Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΒΙΒΛΙΑ ΕΥΧΩΝ - φωτογραφίες απο βιβλία ευχών


manoula24

Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 745
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

μια αλλη λυση για ευχολογιο αλλα πιο ακριβη,ειναι να κανετε μια φωτογραφιση κ να τυπωσετε ενα ψηφιακο,δλδ ενα σκληρο εξωφυλλο με το μωρο κ απο μεσα σελιδες σαν εγκυκλοπεδιας με αχνες φωτογραφιες της για να γραφουν πανω οι καλεσμενοι.το εκανα στο γαμο μου κ ηταν φανταστικο! :D

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι η Αφροδίτη θέλει να πει -Αφροδιτάκι διόρθωσέ με αν κάνω λάθος-ότι το δικό σου(το πρωτότυπο δηλαδή)και της αδερφής σου δεν μοιάζουν...δεν έκανες copy paste δηλαδή,αλλά δούλεψες ξεχωριστά το καθένα...

Και τα δύο είναι τέλεια..Μπράβο!!!!

Με καλυψε η Λητω! Σε ευχαριστω πολύ κοριτσάκι, θα σε παρω για εκπροσωπο τυπου, όταν γινω πρωθυπουργος :lol::lol::lol:

Βλέπεις πολλοι καλιτεχνες μετα απο ενα επιτυχημενο εργο, αρχιζουν τις αντιγραφες, ενω εσυ ελσουριο -ως γνησιο ταλεντο- εκανες διαφορετικη δουλεια. Μπραβο και παλι!

 

Οk το κατάλαβα τώρα... Νομίζω πως οι ξανθές ανταύγειες άρχισαν να κάνουν δουλειά :-D

 

Δεν θα μπορούσα να κάνω το ίδιο, τί νόημα θα είχε? Βασίστηκα στο κεντρικό concept της βάφτισης κι έφτιαξα κάτι με πεταλούδες.....

 

Αφροδίτη, όμορφο το βιβλίο σου!!!! Πολύχρωμο και με άποψη. Απορώ γιατί το υποτιμάς ????

Link to comment
Share on other sites

Συνηθως σε βιβλιοπωλειο εχει 20-30Ε.Εξαρταται τι θα παρεις.Μεσα εχει λευκες σελιδες που μπορεις να τις διακοσμησεις με φωτογραφιες αυτοκολλητα κτλ. Εγω πηρα αυτο με 5 ε και θα το δουλεψω με φωτο της μικρης απο τη μεση και κατω.Εδωσα μια φωτο στην ξαδερφη του αντρα μου που ειναι γραφιστρια να την κάνει νεραιδα.Το αποτελεσμα... θα δειξει

DSC05274.jpg

UYijp2.png

2Wlep2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

manoula24, καλη επιτυχία. Φυσικα και στις υπολοιπες.

Ευχαριστω για τα καλά σας λογια, ειστε πολυ καλες!

Εγω πηρα ενα μπλοκ Α4 απο βιβλιοπωλειο με σκληρες σελίδες (χαρτονια) πολυχρωμες και στολισα κυριως το εξωφυλλο. Το ασχημο ειναι οτι δεν εγιναν πολυ καλες κολλησεις, αλλα αν σκεφτεις οτι ειχα να κανω χαρτοκοπρτικη απο το νηπιαγωγειο κ οτι δεν πιανουν κ τα χερια μου .... Παντως αν δεν ηταν αυτο το φορουμ δεν θα ειχα κανει τιποτα!!!

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Αφροδιτη ειναι πολυ ομορφο!

Σημασια εχει οτι φτιαχτηκε απο εσενα!

Και εγω καπως ετσι το εκανα.

Δηλαδη πηρα χρωματιστα καπως πιο σκληρα χαρτια,

εκανα τρυπες, περασα κορδελα και τα ενωσα και μετα

ασχοληθηκα με το στολισμα του εξωφυλου καθως και

των εσωτερικων φυλλων. Ειναι απλο και δεν εχει πολλα πολλα.

Μου αρεσουν περισσοτερο τα απλα αν και εχω δει εδω στο φορουμ

πολλα ομορφα. Θα ανεβασω και φωτο μολις μπορεσω για να δειτε

και να μου πειτε τη γνωμη σας.

Ηθελα να πω οτι αν και εβρισκα πολλα βιβλια ευχων, προτιμησα να το φτιαξω

εξ ολοκληρου εγω για να ειναι ιδιαιτερο.

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Χρυσα, περιμενουμε να το δουμε! Οντως μονο και μονο που θα σκεφτεται το παιδί οτι "το εκανε η μαμα μου μοναδικο για μενα"...

 

βοηθηστε κι εμενα πλιζ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!θελω θεμα τον μικρο πριγκηπα !πειτε ιδεες πλιζ!

