Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Μία σάλπιγγα.Εμπόδιο για φυσιολογική σύλληψη?


Recommended Posts

Γεια σου,στρουμφίτα μου. Δεν χρειάστηκε να κάνεις απόξεση, οπότε λογικά δεν υπάρχει πρόβλημα, αφού δεν καθάριστηκε η μήτρα. Φαντάζομαι σε τέτοιες περιπτώσεις αργεί λίγο η περίοδος. Υποθέσεις κάνω, δεν ξέρω. Καλύτερα όμως να ρωτήσεις τη γιατρό σου, για να μην έχεις αμφιβολίες. Εγώ αδιαθέτησα 20 μέρες μετά το χειρουργείο και μου φάνηκε κι εμένα νωρίς. Ο γιατρός όμως με καθυσήχασε. Πάντως είναι καλό που το πρόλαβες νωρίς. Αυτό σημαίνει πως δεν χρειάζεται να περιμένεις κιόλας, σωστά; Ξεκίνα με θάρρος και δύναμη και πολύ σύντομα θα ξανμείνεις έγκυος. Οσο για μένα....μακάρι να σου στείλω ευχάριστα νέα σύντομα. Είναι φορές που είμαι τόσο αισιόδοξη ότι θα τα καταφέρω κι άλλες που βουλιάζω μες στην απελπισία.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 1,7k
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Κοίτα margi μου αυτό που λες είναι απόλυτα φυσιολογικό, δεν είμαστε ρομπότ να πατάμε το κουμπί και να φτάνει το χαμόγελο μέχρι τ' αυτιά!!:-D

Παρόλα αυτά επειδή κι εγώ γενικά έχω τα ups and downs μου (μη σου πω πιο πολλά downs...) είμαι πολύ χαρούμενη που έχω τον αντρούλη μου που είναι η αισιοδοξία προσωποποιημένη! Θετική σκέψη φουλ, και όντως όλα πάνε μια χαρα στη ζωή του και συνεπώς και στη δική μου αφού είχα την τύχη να τον γνωρίσω!!

Ευτυχώς υπάρχουν άνθρωποι γύρω μας που μας αγαπούν και μας στηρίζουν και αυτό είναι το πιο σημαντικό νομίζω!

eNortjKzUjIytDQzNVayBlwwFZsC1w,,87.pngeNortjKzUjIyMjAyslCyBlwwFVsCzQ,,29.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια εγώ είχα ξεκινήσει με σπερματεγχύσεις λόγω προβλήματος του άνδρα μου και δεν είχα αποτέλεσμα. Όταν έκανα σαλπιγγογραφία μου βρήκαν την αριστερή σάλπιγγα εντελώς κλειστή και τη δεξιά ημιδιαπερατή. Δεν έκανα λαπαροσκόπηση γιατί υπήρχε και το πρόβλημα του άνδρα μου. Κάναμε μία εξωσωματική που απέτυχε και μετά από δύο μήνες έμεινα έγκυος φυσιολογικά. Γέννησα τον Αύγουστο του 2007 και ως τον επόμενο Αύγουστο δεν είχα αδιαθετήσει λόγω του ότι θήλαζα. Μετά για 3 μήνες έπαιρνα αντισυλληπτικά γιατί είχα μία κύστη στις ωοθήκες. Κάναμε ελεύθερα έρωτα γιατί πιστεύαμε, όπως μας είχαν πει οι γιατροί ότι η σύλληψη ήταν ένα θαύμα. Στο δεύτερο μήνα ελεύθερου έρωτα έμεινα πάλι έγκυος (με μία μόνο ημιδιαπερατή σάλπιγγα) και μάλιστα σε δίδυμα λόγω κληρονομικότητας (από 2 ωάρια). Φανταστείτε την έκπληξή μας. Σε λίγες μέρες γεννάω.

Έγραψα την ιστοριούλα μου για να σας πω να μην απογοητεύεστε και προπαντώς μην αγχώνεστε. Η φύση είναι σοφή και βρίσκει τον τρόπο. Και εγώ άκουγα τέτοιες ιστορίες κι έλεγα την τυχερή σιγά μην συμβεί σε μένα. Κι όμως συνέβηκε.

Επίσης θέλω να πω ότι όταν έχει η δεξιά ωοθήκη ωορρηξία δεν σημαίνει ότι θα πάει το ωάριο στη δεξιά σάλπιγγα. Όλα μέσα ενώνονται, γι' αυτό μην αποκλείετε κύκλους.

Link to comment
Share on other sites

frosobal, τι ιστορία κι αυτή! Πόσο δύναμη και κουράγιο πρέπει να είχες κι εσύ τότε, ε; Μπράβο, κοπέλα μου. Με το καλό να έρθουν τα διδυμάκια σου, να είναι γερά και δυνατά και μόλις γεννηθούν να τους δώσεις πολλά φιλιά και από μένα.

Στρουμφίτα, είναι πολύ όμορφο που είσαι μ' έναν άνθρωπο που σε ανεβάζει και σε κάνει να αισθάνεσαι ότι όλα θα πάνε καλά. Μην στενοχωριέσαι. Μία φίλη μου, 40 χρονών παρακαλώ!, απέβαλλε στην πρώτη της εγκυμοσύνη, δεν έγινε απόξεση γιατί ήταν λίγων εβδομάδν και μετά από 2 μήνες ξανάμεινε έγκυος! Τώρα έχει έναν κούκλο 4 χρονών. Κι εσύ Θα μέινεις σύντομα έγκυος. Τώρα το μόνο που πρέπει να σκέφτεσαι είναι ότι είσαι νέα, υγιής και ερωτευμένη. Υπάρχει τίποτα καλύτερο;

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Frosobalo,πραγματικά μας έδωσε πολύ δύναμη με την ιστορία σου!!Με το καλό τα διδυμάκια σου!!Τελικά είναι πώς θα λειτουργήσει ο κάθε οργανισμός.Ακούγοντας αυτές τις ιστορίες μπορώ να καταλάβω τη λογική του γυναικολόγου μου που μου είπε είτε την κάνεις τη σαλπιγγογραφία είτε όχι ό,τι είναι να γίνει θα γίνει...Είχε δίκιο τελικά...Η φύση ξέρει.Αυτό που εύχομαι πραγματικά είναι η μία και μοναδική σάλπιγγα να λειτουργήσει σωστά...Το ίδιο εύχομαι και σε όλα τα κοριτσάκια που έχουν απομείνει με μία σαλπιγγούλα που μπορεί να αποβεί θαυματουργή!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Επίσης κορίτσια η ξαδέλφη μου με μία σάλπιγγα έκανε 4 παιδιά, είχε και δύο αποβολές.

Η Στρουμφίτα που απέβαλε να μην στενοχωριέται γιατί πολλές φορες η παλλίνδρομη κύηση είναι καλύτερη από το να πας 6 μηνών στο Β επιπέδου υπερηχογράφημα και να σου πουν ότι το μωρό δεν είναι καλά. Τα έχω ζήσει με φίλες μου και τα δύο. Η αποβολή τον πρώτο καιρό είναι πολύ πιο ανώδυνη, όμως για φανταστείτε να ζει μέσα σου για 6 μήνες ένα μωρό και να αναγκάζεσαι να το σκοτώσεις.

Πάντως όσες έχετε μία σάλπιγγα και δεν υπάρχει άλλο πρόβλημα μην καταφεύγετε στις εξωσωματικές. Κρίμα είναι να αγχώνεστε και να σπαταλάτε χρήματα. Τα μωράκια σας θα έρθουν φυσιολογικά. ΟΧΙ ΑΓΧΟΣ ΚΙ ΟΧΙ ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ

Link to comment
Share on other sites

Εξωσωματική, προς το παρόν δεν σκέφτομαι. Αργότερα, αν χρειαστεί, το βλέπουμε. Εβη, εσύ έκανες σαλπιγγογραφία μετα το εξωμήτριο; Εγώ δεν έκανα, γιατί ο γιατρός μου είπε ότι στην λαπαροσκόπηση έκανε και τεστ διαβατότητας και πως η σάλπιγγα είναι διαβατή. Μήπως να κάνω όμως σαλπιγγογραφία για να σιγουρευτώ; Εσύ ξεκίνησες προσπάθειες; Εγώ ακόμα :-(

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Εξωσωματική, προς το παρόν δεν σκέφτομαι. Αργότερα, αν χρειαστεί, το βλέπουμε. Εβη, εσύ έκανες σαλπιγγογραφία μετα το εξωμήτριο; Εγώ δεν έκανα, γιατί ο γιατρός μου είπε ότι στην λαπαροσκόπηση έκανε και τεστ διαβατότητας και πως η σάλπιγγα είναι διαβατή. Μήπως να κάνω όμως σαλπιγγογραφία για να σιγουρευτώ; Εσύ ξεκίνησες προσπάθειες; Εγώ ακόμα :-(

oxi πουλακι μου δε χρειαζεται.σιγουρα.μην αγχωνεσαι

7Ggjp2.png

 

Link to comment
Share on other sites

Aυτό με το φαινόμενο του τροπισμού μού το ανέφερε κι ένας ακτινοδιαγνώστης στον πρώτο υπερηχο που έκανα μετά το χειρουργείο. Πολύ καλός γιατρός. Μου είπε λοιπόν τότε πως ένα σχεδόν έτοιμο ωάριο ήταν έτοιμο να απελευθερωθεί από την αριστερή ωοθήκη. Μολις του είπα ότι δεν έχω αριστερή σάλπιγγα, οπότε πάει "χαμένο", με κοίταξε σοβαρά και μου είπε " Τίποτα δεν πάει χαμένο. Το ωάριο σού θα πέσει στην κοιλίτσα και η εναπομείνασα σάλπιγγα θα προσπαθήσει να το "ρουφήξει". Καλά, όταν το άκουσα, αναθάρρησα τόσο που μου ήρθε να τον¨"ρουφήξω" εγώ στα φιλιά. Μακάρι να είμαστε τυχερές, έβη μου, κι εμείς κι άλλα τόσα κορίτσια που προσπαθούν και, με τον ένα ή τον άλλο τρόπο, να τα καταφέρουμε.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Kαλησπέρα κορίτσια, θα σας πώ και γω την δική μου πονεμένη ιστορία. Πριν 6 χρόνια βάλαμε μπρός για μωρό μετά απο 2 χρόνια άκαρπων προσπαθειών μου προέκυψε αιμοραγία με πόνους τρομερούς και κατόπιν διαγνωστικής λαπαροσκόπησης ανακαλύψαμε οτι πάσχω απο ενδομητρίωση με ιδιαίτερο πρόβλημα στην αριστερή πλευρά. Έκανα την προβλεπόμενη θεραπεία με τις ενέσεις και ξανα έβαλα μπρός τις προσπάθειες μετά απο ένα χρόνο με ανεβασμένο το ηθικό οτι θα τα καταφέρουμε αυτή την φορα. Πέρασαν αλλα 2.5 χρόνια με κανένα αποτέλεσμα. Το ηθικό πλέον καταβεβλημένο απογοητεύτηκα και είπα Φτάνει, δεν θα γίνω μάνα και σταμάτησα τις προγραμματισμένες προσπάθειες. Στο ξεκάρφωτο πέρσι τον Μαίο μου ήρθε μια φαεινή ιδέα οτι είχα καιρό να αδιαθετήσω δεν έδωσα σημασία κάποια στιγμή πήρα γελώντας ένα τέστ εγκυμοσύνης και ΝΑΙ ΗΤΑΝ ΘΕΤΙΚΟ!!! Γέννησα με φυσιολογικό τοκετο πρόωρα (άσχετο αυτο τον λόγο της προωρότητας δεν τον ανακαλύψαμε ποτέ) και πριν 1 μήνα μετά απο 1 βδομάδα καθυστέρησης ξανα κάνω τέστ και βγαίνει πάλι θετικό. Σοκαρίστηκα αρχικα γιατί δεν ήταν σκοπός μας δεύτερη εγκυμοσύνη τόσο γρήγορα. Προπαραμονές της Παναγίας αρχίσαν πόνοι, στην αρχή πίστεψα οτι ήταν κολίτιδα γιατι τους αισθανόμουν εκεί κοντά καποια στιγμή το βραδάκι είδα και αίμα, σκέφτηκα πάει το χάσαμε... παίρνω τον γιατρό μου και μου συνιστά απόλυτη ξάπλα για το υπόλοιπο της νύχτας και το πρωι ραντεβού στο μητέρα για να με δει! Μες το βράδυ ο πόνος άπλωσε με πονούσε η κοιλιά μου όλη απο τον αφαλό και κάτω. Την άλλη μέρα το πρωι στο μητέρα θεωρούσα προτετελεσμένο το γεγονός οτι απέβαλα. Κάνω χοριακή ανεβασμένη κανω υπέρηχο ΕΞΩΜΗΤΡΙΟ. Εντελώς χαμένη και στην κοσμάρα μου, μου κάνουν άμεση εισαγωγή λόγω ρήξης της αριστερής σάλπιγγας και εσωτερική αιμοραγία. Αποτέλεσμα... η ενδομητρίωση είχε ξαναγυρίσει και είχε βουλώσει την αριστερή σάλπιγγα και γιαυτο προκλήθηκε το εξωμήτριο. Τα συναισθήματα? Τύψεις! Γιατι όταν πήρα το θετικό τέστ δεν χάρηκα σοκαρίστηκα στο πόσο σύντομα μου προέκυψε εγκυμοσύνη με 9μηνων μωρό στην αγκαλια! Αυτα τα ολίγα απο μένα.....

fqXEp3.png

 

Το δικό μας θαύμα...! Νεφέλη μου σε λατρεύω είσαι η ζωή μου!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Όχι, Βάσω μου,μην το σκέφτεσαι έτσι...Δεν έκανες κάτι κακό...Συμβαίνουν αυτά.Η πιθανότητα εξωμητρίου είναι 1/400 δεν είναι και μικρό ποσοστό!!Είσαι τυχερή που απέκτησες το παιδάκι και σου εύχομαι σύντομα και το δεύτερο!!!

Margaki μου,περιμένω τα αποτελέσματα του αντρούλη μου για το μικρόβιο αυτό το μήνα. Αν βγει αρνητικός ξεκινάμε στα τέλη του μήνα και ο Θεός βοηθός!!Αν βγει θετικός πάλι μπορεί να προχωρήσουμε σε εξωσωματική...Τις τελευταίες μέρες παρακαλάω το Θεό να κάνει το θαύμα του να μη μου ξανασυμβεί τέτοιο κακό.Δεν ξέρω ενώ παντού ακούω να μην ανησυχώ μου έχει γίνει ψυχολογικό.

Όσο για τη σαλπιγγογραφία και μένα μου είπε ότι η σάλπιγγα που έχει μείνει είναι καλή,επομένως δεν προχώρησα σε σαλπιγγογραφία...Όπως μου είπε χαρακτηριστικά μία σαλπιγγογραφία δεν απομακρύνει την πιθανότητα για εξωμήτριο αν είναι να συμβεί και έχει δίκιο.Ξέρω κοπέλα με άψογη σαλπιγγογραφία που έπαθε εξωμήτριο...Όπως ξέρω και περίπτωση μητέρας φίλης μου που έπαθε ρήξη εξωμητρίου,η άλλη σάλπιγγα γεμάτη συμφύσεις και έμεινε έγκυος κανονικότατα!!Τι να πει κανείς πώς λειτουργεί η φύση...Margi μου,μακάρι να μας πάνε όλα καλά αυτή τη φορά!!

Link to comment
Share on other sites

evi, εύχομαι να πάνε όλα καλά και να ξεκινήσετε προσπάθειες. Κι εγώ τέλη Σεπτεμβρίου θα ξεκινήσω! Αντε, μαζί θα τα λέμε...Μακάρι μέχρι τα Χριστούγεννα να καταφέρουμε το ανέλπιστο. Κι εγώ αγχώνομαι μήπως μου συμβούν τα ίδια. Μάλλον φυσιολογικό είναι. Τόσα που υποφέραμε λογικο είναι να αγχωνόμαστε.

Χθες ήμουν σ' ένα γάμο. Η αδελφή του γαμπρού μού έκανε μεγάλη εντύπωση. Ηταν νέα, όμορφη, με ωραίο σύζυγο κι ένα πανέμορφο ζουζουνάκι. Για να πω την αλήθεια την ζήλεψα λίγο, γιατί προς στιγμήν πέρασαν από το μυαλό μου τα δικά μου βάσανα και την καλοτύχιζα νοερά που απέκτησε παιδάκι χωρίς δυσκολία. Αργότερα, στο σπίτι, ο άντρας μου μού είπε πως η κοπέλα πριν ενάμισι χρόνο πέρασε εξωμήτριο κι έχασε την σάλπιγγα! Οταν το άκουσα απο τη μια εξεπλάγην και δεν το πίστευα, απ΄την άλλη το θεώρησα σημάδι. Απ' όλες τις κοπέλες στο γάμο, που οι περισσότερες είχαν μωράκια, αυτήν πρόσεξα κι αυτήν θεώρησα τυχερή. Εντύπωση μου έκανε. Βλέπεις, έβη μου, υπάρχουν κι άλλες κοπέλες που πέρασαν τα ίδια με μας και τώρα έχουν παιδάκια. Θα τα καταφέρουμε κι εμείς. Ετσι θέλω να πιστεύω.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

margi κάθε γυναίκα κρύβει τη δική της πονεμένη ιστορία. Μην κοιτάς μόνο το αποτέλεσμα. Σε λίγο που και συ θα έχεις παιδάκια θα σε κοιτάνε άλλες γυναίκες και θα σε ζηλεύουν.

