Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΟΛΙΣ........ 630 ΓΡ


Recommended Posts

Καλημερα!!!!!!!!!!!!!και οσο και αν ακουστει ασχημα καλο χειμωνα πλεον:P:p:p:pΕλπιζω να ειστε καλα και εσεις και τα μωρα σας.Μπηκα να γραψω τα νεα της Ιωαννουλα ςμου η οποια εφτασε 4870 (πλησιαζουμε τα 5 κιλα επιτελους)Παιρνουμε λιγο αργα βαρος αλλα δε με πειραζει καθολου.Η μικρη τρωει φαγακι επιτελους πολυ καλα και ειναι πολυ παιχνιδιαρα.θελει συνεχεια να ασχολουμαστε μαζι της αλλιως μιλαει μονη της.Οσο για τον υπνο δε το συζηταμε κοιμαται στις 8 και ξυπναει 9 το πρωι.ΑΑΑΑΑ το καλυτερο???Σκασαν μυτη τα πρωτα δοντακια μας τα οποια δεν ειναι τα 2 κατω αλλα οι κυνοδοντες:-D:grin::-D:grin::-DΘα μας τρελλανει τελειως!!!!Η φυσιοθεραπετρια λεει τα καλυτερα ψυχοκινητικα ειναι αριστα και προχωραμε δυναμικα και με αισιοδοξια!!!!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κάθε φορά που διαβάζω νέα σας...βουρκώνουν τα μάτια μου..πόσο το έχω αγαπήσει συτό το παιδί.σας είδα και στο facebook!!κούκλες και η μαμά και η κόρη!!

καλό χειμώνα λοιπόν!!!να έχετε μια υπέροχη χρονιά!!δοντάκια ε?ελπίζω να μην έχει γκρινίτσα..αλλά δεν την φοβάμαι!είναι αστέρι!και μεις δεν επηρεαζόμασταν καθόλου από τα δοντάκια.

τι καλά που κοιμάται!!η δικιά μου κοντεύει 15 μηνών και ακόμα ξυπνάει την νύχτα αρκετές φορές...ναναι καλά το παιδάκι!νασαι καλά και συ γιατί το αξίζεις!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

pegg σε διαβαζω τοσο καιρο ακομα οταν αποθαρυνομαι κ γενικα οταν δε νιωθω καλα κ με κανεις κ νιωθω πολυ καλυτερα!Με κανεις κ εκτιμω το τωρα...

 

Χαιρομαι παρα πολυ που τρωτε κ κοιμαστε ΤΟΣΟ πολυ:shock: μπραβο η υπναρουλα!Στολεω γιατι εμας χρονισε κ υπνο ακομα δεν εχουμε δει...:rolleyes:

Να ναι καλα γερη κ δυνατη κ να φτασει τα κιλα του μικρου μου...να μη μπορεις να τη σκωνεις σου ευχομαι..κ να ψηλωνει τοσο που να μη προλαβαινετε να περνετε ρουχα κ παπουτσια:-D Α! δωσε της τραχανα να γινει τσουπωτη!:lol:

<<φυσης ουδεν ποιει ματην>>

αν ητανε η γνωση ψωρα θα θηλαζε ολη η χωρα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!!!!!!!!και οσο και αν ακουστει ασχημα καλο χειμωνα πλεον:P:p:p:pΕλπιζω να ειστε καλα και εσεις και τα μωρα σας.Μπηκα να γραψω τα νεα της Ιωαννουλα ςμου η οποια εφτασε 4870 (πλησιαζουμε τα 5 κιλα επιτελους)Παιρνουμε λιγο αργα βαρος αλλα δε με πειραζει καθολου.Η μικρη τρωει φαγακι επιτελους πολυ καλα και ειναι πολυ παιχνιδιαρα.θελει συνεχεια να ασχολουμαστε μαζι της αλλιως μιλαει μονη της.Οσο για τον υπνο δε το συζηταμε κοιμαται στις 8 και ξυπναει 9 το πρωι.ΑΑΑΑΑ το καλυτερο???Σκασαν μυτη τα πρωτα δοντακια μας τα οποια δεν ειναι τα 2 κατω αλλα οι κυνοδοντες:-D:grin::-D:grin::-DΘα μας τρελλανει τελειως!!!!Η φυσιοθεραπετρια λεει τα καλυτερα ψυχοκινητικα ειναι αριστα και προχωραμε δυναμικα και με αισιοδοξια!!!!!!!!!!!!!!

