Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΣΥΜΠΤΩΜΑΤΑ ΤΟΚΕΤΟΥ


Recommended Posts

δηλαδη θα πας για προκληση? Αντε με μια μερα διαφορα τα παιδακια μας! και λιονταρακια οπως ειπες. Εμενα μου ειπε να παω 6 το πμ! να δω αφου δενθα εχω κοιμηθει απο την αγωνια μου το προηγουμενο βραδυ πως θα αντεξω... Με λουζει κρυος ιδρωτας οταν σκεφτομαι το χειρουργιο...

 

ΣΤΕΛΛΙ περιμενουμε νεα.

 

 

ναι με πρόκληση!να μην το σκεφτεσαι καθολου, ολα καλα θα πανε κ σε 2 ωριτσες θα εχεις το μωρουλι σου αγκαλια!!!δεν μου ειπε ωρα εμενα, λογικα θα ξανατηλεφωνηθουμε!!αααχ κ εγω σκεφτομαι πως δεν προκειται να κοιμηθω το προηγουμενο βραδυ-κ κανενα επομενο για τουλαχιστον 3 μηνες!!!!:lol::lol::lol::lol:

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 402
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

απο υπνο αλλο τιποτα!!!!αυπνιες στο φουλ!!!εγω εχω αγχος για το αν θα τα εχω ολα ετοιμα οταν γεννηθει γιατι ακομα δεν εχω σχεδον τιποτα ετοιμο!!!με το καλο ολες μας!!!θα στηριζει η μια την άλλη μεχρι να γεννησουμε!!!

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτο που αγχωνει πιο πολυ ειναι οτι δεν μπορω να ξερω ποτε ακριβως θα συμβει!!!Θα ηθελα οταν θα ερθει εκεινη η ωρα να ειμαι πληρως προετοιμασμενη, διαφορετικα θα εχω και το αγχος οτι δεν ειναι ολα ετοιμα!!

Αυτο ειναι το χειροτερο μου...........

Επισης τις περισσοτερες φορες που πηγαινω στην τουαλετα δεν τολμω να αντικρισω το εσωρουχο μου!!!!:oops::oops:

:lol::lol::lol:

Ifk7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Koritsia , eyxomai se ola me ENA PONO!Thelw na sas pw na mhn agxoneste kai na mhn fovaste.oi gynaikes eimaste apistefta dynata plasmata kai otan erthei h wra , tha vreite toso tharos kai tosi dynami poy den tha pistevete oti mporousate pote .Sas to lew egw pou hmoun super vofitsiara , me trelo agxos kai stress.Me to kalo se oles sas!

Link to comment
Share on other sites

Εγω δεν σκοπευω να παω με προκληση...Γυρισα απο τον γιατρο μου....τα αυξημενα κολπικα υγρα, οι τσιμπιες κ ολα τα συναφη ειναι προεορτια...η μπεμπα μου ειναι περιπου 2700....μου εξετασε κ τον τραχηλο...με το δαχτυλο κ εχουμε διαστολη 1....ειμαστε μια χαρα...την Κυριακη μπαινω στην 37η βδομαδα...το μωρο ειναι ετοιμο...κεφαλι κατω κ ποδια πανω στο στομαχι....θα ξαναπαω να με δει στην 38η βδομαδα...θελει να κρατηθει το μωρο κ αυτην την βδοαμαδα..την 38η...γιατι ειναι καλυτερο για τους πνευμονες του....τωρα τελευταια αναπτυσσονται αυτοι....αλλα μου λεει αν ολα κυλουν οκ, να μην περιμενουμε μεχρι την πητ...12-8....αλλα να παμε με ραντεβου αρχεσ αυγουστου ....εννοειται με φυσιολογικο τοκετο...παντως το μωρο ειναι ετοιμο...ολα εξαρτωνται απο το σωμα μου...διαστολη τραχηλου κλπ....ηταν πολυ αισιοδοξος....εκτος μου ειπε αν σπασουν τα νερα πιο νωρις!!!!!Η διαστολη εχει ξεκινησει κ η κοιλια μου εχει σκληρυνει κ αυτο ειναι καλο δειγμα....!!!Τωρα ανυπομονω πιο πολυ!!!!Με το καλο τα μωρα μας λοιπον!!!Το βλεπω...καθε βδομαδα θα γεννα κ καποια απο εμας!!!!!:-P

