Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Προσπάθεια για σύλληψη serpafar-pregnyl


Recommended Posts

ΚΟΡΙΤΣΑΚΙΑ ΓΕΙΑ ΣΑΣ!!

ΣΕ ΑΥΤΟΝ ΤΟΝ ΚΥΚΛΟ ΠΗΡΑ ΠΡΩΤΗ ΦΟΡΑ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ 3ΧΑΠΙΑ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ.

ΠΗΓΑ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ 10Η ΜΕΡΑ ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΙ ΕΙΧΑ 3 ΜΙΚΡΑ ΩΟΘΥΛΑΚΙΑ 10 ΧΙΛΙΟΣΤΑ. ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ 3 ΧΙΛΙΟΣΤΑ.

ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΗΚΑ ΛΙΓΟ ΑΛΛΑ Η ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΘΑ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΠΟΡΕΙΑ ΤΟΥΣ ΓΙΑ ΜΙΑ ΒΔΟΜΑΔΑ ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΒΛΕΠΟΥΜΕ.

ΑΠΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗΝ ΩΡΑ ΨΑΧΝΩ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ ΓΙΑ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΑΝ ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ Η ΟΧΙ...

ΟΣΕΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΓΝΩΡΙΖΕΤΕ Η ΕΧΕΤΕ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΑΠΟ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΔΙΑΦΩΤΙΣΤΕ ΜΕ

ΕΧΩ ΕΛΠΙΔΕΣ ΑΡΑΓΕ Η ΤΕΛΙΚΑ ΑΔΙΚΑ ΠΗΡΑ ΤΑ ΧΑΠΙΑ???

:?:?:?

 

Πολύ φυσιολογικό το ενδομήτριο να είναι 3 χιλιοστά από τη στιγμή που παίρνες κλομιφαίνη. Η κλομιφαίνη έχει αυτό το κακό να μην αφήνει το ενδομήτριο να μεγαλώσει. Βοηθάει στην παραγωγή περισσότερων του ενός ωαρίου αλλά δεν αφήνει το ενδομήτριο να μεγαλώσει. Τώρα τα ωοθηλάκια είναι10 χιλ. την 10η μέρα, θα πρέπει να φτάσουν γύρω στα 19 χιλ και τότε θα είναι έτοιμα. Αλλά αν δεν παχύνει το ενδομήτριο δεν θα έχεις κανένα αποτέλεσμα. Σε οτιδήποτε χρειαστείς πες μου.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 407
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • Elenaki25

    Elenaki25 22 δημοσιεύσεις

  • Marypa

    Marypa 17 δημοσιεύσεις

  • jennny

    jennny 16 δημοσιεύσεις

  • Evg

    Evg 14 δημοσιεύσεις

ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΚΟΡΙΤΣΑΚΙ ΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΠΑΝΤΗΣΗ. ΜΟΥ ΕΔΩΣΕΣ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΓΙΑΤΙ ΕΧΩ ΨΙΛΟ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΤΕΙ.....

Η ΑΛΗΘΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΞΑΝΑΠΗΓΑ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΚΑΙ ΕΙΔΑΜΕ ΟΤΙ ΤΑ ΑΥΓΑ ΔΕΝ ΜΕΓΑΛΩΝΑΝ ΙΚΑΝΟΠΟΙΗΤΙΚΑ.ΑΡΑ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΠΩΣ ΣΕ ΕΠΟΜΕΝΟ ΚΥΚΛΟ ΘΑ ΠΑΜΕ ΜΕ ΕΝΕΣΕΙΣ ΓΙΑΤΙ ΜΕ ΤΗΝ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΔΕ ΒΛΕΠΕΙ ΠΡΟΚΟΠΗ!!!!!

ΕΓΩ ΠΡΟΤΕΙΝΑ ΝΑ ΞΑΝΑΠΑΡΩ ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΑΛΛΑ ΔΕΝ....

