Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΜΟΛΙΣ........ 630 ΓΡ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,2k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πεγκουλα μου σε διαβαζω συνεχεια , πραγματικα χαιρομαι τοσο που ειστε τοσο καλα με την μικρουλα σας , πολυ πολυ καλες διακοπουλες (η πρωτες της μικρουλας σας ) να βγαλετε πολλες φωτογραφιες για της λετε οταν μεγαλωσει για τις πρωτες της διακοπες και περασετε τελεια . Φιλια πολλααα βικυ

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

αχ συγκινήθηκα πάλι...δεν ξέρω γιατί!μάλλον επειδή θα πάτε διακοπούλες με την Ιωαννούλα!να περάσετε υπέροχα!να ξεκουραστείς και συ λίγο Πεγκούλα ε..?καλό καλοκαίρι!και να μας ενημερώνεις για το αστεράκι το φωτεινό!την Ιωάννα!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

Κοριτσακια μου καλησπερα!!!!!!Ελπιζω να ειστε όοοοολες καλα οπως και τα μπεμπακια σας:P:p:pΕμεις προχωραμε ακαθεκτες ειμαστε 4100 και μεγαλωνουμε.Αρχισαμε δειλα δειλα και βγαζουμε κραυγουλες,πιανουμε αντικειμενα γυρναμε απο μπρουμυτα ανασκελα και η φυσιοθεραπευτρια λεει οτι ολα ειναι τελεια στη μπουμπου!!!!!!Ειμαι πολυ χαρουμενη τρωμε και κρεμουλες πλεον πολυ καλα πασαλειβομαστε αλλα ολα τελεια:P:p:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

Κοριτσακια μου καλησπερα!!!!!!Ελπιζω να ειστε όοοοολες καλα οπως και τα μπεμπακια σας:P:p:pΕμεις προχωραμε ακαθεκτες ειμαστε 4100 και μεγαλωνουμε.Αρχισαμε δειλα δειλα και βγαζουμε κραυγουλες,πιανουμε αντικειμενα γυρναμε απο μπρουμυτα ανασκελα και η φυσιοθεραπευτρια λεει οτι ολα ειναι τελεια στη μπουμπου!!!!!!Ειμαι πολυ χαρουμενη τρωμε και κρεμουλες πλεον πολυ καλα πασαλειβομαστε αλλα ολα τελεια:P:p:p:p:p:p

 

τελεια η ζουζουνα μας! διακοπες πότε φευγετε???????

 και αποθηλασε επιτελους!

Link to comment
Share on other sites

τελεια η ζουζουνα μας! διακοπες πότε φευγετε???????

 

Διακοπες θα πάμε 25/7-3/8 αντε να δουμε:-P:-P:-P:-PΕγω με τον άντρα μου θα κατβουμε 20-21 Αθηνα για την συναυλια των BoN JoVI και 25 φευγουμε Κυπρο με την μπουμπουκα!!!!Χθες καναμε ενα τεστ Denver Νομιζω λεγεται και εβγαλε οτι η μουμπου ψυχοκινητικα ειναι 4,5 μηνων δηλαδη 1 μηνα παραπανω απο τη διορθωμενη ηλικια της και ο γιατρος ειπε ειναι πολυ καλα γιατι καλυψαμε τον ενα μηνα ήδη και εχουμε άλλους 2 χαρηκα πολυ!!!!!Αυτο το μωρο με τρελλενει:P:p:p:p:p:p

 

ΑΑΑΑΑΑΑ και 2 Οκτωβριου εχουμε και βάπτιση:P:p:p:p:p:pνα ξερεται οτι ειστε ολες καλεσμενες γιατι η βοηθεια σας και η ψυχολογικη σας υποστηριξη στη χειροτερη στιγμη της ζωής μου με βοηθησε να μη παρω την κατω βολτα οποτε οποιες θελετε να ερθετε να μου πειτε να στειλω με πμ εκκλησια και ώρα:P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

μπράβο!μπράβο!!αχ!τι υπέροχα νέα!!ένα μήνα μεγαλύτερη!!!!!!θα βαφτιστεί τον Οκτώβριο!!!να ζήσει η καρδούλα σου!!όλα εύκολα ναναι από δω και πέρα!να περάσετε υπέροχα!!!Bon Jovi ε??άντε!να περάσεις καλά!!!εγώ έκλεισα εισητήρια για Πυξ Λαξ στο ΟΑΚΑ...δεν είδα ότι ήταν ημέρα Τετάρτη...και τώρα δεν ξέρω ποιος θα μου φυλάξει τη ζουζού μου!

Link to comment
Share on other sites

Πεγγάκι μου χαίρομαι πάρα πολύ με τα νέα σας και με την ανάπτυξη της μπουμπούκας μας.

Με το καλό να έρθουν οι διακοπές σας και να περάσετε τέλεια.

Πολλά πολλά φιλάκια.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Διακοπες θα πάμε 25/7-3/8 αντε να δουμε:-P:-P:-P:-PΕγω με τον άντρα μου θα κατβουμε 20-21 Αθηνα για την συναυλια των BoN JoVI και 25 φευγουμε Κυπρο με την μπουμπουκα!!!!Χθες καναμε ενα τεστ Denver Νομιζω λεγεται και εβγαλε οτι η μουμπου ψυχοκινητικα ειναι 4,5 μηνων δηλαδη 1 μηνα παραπανω απο τη διορθωμενη ηλικια της και ο γιατρος ειπε ειναι πολυ καλα γιατι καλυψαμε τον ενα μηνα ήδη και εχουμε άλλους 2 χαρηκα πολυ!!!!!Αυτο το μωρο με τρελλενει:P:p:p:p:p:p

 

ΑΑΑΑΑΑΑ και 2 Οκτωβριου εχουμε και βάπτιση:P:p:p:p:p:pνα ξερεται οτι ειστε ολες καλεσμενες γιατι η βοηθεια σας και η ψυχολογικη σας υποστηριξη στη χειροτερη στιγμη της ζωής μου με βοηθησε να μη παρω την κατω βολτα οποτε οποιες θελετε να ερθετε να μου πειτε να στειλω με πμ εκκλησια και ώρα:P:p:p:p

 

κύπρο διακοπές;που θα πάτε;θέλω να την δώ!μου έδωσε δύναμη να αντεπεξέλθω την δικιά μου ιστορία.σας σκεφτόμαι συνέχεια και ειδικότερα όταν ήταν στην ΜΕΝΝ.τώρα τη έχω και εγώ εδώ και είναι σαν όνειρο.να ναι πάντα καλά.

2mS6p3.png?t9H6Yah7

1ZAOp2.png?n6Kui1AR

Link to comment
Share on other sites

κύπρο διακοπές;που θα πάτε;θέλω να την δώ!μου έδωσε δύναμη να αντεπεξέλθω την δικιά μου ιστορία.σας σκεφτόμαι συνέχεια και ειδικότερα όταν ήταν στην ΜΕΝΝ.τώρα τη έχω και εγώ εδώ και είναι σαν όνειρο.να ναι πάντα καλά.

 

Θα μενουμε στη Παφο αλλα θα πάμε παντού καθως εχουμε συγγενεις πάντου εκτός από Λάρνακα.Αν εισαι κατω ευχαριστως να βρεθουμε:)))))))))

:P:p:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

καλημερα μανουλα φοβερη,με το καλο να την βαπτισετε την μικρη σας!!!ειναι μια μικρη ηρωιδα που μας εδωσε το καλυτερο μαθημα...το μαθημα για ζωη!!!!

αν θελεις στειλε μου την διευθ στο face θα ηθελα να δω το μπουμπουκι σας!!!

χαμογελα τρελλα κ ολα θα πανε μια χαρα

το αγορακι μου ειναι η ζωη μου ολη!!!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Pegg γυρισα κι εγω για λιγο απο τις διακοπες και τωρα διαβασα τα νεα σου.Καλες διακοπες παρεα με την Ιωαννουλα σου.Να περασετε τελεια και να βγαλετε πολλες φωτο για να θυμαστε το πρωτο σας καλοκαιρι.Μεγαλωσε το πουλακι μου,μπραβο να ειναι παντα γερο.Αν δεν κανω λαθος εισαι απο Θεσ/νικη;Αν εισαι,πολυ θα χαιρομουν να σε γνωρισω κι απο κοντα,για στειλε ενα πμ.φιλακια να περνατε ομορφα.

fc01f465d2.png

Link to comment
Share on other sites

ευτυχως αρχισα να διαβαζω απο το τελος αυτο το θεμα και ειδα ολο ευχαριστα πραγματα!!!! βαπτησια συναυλιες!!!! ειστε ολες μια παρεα, μπραβο ρε κοριτσια!!!!! να χαιρεστε τα ζουζουνακια σας!!!χωραω κι εγω με τον γιοκα μου?

δεν τον εχω βαπτησει ακομα με τα πολλα, δεν εχουμε ακομα νονα αλλα κατι μου λεει οτι θα βρω!!!!

αχ να ηξερα οτι δεν εχεις ποιον να σου κρατησει το μωρο ια τη συναυλκια να στο κρατουσα εγω.. ελπιζω να βρηκες καποιον και να πηγες,,,

καλη δυναμη σε σας στα μωρακια σας καλη τυχη.. στο ελενα γεννησα και το μωρο μου ηταν στη μοναδα για 13 μερες και ειδα πολαλ, μετα στο παιδων με βροχιολοτιδα, ειχαν ερθει να μας ευχηθουν κ ειχαν πυρετο κι εγω ασαραντηστη επειδη ειμουν μονη μου, (χωρις μπαμπα ειμαστε) χαιρομουνα που εχω κοσμο και μας ηρθαν αρρωστοι.. τελως παντω, ειδα πολλα, αλλα ολα αυτα τελικα μας διουν δυναμη, μας βοηθανε να ειμαστε δυνατες για να βοηθησουμε τα παιδακια μας... ευχομαι καμμια μανουλα μη στεναχωριεται, μπορω να καταλαβω δυσκολες κααστασεις, αλλα ειδατε τελικα που περνανε και σιγα σιδα μεγαλωνουν τα παιδακια μας και υτα καταφερνουμε και τα καμαρωνουμε@!!!!!!!!!

παντως δυσκολες στιγμες οι ωρες εκεινες, στο ελενα πηγα γιατι δεν εννοιωθα καλα, δεν ειχα δικο μου γιατρο , αλλα εκανα κανονικα τις εξετασεις μου τις αιματολογικες καθε μηνα και τους δυο τελευταιους καθε 15 τα υπερηχογραφηματα,,, ειμουνα μονη μου κ ειχα μεγαλυτερη ανησυχια, η κοιλια μου ειχε ¨πεσει¨νωρις κι ολο περιμανε να γεννησω κι ολο δεν γεννουσα. στις 40 βδομαδες πηγα , τους ειπα ποσο ειμαι , εξετασαν το μωρο και μου ειπαν ναφυγω και λεω καλα ποτε θα γεννησω αφου περασαν οι μερες, μου ειπαν θα σε πιασουν οι πονοι η θα σπασεις τα νερα, εφυγα και ζουσα μες στην αγωμια καθε μερα... τελιακ νοιωθω δυσφορια παω στο νοσοκομειο , ειχαν τελειωσει τα υγρα, ετσι μου ειπαν, το μωρο ειχε κανει κακακια στην κοιλια μου κι εγω ειχα 19 πιεση.... με καλαματα με πηγαν να γεννησω γιατι ανησηχουσα για το μωρο μου, καισσαρικη, οχι ολικη, το ειδ να βγαινει, μοναδικη στιγμη, αλλα το μωρο στη μοναδα για προληπτικους λογους κλαμα εγω, μετα εβγαζε το φαγητακι του, τα κρατησαν στη μοναδα, ευτυχως που ειμουν στο νοσοκομειο ακομα αλλα δυσκολη καασταση, εφαγε χωρις να βγαλει φαγητακι την 4 η μερα.. και μετα αλες εξετασεις, πολυ υσηχο, υπερηχογραφηματα εγκεφαλου, μαλλον κολλησε υιο, ξεκινησαμε αντιβιωση,.. βγηκαμε μετα, στο σπιτι το ειχα μια βδομαδα και μετα στη μοναδα στο αγια σοφια που κι αν μου ηρυθανε με πυρετο, εγω αισθανομουνα οτι εφταιγα, το ειχα στο σπιτι και μου αρρωστησε!ε, λοιπον εκεινες τις ηεμρες 16!!!!!!!! η θα αυτοκτονουσα η θα εκανα ολα αυτα που εκανα! πηγαινα για ψωνια, για μενα , για το μωρο, εκοψσ τσ μσλλισ μου, πηγσ να φτιαξω τα νυχια μου ,[πηγα για καφε,.. τα εκανα ολα, αλλα δεν ειμουνα σπιτι.΄΄ τωρα το μωρο μου λογω της βροχιολιτιδας που ειχε μωρο ειναι πολυ ευαισθητο... ολο αρρωσταινει..