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Markela35 σ'ευχαριστουμε πολύ για την εμψύχωση.Πραγματικά έχουμε πολύ δύναμή εμείς οι γυναίκες.Με έχει πιάσει τρομερό άγχος, αλλά προσπαθώ να σκέφτομαι θετικά.Σκέφτομαι δηλαδή το μετά και κάπως ηρεμώ.Στελλι είμαστε μαζί!Αλλά εγώ θα γεννήσεω με το που θα μπω στην 37η εβδομάδα, γιατί ο πλακούντας μου δεν αντεχει!Ευτυχώς η μικρή μου τα έχει τα κιλακια της!

Link to comment
Share on other sites

Εμενα αυτο που αγχωνει πιο πολυ ειναι οτι δεν μπορω να ξερω ποτε ακριβως θα συμβει!!!Θα ηθελα οταν θα ερθει εκεινη η ωρα να ειμαι πληρως προετοιμασμενη, διαφορετικα θα εχω και το αγχος οτι δεν ειναι ολα ετοιμα!!

Αυτο ειναι το χειροτερο μου...........

Επισης τις περισσοτερες φορες που πηγαινω στην τουαλετα δεν τολμω να αντικρισω το εσωρουχο μου!!!!:oops::oops:

:lol::lol::lol:

 

πιστεψε με οταν θα ερθει η ωρα η πιο ψυχραιμη εσυ θα εισαι. Το λεω και απο δικη μου εμπειρια που ολοι μου το επαιζαν ψυχραιμοι κι εγω φοβουνα και τη μερα που γενναγα εγω ημουν μες την τρελη χαρα και οι αλλοι ειχαν αλλαξει δεκα χρωματα. Απολαυσε το

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!! Να κανω μια ερωτηση 2 μερς τωρα εχω διαροια(συγνωμη κιολας) και πολλα υγρα σημαινει κατι αυτο? η απλα εχω καμια γαστραντεριτιδα παλι????????????/:confused:

kuWSp3.png

Link to comment
Share on other sites

καλημερα κοριτσια!!! Να κανω μια ερωτηση 2 μερς τωρα εχω διαροια(συγνωμη κιολας) και πολλα υγρα σημαινει κατι αυτο? η απλα εχω καμια γαστραντεριτιδα παλι????????????/:confused:

 

 

neraid πιθανον να ειναι συμπτωματα ετα . Μιλα με το γιατρο μηπως σε δει.;)

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites

ΣΤΕΛΛΙ εχεις διαστολη 1??? ουαου να πω??? χαχαχα

Εχετε παρατηρησει οτι τα λιονταρακια μας βιαζονται για εξοδο???;)

Εμενα ξαναλεω με εχει πιασει τρελο αγχος. Ελπιζω να εφτιαξες τη βαλιτσα σου που τη συζηταμε απο τον 6ο ετσι???:lol::lol:

 

Οι υπολοιπες ειστε ετοιμες??? Οι γυρω σας πως ειναι ?? αγχωμενοι?? Εγω ειμαι η ψυχραιμοτερη μες στον πανικο μου παντως...:rolleyes:

 

Α και ΣΤΕΛΛΙ σου εκανε κοπλικη εξεταση απο τωρα? Εμενα δεν μου εχει κανει... μηπως επειδη παω για καισαρικη λετε?

Όλα είναι μια ιδέα...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εγω νομιζω πως ειμαι ετοιμη, αλλά ξερω οταν φτασει εκεινη η στιγμη θα φρικάρω-ελπίζω πως όχι..

οι υπόλοιποι γύρω μου ειναι στον κόσμο τους απο τη χαρα τους, ο αντρας μου ειναι με ενα χαμόγελο στα χειλη κ περιμενει την κορακλα του οπως λέει-καλα εμενα με εχει ηδη ξεχασει.μετραμε μερες λοιπον-αληθεια ποτε περασε τοσος καιρος!!!τόσοι μηνες!!!!μου φαίνεται σαν χθες που εκανα το τεστ εγκυμοσυνης!!!!