ΟΙ ΕΝΕΣΕΙΣ ΜΕ ΒΑΖΟΥΝ ΣΕ ΣΚΕΨΕΙΣ..ΑΠΟ ΤΗ ΜΙΑ ΦΟΒΑΜΑΙ ΓΙΑ ΤΥΧΟΝ ΠΑΡΕΝΕΡΓΕΙΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΑΛΛΗ ΣΚΕΦΤΟΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΔΕΝ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΛΙ.

ΠΑΝΤΩΣ ΣΗΜΑΝΤΙΚΗ Η ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΟΤΙ Η ΚΛΟΜΙΦΑΙΝΗ ΔΕΝ ΑΦΗΝΕΙ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ. ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΝΑ ΣΑΙ ΚΑΛΑ!!!!!! :wink::wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Αααααχχχχ πονεμένη ιστορία.... serpafar-pregnyl... και επαφή κατά παραγγελία... :? αχ και βαχ.

 

Το ηθικό δίδαγμα για να μην πω πολλά και δεν υπάρχει λόγος........

ΒΡΕΙΤΕ ΓΙΑΤΡΟ ΕΞΕΙΔΙΚΕΥΜΕΝΟ ΣΤΗΝ ΥΠΟΓΟΝΗΜΟΤΗΤΑ!

 

Έχασα 1 εξάμηνο προσπαθειών (ενώ νόμιζα ότι προσπαθούσα) με τις αντίστοιχες ψυχολογικές συνέπειες προσδοκίας-απογοήτευσης γιατί ο γιατρός δε με καθοδηγούσε σωστά. Όταν άλλαξα γιατρό κατάλαβα πως........ μάλλον σε μέθοδο αντισύλληψης βρισκόμασταν παρά σε προσπάθεια. Διασταύρωσα πληροφορίες και από άλλους γιατρούς (γιατί δεν είχα μπει έως τότε στον κόπο να ψάξω) και είδα πως ...... ο πρώτος έκανε σαχλαμάρες.

 

Μετά από 7 γιατρούς... βρήκα τον καλύτερο (ο 6ος κατά σειρά αναζήτησης) και έχω τώρα 3 παιδιά και περιμένω το 4ο. :D

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑΑ ΤΩΡΑ ΜΑΛΙΣΤΑ!!!!!

ΚΙ ΕΓΩ ΕΤΣΙ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΟΤΙ ΠΕΔΕΥΟΜΑΙ ΑΔΙΚΑ. ΓΙΑ ΠΕΣ ΒΡΕ ΚΟΛΕΛΑ ΜΟΥ ΤΙ ΕΚΑΝΕΣ ΤΕΛΙΚΑ ΚΑΙ ΤΑ ΚΑΑΤΑΦΕΡΕΣ???

ΚΑΘΕ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥΤΙΜΗΗΗΗ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γιατρός 1ος:

Μεγάλο όνομα στα Γιάννενα. Σίγουρος :?::!: ότι δεν υπήρχε πρόβλημα και χωρίς εξετάσεις μας έβαλε στη διαδικασία serpafar-pregnyl. Εξουθενωθήκαμε ψυχολογικά.

 

Γιατρός 2ος:

Καλή γυναικολόγος αλλά ήταν 1.5 ώρα μακριά από τα Γιάννενα. Με έβαλε να κάνω όλες τις εξετάσεις που χρειάζονται για να ερευνήσουμε τι συμβαίνει. Εκείνη μας είπε πρώτη φορά πως ο κύκλος που ακολουθούσαμε ήταν λάθος (λάθος πρωτόκολλο). Μας έφαγαν οι δρόμοι κάθε λίγο και λιγάκι. Αποφάσισα να ψάξω σε πιο ειδικούς όμως.

 

Ααα πόρισμα: Ανεξήγητη υπογονιμότητα!

 

Γιατρός 3ος:

Γιάννενα, ιδιώτης. Πήγα, βγήκα με την όπισθεν, δεν ξαναπάτησα (100 χρονών ο γιατρός) Απλός γυναικολόγος.

