Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΟΚΕΤΟΥ


Recommended Posts

Κοριτσια , relax θα το καταλαβεται και οταν σπασουν τα νερα και οταν σας πιασουν οι πονοι , αυτα απλος ειναι η προετοιμασια!Παντος αν δειτε αιμα να μιλησετε με το γιατρο σας αμεσως και ενοειτε και αν σας σπασουν τα νερα.Τα πονακια οταν σας πιανουν μετρηστε την συχνοτητα.αν ειναι ακαταστασα η μια δυο φορες στο 12ωρο δεν ειναι τπτ οταν αρχισουν και γινονται καθε 10 λεπτα ο ιδιος πονος τοτε πατε για γεννα!

 

Αντε με το καλο ολες χχχ

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 402
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

αρα ισως κ να ηταν αυτα τα καφε που ειδες...αντε αντε ετοιμασου για το μπεμπεκι!!!!!εγω παλι με τοση σκτζεστη ιδρωνω-γιατι πλεον ακουμπανε τα μπουτια μου κ φρικαρω συνεχεια γιατι νομιζω πως μου εσπασαν τα νερα... υπομονη λεμε 4 ημερες εμειναν!!!!

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

αρα ισως κ να ηταν αυτα τα καφε που ειδες...αντε αντε ετοιμασου για το μπεμπεκι!!!!!εγω παλι με τοση σκτζεστη ιδρωνω-γιατι πλεον ακουμπανε τα μπουτια μου κ φρικαρω συνεχεια γιατι νομιζω πως μου εσπασαν τα νερα... υπομονη λεμε 4 ημερες εμειναν!!!!

 

Helen, οταν σπασουν τα νερα θα το καταλαβεις βρε!!ειναι αρκετα βρε μην dont worry θελει ηρεμια !Ολα καλα θα πανε και μετα θα πεις '' πω πω αδικα τελικα ειχα τοσο αγχος'' χχχ

Link to comment
Share on other sites

Εγω γυρισα απο μαιευτηριο . Εκανα παλι καρδιοτιοκογραφημα και περηχο για να επιβεβαιωσουμε την καισαρικη της Πεμπτης. Ολα οκ , εχω ηδη βεβαια αρκεταες συσπασεις , παιρνω και yutopar αλλα μικρο το αποτελεσμα τους απο οσο βλεπω. και καισαρικη να μην ειχαμε προγραμματισει μαλλον ειμαι στην μερες μου. Εχω και παααρα πολλα υγρα (μαλλον τραχηλικο βισμα) και αυτο το ενστικτο οτι πλησιαζει η γεννα που λεμε... Εν τω μεταξυ δεν ξερω πως θα περασουν οι μερες μεχρι την Πεμπτη...ο χρονος περναει βασανιστικά αργά....

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

matilda με το καλο κοριτσι μου!αντε λιγο εμεινε υπομονηηηηηη!μαγνησιο ειναι αυτο που παιρνεις για τις συσπασεις ???

 

 

Ευχαριστω:).οχι χαπι καθαρα για συσπασεις.

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστω:).οχι χαπι καθαρα για συσπασεις.

α μαλιστα δεν το ηξερα , γιατι εγω την ειχα βγαλει ολο το 9μηνο με μαγνισιο και στον 9 οταν αρχισαν οι πιο πολλες συσπασεις επερνα δυο την ημερα και ημουν μια χαρα.

