Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τραπέζι βάπτισης Παγκράτι-Ηλιούπολη-Αργυρούπολη-Καισαριανή κ γύρω περιοχές


Recommended Posts

Καλησπερα σε ολους και ολες. Τελος Μαιου θα βαφτισουμε το αγορακι μας και θελουμε να κανουμε το τραπεζι στους φιλους και συγγενεις μετα την βαπτιση, η οποια θα γινει στον Αγ. Αρτεμιο για οσους γνωριζουν (για τον γαμο "ξενιτευτηκαμε" και τωρα θελουμε οπωσδηποτε την ενορια μας). Ψαχνουμε λοιπον εναν χωρο πώς να το πω...ας πουμε μια κομψη ταβερνα ή μεζεδοπωλείο, στις περιοχες Παγκρατι, Βυρωνα, Καισαριανη, Υμηττο, Ηλιουπολη, Αργυρουπολη, Νεο Κοσμο κτλ γυρω στα 30 ευρω το ατομο. Οσοι εχετε κατι υπ΄οψιν, θα με βοηθουσατε πραγματικα πολυ γιατι το μυαλο εχει κολλησει...:-D:grin::-D

LQvip2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Η περιοχη μας ειναι λιγο περιορισμενη σε τετοια...Μπορεις να κοιταξεις στα ''Αστρα'' στον Βυρωνα ειναι στο θεατρο βραχων και στη ''μασα'' στην καισαριανη στην εθνικης ανιτστασεως.Επισης απο μεζεδοπωλεια και ταβερνακια εχει πολλα στην καισαριανη αλλα ειναι μικρα τα περισσοτερα.Εσυ για ποσα ατομα ψαχνεις?

Τελευταια ειδα να κανουν βαφτισεις και στην παιδικη χαρα στην Αναληψη στο Βυρωνα.Υπαρχει μεσα ταβερνουλα-αναψυκτηριο και καναδυο φορες που πετυχα βαφτιση περισυ το καλοκαιρι ηταν πολυ ομορφα!Μπορειτε να πατε για ενα καφεδακι ,να παιξει το παιδακι σας και να μαθετε πληροφοριες.

Τελος αν ενδιαφερεσαι για κανονικο τραπεζι εχει και αιθουσα Αριων στον Καρεα.Με 30 ευρω σιγουρα πετυχαινεις ενα καλο μενου.Πηγα προσφατα σε βαφτιση και ηταν πολυ καλο και το φαγητο και ο χωρος.

Γενικοτερα και στον καρεα μπορεις να κοιταξεις για ταβερνα.Λιγο πολυ ολες τωρα πια εχουν ανακαινιστει και ειναι σχετικα εμφανισιμες.

 

Αν θες να ξεφυγεις λιγο απο την περιοχη μας δες και εδω

http://www.katarraktis-weddings.gr/

εγω εκει το εκανα εξω και ηταν πολυ μορφα!Και η τιμη πολυ καλη!

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σου ριτα κι ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση. Φανταζομαι οτι θα φτασουμε τα 120 ατομα περιπου οποτε τα ταβερνακια της Καισαριανης τυπου "Ρακακι" δεν μας χωρανε. Η αιθουσα που τα εκανες εσυ ειναι πολυ ωραια, αλλα στην βαπτιση ηθελα κατι πιο χαλαρο δεδομενου οτι καναμε σε τετοιο χωρο τον γαμο. Οσο για την ταβερνα στην παιδικη χαρα στον Βυρωνα, μου την προτεινε και η φωτογραφος αλλα μου συνεστησε να κανω εξηγηση με το προσωπικο γιατι η εξυπηρετηση ηταν μετρια ως αργη. Θα παμε μια μερα για καφεδακι. Ευχαριστω πολυ :D

LQvip2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σε ολους και ολες. Τελος Μαιου θα βαφτισουμε το αγορακι μας και θελουμε να κανουμε το τραπεζι στους φιλους και συγγενεις μετα την βαπτιση, η οποια θα γινει στον Αγ. Αρτεμιο για οσους γνωριζουν (για τον γαμο "ξενιτευτηκαμε" και τωρα θελουμε οπωσδηποτε την ενορια μας). Ψαχνουμε λοιπον εναν χωρο πώς να το πω...ας πουμε μια κομψη ταβερνα ή μεζεδοπωλείο, στις περιοχες Παγκρατι, Βυρωνα, Καισαριανη, Υμηττο, Ηλιουπολη, Αργυρουπολη, Νεο Κοσμο κτλ γυρω στα 30 ευρω το ατομο. Οσοι εχετε κατι υπ΄οψιν, θα με βοηθουσατε πραγματικα πολυ γιατι το μυαλο εχει κολλησει...:-D:grin::-D

Καλησπερα. Εμεις κλεισαμε στον Καρεα στις αιθουσες στα Κουνελια. Με 20 ?/ ατομο όλα μεσα και φπα. Και δοκιμασαμε και το φαγητο! Πολύ καλο για την τιμη του!:D

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω να πω καλά λόγια για τα Κουνέλια στον Καρέα.