 

Γιατρός 4ος:

Γιάννενα, Νοσοκομείο. Ωμός! πολύ ωμός! ΠΑΡΑ ΠΟΛΥ ΩΜΟΣ!!! Κάτι σαν... κάτσε κάτω να σε σφάξω..... και φυσικά όπου φύγει φύγει.... [γενικά όμως σωστά τα είπε, οφείλω να το ομολογήσω, αλλά ήθελα και το ανθρώπινο μέρος της υπόθεσης. Δεν είναι παραγωγή κονσέρβας... παιδί θέλαμε όχι κομπόστα!] Πάντως οφείλω να πω πως εκείνος είπε... "κάνε ότι θες αλλά μην τρέχεις σε μη εξειδικευμένους!" Είχε δίκιο.

 

Γιατρός 5ος:

Γερμανία. Όχι δεν πήγα.... Ήμουν απελπισμένη, έγραψα ένα γράμμα σε κάποιον καθηγητή νοσοκομείου ελληνικής καταγωγής και του είπα όοοοολη την ιστορία. Με πήρε τηλέφωνο :shock: και μου μίλησε σα να με ήξερε χρόνια. Έδωσε καλές συμβουλές αλλά σε ανθρώπινο επίπεδο γιατί για ιατρικό... ήταν τεχνικά δύσκολη η εξέταση Ελλάδας - Γερμανίας.

 

Γιατρός 6ος:

Εξακολουθούσα να είμαι απελπισμένη. Αναζητώ πληροφορίες στο διαδίκτυο. Βρίσκω έναν γιατρό εξειδικευμένο (Αθήνα). Παίρνω τηλ. ξανά και ξανά, δεν τον βρίσκω. Απογοητεύομαι και λέω άσ'τον...

Με πήρε εκείνος τηλέφωνο :shock::shock::shock: και μου μίλησε.... κλείσαμε ραντεβού. Υπέροχος Άνθρωπος Καταπληκτικός Επιστήμονας!!!!!!!! Όποιος ενδιαφέρεται δίνω στοιχεία.

 

Γιατρός 7ος:

Πριν φύγω από Γιάννενα έχω κλείσει ραντεβού με έναν από τα ΜΕΓΑΛΑ ονόματα της εξωσωματικής (Αθήνα). Για να μην περιγράψω σκηνές τρέλλας....... κατά τη διάρκεια της συνομιλίας μας - εξέτασης, θα πω μόνο πως ήταν Απρόσεκτος, Απάνθρωπος και ..... με κοιτούσε ως ένα μεγάααααλο πορτοφόλι! Εννοείται γύρισα στον 6ο.

 

------

 

Τώρα στο δια...ταυτα:

Ανεξήγητη υπογονιμότητα.

Όταν πήγα στον "6ο", βρήκε πως είχε αναπτυχθεί ένα ινωμύωμα. Έπρεπε να αφαιρεθεί χειρουργικά. Μου είπε να ελέγξουμε και για ενδομητρίωση μια και θα μπω για επέμβαση. Δέχθηκα.

Ινωμύωμα αφαιρέθηκε, συμφήσεις δε βρέθηκαν.

Πέρασε λίγος καιρός ακόμα (αφήσαμε λίγα περιθώρια ακόμα πριν κάνουμε κάτι άλλο). Ζήτησα εγώ βασικά να προχωρήσω σε εξωσωματική γιατί δεν άντεχα άλλο ψυχολογικά. Είχαν περάσει 2 χρόνια προσπαθειών για εγκυμοσύνη.

Η εξωσωματική πέτυχε με την πρώτη προσπάθεια. Απέκτησα δίδυμα.

Λέγαμε πως δεν μπορούμε να κάνουμε παιδιά (όχι εύκολα τουλάχιστον). Έτσι δεν πήραμε προφυλάξεις.... ήρθε και το 3ο μόνο του!

:shock: Στο τέταρτο... υποψιασμένοι... το δοκιμάσαμε μόνοι μας και πέτυχε με τη μία! :shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock::shock:

Περιμένουμε να γεννηθεί, και .... πρέπει να αναζητήσω πλεον τρόπους αντισύλληψης :lol:

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites

απιστευτη ιστορια!!!!!!!!!!!!1

χαρα στο κουραγιο σου :shock::shock:

το καλο ειναι πως τωρα εισαι μια ευτυχισμενη μανουλα!!!!

αχ κοριτσακι μου με το καλο να ερθει στον κοσμο το 4ο παιδακι σου.

αν θες στειλε ενα pm με τον 6ο γιατρο-στοιχεια δηλ -αν θες μπας και δω μια ασπρη μερα.

παντως εμενα το προβλημα μου ειναι οτι κανω σπανια ωορρηξια η καθολου.

αρα με φαρμακα προσπαθω για προκληση ωορρηξιας :wink::wink:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και απο μενα κοριτσια.Ειμαι σε κατασταση αναμονής και τρελένομαι!!!ΤΕΡ στις 27/10/2008 και την 19η μερα με εντονους πονους πηγα στην γιατρο οπου μου ειπε οτι ειχα 2ωοθηλακια το ενα 19,9χιλ και το αλλο 17,7 και το ενδομητριο ηταν 15χιλ..ξεχασα να σας πω οτι ειμαι στο πρωτο μηνα με κλομιφαινη .Δεν ξαναπηγα στο γιατρο ομως γιατι μενω μακρυα και τωρα απλα περιμενω να δω τι εγινε!Μου ειπε αν δεν αδιαθετησω στις 35 μερες να κανω τεστ ,εγω ειμαι στις 30 πως θα αντεξω;;;

Αληθεια βρε κοριτσια εχουν βοηθησει καμια αυτα τα χαπια ή σε δουλεια να βρισκόμαστε;;;;;Δεν εχω και συμπτωματα πως θα αντεξω τοσο αγχος;;;;

Σας ζαλησα !!!

φιλακια απο νεο μελος!

Link to comment
Share on other sites

Γιατρός 6ος:

Εξακολουθούσα να είμαι απελπισμένη. Αναζητώ πληροφορίες στο διαδίκτυο. Βρίσκω έναν γιατρό εξειδικευμένο (Αθήνα). Παίρνω τηλ. ξανά και ξανά, δεν τον βρίσκω. Απογοητεύομαι και λέω άσ'τον...

Με πήρε εκείνος τηλέφωνο :shock::shock::shock: και μου μίλησε.... κλείσαμε ραντεβού. Υπέροχος Άνθρωπος Καταπληκτικός Επιστήμονας!!!!!!!! Όποιος ενδιαφέρεται δίνω στοιχεία.:

 

Μπράβο σας! Με το καλό να έρθει και το 4ο μωράκι σας! Πολύ χαίρομαι όταν διαβάζω τέτοιες ιστορίες με αίσιο τέλος!!!

Εγώ θα τα ήθελα τα στοιχεία του γιατρού που λές! Αν δεν θέλεις να τα γράψεις στο forum στείλε μου pm!

Σε αυτόν έκανες τελικά την εξωσωματική;

XO0jp3.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω πρόβλημα να το γράψω δημόσια :) Άλλωστε μου έχει κάνει τόσο καλό αυτός ο άνθρωπος που ότι και να πω είναι λίγο.

Ναι μου εξήγησε πολλά, κάναμε μαζί τελικά εξωσωματική, στάθηκε δίπλα μου σαν φίλος, με πρόσεξε σα γιατρός, μου έσωσε τη ζωή και την ευτυχία (γιατί έκανα επιπλοκές μετά τη γέννα και .... τα καταφέραμε, ζω και μπορώ να κάνω κι άλλα παιδιά), γιατί μου έχει φερθεί υπέροχα, γιατί είναι εκεί ΟΠΟΤΕ τον θέλω ακόμα και σε νυχτερινές ώρες το κινητό είναι ΠΑΝΤΑ ανοιχτό. Του έχω εμπιστοσύνη όσο σε λίγους ανθρώπους και του χρωστάω την ευτυχία μου!

