Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ ΕΠΙΠΛΕΟΝ 6ΜΗΝΟ


Recommended Posts

Αυτη η διευκρινιστικη ποτε θα βγει επιτελους?

Θα ξεκαθαρισει το τοπιο?

Γιατι ο καθενας στις υπηρεσιες ερμηνευει οπως θελει, αλλοι κατεβαζουν τηλεφωνα (2105295141), αλλοι ελαφρα τη καρδια λενε οτι δεν δικαιουσαι κλπ

 

kai ego prospatho na paro tlf apo to proi..fantastika oti to proi to katebasan na pioun ton kafe tous all akoma katebasmeno einai!!! kai na fantasteis EMEIS tous plironoume !!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 191
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Καλημέρα σας,

 

Για να καταλάβω.... γνωστή μου από 01/04 βρίσκεται σε ισόχρονη άδεια με μειωμένο ωράριο. Από πότε μπορεί να καταθέσει τα δικαιολογητικά στον ΟΑΕΔ τώρα ή αφού τελειώσει η συγκεκριμένη άδεια?

Link to comment
Share on other sites

γεια σας και απο εμενα!

Λοιπον επειδη στην δουλεια μου εχουν τις ακρες και παιρνουν τηλεφωνα στα υπουργεια και ενημερωνονται γιατι αυτη ειναι και η δουλεια μας και επειδη σημερα το ψαξαμε και για μενα αυτες που ηταν σε λοχει 3/4 την δικαιουνται ουτως η αλλως!Ολες οι υπολοιπες (και εγω μεσα) αν ο εργοδοτης μας συμφωνησει να μας δωσει το μειωμενο σε αδεια τοτε μπορουμε να την παρουμε κανονικα. Εγω τωρα ειμαι με αδεια ανευ αποδοχων και μας ειπαν οτι την δικαιουμαι αν δεχτει ο εργοδοτης μου να κανει αυτην την αδεια σαν αδεια του μειωμενου ωραριου.Οποτε τωρα πρεπει να παρω τηλεφωνο και να κλαφτω το οποιο και σιχαινομαι.Το ανεβαλλα για αυριο!!!!!Τι να πω θα δουμε!Παντως απο επισημη απαντηση τα ξερω αυτα γιατι στην εταιρια που δουλευω αυτο ειναι ενα κομματι να ερμηνεουν τους νομους και να διευκρινιζουν τα μαυρα σημεια.Ασε που εχουν τις ακρες να μιλανε με ατομα απο τα υπουργεια. Ευχομαι οσες το θελετε και να μπορεσετε να κανετε χρηση της αδειας να μεγαλωσουν και "καημενα παιδακια" της μανας του ιδιωτικου τομέα!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κορίτσια,

καλώς σας βρήκα!!! :D

 

Είμαι τραπεζικός υπάλληλος σε ιδιωτική τράπεζα και απ'όσο διάβασα και ρώτησα στον ΟΑΕΔ δεν δικαιούμαι το επιπλέον 6μηνο επειδή δεν πέρνω το επίδομα τοκετού απο το ΙΚΑ αλλά απο το ταμείο της τράπεζας.

 

Διάβασα παραπάνω κάτι αντίστοιχο για ξενοδοχειακό υπάλληλο.

 

Τελικά αν είναι έτσι μένει πολύς κόσμος εκτός του νέου νόμου ε;;

Ήρθα στον "κόσμο" σας 13/02/2008!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΟΣΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΖΩΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΑΛΕΣΩ ΑΛΛΙΩΣ. ΠΗΓΑ ΠΑΛΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ. ΕΧΟΥΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΙΝΑΚΑ. ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ 12/5/2008 ΗΡΘΕ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΤΙ ΟΣΕΣ ΑΠΟ 3/4/2008 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ Η ΣΕ ΙΣΟΧΡΟΝΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΔΕΙΑ(3 ΜΗΝΕΣ ΕΠΕΞΗΓΗΣΗ) ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ.ΤΗΣ ΕΔΕΙΞΑ ΤΗΝ ΥΠΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΝ ΤΥΠΩΣΑ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ. ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟ ΕΓΓΡΑΦΟ.ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ. ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΛΑ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ. ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΚΕΦΑΛΑΙΟ Γ ΟΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑ ΤΗΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΔΙΕΝΥΑΝ ΣΤΙΣ 3/4/2008 ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ Η ΤΗΝ ΙΣΟΧΡΟΝΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ Η ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΙΧΥΟΥΝ ΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΑ(ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ). ΑΥΤΗ ΔΙΑΒΑΖΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΙΣΟΧΡΟΝΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ (3ΜΗΝΕΣ) ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΣ ΕΛΕΓΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ. ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΦΩΝΑΞΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΟΑΕΔ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΕΜΕΙΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΗΡΑΝ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟΥΣ.

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ. ΤΕΛΙΚΑ ΟΣΟΙ ΔΟΥΛΕΥΟΥΝ ΣΤΟ ΔΗΜΟΣΙΟ ΕΙΝΑΙ ΖΩΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟΥΣ ΑΠΟΚΑΛΕΣΩ ΑΛΛΙΩΣ. ΠΗΓΑ ΠΑΛΙ ΣΗΜΕΡΑ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΚΑΙ ΑΚΟΥΣΑ ΓΙΑ ΜΙΑ ΑΚΟΜΗ ΦΟΡΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΤΗΝ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ. ΕΧΟΥΝ ΜΑΛΙΣΤΑ ΑΝΑΡΤΗΣΕΙ ΤΑ ΧΑΡΤΙΑ ΣΕ ΕΝΑ ΠΙΝΑΚΑ. ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΗΝ ΥΠΑΛΛΗΛΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΟΤΙ 12/5/2008 ΗΡΘΕ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΚΑΙ ΓΡΑΦΕΙ ΑΝΑΛΥΤΙΚΑ ΟΤΙ ΟΣΕΣ ΑΠΟ 3/4/2008 ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΒΡΙΣΚΟΝΤΑΙ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ Η ΣΕ ΙΣΟΧΡΟΝΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΔΕΙΑ(3 ΜΗΝΕΣ ΕΠΕΞΗΓΗΣΗ) ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΚΑΙ ΟΧΙ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΣΕ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ.ΤΗΣ ΕΔΕΙΞΑ ΤΗΝ ΥΠΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΤΗΝ ΤΥΠΩΣΑ ΑΠΟ ΤΟ SITE ΤΟΥ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟΥ. ΑΥΤΗ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ Η ΕΓΚΥΚΛΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΕΠΙΣΗΜΟ ΕΓΓΡΑΦΟ.ΤΗΣ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΜΙΛΗΣΑ ΜΕ ΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΟΤΙ ΤΗ ΔΙΚΑΙΟΥΜΕ. ΤΗΣ ΖΗΤΗΣΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΝΑ ΤΗΝ ΔΙΑΒΑΣΩ ΚΑΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΤΗΛΕΦΩΝΟ ΕΚΕΙΝΗ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΣΤΟ ΥΠΟΥΡΓΕΙΟ ΚΑΙ ΜΟΥ ΛΕΕΙ ΚΑΛΑ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΔΕΝ ΞΕΡΕΤΕ ΝΑ ΔΙΑΒΑΖΕΤΕ. ΔΙΑΒΑΖΟΝΤΑΣ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΕΦΤΑΣΑ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΚΕΦΑΛΑΙΟ Γ ΟΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙ ΓΙΑ ΤΗΣ ΕΡΓΑΖΟΜΕΝΕΣ ΠΟΥ ΔΙΕΝΥΑΝ ΣΤΙΣ 3/4/2008 ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ Η ΤΗΝ ΙΣΟΧΡΟΝΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑΝ Η ΘΑ ΕΠΙΣΤΡΕΨΟΥΝ ΣΤΗΝ ΕΡΓΑΣΙΑ ΤΟΥΣ ΙΧΥΟΥΝ ΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΑ(ΜΕ ΛΙΓΑ ΛΟΓΙΑ ΠΑΙΡΝΩ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ). ΑΥΤΗ ΔΙΑΒΑΖΕ ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΣΗΜΕΙΟ ΙΣΟΧΡΟΝΗ ΠΡΟΣ ΤΟ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ ΑΔΕΙΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΠΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΣΑΣ ΕΙΠΑ ΚΥΡΙΑ ΜΟΥ (3ΜΗΝΕΣ) ΚΑΙ ΓΩ ΤΗΣ ΕΛΕΓΑ ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΠΑΡΑΚΑΤΩ. ΔΕΝ ΕΙΠΕ ΤΙΠΟΤΑ ΠΑΡΑ ΦΩΝΑΞΕ ΜΙΑ ΑΛΛΗ ΤΟ ΔΙΑΒΑΣΕ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΚΑΝΤΕ ΤΗΝ ΑΙΤΗΣΗ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ. ΕΙΜΑΙ ΣΙΓΟΥΡΗ ΟΤΙ ΣΕ ΚΑΝΕΝΑ ΟΑΕΔ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΕΛΙΔΕΣ ΠΑΡΑ ΜΟΝΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ. ΤΟ ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΑΝ ΔΕΝ ΕΠΕΜΕΙΝΑ ΔΕΝ ΘΑ ΕΙΧΑ ΚΑΤΑΦΕΡΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΕΣ ΜΑΝΟΥΛΕΣ ΠΗΡΑΝ ΤΙΣ ΙΔΙΕΣ ΑΠΑΝΤΗΣΕΙΣ ΚΑΙ ΕΜΕΙΝΑΝ ΣΕ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΤΟΥΣ ΕΙΠΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΑ ΠΑΡΟΥΝ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΓΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ ΤΟΥΣ ΜΕ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΤΟΥΣ.