Link to comment
Share on other sites

Αχ Margi μου, με έκανες και δάκρυσα...Δεν μπορείς να φανταστείς τι πόνο έχω μέσα μου...Εύχομαι όλα να μας πάνε καλά και να είναι η τυχερή μας αυτή τη φορά...Θα τα λέμε,κοριτσάκι μου!!!Μαζί θα τα καταφέρουμε όλα και θα μας στείλει ο Θεούλης ένα παιδάκι...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Εξωσωματική, προς το παρόν δεν σκέφτομαι. Αργότερα, αν χρειαστεί, το βλέπουμε. Εβη, εσύ έκανες σαλπιγγογραφία μετα το εξωμήτριο; Εγώ δεν έκανα, γιατί ο γιατρός μου είπε ότι στην λαπαροσκόπηση έκανε και τεστ διαβατότητας και πως η σάλπιγγα είναι διαβατή. Μήπως να κάνω όμως σαλπιγγογραφία για να σιγουρευτώ; Εσύ ξεκίνησες προσπάθειες; Εγώ ακόμα :-(

 

efoson sou kane test diavatotitas tha sou proteina na mi mpeis sti diadikasia tis isterosalpigografias an den iparxei pragmatikos logos...

einai kai ligo epwdini ws diadikasia...egw tha proteina na xalarwseis!!:cool:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΝΤΕ ΚΟΥΡΑΓΙΟ...ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΜΕ ΝΑ ΚΑΝΟΥΜΕ ΤΙΠΟΤΑ ΑΛΛΟ ΑΠΟ ΤΟ ΝΑ ΤΡΕΧΟΥΜΕ ΚΑΙ ΝΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ...ΑΛΛΑ ΘΑ ΤΟ ΚΑΝΟΥΜΕ,ΑΦΟΥ ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΕΠΙΛΟΓΗ.ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΟΥΝ ΚΑΙ ΘΑ ΜΑΣ ΚΟΡΟΙΔΕΨΟΥΝ!ΚΑΘΑΡΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΠΑΝΤΟΥ! ΑΣ ΦΑΝΕ ΚΑΙ ΑΥΤΟΙ... ΑΡΚΕΙ ΝΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙ ΓΩ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΣΕ ΑΛΛΟΥΣ ΔΕΝ ΚΟΣΤΙΖΕΙ ΤΙΠΟΤΑ...ΕΝΑ ΜΙΚΡΟΥΛΙ ΕΜΒΡΥΑΚΙ:-(ΔΕΙΤΕ ΜΟΝΟ ΠΟΣΕΣ ΕΙΜΑΣΤΕ!!!ΠΟΣΑ ΠΟΛΛΑ ΕΙΝΑΙ ΠΛΕΟΝ ΤΑ ΥΠΟΓΟΝΙΜΑ ΖΕΥΓΑΡΙΑ...ΤΟ ΠΕΡΙΕΡΓΟ ΣΕ ΛΙΓΑ ΧΡΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΟ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΜΕΛΕΤΗΣ ΕΤΣΙ ΟΠΩΣ ΠΑΕΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ Η ΦΥΣΙΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΛΛΗΨΗ!

ΠΡΟΣΕΞΤΕ ΤΟΥΣ ΕΑΥΤΟΥΣ ΣΑΣ ΚΑΙ ΤΟΥΣ ΑΝΤΡΕΣ ΣΑΣ...ΚΑΛΟ ΚΟΥΡΑΓΙΟ ΣΕ ΟΛΕΣ!

 

εντάξει μη τα ισοπεδώνουμε και όλα...υπάρχουν και ορισμένοι που είναι εξαιρέσεις ... και τουλάχιστον (ακόμη και αν είναι προσποιητό!) δείχνουν ότι νοιάζονται...για παράδειγμα ο δικός μου ο ιατρός (και δε το λέω για διαφήμιση!) παρ'ότι τρέχει και δε φτάνει στο Κέντρο του..μόλις με βλέπει ανοόγει η ψυχή μου από την υποδοχή που μου κάνει...:shock::P

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν, τα νέα μου έχουν ως εξής: το μικρόβιο δεν έφυγε από τον αντρούλη μου,άρα η εξωσωματική πια είναι μονόδρομος...θα σας έχω σε ενημέρωση για εξελίξεις και έναρξη εξωσωματικής...