 

http://www.gennima.gr

 

Μαντούδης Ευριπίδης

Λεωφ. Κηφισίας 346,

152 33 Χαλάνδρι

Τηλ.: 210 6830311,

210 6830831

Fax: 210 68303211

Δεν εκπαιδεύω παιδιά... Εκπαιδεύομαι γονιός.

"... άλλωστε, η εμπειρία που αποκτούμε είναι η συσσώρευση των λαθών μας, έτσι δεν είναι; ... " -E.M.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 1 χρόνο μετά...

η ενεση δεν νομιζω οτι βοηθα απο μονη της στη συλληψη,απλως την κανεις για να εχεις ωορρηξια.Εγω εκανα τη θεραπεια πρωτη φορα αλλα τελικα χθες αδιαθετησα,οποτε παμε παλι απο την αρχη.

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα κορίτσια!!! 'Οσες είχατε διαβάσει την ιστορία μου, θα θυμάστε ότι πριν λίγους μήνες έμεινα έγκυος, αλλά δεν προχώρησε η κατάσταση... Τώρα πάμε για άλλα!!! 'Εχω κάνει εξετάσεις και είναι όλες μια χαρά και του συζύγου μου. Μίλησα με τον γιατρό πριν κανά μήνα και τον ρώτησα αν μπορώ να πάρω τα serpafar χωρίς να ακολουθήσει σπερματεγχυση και μου είπε ναι. Σήμερα αδιαθέτησα και σκεφτομαι να παρω τηλ. το γιατρο μου για να μου δώσει τις κατάλληλες οδηγιές για να βοηθήσω λίγο την κατάσταση.

Και ερωτώ.... Έχει μείνει καμμία έγκυος με αυτή τη διαδικασια? Η' είναι τσάμπα κόπος? Μήπως να αρχίσουμε μια και καλή τις σπερματεγχύσεις? Τέλος, θα ήθελα να ρωτήσω κάποια διαδικαστικά πράγματα...όπως η ενεση pregnyl πρέπει να γίνεται πάντα? (γιατί μια γνωστή που δεν τις έκανε ένεση ο γιατρός έπαθε κύστες και παιδευόταν πολύ καιρό μετά να καθαρίσει) Ο γιατρός σου κάνει υπέρηχο κάποια μερα του κύκλου?

Συγνώμη για την κούραση που σας προκάλεσα και σας ευχαριστώ εκ των προτέρων!!!!!!!!

Please, help me!!!!!:lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα kellypig! Δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο να κάνεις σπερματέγχυση αφού δεν υπάρχει πρόβλημα σύλληψης και έχεις μείνει ήδη μια φορά έγκυος φυσιολογικά...τα serpafar βοηθάνε στην αύξηση των οωθυλάκιων αντί για ένα δύο που κάνεις φυσιολογικά με τα χάπια θα κάνεις τα διπλάσια κι έτσι διπλασιάζονται κι οι πιθανότητες...

 

Εγώ θα σου συνιστούσα να ηρεμήσεις λίγο και όλα θα πάνε καλά...

gETUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα kellypig! Δεν καταλαβαίνω για ποιό λόγο να κάνεις σπερματέγχυση αφού δεν υπάρχει πρόβλημα σύλληψης και έχεις μείνει ήδη μια φορά έγκυος φυσιολογικά...τα serpafar βοηθάνε στην αύξηση των οωθυλάκιων αντί για ένα δύο που κάνεις φυσιολογικά με τα χάπια θα κάνεις τα διπλάσια κι έτσι διπλασιάζονται κι οι πιθανότητες...

 

Εγώ θα σου συνιστούσα να ηρεμήσεις λίγο και όλα θα πάνε καλά...