MPEMPHS den katalaba ti enoeis...nomizo exoun dikio se auto pou lene. Esu 03/04 eixes epistrepsei sthn douleia sou me meiomeno orario?? an nai tote den thn dikaiouse. Allios tha mporousan na thn paroun oles oses exoun meiomeno orario gia 30 mhnes!!

Link to comment
Share on other sites

θα σας πω και την δικη μου περιπτωση μηπως και ετσι βοηθηθει καμια κοπελα και μπορεσει και την παρει!Εμενα τελειωσε η αδεια 28/3 και μετα πηρα τηλεφωνο στην δουλεια και συννενοηθηκα να παρω αδεια ανευ οσο χρειαστω και ετσι συμφωνησαμε!Μετα τα περιβοητα νεα πηρα τηλ στην δουλεια και επειδη οπως ειπα παραπανω το ψαχνουμε εκει λογω δουλειας μου παν να παρω ολο τον απριλιο την κανονικη μου αδεια για το 2008 και μετα για μαιο να ζητησω βεβαιωση εργοδοτη για αδεια μητροτητας για τον οαεδ απο το λογιστηριο μας. Και ετσι μαλλον θα την παρω εκτος και αν απο τον ΟΑΕΔ αρχισουν τις βλακειες αλλα δεν υπαρχει περιπτωση να αφησουμε να περασουν κατι τετοιο απτην ασχετοσυνη τους. Τελος ειμαι ενθουσιασμενη που θα κατσω με την μπεμπουλα επιπλεον καιρο και οχι τον ιουλιο που ηταν κανονικα να επιστρεψω. Ευχομαι και αλλα κοριτσια να τα καταφερουν.Βεβαια για καλη μου τυχη τα δεχτηκαν ολα αυτα και απο την εταιρια μου! Κοριτσια μην το αφηνετε παντως εχει παραθυρακια!Οπως ολα στην Ελλαδα.Μπαζουμε απο παντου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

