Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μία σάλπιγγα.Εμπόδιο για φυσιολογική σύλληψη?


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Robenula,όπως τα έχω υπολογίσει είμαι 5 εβδομάδων ακριβώς!!!Με το καλό και σε σένα!!!Έχεις αναγούλες και ζαλάδες??

με ποναει το στηθος λιγο και εχω χαλασμενο το στομαχι μου αλλα νομιζω απτο ουτροζεσταν,πινω 3 την ημερα.εσυ πωσ εισαι?

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το ίδιο,είναι αρκετά πρησμένο το στήθος μου,πονάει λιγάκι και δεν έχω και πολλή όρεξη για φαγητό,πού και πού και ζαλάδες.Δε σου κρύβω ότι είμαι πολύ αγχωμένη μέχρι τον υπέρηχο.Ελπίζω αυτή τη φορά το εμβρυάκι μου να είναι στη μήτρα μου!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Δεν ειναι απαραιτητες οι αναγουλες και οι ζαλαδες στην εγκυμοσυνη ,εγω δεν ειχα καθολου.Εβη μου μην ανησυχεις στην κοιλιτσα σου θα εχει βρει μια ωραιοτατη θεσουλα το εμβρυακι σου και θα εχει κουρνιασει για τους επομενους μηνες

3-08-09.Η ημερομηνια που αλλαξε τη ζωη μου.Εγινα και εγω μανουλα

16-3-12.Μανουλα ξανα!!!!!!!!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

evi μου ολα θα ναι καλα,να δεις την παρασκευη που θα δεις τι σπορακι σου και θα εισαι μια χαζομαμα!!!

οσο αφορα την περιπτωση και τα ποσοστα για 2ο εξωμητριο,εχεις δικιο και το εχω ακουσει και απο αλλες περιπτωσεις το θεμα ειναι οτι οταν το υγρο δεν εχει περασει μαλλον μιλαμε για παραπανω ποσοστα για 2ο εξωμητριο.Παρολα αυτα,μαλλον θα πρεπει να το βλεπουμε θετικα και να ελπιζουμε.

margi μου,σημερα κι εμενα μου ηρθε περιοδος κανονικα.... οποτε ξερεις....παμε παρεα!!!μετα τις γιορτες λεω να παω να παρω και 2η και 3η γνωμη και απο εκει και περα βλεπουμε.....

ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Evi μου, να δεις που όλα θα πάνε καλά και το μωρό θα είναι στη θέση σου. Καταλαβαίνω βέβαια την αγωνία σου αλλά προσπάθησε να σκέφτεσαι θετικά. Περιμένουμε πως και πως την Παρασκευή για να ακούσαμε τα ευχάριστα.

Ρομπενούλα, οι δικές σου χοριακές είναι καλές; Εκανες υπέρηχο; Την Παρασκευή θα πάω στη δική σου τη γιατρό . Ελπίζω να είναι τόσο καλά όσο ακούγεται. Ακριβούτσικη όμως, ε;

Αντε emi 30, μακάρι να μείνουμε και εμείς σύντομα. Εσύ θα ξεκινήσεις αμέσως μετά την περίοδο; Εγώ ξεκίνησα μετά από τον 3ο κύκλο. Καλά, εμείς θα περιμένουμε να αδιαθετήσουμε και μαζί!! Λες να μείνουμε παρέα;; Αχ, μακάρι!!!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,κοριτσάκια μου!!!Εγώ θα είμαι εδώ και θα σας παρακολουθώ μέχρι να μείνετε έγκυες!!!

Aretim μου,μακάρι να είναι όπως τα λες!!Αυτό που έχετε ή θα διαπιστώσετε όλες είναι ότι το άγχος δε φεύγει όταν μείνετε έγκυες.Έτσι νόμιζω κι εγώ,αλλά τώρα ανησυχώ για τον υπέρηχο.Αν πάνε όλα καλά στον υπέρηχο μετά θα ανησυχώ για την υγεία του παιδιού...

Μίλησα χθες με τον εξωσωματικό μου γιατρό και μου απέκλεισε το εξωμήτριο λόγω τιμών χοριακής που ήταν πολύ καλές και υπερδιπλασιάστηκαν.Μακάρι,Παναγία μου!!!!!!

Πάντως να ξέρετε ότι βοηθάει και κυρίως ψυχολογικά να πάρετε πολλές γνώμες θα σας ανακουφίσει!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Koριτσάκια σας διαβάζω και γω τελευταία, έχω αναφερθεί και στην περίπτωσή μου στο παρελθόν, να σας ευχηθώ καλή και τελειόμηνη εγκυμοσύνη στις ήδη βεβαιωμένες μανούλες να σας πω επίσης οτι το άγχος σας ΔΕΝ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΠΟΤΕ είτε αυτό αφορά στο να είναι στην σωστή θέση, μετά να είναι καλα το έμβρυο (που αυτό θα το έχετε μέχρι και μετά τον τοκετό) και ύστεραααα θα λέτε να μεγαλώνει σώστα κλπκλπκλπ οπως καταλάβατε δεν θα γλιτώσετε απλά μην αφήνετε να σας κυριεύει, πίστη να έχετε και να απολαμβάνετε την κάθε στιγμή!!!

Τωρα τα κοριτσάκια που προσπαθούν, να μην απογοητεύεστε και να μην αγχώνεστε, να κάνετε προσπάθειες όχι μόνο για τον στόχο αλλά και για σας (τα προγραμματισμένα εμένα δεν μου βγήκαν) σας το λέω εγω που 4 χρόνια πάλευα να μεινω έγκυος με προβλήματα ενδομητρίωσης σοβαρά και που όταν τελικά το πήρα απόφαση οτι δεν έρχοταν ΗΡΘΕ!!! Και μην νομίζετε οτι απο κει και πέρα ολα ήταν ρόδινα.... γέννησα στην 32 εβδομάδα (πρόωρη) και αφου το ανάστησα και έγινε μια κοπελάρα ΝΑΑΑΑ με το συμπάθειο τον αυγουστο που μας πέρασε ειχα και γω μια εξωμήτρια κύηση με αποτέλεσμα να χάσω την αριστ. σάλπιγγα. Δεν θα το βάλω κάτω και δεν θα με βάλει κάτω , θα τελειώσω την θεραπεία μου και μετα θα προσπαθήσω για το αδερφάκι της μικρής μου Νεφέλης! Αυτά ήθελα να σας πω μεσα απο την καρδιά μου γιατι σας νιώθω και υπήρξα στην θέση σας! ΦΙΛΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ

fqXEp3.png

 

Το δικό μας θαύμα...! Νεφέλη μου σε λατρεύω είσαι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα κοριτσια!!

evi... αυτο ελλειπε να μας αφησεις και να μην μας λες τα νεα σου....εισαι η ελπιδα μας!!! περιμενουμε τα νεα σου την παρασκευη!!

margi εγω μετα τα χριστουγεννα θα το ξαναδω....σκεφτομαι να κανω μια σαλπιγγογραφια,οπως σου ειχα πει το υγρο δεν περασε στην επεμβαση,οποτε θελω να βεβαιωθω οτι η σαλπιγγα μου δεν λειτουργει.Θελω να μαθω αν υπαρχει τροπος να "ξεβουλωσει",οπως ειπες κι εσυ και ακουσα απο πολλα κοριτσια,ενω υποτιθεται οτι ειχαν βουλωμενη σαλπιγγα καταφεραν να μεινουν εγκυος φυσιολογικα.Απο εκει και περα θα προχωρησω αναλογα.Αρα μαλλον θα με "προλαβεις";)

Επισης evi μου,επειδη καταλαβα οτι το εχεις ψαξει το ζητημα,αν γνωριζεις λυσε μου σε παρακαλω αυτη την απορια.Να κανω σαλπιγγογραφια,υπαρχει περιπτωση να λειτουργησει η σαλπιγγα μου?Δεν θελω να την αφαιρεσω ή να μπω στην διαδικασια εξωσωματικης χωρις να ειμαι 100%βεβαια για την λειτουργικοτητα της.sorry αν σας ζαλισα,ελπιζω να με καταλαβαινετε....ολο αποριες ειμαι.....

vasso,να χαιρεσαι την κοπελαρα σου και με το καλο το αδερφακι!!εσενα η αλλη η σαλπιγγα ειναι σε καλη κατασταση?

Αυτα....και πολλα ειπα παλι....φιλακια πολλα κοριτσακιααααα:):):):)

Link to comment
Share on other sites

Vasso, σου εύχομαι να πάνε όλα καλά. Να χαίρεσαι τη Νεφέλη και σύντομα να ακούσουμε ευχάριστα και από εσένα!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Emi μου,η βουλωμένη σάλπιγγα αν είναι υδροσάλπιγγα ή έχει υποστεί ζημιά δεν μπορεί να "ξαναφτιαχτεί" να το πούμε έτσι...Αν υπάρχει βλάβη στη σάλπιγγα είναι μη αναστρέψιμη δυστυχώς.Για να σου φύγει η αγωνία να πας να κάνεις μία σαλπιγγογραφία να ξεκαθαρίσει το τοπίο!!!Καλή επιτυχία!!

Link to comment
Share on other sites

emi,

και εγω σε προτρεπω στο να κανεις σαλπιγγογραφια.

μετα απο πολλα που εχω περασει και απο πολλους γιατρους που γυρισα σημερα πιστευω οτι καλυτερα ειναι να αφαιρειται μια σαλπιγγα που δεν λειτουργει (αν και οταν μου το ειπε ενας γιατρος ειχα εκνευριστει απιστευτα).

εκανα λαπαροσκοπηση για εξωμητριο κυηση και δεν μου αφαιρεθηκε η σαλπιγγα. στην αρχη ημουν πολυ χαρουμενη γι'αυτο ακουγωντας απο αλλες περιπτωσεις οτι τις αφαιρουσαν.

δυστυχως ομως ξαναειχα εξωμητριο το οποιο παραδοξως αποβληθηκε μονο του. εαν ομως ειχε αφαιρεθει η σαλπιγγα εκεινη δεν θα ειχα σε μονιμη βαση την ιδια αγωνια. γιατι υποθετω οτι μπορει να περασει το σπερματοζωαριο, γινεται η συλληψη και καπου στην πορεια μπλοκαρει (ελπιζω να μην διαβαζει κανενας γιατρος και φρικαρει με την ορολογια μου:) )

 

τελοςπαντων κανε τη σαλπιγγογραφια για να ξερεις τι σου γινεται. δεν ειναι και η πιο ευχαριστη εξαιταση αλλα....

μια φιλη που προσπαθουσε καιρο εκανε για να δει αν υπαρχει προβλημα και εδειξε οτι δεν ειχε αλλα τον ιδιο μηνα εμεινε και εγκυος. οποτε παιζει και αυτο που εχει εξαλλου αναφερθει παραπανω.

 

στα υπολοιπα κοριτσια εχω να πω keep trying, αυτο ειναι και το πιο ωραιο κομματι της υποθεσης.

και εγω το ιδιο αγχος με εσας ειχα και θα εχω αν ξαναπροσπαθησω αλλα ευτυχως τωρα εχω και το μπεμπουλη ο οποιος ηρθε με φυσιολογικη συλληψη και φ.τ. :)

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια καλησπεραα!!

xxx σε ευχαριστω παλυ κι εγω τελικα πιστευω οτι ειναι το καλυτερο που εχω να κανω...μετα τον επομενο κυκλο εχω σκοπο να μπω σε μια διαδικασια εξετασεων ετσι ωστε να ξεκαθαρισει το τοπιο...

evi τι γινεται??περιμενουμε νεα σου!!!

margiiiiiiiiiiiii που εισαι??

Link to comment
Share on other sites

Evi τι εγινε πηγες στο γιατρο για τον υπερηχο?Περιμενουμε νεα σου

3-08-09.Η ημερομηνια που αλλαξε τη ζωη μου.Εγινα και εγω μανουλα

16-3-12.Μανουλα ξανα!!!!!!!!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Γεια σας κορίτσια! Πήγα στη γυναικολόγο σήμερα. Μου είπε να μην κάνω σαλπιγγογραφία, να κάνω ελεύθερα και χωρίς άγχος σεξ και να μην φοβάμαι καθόλου! Το ινομύωμα που έχω είναι πολύ μικρό και δεν χρειάζεται να ανησυχώ. Να μην κάνω υπέρηχο για να βλέπω από ποια πλευρά έχω ωορρηξία, γιατί θα αγχώνομαι και να προσπαθώ από 13η μέρα του κύκλου μέχρι 17η. Αυτά! Ελπίζω να είναι γουρλού και να μείνω σύντομα. Εβη τι νέα; Εμι μου, να πας να πάρεις μια δεύτερη γνώμη. Φιλιά.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Σας ευχαριστώ πάρα πολύ για το ενδιαφέρον!!!!!Πήγα στον γιατρό!!!Όλα πολύ καλά!!!Είδαμε και το σάκο μας στην μήτρα σε φυσιολογικό μέγεθος για την ηλικία του-5 εβδομάδων και 1 μέρας.Σε 15 μέρες πάμε να ακούσουμε την καρδούλα!!Ζούσα με αυτό το όνειρο να δω το μωράκι μου μέσα στην μήτρα μετά τον εφιάλτη του εξωμητρίου.Κορίτσια,μη χάνετε τις ελπίδες σας!!!!!!!!Όλα θα πάνε καλά!!!!!!!

Margi μου,η γιατρός σου είπε ό,τι μου είχε πει κι εμένα.Πολύ σωστή και τίμια την βρίσκω!!!!!!!Καλή επιτυχία!!Έτσι είχα πει κι εγώ για τον γιατρό μου εύχομαι να είναι γουρλής και ήταν!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Εβάκι μου, μπράβο!!! Πόσο χαίρομαι για σένα! Να έχεις μια καλή, τελειόμηνη εγκυμοσύνη και να την απόλαύσεις στο έπακρο. Φαντάζομαι τη συγκίνησή σου την ώρα που είδες ότι υπάρχει μωράκι μέσα σου....Μακάρι να το ζήσουμε όλες μας αυτό! Εγώ είμαι λίγο στενοχωρημένη σήμερα. Είμαι στην 8η μέρα του κύκλου. Προχθές τελείωσε η περίοδος μου. Εν τω μεταξύ κορίτσια ( μην γελάσετε μ' αυτό που θα σας πω) αλλά την τρίτη μέρα της περιόδου έκανα τεστ εγκυμοσύνης για να βεβαιωθώ ότι είχα περίοδο κια όχι τίποτα άλλο....Βγήκε βεβαίως αρρνητικό και ησύχασα. Σήμερα το πρωι ήρθα σε επαφή με τον άντρα μου. Οταν σηκώθηκα από το κρεβάτι μετά από 1 ώρα και πήγα τουαλέτα είχα μερικές σταγόνες αίμα και από εκείνη την ώρα έχω καφέ και πόνους περιόδου. Κορίτσια θα τρελαθώ! Τι συμβαίνει τώρα; Αγχώνομαι γιατί ξέρετε την περίπτωσή μου...Τι να είναι αυτό τώρα; Λέτε να είναι τελειώματα περιόδου ή μήπως επειδή χθες έκανα υπέρηχο; Φοβάμαι πολύ μην πάθω πάλι τίποτα...Τι να κάνω;:(:(

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Αχ,Margi μου,είσαι πολύ αγχωμένη,κοριτσάκι μου!!Πόσες μέρες σου κρατά η περίοδος συνήθως??Καμιά φορά με την επαφή κατεβαίνουν υπολείμματα αν δεν έχεις καθαρίσει τελείως.Αν σου συνεχιστεί και αύριο πάρε την γιατρό σου!!Δε νομίζω πάντως να έχει σχέση με εγκυμοσύνη!!

Αυτό που θέλω να σας πω για να σας δώσω δύναμη είναι ότι πριν λίγους μήνες μου φαινόταν ένα όνειρο να δω το μωράκι μου μέσα στην μήτρα κι όμως το είδα!Μου το έλεγαν και δεν το πίστευαν!!Θα το ζήσετε κι εσείς και όλα τα άλλα θα σας φαίνονται σαν ένα κακό όνειρο!!

Link to comment
Share on other sites

Evi, μακάρι να το ζήσουμε όλες μας αυτό που περιγράφεις. Οντως είμαι πολύ αγχωμένη και φοβισμένη. Μετά την εγχείριση η περίοδος μού κάνει "νερά". Αλλες φορές καρατά 4 μέρες άλλες πέντε. Αυτή τη φορά κράτησε 5 μέρες. Εγώ για να ησυχάσω ξανάκανα τεστ σήμερα το πρωι. Αρνητικό. Ησύχασα τώρα. Ας είναι ότι θέλει...Μόνο εγκυμοσύνη μετά από περίοδο δεν θα αντέξω να είναι. Τα καφέ τώρα σταμάτησαν και πονάει απλά λίγο η μέση μου και η κοιλιά. Αν δεν μου περάσουν ως αύριο θα ρωτήσω τη γιατρό. Φιλια σε όλες σας.:P

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Όπως το περιγράφεις μία διαταραχή κύκλου είναι!!Θα σε συμβούλευα να αφήνεις 2-3 μέρες μετά την περίοδο πριν να έρχεσαι σε επαφή και για ψυχολογικούς λόγους και για την προστασία σου από μικρόβια,γιατί ως γνωστόν όταν είναι ακόμα πιο ανοικτός ο τράχηλος και είναι πιο επιρρεπής στο να μεταφέρει μικρόβια προς την μήτρα...Εύχομαι αυτός ο μήνας να είναι ο τυχερός σου!!!!!

Link to comment
Share on other sites

evi μπραβοοοο!! ολα τελεια! σου ευχομαι μια τελεια εγκυμοσυνη και να τη ζησεις καθε στιγμη με χαρα και ονειρα!!Ονειρα για το μπεμπακι σου και την νεα οικογενεια που θα δημιουργησετε εσυ και ο αντρουλης σου!! ΤΑ ΚΑΛΥΤΕΡΑ ΕΡΧΟΝΤΑΙ!! ΖΗΣΕ ΤΟ ΘΑΥΜΑ!!

margi μου, ευχομαι να ειναι ο μηνας σου.

ζησε ομορφες στιγμες με τον αντρα σου και θα ερθει το θαυμα.Το θετικο ειναι οτι η σαλπιγγα σου λειτουργει κανονικα και ολα θα πανε καλα!!!

φιλια σε ολες!

Link to comment
Share on other sites

Εβη, δεν το είχα σκεφτεί ποτέ αυτό που μου λες σχετικά με το πόσες μέρες πρέπει να αφήνω μετά την περιόδο για να έρθω σε επαφή. Δίκιο έχεις!!! Τέλος πάντων, θα το προσέχω από εδώ και πέρα. Εμι μου, εσύ τι έκανες τελικά; Ρώτησες αν πρέπει να κάνεις σαλπιγγογραφία; Μακάρι να είναι τυχερός αυτός ο μήνας για όλες μας. Οι εγκυες να ακούσουνε καρδούλες και οι υπόλοιπες να μείνουν εγκυούλες!!

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

magi θα παω και σε αλλον γιατρο να μου πει αν χρειαζεται να μπω στην διδικασια σαλπιγγογραφιας,αλλιως κατευθειαν για εξωσωματικη,που μαλλον για εκει το βλεπω.Θελω να κανω και μια εξεταση για χλαμυδια,δεν εχω κανει ποτε και μου μπηκαν σκεψεις οτι μπορει να εχω...τι να πω... συνεχεια ψαχνω,ρωταω και μπερδευομαι περισσοτερο.....

ισως τελικα δυσκολευομαι να πιστεψω οτι και η αλλη η σαλπιγγα δεν εχει διαβατοτητα....και προσπαθω να πιαστω απο καπου και να ελπιζω για φυσιολογικη συλληψη....

στο βαθος ξερω οτι πρεπει να αρχισω να ψαχνω για εξωσωματικη...

Link to comment
Share on other sites

Emi μου,να κάνεις!!!Εγώ είχα...Μην προχωρήσεις σε εξωσωματική αν δεν κάνεις εξέταση ιστού περιόδου pcr ειδικά για χλαμύδια!!!!!!!Καλή επιτυχία!!!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα!!!Η δικη μου ιστορια εχει ως εξης

Στις 2/12/2006 και μετα απο μια καλη εγκυμοσυνη 36 εβδομαδων ερχεται στον κοσμο ο μικρος μου αγγελος!!!Τον Νοεμβριο του 2008 και εχοντας δυο αρνητικα test κυησεως μαζι με 5 ημερες καφε υγρα αντι για κανονικη περιοδο ανακαλυπτω τελικα μεσω χοριακης η οποια σχετικα διπλασιαζοταν(εφτασε μεχρι και 9.000μον) oτι εχω εξωμητρια κυηση στο μεσο της αριστερης σαλπιγγας με εμβρυο που μεγαλωνε φυσιολογικα(ακουσαμε καρδουλα).Τελικα αφαιρεθηκε λαπαροσκοπικα το κυημα και η αριστερη σαλπιγγα(εμεινε 1 εκατοστο).Τον Φεβρουαριο του 2009 κανω σαλπιγγογραφια η οποια δειχνει την δεξια σαλπιγγα βατη και τον Μαρτιο μετα απο υπερηχο ο οποιος εδειξε ωορρηξια αριστερα (απο την μερια που δεν ειχα σαλπιγγα)εχω το οκ απο τον γιατρο μου να ξεκινησω προσπαθειες.Τον Μαϊο μπαινω επειγοντως χειρουργειο λογω ρηξης εξωμητριας κυησης αριστερα!!!!Εμεινα εγκυος απο την μερια που δεν ειχα σαλπιγγα και στο διαστημα που μεσολαβησε απο τον τελευταιο υπερηχο τον Μαρτιο ειχα κανονικα περιοδο και αρνητικο τεστ κυησεως!!!!!Μπηκα χειρουργειο με χοριακη 15000 και αιμορραγια μεχρι τους πνευμονες!!!κανενας απο τους γιατρους δεν μπορει να μου εξηγησει πως εγινε αυτο!!!Εγω παντως δεν το βαζω κατω!!Θα προσπαθησω και για δευτερο μακαρι και για τριτο.Καταλαβαινω τον πονο σας και την αγωνια γιατι τα εχω ζησει και εγω!!Να ειστε παντα δυνατες και ολα θα γινουν!!!Φιλικα,

Ελπιδα

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...