θα μπορουσες να μου πεις πως καταλαβαινεις ποιες οι γονιμες?απο πονους περιοδου?

ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΖΩ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΔΕ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΕΓΩ ΠΡΟΣΩΠΙΚΑ ΑΙΣΘΑΝΟΜΑΙ ΠΟΝΟΥΣ ΣΤΗΝ ΩΟΡΗΞΙΑ. Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΛΕΕΙ ΟΤΙ ΟΤΑΝ ΕΧΩ ΠΙΟ ΠΟΛΛΑ ΥΓΡΑ. ΑΛΛΑ Κ ΕΓΩ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΤΕ ΑΚΡΙΒΩΣ ΕΧΩ ΩΟΡΗΞΙΑ. ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΑΠΟΦΑΣΙΣΑ ΝΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΥΠΕΡΗΧΟ ΓΙΑ ΝΑ ΜΟΥ ΠΕΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΠΟΤΕ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΚΑΝΑ ΩΟΡΗΞΙΑ-ΚΑΝΤΕΜΙΑ! ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΣΟΒΑΡΑ ΤΟ ΨΗΦΙΑΚΟ ΤΕΣΤ ΟΩΡΗΞΙΑΣ ΝΑ ΑΓΟΡΑΣΩ.

ΕΧΕΙΣ ΔΙΚΙΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΣΠΕΡΜΑΤΕΓΧΥΣΗ ΚΑΙ Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΤΟ ΙΔΙΟ ΛΕΕΙ...ΑΦΟΥ ΕΜΕΙΝΕΣ ΜΙΑ ΦΟΡΑ ΕΓΚΥΟΣ, ΘΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΕΙΣ-ΜΟΥ ΛΕΕΙ. ΑΛΛΑ ΒΑΡΕΘΗΚΑ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΚΑΙ ΕΛΕΓΑ ΑΝ ΠΑΡΩ ΜΟΝΟ ΤΑ ΧΑΠΙΑ ΜΗΠΩΣ ΒΟΗΘΗΣΩ ΤΗΝ ΚΑΤΑΣΤΑΣΗ. ΓΙΑΤΙ, ΠΡΙΝ ΜΕΙΝΩ ΕΓΚΥΟΣ ΤΟΝ ΝΟΕΜΒΡΗ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΣΑΜΕ ΕΝΑ ΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΔΕ ΘΑ ΑΝΤΕΞΩ ΝΑ ΠΕΡΙΜΕΝΩ ΑΛΛΟΝ ΕΝΑΝ ΓΙΑ ΝΑ ΞΑΝΑΜΕΙΝΩ...

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πώ ακριβώς γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...σε όλη μου την ζωή πολύ σπάνια καταλάβαινα την οωρρηξία (μια φορά τον χρόνο...) γιατί είχα λίγο αίμα όταν σκουπιζόμουνα...τον τελευταίο μήνα με την κλομιφένη το κατάλαβα και τις δύο φορές γιατί πονούσα πάρα πολύ ήταν σαν μαχαιριά ο πόνος κι έμοιαζε λίγο με τους πόνους περιόδου...βέβαια και γι'αυτό δεν είμαι σίγουση γιατί όταν είναι να μου έρθει πονάω πολύ λίγο για καμιά ώρα σε αντίθεση με την οωρρηξία που πονάω περίπου ένα 24ωρο ευτυχώς όχι στην ίδια ένταση...

gETUp2.png
Link to comment
Share on other sites

kelly η αλήθεια είναι ότι τα χάπια θα βοηθήσουν την κατάσταση μπορείς να τα πάρεις άφοβα καλό θα σου κάνουν κι όχι κακό...

