Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Ειδικότητα / εργασία /ασχολίες των μελών του www.parents.gr


Recommended Posts

Δε σας είπα ! Λόγω καταγωγής (ο μπαμπά μου είναι Άραβας-από τη Συρία-) χορεύω οριεντάλ (όχι επαγγελματικά εννοείται)..θα με σκότωναν :lol::lol: Σαν χόμπυ το έχω... Και γενικά μου αρέσει πολύ ο χορός.. Τώρα που είπε το Λιτσάκι για λάτιν το θυμήθηκα :P

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 410
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Αχ Νίκη τι τέλεια! Μένουμε και κοντά εγώ στον Εύοσμο , μήπως μπορείς να μου παραδόσεις ιδιαίτερα????? Πάντως Latin έχει πολύ καλά τμήματα στον Δήμο του Ευόσμου και ......οικονομικά!

g07Lp2.png
Link to comment
Share on other sites

Λίτσα μου Εύοσμο είσαι?! Εγώ Κορδελιό δίπλα είμαστε!!! Κοίτα τώρα δε μπορώ να κάνω και πολλά :lol::lol::lol: αλλά μετά τη γέννα θα τα πούμε από κοντά σίγουρα... :wink:

Όταν παίρνω...γεμίζουν τα χέρια μου. Όταν δίνω, γεμίζει η ψυχή μου...

Link to comment
Share on other sites

Λίτσα μου Εύοσμο είσαι?! Εγώ Κορδελιό δίπλα είμαστε!!! Κοίτα τώρα δε μπορώ να κάνω και πολλά :lol::lol::lol: αλλά μετά τη γέννα θα τα πούμε από κοντά σίγουρα... :wink:

 

Ναι γλυκιά μου είμαστε γειτονισσες! Αν δεν μπορεις τωρα μετά τη γεννα μακαρι να χεις χρονο έστω και για καφέ αλλα δύσκολα τα βλέπω. Δεν ξέρω αν εχεις αγοράσει τα απαραιτητα για να μην ταλαιπωρεισαι πήγαινε στα Ονειρα. Εχει τα παντα, ειναι ποιοτικά και πολύ καλές τιμες.

g07Lp2.png
Link to comment
Share on other sites

Το πιο ωραίο ήταν πέρυσι σε μια παιδική χαρά που πήγαμε πρώτη φορά μας αναγνώρισαν , προφανώς από τις φωτογραφίες μας στο noesi.gr !

Το ίδιο έγινε και το προηγούμενο Σάββατο στα Goodys που πήγαμε μόλις ένα μεγαλύτερο παιδάκι είδε τον Νεκτάριο αμέσως τον φώναξε με το όνομά του και όταν τον ρώτησαν οι φίλοι του που το ξέρει το παιδάκι τους είπε ότι τον ξέρει από το internet!!!:lol: Με τον άντρα μου κοιταχτήκαμε αμέσως αλλά τον είδα λίγο "ξυνό" και "περίεργο" και πήγα διακριτικά στην τουαλέτα για να λήξει ήρεμα το θέμα, χιχιχι!!! :wink:

 

που να δει και αυτή τη σελίδα στο internet! Θα με κυνηγάει :lol::lol::lol:

http://www.fisher-price.com/fp.aspx?st=2742&e=viewphoto&uiid=7654&albumpage=13&m=5&y=2007

Τι να κάνουμε , είμαστε διάσημοι , πειράζει; :wink:

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Τι να κάνουμε , είμαστε διάσημοι , πειράζει; :wink:

 

To άσμα λέει 'Πειράζει που είμαι και μεγάλη φίρμα πειράζει??

ΟΧΙ ΔΕΝ ΠΕΙΡΑΖΕΙ'

 

Μονό που άμα σας δώ στο δρόμο μου απο τη χαρά μου θα κάνω σαν τρελλή!!!!

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites

σπουδές : έχω τελειώσει οικονομικά σε θεωρητικό επίπεδο καμία σχέση δηλαδή με λογιστικά και παλιά ήθελα να εργαστώ σε τράπεζα

 

επάγγελμα: Επειδή τελικά δεν τα κατάφερα να μπω σε τράπεζα, έπιασα δουλειά εδώ και 4 χρόνια σε μια εταιρία που κάνει μελέτες για την οικονομία, τουρισμό, υγεία, κοινωνία, πολιτισμό και ότι άλλο τομέα ζητήσει ο πελάτης...αφότου γέννησα δουλεύω σπίτι πια αφού μόνο ένας υπολογιστής μου χρειάζεται (είμαι το pc freak που κάθεται μπροστά σε έναν υπολογστή και δακτυλογραφεί και με τα 10 δάχτυλα)... :shock::shock:

 

χόμπι: σερφάρισμα στο internet, ταξίδια, σινεμά - dvd και παιχνίδια με την κόρη μου (αυτό είναι καινούργιο :D:D )

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕ ΚΑΛΟΔΕΧΤΗΤΕ ΑΝ ΔΗΛΩΣΩ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΟΥ. ΘΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ ΟΜΩΣ. ΕΙΜΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ. ΕΝΤΑΞΕΙ, ΜΗΝ ΒΑΡΑΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ. ΧΟΜΠΥ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ. ΜΗΠΩΣ ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΗΓΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ;

Link to comment
Share on other sites

ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΗΝ ΠΑΡΕΑ ΣΑΣ ΚΑΙ ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΑΝ ΜΕ ΚΑΛΟΔΕΧΤΗΤΕ ΑΝ ΔΗΛΩΣΩ ΤΟ ΕΠΑΓΓΕΛΜΑ ΜΟΥ. ΘΑ ΤΟ ΡΙΣΚΑΡΩ ΟΜΩΣ. ΕΙΜΑΙ ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ. ΕΝΤΑΞΕΙ, ΜΗΝ ΒΑΡΑΤΕ ΒΡΕ ΠΑΙΔΙΑ. ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ. ΧΟΜΠΥ ΜΟΥ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ. ΜΗΠΩΣ ΤΩΡΑ ΤΑ ΠΗΓΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ;

 

εδώ ολοι καλοί χωράνε ειδικά αυτοί που έχουν χιούμορ και συ απο οτι φαίνεται έχεις!! :wink:

Οι θησαυροί μου:

Δημήτρης 5,5 χρονών, Ματθαίος 22 μηνών

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΤΗ ΔΟΥΛΕΙΑ ΜΑΣ ΜΟΝΟ ΜΕ ΧΙΟΥΜΟΡ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΕΙΣ, ΑΛΛΙΩΣ ΑΠΕΥΘΕΙΑΣ ΓΙΑ ΨΥΧΙΑΤΡΙΟ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ. ΤΟ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΟ ΟΜΩΣ ΘΑ ΠΑΩ ΓΙΑ ΨΑΡΕΜΑ ΜΕ ΤΟΝ ΑΝΤΡΟΥΛΗ ΜΟΥ ΣΤΗ ΧΑΛΚΙΔΙΚΗ. ΑΝ Η ΨΑΡΙΑ ΠΑΕΙ ΚΑΛΑ ΔΕ ΘΑ ΣΑΣ ΞΕΧΑΣΩ. ΦΡΕΣΚΟ ΨΑΡΑΚΙ ΓΙΑ ΤΑ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΣΑΣ. ΛΕΤΕ Ν'ΑΡΝΗΘΕΙ ΤΗ ΜΕΤΑΦΟΡΑ Ο COURIER;

Link to comment
Share on other sites

ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ. ΑΣ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΨΑΡΙΑ ΚΑΙ ΤΗΝ ΤΡΙΤΗ ΘΑ ΕΝΗΜΕΡΩΣΩ. ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΤΩΡΑ ΝΑ ΜΗΝ ΕΙΝΑΙ ΕΜΕΙΣ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΟΛΟ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΕΧΡΙ ΤΕΛΟΣ ΣΕΠΤΕΜΒΡΙΟΥ. ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΤΙ ΘΑ ΒΟΛΕΨΕΙ. ΤΟ ΥΠΟΣΧΟΜΑΙ ΓΙΑΤΙ ΑΞΙΖΕΙ ΤΟΝ ΚΟΠΟ.

Link to comment
Share on other sites

Ειδικότητα: πτυχιούχος Ιστορίας Εθνολογιάς

Χόμπυ; Δεν νομίζω να έχω χόμπυ. Μόνο πράγματα που αγαπώ: την οικογένειά μου, τα ζώα, τη θάλασσα, τη μουσική, το καλό φαγητό μαζί με ένα ποτήρι κρασί, την ιστοπλοϊα και τα 4χ4 (αυτά μου τα έμαθε ο άντρας μου), τα παιδιά, τα ταξίδια, το κινηματογράφο, τους υπολογιστές και φυσικά τη καλή παρέα.

