Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

βαφτιση σε ροζ-καφε


mama xrysa

Recommended Posts

Αν έβαζες το ροζ από κάτω και από πάνω το καφέ,ώστε να κάνει αντίθεση με τον ροζ στολισμό??Έτσι όπως το βλέπω υπερισχύει το ροζ και το καφέ χάνεται,γι'αυτό δεν σου χτυπάει καλά στο μάτι.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 262
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Χριστίνα αν βάλει το καφέ από πάνω το αποτέλεσμα θα είναι πολύ σκουρόχρωμο και μουντό.

Νομίζω ότι το καφέ στρωμένο κάτω από όλη την επιφάνεια του τραπεζιού χαλάει το ροζάκι.

Συμφωνώ με την λύση που προτείνει η Αγγελούδια;)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να προσθέσω ότι το ύφασμα επάνω στο τραπέζι το έχεις βάλει με πάρα πολλά λούκια και πολύ ανακατεμένο...κάντο λίγο πιο ίσιο με ζάρες τοπικά και όχι παντού.

Link to comment
Share on other sites

Χριστίνα αν βάλει το καφέ από πάνω το αποτέλεσμα θα είναι πολύ σκουρόχρωμο και μουντό.

 

Το καφέ δεν θα είναι απλωμένο παντού,αλλά σε σημεία,ίσα ίσα για να τονίσει λίγο το σύνολο.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εγώ προτιμώ το καφέ να έιναι πιο έντονο και το ροζ η πινελιά.Δοκιμασε τα δύο ράνερ τα καφέ να τα ανεβασεις πάνω από τη ροζ γάζα (και το μεσαιο αστο κατω από τη γάζα) και ουσιαστικα να πιανουν τις γωνίες του τραπεζιου και να σέρνονται κατω με κομπους. Το ροζ σουρωσε το και περασε το αναμεσα απο τις γάζες.Η γάζα όσο λιγοτερο απλωτή έιναι τόσο πιο πλούσια φαίνεται. Αυτό που δεν μου αρέσει είναι ότι ξεχειλίζει η γάζα από το τραπέζι.Επίσης αν βάλεις τα ζαχαρωτά θα αλλάξει όψη και να ξέρεις ότι δεν θα είναι και τόσο μεγάλη η επιφάνεια που θα τα βάλεις όσο η τραπεζαρία σου.Στις γυάλες που θα βάλεις ρόζ ζαχαρωτά θα τις βάλεις πάνω στις καφέ γάζες και εκεί που θα βάλεις καφέ κεράσματα να τα βάλεις σε ροζ γάζα για να κάνουν αντίθεση.Αν τα έχεις όλα ροζ τα ζαχαρωτά μπορείς να βάλεις καφέ χαρτι αφής από κατω.

Link to comment
Share on other sites

ουφ!με μπερδεψατε!λοιπόν στην τραπεζαρια μου το ασπρο τραπεζομαντηλο ειναι μετρημενο με τα μετρα του τραπεζιου.Απλά εδω ειναι μεγαλυτερο το φαρδος κατα 30 πόντους αλλα το κόβω ουτως η αλλως απο πίσω αν δειτε στις σωστες διαστασεις.ΠΑω να κανω δυο τρεις δοκιμες και επανερχομαι με φωτο!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

p1010105g.jpg

στο πίσω μερος που φαινεται το καφε στην ουσια θα τελειωνει το τραπέζι(το δικό μου ειναι 30 πόντους πιο φαρδυ απο αυτό του μαγαζιού.

δεν ξερω αν φαινεται, ειναι τα τρια υφασματα σε εναν κόμπο.δεν μου αρεσει πολύ όμως.

Αυτό μου αρεσει περισσότερο

p1010106ay.jpg

p1010108ko.jpg

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

στο πίσω μερος που φαινεται το καφε στην ουσια θα τελειωνει το τραπέζι(το δικό μου ειναι 30 πόντους πιο φαρδυ απο αυτό του μαγαζιού.

δεν ξερω αν φαινεται, ειναι τα τρια υφασματα σε εναν κόμπο.δεν μου αρεσει πολύ όμως.

