Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προσπάθεια για σύλληψη serpafar-pregnyl


Recommended Posts

ΠΑΛΕΥΩ ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΟΡΗ...ΚΑΙ ΕΧΤΕΣ ΝΙΩΣΑ ΟΤΙ ΗΤΑΝ Η ΜΕΡΑ ΜΟΥ.ΑΚΟΜΑ ΕΧΩ ΠΟΝΟΥΣ ΧΑΜΗΛΑ..ΕΙΜΑΙ ΚΑΙ 32ΧΡ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΤΩΡΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΜΟΥ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΟΧΙ ΑΡΓΟΤΕΡΑ..ΦΟΒΑΜΑΙ ΚΑΙ ΤΟ ΖΑΧΑΡΟΔΕΣ ΔΙΑΒΗΤΗ ΓΙΑΤΙ ΕΚΑΝΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ.

ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΖΩ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 407
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenaki25

    Elenaki25 22 δημοσιεύσεις

  • Marypa

    Marypa 17 δημοσιεύσεις

  • jennny

    jennny 16 δημοσιεύσεις

  • Evg

    Evg 14 δημοσιεύσεις

καλημερα και απο μενα!

 

εγω εχω μια κορη 5 μιση χρονων και προσπαθουμε εδω και αρκετο καιρο για αδελφακι.

Το καλοκαιρι μετα απο 3χρονια ελευθερων επαφων εμεινα εγκυος αλλα δυστυχως δεν προχωρησε.

Τωρα ειμαστε σε προσπαθεια απο τον Δεκεμβρη και παλι τιποτα...

ο γιατρος μου ειναι καθυσηχαστικος και τον εμπιστευομαι.Την κορη μου την επιασα μετα απο 1 χρονο που συζουσα με τον αντρα μου.

Πιστευετε οτι τα seprafar θα βοηθουσαν λιγο?

Αν δεν μεινω ουτε αυτον τον μηνα θα παω στον γιατρο ξανα να δω τι θα μου πει αλλα ηθελα να μαθω λιγα πραγματα για αυτα τα χαπια.

ΕΦΗ 20/12/2004

Ο ΠΙΠΙΛΑΣ ΜΟΥ 11/12/2010 

Link to comment
Share on other sites

ΛΙΖΑ ΚΑΤΑΡΧΗΝ ΕΥΧΟΜΑΙ ΚΑΛΗ ΛΕΥΤΕΡΙΑ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ! ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΜΟΙΡΑΣΤΗΚΕΣ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΣΟΥ ΜΑΖΙ ΜΟΥ. ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΣΗΜΕΡΑ ΝΑ ΔΩ ΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΠΕΙ ΚΑΙ ΑΥΤΟΣ ΚΑΙ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΠΑΝΕ ΟΛΑ ΚΑΛΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΝΑ ΑΝΑΦΕΡΩ ΟΤΙ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ, ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΧΩ ΠΑΘΕΙ ΠΑΝΙΚΟ. ΑΠΛΑ, ΤΙΣ ΓΟΝΙΜΕΣ ΜΕΡΕΣ ΕΡΧΟΜΑΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΚΟΝΤΑ ΣΤΙΣ ΜΕΡΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΑΔΙΑΘΕΤΗΣΩ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

annisa μου πάς στις επιλογές επάνω "βοηθήματα" και επιλέγεις "πίνακας ελέγχου χρήστη" από κει αριστερά επιλέγεις "επεξεργασία avatar" και φορτώνεις μια φωτογραφία από τον υπολογιστή σου...

gETUp2.png
Link to comment
Share on other sites

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ JENNY!ΕΛΠΙΖΩ ΝΑ ΕΧΩ ΝΕΑ ΕΩΣ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ.ΑΛΛΑΞΑ ΚΑΙ ΓΥΝΑΙΚΟΛΟΓΟ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΤΟΝ ΕΚΑΙΓΕ ΗΤΑΝ ΤΟ ΧΡΗΜΑ!

ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΖΩ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Παρακαλώ...βλέπω σε κατατόπισα σωστά!!!!καλά έκανες και τον άλλαξες...δεν μπορώ να καταλάβω τους ανθρώπους που εκμεταλλέυονται τέτοιες καταστάσεις...εγώ πρός το παρόν είμαι πολύ ευχαριστημένη με τον δικό μου δεν τον αλλάζω με κανέναν...

gETUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

3ΜΗΝΕΣ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΕΝΤΑΤΙΚΑ ΣΤΟ ΧΑΛΑΡΟ!ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΩ ΚΑΙ ΝΑ ΜΗΝ ΝΙΩΘΩ ΟΠΩΣ ΠΡΕΠΕΙ ΔΗΛ ΑΠΛΑ ΓΑΙ ΝΑ ΜΗΝΩ ΕΓΚΥΟΣ...ΜΕ ΚΑΤΑΛΑΒΕΣ?

ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΖΩ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Σε καταλαβαίνω απόλυτα...πάντως είναι ακόμη νωρίς για να αρχίσεις να αγχώνεσαι...θα πρέπει να υπάρχει τουλάχιστον ένας χρόνος προσπάθειας για να αρχίσεις να ψάχνεσαι...

gETUp2.png
Link to comment
Share on other sites

kelly πρεπει να αποβαλεις το αγχος αφου εμεινες μια φορα θα ξαναμεινεις. τα σερπαφαρ βοηθανε η αδερφη μου εμεινε εγκυος με αυτα τα χαπια στον δευτερο μηνα προσπαθειων χωρις παρακολουθηση ωορηξιας και σε μενα δεν πετυχε. καθε γυναικα ειναι διαφορετικη περιπτωση αλλη μενει φυσιολογικα. αλλη με χαπια αλλη με ενεσεις αλλη με σπερματεγχυση και αλλη με εξωσωσματικη ο γιατρος σου θα κρινει τι εναι καταλληλο για σενα επειδη δεν πετυχε μια μεθοδος σε μια γυναικα δεν σημαινει ως δεν θα πετυχει σε σενα:wink:

Link to comment
Share on other sites

kelly πρεπει να αποβαλεις το αγχος αφου εμεινες μια φορα θα ξαναμεινεις. τα σερπαφαρ βοηθανε η αδερφη μου εμεινε εγκυος με αυτα τα χαπια στον δευτερο μηνα προσπαθειων χωρις παρακολουθηση ωορηξιας και σε μενα δεν πετυχε. καθε γυναικα ειναι διαφορετικη περιπτωση αλλη μενει φυσιολογικα. αλλη με χαπια αλλη με ενεσεις αλλη με σπερματεγχυση και αλλη με εξωσωσματικη ο γιατρος σου θα κρινει τι εναι καταλληλο για σενα επειδη δεν πετυχε μια μεθοδος σε μια γυναικα δεν σημαινει ως δεν θα πετυχει σε σενα:wink:

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΟΛΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ ΔΙΑΦΟΡΕΤΙΚΕΣ!ΑΛΛΑ ΕΓΩ ΑΝΤΛΩ ΔΥΝΑΜΗ ΑΠΟ ΤΟΝ ΑΝΤΡΑ ΜΟΥ!ΜΕ ΒΟΗΘΕΙΑ ΑΡΚΕΤΑ ΜΕ ΤΗΝ ΑΓΑΠΗ ΤΟΥ ΚΑΙ ΤΗΝ ΥΠΟΜΟΝΗ ΤΟΥ...:mrgreen:

ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΖΩ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!!! 'Οσες είχατε διαβάσει την ιστορία μου, θα θυμάστε ότι πριν λίγους μήνες έμεινα έγκυος, αλλά δεν προχώρησε η κατάσταση... Τώρα πάμε για άλλα!!! 'Εχω κάνει εξετάσεις και είναι όλες μια χαρά και του συζύγου μου. Μίλησα με τον γιατρό πριν κανά μήνα και τον ρώτησα αν μπορώ να πάρω τα serpafar χωρίς να ακολουθήσει σπερματεγχυση και μου είπε ναι. Σήμερα αδιαθέτησα και σκεφτομαι να παρω τηλ. το γιατρο μου για να μου δώσει τις κατάλληλες οδηγιές για να βοηθήσω λίγο την κατάσταση.

Και ερωτώ.... Έχει μείνει καμμία έγκυος με αυτή τη διαδικασια? Η' είναι τσάμπα κόπος? Μήπως να αρχίσουμε μια και καλή τις σπερματεγχύσεις? Τέλος, θα ήθελα να ρωτήσω κάποια διαδικαστικά πράγματα...όπως η ενεση pregnyl πρέπει να γίνεται πάντα? (γιατί μια γνωστή που δεν τις έκανε ένεση ο γιατρός έπαθε κύστες και παιδευόταν πολύ καιρό μετά να καθαρίσει) Ο γιατρός σου κάνει υπέρηχο κάποια μερα του κύκλου?