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια εχθες πηγα στον γιατρο!!!!!!!! Μου εκανε υπερηχο στην κλινικη!!!!!!!!! Η μπουμπουκα μου ειναι 3.030 κιλα και εχω πλακουντα ενα τωρα τι σημαινει αυτο μονο ο γιατρος ξερει!!!!!!!!!η πλακα ηταν οτι στην κλινικη ημουν εκει που ηταν τα χειρουργεια ειχα φοβηθει παρα πολυ ελεγα του αντρα μου αν δεν φυγουμε θα πεθανω!!!! χα χα τι τρομος και αυτος

kuWSp3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κ εκει που ελεγα πως για ετοιμογεννη δεν εχω κανενα συμπτωμα, ούτε πόνο ούτε τίποτα-λες κ δεν ειμαι εγκυος ρε παιδι μου, απο χθες το βραδυ με χαζοπονάει η μέση, πολύ λίγοι πόνοι περιόδου-λίγοι όμως-κ ψιλοπετρωματάκια...λέτε να πλησιάζει η ώρα ή μπας κ ειναι η ιδεα μου ολα αυτά???σήμερα θα παω να με δει ο γιατρος κ να μου πει ποτε γεννάω....λετε να βγει επιτελους η μικρή?

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

κ εκει που ελεγα πως για ετοιμογεννη δεν εχω κανενα συμπτωμα, ούτε πόνο ούτε τίποτα-λες κ δεν ειμαι εγκυος ρε παιδι μου, απο χθες το βραδυ με χαζοπονάει η μέση, πολύ λίγοι πόνοι περιόδου-λίγοι όμως-κ ψιλοπετρωματάκια...λέτε να πλησιάζει η ώρα ή μπας κ ειναι η ιδεα μου ολα αυτά???σήμερα θα παω να με δει ο γιατρος κ να μου πει ποτε γεννάω....λετε να βγει επιτελους η μικρή?

Με το καλο, Helen@! Πλησιαζεις!!! Συντομα η μικρουλα σου θα μπει στην αγκαλια σου! Μη φοβασαι ολα οσα γραφεις ειναι φυσιολογικα... και ολα θα παν ονειρεμενα! Με εναν πονο, λοιπον!!!

Link to comment
Share on other sites

Με το καλο, Helen@! Πλησιαζεις!!! Συντομα η μικρουλα σου θα μπει στην αγκαλια σου! Μη φοβασαι ολα οσα γραφεις ειναι φυσιολογικα... και ολα θα παν ονειρεμενα! Με εναν πονο, λοιπον!!!

 

 

αντε μακάρι!!σε ευχαριστώωω!!κ σε εσενα καλό υπόλοιπο εγκυμοσύνης κ με εναν πονο!!!:-P:-P:-P

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

κ εκει που ελεγα πως για ετοιμογεννη δεν εχω κανενα συμπτωμα, ούτε πόνο ούτε τίποτα-λες κ δεν ειμαι εγκυος ρε παιδι μου, απο χθες το βραδυ με χαζοπονάει η μέση, πολύ λίγοι πόνοι περιόδου-λίγοι όμως-κ ψιλοπετρωματάκια...λέτε να πλησιάζει η ώρα ή μπας κ ειναι η ιδεα μου ολα αυτά???σήμερα θα παω να με δει ο γιατρος κ να μου πει ποτε γεννάω....λετε να βγει επιτελους η μικρή?

εγω λεω να ετοιμαζεσαι σιγα σιγα κοριτσακι μου πλησιαζει η ωρα...Με το καλο και με ενα πονο σου ευχομαι!

Link to comment
Share on other sites

κ εκει που ελεγα πως για ετοιμογεννη δεν εχω κανενα συμπτωμα, ούτε πόνο ούτε τίποτα-λες κ δεν ειμαι εγκυος ρε παιδι μου, απο χθες το βραδυ με χαζοπονάει η μέση, πολύ λίγοι πόνοι περιόδου-λίγοι όμως-κ ψιλοπετρωματάκια...λέτε να πλησιάζει η ώρα ή μπας κ ειναι η ιδεα μου ολα αυτά???σήμερα θα παω να με δει ο γιατρος κ να μου πει ποτε γεννάω....λετε να βγει επιτελους η μικρή?

