Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

2η εγκυμοσυνη 2 μηνες μετα απο καισαρικη


Recommended Posts

λοιπον κοριτσια ακουστε κ αυτο να πεθετε εγκεφαλικο! μια ξαδερφη μου η αργυρω, απο γιαννενα εκανε στην 1η εγκ. διδυμα διχοριακα κοροτσια με καισαρικη. κ στο καπακι εμεινε εγκυος, παλι διδυμα διχοριακα με καισαρικη, αγορια αυτη τη φορα. κ εχουν διαφορα τα πρωτα με τα δευτερα 11 μηνες!!!! ντοοοοοϊνγκ!!!! καγκελο η αργυρω! :shock::shock::shock:

πηγαν ολα καλα. τα πρωτα για λιγο θερμοκοιτιδα τα δευτερα νιεντε!

ειπε κανεις κατι???????????

λογικα... οτι σπερνεις, θεριζεις.

εγω.... το προωθησα οσο μπορουσα!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 69
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Ωωω,που νόμιζα ότι όλα σε μενα συμβαίνουν!:D

Έμεινα έγκυος στο δεύτερο όταν το πρώτο ήταν 7 μηνών

Με το καλό,θα έχουν και μικρή διαφορά και θα είναι κολλητάρια :P

 

 

 

 

Ειδες, ειμαστε πολλες στο κλαμπ!!!!Πως τα καταφερνεις, θελουμε συμβουλεεεεες, πολεεεεες συμβουλες!

Να χαιρεσαι τα παιδακια σου, να ειναι γερα και τυχερα!!!!!:-P

 

τωρα ομως θα σχολιασω το παρακατω.....

Link to comment
Share on other sites

λοιπον κοριτσια ακουστε κ αυτο να πεθετε εγκεφαλικο! μια ξαδερφη μου η αργυρω, απο γιαννενα εκανε στην 1η εγκ. διδυμα διχοριακα κοροτσια με καισαρικη. κ στο καπακι εμεινε εγκυος, παλι διδυμα διχοριακα με καισαρικη, αγορια αυτη τη φορα. κ εχουν διαφορα τα πρωτα με τα δευτερα 11 μηνες!!!! ντοοοοοϊνγκ!!!! καγκελο η αργυρω! :shock::shock::shock:

πηγαν ολα καλα. τα πρωτα για λιγο θερμοκοιτιδα τα δευτερα νιεντε!

ειπε κανεις κατι???????????

 

 

αν και δεν υπαρχει κατι να πις κανεις σε αυτο..................

 

ΤΙ ΛΕΣ ΤΩΡΑ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 

Πρωτακουστω?Απιστευτο?ΟΥΑΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥΟΥ!

 

 

γερα να ειναι τα μικρουλια και χαρα στο κουραγιο της κοπελας!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Ειδες, ειμαστε πολλες στο κλαμπ!!!!Πως τα καταφερνεις, θελουμε συμβουλεεεεες, πολεεεεες συμβουλες!

Να χαιρεσαι τα παιδακια σου, να ειναι γερα και τυχερα!!!!!:-P

 

τωρα ομως θα σχολιασω το παρακατω.....

Δεν τα καταφέρνω ακόμα.Από Ιούνη αρχίζουν οι διπλοβάρδιες :D

λοιπον κοριτσια ακουστε κ αυτο να πεθετε εγκεφαλικο! μια ξαδερφη μου η αργυρω, απο γιαννενα εκανε στην 1η εγκ. διδυμα διχοριακα κοροτσια με καισαρικη. κ στο καπακι εμεινε εγκυος, παλι διδυμα διχοριακα με καισαρικη, αγορια αυτη τη φορα. κ εχουν διαφορα τα πρωτα με τα δευτερα 11 μηνες!!!! ντοοοοοϊνγκ!!!! καγκελο η αργυρω! :shock::shock::shock:

πηγαν ολα καλα. τα πρωτα για λιγο θερμοκοιτιδα τα δευτερα νιεντε!

