Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

OI MAMADES ΠΟΥ ΣΤΕΛΝΟΥΝ ΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΣΕ ΒΡΕΦΙΚΟ ΔΕΝ ΤΑ ΑΓΑΠΟΥΝ?


Recommended Posts

Εγώ γύρισα στην εργασία μου και βρήκα μια κυρία για baby sitting , Δεν μπορούσα να το στείλω σε βρεφικό γιατί φοβόμουν τις αρρώστιες και ποιος θα μου το κρατούσε ?? Αναρωτιέμαι για τις εντυπώσεις των μαμάδων για μωρα΄από 8-9 μηνών τι κάναν ??

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 61
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Δημοφιλείς ημέρες

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Όχι δεν τα αγαπάμε... τα μισούμε και θέλουμε να αρρωσταίνουν για να ταλαιπωρούμαστε...

 

Τι διαβάζω η δόλια Κυριακάτικα!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

φυσικά και τα αγαπούν ... ο τίτλος γράφτηκε επίτηδες .. απλά θέλω να ξέρω πως σκέφτονται γιατί αυτό το θέμα με έχει απασχολησει πολύ .. γιατί και εμείς δύσκολα τα βγάζουμε πέρα αλλά δεν μπορούσα να το στείλω .. και ο παιδίατρος με απέτρεψε ..

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

φυσικά και τα αγαπούν ... ο τίτλος γράφτηκε επίτηδες .. απλά θέλω να ξέρω πως σκέφτονται γιατί αυτό το θέμα με έχει απασχολησει πολύ .. γιατί και εμείς δύσκολα τα βγάζουμε πέρα αλλά δεν μπορούσα να το στείλω .. και ο παιδίατρος με απέτρεψε ..

Αν δεν είχες κανέναν να σου το κρατήσει (πχ εγώ) και δεν έβρισκες κοπέλα (εγώ βρήκα μια πολύ καλή στο τσακ) τι θα έκανες??? Και εμένα με απέτρεψε η παιδίατρος αλλά είπε ότι αν δεν έβρισκα λύση τι θα έκανα, θα το πέταγα στον δρόμο? Πώς αλλιώς να σκεφτεί μια μητέρα που πρέπει να γυρίσει στη δουλειά της?:confused:

Μάλιστα εγώ σκέφτομαι πλέον μήπως έκανα λάθος που δεν την έστειλα βρεφικό γιατί την βλέπω που τρελλαίνεται με άλλα παιδάκια.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν τα αγαπάμε... τα μισούμε και θέλουμε να αρρωσταίνουν για να ταλαιπωρούμαστε...

Τι διαβάζω η δόλια Κυριακάτικα!

 

αααα ολα κι ολα εγω τα δικα μου τα αγαπουσα οταν ητανε κουτάβια, τα αφησα με τη γιαγια. τωρα που αρχισα το μεγαλο να το μισω το στειλα σταθμο!:-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P:razz::-P να γεμιζει μυξες και αρρωστιες να τα φερνει και στο μικρο να περναμε ενδιαφεροντες μηνες απο το σεπτεμβρη!

d7i7p2.png?u2P8mcl6z0avp3.png?QbVqPift
Link to comment
Share on other sites

Άσε ρε τα ψόφια! Και τη μεγάλη την μισούσες γιατί πως αλλιώς θα την πέταγες στην γιαγιά της γρια γυναίκα να σου αναθρέφει το παιδί και να την ταλαιπωρείς :P :p

 

popin δεν ξέρω αν η απορία σου είναι αληθινή ή όχι αλλά είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΑΚΥΡΗ!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

εγω τα παιδια μου τα αγαπαω γιατι δε τα εστειλα σε βρεφικο:shock: αλλα δε τα αγαπαω κ τοσο πολυ γιατι εστειλα την μεγαλη σε παιδικο κ τον αυγουστο θα παει κ ο μικρος.ειμαι κακουργα μανα:twisted::twisted::twisted:

τι διαβαζω πρωινιατικα χριστε μου:roll:

 Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω τα εστειλα σε βρεφονηπιακο 16 μηνων.:shock: Και ειχα και αλλες επιλογες, αλλα αυτη μου φανηκε η καλυτερη (δεν το'χω μετανιωσει). Για να πην πω κιι οτι στη δουλεια πηγα μονο και μονο γιατι βαριομουνα με τα παιδια στο σπιτι και μου'χε λειψει να δουλευω. Πως και δεν εχουν καλεσει ακομα οι γειτονες την προνοια ειναι αποριας αξιο...:?:?

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι χειροτερη απο ολες σας...!!!!!!!

Επειδη δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να παρω γυναικα....αλλα ουτε να το στειλω σε ιδιωτικο σταθμο επελεξα εναν δημοσιο...!!!!!!:D:D:D

Περαν της πλακας πιστευω πως η καλυτερη λυση ειναι η γιαγια αν βεβαια υπαρχει διαθεσημη και μπορει να ανταπεξελθει στην φροντιδα του παιδιου.....και μετα η νταντα.....αλλα και εδω πρεπει να ξερεις πολυ καλα το ατομο που θα βαλεις στο σπιτι σου....τελως οι παιδικοι σταθμοι...με ολα τα επακολουθα.......

Εμενα παντως ο μικρος μου εδω και 4 μηνες που παει παιδικο περαν τις μυξες και εναν ψιλοβυχαλακο...ιωσεις δεν μου κολλησε.....ΑΚΟΜΑ......

Link to comment
Share on other sites

εγώ μάλλον επειδή αγαπώ το παιδί μου το έστειλα σε βρεφονηπιακό σταθμό από 10 μηνών τόσα ακούμε κάθε μέρα με τις διάφορες μπειμπισιτερ .............τι να πω ΔΗΛΑΔΗ τι άλλο θα ακούσω η άκαρδη μάνα :evil::evil:

Link to comment
Share on other sites

εγω τα εστειλα σε βρεφονηπιακο 16 μηνων.:shock: Και ειχα και αλλες επιλογες, αλλα αυτη μου φανηκε η καλυτερη (δεν το'χω μετανιωσει). Για να πην πω κιι οτι στη δουλεια πηγα μονο και μονο γιατι βαριομουνα με τα παιδια στο σπιτι και μου'χε λειψει να δουλευω. Πως και δεν εχουν καλεσει ακομα οι γειτονες την προνοια ειναι αποριας αξιο...:?:?

 

Εγώ τον έστειλα 13 μηνών γιατί ήμουν έγκυος στο επόμενο, και 2 μωρά τόσο κοντά όλη μέρα...στα πρόθυρα νευρικής κατάρρευσης...και να μην ήταν η μπέμπα όμως και να πήγαινα κατευθείαν στη δουλειά θα έκανα ακριβώς την ίδια σκέψη με την travellingmum...και νατο νατο το χαμόγελο του παιδιού!Έρχεται να με μαζέψει:P

Djccp2.png

67KIp2.png

Link to comment
Share on other sites

εγω παλι χειροτερη απο ολες σας...!!!!!!!

Επειδη δεν εχω την οικονομικη δυνατοτητα να παρω γυναικα....αλλα ουτε να το στειλω σε ιδιωτικο σταθμο επελεξα εναν δημοσιο...!!!!!!:D:D:D

Περαν της πλακας πιστευω πως η καλυτερη λυση ειναι η γιαγια αν βεβαια υπαρχει διαθεσημη και μπορει να ανταπεξελθει στην φροντιδα του παιδιου.....και μετα η νταντα.....αλλα και εδω πρεπει να ξερεις πολυ καλα το ατομο που θα βαλεις στο σπιτι σου....τελως οι παιδικοι σταθμοι...με ολα τα επακολουθα.......

Εμενα παντως ο μικρος μου εδω και 4 μηνες που παει παιδικο περαν τις μυξες και εναν ψιλοβυχαλακο...ιωσεις δεν μου κολλησε.....ΑΚΟΜΑ......

 

κι εγω δημοσιο, αλλα οι δημοσιοι εδω ειναι καταπληκτικοι (ασχετο). Εμεις παλι δεν αρρωσταινουμε (φτου-φτου, μην τα ματιαξω). Τα φερνουν ολα στο σπιτι κι αρρωσταινω εγω, αλλα αυτα, βραχοι!

Anyway, το θεμα εδω ειναι αν τ'αγαπας, κι οχι ποια ειναι η καλυτερη λυση. Προφανως τα παιδακια στους βρεφονηπιακους ειναι ολομοναχα στον κοσμο :confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

α και εγω κακή μανα ειμαι.............

ενω μπορω να την αφήνω στη μητέρα μου στο χωριο με τους παππουδες μου οοοοολη μερα την στέλνω παιδικο μπας και δει και κανενα συνομιλικο παιδακι....μπας και παιξει λιγο παιδικα παιχνιδια απο το να κυνηγαει την γιαγια μου με το μπαστουνι της....

 

ναι ναι λιθοβολιστε με ειμαι Α Κ Α Ρ Δ Η ΜΑΝΑ!

 

Link to comment
Share on other sites

κι εγω δημοσιο, αλλα οι δημοσιοι εδω ειναι καταπληκτικοι (ασχετο). Εμεις παλι δεν αρρωσταινουμε (φτου-φτου, μην τα ματιαξω). Τα φερνουν ολα στο σπιτι κι αρρωσταινω εγω, αλλα αυτα, βραχοι!