Αυτό μου αρεσει περισσότερο

p1010106ay.jpg

p1010108ko.jpg

Πολύ καλύτερα!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Γεια! Η δικιά μου άποψη είναι να διώξεις τελείως το λευκό τραπεζομάντηλο κ να απλώσεις σε όλο το τραπέζι το καφέ με σούρες (μπόλικο ύφασμα) το οποίο να πέφτει πλούσιο στο δάπεδο. Το κλουβί που έχεις στην γωνία να το βάλεις πάνω σ ένα κουτί ώστε να πάρει ύψος (γιατί το καλύπτουν οι γυάλες) κ από μέσα να φεύγει το ροζ ύφασμα το οποίο θα καλύπτει την επιφάνεια του τραπεζιού κ να καταλήγει μ ένα κόμπο στο δάπεδο( γωνία τραπεζιού). Τις ψηλές γυάλες πρέπει να τις βάλει πίσω κ μπροστά τις κοντές ώστε να φαίνονται τα γλυκίσματα που θα έχεις. Το σιδερένιο σταντ θα βάλεις χωνάκια με ζαχαρωτά? αν ναι πρέπει να το βάλεις στην άλλη γωνία γιατί θα έχει πολύ όγκο και θα καλύπτει τις γυάλες .Πιστεύω να σε βοήθησα :rolleyes:

Υ.Γ. Το καφέ ύφασμα πρέπει να καλύπτει κ τις 4 πλευρές του τραπεζιού

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν σε βοηθάει αυτή η φωτό που έιχα κάνει σε ενα στολισμό

http://2.bp.blogspot.com/--eHnksR1wxg/Tb2wgGl-OiI/AAAAAAAADyo/CLO_9a59pMM/s1600/CIMG2041.JPG

http://1.bp.blogspot.com/-j-xf_ZKCPFQ/Tb2xMaRiw2I/AAAAAAAADyw/Uils1E09epI/s1600/CIMG2044.JPG

καπως έτσι εννοουσα εγώ

Link to comment
Share on other sites

Για το άσπρο τραπεζομάντηλο συμφωνώ και εγώ.Δεν ξέρω αν θα το έχεις και στον στολισμό εκεί,αλλά στην φωτό αποπροσανατολίζει.Πιστεύω ότι αν το βγάλεις,θα καταλήξουμε καλύτερα στο πώς πρέπει να μπουν τα υφάσματα.(Ελπίζω να μην μας βρίζεις που σε βάζουμε να τα φτιάχνεις συνέχεια!:lol:)

Link to comment
Share on other sites

Γεια! Η δικιά μου άποψη είναι να διώξεις τελείως το λευκό τραπεζομάντηλο κ να απλώσεις σε όλο το τραπέζι το καφέ με σούρες (μπόλικο ύφασμα) το οποίο να πέφτει πλούσιο στο δάπεδο. Το κλουβί που έχεις στην γωνία να το βάλεις πάνω σ ένα κουτί ώστε να πάρει ύψος (γιατί το καλύπτουν οι γυάλες) κ από μέσα να φεύγει το ροζ ύφασμα το οποίο θα καλύπτει την επιφάνεια του τραπεζιού κ να καταλήγει μ ένα κόμπο στο δάπεδο( γωνία τραπεζιού). Τις ψηλές γυάλες πρέπει να τις βάλει πίσω κ μπροστά τις κοντές ώστε να φαίνονται τα γλυκίσματα που θα έχεις. Το σιδερένιο σταντ θα βάλεις χωνάκια με ζαχαρωτά? αν ναι πρέπει να το βάλεις στην άλλη γωνία γιατί θα έχει πολύ όγκο και θα καλύπτει τις γυάλες .Πιστεύω να σε βοήθησα :rolleyes:

 

Υ.Γ. Το καφέ ύφασμα πρέπει να καλύπτει κ τις 4 πλευρές του τραπεζιού

 

Mαλλον το ασπρο τραπεζομαντηλο με χαλάει και μενα!Το κλουβι ειναι ηδη σε υψος, αλλα ισως δεν φαινεται καλα.Στο σιδερένιο σταντ θα μπουν cupcakes.Το καφε υφασμα ετσι θα το βαλω απλά δεν με βοηθαει το μεγεθος του δικού μου τραπεζιού να μπει με τον τροπο που θελω.