Συγνώμη για την κούραση που σας προκάλεσα και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!!!

Please, help me!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

 

Καλησπέρα,

πριν από δύο χρόνια πήρα και εγώ τα serpafar και στον δεύτερο κύκλο έμεινα έγκυος. Ο λόγος που μου τα έδωσε ο γιατρός ήταν ότι η περίοδός μου δεν ήταν σταθερή και δεν μπορούσα να βρω τις γόνιμες μέρες. Δε χρειάστηκε να κάνω κάτι παραπάνω (ενέσεις, σπερματέγχυση κτλ). Μόνο τα χάπια για 7 μέρες αν θυμάμαι καλά από την 2η έως την 10η μέρα του κύκλου.

Ελπίζω όλα να πάνε καλά και σύντομα να έχεις το μωράκι σου!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Πόσα χαπια έπερνες την ημέρα?

Ξεκινησες δηλαδη την πρωτη ημέρα που αδιαθέτησες μέχρι και την έβδομη και μετα παλι στον δευτερο κύκλο το ιδιο?

Πηγαινες και στον γιατρο για να σε παρακολουθει με υπερηχο?

Διδυμακια ή ενα παιδακι?

Link to comment
Share on other sites

ΓΕΙΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΠΑΛΙ... ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΙΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΣΑΣ! ΜΙΛΗΣΑ ΕΧΤΕΣ ΜΕ ΤΟ ΓΙΑΤΡΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΑΠΟ ΤΗΝ 2Η ΕΩΣ Κ ΤΗΝ 5Η ΗΜΕΡΑ ΤΟΥ ΚΥΚΛΟΥ ΙΔΙΑ ΩΡΑ ΚΑΘΕ ΜΕΡΑ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΩ ΤΗΝ 10Η ΗΜΕΡΑ ΝΑ ΜΕ ΔΕΙ. ΣΗΜΕΡΑ ΠΗΡΑ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΧΑΠΑΚΙ... ΚΑΛΗ ΜΟΥ ΕΠΙΤΥΧΙΑ!!!!!!!! ΚΑΛΟ ΒΡΑΔΥ! ΦΙΛΑΚΙΑ!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια είδα σήμερα το γιατρό μου, μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια με τα clomiphene (που απ'ότι ξέρω είναι οιστρογόνα σαν τα Serpafar) Ο γιατρός μου συνέστησε να μην τα πάρω τον επόμενο μήνα γιατί ο οργανισμός λέει "θέλει ξεκούραση ενδιάμεσα". Η αλήθεια είναι ότι είχα αποφασίσει μόνη μου να μην τα ξαναπάρω. Πονούσα και αισθανόμουν ότι "βίαζα τον οργανισμό μου" Αφήστε τα νεύρα και τις συναισθηματικές μεταπτώσεις! Μάλλον εγώ δεν σηκώνω τις ορμόνες τελικά... Όσες κάνατε πάνω από μια προσπάθειες με τέτοιου είδους χάπια, τα πήρατε στο καπάκι; Είχατε κάποιο πρόβλημα μετά ; (κύστες κλπ.. έχω ακούσει για κάτι τέτοια...)

Link to comment
Share on other sites

καλημερα!! εγω ειχα φτασει στο σημειο να παιρνω κλομιφαινη σερπαφαρ το ιδιο ειναι για 7 συνεχομενους μηνες δυο το πρωι και δυο βραδυ μετα σταματουσα για 4 μηνες και παλι το ιδιο ωσπου αλλαξα γιατρο( εε δεν πηγαινε αλλο). η αδερφη μου ενα το πρωι και ενα το βραδυ και εμεινε. απλα εμενα λογω των πολυκυστικων δεν με βοηθησανε ή θα εκανα ωαριο κακης ποιοτητας ή δεν θα εκανα καθολου

Link to comment
Share on other sites

Εγώ κορίτσια είδα σήμερα το γιατρό μου, μετά την πρώτη αποτυχημένη προσπάθεια με τα clomiphene (που απ'ότι ξέρω είναι οιστρογόνα σαν τα Serpafar) Ο γιατρός μου συνέστησε να μην τα πάρω τον επόμενο μήνα γιατί ο οργανισμός λέει "θέλει ξεκούραση ενδιάμεσα". Η αλήθεια είναι ότι είχα αποφασίσει μόνη μου να μην τα ξαναπάρω. Πονούσα και αισθανόμουν ότι "βίαζα τον οργανισμό μου" Αφήστε τα νεύρα και τις συναισθηματικές μεταπτώσεις! Μάλλον εγώ δεν σηκώνω τις ορμόνες τελικά... Όσες κάνατε πάνω από μια προσπάθειες με τέτοιου είδους χάπια, τα πήρατε στο καπάκι; Είχατε κάποιο πρόβλημα μετά ; (κύστες κλπ.. έχω ακούσει για κάτι τέτοια...)