Δε μπορω να σκεφτω τιποτα παρα μονο αυτο: Σκαναρε το εξωφυλλο και μερικα απο τα σκιτσα που εχει μεσα το βιβλίο και τυπωσέ τα σε αυτοκόλλητο χαρτι για να τα κοψεις και να τα κολλησεις σε μερικες σελίδες. Ή τυπωσέ τα κατευθειαν στις σελιδες του βιβλίου σου (δε ξερω τι αρχικο σκεφτεσαι να χρησιμοποιησεις).

Λοιπον, θα ξαναδιαβαζω το βιβλίο για να δω μηπως μου ερθει καμια καλύτερη ιδέα :idea::idea::idea: .... Καλη επιτυχία!

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

Χρυσα, περιμενουμε να το δουμε! Οντως μονο και μονο που θα σκεφτεται το παιδί οτι "το εκανε η μαμα μου μοναδικο για μενα"...

 

βοηθηστε κι εμενα πλιζ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!θελω θεμα τον μικρο πριγκηπα !πειτε ιδεες πλιζ!

Δε μπορω να σκεφτω τιποτα παρα μονο αυτο: Σκαναρε το εξωφυλλο και μερικα απο τα σκιτσα που εχει μεσα το βιβλίο και τυπωσέ τα σε αυτοκόλλητο χαρτι για να τα κοψεις και να τα κολλησεις σε μερικες σελίδες. Ή τυπωσέ τα κατευθειαν στις σελιδες του βιβλίου σου (δε ξερω τι αρχικο σκεφτεσαι να χρησιμοποιησεις).

Λοιπον, θα ξαναδιαβαζω το βιβλίο για να δω μηπως μου ερθει καμια καλύτερη ιδέα :idea::idea::idea: .... Καλη επιτυχία!

 

 

 

σε ευχαριστω μονο που με σκεφτηκες!!!!!!!!!!!

αν σκεφτεις και κατι αλλο εδω ειμαι...

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Επίσης, μπορείς να αντιγράψεις ή να τυπώσεις στις σελίδες ολόκληρα αποσπάσματα από το βιβλίο, προσεκτικά επιλεγμένα έτσι ώστε να υπάρχει συνοχή και να αποδίδουν το παραμύθι, και να τα εμπλουτίσεις με τις εικόνες-αυτοκόλλητα που σου πρότεινε η Αφροδίτη. Σε κάθε σελίδα δλδ να υπάρχει πάνω πάνω ας πούμε ή στην αριστερή σελίδα που δε γράφουν συνήθως το κείμενο από το βιβλίο και στη δεξιά να γράφουν τις ευχές τους. Νομίζω ότι θα είναι πολύ ενδιαφέρον έτσι και θα είναι και μια ευκαιρία να γνωρίσουν το παραμύθι όσοι δεν το ξέρουν!

 

Να μη σου πω ότι μπορείς και αντί μπομπονιέρα να δίνεις το ίδιο το παραμύθι 1 σε κάθε οικογένεια. Σε ηλεκτρονικά βιβλιοπωλεία αν ψάξεις μπορείς να το βρεις και με 4 ευρώ... Φαντάσου, βάφτιση-επιμόρφωση! :)

Link to comment
Share on other sites

anna72 εχω ηδη φτιαξει μπομπονιερα αλλα θα ηταν πολυ ωραια η ιδεα σου..οσο για το βιβλιο ευχων εχω πελαγωσει ειλικρινα.δεν μπορω να βρω τετραδιο με σκληρο φυλλο και δεν ξερω που να εκτυπωσω εχω πελαγωσει...

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αν είσαι διατεθειμένη και έχεις το χρόνο να το φτιάξεις μόνη σου, υπάρχει λύση: παίρνεις χοντρουλό χαρτάκι 20 φύλλα ας πούμε και τους κάνεις τρυπούλες με περφορατέρ, φτιάχνεις και 2 εξώφυλλα με χοντρό χαρτόνι χρωματιστό, τα πιάνεις όλα με κορδελίτσες ή διπλόκαρφα και ... έτοιμο! Αν θες λεπτομέρεις πες μου. :)

Α έτσι, μπορείς και να τυπώσεις ό,τι θέλεις στα φύλλα, αρκεί να πάρεις χαρτιά που κάνουν και για εκτύπωση. Και μπορείς να τυπώσεις φιγούρες με το μικρό πρίγκηπα, κείμενο ή ακόμα και φωτογραφίες του μωρού!

Link to comment
Share on other sites

Πιο πολύ απο όλα μου αρεσει το κοκκινο νυχι σου :lol::lol::lol:

Στα σοβαρα τωρα ειναι πολύ ωραιο, χαρωπο και παιχνιδιαρικό, οτι πρεπει για βαφτιση. Η καραμουζα στην φωτογραφία ειναι όλα τα λεφτα! Αντε με το καλό

GwASp3.png

Link to comment
Share on other sites

rosi ,χρυσα, σας ευχαριστω πολυ πολυ για τα καλα σας λογια...

