Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΗΤΙΚΑ ΓΙΑ ΙΚΑ ΚΑΙ ΟΑΕΔ


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΓΩ ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 21η ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΕΧΩ ΕΝΣΗΜΑ ΑΠΟ ΟΛΗ ΤΗ ΧΡΟΝΙΑ ΤΟΥ 2007.ΚΑΙ ΤΟΥ 2008 ΠΟΥ ΔΟΥΛΕΥΩ ΜΕΧΡΙ ΤΩΡΑ.ΠΟΤΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΣΤΑΜΑΤΙΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ;ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ;ΒΟΗΘΗΣΤΕ ΜΕ...........

 

Τα δικαιούσαι όλα. Θα βρεις σχετικά ποστς στο φόρουμ που είναι αναλυτικά. Το πρώτο που πρέπει να κάνεις αν έχεις κάνει τη β επιπέδου είναι να καλέσεις στο 184, να κλείσεις ένα ραντεβου με έναν γυναικολόγο στο ΙΚΑ της περιοχής σου, να σου δώσει ένα χαρτί όπου θα γράφει την ΠΗΤ που αναγράφεται στη β επιπέδου, το οποίο θα δώσεις στον εργοδότη και θα υπογράψεις και εσύ.

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 951
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοριτσια γεια σας, ξερει καμια σας την διαδικασια για το επιδομα του ΟΑΕΔ και την εξαμηνη αδεια?Επισης ποτε πρεπει να την παρω την 6μηνη αδεια, πριν ή μετα την ισοχρομη αδεια του μειωμενου ωραριου?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι... Τα χρηματα τα παιρνουμε απο το ΙΚΑ οταν καταθεσουμε τα δικαιολογητικα ή περναει καποιο χρονικο διαστημα και μετα?

Οσο αναφορα τα χρηματα του ΟΑΕΔ πρεπει να ανοιξουμε καποιον λογαριασμο ή τα περνουμε αμεσως?

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτησω κατι... Τα χρηματα τα παιρνουμε απο το ΙΚΑ οταν καταθεσουμε τα δικαιολογητικα ή περναει καποιο χρονικο διαστημα και μετα?

Οσο αναφορα τα χρηματα του ΟΑΕΔ πρεπει να ανοιξουμε καποιον λογαριασμο ή τα περνουμε αμεσως?

 

Τα χρήματα τα πέρνεις την ίδια μέρα μετρητά η με επιταγή που την εξαργυρώνεις(πάλι την ίδια μέρα). Για τον οαεδ εάν μιλάς για τις συμπληρωματικές παροχές μητρότητας, σου δίνουν επιταγή που την εξαργυρώνεις εάν μιλάς για το 6μηνο πρέπει να ανοίξεις λογαριασμό στην εθνική και να τους δώσεις το IBAN.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

μεγαλο θεμα ανοιξες. Καθε τοσο ερχετε εγκυκλιος που ανερει την προηγουμενη ,οτι και να σου πουμε πηγαινε ρωτα στον ΟΑΕΔ για σιγουρα και διπλοτσεκαρε αυτα που θα σου πουνε να κανεις.

eNortjK1UrIwNrMwVrIGXDAS2gKo16.png[/

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Να ρωτησω κατι... Τα χρηματα τα παιρνουμε απο το ΙΚΑ οταν καταθεσουμε τα δικαιολογητικα ή περναει καποιο χρονικο διαστημα και μετα?

Οσο αναφορα τα χρηματα του ΟΑΕΔ πρεπει να ανοιξουμε καποιον λογαριασμο ή τα περνουμε αμεσως?

 

Τα χρήματα τα πέρνεις την ίδια μέρα μετρητά η με επιταγή που την εξαργυρώνεις(πάλι την ίδια μέρα). Για τον οαεδ εάν μιλάς για τις συμπληρωματικές παροχές μητρότητας, σου δίνουν επιταγή που την εξαργυρώνεις εάν μιλάς για το 6μηνο πρέπει να ανοίξεις λογαριασμό στην εθνική και να τους δώσεις το IBAN.

 

Mammyblue σε ευχαριστω πολυ για την απαντηση. Μια τελευταια ερωτηση..

