Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προσπάθεια για σύλληψη serpafar-pregnyl


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 407
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenaki25

    Elenaki25 22 δημοσιεύσεις

  • Marypa

    Marypa 17 δημοσιεύσεις

  • jennny

    jennny 16 δημοσιεύσεις

  • Evg

    Evg 14 δημοσιεύσεις

ο γιατρος μου λεει καθε φορα επαφες την επομενη και την μεθεπομενη μερα της ενεσης.οπωσδηποτε 2-3 μερες επαφες!καλη τυχη!

σε ευχαριστω παρα πολυ αστερια μου που μου απαντησες αμεσως..Να υποθεσω οτι τα πονακια ειναι φυσιολογικα?

Ευχομαι καλη επιτυχια και σε σενα κοριτσακι μου!!!!!!!!!!!!

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ. ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ? ΜΗΠΩΣ ΤΣΑΜΠΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ...

CHRISTINE ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΕΣ ΤΑ ΧΑΠΙΑ? ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η' ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ? (ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ)ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ-ΦΙΛΑΚΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Geia sas koritsia egw exw polukustikes kai prospathoume edw kai 2 xronia me ton antra mou alla xwris apotelesma :( persi ton Maio ekana mia prospatheia me clomifene alla tipota.Alla problimata den exoume alla i alitheia einai oti exw apogoiteutei polu pou den tuxainei akoma mia egkumosuni!!!Skeftomai na paw ston epomeno kuklo pali gia clomifene..ti allo na kanw? den mporw na katalabw efoson ginetai i proklisi owriksias parolauta giati den epituxanetai egkumosuni?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα!νομιζω οτι μονο ενας μηνας με σερπαφαρ ειναι λιγο.εγω ειδα οτι τον 2ο κυκλο ανταποκριθηκε καλυτερα ο οργανισμος(βεβαια τωρα ενα αλλο προβλημα)

παντως απο οτι μου εχει πει ο γιατρος δεν αρκει απλα να γινεται η ωορρηξια,ειναι πολλοι παραγοντες που παιζουν ρολο και οι πιθανοτητες να συλλαβει μια γυναικα σε καθε κυκλο ειναι μονο 20%!!!!οποτε τελικα τι και να κανουμε εμεις δεν ειναι στο χερι μας τιποτα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ! ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΥΜΠΑΡΑΣΤΑΣΗ ΚΑΙ ΓΙΑ ΤΙΣ ΙΣΤΟΡΙΕΣ ΣΑΣ. ΠΑΝΤΩΣ ΕΓΩ ΔΕΝ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΚΑΜΜΙΑ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΑ. ΚΑΛΟ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟ? ΜΗΠΩΣ ΤΣΑΜΠΑ ΤΑ ΠΑΙΡΝΩ...

CHRISTINE ΕΣΥ ΓΙΑΤΙ ΠΗΡΕΣ ΤΑ ΧΑΠΙΑ? ΕΙΧΑΤΕ ΚΑΠΟΙΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ Η' ΓΙΑ ΝΑ ΒΟΗΘΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΣΥ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ? (ΚΑΙ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΣ)ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ-ΦΙΛΑΚΙΑ!

 

Εγώ τα πήρα γιατί δεν είχα σταθερό κύκλο και προσπαθούσαμε ήδη για παιδί 1 χρόνο, οπότε μου συνέστησε ο γιατρός να πάρω τα serpafar. Πάντως το ότι δεν αισθάνεσαι καμία παρενέργεια δε σημαίνει τίποτα. Όπως προανέφερα ούτε εγώ είχα κανένα σύμπτωμα.

Υπομονή και δε θα αργήσει....!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα, την δευτερα το πρωι με υπερηχο διαπιστωσαμε ενα ωοθηλακιο 20 χιλιοστα και επιτοπου μου κανανε μια pergnyl (δλδ 8 το πρωι). δευτερα και τριτη βραδυ ειχα επαφες...ποτε ειανι η σωστη ωρα να εχουμε επαφες ωστε να επιτευχθει συλληψη? με μπερδευουν ολα αυτα τα μετα απο 36 ωρεσ και λοιπα...σημερα ειναι η πιο κρισιμη μερα απο την χθεςσινη?πετυχε καμια εγκυμοσυνη με αυτο τον τροπο?

oLP0p3.png

aUQsp3.png

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπερα, την δευτερα το πρωι με υπερηχο διαπιστωσαμε ενα ωοθηλακιο 20 χιλιοστα και επιτοπου μου κανανε μια pergnyl (δλδ 8 το πρωι). δευτερα και τριτη βραδυ ειχα επαφες...ποτε ειανι η σωστη ωρα να εχουμε επαφες ωστε να επιτευχθει συλληψη? με μπερδευουν ολα αυτα τα μετα απο 36 ωρεσ και λοιπα...σημερα ειναι η πιο κρισιμη μερα απο την χθεςσινη?πετυχε καμια εγκυμοσυνη με αυτο τον τροπο?