Έκανα εκεί τον γάμο μου μεσημέρι Σαββάτου και ήταν και οικονομικά και νόστιμα όλα. Το περιβάλλον πολύ καλό- νομίζω ότι ο επάνω χώρος είναι πιο κατάλληλος για βάπτιση επειδή είναι πολύ φωτεινός!!!

Κάνε τον κόπο και πέρνα από εκεί, από ό,τι είδα έχει κατεβάσει και άλλο τις τιμές. Α! Σε εμάς ήταν και ο DJ μέσα!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σου ριτα κι ευχαριστω για την αμεση ανταποκριση. Φανταζομαι οτι θα φτασουμε τα 120 ατομα περιπου οποτε τα ταβερνακια της Καισαριανης τυπου "Ρακακι" δεν μας χωρανε. Η αιθουσα που τα εκανες εσυ ειναι πολυ ωραια, αλλα στην βαπτιση ηθελα κατι πιο χαλαρο δεδομενου οτι καναμε σε τετοιο χωρο τον γαμο. Οσο για την ταβερνα στην παιδικη χαρα στον Βυρωνα, μου την προτεινε και η φωτογραφος αλλα μου συνεστησε να κανω εξηγηση με το προσωπικο γιατι η εξυπηρετηση ηταν μετρια ως αργη. Θα παμε μια μερα για καφεδακι. Ευχαριστω πολυ :D

Εγω στο λινκ που σου δινω δεν το εκανα στην κλειστη αιθουσα αλλα εξω(ειναι κηπος )δες τις φωτογραφιες και θα καταλβεις,δεντρακια,νερα που ετρεχαν, μπαλονακια ,πολυ χρωμα γενικα και ολοι ενθουσιαστηκαν.Δεν ηταν καθολου στημενο υπηρχε κλοουν και φουσκωτο για τα παιδια και η τιμη δεν ηταν παραπανω απο μια ταβερνα :wink:

 

Δες και τα Αστρα στο Βυρωνα για εξω ομως μεσα ειναι λιγο στημενο..Ειναι η δημοτικη επιχειρηση ψηλα στο θεατρο βραχων και ειναι ομορφα.

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια κ εγώ βαπτίζω τον μαϊο κ έψαχνα σε αυτές τις περιοχές..Τα άστρα δεν κάνουν πια εκδηλώσεις τέτοιες γιατί έγιναν ιδιωτική επιχείρηση κ ακόμα δεν έχει ξεκαθαρίσει πως ακριβώς θα λειτουργει.

Τα κουνέλια δεν τα είχα σε υπόληψη ρε παιδιά..σοβαρά είναι ωραίο το φαγητό? Δεν είναι λιγο ψυχρή η αίθουσα για τραπέζι βάπτισης..?

Καλή περίπτωση ellain είναι κ η "πηνελόπη κ μνηστήρες".

Εγώ έλεγα να τα κάνω σε κάποιο μαγαζί πάνω στην πλατεία της Καισαριανής για να έχουν κ τα παιδιά άπλα να κινούνται..

Αλήθεια ποια φωτογράφο έχεις?από τον βύρωνα?

Link to comment
Share on other sites

το τραπεζι της βαφτισης το ειχαμε κάνει στην επ' αυλή, στην οδό αρχιμήδους. στην πλατεία πλαστηρα πίσω. παρα πολύ ωραίο περιβάλλον, πολυ καλή εξυπηρέτηση και πολύ καλό φαγητο. είναι και ανοιχτό και κλειστο!

στον καρέα νομίζω καλύτερος είανι ο Γιάννης και το διπλανό του, που δε θυμαμαι πως το λενε.

η "μασα" μας ειχε φανεί ακριβή που ειχαμε ρωτήσει το 2008.

πηνελόπη και μνηστήρες, συμφωνω με γωγω, στον προφήτη ηλία. τσιμπημένες τιμες...

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

Εμείς πάντως κλείσαμε στη "Μάσα", όπου είναι όντως λίγο ακριβά (26 ευρώ/άτομο), αλλά μας άρεσε ο χώρος που προσφέρει για τη βάφτιση, θα διαμορφώσουμε λίγο και κάποιο χώρο για τα παιδιά (θα έχω αρκετά μικρά), το φσγητό είναι καλό, οπότε... το κλείσαμε.