Κατα την διαρκεια της ισοχρονης αδειας ο εργοδοτης πληρωνει κανονικα το μισθο ή καταβαλει καποιο ποσο? Ειναι καινουργια η εταιρια μας και δεν ξερουμε ακομα τις διαδικασιες.THANKS

Link to comment
Share on other sites

mammyblue,

επειδή είσαι πολύ κατατοπισμένη για τα θέματα του ΙΚΑ (ή πολυ εμπειρή σε εγκυμοσύνες είσαι ή δουλεύεις στο ΙΚΑ :) ) θα ήθελα να κανω μια ερώτηση, που έκανε και μια κοπέλα πριν, η οποία δεν απαντήθηκε (λογικό, αφου η ερωτήσεις πεσανε βροχή!!).

Κατα την διαρκεια του 2008 εχω πάρει περίπου 6 μέρες αναρρωτική απο τον εργοδότη. Δεν θα πάρω καθόλου λεφτά απο αυτόν ή θα μου αφαιρεθει καποιο ποσο και οτι πάρω θα αναλογεί στο υπόλοιπο της αναρρωτικης που δικαιούμαι?

 

Σε ευχαριστώ πολύ

[url=http://lilypie.com][img]http://b1.lilypie.com/xpGNp2/.png[/img][/url]
Link to comment
Share on other sites

:D:D:D Δεν δουλεύω βρε στο ΙΚΑ, ούτε πολλές εγκυμοσύνες, απλά τα ψάχνω πολύ και χαίρομαι να βοηθάω όπου μπορώ.

 

Αν δουλεύεις πενθήμερο αφαιρείς από τις 25 ημέρες που είναι ο μηνιαίος μισθός που ήταν να πάρεις τις 6 και θα υπολογίσεις τις υπόλοιπες μέρες.

 

πχ 800/25= 32 ?

 

25-6=19ημέρες χ 32 ? =608 ?

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

MAMMYBLUE ΓΕΙΑ ΣΟΥ, ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΠΟΛΥ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΝΑ.ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ Η ΣΤΕΝΑΧΩΡΙΑ ΜΟΥ.ΕΙΜΑΙ ΣΤΗΝ 28η ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΚΑΙ ΠΗΓΑ ΣΤΟ ΙΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΑ ΣΧΕΤΙΚΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΤΟΚΕΤΟΥ.ΕΓΩ ΠΗΤ ΕΧΩ ΣΤΙΣ 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ.ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΜΟΥ ΑΝΑΦΕΡΑΝ ΟΤΙ ΑΠΟ ΤΙΣ 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΤΟΥ 2006 ΕΩΣ ΣΤΙΣ 8 ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΥ ΤΟΥ 2008 ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΧΩ 200 ΗΜΕΡΟΜΗΣΘΙΑ.ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΡΧΙΣΑ ΝΑ ΕΧΩ ΕΝΣΗΜΑ, ΔΗΛΑΔΗ Η ΠΡΟΣΛΗΨΗ ΕΓΙΝΕ 12 ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ 2007.ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΔΕΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΙΠΑ ΩΡΑΙΑ ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΝΣΗΜΑ ΜΟΥ ΤΑ ΕΧΩ.ΜΕΤΑ ΟΜΩΣ ΤΟ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΟΤΙ ΕΓΩ ΕΧΩ ΕΝΣΗΜΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟ 2007 ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΠΟ ΤΟ ΔΕΚΕΜΒΡΙΟ ΤΟΥ 2006.ΛΕΣ ΓΙΑ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ ΝΑ ΧΑΣΩ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΜΟΥ; :(

θα γίνω μανούλα

Link to comment
Share on other sites

Δεν χάνεις τίποτα μην ανησυχείς. Εάν όπως λες έχεις ένσημα από τον Ιανουάριο του 2007. Τότε μέχρι τον Δεκέμβριο που σταματάς θα έχεις λογικά, αν υποθέσουμε οτι παίρνεις 25 ένσημα τον μήνα,250 ίσως και παραπάνω ένσημα, άρα είσαι καλυμμένη

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΗΝ ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΥ ΣΕ ΟΛΕΣ ΣΑΣ!!!

ΕΧΩ Κ ΕΓΩ ΜΙΑ ΕΡΩΤΗΣΗ ΙΣΩΣ ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΑΠΟ ΣΑΣ...