 

Yulunga Καλησπερα.Και εγω πρωτη προσπαθεια με σερπαφαρ και πρεγνυλ

αυτο το μηνα. Εκανα 5000 μοναδες την προηγουμενη Πεμπτη στις 12 το μεσημερι και

μας ειπε ο γιατρος επαφη Παρασκευη μεσανυχτα, μετα απο 36 ωρες δηλ. και αν μπορουμε και Σαββατο μεσημερι.

Και εγω ενα μονο ωαριο εκανα αλλα μου ειπε οτι ηταν καλο.

Σου ευχομαι καλη επιτυχια

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Yulunga Καλησπερα.Και εγω πρωτη προσπαθεια με σερπαφαρ και πρεγνυλ

αυτο το μηνα. Εκανα 5000 μοναδες την προηγουμενη Πεμπτη στις 12 το μεσημερι και

μας ειπε ο γιατρος επαφη Παρασκευη μεσανυχτα, μετα απο 36 ωρες δηλ. και αν μπορουμε και Σαββατο μεσημερι.

Και εγω ενα μονο ωαριο εκανα αλλα μου ειπε οτι ηταν καλο.

Σου ευχομαι καλη επιτυχια

 

καλη επιτυχια και σε σενα Βιλλυ. εγω δεν ειχα παρει σερπαφαρ..σε φυσικο κυκλο αλλα εκανα την πρεγνυλ δευτερα 8 το πρωι και ειχα επαφη βραδυ δευτερασ και βραδυ τριτησ..θα εχω και σημερα επαφη αλλα δεν ειχα το πρωι και εχω αγχωθει μηπως επρεπε..θα μπορω να εχω σημερα βραδυ παλι..αχ τι αγχοσ και αυτο μη χασουμε την ωρα!

oLP0p3.png

aUQsp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλη επιτυχια και σε σενα Βιλλυ. εγω δεν ειχα παρει σερπαφαρ..σε φυσικο κυκλο αλλα εκανα την πρεγνυλ δευτερα 8 το πρωι και ειχα επαφη βραδυ δευτερασ και βραδυ τριτησ..θα εχω και σημερα επαφη αλλα δεν ειχα το πρωι και εχω αγχωθει μηπως επρεπε..θα μπορω να εχω σημερα βραδυ παλι..αχ τι αγχοσ και αυτο μη χασουμε την ωρα!

 

Θεωρω οτι εισαι μεσα οσον αφορα τις επαφες που ειχες. Τωρα αν μπορεις και θες να εχεις και αποψε, σιγουρα κακο δεν κανει. Με το σπερμα εισαστε ενταξει?Αν ναι τοτε σιγουρα εχεις πολλες πιθανοτητες...

 

Φιλακια

:-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Θεωρω οτι εισαι μεσα οσον αφορα τις επαφες που ειχες. Τωρα αν μπορεις και θες να εχεις και αποψε, σιγουρα κακο δεν κανει. Με το σπερμα εισαστε ενταξει?Αν ναι τοτε σιγουρα εχεις πολλες πιθανοτητες...

 

Φιλακια

:-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D:grin::-D

 

οχι μια χαρα ειναι το σπερμα ..βεβαια επειδη αυτο αννανεωνεται καθε 90 μερεσ ποτε δεν μπορεισ να εισαι σιγουρη αλλα τον προηγουμενο μηνα εκανε εξετασεις και ητν πολυ καλο. σιγουρο δεν ειναι τιπτοα γιατι και τον προηγουμενο μηνα ειχαμε ακολουθησει αυτη τη μεθοδο..βεβαια ειχα ενα ωοθηλακιο 17 χιλιοστα και αυτο την 30 μερα του κυκλου (!)οποτε υποθετω οτι δεν θα ηταν καλη ωορρηξια...εχω εναποθεσει ολεσ τισ ελπιδεσ μου σε αυτον τον κυκλο..μετα παμε για αλλα κολπα....

