Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

OI MAMADES ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΒΡΕΦΙΚΟ ΔΕΝ ΤΑ ΑΓΑΠΟΥΝ?


Recommended Posts

εγω το ξερω πως υπαρχουν.κιεγω δε τα εστειλα βρεφικο αλλα ξερω γυναικες που αναγκαστηκαν να τα στειλουν βρεφικο γιατι ΕΠΡΕΠΕ να δουλεψουν κ δεν ειχαν καποιον να τα κραταει ουτε κ χρημματα να πληρωνουν αποκλειστικα γυναικα(καποιες δεν ειχαν κ εμπιστοσυνη)

δηλαδη αν δε παει στη δουλεια κ κατσει με το παιδι της στο σπιτι χωρις να ειναι ικανη να του αγορασει με ευκολια τα απαραιτητα τοτε θα το αγαπαει.

η ειναι κ η αλλη εκδοχη.αν παρει νταντα.αρα εχουμε το εξης

οι μαμαδες που στελνουν τα μωρα τους βρεφικο δε τα αγαπανε

αρα οσες εχουν νταντα τα αγαπανε:mrgreen:

εγω δεν ειχα ποτε νταντα για τα παιδια

αρα τα μισω:twisted::twisted::twisted::twisted:

 

Διαφωνω. Δεν ειναι μονο βιοποριστικο το θεμα. Αισθανομαι καλα γιατι δουλευω, κι ετσι τις ωρες και μερες που περναω με τα παιδια μου ειμαι καλυτερη μανα απ'οτι οταν ημουν ολη μερα στο σπιτι.

Δοκιμασε και ο συζυγος ενα φεγγαρι να ειναι stay-at-home-dad, αλλα οπως κι εγω επεστρεψε στη δουλεια παρακαλωντας με δακρυα στα ματια:mrgreen::mrgreen:

Θεωρω οτι οι γιαγιαδες τα χαλανε τα παιδια κι αντε μετα να βαλεις σειρα. Τον αυγουστο αναγκαστηκα εχω νταντα, αλλα προτιμω τη συναναστροφη με παιδακια και την αποδοχη κοινωνικων κανονων απο μικρη ηλικια.

 

Καποιες διαφωνουν, καποιες συμφωνουν. Καμμια ομως δεν ακουσα να θεωρει οτι οσες διαφωνουν μαζι της δεν αγαπανε τα παιδια τους:roll:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αρα εσυ μονο τον αυγουστο τα αγαπας τα παιδια σου:rolleyes:]

στο οτι οι γιαγιαδες χαλανε τα παιδια συμφωνω καργα.δεν ειναι να τους τα αφηνεις για πανω απο 2-3 ωρες.μετα τα κανουν αγνωριστα.εγω τους εχω ολους στην ελλαδα αλλα 3-4 φορες το χρονο που ερχονται γερμανια για καμια 20 μερες καθε φορα να δεις πως γινονται τα παιδια μου.θηρια:shock:

 Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Link to comment
Share on other sites

αν δεν θα ειχα που να τα αφησω θα τα πηγαινα βρεφικο επειδη επρεπε καπως να συντηρησω το μικρο αυτο πλασματακι γιαυτο κ για καλη μου τυχη πηρα το εξαμηνο και απολυθικα μετα...κ λεω παλι καλα που ειμαι ανεργη,,,γιατι κ εγω θα το ειχα στο μυαλο μου αυτο...αλλα κοριτσια σκεφτειτε εκεινες της μητερες που μεγαλωνουν μονες τους τα μικρα τους χωρις κανεναν διπλα...λετε να μην αγαπουν τα παιδια τους?????

δεν υπαρχει μητερα στο κοσμο που α μην αγαπαει το παιδι της!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγώ πάλι το μικρό μου θα τον αγαπάω μέχρι το σεπτέμβρη γιατί τότε θα τον στείλω στον παιδικό και θα ανήκω κι εγω στις άσπλαχνες και κακούργες μάνες!ε ρε τι διαβάζω μεσημεριάτικα!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι έχω μια πρόταση :

 

Κάθε νέο θέμα που θέλουμε ν' ανοίγουμε, να το υποβάλλουμε στη διαχείριση (με τίτλο και πρώτο μήνυμα) κι εκείνοι ν' αποφασίζουν για την ανάρτησή του ή όχι.