SOPHIA D ΜΑΛΛΟΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΟΤΙ ΕΧΩ ΓΡΑΨΕΙ. ΣΤΗΝ ΔΟΥΛΕΙΑ ΕΠΕΣΤΡΕΨΑ 7/5/2008 ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΠΟΥ ΥΠΟΓΡΑΦΗΚΕ Η ΑΠΟΦΑΣΗ ΚΑΙ ΕΧΩ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙ ΜΕΙΩΜΕΝΟ ΩΡΑΡΙΟ. ΕΧΩ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ ΣΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ. ΣΤΙΣ 3/4/2008 ΠΟΥ ΨΗΦΙΣΤΗΚΕ Ο ΝΟΜΟΣ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΗΜΟΥΝ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ ΟΠΥ ΤΕΛΕΙΩΣΕ 6/5/2008. ΑΠΟ ΤΙΣ 20/3/2008 ΠΟΥ ΣΗΖΗΤΗΘΗΚΕ ΣΤΗ ΒΟΥΛΗ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΤΟ ΘΕΜΑ. ΑΝ ΚΟΙΤΑΞΕΙΣ ΛΙΓΟ ΠΙΟ ΠΙΣΩ ΕΧΩ ΣΤΕΛΕΙ ΤΗΝ ΑΙΟΛΟΓΙΚΗ ΕΚΘΕΣΗ ΚΑΙ ΤΟ ΣΧΕΔΙΟ ΝΟΜΟΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ ΜΗΤΡΟΤΗΤΑΣ.

Link to comment
Share on other sites

Η ELENIK ΕΧΕΙ ΒΑΛΕΙ ΤΗΝ ΥΠΟΥΡΓΙΚΗ ΑΠΟΦΑΣΗ ΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΔΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΠΙΟ ΠΙΣΩ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΕΓΡΑΨΑ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΒΑΣΕΙ ΠΡΟΣΕΧΤΙΚΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΓΙΑ ΑΥΤΕΣ ΠΟΥ ΣΤΙΣ 3/4/2008 ΗΤΑΝ ΣΕ ΑΔΕΙΑ ΛΟΧΕΙΑΣ. ΔΕΣ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ Γ

Link to comment
Share on other sites

an eisoun se adeia loxeias tote thn dikaiouse SIGOURA. Den mporo na katalabo to problima tous sto oaed! Telika thn dextikan thn aithsh sou?? giati kanonika prepei na stamatisis thn ergasia me to pou kaneis thn aithsh. Kai ego se tetoia fasi briskomai..ekana ta xartia mou..pao sthn douleia..kai sto oaed den kseroun na mou poun ti ginete :roll:

Link to comment
Share on other sites

ΜΠΕΣ ΣΤΟ http://WWW.YPAKP.GR ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΑ ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ ΥΠΟΥΡΓΟΥ . ΒΡΕΣ ΤΗΝ ΗΜΕΡΟΜΗΝΙΑ 7/5/2008 ΚΑΙ ΤΥΠΩΣΕ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ. ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ ΣΟΥ ΚΑΙ ΔΕΙΞΕ ΤΟΥΣ ΤΗΝ ΑΠΟΦΑΣΗ . ΑΝ ΣΟΥ ΠΟΥΝ ΔΙΑΦΟΡΑ ΖΗΤΑ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕ ΣΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΣΕΛΙΔΑ ΚΕΦΑΛΑΙΟ Γ. ΝΑ ΕΠΙΜΕΙΝΕΙΣ. ΔΕΝ ΕΧΩ ΚΑΤΑΘΕΣΕΙ ΑΚΟΜΑ ΧΑΡΤΙΑ ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΤΜΗΜΑ ΜΙΣΘΟΔΩΣΙΑΣ ΤΗΣ ΕΤΑΙΡΕΙΑΣ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΑΚΟΜΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ. ΚΑΙΕΠΕΙΔΗ ΕΧΩ ΠΡΟΘΕΣΜΙΑ 60 ΗΜΕΡΕΣ ΑΠΟ ΤΗΝ ΗΜΕΡΑ ΤΗΣ ΔΗΜΟΣΙΕΥΣΗΣ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ ΝΑ ΜΕΙΝΩ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΜΑΙΟΥ ΚΑΙ ΝΑ ΒΓΩ ΑΠΟ 1/6/2008. ΕΧΩ ΚΑΙ ΕΝΑ ΜΗΝΑ ΑΔΕΙΑ ΜΕΤΑ. ΤΟ ΚΑΝΩ ΓΙΑ ΝΑ ΓΥΡΙΣΩ ΤΟ ΓΕΝΑΡΗ ΓΙΑΤΙ Ο ΔΕΚΕΜΒΡΙΟΣ ΣΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΜΠΙΠ ΜΠΙΠ. ΕΝΩ Ο ΜΑΙΟΣ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΧΑΛΑΡΟΣ. ΤΗΝ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΤΟΥ ΜΑΙΟΥ ΘΑ ΜΙΛΗΣΩ ΜΕ ΤΟ ΛΟΓΙΣΤΗΡΙΟ. ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΜΟΥ ΤΟΝ ΕΧΩ ΕΝΗΜΕΡΩΣΕΙ.

Link to comment
Share on other sites

ΟΣΕΣ ΔΙΑΒΑΣΕΤΕ ΤΟ ΜΗΝΥΜΑ ΜΟΥ ΠΙΟ ΠΑΝΩ ΚΑΙ ΠΗΓΑΙΝΕΤΕ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ. ΝΑ ΤΟΥΣ ΛΕΤΕ ΓΙΑ ΤΟ ΚΕΦΑΛΑΙΟ Γ ΓΙΑΤΙ ΣΙΓΟΥΡΑ ΣΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ ΠΟΥ ΕΧΟΥΝ ΔΕΝ ΤΟ ΕΧΟΥΝ ΠΡΟΣΕΞΕΙ ΚΑΙ ΕΙΝΑΙ ΚΡΙΜΑ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΟΥΝ ΜΗΤΕΡΕΣ ΚΑΙ ΝΑ ΦΕΥΓΟΥΝ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΜΕΝΕΣ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟΥΣ ΛΕΝΕ ΟΤΙ ΔΕΝ ΔΙΚΑΙΟΥΝΤΑΙ ΤΗΝ ΑΔΕΙΑ. ΚΑΠΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΗΔΗ ΕΝΗΜΕΡΩΜΕΝΕΣ ΑΛΛΕΣ ΟΜΩΣ ΟΤΙ ΕΧΟΥΝ ΑΚΟΥΣΕΙ ΑΠΟ ΔΩ ΚΑΙ ΑΠΟ ΚΕΙ.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΜΠΕΜΠΗ να κάνεις οπωσδήποτε την αίτηση και αν στην απορρίψουν (υπεύθυνος είναι ο προϊστάμενος για να κρίνει αν δικαιούσαι ή όχι) να καταφύγεις στην περίπτωση που λέει η απόφαση για τις ενστάσεις.

g4BDp3.pngyCdLp3.png
Link to comment
Share on other sites

ΜΟΛΙΣ ΜΠΗΚΑ ΣΤΟ SITE ΤΟΥ ΟΑΕΔ. ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΤΟ ΔΙΟΡΘΩΣΑΝ. ΕΒΑΛΑΝ ΤΗΝ ΕΓΚΥΚΛΙΟ. ΤΟ ΣΩΣΤΟ ΧΑΡΤΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΓΙΑ ΜΑΣ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΣΤΟ ΜΕΤΑΒΑΤΙΚΟ ΣΤΑΔΙΟ ΚΑΙ ΑΠΑΝΤΑΝΕ ΚΑΙ ΣΕ ΕΡΩΤΗΣΕΙΣ. ΠΡΟΦΑΝΩΣ ΠΗΡΑΝ ΠΟΛΛΕΣ ΤΗΛΕΦΩΝΟ. ΜΠΡΑΒΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ

Link to comment
Share on other sites

εγω γεννησα στις 15/11/2007 και ημουν σε αδεια κυησης μονο για ενα μηνα γιατι ειχα ΠΗΤ 12/12/2007(γεννησα προωρα), μετα πηρα 3 μηνες αδεια λοχειας, ενα μηνα αδεια ετησια και απο 29/03/2008 ειμαι στο 9μηνο αντι μειωμενου ωραριου.

δικαιουμε και το εξαμηνο ? ξέρω οτι θα κατσω αρκετο καιρο αλλα αν μπορουσα να μεινω εξι μηνες παραπανω με το μωρακι μου θα ηταν τελειο..... οποιος μπορει ας μου απαντησει :):):)

Link to comment
Share on other sites

ΤΑ ΕΧΕΙ ΣΤΟ SITE ΤΟΥ ΟΑΕΔ. ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΔΗΛΩΣΗ- ΑΝΤΙΓΡΑΦΟ ΑΠΟ ΤΟ ΙΚΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙΣ ΠΑΡΕΙ ΕΠΙΔΟΜΑ ΛΟΧΕΙΑΣ- ΒΕΒΑΙΩΣΗ ΕΡΓΟΔΟΤΗ ΚΑΙ ΕΝΣΥΜΑ 2007 ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ. ΕΧΕΤΕ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΒΕΒΑΙΩΣΟΥΝ ΤΟ ΑΦΜ ΚΑΙ ΤΟ ΒΙΒΛΙΑΡΙΟ ΥΓΕΙΑΣ. ΣΟΥ ΔΙΝΟΥΝ ΚΑΙ ΧΑΡΤΙ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΙΣ ΛΟΓΑΡΙΣΜΟ ΣΤΗΝ ΕΘΝΙΚΗ. ΣΤΟ ΧΑΡΤΙ ΑΥΤΟ ΓΡΑΦΕΙ ΑΡΙΘΜΟ ΜΗΤΡΩΟΥ ΙΚΑ. ΠΡΟΣΟΧΗ ΘΕΛΕΙ ΜΑΖΙ ΚΑΙ ΤΟ ΕΚΚΑΘΑΡΙΣΤΙΚΟ ΓΙΑ ΝΑ ΑΝΟΙΞΕΤΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ. ΔΕΝ ΤΟ ΛΕΝΕ ΣΤΟΝ ΟΑΕΔ.

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια για να είστε ενήμερες, σήμερα μιλούσε ο διοικητής του ΙΚΑ σε μια εκπομπή στην ΕΡΤ-3, όπου έλεγε οτι με τις κρατήσεις το ποσό που θα δίδεται στις μητέρες είναι 580 ? και όχι 681 ? που λένε

 

Αυτά τα 580ευρώ είναι ίδια για όλους ή εξαρτώνται από το μισθό? Ο ΟΑΕΔ συμπληρώνει κάποιο ποσό όπως με την άδεια κυοφορίας και λοχείας?

Link to comment
Share on other sites

ο βασικος μισθος θα ειναι, 680 μεικτα δηλαδη αλλα εγω ακουσα στον Αυτια οτι σ'αυτα θα προστεθουν κι οτι επιδοματα παιρναμε απο τη δουλεια μας..

 

ελπιζω να ειναι αληθεια και να ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

πήρα τηλέφωνο στον οαεδ και μου είπαν πως μόνο αν αντι μειωμένου ωραριου παίρνεις 3 1/2 μήνες άδεια δικαιούσε το εξάμηνο ,αν τώρα αντι μειωμενου ωραρίου παίρνεις παραπάνω άδεια(συνήθως 9μήνο) δε το δικαιούσε.

αυτό το αναφέρει κάπου η εγκύκλιος γιατι δε εμπόρεσα να το βρω....

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...