Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

Love Parents.org.gr? Tell a friend!

Μετά την εμβρυομεταφορά

Recommended Posts

guapa μου καλησπερα. Μιλησα το πρωι με το κεντρο και μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται να ανυσηχω. Τα συμπτώματα της εγκυμοσυνης και της περιοδου μου ειπαν οτι τις περισσοτερες φορες μπορει να ειναι τα ιδια. Δεν πειραζει που πήγα στη δουλειά μου είπαν οτι έκανα καλα. Τώρα τι να σου; Παρηγοριά στον άρρωστο. Έτσι δεν λένε; Εσυ πως είσαι σήμερα;

Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΠΡΟΕΜΦΥΤΕΥΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ 19 ΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΤΑ 9. ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΕΤΡΙΑΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ, ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΕΜΦΥΤΕΥΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΔΙΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΩΛΕΙΑ 10% ΣΤΟ ΧΡΩΜΟΣΩΜΑ Υ ΚΑΙ ΘΑ ΦΤΑΝΑΜΕ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΗΣ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΗΣ. ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΣΥΝΟΛΟ 14 ΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΤΑ 8. ΟΙ ΓΕΝΕΤΙΣΤΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΗΝ 3Η ΜΕΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΣΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΑΜΕ ΣΕ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ. ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΛΟΙΠΟΝ ΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕΞΑΝ ΚΑΙ ΤΑ 8 ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΓΙΝΕ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΟΤΙ ΤΑ 5 ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΑ ΤΟ 1 ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΣΥΝΔΡΟΜΟ DOWN. ΜΕΤΑΦΕΡΑΜΕ ΤΑ 3 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ. ΑΥΤΑ ΣΑΣ ΤΑ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ. ΕΓΩ ΜΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΤΑ ΩΑΡΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΚΙ ΟΜΩΣ... ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΠΟΤΕ... Ο ΠΡΟΕΜΦΥΤΕΥΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΞΙΖΕΙ... ΕΓΩ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ 8 ΕΜΒΡΥΩΝ ΠΛΗΡΩΣΑ 1200 ΕΥΡΩ. ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΑ ΕΒΑΖΑ ΕΤΣΙ ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΑ ΟΤΙ ΠΑΣΧΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ...... ΕΧΕΤΕ ΠΙΣΤΗ.....;);););)

guapa μου καλησπερα. Μιλησα το πρωι με το κεντρο και μου ειπαν οτι δεν χρειαζεται να ανυσηχω. Τα συμπτώματα της εγκυμοσυνης και της περιοδου μου ειπαν οτι τις περισσοτερες φορες μπορει να ειναι τα ιδια. Δεν πειραζει που πήγα στη δουλειά μου είπαν οτι έκανα καλα. Τώρα τι να σου; Παρηγοριά στον άρρωστο. Έτσι δεν λένε; Εσυ πως είσαι σήμερα;

Καλησπερ κ απο μενα ΗΟΡΕ. Δε σου ειπαν για κανενα ΝΤΕΠΟΝ? Στο λέω για να ανακουφιστείς λίγο απο τους πόνους!!!

Ευχομαι να είσαι καλυτερα τώρα και να παρεμένεις ψυχραιμη. :P

Εγω μια απο τα ιδια. Σημερα σηκώθηκα απο τα αξημέρωτα για να παω νοσοκομειο να κανω μια καρδιολογική (ρουτινας) εξέταση.

Δεν αισθανομαι απολύτως -μα απολυτως- τίποτα και προσπαθώ να μη κάνω καλά και άσχημα σενάρια!

Ειμαι προετοιμασμένη και για τα 2. Αυτα γλυκούλα!

Καλησπερ κ απο μενα ΗΟΡΕ. Δε σου ειπαν για κανενα ΝΤΕΠΟΝ? Στο λέω για να ανακουφιστείς λίγο απο τους πόνους!!!

Ευχομαι να είσαι καλυτερα τώρα και να παρεμένεις ψυχραιμη. :P

Εγω μια απο τα ιδια. Σημερα σηκώθηκα απο τα αξημέρωτα για να παω νοσοκομειο να κανω μια καρδιολογική (ρουτινας) εξέταση.

Δεν αισθανομαι απολύτως -μα απολυτως- τίποτα και προσπαθώ να μη κάνω καλά και άσχημα σενάρια!

Ειμαι προετοιμασμένη και για τα 2. Αυτα γλυκούλα!

ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΓΙΑ DEPON ΑΛΛΑ ΠΡΟΤΙΜΩ ΝΑ ΜΗΝ ΠΑΡΩ.... ΤΙ ΚΑΛΑ ΠΟΥ ΘΑ ΗΤΑΝ ΝΑ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΟΝΤΑ ΝΑ ΠΑΜΕ ΧΕΡΙ ΧΕΡΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΧΟΡΙΑΚΗ... ΕΓΩ ΕΙΠΑ ΤΟΥ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ ΟΤΙ ΔΕΝ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛ ΓΙΑ ΝΑ ΜΑΘΩ ΤΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ... ΑΣ ΠΑΡΕΙ ΟΠΟΙΟΣΔΗΠΟΤΕ ΑΛΛΟΣ;););)

Ο πόνος κάθε φορά ήταν διαφορετικός γιατί τα βήματα που έκανα ήταν διαφορετικά αλλά ναι, ήταν πολύ-πολύ έντονος και ο πόνος όπως και να το κάνουμε είναι πόνος!!!Δυνατή;Δε θα το έλεγα, απλά όταν ο γυναικολόγος μου, μου είπε ορθά-κοφτά:"ξέρετε για εσάς η εξωσωματική είναι μονόδρομος", ένοιωσα πως δεν είχα την πολυτέλεια να είμαι ή να σταθώ αδύναμη στη νέα πραγματικότητα της ζωής μου.Εγώ αυτό που κατάλαβα από την όλη διαδικασία είναι ότι όταν μιλάμε για εξωσωματική γονιμοποίηση, ουσιαστικά μιλάμε για προσπάθεια , οπότε και οι αποτυχίες είναι μέρος αυτής της προσπάθειας για να έρθει τελικά η επιτυχία.Ίσως και να κάνω λάθος αλλά εκτιμώ ότι η εμπιστοσύνη στον ιατρό που επιλέγουμε και το δέσιμο του ζευγαριού παίζουν κυρίαρχο ρόλο στην όλη διαδικασία.Και ναι, συμφωνώ δεν είναι και τόσο δίκαιο να μιλάω τώρα εκ του ασφαλούς αλλά συγχωρέστε με, το θέμα σας μου άγγιξε ευαίσθητες χορδές και από λαθραναγνώστης μπήκα στον πειρασμό να καταθέσω το βίωμα μου.

Καλή, καλή , καλή επιτυχία από ψυχής σε όλα τα κορίτσια και σας λέω με βεβιαότητα πως μόλις κρατήσετε το μπεμπάκι στην αγκαλιά σας, όλα μα όλα αυτά θα σβήσουν από το μυαλό σας και θα μοιάζουν ένα μακρινό όνειρο.

Δεν φανταζεσαι τι κουραγιο μου δινεις αυτη τη στιγμη.Και πραγματικα αυτο που θελουμε ολες οι κοπελες εδω,οσες απετυχαν, οσες προσπαθουν,και οσες ξεκινανε τωρα,να ακουμε τετοιες ανθρωπινες και γλυκιες κουβεντες απο κοπελες σαν κι εσενα.

Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΒΛΕΠΩ ΟΤΙ ΜΙΛΑΤΕ ΓΙΑ ΠΡΟΕΜΦΥΤΕΥΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΝΑ ΣΑΣ ΠΩ ΟΤΙ ΤΗΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΠΟΥ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΦΕΡΑ ΝΑ ΔΗΜΙΟΥΡΓΗΣΩ 19 ΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΤΑ 9. ΜΟΥ ΕΒΑΛΑΝ ΤΑ ΤΡΙΑ ΜΕΤΡΙΑΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΜΕ ΤΟ ΜΑΚΡΥ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ. ΑΥΤΗ ΤΗ ΦΟΡΑ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΕΝΤΡΟ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΕΞ ΑΡΧΗΣ ΟΤΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟΚΟΛΛΟ ΜΕ ΤΟΥΣ ΑΝΤΑΓΩΝΙΣΤΕΣ, ΘΑ ΚΑΝΩ ΠΡΟΕΜΦΥΤΕΥΤΙΚΟ ΕΛΕΓΧΟ ΔΙΟΤΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ ΕΧΕΙ ΑΠΩΛΕΙΑ 10% ΣΤΟ ΧΡΩΜΟΣΩΜΑ Υ ΚΑΙ ΘΑ ΦΤΑΝΑΜΕ ΣΤΟ ΣΤΑΔΙΟ ΤΗΣ ΒΛΑΣΤΟΚΥΣΤΗΣ. ΜΟΥ ΠΗΡΑΝ ΣΥΝΟΛΟ 14 ΩΑΡΙΑ ΚΑΙ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΘΗΚΑΝ ΤΑ 8. ΟΙ ΓΕΝΕΤΙΣΤΕΣ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΗΝ 3Η ΜΕΡΑ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ ΤΑ ΕΜΒΡΥΑ ΘΑ ΠΕΡΝΟΥΣΑΝ ΣΤΟΝ ΕΛΕΓΧΟ ΑΛΛΙΩΣ ΔΕΝ ΘΑ ΠΡΟΧΩΡΟΥΣΑΜΕ ΣΕ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ. ΣΑΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΩ ΛΟΙΠΟΝ ΠΩΣ ΚΑΙ ΑΝΤΕΞΑΝ ΚΑΙ ΤΑ 8 ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΕΓΙΝΕ Ο ΕΛΕΓΧΟΣ ΚΑΙ ΔΙΑΠΙΣΤΩΘΗΚΕ ΟΤΙ ΤΑ 5 ΗΤΑΝ ΑΡΡΩΣΤΑ ΤΟ 1 ΜΑΛΙΣΤΑ ΜΕ ΣΥΝΔΡΟΜΟ DOWN. ΜΕΤΑΦΕΡΑΜΕ ΤΑ 3 ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ. ΑΥΤΑ ΣΑΣ ΤΑ ΕΙΠΑ ΓΙΑ ΝΑ ΔΕΙΤΕ ΟΤΙ ΚΑΘΕ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΗ. ΕΓΩ ΜΕ ΠΟΛΥΚΥΣΤΙΚΕΣ ΩΟΘΗΚΕΣ ΔΕΝ ΠΕΡΙΜΕΝΑ ΟΤΙ ΤΑ ΩΑΡΙΑ ΘΑ ΗΤΑΝ ΚΑΛΗΣ ΠΟΙΟΤΗΤΑΣ ΚΙ ΟΜΩΣ... ΠΟΤΕ ΜΗΝ ΛΕΤΕ ΠΟΤΕ... Ο ΠΡΟΕΜΦΥΤΕΥΤΙΚΟΣ ΕΛΕΓΧΟΣ ΣΙΓΟΥΡΑ ΑΞΙΖΕΙ... ΕΓΩ ΓΙΑ ΕΛΕΓΧΟ 8 ΕΜΒΡΥΩΝ ΠΛΗΡΩΣΑ 1200 ΕΥΡΩ. ΓΙΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΤΑ ΕΒΑΖΑ ΕΤΣΙ ΧΩΡΙΣ ΕΛΕΓΧΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΜΕΡΙΚΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΝΑ ΔΙΑΠΙΣΤΩΝΑ ΟΤΙ ΠΑΣΧΕΙ ΤΟ ΜΩΡΟ ΜΟΥ ΑΠΟ ΚΑΠΟΙΟ ΣΥΝΔΡΟΜΟ...... ΕΧΕΤΕ ΠΙΣΤΗ.....;);););)

Μαλιστα....

Νομιζα οτι κοστιζει πολυ περισσοτερο ο προεμφυτευτικος ελεγχος.Hope αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου πεις σε ποιο κεντρο εκανες την πρωτη και σε ποιο τη Δευτερη?