 

Έτσι, θα αποφύγουμε πολλά - επανάληψη ίδιων θεμάτων, κακοπροαίρετους ή αφελείς τίτλους, κάρτες σε όλα τα χρώματα επί δικαίων και αδίκων, κ.λ.π. κ.λ.π. κ.λ.π.

 

Επί του θέματος τώρα...

 

popin, εγώ 8-9 μηνών (κι αρκετά αργότερα) είχα το μωρό μου σπίτι (είχα σταματήσει τη δουλειά). Τώρα όμως που είναι 5,5 ετών και πάει υποχρεωτικά νήπιο, κολλάει διάφορα κι όλο τον έχω άρρωστο.

 

Τι λες γι' αυτό?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διαφωνω. Δεν ειναι μονο βιοποριστικο το θεμα. Αισθανομαι καλα γιατι δουλευω, κι ετσι τις ωρες και μερες που περναω με τα παιδια μου ειμαι καλυτερη μανα απ'οτι οταν ημουν ολη μερα στο σπιτι.

Δοκιμασε και ο συζυγος ενα φεγγαρι να ειναι stay-at-home-dad, αλλα οπως κι εγω επεστρεψε στη δουλεια παρακαλωντας με δακρυα στα ματια:mrgreen::mrgreen:

Θεωρω οτι οι γιαγιαδες τα χαλανε τα παιδια κι αντε μετα να βαλεις σειρα. Τον αυγουστο αναγκαστηκα εχω νταντα, αλλα προτιμω τη συναναστροφη με παιδακια και την αποδοχη κοινωνικων κανονων απο μικρη ηλικια

 

Συμφωνω και εγω για αυτο ακριβως την εστειλα παιδικο, βρεφονηπιακο μαλλον .

Οσο για τον τιτλο ...να πω την γνωμη μου; δεν νομιζω οτι τον εβαλε η κοπελα για να θιξει τις μαμαδες που στελνουν παιδικο τα παιδια τους εγω το αντιθετο καταλαβα οτι ηθελε να πει.

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν καταλβαινω γιατι καποιος να ανοιξει θεμα με τετοιο τιτλο..για να γραφεις κατι τετοιο το εχεις στο νου σου, ειτε γιατι στην ειπαν καπως ετσι , ειτε γιατι το πιστευεις(λιγακι)...

Ειναι δυνατον?Τελειως ακομψο και ανουσιο ερωτημα.Θελετε να μιλησουμε για τους παιδικους και τις ντανταδες ?Πολυ ευχαριστως.. αλλα σε τετοιο χαζο ερωτημα δεν μπαινω καν στον κοπο να απαντησω.

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

o τίτλος μάλλον ήταν για να τραβήξει την προσοχή και να απαντήσετε .. και προφανώς όχι για να κοροιδεψετε .. αυτό κατάλαβα εγώ .. σορρυ κιόλας . Εννοείται ότι όσες έγιναν μάνες τα αγαπάνε

jHgFp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Μπορεί η κοπέλα να σκεφτόταν να στείλει το μωρό της στον βρεφικό αλλά με αυτά που άκουσε να ένιωσε ότι δεν το αγαπάει αρκετά και έτσι προτίμησε να βρει γυναίκα αν και ζορίζεται πολύ οικονομικά.

Link to comment
Share on other sites

Μα δεν υπαρχει απαντηση στο ερωτημα αυτο...ή μαλλον ναι, υπαρχει

''OI MAMADES ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΒΡΕΦΙΚΟ ΔΕΝ ΤΑ ΑΓΑΠΟΥΝ?''

 

Τα αγαπουν.

Αυτο ειναι ολο και τελος σιγα μην καθισω να μιλησω για την αγαπη μου για το παιδι μου και να τη μετρησω με το αν παει ή οχι παιδικο...

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites

o τίτλος μάλλον ήταν για να τραβήξει την προσοχή και να απαντήσετε .. και προφανώς όχι για να κοροιδεψετε .. αυτό κατάλαβα εγώ .. σορρυ κιόλας . Εννοείται ότι όσες έγιναν μάνες τα αγαπάνε

Κι εγώ μπορώ να βάλω θέμα με τίτλο: "όσες δε φοράνε στα παιδιά τους φανέλα δεν τα αγαπάνε".. Θα τραβήξω τη προσοχή αλλά ας μην έχω και την απαίτηση να με πάρετε στα σοβαρά..