Anyway, το θεμα εδω ειναι αν τ'αγαπας, κι οχι ποια ειναι η καλυτερη λυση. Προφανως τα παιδακια στους βρεφονηπιακους ειναι ολομοναχα στον κοσμο :confused::confused::confused:

Οι μικρες πολεις εχουν αυτο το καλο......λιγο επειδη γνωριζει ο ενας τον αλλο...λιγο οι κλειστες κοινωνιες......υπαρχει αλλη σχεση......καπου εκει στους γυρω νομούς βρισκομαι και εγω....ειμαστε...γειτονισσες.....;)

Link to comment
Share on other sites

αν το θετουμε οτι οσοι τα στελνουν παιδικο δε τα αγαπανε τοτε να θεσουμε κ το ερωτημα μηπως οσες αφηνουν κ βρεφη σε μπεμπι σιττερ ειναι πιο ησυχες?τοσα κ τοσα βλεπουμε στην τιβι για μπειμπι σιττερ που κακοποιουσαν τα βρεφη.κ τις οποιας τις ειχαν τυφλη εμπιστοσυνη η καποιες αλλες ηταν κ οικογενιακες φιλες!

προσπαθω ακομα να καταλαβω τον τιτλο του θεματος.

γιατι αναρωτιεται η κοπελα αν τα αγαπουν η οχι?:shock:

 Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Link to comment
Share on other sites

Εγώ γύρισα στην εργασία μου και βρήκα μια κυρία για baby sitting , Δεν μπορούσα να το στείλω σε βρεφικό γιατί φοβόμουν τις αρρώστιες και ποιος θα μου το κρατούσε ?? Αναρωτιέμαι για τις εντυπώσεις των μαμάδων για μωρα΄από 8-9 μηνών τι κάναν ??

 

Τωρα μιλας σοβαρα ή ειναι flare αυτο?......ρε δεν παμε καλα.........

Don't give me love, i've had my share. Give me the truth instead.....

Link to comment
Share on other sites

Ανόητο και άστοχο θέμα!

 

αυτο ειναι γνωστο τοις πασοι itsme, αλλα εχει πλακα, να μη διασκεδασουμε κι εμεις λιγο Κυριακατικα;

Βλεπεις, σημερα που δεν εχει παιδικο, τα'χω βαλει μπροστα στην τηλεοραση, τους εχω δωσει και απο μια σακουλα καραμελες, για να με αφησουν ησυχη. Απο Δευτερα θα τα παρατησω παλι στο σταθμο, και ουτε γατα ουτε ζημια... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Link to comment
Share on other sites

αυτο ειναι γνωστο τοις πασοι itsme, αλλα εχει πλακα, να μη διασκεδασουμε κι εμεις λιγο Κυριακατικα;

Βλεπεις, σημερα που δεν εχει παιδικο, τα'χω βαλει μπροστα στην τηλεοραση, τους εχω δωσει και απο μια σακουλα καραμελες, για να με αφησουν ησυχη. Απο Δευτερα θα τα παρατησω παλι στο σταθμο, και ουτε γατα ουτε ζημια... :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

χαχαχα! καλό.. δεν το είπα για όσες απαντάτε, καλά κάνετε... σας καταλαβαίνω... ακούς που ακούς τη βλακεία, να μην το διασκεδάσεις και λίγο δε λέει

Nothing you would take... Everything you gave...

Link to comment
Share on other sites

εγω τα 2 τα μεγαλα τα εχω κ παιζουν στο δωματιο του ενος και η μικρη κοιμαται.αυριο θα παω να παρατησω τη μεγαλη στον παιδικο για να κολλησει αρρωστιες!μουχαχα

 Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Link to comment
Share on other sites

εγω το ξερω πως υπαρχουν.κιεγω δε τα εστειλα βρεφικο αλλα ξερω γυναικες που αναγκαστηκαν να τα στειλουν βρεφικο γιατι ΕΠΡΕΠΕ να δουλεψουν κ δεν ειχαν καποιον να τα κραταει ουτε κ χρημματα να πληρωνουν αποκλειστικα γυναικα(καποιες δεν ειχαν κ εμπιστοσυνη)

δηλαδη αν δε παει στη δουλεια κ κατσει με το παιδι της στο σπιτι χωρις να ειναι ικανη να του αγορασει με ευκολια τα απαραιτητα τοτε θα το αγαπαει.

η ειναι κ η αλλη εκδοχη.αν παρει νταντα.αρα εχουμε το εξης

οι μαμαδες που στελνουν τα μωρα τους βρεφικο δε τα αγαπανε

αρα οσες εχουν νταντα τα αγαπανε:mrgreen:

εγω δεν ειχα ποτε νταντα για τα παιδια

αρα τα μισω:twisted::twisted::twisted::twisted:

 Ραφαελα 10/10/2005 Αλεξανδρος 22/01/2008 Νεφελη 28/10/2010 Β+Δ 04/10/2001

Link to comment
Share on other sites

Guest
Το θέμα αυτό είναι κλειστό για νέες απαντήσεις
×
×
  • Δημιουργία νέου...