σε ευχαριστω καλη μου! καλη επιτυχια και σε σενα!

μακαρι να εχουμε καλα νεα...ποτε θα κανεισ το τεστ?

oLP0p3.png

aUQsp3.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΙΜΑΙ ΝΕΟ ΜΕΛΟΣ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΑΛΛΑ ΑΚΟΜΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΜΑΜΑ. ΕΠΕΙΔΗ ΟΜΩΣ ΤΟ ΘΕΛΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΕΙΠΑ ΝΑ ΜΠΩ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΓΙΑ ΒΟΗΘΕΙΑ ΚΑΙ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ. ΕΛΠΙΖΩ ΣΥΝΤΟΜΑ ΝΑ ΓΙΝΩ ΜΑΜΑ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΝΑ ΣΑΣ "ΖΑΛΙΖΩ" ΜΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ!!!!!!!!

ΠΡΩΤΗ ΕΡΩΤΗΣΗ

ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΟ SERPAFAR? ΘΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ? ΝΑ ΡΩΤΗΣΩ ΤΗΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ?

:cry: ΜΑΝΤΟΛΙΝΟ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα. Ειμαι καινουρια στο site αυτό.θέλω και γω να γίνω μανούλα όμως υπάρχουν κάποιες δυσκολίες. Την ερχόμενη βδομάδα πάμε στο γιατρό για να δούμε το ενδεχόμενο σπερματεγχυσης και έχω τρομερό άγχος γιατί το ποσοστό επιτυχίας είναι μολις 25%.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλησπέρα. Ειμαι καινουρια στο site αυτό.θέλω και γω να γίνω μανούλα όμως υπάρχουν κάποιες δυσκολίες. Την ερχόμενη βδομάδα πάμε στο γιατρό για να δούμε το ενδεχόμενο σπερματεγχυσης και έχω τρομερό άγχος γιατί το ποσοστό επιτυχίας είναι μολις 25%.

Geia sou kalosirthes,..Ti problima antimetwpizete eseis? Poso kairo prospatheis?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα κοριτσια.Ειμαι σε κατασταση αναμονής και τρελένομαι!!!ΤΕΡ στις 27/10/2008 και την 19η μερα με εντονους πονους πηγα στην γιατρο οπου μου ειπε οτι ειχα 2ωοθηλακια το ενα 19,9χιλ και το αλλο 17,7 και το ενδομητριο ηταν 15χιλ..ξεχασα να σας πω οτι ειμαι στο πρωτο μηνα με κλομιφαινη .Δεν ξαναπηγα στο γιατρο ομως γιατι μενω μακρυα και τωρα απλα περιμενω να δω τι εγινε!Μου ειπε αν δεν αδιαθετησω στις 35 μερες να κανω τεστ ,εγω ειμαι στις 30 πως θα αντεξω;;;

Αληθεια βρε κοριτσια εχουν βοηθησει καμια αυτα τα χαπια ή σε δουλεια να βρισκόμαστε;;;;;Δεν εχω και συμπτωματα πως θα αντεξω τοσο αγχος;;;;

Σας ζαλησα !!!

φιλακια απο νεο μελος!

 

εγω πηρα τρεις μηνες κλομιφαιν κ πρεγκνυλ ο απριλιος ηταν τελευταιος μηνας και δυστυχως δεν εγινε τιποτα αλλες ομως τις εχουν βοηθησει εγω προσπαθω για το δευτερο να προσθεσω και ενα ινωμυομα που εχω για αυτο και η θεραπεια ευχομε εσενα να σε βοηθησουν

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια μην απογοητεύεστε τον δεύτερο μήνα ο οργανισμός ανταποκρίνεται πολύ καλύτερα...αυτό μπορώ να σας το εγγυηθώ κι εγώ και το μωράκι που έχω στην κοιλίτσα μου!!!!

gETUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα! να ρωτησω και γω κατι? ξεκινησα τον προηγουμενο μηνα τα serpafar και ο γιατρος μου με παρακολουθουσε στενα για να δει οτι ολα τα σταδια πανε καλα. Κατεβασα 5 ωαρια και τσεκαρισμενα ειχα ωορηξια την 14η μερα. Τελικα αδιαθετησα χθες, 27η μερα. Ξερω οτι αδιαθετεις 14 μερες μετα την ωορηξια και εγω αδιαθετησα 13 μερες μετα.Σημαινει κατι αυτο? Ή δεν ειναι κανονας οι 14 μερες?Σημερα ξεκινησα παλι να τα παιρνω για να προσπαθησω για 2η φορα.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ!!! ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΑΡΓΥΡΟΥΛΑ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!!

ΤΖΕΝΗ ΜΟΥ ΕΥΧΑΡΙΣΤΟΥΜΕ ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΤΙΚΗ ΕΝΕΡΓΕΙΑ ΠΟΥ ΜΑΣ ΣΤΕΛΝΕΙΣ ΚΑΙ ΣΟΥ ΕΥΧΟΜΑΙ ΟΤΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΣΕ ΣΕΝΑ Κ ΣΤΗΝ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑ ΣΟΥ Κ ΜΕ ΚΑΛΟ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΑΣ!!!

ΓΙΟΛΑ ΜΟΥ, ΔΕΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΟΜΑΣΤΕ....ΣΥΝΕΧΙΖΟΥΜΕ ΑΚΑΘΕΚΤΕΣ!!!!!!!!!!!ΝΑ ΣΕ ΡΩΤΗΣΩ....ΕΝΑ ΧΑΠΑΚΙ ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΤΩΝ 50mg? ΕΓΩ, ΝΑΙ. ΑΠΟ ΤΗΝ 2η ΕΩΣ Κ ΤΗΝ 6η ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ. ΠΟΣΑ ΩΑΡΙΑ ΚΑΤΕΒΑΣΕΣ? ΕΓΩ ΕΝΑ ΚΑΛΟ ΩΑΡΙΟ Κ ΕΝΑ ΛΙΓΟ ΜΙΚΡΟΤΕΡΟ Κ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΜΟΥ ΤΗΝ 10η ΗΜΕΡΑ ΗΤΑΝ ΑΝ ΘΥΜΑΜΑΙ ΚΑΛΑ 8 Κ ΚΑΤΙ Κ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΔΕΝ ΤΟΝ ΕΙΔΑ ΝΑ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΤΗΚΕ. ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΣΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ?

ΣΟΦΑΚΙ, ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΝΟΝΑΣ Κ ΕΓΩ ΣΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΜΕΡΕΣ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΑ. ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΜΙΑ ΑΠΟΡΙΑ....ΕΠΑΙΡΝΕΣ ΤΗΝ ΙΔΙΑ ΑΓΩΓΗ ΜΕ ΜΕΝΑ? ΓΙΑΤΙ ΕΓΩ ΕΚΑΝΑ ΜΟΝΟ 1,5 ΩΑΡΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΩΟΘΗΚΗ ΜΟΥ Κ ΕΣΥ ΕΚΑΝΕΣ 5....Κ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΓΩ ΤΩΡΑ....ΜΗΠΩΣ ΕΙΝΑΙ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΙΚΗ Η ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΜΟΥ ΩΟΘΗΚΗ?????????????? ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ!!!!!!!!!!ΣΑΣ ΦΙΛΩ ΓΛΥΚΑ!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εγω κορίτσια με δυο κλομιφεν (που ειναι το ίδιο με τα σερπαφάρ) εκανα ένα αυγό καλό,αλλά ενα,θεμα δεν ειχα ποτε με το ενδομητριο ηταν παντα καλό.Σημερα εχω ραντεβού στον γυναικολόγο για να δουμε τι θα κανουμε με τις ατιμες πολυκυστικες.

 

Αν δεν υπήρχες στην ζωή μου,εσένα ακριβώς θα ειχα επινοήσει...

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια πηρα σερπαφαρ για πρωτη φορα τον προηγουμενο μηνα και κατεβασα 3 ωαρια στην αριστερη και δυο δεξια. Με παρακολουθουσε και καναμε και pregnyl. επαιρνα ενα πρωι ενα βραδυ των 50.Και τα 5 φαινονταν μια χαρα.Μαλιστα μου ελεγε οτι αν μεινω εγκυος ειναι πολυ πιθανο να ηταν τριδυμα!!! Αλλα οχι 3, ουτε ένα!!Και τωρα ξεκινησα για τον δευτερο μηνα.Το ότι κατεβασα 5 ωαρια τον πρωτο μηνα δεν σημαινει τιποτα. Μπορει αυτον τον μηνα να ειναι πχ μονο ενα. Λενε παντως πως τον δευτερο μηνα ο οργανισμος λειτουργει καλυτερα και κατεβαζεις περισσοτερα ωαρια.μακαρι να ειναι για ολες ο τυχερος μας μηνασ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...