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Nαι μου εκανε κολπικη εξεταση....με ενα δαχτυλο!!!Γιατι φοβηθηκα μηπως βαλει ολο το χερι!!!!!!:shock:Μου ειπε οτι ο τραχηλος προετοιμαζεται κ το περινεο ειναι μια χαρα---θα χωρεσει το παιδι να βγει,,,κ επειδη η κοιλια μου ειναι σκληρη αυτο δειχνει οτι το σωμα ετοιμαζεται σιγα-σιγα....Ναι εχω ετοιμασει σακ-βουαγιαζ...τωρα επλυνα κ θα στρωσω τα σεντονακια κ την προικα μωρου στην κουνια.....Θα ξαναπαω τελος μηνα στο γιατρο...να δουμε τι γινεται...θελει να κατσουμε κ στην 38η βδομαδα....Εκτος μου ειπε αν σπασουν τα νερα!!!!Ο αντρας μου πηρε μια καρτουλα με τα τηλεφωνα του γιατρου κ του μαιευτηριου να τα εχει μαζι του!!!!Ειναι μεσα στην τρελη χαρα!!!Εγω χτες δεν κοιμηθηκα ολο το βραδυ....5 το πρωι κοιμηθηκα!!!!Δεν μπορω να φανταστω οτι σε 2 ή 3 βδομαδες θα εχω την μπεμπα αγκαλια!!!!Παντως ειναι οπως τα λετε.....πότε καναμε το τεστ κ ποτε γενναμε!!!!Περασε ο καιρος!!!!!:P

Link to comment
Share on other sites

αχ κ εγω ρε κοριτσια ειμαι μεσα στο αγχος.δεν ξερω γτ αλλα φοβαμαι παρα πολυ.απο την μια ανυπομονω κ απο την αλλη λεω τρεμω.εγω μονο πυτζαμουλες θελω να αγορασω για να τελειωσω με την βαλιτσουλα μου

Link to comment
Share on other sites

νομιζω πως ειμαι η μοναδικη που λεει πως δεν φοβαται,αλλα βάζω στοίχημα πως εκεινη τη μερα θα φρικάρω εντελως κ εσεις που λετε οτι φοβάστε θα ειστε ηρεμες!!!!εγω τωρα πλενω την προικα για να ετοιμασω το κρεβατακι-παρολο που δεν θα κοιμηθει εκει τις πρωτες μερες!!!!

ΣΤΕΛΛΙ οταν λες οτι ειναι σκληρη οι κοιλιά σου τι εννοεις???δεν το εχω ξανα ακουσει..γιαα πες να μαθουμε κ εμεις!!!εμενα απλώς πετρωνει πιο συχνα απ'οτι παλιότερα δηλαδη οι κλασσικες συσπάσεις...(ελπίζω, πάντα τα μπερδευω αυτα...)

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ τρέμω από τον φόβο μου κορίτσια.Φοβάμαι πάρα πολύ.Όλοι γύρω μου είναι τρισευτυχισμενοι!Και εγώ είμαι.Πετάω στα σύννεφα!Αλλά έχω αγχωθει πάρα πολυ...Όσο πλησιάζουν οι μέρες αγχωνομαι περισσότερο.Ξέρω ότι πρέπει να είμαι ήρεμη για το μωράκι μου, αλλά δεν μπορώ...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Είναι 36εβδ και 1ημ.Μέχρι το τέλος της άλλης εβδομάδας θα έχω την μπεμπουλα μου :P γιατί λόγω ωρίμανσης πλακούντα με το που θα πιάσουμε τις 37 εβδομάδες είμαστε έτοιμες!

Link to comment
Share on other sites

Markela35 σ'ευχαριστουμε πολύ!Να'σαι καλά!Πρέπει να είσαι πολύ δυνατός άνθρωπος απ' ότι βλέπω.Σου εύχομαι πραγματικά μέσα από την καρδία μου να αποκτήσεις πολύ σύντομα αυτό που τόσο επιθυμείς.

