Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τα νευρα μου....τα χαπια μουυυυυυυυ!!!!!!!


κατια81

Recommended Posts

Βρε κοριτσια πειτε μου σας παρακαλω μηπως ειμαι εγω η υπερβολικη......μηπως ειμαι υστερικη;;;;

Λοιπον.....με τα πεθερικα μου τα παμε υπεροχα!!!!Τους αγαπαω πραγματικα παρα πολυ κι αυτοι το ιδιο!!!!!!!Εαν εξαιρεσεις δυο-τρεις μ@κ@κιουλες στο παρελθον...δεν εχω παραπονο!!!!

ΑΛΛΑΑΑΑ.........η πεθερα μου τρωει κατι κολληματα!!!!Ολοι την ξερουμε ενταξει....και δεν πολυδινουμε σημασια!!Μεχρι ενος οριου ομως!!!!!!!

Για να καταλαβετε λιγο καλυτερα να σας πω δυο παραδειγματα για να καταλαβετε(στο περιπου) τον χαρακτηρα της!

Παροτι εχει κανει 4 παιδια......ειναι απιστευτα φοβιτσιαρα ,πανω απ ολα δεν εχει η ιδια εμπιστοσυνη στον εαυτο της και βεβαια επειτα εμεις!!!Και αυτο σε οτι εχει να κανει με τα εγγονια της!!!

Πχ.1......η μικρη μου ειναι τωρα σχεδον 5 μηνων!!!Εαν κλαψει....βηξει....κλ@σει....κτλ.........η πεθερα ουρλιαζει!!!Παναγια μου,παναγια μου....το παιδι (προκαλοντας τρομο και στο μωρο απο την δικη της την ταραχη) και απομακρυνεται ή με φωναζει απεγνωσμενα να αναλαβω το παιδι!!!

Πχ.2........προχθες ειχα το μωρο στο καροτσι και επειδη ειχα δουλεια,καθοταν διπλα να την προσεχει!!Παω μετα απο λιγο και τι να δω.......το μωρο ειχε πεσει ολο μεσα στον ποδοσακο και φαινοταν λιγακι το κεφαλακι της στο κατω μερος που υποτιθετε ακουμπουν τα ποδαρακια!!!!!!!!!!!:mad::xΤι εγινε καλε;;;;;;;;της λεω!!!!......Μηπως εχει πεσει;;;;;; με ρωταει!!!Δεν το σηκωνεις το παιδι γιατι φοβαμαι να την πιασω μεσα στο καροτσι!!!!:mad::x:x(ναι μπορει με συγκεριμενο τροπο να κρατα το μωρο......)Εξαλλη εγω!!!!!!!!!

Και εχω πολλα παραδειγματα να πω αλλα εας μπω στο θεμα!!!

Εχει πει αρκετες φορες οτι θελει να της παω το παιδι....να το εχω ομορφα ντυμενο.....και να παει να το γυρισει στην γειτονια να το δειξει!!!!!!!:roll::roll::roll:(ετσι ειχε κανει και με την κορη της κουνιαδας μου!!!)Της εχω πει επανηλημενα οτι αυτα δεν μου αρεσουν........τι ειναι το παιδι;;;τροπαιο!!!

Εχθες πηγαμε για φαγητο το μεσημερι και μολις φτανουμε μου την βουταει απο τα χερια!!!!(αλλο σπαστικο!!)

Καθιστε λεει, να φατε...εγω δεν θα φαω,θα κρατησω την μπεμπουλα!!!Σε καποια στιγμη μου λεει....να την παω απεναντι στην .......(η νυφη της)

Οχι της απαντω....οποιος θελει να ερθει εδω να δει το μωρο!!!!

Αρχισε να τρωγετε........καθομαστε για φαγητο και ερχεται με σκουντα(για να μην την ακουσουν) και της δειχνω τον αντρα μου!!!!

Εεε....φυσιολογικα της λεει και ο αντρας μου οχι!!!!!!Εεεε ρε και αρχιζει μια μανουρα,γιατι δεν την εμπιστευομαστε και πως κανουμε ετσι και μια μουρη μεχρι το πατωμα!!!!Νευριασε και ο αντρας μου και αρχισε να της φωναζει,υποστηριζομενος απο τον πατερα του και τον αδελφο του!!!