Δημήτρης 25/01/07

Εβελίνα 12/04/08

Χριστίνα 04/10/10

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Ελένη, να διαβάσεις και να δώσεις στον ΑΣΕΠ, ασυζητητί! Εγώ αυτό έκανα (φιλόλογος κι εγώ) και περνάω ζωή και κότα (δεν είναι τόσο ρόδινα τα πράγματα με μαθητές έφηβους που το μονο που σκέφτονται είναι να σου κάνουν τη ζωή δύσκολη , αλλά τέλος πάντων, είμαι επηρεασμένη από την άδεια τώρα) :wink: Φαντάσου ότι γέννησα το Μάρτιο και θα έχω άδεια από το Φεβρουάριο του 2007 έως το Σεπτέμβριο του 2008! :D:D:D

Από χόμπι: ζωγραφική (ως θεατής και ως "ζωγράφος" τρομάρα μου -τώρα με τα δυο παιδιά θα ζωγραφίζω ένα "έργο" το χρόνο!), διακόσμηση (τρελλαινομαι για περιοδικά τύπου "ιδανικο σπίτι"), χειροτεχνίες-κατασκευές, πολλή λογοτεχνία και πολύ σινεμά (όχι να το παινευτώ, αλλά είμαι πολύ ενημερωμένη και μ' αρέσει πολύ το "άθλημα") και βέβαια ό,τι έχει να κάνει με υπολογιστές.

Link to comment
Share on other sites

Σπούδαζα Διοίκηση Επιχειρήσεων αλλά πτυχίο δεν πήρα. Μιλάω αγγλικά, γαλλικά και τώρα μαθαίνω και γερμανικά που πήγαν λίγο πίσω λόγω μωρού. Φυσικά και ασχολούμαι με υπολογιστές.

 

(Όχι δεν ήμουν υποψήφια στα καλλιστεία :P )

 

Εργάζομαι σε ιδιωτική εταιρεία όπου υποβιβάσθηκα με το που ανακοίνωσα ότι ήμουν έγγυος αλλά γμτ ήταν αρκετά έξυπνοι ώστε να μην με απολύσουν (αγκρρρ).

 

Πολλά πολλά χρόνια πριν και με πολλά πολλά κιλά λιγότερα πάνω μου έκανα ιππασία και μάθαινα λάτιν. Εξακουθώ να τα αγαπώ και τα δύο και ελπίζω να επιστρέψω σύντομα στις δραστηριότητες μου με την συνοδεία της κόρης μου. Είμαι παθολογικά φιλόζωη και το σπίτι μου έχει περάσει περιόδους που θύμιζε το Αττικό Πάρκο.

 

Μετά τη γέννηση της Σωτηρίας άρχισα να ενδιαφέρομαι περισσότερο για θέματα οικολογίας και για τα παιδιά. Διαβάζω πολύ. Βαριέμαι εύκολα και για αυτό δεν έχω μόνιμα χόμπυ. Κατά περιόδους ασχολούμαι με οτιδήποτε με ενθουσιάσει εκείνη τη στιγμή.

Link to comment
Share on other sites

Εργάζομαι σε ιδιωτική εταιρεία όπου υποβιβάσθηκα με το που ανακοίνωσα ότι ήμουν έγγυος αλλά γμτ ήταν αρκετά έξυπνοι ώστε να μην με απολύσουν (αγκρρρ).

 

μπορούν να το κάνουν αυτό???νόμιμα??

 

ανοίγω τόπικ για εργασιακό χώρο και εγκυμοσύνη, να γράφουμε εμπειρίες και συμβουλές. Και μια και έχουμε και δικηγόρο στη παρέα μας να μας βοηθάει λίγο με κάποια θέματα...