ειπε κανεις κατι???????????

Μωρέ μπράβο η Αργυρώ :lol:

Αυτά είναι!Η νονά της μάνας μου είχε κάνει θεός σχωρέστην 2 γέννες διδύμων.Ωραία πράγματα :lol:

byhrp3.png

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

κ μ'εσενα vickygirl79 τι εγινε τελικα με την καθυστερηση??

 

εκανα τεστ και βγηκε αρνητικο περιοδος ομως ακομη αφαντη...το αποδιδω στουσ βραδυνους θηλασμους....δε ξερω ειχε καμια απο εσας παρομοια περιπτωση να ερθει περιοδος ,να ερχεται για 3 μηνες οχι βεβαια στα8ερα διλ ανα 28 μερες και μετα να κποει παλι???? να πω οτι μου ηρ8ε μετα τη γεννα στους 3 μηνες με αποκλειστικο θηλασμο οπως και στη πρωτη μου εκγυμοσυνη...οσο για τις επαφες "προσεχω"...:rolleyes::confused::rolleyes::confused:

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ααααα! εμενα γιατι ο γιατρος ειπε να περιμενω εναν χρονο μετα την καισαρικη?? δεν παιζω!! νομιζω πως σας ζηλευω που θα εχετε τοσο κοντα ηλικιακα τα παιδακια σας :lol:

F2ETp3.png

 

 

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε κοριτσια σας καμαρωνω για το κουραγιο σας!!!!!! Να μου πειτε τι μπορειτε να κανετε? Μπραβο βρε κοριτσια και παλι. Το σκεφτομαι πως μπορει να ειναι μια εγκυμοσυνη με μηνων μωρο και μου 'ρχεται τρελα......Εγω εχω ενα αγορακι 3μηνων και βγαζω σπυρακια οταν λεει ο αντρας μου για πλακα να παμε για δευτερο.Ειχα και δυσκολη εγκυμοσυνη γιαυτο και θελω να αναρρωσω πρωτα.....ψυχη και σωμα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

ααααα! εμενα γιατι ο γιατρος ειπε να περιμενω εναν χρονο μετα την καισαρικη?? δεν παιζω!! νομιζω πως σας ζηλευω που θα εχετε τοσο κοντα ηλικιακα τα παιδακια σας :lol:

 

Και εμενα το ιδιο μου εχει πει.για να επανελθει λεει ο οργανισμος στα φυσιολογικα του πριν ξαναμπει στην "ταλαιπωρια" της εγκυμοσυνης.

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες!!ειμαι αθηνα κ δν μπορω να μπαινω ευκολα!!!ναι την εκανα την αυχενικη,ολα καλα κ μαλλον παμε για κοριτσακι....!!!!το χαμογελο μεχρι τ'αυτια οπως καταλαβαινετε!!!!!

MUI0p3.png36oFp3.png
Link to comment
Share on other sites

tsixlofouska να σ ζησει το μωρακι σ κ με το καλο κ το δευτερο!!! κοιτα ή π θα ειναι κολληταρια ή π θα μαλλιοτραβιουνται ολη μερα!!! θα δειξει.........

MUI0p3.png36oFp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

nouka γεια σ κ εσενα!!!! κ εμενα μετα τον χρονο μ ειχε πει αλλα....!!!ειχα παρει κ 2 κουτακια αντισυλληπτικα να ξεκινησω