Η αλήθεια είναι ότι χτές που είχα οωρρηξία πέρα από τον πόνο είχα και πολλά υγρά αφού πήγαινα συνέχεια στην τουαλέτα γιατί νόμιζα ότι θα αδιαθετήσω....

gETUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να σου πώ ακριβώς γιατί κάθε περίπτωση είναι διαφορετική...σε όλη μου την ζωή πολύ σπάνια καταλάβαινα την οωρρηξία (μια φορά τον χρόνο...) γιατί είχα λίγο αίμα όταν σκουπιζόμουνα...τον τελευταίο μήνα με την κλομιφένη το κατάλαβα και τις δύο φορές γιατί πονούσα πάρα πολύ ήταν σαν μαχαιριά ο πόνος κι έμοιαζε λίγο με τους πόνους περιόδου...βέβαια και γι'αυτό δεν είμαι σίγουση γιατί όταν είναι να μου έρθει πονάω πολύ λίγο για καμιά ώρα σε αντίθεση με την οωρρηξία που πονάω περίπου ένα 24ωρο ευτυχώς όχι στην ίδια ένταση...

ΒΑΣΙΚΑ ΚΑΝΕΝΑ ΤΕΣΤ ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΑΣ ΚΑΛΥΨΕΙ ΣΤΟ ΘΕΜΑ ΩΟΡΡΗΞΙΑΣ ΙΣΑ-ΙΣΑ ΜΑΣ ΑΓΧΟΝΙ ΠΕΡΙΣΟΤΕΡΟ.ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 25/3 ΟΠΟΤΕ ΑΡΚΕΤΑ ΝΩΡΙΣ ΓΙΑ ΚΑΝΟΝΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟ ΘΕΛΩ ΝΑ ΠΙΣΤΕΥΩ..:roll:ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΤΟ ΠΕΤΥΧΑ!

ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΖΩ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΑNNISA ΣΥΜΦΩΝΑ ΜΕ ΤΙΣ ΜΕΤΡΗΣΕΙΣ ΤΟ ΛΟΓΙΚΟ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΙΧΕΣ ΟΩΡΗΞΙΑ. ΤΩΡΑ ΕΝΑΣ ΑΛΛΟΣ ΤΡΟΠΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΡΑ ΠΑΡΑ ΜΕΡΑ ΝΑ ΕΡΧΕΣΤΕ ΣΕ ΕΠΑΦΗ ΑΠΟ ΤΗΝ 10Η ΕΩΣ ΤΗΝ 18Η ΜΕΡΑ. ΠΑΝΤΩΣ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΔΕΝ ΣΚΕΦΤΗΚΑ ΠΕΡΙ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑ ΕΓΚΥΟΣ (ΠΑΡΟΛΟ ΠΟΥ ΔΕΝ ΚΡΑΤΗΣΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ) ΓΙΑΥΤΟ ΤΟ ΛΕΩ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΑΚΟΥΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΚΑΙ ΕΣΥ....ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ.

JENNY MOY ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ ΚΑΝΟΥΝ ΚΑΛΟ ΚΑΙ ΝΑ ΤΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΜΕ!

Link to comment
Share on other sites

ΟΤΑΝ ΕΜΕΙΝΑ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΜΟΥ ΗΤΑΝ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΙΓΟΥΡΑ ΔΕΝ ΤΟ ΠΕΡΙΜΕΝΑ...ΤΩΡΑ ΜΕΤΑ ΑΠΟ 4ΧΡ ΤΟ ΕΠΙΔΙΩΚΟ!ΑΛΛΑ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΡΑΜΕΛΗΣΩ ΤΟ ΓΙΟ ΜΟΥ?!.......

ΜΕ ΤΗΝ ΕΛΠΙΔΑ ΖΩ ΚΑΙ ΑΝΑΠΝΕΩ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ότι κάνουν δουλειά μπορώ να στο εγγυηθώ...λόγω ορμονικών προβλημάτων έκανα οωρρηξία μια φορά το εξάμηνο και να φανταστείς αυτόν το μήνα είχα τέσσερα οωθυλάκια!!!!!άσχετα άν με εγκατέλειψαν πρίν την ώτα τους γιατί δεν με άντεχαν άλλο....