 

χοχοχοχοχ!!!ειδες βρε το κοριτσι σου???και ξερεις γιατι εβγαλε πρωτα τους κυνοδοντες εε??

για να κοβει ευκολα τα κοψιδια και τις μπριζολες!!!!!:cool:

να της δωσεις 2 μεγαλα φιλια!!!:lol:

apHGp3.png
Link to comment
Share on other sites

μπραβο σας πεγκ!!

ολα καλα λοιπον!!!να δωσεις πολλα φιλακια στην μπουμπου!!

τα κοριτσια ειναι πολυ προχω παντως!!

* Τα πιο γλυκά χαμόγελα,που υπάρχουν στη ζωή μας,μας δίνουνε απλόχερα,οι άγγελοι οι δικοί μας,Κι αυτοί είναι τα μικρά παιδιά,που ζουν ανάμεσά μας,και μας διδάσκουν πως σωστά...να λειτουργεί ...η καρδιά μας...Κάθε πρωϊ στα μάτια τους,βλέπουμε άλλιως το κόσμο...με άνθη και ροδόσταμο..μέλι ,μέντα και δυόσμο...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Καλημερα!!!!!!!!!!!!!και οσο και αν ακουστει ασχημα καλο χειμωνα πλεον:P:p:p:pΕλπιζω να ειστε καλα και εσεις και τα μωρα σας.Μπηκα να γραψω τα νεα της Ιωαννουλα ςμου η οποια εφτασε 4870 (πλησιαζουμε τα 5 κιλα επιτελους)Παιρνουμε λιγο αργα βαρος αλλα δε με πειραζει καθολου.Η μικρη τρωει φαγακι επιτελους πολυ καλα και ειναι πολυ παιχνιδιαρα.θελει συνεχεια να ασχολουμαστε μαζι της αλλιως μιλαει μονη της.Οσο για τον υπνο δε το συζηταμε κοιμαται στις 8 και ξυπναει 9 το πρωι.ΑΑΑΑΑ το καλυτερο???Σκασαν μυτη τα πρωτα δοντακια μας τα οποια δεν ειναι τα 2 κατω αλλα οι κυνοδοντες:-D:grin::-D:grin::-DΘα μας τρελλανει τελειως!!!!Η φυσιοθεραπετρια λεει τα καλυτερα ψυχοκινητικα ειναι αριστα και προχωραμε δυναμικα και με αισιοδοξια!!!!!!!!!!!!!!

 

μπραβοοοοο σας 1000μπραβο!!!κ ειναι κουκλα το αστερακι!!!!:lol::lol::lol:

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλες και όλους!! Από το πρωί προσπαθώ να διαβάσω όλο το θέμα και έχω συγκλονιστεί.Κλαίω με δάκρυα πόνου,αγωνίας,χαράς και τέλος ευτυχίας.Συγχαρητήρια μαμά Pegg και μπαμπά της Ιωάννας για τη δύναμη που δείξατε σε όσα σας επιφύλαξε η ζωή καθώς επίσης και στη μικρή σας αγωνίστρια που αποδείχτηκε μεγάλο παλικάρι!!!

Τέλος συγχαρητήρια σε όλες/όλους που πραγματικά στηρίξατε αυτή τη μαμά και στα καλά και στα δύσκολα. ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΟΛΛΗ ΑΓΑΠΗ ΕΔΩ ΜΕΣΑ!!!!

Να 'στε όλοι καλά.

Dimitris+Ioanna=Iliana+expected baby!2iftp3.png

Gvuqp3.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!!!!!!!!!!!!και οσο και αν ακουστει ασχημα καλο χειμωνα πλεον:P:p:p:pΕλπιζω να ειστε καλα και εσεις και τα μωρα σας.Μπηκα να γραψω τα νεα της Ιωαννουλα ςμου η οποια εφτασε 4870 (πλησιαζουμε τα 5 κιλα επιτελους)Παιρνουμε λιγο αργα βαρος αλλα δε με πειραζει καθολου.Η μικρη τρωει φαγακι επιτελους πολυ καλα και ειναι πολυ παιχνιδιαρα.θελει συνεχεια να ασχολουμαστε μαζι της αλλιως μιλαει μονη της.Οσο για τον υπνο δε το συζηταμε κοιμαται στις 8 και ξυπναει 9 το πρωι.ΑΑΑΑΑ το καλυτερο???Σκασαν μυτη τα πρωτα δοντακια μας τα οποια δεν ειναι τα 2 κατω αλλα οι κυνοδοντες:-D:grin::-D:grin::-DΘα μας τρελλανει τελειως!!!!Η φυσιοθεραπετρια λεει τα καλυτερα ψυχοκινητικα ειναι αριστα και προχωραμε δυναμικα και με αισιοδοξια!!!!!!!!!!!!!!