τρομαρα μ αλλα οπως τα αγορασα ετσι κ εμειναν!!!!!!αααχχχχχ

MUI0p3.png36oFp3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω εμεινα απο το ΠΟΥΘΕΝΑ εγκυος στο δευτερο όταν το πρωτο ήταν 6 μηνων. Το εμαθα βεβαια μετα πο δυο μηνες, αφου το μονο που δε φανταζομουνα ήταν οτι ημουν εγκυος. Μετα απο μια εγκυμοσυνη στο κρεβατι , το μονο που δεν ηθελα ηταν μια δευτερη εγκυμοσυνη. Όταν ομως το ειδαμε στο υπερηχο τρελαθηκαμε απο τη χαρα μας. Στην αρχη ηταν δυσκολα γιατι και στη δευτερη εγκυμοσυνη ημουν σχεδον κρεβατι. Τωρα 16 μηνες μετα τη δευτερη γεννα ειναι ολα ΤΕΛΕΙΑ !!! Εχουν ξεπεταχτει και εμεις ευχαριστουμε το ΘΕΟ πυ μας εστειλε τη μπουμπουκα μας τοσο γρηγορα. Και τα δυο με καισαρική τα γεννησα.

 

Καλή συνεχεια

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα μανουλες!!ειμαι αθηνα κ δν μπορω να μπαινω ευκολα!!!ναι την εκανα την αυχενικη,ολα καλα κ μαλλον παμε για κοριτσακι....!!!!το χαμογελο μεχρι τ'αυτια οπως καταλαβαινετε!!!!!

 

 

αντε με το καλό να ερθει και ο κορίτσαρος!!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites

Μπραβο βρε κοριτσια σας καμαρωνω για το κουραγιο σας!!!!!! Να μου πειτε τι μπορειτε να κανετε? Μπραβο βρε κοριτσια και παλι. Το σκεφτομαι πως μπορει να ειναι μια εγκυμοσυνη με μηνων μωρο και μου 'ρχεται τρελα......Εγω εχω ενα αγορακι 3μηνων και βγαζω σπυρακια οταν λεει ο αντρας μου για πλακα να παμε για δευτερο.Ειχα και δυσκολη εγκυμοσυνη γιαυτο και θελω να αναρρωσω πρωτα.....ψυχη και σωμα!!!!!!

 

 

 

 

..................και εγω καπως ετσι ήμουν, ελεγα, το δευτερο μπαααααααααα, αργοοοτερα, πολυυυυυυυυυυυυυ αργοοοοοοτερα και αν, αλλα όπως βλέπεις, αλλιώς μας βγήκε, τι να κανεις γερα να ειναι και όλα θα γινουν, ασε πού όσο περναει ο καιρός όλο και πιο πολύ μου αρέσει η ιδέα, θα εχουν μικρη διαφόρα ηλικίας και όπως ειπε η τσιχλόφουσκα θα είναι κολληταρια η όπως παρένθεσαι και το emaki θα μαιοτραβιούντε! (ασχετα που μεχρι να ξεπεταχτουν θα μου βγει ο πα....) ωωωωωωωωωωωωωωωχ!!!!!

 

γερο να ειναι το μωρακι σου, τα υπόλοιπα ερχονται....:-)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Δεν τα καταφέρνω ακόμα.Από Ιούνη αρχίζουν οι διπλοβάρδιες :D

 

οποτε παμε όλες πακετο...

εσυ ιούνιο:-P

εγω αυγουστο:-P

και το emaki σεπτεμβριο:-P

 

αφηστε κορίτσια, ακόμα δεν μπορω να το πιστεψω, αρχες Ιουλιου θα σβήνει το μανάρι μου το πρωτο του κεράκι και μετά απο ένα μήνα θα εχει αδερφάκι(αδερφούλα)......:-D

Link to comment
Share on other sites

και εγω εμεινα απο το ΠΟΥΘΕΝΑ εγκυος στο δευτερο όταν το πρωτο ήταν 6 μηνων. Το εμαθα βεβαια μετα πο δυο μηνες, αφου το μονο που δε φανταζομουνα ήταν οτι ημουν εγκυος. Μετα απο μια εγκυμοσυνη στο κρεβατι , το μονο που δεν ηθελα ηταν μια δευτερη εγκυμοσυνη. Όταν ομως το ειδαμε στο υπερηχο τρελαθηκαμε απο τη χαρα μας. Στην αρχη ηταν δυσκολα γιατι και στη δευτερη εγκυμοσυνη ημουν σχεδον κρεβατι. Τωρα 16 μηνες μετα τη δευτερη γεννα ειναι ολα ΤΕΛΕΙΑ !!! Εχουν ξεπεταχτει και εμεις ευχαριστουμε το ΘΕΟ πυ μας εστειλε τη μπουμπουκα μας τοσο γρηγορα. Και τα δυο με καισαρική τα γεννησα.