ΣΤΑΜΑΤΑΩ ΤΩΡΑ ΟΠΟΥ ΝΑ ΝΑΙ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΚΥΟΦΟΡΙΑΣ, ΑΛΛΑ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΔΟΥΛΕΨΩ 2 ΕΒΔΟΜΑΔΕΣ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΤΩΡΑ ΓΙΑ ΝΑ ΤΙΣ ΕΧΩ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΗΣ ΑΔΕΙΑΣ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΟ (ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΟΛΟΙΠΗ ΑΔΕΙΑ ΜΟΥ ΒΓΑΙΝΕΙ ΓΥΡΩ ΣΤΟΝ ΜΗΝΑ).

ΞΕΡΕΙ ΚΑΜΙΑ ΣΑΣ ΑΝ ΚΑΝΕΙ ΕΛΕΓΧΟ ΤΟ ΙΚΑ (ΠΧ ΑΝ ΕΡΧΕΤΑΙ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΣΟΥ ΝΑ ΕΛΕΓΞΕΙ ΜΗΠΩΣ ΔΟΥΛΕΥΕΙΣ);;;;

(ΝΑ ΤΟΝΙΣΩ ΟΤΙ ΜΕΝΩ ΣΤΗΝ ΕΠΑΡΧΙΑ..)

ΘΑ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΒΕΒΑΙΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΗΡΘΑ ΓΙΑ ΛΙΓΟ Η ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΠΟΙΑ ΧΑΡΤΙΑ Η ΓΙΑ ΚΑΦΕ ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΔΕΧΤΟΥΝ ΣΑΝ ΔΙΚΑΙΟΛΟΓΙΑ;

ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΤΙ ΝΑ ΚΑΝΩ, ΦΟΒΑΜΑΙ ΜΗ ΜΠΛΕΞΩ Κ ΤΟ ΑΦΕΝΤΙΚΟ ΜΟΥ ΕΤΣΙ.. Ο ΑΝΘΡΩΠΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΕ ΟΤΙ ΘΕΛΕΙΣ ΕΣΥ ΑΠΛΑ ΜΗ ΒΡΩ ΚΑΝΕΝΑ ΜΠΕΛΑ...

ΤΖΙΝΑ

Link to comment
Share on other sites

Άν δεχτεί το αφεντικό σου καλώς, εμένα προσωπικά δεν δέχτηκε γιατί φοβόταν μην φάει πρόστιμο, μου είπε αν θες μέρες θα σου τις δώσω με αποδοχές, όλα όμως τα αφεντικά δεν είναι ίδια

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mammy blue είσαι πολύ καλή μ΄πράβο.

Τώρα εγώ έχω την εξής απορία.

Εγώ δουλέυω 6ωρο 5 μέρες την εβδομάδα.ΠΗΤ 11/10

μισθός 650 euro καθαρά (στις καταστάσεις όμως είμαι βάσει του νόμιμου,δηλαδή τα 650 euro δεν φαίνονται σαν μισθός σε χαρτί γιατί παίρνω λίγο παραπ'ανω από το κανονικό). Σαν ένσημα παίρνω ανάλογα με τις εργάσιμες μέρες του μήνα.

 

Πήρα επίδομα κυοφορίας για τις 56 μέρες 995 ευρώ.

πόσα πρέπει να πάρω από τον εργοδότη.η διαφορά από αυτά που θα έπαιρνα βγαίνει αν πάρ τις εργάσιμες μέρες του ένα μήνα σωστά?

Δηλαδή πιο αναλυτικά από ΙΚΑ πήρα για το διάστημα 16/8-30/9 46 μέρες χ 17,01 και για 1/10-10/10 10 μέρες X 17.35 σύνολο 955,96.

 

Για το δίαστημα 16/8-15/9 πόσο πρέπει να πάρω από τον εργοδότη?

 

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα σε όλες σας. Θα ήθελα εαν κάποια κοπέλα γνωρίζει να μου απαντήσει σε δύ ερωτήσεις που έχω μπερδευτεί.

Οι 56 μέρες πριν τον τοκετό είναι οι καθαρές εργάσιμες ή μαζί με τα Σαββατοκύριακα?