 

μπραβο σας !!!!!! το κοριτσι σου ειναι πολυ μπροστα!!!!!

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι νέα στο forum και θα ήθελα να σας μιλήσω για τον ήρωά μου. Ο Άγγελος γεννήθηκε με τον αδερφό του πρόωρα στις 33εβδ και 5ημ. ύστερα από μεγάλο αγώνα και ήταν 1080γρ. Από την αρχή κατα ομολογία όλων των γιατρών ήταν πολύ γερό παιδί και έτσι είναι μέχρι και σήμερα που είναι 14 μηνών.:D Δεν έχει αρρωστήσει, μόνο επέμβαση υποσπαδία έχει κάνει. Έμεινε 40 μέρες στη θερμοκοιτίδα αλλά είναι το πιο χαρούμενο παιδί του κόσμου. Δεν έχει πάντα σημασία το βάρος. Σήμερα είναι 11 κιλά

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ευχαριστώ γατούλα!14 μηνών πραγματική ηλικία! Οαδερφός του είναι 11μιση κιλά αλλά εκείνος είχε γεννηθεί μεγαλύτερος δηλ.2100γρ.:D

 

zouzounomama, μπραβο να τα χαιρεσαι τα παιδακια σου!!!εμενα η κορη ειναι 3 χρονων και ειναι 13 κιλα...ο γιος 12 μηνων και ειναι 9...-γατουλα ομοιοπαθουσα απο ο,τι καταλαβα-σημασια εχει να ειναι γερα!!!!

Link to comment
Share on other sites

εμμμμμμμμμμ στα αδυνατα ομοιοπαθουσα μονο ευτυχως

παμε για 4 και ισως αγγιξουμε τα 13!!! (η κορη, ο διδυμος 17)

αλλα ειναι αστερω κατα τα αλλα

 

αντε ζουζουνα και ειχα λιγο δαγγωθει για τον αδελφουλη!

αστερια και τα δυο σου!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites

και σκεφτείτε ότι επειδή γύρω στον 6ο μήνα εγκυμοσύνης οι γιατροί είχαν αντιληφθεί ότι ο ένας (ο τελικά μικρός) είχε μείνει πίσω σε βάρος (σύνδρομο καθυστέρησης ενδομήτριας ανάπτυξης) μου συνέστησαν αμνιο (που δεν είχε χρειαστεί να κάνω ως τότε) και ενδεχομένως "αφαίρεση" του ενός εμβρύου (υπάρχει λέει κάποιος στην αθήνα) προκειμένου να σωθεί ο άλλος!!Η μαμά μου ακόμη τον βρίζει και θέλει να πάει μια μέρα τον Άγγελο στο γραφείο του να του τα κάνει λαμπόγυαλο!

Link to comment
Share on other sites

ζουζουνα ξεχνατα τωρα ..γιατι σε αναλογη περιπτωση που ξερω "εφυγε" ο μεγαλος διδυμος (1100) και ζει και βασιλευει ο μικρος (560!!!!!)

Ολα καλα Τελος καλο!!!!!

kKZUp2.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σίγουρα αυτό μόνο έχει σημασία, τέλος καλό όλα καλά!Αυτό να έχετε στο νού σας ότι θα γίνει όλες εσείς που έχετε τα μωρά σας στις θερμοκοιτίδες!Δεν ξέρετε πόσο συμπάσχω, πόσο έχω κλάψει!Ξέρω πως είναι να γυρνάς από τη γέννα χωρίς το μωρό σου...Αλλά πρέπει να είστε δυνατές για να τους δίνετε δύναμη...και να τους μιλάτε έξω από το τζάμι...καταλαβαίνουν τα πάντα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου Μπηκα να πω τα νεα της Ιωαννιτσας!!!!Την Κυριακη την βαφτιζουμε η μικρη ειναι πολυ καλα φτασαμε 5100 παιρνουμε πολυ αργα βαρος αλλα ολοι οι γιατροι ειπαν να μη σκαω για το βαρος ειναι ολατελεια στο μωρο απλα ειναι ολιγοφαγη:)) Κατα ταλλα ολα πανε ρολοι στο μωρο μου ευτυχως καναμε και μαγνητικη εγκεφαλου σημερα και ολα πεντακαθαρα τι να πω ρε κοριτσια μακαρι να πανε ολα καλα μεχρι τα 2 χρονια που ειναι η ηλικια οροσημο!!!!Φιλακια πολλα πολλα σε ολες