 

annisa μου μάλλον οωρρηξία έχεις γιατί εγώ είχα τελευταία περίοδο 26/3 και χτές σκάσανε τα αυγουλάκια μου...

 

Να είστε σίγουρες ότι θα τα καταφέρουμε...και λίγη αισιοδοξία δεν βλάπτει...ίσα ίσα βοηθά και την κατάσταση...

gETUp2.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, σε είδα πολύ αγχωμένη και σκέφτηκα να σου πω την δική μου ιστορία.

Από μικρή πάντα είχα πρόβλημα με τη περίοδο, μία ερχόταν & μία δεν ερχόταν έται άρχισα να παίρνω αντισυλιπτικά για να έρχετε. Όταν παντρεύτηκα πρίν από ένα χρόνο περίπου το άγχος μου ήταν μεγάλο, τι θα γινότανε αν έκοβα τα χάπια & αν τελικά θα μπορούσα να κάνω παιδί.Τότε ο γιατρός μου μου είπε να πάρω τα seprafar και μας πρότηνε ένα σπερματογράφημα για τον άντρα μου ούτε λόγος για μένα καμία εξέταση.Μετά από λίγους μήνες που τα έπαιρνα άρχησα να ανησυχώ κι έτσι ένα μήνα πήγα στο γιατρό μου για να μου βρει ποιές ήταν οι γόνιμες μέρες απλά με υπέρυχο, είχα πάει τρεις φορές, τις βρήκα τις γόνιμες αλλά τίποτα.Τότε αποφάσισα να το "ξεχάσω" δηλ τον επόμενο μήνα που ήξερα περίπου ποιές είναι οι γόνιμες μέρες ηρέμησα έκανα ένα ωραίο ζεστό μπάνιο, μούλιασα κανονικά & μετά έγινε ήρεμα & χωρίς να το σκέφτομαι & τελικά για να μην σε κουράζω άλλο τώρα είμαι 7 μηνών έγκυος.

Σαν τελικό πιστεύω ότι το χάπι βοηθάει πολύ αλλά πιο πολύ βοηθάει η ψυχολογία σου.

Όλα να πάνε καλά και γρήγορα να ακούσουμε τα ευχάριστα.

GieKp3.png?sVSCIgJioSCIp3.png?z7wphJAV
Link to comment
Share on other sites

ΑΠΟ ΟΙΚΟΓΕΝΕΙΑΚΗ ΕΜΠΕΙΡΙΑ ΘΕΩΡΩ ΟΤΙ ΜΙΑ ΜΑΝΑ ΟΛΑ ΤΑ ΜΠΟΡΕΙ... ΚΑΙ ΕΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΤΕ ΤΩΡΑ ΝΑ ΤΟΥ ΧΑΡΙΣΕΤΕ ΕΝΑ ΑΔΕΡΦΑΚΙ ΟΤΑΝ ΘΑ ΒΛΕΠΕΙ ΤΑ ΑΛΛΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΕΧΟΥΝ ΑΔΕΡΦΑΚΙΑ ΘΑ ΣΑΣ ΤΟ ΖΗΤΑΕΙ ΣΥΝΕΧΕΙΑ. ΕΧΕΙ ΣΥΜΒΕΙ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΟΥ ΛΕΩ...ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΕΙΝΑΙ 10 ΚΑΙ ΚΑΤΑΦΕΡΑΝ ΟΙ ΓΟΝΕΙΣ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ Η ΦΙΛΗ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΟ ΠΑΙΔΑΚΙ ΟΤΑΝ ΕΜΑΘΕ ΟΤΙ Η ΜΑΜΑ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΕΓΚΥΟΣ ΠΕΤΑΞΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΧΑΡΑ ΤΟΥ. ΜΗ ΣΚΕΦΤΕΣΑΙ ΑΡΝΗΤΙΚΑ, ΟΛΑ ΘΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...