Απ τα πολλα μας τα επρηξε τοσο πολυ που δεν την αντεχα αλλο και λεω στον αντρα μου αστην!!!!

Αυτοματως μολις της ειπε πηγαινε......τα ξεχασε ολα και ηταν μες την τρελη χαρα!!!!!!!

Μιλαμε με επιασαν κατι νευρα.........σαν τα 10χρονα που δεν τους κανεις το χατιρι...κρατανε μουτρα....και μετα ολο χαρα!!!!Αμεσως το μετανοιωσα.....δεν επρεπε να της περασει!!!!

Συν της αλλης αφου επεστρεψε,παει απευθειας μεσα στο σαλονι!!!Δεν ακουγα τιποτα και ειχα αρχισει να τρωγομαι!!!!Τι αλλο ειχε κανει;;;;;;;;

Βγηκε με το μωρο στο μπαλκονι....μηπως ειναι καμια(κυρατσα) εξω για να φωναξει και να την δειξει!!!!Μου ηρθε να την πλακωσω στα χαστουκια!!!!!!

Και ρωταω............μηπως οντως τα βλεπω εγω υπερβολικα;;;;;;;;;;;Δεν γουσταρω να κανει επιδειξη με το παιδι μου.....ετσι το παιρνω!!!!!!!!:evil::evil:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


δυστυχως τα εγγονια για τις γιαγιαδες αλλα και τους παππαδουδες ειναι τροπαιο,μεταλιο κατι δε ξερω τι ακριβως:rolleyes:

δεν εισαι υπερβολικη καθολου απλα ηρεμησε και αφησε την ελεγχομενα να δειχνει το εγγονι της αλλα εφοσον ειστε και εσεις μαζι.

 

πχ.η πεθερα μου:πρωτη φορα ανασταση στο χωριο με το μικρο και τον ειχε βαλει να καθετε εκει που ο κοσμος ριχνει χρηματα για να παρει κερακι...:roll:(ειναι επιτροπος στην εκκλησια)

 

πχ.ο μπαμπας μου με ρωτησε αν μπορει να παρει το μικρο βολτα με το καροτσι να παει στο χασαπη να ψωνισει...:roll:

(δε τον αφησα...ελεος στο χασαπη)

Link to comment
Share on other sites

πωπωπω μια απ τα ιδια και εμεις! μου λεει "δε θελω να ερχομαι σπιτι σας, εδω τα ευχαριστιεμαι τα παιδια" και τα δειχνει σε οοοοολη τη γειτονια, ακομα και την ωρα που φευγουμε βαραει τα τζαμια του αυτοκινητου να κανει θορυβο μπας και βγει κανενας γειτονας να τα δειξει.....και η πλακα ειναι οτι οι γειτονες ουτε στα μουτρα δεν την κοπιτανε, περνανε και προσπερνανε λεγοντας το πολυ ενα γεια.....κι εμενα με ενοχλει, και το χειροτερο ειναι οτι δε θελω τα παιδια μου να πηγαινουν σε ξενα σπιτια μην κανουν και καμια ζημια, επισης υπαρχει και το ματι και μετα σαν αρρωστα και μαραμενα ειναι, εγω λεω να της το κοψεις τωρα, γιατι μετα θα ειναι αργα....ειπαμε χαζογιαγιαδες χαζογιαγιαδες, αλλα τα παιδια τους τα μεγαλωσανε, για τα δικα μας αποφασιζουμε εμεις!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή για να καταλάβω... μπορεί να το κρατάει για να το επιδεικνύει αλλά δεν μπορούσε να σηκώσει το παιδί στο καρότσι; Μήπως την έχετε κακομαθημένη;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

έλα μωρέ.....

χαρόύμενη, περήφανη και ευτυχισμένη είναι για την εγγονούλα της...

μην την αποπαίρνεις!

δεν είναι δα και κάτι κακό ή παράλογο!

 

άστη να το απολαύσει και να την πηγαίνει στις φίλες της!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ καλή μου Κάτια θα της το έλεγα στα ίσια! Πως να σε εμπιστευτώ καλή μου μόνη σου με το παιδί να το περιφέρεις όταν δεν μπορείς να το φροντίσεις σωστά μέσα στο σπίτι;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

....ειπαμε χαζογιαγιαδες χαζογιαγιαδες, αλλα τα παιδια τους τα μεγαλωσανε, για τα δικα μας αποφασιζουμε εμεις!!!!!!

υπερβολική η πεθερά σου, αλλά βρίσκω και εσένα υπερβολική....ενννοώ για το τελευταίο σχόλιο σου!

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι που δεν μπορει να προσεξει το παιδι οπως πρεπει. αν δεν μπορει να το σηκωσει και να το τοποθετησει σωστα στο καροτσι, πως να της το αφησεις?

τωρα για την επιδειξη, ε, γιαγιαδες ειναι. κι εμας ο παπους μου μας περιεφερε σε ολη την "αγορα" του χωριου για να δειξει τα εγγονια. και εκει να δεις καμαρι!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

το προβλημα ειναι που δεν μπορει να προσεξει το παιδι οπως πρεπει. αν δεν μπορει να το σηκωσει και να το τοποθετησει σωστα στο καροτσι, πως να της το αφησεις?

τωρα για την επιδειξη, ε, γιαγιαδες ειναι. κι εμας ο παπους μου μας περιεφερε σε ολη την "αγορα" του χωριου για να δειξει τα εγγονια. και εκει να δεις καμαρι!

 

σωστη σε βρισκω!

;)

Link to comment
Share on other sites

Ακριβώς τα ίδια συναισθήματα και τις ίδιες σκέψεις είχα κι εγώ. Και ακριβώς την ίδια ατάκα: "Τι είναι το παιδί μου για να το επιδεικνύει...τρόπαιο???" :evil:

Ή όταν απο τη μανία της να δει το παιδί και αφού δεν της πολυεπιτρέπαμε να έρθει στο σπίτι ή δεν της το πηγαίναμε στο δικό της συχνά, είχε πει, να της το πηγαίνει ο άντρας μου μέχρι το κέντρο και να έρχεται εκείνη με ταξί, να παίρνει το μωρό στο πορτ μπεμπέ και να γυρίζει σπίτι της. Και έλεγα: "Τι είναι το παιδί μου? Καλάθι με φρούτα? να αλλάζει χέρια μες στη μέση του δρόμου?" :evil::evil:

 

Αλλά....περνώντας τα χρόνια (τώρα ο μεγάλος μου είναι 8,5χρ.) άρχισα να καλμάρω.... Γιαγιά είναι και θέλει να καμαρώσει το εγγόνι της... ΟΚ....

Σκέψου απο την δική της πλευρά. Το παιδί του παιδιού της, το εγγονάκι της...αυτό για το οποίο μιλάει συνεχώς στις φίλες της και τους λέει πόσο καλό, ήσυχο, όμορφο και έξυπνο για την ηλικία του είναι (κλασσικό :-P )

Αφού πια, δεν τους επιτρέπουμε να κουβαληθούν στο σπίτι μας για επίσκεψη όπως γινόταν παλιά για να το δούνε, ούτε μένουμε (συνήθως) στην ίδια γειτονιά, πως θα δείξει το εγγόνι της στις φίλες της? πως θα τους δείξει ότι έχει το ομορφότερο και καλύτερο εγγόνι του κόσμου? :P

Μη το βλέπεις σαν επίδειξη, αλλά σαν καμάρι! Γιατί η μαμά που λέει ότι το παιδί της είναι το ομορφότερο και καλύτερο είναι η μαμά "κουκουβάγια" και το δεχόμαστε με αστεϊσμούς, ενώ η γιαγιά είναι σώνει και καλά κακοπροαίρετη ή "ρηχή"? γιατί και η δική της υπερηφάνεια να μην πηγάζει απο τα ίδια συναισθήματα με της μαμάς?

Ένα μάλλον χαζό παράδειγμα, είναι όταν εσύ έχεις φτιάξει ένα καταπληκτικό γλυκό ή μόλις αγόρασες κάτι που ήθελες τόσο καιρό και το χαίρεσαι τόσο πολύ, δεν θέλεις να μοιραστείς τη χαρά σου με τις φίλες σου? δεν θέλεις να τους το δείξεις? Μην πέσετε να με φάτε. Το ξέρω ότι δεν συγκρίνεται το παιδί με το γλυκό ή γενικώς τα υλικά αγαθά, αλλά συγκρίνεται η "λογική" της πράξης τους. ;)

Αν σκεφτείς λοιπόν, ότι δεν το κάνει για επίδειξη αλλά επειδή απλά θέλει να μοιραστεί την χαρά της, τότε θα χαλαρώσεις λίγο... :D

 

Μη νομίσεις ότι κι εγώ τα δέχομαι όλα....Όχι φυσικά!! Αλλά είμαι πιο ψύχραιμη τώρα. Και επίσης, νομίζω (ποτέ μη λες ποτέ) ότι δεν θα κάνω το ίδιο όταν θα γίνω γιαγιά (όπως δεν το έκανε ποτέ η μαμά μου). Αλλά δείχνω μια κατανόηση σε αυτή την ανάγκη της πεθεράς μου τώρα πια. ;)

 

Συγγνώμη για το ΤΕΡΑΣΤΙΟ ποστ.....Προσπαθώ να είμαι σύντομη, αλλά δεν μου βγαίνει...είμαι πολύ περιγραφική, τι να κάνω??:oops:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

το προβλημα ειναι που δεν μπορει να προσεξει το παιδι οπως πρεπει. αν δεν μπορει να το σηκωσει και να το τοποθετησει σωστα στο καροτσι, πως να της το αφησεις?

τωρα για την επιδειξη, ε, γιαγιαδες ειναι. κι εμας ο παπους μου μας περιεφερε σε ολη την "αγορα" του χωριου για να δειξει τα εγγονια. και εκει να δεις καμαρι!

 

Φυσικά και συμφωνώ!!!!!

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως αν ήμουν στο τραπέζι και έπαιρνε η γιαγιά το παιδί για βόλτα θα έλεγα μπράβο να φάω με την ησυχία μου και να είναι κι αυτός ευχάριστα απασχολημένος. Συνήθως όμως τρώει η γιαγιά κι εγώ βολτάρω.

Link to comment
Share on other sites

υπερβολική η πεθερά σου, αλλά βρίσκω και εσένα υπερβολική....ενννοώ για το τελευταίο σχόλιο σου!

 

εχεις δικιο απο ενα μονο σχολιο κι εγω υπερβολικη φαινομαι....αν σου πω ομως οτι οταν εμεινα εγκυος μας ρωτησε γιατι δεν την ρωτησαμε πρωτα ??? αμα σου πω οτι η δικια μου πεθερα δυο χρονων αφησε το μεγαλο της γιο με καυτο νερο στο σαλονι να παει να φερει κρυο και το παιδακι καηκε σε ολο του το σωμα??? αμα σου πω οτι καθε φορα που παιρνει το παιδι για ενα δυωρο εκεινη την ωρα θα τηγανισει(εννοειται με το χερουλι του τηγανιου προς τα εξω) εκεινη την ωρα θα πλεξει (και τα παιδια παιρνουν τις χοντροβελονες της) οτι ποτε δε μαζευει τα γυαλικα η τα χαπια της ενω περιμενει τα παιδια, την αλλη φορα κολωνια πηγε να πιει ο μεγαλος μου.... και στο εξοχικο ακομα ξεχναει να τους βαλει αντικουνουπικο και τα βρισκω γαζωμενα απ τα κουνουπια, ξεχναει το αντιηλιακο κα τα μωρα κατακαιγονται.... 3 χρονια το μονο που τους δινει να φανε οποτε παμε μεσημερι ειναι πατατες στο φουρνο απο δυο τρεις πατατουλες..... τοτε τι θα πεις να ξερα???? ξερεις τι ειναι με 40 βαθμους νταλα μεσημερι να παιρνει το νεογεννητο να το παει στις γειτονισσες στο εξοχικο χωρις καπελακι??? ξερεις τι ειναι να ξυπνας πρωι (γιατι παντα ειμαι κι εγω δεν τα δινω αλλιως) και να το εχει παει το παιδι στη θαλασσα ολομοναχη 8 το πρωι???? ξερεις πως ειναι να σου λεει "φυγε εσυ, εγω τα παιδια θελω?" ξερεις πως ειναι να ερχονται και να το παιρνουν απο την κουνια του διπλα σου και να λες "δεν πειραζει γιαγια ειναι το πηρε πρωι να το χαρει λιγο" και οταν σηκωνεσαι το μωρο να ειναι μες τον ηλιο σε μια πισινα με νερο ολομοναχο κι αυτη να πινει καφεδακι με τις φιλες της??? αμα κατσω θα γραφω μεχρι αυριο..... γι αυτο οταν καποιος ειναι σκασμενος και γραφει ενα μηνυμα, φανταστειτε καμια φορα οτι μπορει να υπαρχουν χιλια πραγματα απο πισω....και υπ οψιν, ποτε δεν της χαλαω χατηρι.....οπως θελει μας χορευει γιατι λεω γιαγια ειναι....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ψυχραιμία φιλενάδα!!!

 

Βασικά θα συμφωνήσω με αυτό που λέει η mmaria. Θα πρέπει να είναι σε θέση να φροντίσει σωστά το παιδί για να της το εμπιστευτείς, τελεία και παύλα. Τώρα, για το αν θα κοκορευτεί στη γειτονιά για την εγγονή της... Μπορεί να σε φέρνει σε λιγάκι δύσκολη θέση, το καταλαβαίνω, αλλά φαίνεται να είναι αγνής προαιρέσεως οπότε μην δίνεις πολύ σημασία σ'αυτό. Αν θες να εκτονώσει την φούρια της και να μην την πικράνεις και να είναι ασφαλές και το μωρό, κάντε μια βόλτα με το καροτσάκι μαζί. Όχι σε συγγενείς και φίλους αλλά στην πλατεία, στην παιδική χαρά ή όπου αλλού συνηθίζετε να πάτε βόλτα. Κι εκείνη θα νιώσει καλά, κι εσύ θα έχεις το κεφάλι σου ήσυχο...! ;)

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο απο ενα μονο σχολιο κι εγω υπερβολικη φαινομαι....αν σου πω ομως οτι οταν εμεινα εγκυος μας ρωτησε γιατι δεν την ρωτησαμε πρωτα ??? αμα σου πω οτι η δικια μου πεθερα δυο χρονων αφησε το μεγαλο της γιο με καυτο νερο στο σαλονι να παει να φερει κρυο και το παιδακι καηκε σε ολο του το σωμα??? αμα σου πω οτι καθε φορα που παιρνει το παιδι για ενα δυωρο εκεινη την ωρα θα τηγανισει(εννοειται με το χερουλι του τηγανιου προς τα εξω) εκεινη την ωρα θα πλεξει (και τα παιδια παιρνουν τις χοντροβελονες της) οτι ποτε δε μαζευει τα γυαλικα η τα χαπια της ενω περιμενει τα παιδια, την αλλη φορα κολωνια πηγε να πιει ο μεγαλος μου.... και στο εξοχικο ακομα ξεχναει να τους βαλει αντικουνουπικο και τα βρισκω γαζωμενα απ τα κουνουπια, ξεχναει το αντιηλιακο κα τα μωρα κατακαιγονται.... 3 χρονια το μονο που τους δινει να φανε οποτε παμε μεσημερι ειναι πατατες στο φουρνο απο δυο τρεις πατατουλες..... τοτε τι θα πεις να ξερα???? ξερεις τι ειναι με 40 βαθμους νταλα μεσημερι να παιρνει το νεογεννητο να το παει στις γειτονισσες στο εξοχικο χωρις καπελακι??? ξερεις τι ειναι να ξυπνας πρωι (γιατι παντα ειμαι κι εγω δεν τα δινω αλλιως) και να το εχει παει το παιδι στη θαλασσα ολομοναχη 8 το πρωι???? ξερεις πως ειναι να σου λεει "φυγε εσυ, εγω τα παιδια θελω?" ξερεις πως ειναι να ερχονται και να το παιρνουν απο την κουνια του διπλα σου και να λες "δεν πειραζει γιαγια ειναι το πηρε πρωι να το χαρει λιγο" και οταν σηκωνεσαι το μωρο να ειναι μες τον ηλιο σε μια πισινα με νερο ολομοναχο κι αυτη να πινει καφεδακι με τις φιλες της??? αμα κατσω θα γραφω μεχρι αυριο..... γι αυτο οταν καποιος ειναι σκασμενος και γραφει ενα μηνυμα, φανταστειτε καμια φορα οτι μπορει να υπαρχουν χιλια πραγματα απο πισω....και υπ οψιν, ποτε δεν της χαλαω χατηρι.....οπως θελει μας χορευει γιατι λεω γιαγια ειναι....