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου Μπηκα να πω τα νεα της Ιωαννιτσας!!!!Την Κυριακη την βαφτιζουμε η μικρη ειναι πολυ καλα φτασαμε 5100 παιρνουμε πολυ αργα βαρος αλλα ολοι οι γιατροι ειπαν να μη σκαω για το βαρος ειναι ολατελεια στο μωρο απλα ειναι ολιγοφαγη:)) Κατα ταλλα ολα πανε ρολοι στο μωρο μου ευτυχως καναμε και μαγνητικη εγκεφαλου σημερα και ολα πεντακαθαρα τι να πω ρε κοριτσια μακαρι να πανε ολα καλα μεχρι τα 2 χρονια που ειναι η ηλικια οροσημο!!!!Φιλακια πολλα πολλα σε ολες

 

μπραβο πεγκακι! με το καλοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοοο

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου Μπηκα να πω τα νεα της Ιωαννιτσας!!!!Την Κυριακη την βαφτιζουμε η μικρη ειναι πολυ καλα φτασαμε 5100 παιρνουμε πολυ αργα βαρος αλλα ολοι οι γιατροι ειπαν να μη σκαω για το βαρος ειναι ολατελεια στο μωρο απλα ειναι ολιγοφαγη:)) Κατα ταλλα ολα πανε ρολοι στο μωρο μου ευτυχως καναμε και μαγνητικη εγκεφαλου σημερα και ολα πεντακαθαρα τι να πω ρε κοριτσια μακαρι να πανε ολα καλα μεχρι τα 2 χρονια που ειναι η ηλικια οροσημο!!!!Φιλακια πολλα πολλα σε ολες

 

καλημερα!!!!! μπραβο το κοριτσι μας αντε να το γλεντησετε στην βαπτιση και να μας βαλεις φωτο στο fb να δουμε!!!!

οσο για το βαρος ασε το κοριτσι χτιζει κορμι!!!!

l86Tp3.png d6AUp3.png
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα κοριτσια μου Μπηκα να πω τα νεα της Ιωαννιτσας!!!!Την Κυριακη την βαφτιζουμε η μικρη ειναι πολυ καλα φτασαμε 5100 παιρνουμε πολυ αργα βαρος αλλα ολοι οι γιατροι ειπαν να μη σκαω για το βαρος ειναι ολατελεια στο μωρο απλα ειναι ολιγοφαγη:)) Κατα ταλλα ολα πανε ρολοι στο μωρο μου ευτυχως καναμε και μαγνητικη εγκεφαλου σημερα και ολα πεντακαθαρα τι να πω ρε κοριτσια μακαρι να πανε ολα καλα μεχρι τα 2 χρονια που ειναι η ηλικια οροσημο!!!!Φιλακια πολλα πολλα σε ολες

Αν και είμαι νεα στο φορουμ διάβασα την ιστορία σου!Να σου ζήσει και πάντα γερή!Μην σκέφτεσαι το βάρος..μετά από χρόνια θα προσπαθεί να κάνει δίαιτα!!Με το καλό η βάπτιση

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΦΤΙΣΤΗΚΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΗΑΝ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ.Η μπεμπα ηταν τοσο ήρεμη που μας αφησε να απολαυσουμε τη βαφτιση!!!!!Το κοριτσακι μου μεγαλωνει:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

Link to comment
Share on other sites

ΒΑΦΤΙΣΤΗΚΑΜΕ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ΤΟ ΚΟΡΙΤΣΙ ΜΟΥ ΔΕΝ ΕΚΛΑΨΕ ΚΑΘΟΛΟΥ ΗΑΝ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ ΚΑΙ ΠΕΡΑΣΑΜΕ ΤΕΛΕΙΑ.Η μπεμπα ηταν τοσο ήρεμη που μας αφησε να απολαυσουμε τη βαφτιση!!!!!Το κοριτσακι μου μεγαλωνει:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P:-P

τελεια υπεροχα νεα!!!! να σας ζησει η νεοφωτιστη παντα χαρες:-D:grin::-D

έχω δύο δωράκια

UDcLp3.png euQwp3.png

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...