 

Έτσι ένιωθα κι εγώ ένα βράδυ στο πρώτο μου παιδί και μετά από λίγες ώρες (βράδυ ήταν) είδα αιματάκι και βουρ για νοσοκομείο! Κάποιες ώρες αργοτερα γέννησα... Άντε με το καλό, μπήκες στην τελική ευθεία!

nrG6p3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπααα με εξετασε μαια κ ειπε οτι ακομα ειναι ψηλα το παιδι κ εχω κλειστο τραχηλο... με πονεσε τοσο πολύ ρε η ρουφιάνα που γύρισα σπίτι κ όταν πηγα τουαλέτα έτσουζα απο κάτω...κ είχα λίγο αιματάκι αλλά τώρα σταμάτησε κ εχω λιιιιγο ροζ.ο γιατρός ειπε πως ειναι απο την εξεταση το αιμα γιατί δεν με εξετασε βαθεια η μαια...δηλαδη αμα με εξεταζε βαθεια θα με ξεγεννουσε κιολας!!!??? ελεος...κ τωρα εχω λιγο ροζ αιματακι...θα παω αυριο να με ξαναδει ο γιατρος αλλα μου ειπε πως μάλλον έχουμε ακόμα λίγες μερες...... φτουυυυ απογοητευτηκα!!!μα γιατί δεν κατεβαινει κ το μωρο ρε γμτ???ααα εχω κ πετρωματα στη κοιλια 2-3 καθε 1ωρα περιπου...

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπααα με εξετασε μαια κ ειπε οτι ακομα ειναι ψηλα το παιδι κ εχω κλειστο τραχηλο... με πονεσε τοσο πολύ ρε η ρουφιάνα που γύρισα σπίτι κ όταν πηγα τουαλέτα έτσουζα απο κάτω...κ είχα λίγο αιματάκι αλλά τώρα σταμάτησε κ εχω λιιιιγο ροζ.ο γιατρός ειπε πως ειναι απο την εξεταση το αιμα γιατί δεν με εξετασε βαθεια η μαια...δηλαδη αμα με εξεταζε βαθεια θα με ξεγεννουσε κιολας!!!??? ελεος...κ τωρα εχω λιγο ροζ αιματακι...θα παω αυριο να με ξαναδει ο γιατρος αλλα μου ειπε πως μάλλον έχουμε ακόμα λίγες μερες...... φτουυυυ απογοητευτηκα!!!μα γιατί δεν κατεβαινει κ το μωρο ρε γμτ???ααα εχω κ πετρωματα στη κοιλια 2-3 καθε 1ωρα περιπου...

 

Περπατημα και σεξ!θα κατεβει ξαφνηκα μην ανησηχεις!

Link to comment
Share on other sites

μπααα με εξετασε μαια κ ειπε οτι ακομα ειναι ψηλα το παιδι κ εχω κλειστο τραχηλο... με πονεσε τοσο πολύ ρε η ρουφιάνα που γύρισα σπίτι κ όταν πηγα τουαλέτα έτσουζα απο κάτω...κ είχα λίγο αιματάκι αλλά τώρα σταμάτησε κ εχω λιιιιγο ροζ.ο γιατρός ειπε πως ειναι απο την εξεταση το αιμα γιατί δεν με εξετασε βαθεια η μαια...δηλαδη αμα με εξεταζε βαθεια θα με ξεγεννουσε κιολας!!!??? ελεος...κ τωρα εχω λιγο ροζ αιματακι...θα παω αυριο να με ξαναδει ο γιατρος αλλα μου ειπε πως μάλλον έχουμε ακόμα λίγες μερες...... φτουυυυ απογοητευτηκα!!!μα γιατί δεν κατεβαινει κ το μωρο ρε γμτ???ααα εχω κ πετρωματα στη κοιλια 2-3 καθε 1ωρα περιπου...

