Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

TASSIMO home brewer by BOSCH


ACIDBLACK

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 139
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δεν θα χρειαστω να απολογηθω σε κανενα για το εκτενεστατο review που εγραψα για το συγκεκριμενο μαραφετι....τωρα αν καποιοι εχουν απογοητευευτει απο τις επιλογες τους στις συσκευες τους λυπαμε πολυ .

οπως εχω γραψει και αρχικα εχει και τα υπερ και τα κατα...

Σας προτεινω ανεπιφυλακτα για την αφαλατωση των μηχανων σας να χρησιμοποιησετε κιτρικο οξυ(ξυνο) απο τα σουπερ μαρκετ....ειναι φτηνοτερο απο τις ταμπλετες αφαλατωσης και κανει ακριβως την ιδια δουλεια ....

ο ΜΑΧWELL HOUSE ηταν πραγματικα πολυ καλος ....δυστηχως μονο απο Αμερικη .

Τα μεταφορικα για πεντε κιλα 20 ευρω δεν ειναι ασχημα ιδιως αν κανεις μαζικη παραγγελια .....απο την αμερικη ειναι 30 $ για μισοκιλο πακετακι ...

παντως τα αξεσουαρ του απο την WMF ειναι πανακριβα !!!!

οσο για τα κρυα ροφηματα .....ας γινουμε ποιο σαφεις ..κανενα ροφημα δεν γινετε ετοιμο κρυο!

Αν πατε στην καφετερια και ζητησετε freddo θα φτιαξουν μια διπλη δοση εσπρεσο θα την ανακατεψουν με ζαχαρη και μετα θα την βαλουν σε ενα ποτηρι με παγο για να παγωσει ....ο καφες για να βγαλει τα αρωματα του χρειαζετε διαδικασια εν θερμω δηλαδη με υψηλη θερμοκρασια ....οποτε οποιος σας λεει οτι κανει κρυο ροφημα ετοιμο δεν χρησιμοποιει καφε χρησιμοποιει ετοιμο μειγμα καφε με τεχνητα αρωματα για να ειναι σαν καφες.....

Καλια στα ορη αρχοντας παρα στον καμπο δουλος .

Νατονε θωρεις απο ψηλα ειναι δικος σου ουλος .

Link to comment
Share on other sites

Κοιταξτε τι βρηκα στο Γαλλικο Amazon

 

http://www.amazon.fr/Bosch-TAS6515-Tassimo-Cafeti%C3%A8re-Expresso/dp/B001FBPFX0/ref=sr_1_1?ie=UTF8&s=kitchen&qid=1297346212&sr=8-1

 

 

 

Μαζι με τα μεταφορικα στοιχιζει 123,00?. Παρα πολυ καλη τιμη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

η τιμη ειναι πολυ καλη στο ελλαντα κανει 165 νομιζω ......παραδιδει ο συγκεριμενος ελλαντα ....να την επαρω στο συντεκνο να φτιαχνει εσπρεσσακια στο Κτηνιατρειο

Καλια στα ορη αρχοντας παρα στον καμπο δουλος .

Νατονε θωρεις απο ψηλα ειναι δικος σου ουλος .

Link to comment
Share on other sites

η τιμη ειναι πολυ καλη στο ελλαντα κανει 165 νομιζω ......παραδιδει ο συγκεριμενος ελλαντα ....να την επαρω στο συντεκνο να φτιαχνει εσπρεσσακια στο Κτηνιατρειο[/QUOT

 

 

Φιλε acidblack, την ειχα παραγγηλει απο το plus4you στις 26/1. Εχω κανει του κοσμου τα τηλεφωνα να ρωταω ποτε επιτελους θα παραλαβω. Τελικα μετα απο πολλες πιεσεις μου ειπαν οτι δεν υπαρχουν αποθεματα στην αντιπροσωπεια γιατι εχει πολυ μεγαλη ζητηση. Ακυρωσα θυμωμενη την παραγγελια και αρχισα να ψαχνω. Οπου και να ειδα Ελλαδα ειχε τουλαχιστον 12,00? μεταφορικα. Τελικα την εντοπισα στο Γαλλικο στην τιμη που ειδες αλλα φοβομουνα μηπως κατι παιζει. Τελικα ολα ειναι μια χαρα, οποτε οπως καταλαβαινεις την εκλεισα αμεσως. Υπαρχει αποθεμα και μου εδωσαν ημερομηνια παραλαβης 18/2. Οποτε οψωμεθα..............

