Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ερώτηση για ομοιοπαθητική και για το εισπνεόμενο seretide


Recommended Posts

γεια σας και απο μένα.εχω βαρεθει με το βήχα της μικρής που μπορεί να μην είναι έντονος αλλά είναι καθημερινός εδώ και 2.5 μήνες.Θα θελα λίγες πληροφορίες για ομοιοπαθητική .πόσο κοστίζει περίπου το πρώτο ραντέβου και στη συνέχεια πως γίνονται οι επισκέψεις?Ακόμα η παιδίατρος μου έδωσε το εισπνεόμενο inhaler seretide που είναι 12ωρο αλλα φοβάμαι να της το χορηγήσω γιατι οι οδηγίες λένα οτι δεν συνιστάται για παιδιά κατω των 4 ετων και εμείς δεν έχουμε κλείσει ακόμα τα 3.Γνωρίζετε κάτι σχετικό?

Ευχαριστω

2GxD.jpg2GxDp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


γεια σας και απο μένα.εχω βαρεθει με το βήχα της μικρής που μπορεί να μην είναι έντονος αλλά είναι καθημερινός εδώ και 2.5 μήνες.Θα θελα λίγες πληροφορίες για ομοιοπαθητική .πόσο κοστίζει περίπου το πρώτο ραντέβου και στη συνέχεια πως γίνονται οι επισκέψεις?Ακόμα η παιδίατρος μου έδωσε το εισπνεόμενο inhaler seretide που είναι 12ωρο αλλα φοβάμαι να της το χορηγήσω γιατι οι οδηγίες λένα οτι δεν συνιστάται για παιδιά κατω των 4 ετων και εμείς δεν έχουμε κλείσει ακόμα τα 3.Γνωρίζετε κάτι σχετικό?

Ευχαριστω

 

Η δραστική ουσία του seretide είναι για παιδιά από 2 ετών οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα να το δώσεις στη μικρή. Αυτό μου το είπε η εξαδέρφη μου που ειναι πνευμονολόγος και μου έδωσε το συγκεκριμένο εισπνεόμενο για τον μικρό μου που είναι 3. Πρέπει να σου πω πως μέσα σε μια εβδομάδα του έφυγαν τα ακροαστικά και μετά συνέχισε για 10 μέρες το flixotide και καθαρίσαμε.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

ότι πληροφορίες χρειάζεσαι για την ομοιοπαθητική, θα τις βρεις εδώ: http://www.homeopathy.gr

Γράφει τα πάντα, μέχρι και για το κόστος. Διάβασέ το με την ησυχία σου και ό,τι άλλη ερωτηση έχεις, εδώ είμαστε

Link to comment
Share on other sites

Πριν να της δώσεις το εισπνεόμενο

έλεγξε τις παρενέργειες που έχει γραμμένες στο φυλλάδιο.

 

Θα το πάρεις απόφαση μιά ώρα αρχίτερα να πας σε ομοιοπαθητικό!!

Link to comment
Share on other sites

Πριν να της δώσεις το εισπνεόμενο

έλεγξε τις παρενέργειες που έχει γραμμένες στο φυλλάδιο.

 

Θα το πάρεις απόφαση μιά ώρα αρχίτερα να πας σε ομοιοπαθητικό!!

 

Αυτές είδα και τα έπαιξα και φυσικά δεν το έδωσα στο παιδί.

 

Το έχω πάρει ήδη απόφαση !!!!!

Ενά πράγμα θα σου πω και αν μπορεί κανείς να μου το εξηγήσει ΓΙΑΤΙ ΟΛΟΙ ΟΙ ΠΑΙΔΙΑΤΡΟΙ που επισκέφτηκα για το μεταλοιμώδη βήχα (χρονιος)της Καλλιοπίτσας μου επιμένουν στις μάσκες(αερολιν.flixotide,seretide) ΧΩΡΙΣ το παιδί μου να έχει ακροαστικά .ούτε τώρα ουτε πριν και έχουμε καταλάβει οτι ο βήχας είναι απο το ανωτερο αναπνευστικό(μυτή και λοιπά ).

2GxD.jpg2GxDp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα και απο εμένα. Εγώ του μικρού μου του κάνω ομοιοπαθητική από τότε που τον πήρα σπίτι σχεδόν (είναι πρόωρο 25 εβδομάδων). Έκανα βέβαια και εγώ και έτσι έχω μεγάλη εμπιστοσύνη στον ομοιοπαθητικό μου, ο οποίος παρακολουθεί και τον μικρό. Τώρα είναι 2 χρονών. Το καλό είναι ότι δεν σου λέει να μην πάρει τα φάρμακα της παιδιάτρου, απλά τον ενημερώνω για το τι φάρμακα του δίνει. Αν και με την παιδίατρο δεν έχω πρόβλημα γιατί δεν είναι πολύ των φαρμάκων. Πάντως έχουμε βοηθηθεί πολύ με την ομοιοπαθητική. Και ένα μικρό συνάχι να έχει τον παίρνω τηλέφωνο μου δίνει κάποιο φάρμακο και το παιδί γίνεται πολύ γρήγορα καλά και χωρίς να ταλαιπωρείται.

Χρηστάκος :lol: 26.12.2008

Τα παιδιά δεν θέλουν ψυχολόγο! Γονείς θέλουν!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...