Στα κουνέλια και μένα δεν μου πολυαρέσει, αλλά νομίζω ότι αν σε βολεύει μπορείς να διακοσμήσεις και το χώρο και τα τραπέζια και να του δώσεις μια άλλη νότα.

k3NGp3.pnga>

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι και εγώ για αυτές τις περιοχές. Θελω να βαφτίσω το γιο μου τέλος Ιουνίου. Vastrag στη Μασα έκλεισες μέσα ή έξω; Ξέρεις τι χωρητικότητας είναι; Γιατί εμείς θα έχουμε αρκετά άτομα.

 

Giorgia αν ψάχνεις φωτογράφο μπορώ να σου προτείνω το δικό μου από το γάμο. ΘΑ τον χρησιμοποιήσω και στη βάφτιση . Είναι στην Καισαριανή. Αν βρεις και κάτι καλό στην πλατεία για τραπέζι ενημέρωσε μας.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Υπάρχουν και τα Λιθαρίτσια στην Γούναρη στο Ελληνικό... Βρίσκεται μετά τα Max. Αν το γκουγκλάρετε έχει site για να δείτε. Εμείς εκεί κάναμε και τον γαμο και την βάφτιση και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Για καλοκαίρι δε ο κήπος του είναι υπέροχος.

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

αν ψάχνεις φωτογράφο μπορώ να σου προτείνω το δικό μου από το γάμο. ΘΑ τον χρησιμοποιήσω και στη βάφτιση . Είναι στην Καισαριανή.

 

κι εμενα ο φωτογραφος μου ειναι στην καισαριανη

φασκιωτης λεγεται

τον ιδιο ειχαμε;

 

age.png

Link to comment
Share on other sites

κι εμενα ο φωτογραφος μου ειναι στην καισαριανη

φασκιωτης λεγεται

τον ιδιο ειχαμε;

 

Εμένα λέγεται Καραγιανάκης. Έκανε πολύ καλή δουλειά. Να φανταστείς μου έφτιαξε όλο το άλμπουμ μόνος του. Διαφορετικά νομίζω ότι ακόμα δεν θα είχα διαλέξει φωτογραφίες. Και στο τέλος μου έδωσε και όλες τις φωτό σε CD.

 

Υπάρχουν και τα Λιθαρίτσια στην Γούναρη στο Ελληνικό... Βρίσκεται μετά τα Max. Αν το γκουγκλάρετε έχει site για να δείτε. Εμείς εκεί κάναμε και τον γαμο και την βάφτιση και είμαστε πολύ ευχαριστημένοι. Για καλοκαίρι δε ο κήπος του είναι υπέροχος.

 

Πήγαμε την Παρασκευή στα Λιθαρίστια. Πολύ καλές τιμές. Το σκεφτόμαστε σοβαρά. Ο κήπος δυστυχώς δεν έδειχνε τέτοια εποχή αλλά το καλοκαίρι όντως πρέπει να είναι πολύ ωραία. Το πρόβλημα είναι ότι μεσημέρι που λέμε για τη βάφτιση ο κήπος είναι δεσμευτικός λόγω ζέστης. Και δεν θα μπορούμε να έχουμε και μουσική για χορό. Οπότε θα ήταν καλύτερα απογευματινή βάφτιση. Δεν ξέρω έχω μπερευτεί.

Link to comment
Share on other sites

joan,

στη μάσα δεν κλείνει τον εξωτερικό χώρο, αλλά το χώρο που βρίσκεται ανάμεσα στο εσωτερικό και στον κήπο και περιβάλλεται από τζαμαρίες. Για μένα αυτό είναι προτιμότερο αφενός γιατί η βάφτισή μας θα είναι τον Ιούνιο και τον φοβάμαι τον καιρό και αφετέρου γιατί θα έχουμε αρκετά "θηρία", που θα φοβόμουν μην πεταχτούν στο δρόμο. Απ'ό,τι μας είπε ο ιδιοκτήτης, ο χώρος αυτός είναι για 90 και max 100 άτομα. Εμείς θα είμαστε πολύ λιγότεροι, γι' αυτό και θα φτιάξω μια γωνιά για τα μικρά.