Link to comment
Share on other sites

Κατια , Σ'ευχαριστω πολυ!!!Η ζωη ειναι δυσκολη και πρεπει να ειμαστε δυνατοι ετσι ειναι.Με το καλο σου ευχομαι και μην αγχωνεσαι καθολου θα δεις οτι τελικα ποσο δυνατη γινεσαι την ωρα που το σωμα σου ειναι ετοιμο για να γεννησεις και τα ξεχνας ολα και αγχος και φοβο και ολα.Ευχομαι σε ολες σας εναν καλο τοκετο και ελπιζω του χρονου να γραφω και εγω σε αυτο το τοπικ ως εγκυμονουσα ξανα...φιλακια κοριτσια σε εσας και στις κοιλιτσες σας απο εσας περνω κουραγιο καθημερινα.

Link to comment
Share on other sites

Ηelen@: Eννοει ο γιατρος οτι ολη η κοιλια ειναι σκληρη...δεν κανω συσπασεις.....ειναι μαλλον το μωρο που τεντωνεται κ καταλαμβανει ολο το χωρο...αλλα μου ειπε ειναι δειγμα οτι το σωμα ετοιμαζεται απο μονο του για τον τοκετο...ειναι καλο δειγμα δηλαδη...απλα παιρνω μαγνησιο να μην γινονται συσπασεις....

 

Μαρκελα35: Σε ευχαριστουμε απο καρδιας!!!Ευχομαι σε ολες παντα υγεια πανω απο ολα!!!Κ αισιοδοξια!!!

Link to comment
Share on other sites

Μαρκελα σου το ευχομαστε απο καρδιας!!!!Του χρονου να εχεις αγκαλιτσα ενα πολυ πολυ γλυκο μωρακι, να πιστευεις στον εαυτο σου!

Ιoanna οντως το πιστευω οτι οταν ερθει η ωρα θα ειμαι η πιο ψυχραιμη!Κάθομαι μερικες φορες μονη μου και σκεφτομαι πως θα αντιδρασουν ολοι οταν ανακοινωσω οτι γενναμε και με πιανουν κατι γελια....

 

Βρε κοριτσια ωραια....ειπαμε εχουμε τα πονακια μας, τις τσιμπιες μας αλλα αναρωτιεμαι θα το καταλαβουμε οτι πλησιαζει???Εγω νοιωθω τωρα και 2 εβδομαδες το ιδιο και λεω καθε μερα απο μεσα μου.....το νοιωθω ερχεται αμεσα!!!!!!!!!!....αλλα που?.......καμια σχεση μαλλον......!

Ifk7p3.png
Link to comment
Share on other sites

Να μαι κι εγώ!!! Μας κλείσανε το "μπήκα στον μήνα μου" και χαθήκαμε! Πώς είστε κορίτσια??? Κι εγώ στην αναμονή!!! Αύριο πάω για nst, για να δούμε τί θα δούμε! Έχω κάτι ανεπαίσθητα πονάκια και τσιμπηματάκια, αλλά τίποτα το ιδιαίτερο. Μέχρι στιγμής ο γιατρός μας λέει ότι όλα είναι καλά και πάμε για φυσιολογικό τοκετό, όταν αποφασίσει ο μπέμπης να βγεί!

Σημειωτέον το λιοντάρι πιάνει από τις 23 του μήνα....οπότε κοιτάξτε κάντε 3 μέρες υπομονή ακόμα γιατί οι βιαστικές θα έχετε καρκινάκια!!!!

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Μαρκέλα για σένα τί να πώ???...σε θαυμάζω! Πόσο δυνατός άνθρωπος μπορεί να είσαι κορίτσι μου??? Λυπάμαι πολύ για αυτό που σου συνέβη. Να κάτι τέτοια διαβάζω και μετά αισθάνομαι γελοία που δυσφορώ!!!

2sCXp3.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ πάλι δεν μπορώ να καταλάβω γιατί στην δεύτερη εγκυμοσύνη μου έχω περισσότερο άγχος από την πρώτη!Χαζό εντελώς...Και στο πρώτο μου παιδάκι δεν έχω παράπονο, ο τοκετός ήταν φυσιολογικός και σχετικά γρήγορος.Ο άντρας μου έχει σαστίζει μαζί μου!Πρέπει να φταίνε οι ορμόνες δεν εξηγείται αλλιώς...

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...