Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ειδικότητα / εργασία /ασχολίες των μελών του www.parents.gr


Recommended Posts

dora_xan αχ,τι καλά που μπορείς και ασχολείσαι με αυτό που σου αρέσει...εμένα μου αρέσει τόσο πολύ το βόλευ που αν δε γινόμουν δασκάλα θα μπορούσα άνετα να το κάνω επάγγελμα...έπαιζα κι εγώ σε ομάδα στα Γιανννιτσά(Ν.Πέλλας). τρελαίνομαι να παίζω..τώρα δυστυχώς δεν παίζω. :(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 410
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Είμαι καινούρια στο site και το βρίσκω πολύ ενδιαφέρον. Έχω τελειώσει το τμήμα Νηπιαγωγών, έχω μεταπτυχιακό στην Εκπαιδευτική Ψυχολογία και διδακτορικό στη Σχολική Ψυχολογία. Για την ώρα εργάζομαι ως διοικητική υπάλληλος στο πανεπιστήμιο και ενδιαφέρομαι να διεκδικήσω ακαδημαϊκή θέση σε ΤΕΙ ή Παν/μιο. Μου αρέσουν πολύ τα παιδιά και ανυπομονώ σε 6μισι μήνες να αποκτήσω ένα. Χαίρομαι που σας γνωρίζω όλες.

 A6s2p3.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σε όλους! Είμαι η Νατάσσα, σπουδάζω για νηπιαγωγός και λατρεύω το διάβασμα και τις κατασκευές!

Η κορούλα μου, η τόνια, 2,6 ετών, "διαβάζει" κι αυτή πολύ (ή της διαβάζω εγώ)

και αν έχει κάποιος να μου προτείνει παιδικά βιβλία (0-6) που διάβασε στα παιδιά του και τους άρεσαν,

ας μου γράψει, αν θέλει, τον τίτλο και τις εκδόσεις για να τα ψάξω.

Εγώ πάντως, έχω να σας προτείνω το "Το αρνάκι που ήρθε για φαγητό", εκδόσεις Ρώσση.

Μια άλλη εικόνα του "κακού" λύκου, που θα μπορούσε να ερμηνευτεί ως

αποτέλεσμα του πατρικού ενστίκτου.

Πάρα πολύ ωραίο και χιουμοριστικό παραμύθι! Για παιδιά προσχολικής ηλικίας (3-6) αλλά και μεγαλύτερα.

Για τα μεγαλύτερα (αλλά και για ενήλικες) θα ήθελα επίσης να προτείνω το "Το δέντρο που έδινε" (εκδόσεις δεν θυμάμαι).

Μιλά για τη γενναιοδωρία και την πλεονεξία. Πολύ συγκινητικό!

1eca.jpg1ecap3.png
Link to comment
Share on other sites

Εχω τελειωσει κι εγω την σχολη Βρεφοκομιας του Α.Συγγρου,δουλεψα σε σταθμους και εκανα babysitting κυριως..

Μολις εμαθα οτι ειμουν εγγυος στο πρωτο μου παιδακι,αποφασισαμε με το συζυγο μου να αναλαβω την ανατροφη,διαπαιδαγωγηση των παιδιων...

που σημαινει οτι για μια 5ετια περιπου θα ειμαι υπευθηνη στο μεγαλωμα των παιδιων μας...

Τωρα ειμαι στο σπιτι και ασχολουμε με τον μικρουλη μου γιο μιας και ο μεγαλος ξεκινησε να πηγαινει παιδικο σταθμο....

Χαιρομαι που σας γνωριζω και ακομα περισσοτερο γιατι προβλεπω οτι με μερικες μαμαδες μαλλον θα ειμασταν και συμφοιτητριες :lol:

.png.png
Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Γεια σας σχολούμαι με τη γραφιστική και δουλευω σε εφημεριδα.

Ξεχασμένα χόμπι...ζωγρααφική, μουσική, διάβασμα, κινηματογράφος

Ευτυχώς που έχω στα χέρια μου όλες τις εφημερίδες και καποια περιοδικά και ενημερώνομαι για διάφορα και όλο και κανενα αρθρο ενδιαφέρον βρίσκεται..