Παρεμπιπτόντως, οι φωτογράφοι σας στην καισαριανή τι τιμές σας έδωσαν; Αν θέλετε στείλτε μου πμ γιατί είμαι εκτός θέματος...

k3NGp3.pnga>

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για την απάντηση. Εμείς θα είμαστε 140, οπότε με έβγαλε από τον κόπο να πάω να ρωτήσω. Ο φωτογράφος δεν μου έχει πει τιμή ακόμα. Επειδή δεν έχω βρει ακόμα τραπέζι, το έχω αφήσει λίγο ανοιχτό με την ημερομηνία και δεν έχω πάει να ρωτήσω. Αν θες σου στέλνω διεύθυνση να ΄περάσεις και να δεις και τι δουλειά του και να σου πει τιμές. Πότε με το καλό η βάφτισή σας;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμείς πάντως στη βάφτιση είμασταν 80 άτομα που κάτσαμε στην αριστερή πλευρά από την είσοδο και χωρέσαμε όλοι άνετα και στη δεξιά υπήρχε άλλη βάφτιση με περισσότερα άτομα από μας... Νομίζω πως η χωρητικότητα στο σύνολο της αυλής είναι 220 άτομα.

 

όσο για τη μουσική και το χορό η διπλανη βάφτιση από μας που ήθελαν να χορέψουν και να ακούσουν μουσική το έκαναν μια χαρά ;) (εμείς είχαμε πένθος)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

όσο για τη μουσική και το χορό η διπλανη βάφτιση από μας που ήθελαν να χορέψουν και να ακούσουν μουσική το έκαναν μια χαρά ;) (εμείς είχαμε πένθος)

 

Εμάς μας είπε ότι υπάρχει θέμα με τη μουσική το μεσημέρι. Μπορουμε να βάλουμε φυσικά αλλά μόνο να ακουγεται κάτι πολύ χαμηλά. Ίσως να έχουν γίνει παράπονα και πλεον να μην αφήνουν.

Link to comment
Share on other sites

Είναι πιθανό αλλά έτσι κι αλλιώς αν ήταν να δημιουργείται πρόβλημα δεν θα υπήρχε από τις φωνές 200 τόσων ατόμων μαζεμένων σε ένα χώρο; Εγώ αυτό που θυμάμαι από τη βάφτιση είναι ένα μεγάλο βουητό :lol:

 

Πάντως παιδιά το φαγητό τους είναι ΑΠΑΙΚΤΟ! Ακόμα και να μην έχει μουσική από φαγητό θα ευχαριστηθούν όλοι οι καλεσμένοι συν του ότι έχει και τα παιδικά πιάτα που είναι φθηνότερα ;)

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Εμείς θα είμαστε 140, οπότε με έβγαλε από τον κόπο να πάω να ρωτήσω. ... Πότε με το καλό η βάφτισή σας;

 

Να μη σε πάρω και στο λαιμό μου, πάρε τηλ. να ρωτήσεις. Η δική μας βάφτιση θα είναι 5 Ιουνίου.

k3NGp3.pnga>

Link to comment
Share on other sites

Giorgia εχω πάει αρκετές φορές, χειμώνα όμως. Εχει πολύ ωραίο φαγητό. Δεν είναι στην πλατεία. Είναι ακριβώς από πίσω. Δεν ξέρω αν το καλοκαίρι βγαζει τραπεζακια στην πλατεια. Πάντως μέσα είναι πολύ ωραίος χωρος και προσεγμένος.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ έχω να πω καλά λόγια για τα Κουνέλια στον Καρέα.

Έκανα εκεί τον γάμο μου μεσημέρι Σαββάτου και ήταν και οικονομικά και νόστιμα όλα. Το περιβάλλον πολύ καλό- νομίζω ότι ο επάνω χώρος είναι πιο κατάλληλος για βάπτιση επειδή είναι πολύ φωτεινός!!!

Κάνε τον κόπο και πέρνα από εκεί, από ό,τι είδα έχει κατεβάσει και άλλο τις τιμές. Α! Σε εμάς ήταν και ο DJ μέσα!!!

 

Και εμεις εχουμε μεινει πολυ ευχαριστημενοι απο τα ΚΟΥΝΕΛΙΑ ειχαμε κανει εκει το τραπεζι του αρραβωνα μας.Οταν ειχαμε παει για τα βαφτισια δυστηχως δεν ειχαν αιθουσα.

Link to comment
Share on other sites

Το Επ'αυλη είναι πολύ ωραίο μεζεδοπωλείο πίσω από το Καλλιμάρμαρο...

Έκανε η αδερφή μου εκεί τη δεξίωση του γάμου και εχει πολύ καλό φαγητό και πολύ καλές τιμές. Σκέψου ότι πήγε 17 Ευρώ το άτομο.

There is no way to be a perfect mother but a million ways to be a good one!

Link to comment
Share on other sites

joan εχει ανοίξει κ άλλο ο ίδιος πάνω στην πλατεία..

 

Α, δεν το γνώριζα. Πάντως το φαγητό του είναι πολύ καλό, οπότε αξίζει μια βόλτα να πας να δεις τι γίνεται και από τιμές.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...