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι θέλω να πιστεύω οτι ο τρόπος έκφρασης της ήταν λάθος..άλλο ήθελε να πει και άλλο έγραψε.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Ε ας μας πει λοιπον γιατι θελει να συζητησουμε, να το κανουμε.Για παιδκους?για ντανταδες?για γιαγιαδες?για εργαζομενες μητερες?γιατι?

Μονο μη ρωταμε αν οι μαναδες αγαπουν τα παιδια τους και το κρινουμε απο την επιλογη τους..

HKTLp3.pngNQ8bp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν όντως συμβαίνει αυτό μπορεί να το εξηγήσει και με ένα ποστ άμεσα. ;)

 

Έγραψα "θέλω να πιστεύω" και όχι "πιστεύω".

Μου φαίνεται αδιανόητο μια μητέρα να πιστεύει οτι άλλες μητέρες που στέλνουν τα μωρά τους σε σταθμό δεν τα αγαπούν. Αυτό.

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Αν όντως συμβαίνει αυτό μπορεί να το εξηγήσει και με ένα ποστ άμεσα. ;)

 

Έγραψα "θέλω να πιστεύω" και όχι "πιστεύω".

Μου φαίνεται αδιανόητο μια μητέρα να πιστεύει οτι άλλες μητέρες που στέλνουν τα μωρά τους σε σταθμό δεν τα αγαπούν. Αυτό.

 

μπα.....μη σου φαινεται αδιανόητο......

κανε ενα γκάλοπ.....υπάρχουν πολλες που το πιστευουν....θα εκπλαγεις!!

 

Link to comment
Share on other sites

Καλά μη νομίζεις οτι ζω σε ροζ συννεφάκι και πιστεύω οτι ο κόσμος μας είναι αγγελικά πλασμένος. Αλλά όταν δημοσιεύεις ένα τέτοιο θέμα σε ένα δημόσιο φόρουμ τότε ή θέλεις να προκαλέσεις καυγά ή απλά δεν είχες τη σωστή έκφραση και έγραψες με λάθος τρόπο την σκέψη και απορία σου.

Εγώ αυτή την απορία έχω αλλά μου φαίνεται με την απορία θα μείνω..:roll:

Δώσ' μου τα χέρια σου να κρατήσω τη ζωή μου.Τάσος Λειβαδίτης.

Link to comment
Share on other sites

Διαφωνω. Δεν ειναι μονο βιοποριστικο το θεμα. Αισθανομαι καλα γιατι δουλευω, κι ετσι τις ωρες και μερες που περναω με τα παιδια μου ειμαι καλυτερη μανα απ'οτι οταν ημουν ολη μερα στο σπιτι.

Δοκιμασε και ο συζυγος ενα φεγγαρι να ειναι stay-at-home-dad, αλλα οπως κι εγω επεστρεψε στη δουλεια παρακαλωντας με δακρυα στα ματια:mrgreen::mrgreen:

Θεωρω οτι οι γιαγιαδες τα χαλανε τα παιδια κι αντε μετα να βαλεις σειρα. Τον αυγουστο αναγκαστηκα εχω νταντα, αλλα προτιμω τη συναναστροφη με παιδακια και την αποδοχη κοινωνικων κανονων απο μικρη ηλικια.

 

Καποιες διαφωνουν, καποιες συμφωνουν. Καμμια ομως δεν ακουσα να θεωρει οτι οσες διαφωνουν μαζι της δεν αγαπανε τα παιδια τους:roll:

 

Αυτό!Ακριβώς αυτό είναι που πιστεύω εγώ!!!!!!!!!!!

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγώ τα αγαπάω πολύ πολύ πολύ!!!!!

 

τα έχω σπίτι και τα δύο.......

 

Μπράβο μπουνίτσα!!! γιατί εγώ ΔΕΝ ΤΑ ΧΩΝΕΥΩ λέμε...

Ο μεγάλος πάει νήπιο, ευτυχώς, ενώ η μικρή στη νταντά απαπαπα...που θα κάθομαι να ξεσκατίζω... είμαι εγωίστρια μάνα!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites

οχι νιτσα αφου εχεις νταντα στην μικρη μονο αυτην αγαπας:rolleyes:

 

Βρε Δημητρα τωρα το ειδα. ΠΑΛΙ μηδενισες εσυ και ξαναρχισες? :-P Τι γινεται ρε φιλε?.....παντως μονες ΣΑΣ δινετε τροφη για τετοιου ειδους thread.....και τελευταια γινεται συνεχεια. Προσπαθω να καταλαβω τι γινεται εδω μεσα......εχω φαει ητα.......:|

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...