 

Κοριτσάκι, εγώ σχολίασα απλά το το τελευταίο που έγραψες!

εσύ, παιδί μου, πρέπει να ανοίξεις θέμα "θανάσιμα επικίνδυνες γιαγιάδες"

δεν υπάρχει, λέμε, η πεθερά σου!

τα μάτια σου 1.000.000.000.000 όχι απλα 14 μαζί της!

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσάκι, εγώ σχολίασα απλά το το τελευταίο που έγραψες!

εσύ, παιδί μου, πρέπει να ανοίξεις θέμα "θανάσιμα επικίνδυνες γιαγιάδες"

δεν υπάρχει, λέμε, η πεθερά σου!

τα μάτια σου 1.000.000.000.000 όχι απλα 14 μαζί της!

 

Κάτι αντίστοιχο θα έγραφα κι εγώ. Έχω πάθει ...:shock:

Όταν ο άνθρωπος κάνει σχέδια....ο Θεός γελάει!

Link to comment
Share on other sites

εχεις δικιο απο ενα μονο σχολιο κι εγω υπερβολικη φαινομαι....αν σου πω ομως οτι οταν εμεινα εγκυος μας ρωτησε γιατι δεν την ρωτησαμε πρωτα ??? αμα σου πω οτι η δικια μου πεθερα δυο χρονων αφησε το μεγαλο της γιο με καυτο νερο στο σαλονι να παει να φερει κρυο και το παιδακι καηκε σε ολο του το σωμα??? αμα σου πω οτι καθε φορα που παιρνει το παιδι για ενα δυωρο εκεινη την ωρα θα τηγανισει(εννοειται με το χερουλι του τηγανιου προς τα εξω) εκεινη την ωρα θα πλεξει (και τα παιδια παιρνουν τις χοντροβελονες της) οτι ποτε δε μαζευει τα γυαλικα η τα χαπια της ενω περιμενει τα παιδια, την αλλη φορα κολωνια πηγε να πιει ο μεγαλος μου.... και στο εξοχικο ακομα ξεχναει να τους βαλει αντικουνουπικο και τα βρισκω γαζωμενα απ τα κουνουπια, ξεχναει το αντιηλιακο κα τα μωρα κατακαιγονται.... 3 χρονια το μονο που τους δινει να φανε οποτε παμε μεσημερι ειναι πατατες στο φουρνο απο δυο τρεις πατατουλες..... τοτε τι θα πεις να ξερα???? ξερεις τι ειναι με 40 βαθμους νταλα μεσημερι να παιρνει το νεογεννητο να το παει στις γειτονισσες στο εξοχικο χωρις καπελακι??? ξερεις τι ειναι να ξυπνας πρωι (γιατι παντα ειμαι κι εγω δεν τα δινω αλλιως) και να το εχει παει το παιδι στη θαλασσα ολομοναχη 8 το πρωι???? ξερεις πως ειναι να σου λεει "φυγε εσυ, εγω τα παιδια θελω?" ξερεις πως ειναι να ερχονται και να το παιρνουν απο την κουνια του διπλα σου και να λες "δεν πειραζει γιαγια ειναι το πηρε πρωι να το χαρει λιγο" και οταν σηκωνεσαι το μωρο να ειναι μες τον ηλιο σε μια πισινα με νερο ολομοναχο κι αυτη να πινει καφεδακι με τις φιλες της??? αμα κατσω θα γραφω μεχρι αυριο..... γι αυτο οταν καποιος ειναι σκασμενος και γραφει ενα μηνυμα, φανταστειτε καμια φορα οτι μπορει να υπαρχουν χιλια πραγματα απο πισω....και υπ οψιν, ποτε δεν της χαλαω χατηρι.....οπως θελει μας χορευει γιατι λεω γιαγια ειναι....

 

Sorry, αυτή δεν είναι γιαγιά...! Δοκιμασία του Survivor είναι!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλύτερα να τα δείχνουν σαν τρόπαια (μέσα σε λογικά πλαίσια και εκτός κινδύνου) παρά να μην ενδιαφέρονται και όταν τα πήγαίνεις να είναι σαν να μην υπάρχουν.Βλέπετε κάθε νόμισμα έχει 2 όψεις.Μήπως δεν είμαστε ευχαριστημένες με τίποτα?