Επίσης μπορώ να πάρω την κανονική άδεια του καλοκαιριού πρίν την άδεια του τοκετού, έχω ΠΗΤ 7/4/09, ή υπάρχει πρόβλημα με τον εργοδότη?

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα θα ρωτήσω για την νύφη μου γιατί έχω μπερδευτεί. έχει ΠΗΤ 2/01/2009 το 2007 έχει 8-9 μήνες ένσημα το 2008 έχει 2-3 μήνες ένσημα άλλα τώρα δεν βρίσκεται σε σχέση εργασίας. Ρωτάω: θα πάρει επιδόματα επειδή έχει 200 ένσημα τα 2 τελ. χρόνια? θα μπορεί να πάρει και από τον ΟΑΕΔ εαν βρει κάποιον να τις κάνει έστω εικονική πρόσληψη για ένα μήνα ή μέχρι την ΠΗΤ ? Μην την βάλω να πληρώσει τσάμπα τα ένσημα γιατί θα με φάει. ευχαριστώ !!!!

καθαρός ουρανός αστραπές δεν φοβάται!!!

Link to comment
Share on other sites

Mammy blue είσαι πολύ καλή μ΄πράβο.

Τώρα εγώ έχω την εξής απορία.

Εγώ δουλέυω 6ωρο 5 μέρες την εβδομάδα.ΠΗΤ 11/10

μισθός 650 euro καθαρά (στις καταστάσεις όμως είμαι βάσει του νόμιμου,δηλαδή τα 650 euro δεν φαίνονται σαν μισθός σε χαρτί γιατί παίρνω λίγο παραπ'ανω από το κανονικό). Σαν ένσημα παίρνω ανάλογα με τις εργάσιμες μέρες του μήνα.

 

Πήρα επίδομα κυοφορίας για τις 56 μέρες 995 ευρώ.

πόσα πρέπει να πάρω από τον εργοδότη.η διαφορά από αυτά που θα έπαιρνα βγαίνει αν πάρ τις εργάσιμες μέρες του ένα μήνα σωστά?

Δηλαδή πιο αναλυτικά από ΙΚΑ πήρα για το διάστημα 16/8-30/9 46 μέρες χ 17,01 και για 1/10-10/10 10 μέρες X 17.35 σύνολο 955,96.

 

Για το δίαστημα 16/8-15/9 πόσο πρέπει να πάρω από τον εργοδότη?

 

Ευχαριστώ.

 

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Θα πάρεις ένα μισθό εάν δεν έχεις μέρες ασθενείας στο έτος. Ο ένας μισθός που θα πάρεις θα είναι όμως χωρισμένος δηλ απο 16-8 μέχρι το τέλος του Αυγούστου θα πάρεις την αναλογία των ημερών και απο 1-15/9 θα πάρεις επίσης την αναλογία των ημερών στο τέλος του Σεπτεμβρίου πχ 340 ευρώ τον Αύγουστο (θα έπρεπε ήδη να στα έχει δώσει) και άλλα 310 τέλη Σεπτέμβρη.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλήμέρα σε όλες σας. Θα ήθελα εαν κάποια κοπέλα γνωρίζει να μου απαντήσει σε δύ ερωτήσεις που έχω μπερδευτεί.

Οι 56 μέρες πριν τον τοκετό είναι οι καθαρές εργάσιμες ή μαζί με τα Σαββατοκύριακα?

Επίσης μπορώ να πάρω την κανονική άδεια του καλοκαιριού πρίν την άδεια του τοκετού, έχω ΠΗΤ 7/4/09, ή υπάρχει πρόβλημα με τον εργοδότη?

 

Οι 56 ημέρες είναι με τα Σαββατοκύριακα.Την άδεια του 2008 ή του 2009; Του 2008 δεν μπορείς να την πάρεις το επόμενο εργασιακό έτος, του 2009 μπορείς να την πάρεις όποτε επιθυμείς, αλλά σαν μαμά θα σε συμβούλευα να την πάρεις μετά τον τοκετό, όσο πιο πολύ χρόνο παραμείνεις με το μωράκι σου τόσο το καλύτερο

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Γειά σας και από εμένα θα ρωτήσω για την νύφη μου γιατί έχω μπερδευτεί. έχει ΠΗΤ 2/01/2009 το 2007 έχει 8-9 μήνες ένσημα το 2008 έχει 2-3 μήνες ένσημα άλλα τώρα δεν βρίσκεται σε σχέση εργασίας. Ρωτάω: θα πάρει επιδόματα επειδή έχει 200 ένσημα τα 2 τελ. χρόνια? θα μπορεί να πάρει και από τον ΟΑΕΔ εαν βρει κάποιον να τις κάνει έστω εικονική πρόσληψη για ένα μήνα ή μέχρι την ΠΗΤ ? Μην την βάλω να πληρώσει τσάμπα τα ένσημα γιατί θα με φάει. ευχαριστώ !!!!
.