Link to comment
Share on other sites

φέδρα, συναδέλφισσα.... και γω με τη γραφιστική ασχολούμαι.... Κατα τύχη έμπλεξα βέβαια, δεν τελείωσα σχολή.... άσε είναι ιστορία.... αλλά έχω "κολλήσει".

Και εγώ έχω κάτι ξεχασμένα χόμπι.... διάβασμα, τένις (περιμένω να μεγαλώσει η μι΄κρή για να την παίρνω μαζί μου να μαζεύει τα μπαλάκια) :D:D:D

sL7ap2.png

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

σπουδές Μαθηματικός, και πτυχίο πιάνου.

 

Χομπυ judo μανιωδώς, αλλά τώρα... γιοκ, χορωδία.

 

δουλεύω σε μια εταιρεία ως υπάλληλος γραφείου και τα απογεύματα ιδιαίτερα! φουλ προγραμμα... Φέτος που έχω τη ζουζου μου βεβαίως κράτησα μόνο την πρωινή δουλειά...όχι ότι τα απογευματα κάθομαι σπίτι!!!!

 

Ψώνια, κούνιες, διακόσμηση βρεφικού, ρουχαλάκια, γιατροί κλπ....ααχ...ωραία όμως είναι αυτά, γλυκιά η κούραση...

 

.png

eNeap2.pngNziDp2.png
Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Να'μαι κ εγω!

Τα τελευταία 8 χρόνια εργάζομαι σε Χρηματιστηριακό γραφείο, υπεύθυνη στον τομέα Λήψης κ Διαβίβασης Εντολών στο Χ.Α.Α, ειναι μιά δουλεια που εχει πολύ ενδιαφέρον,ένταση και πολύυυυυυυυ ανχος!, που όμως δεν θα την άλλαζα με τίποτα.Εργάζομαι απο Δευτέρα εως Παρασκεύη(9πμ-16μμ) κ ετσι εχω τα απογεύματα και τα Σαβ/κα ελέυθερα.

Απο τα αγπημένα μου χόμπυ ειναι το τέννις , σήμερα έχω καταφέρει να παίζω 2φορές την εβδομάδα!(ο Κωστάκης μου,να είναι καλά που μένει σπίτι με τον μιικρό).Μου αρέσει πολύ το δίάβασμα (ειδικά εφημερίδων-λόγο δουλειάς), και μια ακόμα πολύ πολύ πολύ αγαπημένη μου ασχολία είναι το μαγείρεμα (ειδικά ΓΛΥΚΩΝ)!

Αυτά!

Eίναι προτιμότερο σε ένα παιδί να περισσεύει η αγάπη παρά να του λείπει....

Link to comment
Share on other sites

Aς πω και εγώ με τη σειρά τα δικά μου!

Σπούδασα στο Πάντειο Παν/μιο στο Τμήμα Οικονομικής και Περιφεριακής Ανάπτυξης, και δουλεύω εδώ και 5 χρόνια σε μια εταιρεία σαν υπάλληλος γραφείου (γραμματέας Γενικής Διεύθυνσης).

Παράλληλα τα τελευταία 3 χρόνια τον ελεύθερο χρόνο ασχολούμαι και με μανικιουρ - πεντικιουρ σαν part time job (αγαπημένη μου ασχολία αλλά με το μικρό την έχω περιορίσει λίγο)

... και τον τελευταίο καιρό εχω γίνει μέλος σε ενα υπέροχο site το PARENTS!!! ( σας λέει κατι? :lol: ) οπου σαν χαζομαμά και εγώ μιλάω συνέχεια για το γιό μου, βλέπω χρήσιμες καθημερινές συμβουλές και περνάω ευχάριστα την ώρα μου! :wink:

G9FN.jpg.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

γεια σας κοριτσια...

Γεια σας σχολούμαι με τη γραφιστική και δουλευω σε εφημεριδα.

 

φέδρα, συναδέλφισσα.... και γω με τη γραφιστική ασχολούμαι....

 

ααα..τι ωραια βλεπω και αλλες συναδελφισσες.

Κι εγω ειμαι γραφιστρια και δουλευω τα τελευταια 11 χρονια σε διαφημιστικη εταιρεια.