 

Η μια φορά θεωρώ ότι είναι λίγο...εγώ την πρώτη φορά που τα πήρα έκανα 2 ωοάρρια και την δεύτερη συνεχόμενη 4!!!!αλλά όπως φαντάζεσαι και τα συμπτώματα διπλασιάστηκαν δυστυχώς...:-( πέρα από τα νεύρα, την κατάθλιψη και τους πονοκεφάλους, έχω γεμίσει σπυράκια...:evil::evil::evil: Ο γιατρός μου είπε ότι μπορώ να τα πάρω το πολύ τρείς μήνες συνεχόμενα...τώρα παώ για τον τρίτο...Η αλήθεια είναι ότι τον πρώτο μήνα είχα δημιουργήσει μια μικρή κύστη αλλά τίποτα το ιδιαίτερο, ελπίζω να μην δημιουργήσω και στον δεύτερο....

gETUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι και εγώ σε αναμονή μετά από χρήση Serpafar. Είναι ο δεύτερος μήνας. Τέλει Απρίλη θα μάθω. Για παρενέργιες που λέτε δεν έχω "σοβαρά" πράματα.. λίγο πρίξημο, υγρά. Έχω σταθερό κύκλο πάντα, 28 μέρες, οι εξετάσεις του άντρα μου είναι καλές, μόνο που εγώ είμαι μονοσάλπιγγη. Γι αυτό τα Serpafar!!! Ο γιατρός είναι αισιόδοξος γενικά (έχω καλή ωορρυξία σχεδόν πάντα). Καλή τύχη σε όλες μας κορίτσια!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια. Είμαι και εγώ σε αναμονή μετά από χρήση Serpafar. Είναι ο δεύτερος μήνας. Τέλει Απρίλη θα μάθω. Για παρενέργιες που λέτε δεν έχω "σοβαρά" πράματα.. λίγο πρίξημο, υγρά. Έχω σταθερό κύκλο πάντα, 28 μέρες, οι εξετάσεις του άντρα μου είναι καλές, μόνο που εγώ είμαι μονοσάλπιγγη. Γι αυτό τα Serpafar!!! Ο γιατρός είναι αισιόδοξος γενικά (έχω καλή ωορρυξία σχεδόν πάντα). Καλή τύχη σε όλες μας κορίτσια!!

 

Καλή τύχη portokalaki σε σένα και σε όλες τις κοπέλες. Γιατί η αλήθεια είναι ότι και η τύχη χρειάζεται σε αυτές τις περιπτώσεις! Τέτοια εποχή στο δεύτερο μήνα με τα χάπια έμεινα έγκυος και εγώ! Είμαι σίγουρη ότι όλα θα πάνε καλά!!!

Επίσης ούτε εγώ είχα κανένα σύμπτωμα (νέυρα, πόνο κτλ από τα serpafar). Και μάλιστα ο γιατρός μου είπε και τη δεύτερη φορά αν θέλω να μείνω έγκυος να τα ξαναπάρω!

Link to comment
Share on other sites

εγω εχω κανει ηδη 3 μηνες με σερπαφαρ αλλα τιποτα!αυτη τη φορα μαλιστα δεν εγινε καν η ωορρηξια!τεσπα ελπιζω να ετυχε!σημερα ξεκιναω παλι τα χαπια και ελπιζω στο καλυτερο!

Link to comment
Share on other sites

Koριτσια να σας ρωτησω κατι?

Εκανα χθες το πρωι την pregnyl και σε λιγο πρεπει να ερθω σε επαφη...

 

Ομως απο το απογευμα ποναω χαμηλα.,Ειναι λογικο αυτο? Σημαινει οτι εγινε η ωορρηξια ή προκειται να γινει?

 

Εκτος απο αποψε πιστευετε οτι πρεπει και αυριο να εχω επαφη ή θα ειναι αργα?

 

Ας μου απαντησει καποια αν μπορει και γνωριζει σας παρακαλω..

 

Ευχαριστω

1DqRp3.png

 

EFmCp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...