 

Πάντως χωρις να είμαι σίγουρη, έχω ακούσει πως μετά την εξέταση είναι καφετιά αυτά που βγαίνουν από τον τραυματισμό ενώ αν είναι εκείνο το τραχηλικό πώμα (τελοσπάντων πως το λένε) είναι ροζ ή κόκκινο. Εγώ είχα κόκκινο χωρίς να με εξετάσει ποτέ ο γιατρός από κάτω στο πρώτο παιδί κι άρχισαν οι πόνοι. Λίγες μέρες νωρίτερα δεν είχα ΚΑΘΟΛΟΥ συσπάσεις μόνο μια δυο μέρες πριν. Στο δευτερο παιδί που με εξέτασε, έβγαζα καφέ βλέννες για ώρα (ήταν από την εξέταση)

nrG6p3.png
Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ με τη markela 35. Για το σεξ δν ξέρω αν πράγματι κάνει δουλειά αλλά το περπάτημα είναι δοκιμασμένο. Αλλά μιλάμε για πολύ περπάτημα.... Μέχρι να λες ΕΛΕΟΣ θα γεννησω!!

nrG6p3.png
Link to comment
Share on other sites

αυριο γενναωωωωωωωωωω.ανεβασα πιεση κ ετσι δεν θα το διακινδυνευσουμε.

 

Άντε με το καλό να αγκαλιάσεις το μωράκι σου! Μήπως αγχώθηκες και ανέβασες πίεση;

nrG6p3.png
Link to comment
Share on other sites

αυριο γενναωωωωωωωωωω.ανεβασα πιεση κ ετσι δεν θα το διακινδυνευσουμε.

 

Με το καλο!!! Με εναν πονο, χωρις αγχη και φοβο! Ολα θα πανε καλα και θα χεις το μωρακι σου αγκαλια, πριν το καταλαβεις!!! :wink:

Link to comment
Share on other sites

ουφ!!!αντε σας λεω κ τα τελεταια μου νεα!!!με εξετασε ο γιατρος σημερα, ο τοκετος εχει ηδη αρχίσει-μαλλον η μαια κάτι μου έκανε χθες κ σήμερα το πολύ αύριο γεννάω...ήδη εχω πολλά πετρώματα κ πόνους περιόδου!!!απλως λιγο αγχωνομαι γιατί με τα πετρωματα η μικρη δεν πολυκουνιέται στην κοιλια μου κ ψιλοφοβάμαι,αν κ ο γιατρός λέει οτι το μωρό ειναι μια χαρά!!!!α!κ το μωρο ειναι χαμηλά, αφού έλεγε ο γιατρός τι χαζή που ήταν η μαια....ελπιζω να γεννησω σημερα!!!

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

αυριο γενναωωωωωωωωωω.ανεβασα πιεση κ ετσι δεν θα το διακινδυνευσουμε.

 

με το καλλλλλλλλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο και με ενα πονο ευχομαι κοριτσι μου!!!

Link to comment
Share on other sites

ουφ!!!αντε σας λεω κ τα τελεταια μου νεα!!!με εξετασε ο γιατρος σημερα, ο τοκετος εχει ηδη αρχίσει-μαλλον η μαια κάτι μου έκανε χθες κ σήμερα το πολύ αύριο γεννάω...ήδη εχω πολλά πετρώματα κ πόνους περιόδου!!!απλως λιγο αγχωνομαι γιατί με τα πετρωματα η μικρη δεν πολυκουνιέται στην κοιλια μου κ ψιλοφοβάμαι,αν κ ο γιατρός λέει οτι το μωρό ειναι μια χαρά!!!!α!κ το μωρο ειναι χαμηλά, αφού έλεγε ο γιατρός τι χαζή που ήταν η μαια....ελπιζω να γεννησω σημερα!!!

 

Ειδες που στο ειπα ???????γιατι και μενα ξαφνηκα κατεβηκε σε μερικες ωρες!!!με το καλο σου ευχομαι και με ενα πονοοοοοοο.Απολαυσε τις κλωτσιες για τις ωρες που απομενουνννννν!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...