Ο προεμφυτευτικος ελεγχος στοχευει στο να χρησιμοποιηθουν στην εμβρυομεταφορα μονο υγιη εμβρυα.Θελα να πω οτι ενα ζευγαρι που εχει καποια υπολειπομενη χρωμοσωμικη ανωμαλια που δεν εκδηλωνεται στους ιδιουσ αλλα μπορει να συνδιαστει και να κληροδοτηθει στους απογονους τους,μπορουν με αυτο τον τροπο να αποκτησουν απογονο απαλλαγμενο απο γενετικα προβληματα.Δεν ειναι καθ αυτου τροπος αντιμετωπισης τησ υπογονιμοτητας!Αυτην αντιμετωπιζεται με την μικρογονιμοποιηση οταν υπαρχει προβλημα στον αριθμο και στην κινητικοτητα του σπερματος ή στο σκληρο περιβλημα του ωοθυλακιου κ.τ.λ.Απο την στιγμη ομως που θα εχεις εμβρυα(που μπορει να ειναι μετρια ή αριστα -ειδαμε και μετρια να εξελισσονται καλα και να δινουν τελεια μωρα!) και δεν εμφυτευονται ή εμφυτευονται και αποβαλλονται ψαχνεις μηπως γι αυτο ευθυνεται καποια γενετικη γονιδιακη ή χρωμοσωμικη ανωμαλια.Και η αληθεια ειναι οτι πολλες φορες η ουσια για την αποτυχια στην εμφυτευση κρυβεται εκει.Ο προγεννητικος ελεγχος ειναι μεγαλο οπλο,που ευτυχως ειναι πλεον στην διαθεση μας.Αλλοι προσανατολιζονται και στα ΝΚ cells,στη θρομβοφιλια,και σε ενα σωρο αλλα πραγματα που οι περισσοτεροι αγνοουμε.Μονο καποιοι ανθρωποι πιο εξειδικευμενοι μπορουν να μας καθοδηγησουν σε αυτα τα μονοπατια και αυτοι δεν ειναι αλλοι απο τους γιατρους μας που δεν χρειαζεται παντα να τους αντιμετωπιζουμε με επιφυλαξη σε οτι μας λενε.Κλεινοντας ,να πω και οτι το σπερμα δοτη δεν ειναι πανακεια λυση για ολους!Υπαρχουν και αλλα σκαλια ωσοτου φθασει ενα ζευγαρι εκει.Και υπαρχουν κυριοι που τα καταφερνουν και χωρις να εχουν ουτε ενα κινητο σπερματοζωαριο(πολλοι ειναι αυτοι που εφαρμοζουν μεθοδους οπως η ληψη σπερματιδων ή ορχικου ιστου).Αν δεν εγκαταλειπουν εκεινοι γιατι να εγκαταλειψουν αντρες που εχουν συνδρομο ΟΤΑ(ολιγοτερατοασθενοσπερμια) ή καποιο αλλο προβλημα που εχει λυση?.Αυτα,με συγχωρειτε,δεν ηθελα να κανω την εξυπνη αλλα ηθελα να σας τα πω...

Καλα ρε ψυχη εισαι φοβερη,εχω μεινει με ανοιχτο το στομα.Που τα ξερεις ολα αυτα ρε κοριτσι,εχω παθει πλακα!!

Πρεπει να σου πω επισης πως παρολο που δεν εχουμε ουτε ηχο ουτε εικονα στην επικοινωνια μας, ο τροπος με τον οποιο προσεγγιζεις το θεμα μας κανει να καταλαβαινουμε πολυ καλα το υφος σου και δεν ειναι σιγουρα υφος ανθρωπου που κανει κανει την εξυπνη... αλλα που γνωριζει καπιοα πραγματα και με απλο και ωραιο τροπο θελει να μας τα μεταφερει.

Εχω μαθει πολλα απο καποιες κοπελες και χαιρομαι πολυ γι αυτο.

Μαλιστα....

Νομιζα οτι κοστιζει πολυ περισσοτερο ο προεμφυτευτικος ελεγχος.Hope αν σου ειναι ευκολο μπορεις να μου πεις σε ποιο κεντρο εκανες την πρωτη και σε ποιο τη Δευτερη?