Δήμητρα

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάντως όποτε η πεθερά μου θέλει να κάνει επίδειξη της εγγονής της, την αφήνω με μεγάλη χαρά. Αλλά η πεθερά μου το παιδί το προσέχει σαν τα μάτια ΜΑΣ (γιατί τα δικά της τα έχει σε βιτρίνα :lol: ) της έχω απόλυτη εμπιστοσύνη ότι το παιδί δεν θα εκτεθεί σε κίνδυνο... εκεί νομίζω ότι είναι το πρόβλημα με την παρούσα... γιαγιά.

 

Υ.Γ.: Καλά της Στέλλας όποτε διαβάζω για τη "γιαγιά" με πιάνει η καρδιά μου!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Εχετε δικιο βρε κοριτσια,αλλα ολο αυτο πιστευω οτι πηγαζει στο οτι δεν της εχω εμπιστοσυνη!!!!!!Ετσι μου την δινει οτιδηποτε θελει να κανει με το μωρο ,χωρις να ειμαι εγω παρουσα!!!!!!!!!

Ειμαι που ειμαι στην τσιτα μου εξιστορει και διαφορες ιστοριες οταν ηταν τα δικα της παιδια μικρα και χτυπουσαν πχ. που δεν εκανε τιποτα παρα να ουρλιαζει να ερθει η αδελφη της που μενει απο κατω!!!!

ή που την κορη της για σαραντα μερες την ταιζε η μανα της γιατι εκανε ρουκετες και φοβοταν η πεθερα μου και ετρεχε λεει εξω απο το σπιτι για να μην την ακουει κιολας......ή που εκλαιγε μια φορα η κορη της κουνιαδας μου και εμεις καθομασταν στο σαλονι και μας το εφερνε το παιδι ουρλιαζοντας την παρατησε και εφυγε τρεχοντας να μην την ακουει που κλαιει!!!!!!!!!θελετε να πω κι αλλα;;;;;;;;εχω πολλαααααα!!!!!!!!

Ενταξει....μπορει μια δοση υπερβολης να την εχω κι εγω αλλα δεν ξερω πως να το ξεπερασω!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Sorry, αυτή δεν είναι γιαγιά...! Δοκιμασία του Survivor είναι!!!!!!!

 

Tα παιδάκια σου Στέλλα έχουν αγγελάκια τριγύρω και τα προσέχουν...με αυτά που διαβάζω με έπιασε η καρδιά μου!!! Κακώς που δεν της λέτε κάτι...

Link to comment
Share on other sites

λεμε....αλλα μας γραφει!!! το καλοκαιρι αφησε τον μεγαλο μου και κατασυγκαηκε γιατι εκανε κακα και του ριχνε δυο χουφτες νερακι απ την πισινα βαζοντας τον μεσα στην πισινα οπου μετα τον εβαζε να παιξει μαζι με το μωρο....για να μη σας πω και το χειροτερο...καλεσα ενα ζευγαρι με το κοριτσακι τους και εκει που παιζαμε με τα παιδια στην πισινα παμε να μετακινησουμε την ομπρελα για να κανει σκια και πεταγεται ενα φιδι.... γιναμε ολοι μωβ απ το φοβο μας, πηραμε τα παιδια και φυγαμε.....τι ειχε να πει η πεθερα ??? "ελα μωρε ενα μικρουλικο ητανε πως κανετε ετσι, το σκοτωσε ο παππους!" ο παππους βεβαια μας εσκασε το παραμυθι οτι βρηκε αλλα δυο μεγαλυτερα στην αυλη και καλα εριξε θειαφι και τσιμενταρε την τρυπα που βγαινανε.....

παιδια δεν υπαρχει η γυναικα λεμε!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

και ο μονος λογος που καμια φορα τις τα δινω κανα τριωρακι ειναι που εχω κινητικο προβλημα και δεν τα καταφερνω να κανω δουλειες οταν ειναι τα παιδια, εγω σβαρνιζομαι στα πατωματα για να καθαρισω και με ενα 3,5 και ενα 1,5 καταλαβαινετε.....

και το καλυτερο! ο αντρας μου θελει να τους τα δινουμε ενα ΣΚ το μηνα λεει "δεν παθαινουν τιποτα τα παιδια!" το ακουσα κι αυτο!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...