 

Δεν ξέρω αν σε βοηθάει αυτή η φωτό που έιχα κάνει σε ενα στολισμό

http://2.bp.blogspot.com/--eHnksR1wxg/Tb2wgGl-OiI/AAAAAAAADyo/CLO_9a59pMM/s1600/CIMG2041.JPG

http://1.bp.blogspot.com/-j-xf_ZKCPFQ/Tb2xMaRiw2I/AAAAAAAADyw/Uils1E09epI/s1600/CIMG2044.JPG

καπως έτσι εννοουσα εγώ

 

Πενυ οπως ειπα ετσι θα το κανω απλά στην μια πλευρα δεν θα με βοηθησει το μεγεθος.Γιατι στην ουσια το τραπέζι εκει ειναι πολύ μεγαλύτερο.

 

Ουφ!παω για δοκιμη νουμερο τρια και επανερχομαι!

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Xωρίς το λευκό τραπεζομάντηλο δείχνει εντελώς διαφορετικό!Τώρα,για τα λευκά τραπέζια που λες,πιστεύω ότι θα καλυφθούν αρκετά από τα υφάσματα και δεν θα πολυφαίνεται το άσπρο.

Link to comment
Share on other sites

p1010111mf.jpgp1010109pj.jpg

 

 

p1010110o.jpg

 

Απλά τωρα ειδα οτι τα τραπεζια στο μαγαζι ειναι λευκά, οπότε ισως η φωτο αποπροσανατολίσει

 

Θα μ'αρεσε όπως είπε & η Aggeloudia το καφέ στην μία μεριά και το ρόζ να απλώνεται στο υπόλοιπο. Τώρα που το βλέπω ξέρεις τι λείπει??? Μια τούρτα! Έτσι σε ρόζ-καφέ εντυπωσιακή και ρομαντική, κάτι σαν αυτή! Carousel fondant cake

http://www.google.gr/imgres?imgurl=http://farm6.static.flickr.com/5207/5210634832_2f334b9664.jpg&imgrefurl=http://www.flickr.com/photos/leoni1972/5210634832/&usg=__RT8OTZFErDN7VpX8ZjTp0XJovvo=&h=500&w=375&sz=119&hl=el&start=0&zoom=1&tbnid=ekL5Dxzg1kBI7M:&tbnh=150&tbnw=108&ei=qi72TY7YNM6WOuzPgJUH&prev=/search%3Fq%3Dpink%2Bbrown%2Bcastle%2Bcake%26um%3D1%26hl%3Del%26biw%3D1440%26bih%3D748%26tbm%3Disch&um=1&itbs=1&iact=rc&dur=558&page=1&ndsp=32&ved=1t:429,r:5,s:0&tx=71&ty=114&biw=1440&bih=748 ΟΝΕΙΡΕΜΕΝΗ!!!! Νομίζω οτι σου ταιριάζει πολύ στο όλο παραμυθένι στύλ και ατμόσφαιρα! Σίγουρα προλαβαίνεις να βρεις κάποιον να στην φτιάξει! Από ότι έχω δει υλοποιείς ΑΨΟΓΑ τις ιδέες και τις οδηγίες και είμαι σίγουρη οτι θα σου αρέσει η ιδέα μου! Αχ θαναι ότι πρέπει! Και σίγουρα θα εντυπωσιαστούν όλοι !!! Με το καλό Χρύσα μου!!!!!!!

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Bαπτιστηκαμε και εμεις λοιπόν!!!Ολα κύλησαν πολύ όμορφα!!Ιδου και καποιες φωτο:

22415565.jpg

 

51300068.jpg

οι μπομπονιερες μας

 

39312446.jpg

τα βαπτιστικα μας

 

 

 

24330291.jpg

 

47906808.jpg

το τραπέζι

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

42120159.jpg

dsc2250a.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

 

Uploaded with ImageShack.us

 

95985113.jpg

ο μπουφες με τα κερασματα και το βιβλίο ευχων

20358023.jpg

Uploaded with ImageShack.us

η καταπληκτική τουρτα μας

dsc2251j.jpg

Uploaded with ImageShack.us

το απίθανο βιβλίο των ευχων μας

dsc2269.jpg

Uploaded with ImageShack.us

και τα κεκακια μου!!!

 

εντιτ:

000zn.jpg

Uploaded with ImageShack.us

 

τα καλάθια υποδοχης των καλεσμενων μας

cceXp3.png

pcTFp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...