LALOO MOY EINAI ΑΝΑΛΟΓΩΣ ΣΕ ΠΟΣΑ ΕΜΒΡΥΑ ΘΑ ΣΟΥ ΚΑΝΟΥΝ ΕΛΕΓΧΟ. ΠΑΝΩ ΑΠΟ 8 ΕΙΝΑΙ ΑΛΛΗ Η ΤΙΜΗ ΚΑΙ ΚΑΤΩ ΑΠΟ 5 ΑΛΛΗ. ΤΗΝ 1Η ΦΟΡΑ ΤΗΝ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΕΥΓΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ 2Η ΣΤΟΝ ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ ΠΟΥ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 100% ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΜΕΝΗ. ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΟΣΕΓΓΙΣΗ ΤΟΥ ΓΙΑΤΡΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΞΥΠΗΡΕΤΗΣΗ ΤΟΥ ΠΡΟΣΩΠΙΚΟΥ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΤΩΝ ΓΕΝΕΤΙΣΤΩΝ ΚΤΛ ΚΤΛ....

Εκτος απο την θρομβοφιλια,που ειναι κοινως αποδεχτη,τα υπολοιπα ακομη ειναι σε ημιπειραματικα σταδια(δηλ.σε αλλους εχουν αποτελεσματα και σε αλλους οχι),μακαρι να βρεθει γρηγορα ο τροπος που θα μας βοηθησει ολες μας να αποκτησουμε αυτο που τοσο θελουμε...

Mε συγχωρεις αλλα θα διαφωνησουμε ξανα.Οι γονιδιακες και χρωμοσωμικες ανωμαλιες ειναι υποθεση αιωνων και ο προεμφυτευτικος ελεγχος δεν ειναι καθολου σε πειραματικο ούτε σε ημιπειραματικο σταδιο.Εχει πολλα χρονια δοκιμων και εφαρμοζεται με μεγαλη επιτυχια.Επίσης,το οτι μια πρακτικη που εφαρμοζει ενας γιατρος πχ.το hatcing ή η προληπτικη χορηγηση αντιπηκτικων (χωρις το ατομο να ειναι θρομβοφιλικο) ή η καταστολη υποπληθυσμων λεμφοκυτταρων που στρεφονται εναντιων του εμβρυου, αλλου οδηγει σε κυηση και αλλου οχι αυτο δεν σημαινει οτι η τεχνικη ειναι σε πειραματικο σταδιο...Νομιζω οτι σημαινει οτι το προβλημα του ζευγαριου δεν ειναι εκει ή ακομα και αν ειναι και εκει, ειναι και καπου αλλου!Μερικες φορες το θεμα ειναι πιο περιπλοκο απο οσο μπορουμε να καταλαβουμε...

Επισης δεν τα ανεφερα ολα τα παραπανω για να σε προσβαλλω.Απλως επειδη ειναι λιγο περιεργο οταν εχεις να διαχειριστεις μια αποτυχια να αντιμετωπιζεις και το θεμα "δοτη σπερματος", επρεπε να σας παραθεσω τις λιγες γνωσεις μου πανω στο θεμα,περισσοτερο για να αποδειξω την μοναδικοτητα της καθεμιας και τις πολλες διαδρομες που μπορει να ακολουθησει για να φτασει στον στοχο της.

ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!χοριακη σημερα 02/03 ειναι 3442.Αλλη μια την Παρασκευη!Δοξα τον Θεουλη όλα καλα!!!Απο την ψυχη μου το αυτο επιθυμω για ολες σας...

ysjfp2.png

ΑΣΧΕΤΟ ΑΛΛΑ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ!χοριακη σημερα 02/03 ειναι 3442.Αλλη μια την Παρασκευη!Δοξα τον Θεουλη όλα καλα!!!Απο την ψυχη μου το αυτο επιθυμω για ολες σας...

:D:D Πας καλά??? Καθόλου άσχετο και πολύ σημαντικό!!!

Τέλεια!!!

D8wXp3.png?Y1UDI8w1

Ami0p3.png?4eaPCWdo

Διαφημίσεις

Καλημέρα σε όλες!

Psixi μου οι χοριακες σου έχουν εκτοξευτεί!! Δεν υπάρχουν τέτοιες χοριακες!! Μπραβο κορίτσι μου, πάντα τέτοια, καλο Υπολοιπο!

Μπράβο βρε ψυχούλα !!! Με το καλο και στις δικές μας κοιλίτσες!!! Εγώ χοριακή αύριο κορίτσια !!!!!

Προσπαθούμε για το δικό μας θαυματάκι ... !:P:p

Μπράβο βρε ψυχούλα !!! Με το καλο και στις δικές μας κοιλίτσες!!! Εγώ χοριακή αύριο κορίτσια !!!!!

Καλη επιτυχια κοριτσι μου και σε σενα,αντε να ακουσουμε τα ευχαριστα...

Ψυχουλα ετοιμασου να δεχτεις πολυ κοσμο!!!

Μπραβο σου κοριτσι μου χαιρομαι πολυ για σενα....το αξιζεις.

καλημερα

μπραβο ψυχη!! δε ξερω απο τιμες χοριακων αλλα εμπιστευομαι τα κοριτσια που ξερουν!!! χιχι

Ενα μπραβο λοιπον κι απο μενα με το καλο και η Παρασκευη!!!!

Ασχετο αλλα χτες τσεκαρα την ΑΜΗ που ειχα κανει τον Απριλιο. Ειναι στο 10 κι εγω η ηλιθια που τοσο καιρο νομιζα οτι κανω και γαμω τα ωαρια!!! Κοριτσια αδιαθετησα μολις και περιμενω να παω για να μου παρουν το ενα και μοναδικο ωαριακι μου ομως τωρα πια δν ειμαι σιγουρη οτι ειναι το σωστο βημα ο φυσικος.......σνιφ........................................................

Διαφημίσεις

καλημερα

μπραβο ψυχη!! δε ξερω απο τιμες χοριακων αλλα εμπιστευομαι τα κοριτσια που ξερουν!!! χιχι

Ασχετο αλλα χτες τσεκαρα την ΑΜΗ που ειχα κανει τον Απριλιο. Ειναι στο 10 κι εγω η ηλιθια που τοσο καιρο νομιζα οτι κανω και γαμω τα ωαρια!!! Κοριτσια αδιαθετησα μολις και περιμενω να παω για να μου παρουν το ενα και μοναδικο ωαριακι μου ομως τωρα πια δν ειμαι σιγουρη οτι ειναι το σωστο βημα ο φυσικος.......σνιφ........................................................

Ποτε δεν ξερεις!!!Ξερω περιπτωση κοπελας που ταλαιπωρηθηκε κανοντας 5 εξωσωματικες και τελικα εμεινε με φυσικο κυκλο...

Ειναι η πρωτη σου φορα?

ναιιιιιιιιιιιιι

πρωτη!!!!!!!!!!!!

περιπτωσεις ολες ξερουμε πολλες.. ετσι ειναι παντα σε ο,τι ακους κρατας τα πιο εντυπωσιακα!!!

Να σου πω δε θελω με τιποτα να ειμαι μια εντυπωσιακη περιπτωση!!!

αληθεια efoulito ο γιατρος εσενα τι σου ειπε για το αιμα και τα καφε;

Δεν ειχα ρωτήσει koel μου. Μου ειχε πει ομως απο την ημερα της εμβρυομεταφοράς ότι μπορεί να δω λίγο αίμα. Ισως είναι απο την εμφυτευση. Οσο να ναι αρχιζουν να γινονται αλλαγες εκει μέσα. Και τωρα που εχω από Παρασκευή λίγα καφέ μου είπε ότι ίσως είναι απο τα φάρμακα ίσως να εχει σπασει και καποιο αγγειάκι.

ΗΟPE εμενα ο γιατρός μου ειχε πει οτι μπορεί να έχω πόνους, και οτι θα μπορουσα να παρω DEPON. Ασχετα που δεν ειχα βεβαια.

7SKXp3.png

6zRCp3.png

Αντε και πολυ χαρηκα πρωι πρωι με αυτα που διαβασα...Περιμενω το υπερηχο πως και πως!!!Χιλιες σκεψεις περνανε απο το μυαλο μου αλλα προσπαθω να τις διωχνω...Μηπως ειναι εξωμητριο,μηπως παλινδρομησει,μηπως δεν ειναι φυσιολογικο,μηπως να κανω οπωσδηποτε αμνιοπαρακεντηση ασχετα με το τι θα δειξουν οι υπερηχοι,μηπως ,μηπως ...Μηπως ειμαι χαζη???Μετα αυτοσφαλιαρωνομαι και συνερχομαι.Ψυχραιμια ...η αγωνια δεν θα τελειωσει ποτε ...ουτε στους εννια μηνες ...ουτε οταν θα γεννηθει το μωρο.Εμεινες εγκυος?αρχιζει το πανηγυρι...μερα μερα περιμενεις να δεις τι γινεται...Τωρα περιμενω την Παρασκευη...Όλα καλα θα πανε ,όλα καλα θα πανε,όλα καλα θα πανε...

