Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Πότε μάθατε το φύλο του μωρού σας;


Recommended Posts

Στην αυχενική διαφάνεια μας είπε ο γιατρός ότι μάλλον είναι κορίτσι, αλλά όχι σίγουρα. Υπομονή μέχρι την επόμενη εξέταση το πρώτο δεκαήμερο του Ιουνίου, οπότε ίσως και φανεί.

Σας λατρεύω κοριτσάρες μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 343
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

εμένα στην αυχενική είχε κλειστά πόδια, στον επόμενο όμως υπέρηχο 15η εβδομάδα ο γιατρός μας είπε ότι είναι μάλλον κορίτσι, άρχισα να κάνω ροζ όνειρα , τώρα την άλλη εβδομάδα είναι να πάω και λέω, λες να έβγαλε τσουτσού?

Γερό να είναι , κι ας εχει ότι εξάρτημα θέλει :oops:

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

geia sas xana!! molis gyrisame apo diakopes oi treis mas (to zevgos kai to emvryaki!) kai tora pou den eho na skeftomai tis paralies klp ehei kollisei to myalo mou me to fylo tou morou!!

 

eimai stin 17 evdomada kai den xero an mporo na perimeno allon ena mina mehri na kano tin b'epipedou gia na matho!! pestevete pos an ekana enan yperiho tora tha fainotan i einai poly noris...???

 

filakia se oles tis manoules tou kosmou!!

Οσο πιο απλα και πιο ειλικρινα .... σε λατρευω μικρη μου!

Link to comment
Share on other sites

τυχερουλα εκανες και τις διακοπουλες σου εμεις φετος δεν προβλεπονται διακοπες!εμεις μαθαμε οτι θα κανουμε αγορακι στις αρχες του τεταρτου μηνα και ηταν 100% σιγουρο γιατι ετσι οπως καθοταν φαινοταν ολα μας τα προσοντα!!!!!!δεν χρειαστηκε να μου το πει η γιατρος φαινοταν ολοκαθαρα :P:P:P:P

QnFwm8.png

VyFvm8.png

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ! ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ. ΑΠΟ ΟΣΟ ΞΕΡΩ ΠΙΟ ΣΙΓΟΥΡΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΣΤΗΝ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ. ΕΜΕΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΕΙΧΑΝ ΠΕΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΠΡΟΗΓΟΥΜΕΝΟ ΜΗΝΑ ΑΛΛΑ ΟΧΙ ΣΙΓΟΥΡΑ. ΜΟΥ ΕΙΧΕ ΠΕΙ ΑΣΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ Κ ΤΟ Β ΕΠΙΠΕΔΟΥ Κ ΤΟΤΕ ΘΑ ΣΟΥ ΠΩ ΣΙΓΟΥΡΑ. ΠΑΝΤΩΣ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΠΟΥ ΕΙΜΑΣΤΕ ΙΔΙΟΥΣ ΜΗΝΕΣ ΤΟΝ ΕΙΔΕ ΤΟΝ ΑΓΟΡΑΡΟ ΤΗΣ ΑΠΟ ΤΟΝ 4ο. ΕΓΩ ΤΗΝ ΕΙΔΑ ΠΙΟ ΑΡΓΑ. ΜΗΝ ΕΧΕΙΣ ΑΓΧΟΣ ΓΙΑ ΑΥΤΟ ΤΩΡΑ. ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΜΙΑ ΚΑΛΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗ.

xzDLp2.png

fa5gp2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Συνηθως τα αγορια φαινονται στην αυχενικη και τα κοριτσια στην Β' επιπεδου :D

Μην αγχωνεσαι για το φυλο . γερο να ναι καλε :D

Σιγουρα ο γυαλος ειναι στραβος.. δεν εξηγειτε αλλοιως!!

Link to comment
Share on other sites

αν κάνεις τώρα έναν υπέρηχο και έχει και σωστή θέση το μωρούλι τότε σίγουρα θα το δείτε!

εμείς το είδαμε την 16η εβδ. αλλά επειδή ήταν κορίτσι μας είπε πιθανόν κορίτσι !

αν είναι αγόρι θα φανείιιιιι :D

Link to comment
Share on other sites

Η αυχενική διαφάνεια έχει και περιθώρια λάθους. Αν είναι αγόρι όμως φαίνεται ειδάλλως υπομονή μέχρι την Β' επιπέδου. Εμείς το μάθαμε στην 14 εβδομάδα... ΑΓΟΡΑΡΟΣ!

Link to comment
Share on other sites

Στην αυχενική μας είπαν μοιάζει με αγόρι, 10 μέρες μετά μας το είπε και η γυναικολόγος στον απλό υπέρηχο αλλά 100% σιγουρεύει στην Β' επιπέδου. Στη φίλη μου λέγανε επίσης το ίδιο στην αρχή και τελικά στην Β' είδαν ότι ειναι κορίτσι οπότε μην το δέσεις και κόμπο :)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εμένα μου το είπαν στο β' επιπέδου, αλλά ο γιατρός είπε ότι το είχε δει από πριν και δεν μου το έλεγε. Σε 2 φίλες μου όμως τους το είπαν στην αυχενική διαφάνεια.

Link to comment
Share on other sites

Εμάς μας είπε ο γιατρός στην αυχενική διαφάνεια (12η βδομάδα) ότι μάλλον είναι κορίτσι αλλά όχι σίγουρα. Μέχρι την 21η βδομάδα που έκανα το β' επιπέδου και μας είπε 100% ότι είναι κορίτσι είχα κάνει άλλους δύο απλούς υπέρρηχους όπου μας λέγανε μάλλον κορίτσι. Πιστεύω ότι στη 17η βδομάδα το βλέπεις, αρκεί βέβαια να βοηθάει και το μωρό!!!