 

Η νύφη σου θα πάρει μόνο το βοήθημα τοκετού διότι δεν βρίσκεται σε ενεργή σχέση εργασίας.

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Mammy blue είσαι πολύ καλή μ΄πράβο.

Τώρα εγώ έχω την εξής απορία.

Εγώ δουλέυω 6ωρο 5 μέρες την εβδομάδα.ΠΗΤ 11/10

μισθός 650 euro καθαρά (στις καταστάσεις όμως είμαι βάσει του νόμιμου,δηλαδή τα 650 euro δεν φαίνονται σαν μισθός σε χαρτί γιατί παίρνω λίγο παραπ'ανω από το κανονικό). Σαν ένσημα παίρνω ανάλογα με τις εργάσιμες μέρες του μήνα.

 

Πήρα επίδομα κυοφορίας για τις 56 μέρες 995 ευρώ.

πόσα πρέπει να πάρω από τον εργοδότη.η διαφορά από αυτά που θα έπαιρνα βγαίνει αν πάρ τις εργάσιμες μέρες του ένα μήνα σωστά?

Δηλαδή πιο αναλυτικά από ΙΚΑ πήρα για το διάστημα 16/8-30/9 46 μέρες χ 17,01 και για 1/10-10/10 10 μέρες X 17.35 σύνολο 955,96.

 

Για το δίαστημα 16/8-15/9 πόσο πρέπει να πάρω από τον εργοδότη?

 

Ευχαριστώ.

 

Σε ευχαριστώ για τα καλά σου λόγια.Θα πάρεις ένα μισθό εάν δεν έχεις μέρες ασθενείας στο έτος. Ο ένας μισθός που θα πάρεις θα είναι όμως χωρισμένος δηλ απο 16-8 μέχρι το τέλος του Αυγούστου θα πάρεις την αναλογία των ημερών και απο 1-15/9 θα πάρεις επίσης την αναλογία των ημερών στο τέλος του Σεπτεμβρίου πχ 340 ευρώ τον Αύγουστο (θα έπρεπε ήδη να στα έχει δώσει) και άλλα 310 τέλη Σεπτέμβρη.

 

Λοιπόν ακου τώρα να δεις πως έχει η κατάσταση....

Τον Αύγουστο πήρα όντως τα μισά συν το επίδομα άδεια του καλοκαιριού.

Τώρα μετά από αυτά που πήρα από το ΙΚΑ μου είπε ο λογιστής ότι θα πάρω την διαφορά από το ποσό που προκύπτει από το ΙΚΑ.Δηλαδή γύρω στα 140 euro...Μετράει το διάστημα 16/8 έως 15/9 ημερολογιακά και όχι εργάσιμες.

Είναι λογικό?

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν ακου τώρα να δεις πως έχει η κατάσταση....

Τον Αύγουστο πήρα όντως τα μισά συν το επίδομα άδεια του καλοκαιριού.

Τώρα μετά από αυτά που πήρα από το ΙΚΑ μου είπε ο λογιστής ότι θα πάρω την διαφορά από το ποσό που προκύπτει από το ΙΚΑ.Δηλαδή γύρω στα 140 euro...Μετράει το διάστημα 16/8 έως 15/9 ημερολογιακά και όχι εργάσιμες.

Είναι λογικό?

Όχι δεν είναι λογικό, εμένα μου έδωσε το υπόλοιπο της μισθοδοσίας. Ο νόμος είναι κάθετος, έναν μηνιαίο μισθό. Τώρα οι λογιστές υπάλληλοι των εργοδοτών είναι, κοιτάνε να εξυπηρετήσουν τα αφεντικά τους, να τους γλυτώσουν στην ουσία χρήματα....

Li2ep3.pngKeoEp3.png
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...