Περιμενω και σας αυριο και μεθαυριο...Σημερα???:wink::wink::wink:περιμενουμε καμια σημερα....???????:wink::wink::wink:

ysjfp2.png

καλημερα

Ευχαριστω πολυ! για το αλλο θεμα μετην anti mullerian hormone εχω την εντυπωση οτι το 10 δεν ειναι κακο....Δεν θυμαμαι καλα φυσιολογικες τιμες αλλα νομιζω ότι κατω απο 2 ειναι χαμηλη γονιμοτητα...Δεν εχει φυσιολογικες τιμες διπλα?Γιατι αλλαζουν και αυτες απο εργαστηριο σε εργαστηριο και δεν μπορεις να συγκρινεις...

ysjfp2.png

Ευχαριστω πολυ! για το αλλο θεμα μετην anti mullerian hormone εχω την εντυπωση οτι το 10 δεν ειναι κακο....Δεν θυμαμαι καλα φυσιολογικες τιμες αλλα νομιζω ότι κατω απο 2 ειναι χαμηλη γονιμοτητα...Δεν εχει φυσιολογικες τιμες διπλα?Γιατι αλλαζουν και αυτες απο εργαστηριο σε εργαστηριο και δεν μπορεις να συγκρινεις...

στο εργαστηριο που τις εκανα ειναι:0,0-2,2 (πολυ χαμηλη) 2,2-15,7 (χαμηλη)

15,7-28,6 (αριστη)

>48,5 (πολυ υψηλη)

φιλακια:confused:

Koριτσια καλημερα.....δυστηχως η χοριακη της αδερφης μου εφτασε μολις το 23 απο το 16....αλλη μια (τελευταια) θεωρω τη Τριτη...αν δεν αδιαθετησει εν τω μεταξυ.....

Κάθε φορά που θες να πας μπροστά.......πήγαινε πίσω και πάρε ΦΟΡΑ!!

:D

κοριτσια δεν το πιστευωωωωωωωωωωω ειμαι....βγηκε ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ημουν σιγουρη πως δεν ειμαι λογω του αιματος που ειχα δει. Ευχομαι σε ολες οσες περιμενουν να εινα σε ολες θετικο

"...Στο τέλος όλα θα είναι καλά. Κι αν δεν είναι όλα καλά θα σημαίνει πως το τέλος δεν ήρθε ακόμη..."

71h9p2.png

:D

κοριτσια δεν το πιστευωωωωωωωωωωω ειμαι....βγηκε ++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++++

ημουν σιγουρη πως δεν ειμαι λογω του αιματος που ειχα δει. Ευχομαι σε ολες οσες περιμενουν να εινα σε ολες θετικο

bravo souuuuuuuuuuuuuuuu!!!!!!!!!!!!!!

ΚΑΛΗΜΕΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!

ΚΟΕL MOY ΣΥΓΧΑΡΗΤΗΡΙΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ!!!!!

ΜΠΡΑΒΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟ!!!!!!

:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D:D

Ειδες κοριτσακι μου? Ιδια περιπτωση με την Εφουλιτο!!!! Τι χαρα μας έδωσες, μπράβο κοριτσάκι μου και πάλι. Πόσο ήταν η χοριακή? Αντε πες μας να παίρνουμε σειρα κ εμεις.........(εγω και η ΗΟΡΕ)

ΗΟΡΕ μου, μακαρι να ησουν εδώ να πηγαίναμε μαζι για χοριακη την Τρίτη. Χι χι εμείς θα δίναμε αίμα, μετά θα πηγαίναμε για καφέ - πορτοκαλάδα και θα στέλναμε τους αντρουληδες να παρουν τα αποτελέσματα.:wink:

ΨΥΧΗ και σε σενα συγχαρητήρια για την εκπληκτική τιμή της επαναληπτικής σου χοριακής. Βρε κοπέλα τι νουμερα είναι αυτά? Φτου Φτου κοριτσακι!! Πες μας ποτε θα ακούσεις καρδουλίτσες, μη μας ξεχάσεις!!!

Guest
This topic is now closed to further replies.
 Share

• Create New...