ev@ki

ανεπαρκεια τραχηλου τι γινεται?

Recommended Posts

@Afroditi95 ότι μια του βγαίνει αυτή η μέτρηση μια η άλλη γιατί όταν πιεζόταν ο τράχηλος απτό εργαλείο το υπερηχογραφικό έβγαινε αλλη μέτρηση. Ναι και μένα τον είδε και με το μάτι για το αν είναι κλειστός.το μαξιλάρι της εγκυμοσύνης με βοηθάει πολύ στην ξεκούραση και στον ύπνο. Τώρα πήρα κάτι αιματολογικές και είμαι στα κάρβουνα γιατί είναι ανεβασμένη μια CRP πρωτεϊνη και η TSH του θυρεοειδούς μου αλλά ούτως η άλλως έχω και ενδοκρινολόγο σήμερα. Για να δούμε..είμαι 26 και 3 ημερών.η ώρα η καλή εύχομαι! Εμείς θα κάνουμε σύμφωνο γιατί δεν το βλέπαμε να μπορώ την ορθοστασία. Στείλε νέα την Πέμπτη να μας πεις πως πήγε!

Διαφημίσεις

@Shakiraki στείλε μας να μας ενημερώσεις για το θέμα το ενδοκρινολογικό. Έχω αν ποτέ θελήσεις μια πολύ καλή ενδοκρινολογο στο Έλενα που πήγαινα γιατι έπαθα πολύ σοβαρό υπερθυροειδισμό στην αρχή της εγκυμοσύνης και αυτη με βοήθησε να τον συνεφέρω (αν και μου πηρε 4 μήνες θεραπείας λόγω του ότι η TSH ήταν 0,01). Αν θελήσεις οποιαδήποτε πληροφορία πες μου! Καλή επιτυχία! Όλα θα πάνε καλά κορίτσι μου! 

• Μου αρέσει 1

@Afroditi95 από αλλού το περίμενα κι από αλλού μου ήρθε τελικά. Κι εμένα στο Έλενα με παρακολουθουν. Μετράω ζάχαρο εδώ και κάποιο καιρό και ήταν ανεβασμένο το πρωίνο βέβαια έτρωγα και γλυκά κλπ και μου είπε αν δε φτιάξει μέχρι Δεύτερα με αυστηρή διατροφη που είπα θα κάνω πάμε για ινσουλίνη. Οπότε από χτες ξεκίνησα αυστηρά και σήμερα οι τιμές ήταν καλές το οποίο είναι ενθαρρυντικό. Για να δούμε πως θα πάει. Για θυρεοειδη μου ανέβασε το χαπι και το παρακολουθούμε έχω γνωστό θέμα απτά 19 μου απλά τώρα με την εγκυμοσύνη θέλει ρύθμιση συνεχώς. Αυτό με την πρωτεϊνη θα ξανακάνω λέω εξέταση το Σάββατο γιατί στο εργαστήριο που πήγα δεν βγάζουν φυσιολογικες τιμές για εγκύους που μου ζήτησε ο γιατρός και θα πάω στη Βιοϊατρική.

On 16/9/2021 at 12:09 ΠΜ, Shakiraki είπε:

@Afroditi95 από αλλού το περίμενα κι από αλλού μου ήρθε τελικά. Κι εμένα στο Έλενα με παρακολουθουν. Μετράω ζάχαρο εδώ και κάποιο καιρό και ήταν ανεβασμένο το πρωίνο βέβαια έτρωγα και γλυκά κλπ και μου είπε αν δε φτιάξει μέχρι Δεύτερα με αυστηρή διατροφη που είπα θα κάνω πάμε για ινσουλίνη. Οπότε από χτες ξεκίνησα αυστηρά και σήμερα οι τιμές ήταν καλές το οποίο είναι ενθαρρυντικό. Για να δούμε πως θα πάει. Για θυρεοειδη μου ανέβασε το χαπι και το παρακολουθούμε έχω γνωστό θέμα απτά 19 μου απλά τώρα με την εγκυμοσύνη θέλει ρύθμιση συνεχώς. Αυτό με την πρωτεϊνη θα ξανακάνω λέω εξέταση το Σάββατο γιατί στο εργαστήριο που πήγα δεν βγάζουν φυσιολογικες τιμές για εγκύους που μου ζήτησε ο γιατρός και θα πάω στη Βιοϊατρική.

Αχ κι εμένα αγχώθηκα ο γιατρός μου και μου είπε να κάνω καμπύλη αυτή τη βδομάδα που έρχεται για να δούμε πώς πάει γιατί είχα προδιαβήτη. Βέβαια αυτό το μήνα έχω τρελαθεί στα γλυκά που είναι και η μόνη ευχαρίστηση στην ξάπλα μου. Κατά τ άλλα αυτό με την πρωτεΐνη δεν το ξέρω αλλά πολλές φορές σε κάποιες εξετάσεις οι τιμές δεν έγκυρες. Σε άλλα νέα, χθες παντρεύτηκα και η κούραση μου σήμερα δεν περιγράφεται! Κάποια στιγμή στο μυστήριο απλά έβγαλα τα παπούτσια και χόρεψα τον Ησαΐα ξυπόλητη. Άσε που έτρεχαν ιδρωτες στα πόδια μου και νόμιζα ότι έσπασαν τα νερά και φρίκαρα μεχρι να πάω στο μπάνιο. Εύχομαι όντως να μην ήταν αμνιακό. Όλο άγχη χαχα! Τώρα επιστροφή στην ολική ξάπλα μεχει νεοτέρας! Προχθές που πήγα για μέτρηση τραχήλου, ήμουν σταθερή στο 27 όπως δύο βδομάδες πριν. Γι αυτό μου είπε σε 4 εβδομάδες να με ξαναδεί (πολύ μακριά δεν είναι;). Εσυ; ποτέ θα ξαναπάς; Πώς είσαι γενικά;

• Μου αρέσει 1

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα