Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Απο ποτε αρχισαν οι αναγουλες σας?


Recommended Posts

Εμένα ξεκίνησαν πριν μια εβδομάδα όταν μπήκα στην 8η και συνεχίζονται κανονικά και με το νόμο!Προσπαθώ να τρώω κανονικά το μεσημέρι (δε γεμίζω το πιάτο πια) και παλεύω να κρατήσω το μεσημεριανό φαγητό.Κάποιες φορές τα καταφέρνω.Τρώω πολλές φρυγανιές και έχω απίστευτη δίψα,αλλά δε μπορώ να πιώ ένα ολόκληρο ποτήρι νερό,αμέσως το βγάζω.Απίστευτο αυτό με το νερό..!Οπότε μικρές γουλίτσες μόνο.Άντε μακάρι να περάσουν να πιώ 5 λίτρα νερό μονορούφι!

 

 

λυπάμαι κ το μόνο που έχω να σου πω είναι υπομονή...ήμουν κ εγώ τόσο χάλια με 20 εμετους την ημέρα, οτι χειρότερο μου έχει συμβεί.....θυμάμαι χριστουγεννιάτικα να τη βγάζω γλύφοντας παγάκια-γιατί νερό κ εγώ δεν μπορούσα να πιω...- κ με παγωτό...μου κράτησαν 3-4 εβδομάδες κ μόλις μπήκα στην 13η ή 14η εβδομάδα σταμάτησαν.... αν μπορώ να πω πως απο τους εμετούς είχα ενα καλό, είναι τα κιλά..έχασα 6 κιλά κ τωρα που είμαι στον 8ο μήνα έχω πάρει μόνο 9.υπομονή κουκλίτσα μου.....

ntRCp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 132
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Γω δεν κάνω εμετους αλλά είμαι συνέχεια με αναγούλα και συχνά στο όριο του εμετού. Το περίεργο είναι ότι η ναυτια έχει χειροτερέψει απο τότε που μπήκα στη 10η εβδομάδα. Σήμερα μπαίνω στη 12η και είμαι χειρότερα απο ότι ήμουν πριν. ΚΑΙ με τρελή δυσπεψια οτι κι αν φαω! Μου φαίνεται απίστευτο, κρινοντας απο το πως είμαι τώρα, ότι μπορει σε 1-2 βδομάδες να έχουν περάσει όλα αυτα!

Link to comment
Share on other sites

λυπάμαι κ το μόνο που έχω να σου πω είναι υπομονή...ήμουν κ εγώ τόσο χάλια με 20 εμετους την ημέρα, οτι χειρότερο μου έχει συμβεί.....θυμάμαι χριστουγεννιάτικα να τη βγάζω γλύφοντας παγάκια-γιατί νερό κ εγώ δεν μπορούσα να πιω...- κ με παγωτό...μου κράτησαν 3-4 εβδομάδες κ μόλις μπήκα στην 13η ή 14η εβδομάδα σταμάτησαν.... αν μπορώ να πω πως απο τους εμετούς είχα ενα καλό, είναι τα κιλά..έχασα 6 κιλά κ τωρα που είμαι στον 8ο μήνα έχω πάρει μόνο 9.υπομονή κουκλίτσα μου.....

 

Να'σαι καλά,κάνω υπομονή,δε γίνεται διαφορετικά,τουλάχιστον διαβάζω βιβλία,βλέπω σειρές και ξεχνιέμαι.Τώρα διανύω τη 10η εβδομάδα και έχουν μειωθεί κάπως.Ελπίζω να κοπούν..άντε κοντεύεις εσύ,με το καλό και με έναν πόνο! :)

SlD4p3.png
Link to comment
Share on other sites

και εγω στην 10 βδομαδα θα μπω και 2-3 μερες τωρα νιωθω πολυ καλυτερα απο αναγουλες,ευτυχως εμετους δεν εχω κανει !Διαβαζω βεβαια τα κοριτσια που αρχισαν και στην 12 εβδομαδα εμετους και ελπιζω να μην με πιασουν καθυστερημενα και εμενα...

empty.gif

fHaOp2.png

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Οι δικες μου αρχισαν δυο μερες αφοτου μπηκα στην 8η... Εμετο δεν κανω (εκ πεποιθησεως :P) αλλα ταλαιπωρουμαι ολημερις ρε παιδια... Η μονη ωρα που ανακουφιζομαι, ειναι οταν τρωω και οταν κοιμαμαι. Μου αφαιρουν ολη την ενεργεια ομως, δεν εχω ορεξη να κανω απολυτως τιποτα. Ευτυχως σε μια βδομαδα κλεινουν τα σχολεια και δεν θα εχω τουλαχιστον την ταλαιπωρια των 4 ωρων ταξιδιου καθε μερα..

ExxSp3.png
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 3 εβδομάδες μετά...

Εγω είμαι στην 6η εβδομάδα και ήδη νιώθω αηδία για τα πάντα!!! την τελευταία φορα που πήγα στο Super market βιάστηκα να απομακρυνθώ απο το κρεοπωλείο και τα ψάρια γιατι αναγουλιασα και λιγο ελειψε να ξεράσω μπροστα σε όλους και να γίνω ρεζίλι!!το στομάχι μου είναι χάλια κι ακομη είναι νωρίς!Στις δυο προηγούμενες εγκυμοσύνες μου ξεκίνησαν οι εμετοί στην 7η εβδομάδα και πέρασα φρίκη όλο το πρώτο τρίμηνο!! 10-15 εμέτους ημερησίως για 5 εβδομάδες!νοσηλευτηκα σε νοσοκομείο για 15 μέρες περίπου λόγω της αφυδάτωσης απο την υπερέμεση! με απιστευτες καουρες νομιζα οτι φλέγεται το στομάχι μου,δυσπεψία,πόνο! Απίστευτη ταλαιπωρία! Είμαι όμως σπάνια περίπτωση!Δεν συμβαινει αυτο σε πολλές γυναίκες!Γι αυτο μην τρομάζετε!! Απο όλες τις φίλες-γνωστες-κουνιάδες-νύφες-κουμπαρες-συναδέλφους είμαι η μόνη που το έζησα σε τετοιο βαθμο! αυτη τη φορά είμαι προετοιμασμένη και δε μπορω να κάνω παρα υπομονή!:(Ευχομαι σε όλες κουράγιο-υπομονή και με το καλό να έρθουν τα μωράκια μας!

Link to comment
Share on other sites

  • 5 months later...

Κορίτσια καλή χρόνια χρόνια πολλά.... Μου ήρθε περίοδος 4 Νοεμβρίου με 28 μέρες κύκλο... Πριν 4 με 5 μέρες είχα ενός λεπτού πονο περιόδου αλλά τίποτα... Αυτές τις 4 με 5 μέρες ρευομαι συνέχεια κάθε λεπτό... Δεν είναι νωρίς για συμπτώματα;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ πέρσι το καλοκαίρι που ήμουν έγκυος (και τελικά παλλινδρόμησε), το κατάλαβα από περίεργες στιγμιαίες αναγούλες και ζαλάδες λίγες μέρες μετά τη σύλληψη. Αφού σταμάτησα την κατανάλωση καφέ και αλκοόλ, πριν την καθυστέρηση και το τέστ εγκυμοσύνης...

 

Κι εγώ το ίδιο! Καφές και τσιγάρο κόπηκαν μόνα τους τις μέρες που περίμενα περίοδο!

Τώρα είμαι καλύτερα. Πήγα να ανησυχήσω που δεν ανακατεύομαι καθόλου, ούτε το πρωί που ξυπνάω, αλλά είμαι τόσο κουρέλι - όλο να κοιμάμαι θέλω - και καμιά φορά ψιλοζαλίζομαι κιόλας, που τελικά λέω να μην ανησυχήσω. :)

 

Κορίτσια καλή χρόνια χρόνια πολλά.... Μου ήρθε περίοδος 4 Νοεμβρίου με 28 μέρες κύκλο... Πριν 4 με 5 μέρες είχα ενός λεπτού πονο περιόδου αλλά τίποτα... Αυτές τις 4 με 5 μέρες ρευομαι συνέχεια κάθε λεπτό... Δεν είναι νωρίς για συμπτώματα;
Αιμιλία, δύο μήνες μετά δεν είναι καθόλου νωρίς!!! :shock: Πήγαινε στο γιατρό! Επεξεργάστηκαν by Δρυάδα
τυπογραφικό λάθος
 
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κοριτσάκια. Οι αναγούλες άρχισαν απ την 6η εβδομάδα κι έπειτα. Εν τω μεταξύ, στο 1ο τρίμηνο που ήταν εντονότερες, τα πρωινά ξυπνούσα με μια κοιλιά πλάκα και μέχρι το βράδυ η κοιλίτσα είχε πεταχτεί τόσο που έμοιαζα με 5 μηνών ( φούσκωμα, δυσφορία, ένιωθα σαν να έπαιρνα καμιά δεκαριά κιλά στην καθισιά μου) :o το βράδυ με έπιαναν αναγούλες, συχνοουρίες και έτσι ξεφούσκωνα. Αυτά μέχρι τον 5ο μήνα. Μετά η κοιλίτσα μου δεν έλεγε να φύγει :D

Link to comment
Share on other sites

ΧΙΛΙΑ συγνωμη .... :oops: το λαθος μου ηταν στον μηνα, στο ποστ που ειχα γραψει. αντι Νοεμβριο.... ειναι Δεκεμβριος..... και η καθηστερησει συνεχειζεται...........:confused: 14 μερες.... πηγα στον γυναικολογο μου.... μου πε ισως ειναι αγχος... ισως παλι ειναι νωρις... απο την ημερα σηλληψης... δεν ειδε κατι..... :-(

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Αχ κοριτσακια μου... μονο εσεις θα με καταλαβετε... ειμαι 6-7 εβδομαδων περιπου στο τριτο μου παιδακι κ ειμαι εξαντλημενη... εδω και μια βδομαδα δν μπορω να κρατησω τπτ στο στομαχι μου... κανω περιπου 8-9 εμετους την μερα και μου βρωμανε τα παντα απο φαγητα... τα παντα ομως... ξερω οτι θα περασει καποια στιγμη αλλα αυτη η εγκυμοσυνη εχει ξεκινησει πολυ ζορικα και ειμαι χαλια... αχ....

Despoina 27/5/2010

Dimitris 12/6/2011

Marilou 9/8/2013

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και απο μενα!Σας καταλαβαινω απολυτα κοριτσια!

Και σε μενα τα συμπτωματα ξεκινησαν πολυ νωρις!Πριν κλεισω την 6η εβδομαδα!

Ανδρομέδα μου και γω ενιωθα το ιδιο εξαντλημενη!Καθε φορα που ανοιγα το ψυγειο,πετουσα και απο κατι γιατι μου μυριζε!Αλλαζα συνεχεια κρεμοσαπουνα,γιατι μου μυριζαν!Και το ιδιο μου το σπιτι μου μυριζε!Εκανα εμετο με αιμα,αφου ειχε ερεθιστει ο οισοφαγος!

Ευτυχως πλεον εχω μονο καουρες!Και αν προσεξω λιγο τη διατροφη μου,δε θα υφιστανται ουτε αυτα τα συμπτωματα!

Ευχομαι να φυγουν γρηγορα τα συμπτωματα αυτα!Υπομονη!!!!

Πριν σηκωθεις απο το κρεβατι,δοκιμασε να φας κατι στερεο,κρακερς για παραδειγμα!Ισως σε ανακουφισουν λιγο απο τους εμετους!Εμενα με βοηθουσαν παρα πολυ οι καραμελες λεμονιου!Ακομη και τωρα,δεν τις αποχωριζομαι!!!

0QVLp2.pngkdBmp3.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια και απο εμενα , ειμαι στην 13η εβδομαδα και ειμαι και γω χαλια απο αναγουλες και εμετους κυριως το βραδυ οταν ξαπλωνω.Ειχα βρει μια λυση με τα υποθετα primperan αλλα δυστυχως χθες που πηγα να παρω μου ειπαν οτι τα κατηργησαν λογω χαμηλης τιμης.Υπαρχει μονο σε σιροπι και χαπια ,αλλα δεν μπορω να τα παρω γιατι ανακατευομαι οταν παιρνω κατι απο το στομα.Εχετε ακουσει κατι εσεις ? υπαρχει κατι αντιστοιχο σε υποθετα ? τα vertirosan επιτρεπονται?

Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια δεν ξερω αν θα βοηθήσω κάποια.

Εγ'ω είμαι στην 7 εβδομαδα και απο την 5 ξεκινησαν αναγουλες και τασεις προς εμετό . Με βοηθούνν πολυ οι μαστίχες με μεντα.Περιττό να σας πω ολη μερα μασαω , εχω καταντησει κατσικα αλλα υποχωρει σε μεγαλο βαθμο την αναγουλα.

Ξερω οτι η μεντα και το τζιντζερ βοηθουν .

Ευχομαι να πανε ολα καλα για ολες μας και καλη υπομονη.

:wink:

Link to comment
Share on other sites

ΧΙΛΙΑ συγνωμη .... :oops: το λαθος μου ηταν στον μηνα, στο ποστ που ειχα γραψει. αντι Νοεμβριο.... ειναι Δεκεμβριος..... και η καθηστερησει συνεχειζεται...... 14 μερες.... πηγα στον γυναικολογο μου.... μου πε ισως ειναι αγχος...

 

(Τι ζητάς συγνώμη καλέ; :wink: )

 

Έχεις 14 μέρες καθυστέρηση; Ένα απλό τεστ εγκυμοσύνης από το φαρμακείο θα δείξει αν είσαι έγκυος, δεν είναι καθόλου νωρίς. Και οι αναγούλες θα ήταν φυσιολογικές σε αυτή τη φάση. Αλλά μπορεί να υπάρχουν άλλα αίτια που δεν σου έρχεται περίοδος.

 
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Εκανα τεστ (βγηκε αρνητικο στις 9 μερες καθυστερησης) δυο μερες πριν παω στο γυναικολογο μου,.... να ξανα κανω????? στις 11 μερες καθυστερησεις που με εξετασε δεν ειδε κατι... μου ειπε ισως ειναι νωρις.... και να περιμενωωωωωωω...... ποσο???? σημερα εχω 17 μερες....... δεν αντεχωωωωωω αλλο

Link to comment
Share on other sites

Γεια σου κοριτσι μου. Εκανες χοριακη ? Αν οχι νομιζω οτι το καλυτερο που εχεις να κανεις ειναι η χοριακη. Ακομα και το τεστ μπορει να μην δειξει γιατι η ορμονη μπορει να μην εχει κατεβει ακομα στα ουρα. Αν η χοριακη σου ειναι αρνητικη τοτε σιγουρα κατι αλλο συμβαινει !!

Link to comment
Share on other sites

Ειμαι στην αρχη της πεμπτης εβδομαδας οπως ολα δειχνουν... και μολις σημερα αρχισα να νοιωθω καποιες μικροζαλαδες και μολις εφαγα ενα γιαουρτι (το οποιο γενικα λατρευω) μου ηρθε να το βγαλω... και μονο τωρα που σκεφτομαι την γευση του ανακατευομαι.. να φανταστω οτι αρχισανε τα συπτωματα για τα καλα ε...???

επισης νοιωθω βαρος στο στομαχι μου λες και εχω φαει ενα γουρουνι... παρ ολα αυτα πειναω...

Link to comment
Share on other sites

Εμένα ξεκίνησαν την 8η εβδομάδα. Ήταν η εβδομάδα των Χριστουγέννων κι ήταν τραγική γιατί μέχρι τη 1 δε μπορούσα να σηκωθώ από το κρεβάτι. Από την 9η εβδομάδα η ναυτία με πάει μέρα παρά μέρα (και βράδυ πολλές φορές). Τώρα είμαι στην 11η εβδομάδα. Εμετό έχω κάνει 3 φορές, από μια μπουκιά, δε βγάζω τίποτα ιδιαίτερο, αλλά τουλάχιστον ανακουφίζομαι. Ευτυχώς κρατάει λίγο πια, δλδ έχω τάση για εμετό, πάω τουαλέτα, φέρνω το στομάχι μου στο στόμα 2-3 φορές και μετά όλα εντάξει!

Πάντως, μου κάνει εντύπωση αυτό που λέει η Εύα παραπάνω. Κι εγώ ξυπνάω με κοιλιά πλάκα και το βράδυ είμαι λες κι είμαι 5 μηνών!

Link to comment
Share on other sites

ALEXIA1981 μου, οχι δεν εκανα χοριακη, δεν εχει τυχει να κανω ποτε και δεν ξερω καν τι ειναι και πως γινετε.... αν μπορει κααποια να μου πει.. πως γινετε???????????? επισης μια που διαβαζω για τις αναγουλες σας..... το στομαχι μου ειναι χαλια καθε μερα.... ρευομαι ολη μερα χωρις λογο.... εδω και 19 μερες.... απο την πρωτη μερα καθυστερισης δηλαδη.... κανω υπομονη :mad:.... μεχρι να ερθει η περιοδος... αυτο μου πε ο γυναικολογος μου.....
Link to comment
Share on other sites

ALEXIA1981 μου, οχι δεν εκανα χοριακη, δεν εχει τυχει να κανω ποτε και δεν ξερω καν τι ειναι και πως γινετε.... αν μπορει κααποια να μου πει.. πως γινετε???????????? επισης μια που διαβαζω για τις αναγουλες σας..... το στομαχι μου ειναι χαλια καθε μερα.... ρευομαι ολη μερα χωρις λογο.... εδω και 19 μερες.... απο την πρωτη μερα καθυστερισης δηλαδη.... κανω υπομονη :mad:.... μεχρι να ερθει η περιοδος... αυτο μου πε ο γυναικολογος μου.....

 

Καλη σου μερα !

Αν θες για να σου φυγει η ιδεα, μπορεις να κανεις μια Β ΧΟΡΙΑΚΗ. Θα πας σε ενα διαγνωστικο και θα ζητησεις να κανεις Β ΧΟΡΙΑΚΗ. Ειναι εξεταση αιματος που δειχνει αν εισαι εγκυος...

Σου ευχομαι καλα αποτελεσματα !

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Καλημέρα σε όλες ;)

Διανύω το πρώτο τρίμηνο της τρίτης μου εγκυμοσύνης και έχω θέμα...

Οι δύο προηγούμενες εγκυμοσύνες μου, ήταν τέλειες.

Ούτε αναγούλες, ούτε εξάντληση, ούτε τίποτα.

Σε αυτή όμως την εγκυμοσύνη μου, έχω "πιάσει" πάτο και συναισθηματικά και σωματικά.

Δεν ξέρω τι έχω πάθει...

Έχω συνεχώς αναγούλες και θέλω συνεχώς να είμαι ξαπλωμένη και να μη κάνω τίποτα.

Αυτό είναι αδύνατον, γιατί έχω 2 παιδάκια 3,5 και 4,5 ετών τα οποία δεν πάνε σχολείο ακόμη και πρέπει να είμαι όλη την ημέρα όρθια και να τρέχω :-(

Υπάρχουν στιγμές μέσα στην ημέρα, που σκέφτομαι " Τι το ήθελα το τρίτο ?".

Δεν ξέρω πως να αντιμετωπίσω την ψυχική μου εξάντληση.

Όταν πρέπει να κάνω μπάνιο, μου έρχεται να βάλω τα κλάμματα...

Όταν πρέπει να κάνω δουλειές στο σπίτι, μου έρχεται να πέσω απο το μπαλκόνι.

Όλοι μου λένε πως μετά το πρώτο τρίμηνο, θα νιώσω καλύτερα.

Υπάρχει κάποια κοπέλα που έχει βιώσει την ίδια κατάσταση ?

nnZSp2.pngo2vbp2.png
Link to comment
Share on other sites

proudmom να ξερες ποσες φορες το ειχα πει εγω αυτο το "τριτο τι το ηθελα" στη διαρκεια της 3ης τελειομηνης εγκυμοσυνης μου , τα δικα μου ηταν περιπου στην ηλικια των δικων σου οταν εμεινα εγκυος , 5 (παρα 2 μηνων ) ο μεγαλος και 3μιση (ουτε καν τοσο δηλαδη κατι λιγοτερο ) και πηγαινανε σχολειο κιολας αυτα. Που σημαινει οτι το πρωινο ημουνα μονη . Εμειναν σπιτι μονο απο αρχες ιουλιου μεχρι και μεσα Αυγουστου οπου πηγανε 20 μερες στη γιαγια μας για τη γεννα . Τα ειχα παι3ει , οχι τοσο πολυ σε συμπτωματα εγκυμοσυνης αλλα εμενα με ειχανε ταραξει οι ιωσεις , με το που μενω εγκυος (ιανουαριος 2012) παθαινω μια βαρβατη ιωση (ολοι δηλαδη στο σπιτι , τα παιδια πηγαινανε για πνευμονια ) να χτυπαω κατι 39αρια και 2-3 μερες και να τα εχω παι3ει . Τοσο πολυ που νομιζα οτι δεν θα γινω ποτε καλα , περναει αυτο , σε κανα μηνα ξανα τα ιδια , επειτα μου ειχε μεινει ιγμοριτιδα μα φοβερους πονοκεφαλους και φοβερο μπουκωμα, χωρις οτριβιν δεν μπορουσα να κοιμηθω . Και εξαντληση ??????? απλα απαλευτη. Μολις συνερχομαι για τα καλα , κολισαμε ολοι οικογενειακως το Πασχα γαστρεντεριτιδα και πριν τη γεννα και παλι καλοκαιριατικα ειχα τα λαιμα μου , μυξες ηταν ενα μονιμο πραμα . Και ομως ειμαστε ακομα ζωντανοι :-Dκαι εχω μπεμπη 5 μηνω κι 10 ημερων τωρα ο οποιος οτι κολουσα εγω περυσι το κολαει αυτος φετος , γιατι τα αλλα τα μεγαλυτερα πανε σχολειο .

QRyOp2.png

Link to comment
Share on other sites

Ξεκινησαν οταν εκλεισα τον 3ο μηνα και σταματησαν 40 μερες μετα την γεννα....Δεν κανω πλακα...Συνεχισα σε λιγοτερο βαθμο βεβαια και αφου γεννησα....

Link to comment
Share on other sites

Εμενα ξεκινησαν την 6η περιπου εβδομαδα..μιλαμε ενταξει σας καταλαβαινω ολες απολυτα.εμενα ειναι κ το πρωτο κ περα απο τη δουλεια μου,δεν εχω αλλες παραπανω υποχρεωσεις τυπου 2 η 3 παιδια..εκει φανταζομαι θαναι ακομα πιο δυσκολο..τα πολυ εντονα συμπτωματα κρατησαν μεχρι και την 18η εβδομαδα οποτε καποια ωραια πρωια λυποθημησα..εχασα 8 κιλα, τπτ δεν μπορουσα να φαω..ουτε να μιλησω δεν μπορουσα...κ πανω λοιπον που ειπα στην 18η εβδομαδα οτι ειμαι καλα, προχθες με ξαναεπιασε(22η περιπου)..οι εμετοι μειωνονται γενικα αλλα οι αναγουλες υπαρχουν ακομα!!!!!!βαθειες ανασες απο τη μυτη και να ξεφυσατε απο το στομα, δεν ξερω αν ειναι σωστο, αλλα εμενα με ανακουφιζε πολυ..οι καραμελες και οι τσιχλες επισης βοηθησαν πολυ..και μην ζοριζεστε πολυ!!!!!αν εχετε ταση για εμετο, αφηστε τον να σας βγει αβιαστα...Και να θυμαστε: η ταση για εμετο δεν φευγει, οσους εμετους κ να κανετε...ισως να σας ανακουφισει λιγο, αλλα μετα θα επανελθει...ολα αυτα τα λεω απο προσωπικη πειρα. Δεν σημαινει οτι επειδη τα βιωσα εγω ετσι θα τα βιωσουν κ ολες ετσι..

ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...