Σας λατρεύω κοριτσάρες μου!

Link to comment
Share on other sites

Εμεις πηγαμε στην 16η εβδομαδα απλα για να το δουμε και μας ειπε οτι μαλλον ειναι κοριτσι. Οταν κοιταξα τον υπερηχο οντως φαινοταν περισσοτερο σαν κοριτσι γιατι ειχε δυο γραμμουλες αναμεσα στα ποδαρακια της. Στην Β' επιπεδου μας ειπαν οτι ειναι κοριτσακι :D

binvp2.png ZVLBp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλημέρα,

χτες πήγα για την προγραμματισμένη επίσκεψη μου στη γιατρό μου έχοντας τη συνηθισμένη αγωνία να είναι όλα κλά και κατά δεύτερον να μάθω το φύλο του παιδιού. Ευτυχώς όλα πάνε μια χαρά αλλά το μικρούλι μας μας κρύβεται συνέχεια, χτες ήταν μπρούμυτα και δεν μπορούσαμε να δούμε το φύλο. Θα περιμένουμε τέλη Οκτώβρη στη Β επιπέδου. Εσείς πότε μάθατε το φύλο του παιδιού σας; Ήταν όντως αυτό που σας είπαν αρχικά ή άλλαξε στην πορεία γιατί εμάς τη μια φορά μας λένε με επιφύλαξη κορίτσι την άλλη αγόρι.

:)

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Η Β επιπέδου είναι η πιό αξιόπιστη. Στην κόρη μου, στον 3ο μου είπαν κορίτσι στον 4ο μου είπαν αγόρι και στην β επιπέδου μου είπε με σιγουριά ο γιατρός οτι είναι κορίτσι που ήταν και το σωστό.

Και τώρα ρωτάω αλλά πριν κάνω την β επιπέδου δεν θεωρώ τίποτα σίγουρο.

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου Αγλαϊα! Εγώ το έμαθα την 17ηεβδομάδα στον προγραμματισμένο υπέρηχο με το γυναικολόγο αλλά μας το είπε με επιφύλαξη γιατί η μπουμπού ήταν πολύ κινητική και δεν καθόταν σε ησυχία. Στη β'επιπέδου την 21η εβδομαδα επιβεβαιώθηκε. Ε δεν πιστευω στο τέλος να έχουμε καμία έκπληξη...... :shock::shock::shock: Η β'επιπέδου ειναι αξιόπιστος υπέρηχος....όχι τίποτα άλλο με είχαν φάει οι περισσότεροι ότι ηταν αγόρι λόγω μυτερής λέει κοιλιάς (εμένα πάλι στρογγυλή μου φαινόταν εξ'αρχής)

Γερό να ναι και ότι να ναι.. μην ανησυχείς αργά ή γρήγορα θα φανεί πόσο πια θα κρύβεται;;; :wink: :wink: :wink:

 

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα από την αυχενική μου είπαν οτι έχω αγόρι, και απο κει κι έπειτα σε κάθε μηνιαίο υπέρηχο το επιβεβαιώναμε με το γιατρό.

Δεν έχανε ευκαιρία ο μπέμπης να μας δείχνει τα κάλη του... και ακόμα δηλαδή :!: "Προικισμένο παιδί" μας λένε αστειευόμενοι...και νάσου καμάρι ο μπαμπάς :!:

 

.png

Link to comment
Share on other sites

Στην κόρη μου είδαμε το φύλο της στο doppler .. ! είχε τέτοια θέση που με τα χεράκια της έκρυβε τη φύση της. Σεμνό κορίτσι!! :P:P

Τώρα που είμαι έγκυος στο γιό μου το μάθαμε όταν πήγα να κάνω άμνιο στην 20η εβδομάδα .. πάλι καλα :P:P

Θεοδώρα : 31/03/2006 , Νικόλας : 25/11/2008

All I ever wanted..All I ever needed is here in my arms!!

 

Thank you Roger Waters for bringing this AMAZING show in Greece .. Ευχαριστούμε !!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...
  • 2 months later...

θα ηθελα να ρωτησω ακουω απο πολλες μανουλες πως στην εξεταση της αυχενικης διαφανιας μπορει ο γιατρος να εντοπισει και το φυλλο του παιδιου!! βρισκομαι στην 12η εβδομαδα και μεθαυριο θα κανω την αυχενικη ! σκεφτομαι πως αν μου πει ο γιατρος μου τι φυλλο εχει το μωρακι εγω θα τρεξω αμεσως για τα μωρουδιακα οπως θα εκανε η καθε μια μαμα στην θεση μου! κ αν κανει λαθος ο γιατρος??? :shock: υπαρχει καμια που να της εδειξε το φυλλο στην αυχενικη και να ηταν αξιοπιστο??ευχαριστω για τον χρονο σας! φιλια σε ολες!

line_m121_beg_40_time_1250136000_text_ef20e3e9efeae1f220eceff520e5e9ede1e9.gif
Link to comment
Share on other sites

Εμένα μου είχε πει κατά 80% ότι θα ήταν κοριτσάκι αλλά δεν μου το έδενε και κόμπο! Ο Παρτίδας στο Ιασώ μου έκανε τους υπερήχους!

Θα σου ξαναπώ μου είπε στην Β' επιπέδου!

Είχε δίκιο πράγματι και τώρα έχω μια γκομενίτσα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...