Χομου ειχα....εφτιαχνα ενα κουκλοσπιτο το οποιο μου πηρε 4 χρονια για να τελειωσει. Τωρα πια...με δουλεια και τα διδυμακια μου....δε μενει χρονος για χομπυ... :D

Link to comment
Share on other sites

Eγώ τελείωσα Διοίκηση Επιχ/σεων στο ΤΕΙ Καβάλας το 2002 και έχω δουλέψει 5 χρόνια ως γραμματέας και λογίστρια σε 3 εταιρείες στη Καβάλα,στα Χανιά και στη Θεσ/νίκη.Ενδιάμεσα έχω εργαστεί και ως πωλήτρια και σερβιτόρα!Αυτή τη στιγμή δεν εργάζομαι λόγω της μικρής,αλλά σκοπεύω να επανέλθω σύντομα και ψάχνομαι!

Link to comment
Share on other sites

Εγώ είμαι η Μαρία, εργάζομαι σ'ενα τουριστικό γραφέιο στο λογισττήριο τα τελευταία 5 χρόνια και είναι αρκετά αγχωτική σαν δουλειά.

 

Πριν γεννήσω το δεύτερο παιδί και αφού η Αλκμήνη μου είχε μεγαλώσει είχα αρχίσει ξανά το διάβασμα, πήγαινα κανένα σινεμά ή θέατρο με φίλη μου ή ακόμα και σε καμμιά καλή συναυλία δεν έλεγα όχι. Ααααα μου αρεσε και το τάβλι....και τα επιτραπέζια τα οποία τα παίζαμε με την κόρη μου.

 

Τώρα πια όμως δεν κάνω τίποτα - σινεμά και θέατρο περιορίζονται στα παιδικά έργα - επιτραπέζια δεν μπορούμε με την κόρη μου γιατί έρχεται ο Βασίλης και μας τα χαλάει όλα.....

Link to comment
Share on other sites

Γειά σας!Εγώ είμαι η Χριστίνα,παντρέμενη με έναν υπέροχο ανδρά(και αρκετα υπομονετικό) περίπου 1,5 χρόνο και ακομή δεν είμαι μαμά αλλά το προσπαθούμε!

Δουλεύω σαν γραμματέας σε ναυτιλιακή εταιρεία αλλα αυτο που σπουδασα δεν εχει καμία σχεση.Εχω τελειώσει το τεχνικό λύκειο τουριστικών επαγγελμάτων και ΙΕΚ μαρκετιγκ(που μετα απο εξαντλητικα ωραρια αποφασισα να αλλαξω κλαδο) και ευελπιστώ να μπω και στο ανοιχτό πανεπιστήμιο.Βεβαία δουλευω απο πολύ μικρη και εχω κανει δουλειες απο φυλαξη παιδιων+διάβασμα μεχρι σερβιτορα,πωλητρια,προωθητρια κλπ....

Χόμπι εχω τη ζωγραφική(που τα κουτσοκαταφέρνω,δεν είμαι και το μεγαλο ταλεντο),εννοείται διάβασμα λογοτεχνικών βιβλίων και σινεμά(που τρελαίνομαι).

Θα ηθελα να παρω το ανωτατο πτυχιο στα αγγλικα αλλα και να μαθω και μια δευτερη ξενη γλωσσα ...κατα προτιμηση ιταλικά!(βεβαια αυτα που γραφω σιγα μην τα πραγματοποιησω)!Και τέλος να κανω το μεγαλο μου απωθημενο....να μαθω να παιζω πιάνο!!!!!

Αυτα...μονο!!!!!

ΥΓ:Πρώτα απ'ολα ομως να γίνω μαμά!!!!!

pEmXp3.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια...

Γεια σας σχολούμαι με τη γραφιστική και δουλευω σε εφημεριδα.

 

φέδρα, συναδέλφισσα.... και γω με τη γραφιστική ασχολούμαι....

 

ααα..τι ωραια βλεπω και αλλες συναδελφισσες.

Κι εγω ειμαι γραφιστρια και δουλευω τα τελευταια 11 χρονια σε διαφημιστικη εταιρεια.

Χομου ειχα....εφτιαχνα ενα κουκλοσπιτο το οποιο μου πηρε 4 χρονια για να τελειωσει. Τωρα πια...με δουλεια και τα διδυμακια μου....δε μενει χρονος για χομπυ... :D

 

Καλώς ήρθες στη παρέα, να συναντηθούμε εμεις οι γραφίστες!!!

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...