί να το μοιραστεί μαζί σου επειδή ακόμα δεν έχεις αυτήν την εμπειρία...αυτό δεν σημαίνει ότι chatαρει στο ιντερνετ χωρίς αιτία... κ εγώ δεν έχω καθόλου χρόνο από τότε που γέννησα αλλά στο parents μπαίνω κάθε μέρα σχεδόν επειδή νιώθω ότι μπορώ να μοιραστώ εμπειρίες και ανασφάλειες και ερωτήματα που τυχόν έχω με άλλες μαμάδες... δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν σε θέλει για φίλη.. μπορεί να έχει απομακρυνθεί ίσως επειδή δεν έχετε κοινές εμπειρίες, επειδή ο κόσμος της είναι το μωρό και δεν έχει τη διάθεση για άλλες κουβέντες... δεν είναι κακό... είναι απλά αυτή.... δώσε της χρόνο και που ξέρεις, αλλάζουν οι καταστάσεις...

Link to comment
Share on other sites

Βρε Ζετακι...οταν η κολλητη μου μου ανακοινωσε οτι θα μετακομισει 300 χιλιομετρα μακρυα για να ζησει μαζι με το φιλο της τρελλαθηκα.Απο 8 χρονων μαζι.Φοιτητριες τοτε και οι δυο στην Αθηνα.Δεν ηξερα πως θα το αντεξω...τη λατρευα...ειχα εμμονη μαζι της.Στο γαμο της οταν την ειδα ντυμενη νυφη μου κοπηκαν τα ποδια.ηξερα οτι πλεον θα χανομασταν για τα καλα.Αλλα ξερεις κατι?Ηταν τοσο λαμπερο το χαμογελο στο προσωπο της και τοσο μεγαλη η ευτυχια της που αυτο μου αρκουσε.4 χρονια τωρα αργοτερα εχει και δυο μωρακια,βλεπομαστε σπανια,μιλαμε μια φορα το διμηνο,εχει κανει καινουριες φιλιες οπως κι εγω εξαλλου.Τη λατρευω το ιδιο και εξακολουθω να τη θεωρω την κολλητη μου.Δε με νοιαζει αν δε μιλαμε συχνα.Καταλαβαινω οτι εχει αλλες προτεραιοτητες τωρα.Ξερω οτι με αγαπαει κι εκεινη και μου αρκει που ειναι καλα κι ευτυχισμενη.Μονο αυτο με νοιαζει.

Καταλαβαινω οτι στεναχωριεσαι αλλα το να θυμωνεις γιατι ανακαλυψες οτι μπαινει στο ιντερνετ για ναμοιραστει τα αγχη και τους προβληματισμους της με αλλες μανουλες..λιγο εγωιστικο το ακουω.

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια αντιλαμβανομαι τι λετε αλλα πιστεψτε με πολλες φορες καποιοι ανθρωποι ειναι προκλητικοι και υποτιμανε τη νοημοσυνη μας!δεν ξερω τι παιζετε στην ψυχη της κοπελας,αυτη το ξερει ,και μιλαω γενικα αλλα οφειλουμε να σεβαστουμε και τα συναισθηματα της ζετας.αν νιωθει ετσι η κοπελα ισως ξερεις κατι παραπανω για την φιλη της και τον τροπο που φερεται!σκεψεις κανω και γω!

Link to comment
Share on other sites

zetaki αυτο συμβαινει συχνα δυστυχως!μερικοι νομιζουν οτι ο αλλος ειναι χαζος και δεν καταλαβαινει τι του γινεται!μην λυπασαι καθολου.τετοια ατομα δεν αξιζουν τη φιλια μας!εμενα μου προκαλουν αηδια αυτες οι συμπεριφορες!ειναι ασχημο να δινεις και να μην παιρνεις τιποτα!μερικοι μας εχουν για συμφερον.μολις γινει η δουλεια τους μετα κανουν τους κινεζους!κριμα στα μουτρα τους!

 

ζετακι ως καμενη συμφωνω με την elachl...κοιτα να ξεκολλησεις κ να βρεις νεες παρεες.τετοια ατομα δεν αξιζουν...το να μη παιρνει τηλ εσενα προφασιζομενη τον λιγοστο χρονο της ενω παραλληλα να τσαταρει (για εκει εχει χρονο)...δεν αξιζει κοπελα μου.κανε αλλες παρεες κ δειξτης πως δε κρεμεσαι απάυτην

 

Πόλυ απόλυτες είστε κορίτσια!!!!!!! Δεν χαλάς μια φιλία επειδή η κοπέλα μπήκε σε ένα φόρουμ να μάθει πράγματα για την καινούρια της ζωη....!!!Αυτό κάνουμε αλλωστε όλες!!!Αυτο το χρονο θα μπορούσαμε όλες να τον διαθέσουμε στις φίλες μας εκτός ..που μαλιστα δεν εχουν και παιδακια και μας εχουν περισσοτερο αναγκη!!!Τι κανουμε εδω κοριτσια λοιπόν;;;;;

 

 

Ρε Ζετάκι χωρίς παρεξήγηση, μπορεί η κοπέλα να θέλει να μοιραστεί κάτι με άλλες μανούλες που ίσως νιώθει ότι δεν μπορεί να το μοιραστεί μαζί σου επειδή ακόμα δεν έχεις αυτήν την εμπειρία...αυτό δεν σημαίνει ότι chatαρει στο ιντερνετ χωρίς αιτία... κ εγώ δεν έχω καθόλου χρόνο από τότε που γέννησα αλλά στο parents μπαίνω κάθε μέρα σχεδόν επειδή νιώθω ότι μπορώ να μοιραστώ εμπειρίες και ανασφάλειες και ερωτήματα που τυχόν έχω με άλλες μαμάδες... δεν σημαίνει απαραίτητα ότι δεν σε θέλει για φίλη.. μπορεί να έχει απομακρυνθεί ίσως επειδή δεν έχετε κοινές εμπειρίες, επειδή ο κόσμος της είναι το μωρό και δεν έχει τη διάθεση για άλλες κουβέντες... δεν είναι κακό... είναι απλά αυτή.... δώσε της χρόνο και που ξέρεις, αλλάζουν οι καταστάσεις...

 

 

Συμφωνώ!!!!

QJZup3.png

 

bxuCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειναι πως αντιλαμβανεται η Ζετα αυτη την απομακρυνση της φιλης της ως προς αυτη. Μπορει οντως να μην μπορει να μοιραστει η κοπελα καποια πραγματα με την φιλη της αλλα ειναι ο τροπος που ο αλλος σε αποφευγει και σου λεει τις οποιες δικαιολογιες.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ μπαινω με τις ώρες στο παρεντς....και δεν μπαίνω στο facebook που μπαίνει η κουμπάρα μου-κολλητή μου να της μιλήσω αυτό τι σημαίνει οτι δεν την αγαπω?

οχι...

απλά σημαίνει οτι δεν μπορώ να μοιραστώ μαζί της κάποια πράγματα και αναγκάζομαι και ψάχνω αλλού παρέα...

 

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσια ειναι πως αντιλαμβανεται η Ζετα αυτη την απομακρυνση της φιλης της ως προς αυτη. Μπορει οντως να μην μπορει να μοιραστει η κοπελα καποια πραγματα με την φιλη της αλλα ειναι ο τροπος που ο αλλος σε αποφευγει και σου λεει τις οποιες δικαιολογιες.

ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...