Link to comment
Share on other sites

Evi ευχομαι ολα να πανε καλα και να καταφερεις να γινεις μανουλα με την πρωτη εξωσωματικη.Σε ολες τις αλλες κοπελες που αγχωνονται επειδη εχουν μια σαλπιγγα να πω οτι και εγω με μια ειμαι και εδω και 46 μερες κραταω στην αγκαλια μου τον πριγκηπα μου που απεκτησα απο φυσιολογικη συλληψη.Μην χανετε ποτε τις ελπιδες σας

3-08-09.Η ημερομηνια που αλλαξε τη ζωη μου.Εγινα και εγω μανουλα

16-3-12.Μανουλα ξανα!!!!!!!!!!!!!!! 

Link to comment
Share on other sites

Aretim μου, γλυκιά μου,και σε σκεφτόμουν!!Πώς πέρασε ο καιρός!!Να σου ζήσει το παιδάκι σου!!Είσαι τρανό παράδειγμα για όλα τα κορίτσια σε αυτό το θεματάκι!!Μην κοιτάς που εμένα ήρθαν διαφορετικά τα πράγματα.Δεν πειράζει όμως κάθε εμπόδιο για καλό!!!Εύχομαι κι εγώ σύντομα να σου ανακοινώσω την εγκυμοσύνη μου!!Και να θυμάσαι να δίνεις δύναμη σε κάθε κοπέλα που συναντάς με παρόμοια προβλήματα!!Εμένα προσωπικά με είχες αναστήσει και με είχες γεμίσει αισιοδοξία!!

Link to comment
Share on other sites

Kalspera Koritsia , Meta apo diomish xronia prosatheas EMEINA EKGIOS!!!! 100% Fisiologika!! Shmera ekana 2 test sto spiti kai vgikane thetika, den to pistevo! Telika ola ta kala theloyn to xrono tous. Eyxomai na eimai kala na boreso na ta katafero . Eyxome oses den exoun meini na meinoun syndoma an emina ego me mia salpiga oles boritai !!xxooChristiana

Link to comment
Share on other sites

cristia74gr τι ωραία νέα είναι αυτά! Είδες που αγχωνώσουν άδικα. Γλύτωσες και την ψυχοφθόρα διαδικασία της εξωσωματικής. Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να έχεις μια υπέροχη εγκυμοσύνη.

Καλή επιτυχία και στα υπόλοιπα κορίτσια.

Link to comment
Share on other sites

Kalspera Koritsia , Meta apo diomish xronia prosatheas EMEINA EKGIOS!!!! 100% Fisiologika!! Shmera ekana 2 test sto spiti kai vgikane thetika, den to pistevo! Telika ola ta kala theloyn to xrono tous. Eyxomai na eimai kala na boreso na ta katafero . Eyxome oses den exoun meini na meinoun syndoma an emina ego me mia salpiga oles boritai !!xxooChristiana

Σου ευχομαι ολοψυχα να σου πανε ολα καλα!!Μια υπεροχη,τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις μεσα απο την καρδια μου!!!

Link to comment
Share on other sites

Σου ευχομαι ολοψυχα να σου πανε ολα καλα!!Μια υπεροχη,τελειομηνη εγκυμοσυνη να εχεις μεσα απο την καρδια μου!!!

 

...κι εγω.....

ΔΗΜΗΤΡΗΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ 2.11.06 ΒΕΝΕΤΙΑ ΧΡΥΣΟΒΑΛΑΝΤΟΥ 18.12.07 ΕΦΡΑΙΜ ΓΕΩΡΓΙΟΣ 11.04.09

ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ 3.09.10 Κ ΘΗΛΑΖΕΙ......

Link to comment
Share on other sites

cristia, τι ευχάριστα νέα είναι αυτά!!! Μπράβο, κοριτσάκι μου. Σου εύχομαι να πάνε όλα καλά από εδώ και στο εξής. Εβη μου, να μη στενοχωριεσαι. Να δεις που όλα θα πάνε καλά. Ευχομαι να μείνεις έγκυος αμέσως και να μην περάσεις καμία άλλη ταλαιπωρία από εδώ και πέρα.

Αστεράκι μου, ήρθες και μας φωτισες :P Σε λατρεύω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...