 

afrodite το κοκκινο νυχι με εσωσε!!!!!!!!!!!!!

 

σας ευχαριστω παρα πολυ ,ειναι εντελως ερασιτεχνικο,αν δω οτι κατι δεν μου αρεσει ξεκιναω αλλο...μονο που εμεινε μια εβδομαδα για την βαφτιση..

η αληθεια ειναι παντως οτι το ευχαριστηθηκα πολυ :D:wink:

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

rosi ,χρυσα, σας ευχαριστω πολυ πολυ για τα καλα σας λογια...

 

afrodite το κοκκινο νυχι με εσωσε!!!!!!!!!!!!!

 

σας ευχαριστω παρα πολυ ,ειναι εντελως ερασιτεχνικο,αν δω οτι κατι δεν μου αρεσει ξεκιναω αλλο...μονο που εμεινε μια εβδομαδα για την βαφτιση..

η αληθεια ειναι παντως οτι το ευχαριστηθηκα πολυ :D:wink:

 

 

χρειαστηκα

1 φυτολογιο με σκληρο εξωφυλλο 4ευρω

αυτοκολλητα του μικρου πριγκηπα

αυτοκολλητα διαφορα

χαντρες διαφορες

διαφανα χρωματιστα κομματια υφασμα

5 χαρτονια χρωματιστα

κλωστη και βελονα

γκλιτερ κολλα

1 φωτογραφια του μπεμπαρου μου

κολλα

και πολυ πολυ αγαπη...

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!

 

ΒΙΚΥ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΛΟΥΤΡΙΝΟ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ???

ΕΙΝΑΙ ΞΥΛΙΝΟ ΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ???

ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ , ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΟΡΙΣΤΙΚΟ!!!!!

 

ΜΕΡΣΥ, ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΦΩΤΟ, ΣΤΟ ΑΒΑΤΑΡ ΣΟΥ

Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΓΛΥΚΟΥΛΑ,

ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΑΔΙΚΕΙΣ!!!!!!

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑΡΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ

ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ (ΤΟ ΚΑΡΑΒΑΚΙ) ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ!!!!

Link to comment
Share on other sites

ΤΕΛΕΙΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΑ ΔΥΟ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!!!!!!!

 

ΒΙΚΥ ΟΛΟΚΛΗΡΟ ΚΟΥΚΛΑΚΙ ΛΟΥΤΡΙΝΟ ΕΧΕΙΣ ΒΑΛΕΙ???

ΕΙΝΑΙ ΞΥΛΙΝΟ ΤΟ ΕΞΩΦΥΛΛΟ???

ΠΟΛΥ ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ , ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΑΓΟΡΙΣΤΙΚΟ!!!!!

 

ΜΕΡΣΥ, ΟΝΤΩΣ ΝΑ ΑΛΛΑΞΕΙΣ ΤΗΝ ΦΩΤΟ, ΣΤΟ ΑΒΑΤΑΡ ΣΟΥ

Η ΜΠΟΥΜΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΙΟ ΟΜΟΡΦΗ ΚΑΙ ΓΛΥΚΟΥΛΑ,

ΟΠΟΤΕ ΤΗΝ ΑΔΙΚΕΙΣ!!!!!!

ΜΟΥ ΑΡΕΣΕΙ ΠΟΛΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΑΙΧΝΙΔΙΑΡΙΚΟ ΚΑΙ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΤΗΝ

ΛΕΠΤΟΜΕΡΕΙΑ (ΤΟ ΚΑΡΑΒΑΚΙ) ΠΟΥ ΚΑΝΕΙ ΤΗΝ ΔΙΑΦΟΡΑ!!!!

 

 

Φχαριστώ!

 

Κουκλάκι κανονικό είναι αλλά όχι τόσο μεγάλο όσο φαίνεται, και είναι ξύλινο το εξώφυλλο και χειροποίητο εξολοκλήρου.

Το κάρφωσα με αυτό πο εργαλείο που καρφώνουν οι ταπετσέρηδες τα υφάσματα στους καναπέδες ξέρεις! :D

Love me or Hate me!

I'm still gonna shine!

Link to comment
Share on other sites

Λοιπον αυτο ειναι το δικο μας βιβλιο ευχων, λιγο απλο βεβαια αλλα

φοβαμαι μηπως το παραφορτωσω. Α και θελω μονο να γραψω καπου

¨Βιβλιο ευχων¨.

 

DSC07825.jpg

DSC07824.jpg

DSC07823.jpg

 

Don't let fears hold you back from living everyday to your fullest!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...