 

Καλή συνεχεια

 

Να χαιρεσαι τα παιδάκια σου!!!!!:P

Να,, απορρία, το μεγάλο σου, πως τα πηρε?Με αγχώνει πολυ αυτο το θέμα, ο μικρος ειναι το αυτοκκολητάκι μου και δεν ξερω, με ψιλοφοβήζει το τι θα γινει.....:oops:

Link to comment
Share on other sites

εκανα τεστ και βγηκε αρνητικο περιοδος ομως ακομη αφαντη...το αποδιδω στουσ βραδυνους θηλασμους....δε ξερω ειχε καμια απο εσας παρομοια περιπτωση να ερθει περιοδος ,να ερχεται για 3 μηνες οχι βεβαια στα8ερα διλ ανα 28 μερες και μετα να κποει παλι???? να πω οτι μου ηρ8ε μετα τη γεννα στους 3 μηνες με αποκλειστικο θηλασμο οπως και στη πρωτη μου εκγυμοσυνη...οσο για τις επαφες "προσεχω"...:rolleyes::confused::rolleyes::confused:

 

επιτελους μου ηρθε!!!!πφφφφφφφφφφ αντε μπας και ξεπρηστω λιγο......:evil::rolleyes::lol::lol:

1kOup2.pngTxJmp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια...

Είμαι νέα μαμα ενος μπέμπη 2 μηνών και 2 εβδομαδων!! την Τσικνοπέμπτη που μας πέρασε είπαμε να το ''γιορτάσουμε'' με τον αντρα μου και επιχειρήσαμε να κάνουμε έρωτα.. Ελα όμως που έσπασε το προφυλακτικό.. Εγώ τρελάθηκα μιας και ξέρω πως παρότι θηλάζω αποκλειστικά δεν είναι δύσκολο να ξαναμέινω έγκυος. Πηρα το γυναικολόγο μου και μου απαγόρευσε να πάρω το χάπι της επόμενης μέρας γιατι αφενος θα έκανα μεγάλη αιμορραγία και αφετερου θα έκανε κακό στο μπέμπη.. μου είπε οτι είναι ελάχιστες οι πιθανότητες αλλα διαβάζοντας αυτά που γράφετε έχω πανικοβληθει!!!

Μου είπε να περάσουν 3 εβδομάδες και να κάνω τεστ επειτα... Κοντεύω να τρελαθώ!! Εχει καμία ανάλογη εμπειρία? μα καλά τόσο εύκολο είναι πια? Άλλοι προσπαθούν χρόνια...... :-(:-(:-(

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Γεια σας κ παλι κοριτσια!!!! Τελικα ο καθε γιατρος λεει τα δικα τ!!!!! Οταν εμαθα οτι ειμαι παλι εγκυοσ πηγα οχι σ'έναν αλλα σε 2 γιατρους παρακαλω!!!Πρωτα εδω στο μεσολογγι κ μετα στον γιατρο μ στην αθηνα κ μ ειπαν κ οι 2 πως ολα ειναι οκ κ η τομη εχει κλεισει κ πως κ η μητρα στο σημειο της τομης ειναι καλη σε παχος!!Τωρα π αλλαξα γιατρο μ ειπε πως δεν επρεπε να το ειχα κρατησει, πως πρεπει να περιφερομαι απο κρεβατι σε καναπε κ παλι πισω,πως ειναι πολυ επικινδυνο κ για μενα κ κατι τετοια κουλα!!!!ειναι δυνατον??????κ ολα αυτα χωρις μετρηση της μητρας στην τομη παρακαλω!τι να πω???