συγνωμη αν σας κουρασα με το κατεβατο μου, ειναι μικρη η εμπειρια μου ξερω , υπαρχουν δυσκολες καταστασεις, αλλα ολα διορθονωνται και το μωρο μας οτι και να εχει , αν εχει μια δυσκολια η ζωη , ολα θα τα καταφερουμε και πολλες φορες τα παιδια μεγαλωνοντας , πολλα τα θεωρουν φυσιολογικα γιατι εμεις τους δειχνουμε οτι ειναι φυσιολογικα!!!

καλα μπανια στα παιδακια σας και σε εσας!!!!!

φιλικα ελενα

Link to comment
Share on other sites

Θαυμαστή Pegg,

Η ιστορία σου με συγκίνησε όσο τίποτα άλλο, πιστεύω ότι είναι η πιο όμορφη και ζωντανή ιστορία που κυκλοφορεί στο διαδίκτυο. Νομίζω ότι τα περιγράφεις τόσο παραστατικά που αισθανόμαστε ότι τα ζούμε και εμείς!

 

Είμαστε θεατές και συνοδοιπόροι στην ζωή σου. Μας έβαλες στην ζωή, στα προβλήματα, στην αγωνία σου και δεθήκαμε χωρίς να σε γνωρίζουμε.

Θυμηθήκαμε πως είναι να είμαστε άνθρωποι. Μας έκανες καλό αφού επαναπροσδιορίσαμε ή τουλάχιστον θυμηθήκαμε τις αξίες ζωής.

Όχι μόνο τηλεόραση, αγορές, δουλειά, καφέ και ύπνο, αλλά ποιότητα και επίγνωση σε αυτά που κάνουμε, γιατί αυτά είναι τελικά τα πολύτιμα.

 

Θα σου πρότεινα όταν με το καλό ηρεμήσεις να σκεφτείς να γράψεις ένα βιβλίο με όλα αυτά που πέρασες, θα κάνεις καλό στην κοινωνία και ένα καλό μάθημα στους μελλοντικούς μπαμπάδες και μανάδες. Όσο για ταινία, το βλέπουμε πιο μετά!!

 

Εν' κατακλείδι, θέλω να σου δώσω, ως συνάνθρωπος και πατέρας, συγχαρητήρια για την δύναμη και αντοχή που έδειξες και δείχνεις σε όλη αυτή την διάρκεια. Μας δίνεις μαθήματα ζωής... μπράβο σου και ελπίζω να παραδειγματιστούμε όλοι.

 

Επίσης συγχαρητήρια στον άντρα σου που δεν φαίνεται σε όλη αυτή την ιστορία αλλά πιστεύω ότι σε στήριξε και σε στηρίζει, ψυχολογικά και οικονομικά.