Το αστειο ειναι οτι ενω εχω ηδη προμηθευτει ροφηματα- παστιλιες αφαλατωσης- φιλτρα, ακομη δυστυχως δεν εχω την μηχανη.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η κανατα χρειαζεται μονο αν χρησιμοποιησεις την καψουλα που ειναι για 3 φλυτζανια. Υπαρχει κανατα, αλλα και πολλα αλλα αξεσουαρ στο https://www.bosch-eshop.com/eshop/bosch/gr/prodha.htm?menuid=0000001900

Link to comment
Share on other sites

Η κανατα χρειαζεται μονο αν χρησιμοποιησεις την καψουλα που ειναι για 3 φλυτζανια. Υπαρχει κανατα, αλλα και πολλα αλλα αξεσουαρ στο https://www.bosch-eshop.com/eshop/bosch/gr/prodha.htm?menuid=0000001900

 

Ευχαριστώ!!!

Link to comment
Share on other sites

τον φαγατε τον ανθρωπο!

Κατατοπιστικοτατος.:lol:

Αυτο που δεν ειχα καταλαβει ειναι οτι η σοκολατα suchard ειναι αυτη που εχει μαζι με τον καφε με γευση σοκολατα..Νομιζα πως απλα ηταν το σιροπι για να δωσει γευση στον εσπρεσσο και πως η σοκολατα μονη της ειναι διαφορετικη.Απο εβδομαδα περιμενω αυτα που παρηγγειλα απο την ιστοσελιδα τους...Λιγουρευομαι τον καφε τιραμισου που εχει και τον JACOBS LATTE MACHIATO CARAMEL

Αυτο που με χαλαει(μην κατηγορηθω κι εγω οτι παιρνω ποσοστα:lol:) ειναι η πλαστικη συσκευασια που εχει τα ροφηματα και το γεγονος οτι ζεσταινοντε κιολας.Πρεπει να δω τι τυπος πλαστικου ειναι.Γενικα ειναι συσκευη για ροφηματα.Για καθε μερα καφε εχουμε εσπρεσσιερα της illy:mrgreen: με παστιλιες (ετσι λεγοντε?)

 

 

Δεν καταλαβαινω γιατι πρεπει να μιλαμε ειρωνικα σε εναν ανθρωπο που απλως παρουσιασε το μηχανημα που αγορασε και ετσι δινει την ευκαιρια να γινει συζητηση γυρω απο αυτο και να μαθουμε κι εμεις που το εχουμε κατι παραπανω.Acid black μη δινεις σημασια.

 

Εμεις την εχουμε την μηχανη και ειμαστε υπερ-ευχαριστημενοι.Η αδερφη μου που εχει την αντιπαλη εχει καποια θεματα, ειδικα με το γεγονος οτι δεν ειναι αυτοματη και πρεπει να την σταματας εσυ και πολλες φορες καταληγεις να πινεις νερωμενο ροφημα.

 

Τωρα για το θεμα που αναφερει η ΧΡΙΣΤΙΝΑ εχω αναρωτηθει κι εγω.Ποσο ασφαλες ειναι αυτο το πλαστικο εφοσον ζεσταινεται κι ολας.Επιπλεον το γαλα εχει λιπαρα και γνωριζω οτι λιπαρα και πλαστικο δεν πανε μαζι.

 

Γνωριζετε κατι παραπανω?

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

prune δυστυχως δεν το εχω ψαξει παραπανω..Μπορουμε απο καπου να δουμε τι τυπος πλαστικου ειναι?Δεν βλεπω να γραφει κατι..

Τωρα για το αλλο θεμα δεν θα σχολιασω παραπανω..η αληθεια ειναι πως με στεναχωρει αφανταστα αυτο που γινεται σε παρα πολλα θεματα που ανοιγοντε κατα καιρους...

Τεσπα μια μικρη προβληματικη κοινωνια ειναι κι εδω...οπως και εξω αλλωστε..απογοητευτικο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

prune δυστυχως δεν το εχω ψαξει παραπανω..Μπορουμε απο καπου να δουμε τι τυπος πλαστικου ειναι?Δεν βλεπω να γραφει κατι..

Τωρα για το αλλο θεμα δεν θα σχολιασω παραπανω..η αληθεια ειναι πως με στεναχωρει αφανταστα αυτο που γινεται σε παρα πολλα θεματα που ανοιγοντε κατα καιρους...

Τεσπα μια μικρη προβληματικη κοινωνια ειναι κι εδω...οπως και εξω αλλωστε..απογοητευτικο

 

Συμφωνω μαζι σου Χριστινα.Και ενταξει αν κατι ειναι ανθυγιεινο και πινεις μια στο τοσο...εμεις πινουμε συχνα.Πως θα μπορουσαμε να μαθουμε αραγε?

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ο Acidblack << αναγκαστηκε>> να ανοιξει θεμα γιατι μονο εγω τον ρωτησα αρκετες φορες για διαφορα οταν ακομη εψαχνα ποια μηχανη θα παρω, αλλα και αλλοι που ηθελαν καποιες πληροφοριες. Αυτο που εκανε ηταν πολυ εξυπηρετικο για πολλους σαν και εμενα. Acidblack με βοηθησες πολυ και σ' ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αγορασα την μηχανη οταν ειχε πει πληροφοριες...κι εμενα με βοηθησε να διαλεξω, γενικα το ειχε ψαξει ωραια ! Κι εγω τον ευχαριστω για τον κοπο του.

Ηρθαν οι καφεδες!!!!!!!!!!

Χιχιχιχι

Πινω καραμελ μακιατο...ωραιος ειναι και μυριζει ωραια.Ελαφρυς βεβαια κι αυτος.Καλυτερα!Μενουν αλλες 15 ποικιλιες να δοκιμασω:shock:

Παντως το δεμα μου ειχε φτασει απο την 1η Φεβρουαριου και δεν ειχαν δωσει το τηλεφωνο μου στην κουριερ:?Γιαυτο προσοχη παρτε κανα τηλ αν εχει καθυστερησει μην περιμενετε σαν εμενα:oops:

Λεω αυριο να παρω να ρωτησω τι τυπος πλαστικου ειναι:|

Link to comment
Share on other sites

κι εγω αγορασα την μηχανη οταν ειχε πει πληροφοριες...κι εμενα με βοηθησε να διαλεξω, γενικα το ειχε ψαξει ωραια ! Κι εγω τον ευχαριστω για τον κοπο του.

Ηρθαν οι καφεδες!!!!!!!!!!

Χιχιχιχι

Πινω καραμελ μακιατο...ωραιος ειναι και μυριζει ωραια.Ελαφρυς βεβαια κι αυτος.Καλυτερα!Μενουν αλλες 15 ποικιλιες να δοκιμασω:shock:

Παντως το δεμα μου ειχε φτασει απο την 1η Φεβρουαριου και δεν ειχαν δωσει το τηλεφωνο μου στην κουριερ:?Γιαυτο προσοχη παρτε κανα τηλ αν εχει καθυστερησει μην περιμενετε σαν εμενα:oops:

Λεω αυριο να παρω να ρωτησω τι τυπος πλαστικου ειναι:|

 

Ρωτα Χριστινα και πες μας!!!!!!!!!!!!!:D

9Gm6p2.png?qzCQ8hue
Link to comment
Share on other sites

Απο τα λιγα που ξερω τα τροφιμα αποθηκευονται μονο σε πλαστικα τυπου PET αρα κανενα προβλημα ...εκτος αν καποιος φαει την ταμπλετα....η συσκευη εχει εγκριση CE...

Και η εταιρια ειναι γερμανικη ....δηλαδη οι ποιο αυστηρη νομοι προστασιας καταναλωτη στον κοσμο ....Το πραγματικο καλο με το συγκριμενο μαραφετι ειναι η τεχνολογια που εχει η ταμπλετα ....δηλαδη οτι το μηχανημα διαβαζει την ταμπλετα και μετα οτι η πιεση πολαλασιαζεται με την φυγοκεντρο μεσα στην ταμπλετα ....αναλογα με το ροφημα που βαζεις μεσα !το αλλο μηχανακι βαζει μια ταμπλετα με σκονη καφε με ενα αλουμινοχαρτο απλο και το μανουβραρεις με ενα μοχλο ....σαν να ανοιγεις μια βρυση με ζεστο νερο....

Καλια στα ορη αρχοντας παρα στον καμπο δουλος .

Νατονε θωρεις απο ψηλα ειναι δικος σου ουλος .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επιτελους ηρθε!!! Απο Γαλλικο Amazon στην ημερομηνια που μου ειπαν απο την αρχη και οχι οπως εγινε με το καταστημα που την ειχα παραγγειλει στην Ελλαδα. Κριμα που εχασα τοσο χρονο....... Οποτε αρχιζω να δοκιμαζω ροφηματα και τα λεμε.....

Link to comment
Share on other sites

καλημερα ....πρακτικα η εγγυηση σε καλυπτει πανευρωπαικα για ενα χρονο βεβαια αν θα το αναγνωριζει η ελληνικη αντιπροσωπεια ειναι αλουνου παπα ευαγγελιο καντους ενα τηλεφωνο στην τοπικη αντιπροσωππεια αν και δεν υπαρχει λογος πουλανε με 99 ευρω στην ελλαδα..με τις οδηγιες χρησεως δεν ειναι κατι το ιδιαιτερο μιας και με τα ποιο απλα αγγλικα μπορεις να καταλαβεις πως δουλευει δεν μιλαμε βεβαια για πυρηνικη επιστημη ...ανοιγεις το καπακι βαζεις την καψουλα αφου εχεις ανοιξει την μηχανη ...κλεινεις καπακι πατας το κουμπι και το μηχανακι αυτορυθμιζεται και σου φτιαχνει τον καφε που εχεις βαλει μεσα!

Καλια στα ορη αρχοντας παρα στον καμπο δουλος .

Νατονε θωρεις απο ψηλα ειναι δικος σου ουλος .

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...