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ. Η ΔΙΚΗΓΟΡΟΣ ΣΑΣ ΑΠΑΝΤΑ. ΟΧΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΝ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΝ. Ο ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ ΙΣΟΥΤΑΙ ΜΕ ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΜΟ ΣΕ ΠΑΡΑΙΤΗΣΗ, ΓΕΓΟΝΟΣ ΠΟΥ ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ. ΘΕΛΩ ΟΜΩΣ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ ΣΤΟΙΧΕΙΑ, ΟΙ ΕΝΝΟΙΕΣ ΕΙΝΑΙ ΛΕΠΤΕΣ. ΠΩΣ ΤΕΚΜΗΡΙΩΝΕΤΑΙ Ο ΥΠΟΒΙΒΑΣΜΟΣ;

Link to comment
Share on other sites

Εχω πτυχιο βοηθου μικροβιολογου. Επισης εχω πτυχιο computer graphic design και τηλεπληροφορικης internet. Τιποτα απο αυτα δεν εξασκησα ιδιαιτερα (ψαχνομουν πολυ στα.... νιατα μου!!!)

Αγγλικα εννοειται οτι τα πηραμε τα πτυχια μας.

 

Εχω δουλεψει σε διαφορες εταιρειες με κυριοτερη μια μεγαλη γαλακτοβιομηχανια απο οπου περασα απο διαφορες θεσεις (πολιτικη της εταιρειας τρομαρα τους!) εκτος απο το να πηζω τα γαλατα! Τους τα βροντηξα κι εφυγα και παντρευτηκα. Ειχα τρεις πολυ σοβαρες προτασεις για δουλεια αλλα εμεινα εγκυος και δυστυχως τις απερριψα.

 

Οσο για τα χομπι, δεν εχω ιδιαιτερα γιατι βαριεμαι παρα πολυ ευκολα. Προς το παρον φροντιζω τον αντρουλη μου και ανυπομονω για το μωρακι μου, οποτε θελω δε θελω θα γεμισει ο χρονος μου!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

λοιπον εχουμε και λεμε η δουλεια μου ηταν η κομμωτικη την οποια σταματησα για λιγο εφοσον εμεινα εγκυος,παραλληλα ομως σπουδαζω ψυχολογια στο ανοιχτο πανεπιστημιο μονο που το εχω παγωσει λιγο λογω εγκυμοσυνης..

χομπι μου ειναι το γραψιμο κυριως ποιηση που λατρευω αλλα και πολυ διαβασμα,επισης εχω ασχοληθει 12χρονια με την ενοργανη εκανα πρωταθλητισμο την οποια σταματησα πριν λιγα χρονια λογω τραυματισμου στο γονατο..επιδοξη συγγραφεας λοιπον ,μεγαλο ονειρο γιατι οχι ομως αφου βλεπω να πραγματοποιειται το μεγαλυτερο ονειρο ολων ο γιος μου εχω ελπιδες και γιοα κανενα βιβλιαρακι!

my baby was my reborn...

Link to comment
Share on other sites

Εγω τωρα το ειδα αυτο το τοπικ! :o

 

Λοιπον,σπουδασα Δασολογια στο Αριστοτελειο Θεσ/νικης και μετα αφου παιδευτηκα λιγο με συμβασεις σε δημοσια υπηρεσια αποφασισα οτι δε θελω να γινω συμβασιουχος που διαδηλωνει για τη μονιμοποιηση του και εδωσα εξετασεις και μπηκα στην εθνικη τραπεζα οπου δουλευω 2,5 χρονια τωρα.Μια χαρα ειμαι δε λεω, κι εγω αδειουλα εχω απο το Φεβρουαριο 2007 που γεννησα ως τον Μαιο του 2008!

 

Απο χομπυ εκτος απο το σερφαρισμα στο internet και τις βολτες με το μπεμπουλινι μου δεν εχω και τιποτα σπουδαιο πια...Λιγο διαβασμα οταν βρισκω χρονο και κανενα καφεδακι με καμια φιλη ή με την οικογενεια!

Περιμενω το καλοκαιρακι να αρχισουμε μπανακια,γιατι εχουμε το προνομιο κι εχουμε τη θαλάσσα στα ποδια μας :lol:

bxBwp2.png EgDTp2.png
Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω στον χώρο της τηλεόρασης. Πριν γεννήσω μ' άρεσε πολύ η δουλειά μου. Τώρα περιμένω να περάσει το οκτάωρο για να πάω όσο το δυνατόν γρηγορότερα κοντά στο μωρό μου.Δυστυχώς δεν έχω υπολογιστή στο σπίτι και δεν μπορώ να μπαίνω πολύ συχνά στο ίντερνετ. Η λέξη χόμπι έχει σβηστεί από το λεξιλόγιό μου από τότε που γέννησα τον γιό μου.(12 μηνών).

Link to comment
Share on other sites

×
×
  • Δημιουργία νέου...