 

Θα παρακολουθώ την απίστευτη και γλυκιά ιστορία σου, όπως εξελίσσεται και θα εντυπωσιάζομαι κάθε φορά, όταν διαπιστώνω τις δυνάμεις που κρύβουμε... απλά πρέπει να δοθεί το κατάλληλο κίνητρο για να τις κινητοποιήσουμε.

 

Ας μην περιμένουμε τα κίνητρα, να τα θέσουμε μόνοι μας. Να ζήσουμε το τώρα, το σήμερα, όσο για το αύριο δεν το ξέρουμε, είναι το μόνο αβέβαιο...

 

Με εκτίμηση και αγάπη

Μάκης

Εκπαιδευτικός

Link to comment
Share on other sites

Με συγκινειτε απίστευτα με τα λογια σας όλοι.Η ψυχολογικη στηριξη που ειχα απο τον αντρα μου και συνεχιζω να εχω, δε περιγραφεται με λογια.Ειχα όμως και εσας που με βοηθησατε να σκεφτω λιγο θετικά τη ζωη και να κοιταξω μπροστα γιατι πλεον εχω ενα παιδί το οποίο με χρειαζεται δίπλα του.με χρειαζοταν από τη πρώτη μερα και εγω έκανα οτι μπορουσα για να ειμαι διπλα της ειτε με το γαλα που καταφερα να εχω ειτε με το κρατημα του χεριου.Το τελευταιο της εχει μεινει και οταν ειναι σε σκοταδι και φοβαται θελει να κραταει το χερακι μου.Ακομα και για την άλλη μου τη κορη που "εφυγε" 3 μερες αφότου γεννηθηκε πιστευω οτι εκαν οτι μπορουσα. Ημουν διπλα της και της κρατησα το χερι. οσο δυσκολο και να ηταν αυτο αισθανομουν οτι επρεπε να κανω και το εκανα.Αν δεν ειχα τη παρηγορια σας ομως ολα θα ηταν πολυ πιο δυσκολα και το ευχαριστω ειναι λιγο για να εκφρασει οτι αισθανομαι!!

Link to comment
Share on other sites

Με συγκινειτε απίστευτα με τα λογια σας όλοι.Η ψυχολογικη στηριξη που ειχα απο τον αντρα μου και συνεχιζω να εχω, δε περιγραφεται με λογια.Ειχα όμως και εσας που με βοηθησατε να σκεφτω λιγο θετικά τη ζωη και να κοιταξω μπροστα γιατι πλεον εχω ενα παιδί το οποίο με χρειαζεται δίπλα του.με χρειαζοταν από τη πρώτη μερα και εγω έκανα οτι μπορουσα για να ειμαι διπλα της ειτε με το γαλα που καταφερα να εχω ειτε με το κρατημα του χεριου.Το τελευταιο της εχει μεινει και οταν ειναι σε σκοταδι και φοβαται θελει να κραταει το χερακι μου.Ακομα και για την άλλη μου τη κορη που "εφυγε" 3 μερες αφότου γεννηθηκε πιστευω οτι εκαν οτι μπορουσα. Ημουν διπλα της και της κρατησα το χερι. οσο δυσκολο και να ηταν αυτο αισθανομουν οτι επρεπε να κανω και το εκανα.Αν δεν ειχα τη παρηγορια σας ομως ολα θα ηταν πολυ πιο δυσκολα και το ευχαριστω ειναι λιγο για να εκφρασει οτι αισθανομαι!!

 

κοπελα μου καλη δυναμη να εισια καλα κι εσυ και το παιδακι σου. σου ευχομαι οτι καλυτερο

Link to comment
Share on other sites

Pegg μπράβο!!! Έχει μία μπουμπού μάχιμη, τυχερή και γενναία. Σας εύχομαι όλες οι νεράιδες να σας στολίσουν με όλες τις ευχές (της υγείας, της ομορφιάς, της εξυπνάδας, της τύχης, της καλλιτεχνίας και πολλές πολλές άλλες):P

beeeeezzzzz

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...