MUI0p3.png36oFp3.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γεια σας κ παλι κοριτσια!!!! Τελικα ο καθε γιατρος λεει τα δικα τ!!!!! Οταν εμαθα οτι ειμαι παλι εγκυοσ πηγα οχι σ'έναν αλλα σε 2 γιατρους παρακαλω!!!Πρωτα εδω στο μεσολογγι κ μετα στον γιατρο μ στην αθηνα κ μ ειπαν κ οι 2 πως ολα ειναι οκ κ η τομη εχει κλεισει κ πως κ η μητρα στο σημειο της τομης ειναι καλη σε παχος!!Τωρα π αλλαξα γιατρο μ ειπε πως δεν επρεπε να το ειχα κρατησει, πως πρεπει να περιφερομαι απο κρεβατι σε καναπε κ παλι πισω,πως ειναι πολυ επικινδυνο κ για μενα κ κατι τετοια κουλα!!!!ειναι δυνατον??????κ ολα αυτα χωρις μετρηση της μητρας στην τομη παρακαλω!τι να πω???

 

 

Γειά σου emaki!!!Οπως είπες, κουλά, άσε υπάρχουν γιατροι που είναι μεσα στην αρνητικότητα με το παραμικρό.Τα θεορω υπερβολές όλα αυτά που σου είπε.Και μένα με είδαν 2 γιατροι και το μόνο που είπαν, ότι θα θέλει προσοχή στις τελευταιες εβδομάδες, πριαν καν να με δουν και μετά απο εξέταση, απλά μου εξηγησαν το πως θα λειτουργώ σε περίπτωση που θα εχω κάποιες ενοχλήσεις.Αλλωστε για αυτό θα παμε να γεννησουμε πιο νωρις για να αποφύγουμε τυχον επιπλοκές!

Ολα καλά θα πάνε, μη μασας , αν θέλεις πάνε σε έναν γιατρό ακόμα για να σου φύγει εστω και η παραμικρή αμφιβολία, που δεν χρειάζεται να εχεις και προχώρα δυναμικά!!!!!!!

σε λίγους μήνες θα κρατάς στα χερια σου τον κορίτσαρο, θα σκεφτεσαι τον μα...... που σου είπε όλες αυτές τις μα..... και θα γελάς θρυαμβευτικά!:lol:

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κορίτσια...

Είμαι νέα μαμα ενος μπέμπη 2 μηνών και 2 εβδομαδων!! την Τσικνοπέμπτη που μας πέρασε είπαμε να το ''γιορτάσουμε'' με τον αντρα μου και επιχειρήσαμε να κάνουμε έρωτα.. Ελα όμως που έσπασε το προφυλακτικό.. Εγώ τρελάθηκα μιας και ξέρω πως παρότι θηλάζω αποκλειστικά δεν είναι δύσκολο να ξαναμέινω έγκυος. Πηρα το γυναικολόγο μου και μου απαγόρευσε να πάρω το χάπι της επόμενης μέρας γιατι αφενος θα έκανα μεγάλη αιμορραγία και αφετερου θα έκανε κακό στο μπέμπη.. μου είπε οτι είναι ελάχιστες οι πιθανότητες αλλα διαβάζοντας αυτά που γράφετε έχω πανικοβληθει!!!

Μου είπε να περάσουν 3 εβδομάδες και να κάνω τεστ επειτα... Κοντεύω να τρελαθώ!! Εχει καμία ανάλογη εμπειρία? μα καλά τόσο εύκολο είναι πια? Άλλοι προσπαθούν χρόνια...... :-(:-(:-(

 

 

Τι εγινε με το τεστάκι τελικά???????

Περιμενουμε ακόμα νέα....

Μετα απο γέννα, δεν είναι απλά ευκολο, είναι πανευκολο, με την μυρωδιά που λενε.......ξερω, απο πρωτο χέρι ;)

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...