Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΓΙΑΤΡΟΙ ΚΑΙ ΚΕΝΤΡΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΓΟΝΙΜΟΠΟΙΗΣΗΣ


Recommended Posts

κοριτσια καλησπερα.

παρακολουθω εδω και 5 χρονια το FORUM σας.

χρειαζομαι την βοηθεια σας.......PLEASEEEEEE.....

Προσπαθουμε εδω και 4 χρονια περιπου με τον αντρα μου να κανουμε μωρακι.

Μετα απο 2 σπερματεγχυσεις η πρωτη χωρις φαρμακα και η δευτερη με φαρμακα ΤΣΙΦΟΣ......

Ο αντρας μου εχει χαμηλη κινητικοτητα και εγω νομιζω οτι ειμαι οκ.

Εκανα πριν 2 χρονια σαλπιγγογραφια.Η μια ηταν βουλωμενη και υποθετω οτι ξεβουλωσε με το φαρμακο που σου βαζουν κατα την διαρκεια της εξετασης.

Η γιατρος μου ειναι πραγματικα απιστευτη γυναικα αλλα δεν ξερω αν ειναι καταλληλη για το επομενο βημα.

Αποφασισαμε να προχωρησουμε σε εξωσωματικη.

Τωρα το μεγαλο ερωτημα???

Ποιο απο ολα τα κεντρα ειναι το σωστο?

ANY SUGGESTIONS......????

Καλησπέρα pinky και καλή επιτυχία.Η γνώμη μου είναι να πας σε 2, 3 κέντρα να μιλήσεις με τους γιατρούς και να πας σε αυτόν που θα σε κάνει να νοιώσεις οτι μπορείς να τον εμπιστευτείς.Για κάθε γυναίκα ο γιατρός είναι πολύ προσωπική υπόθεση.

a%3Ea%3E
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 138
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 months later...
Σπορακι μου σου προτεινω με τα χιλια Ιακεντρο!! Ειναι απο ο,τι ξερω ενα απο τα τρια μεγαλυτερα κεντρα εξωσωματικης στην Ελλαδα με πολυ υψηλα ποσοστα επιτυχιας. Εγω παντως εμεινα πολυ ευχαριστημενη, γιατι ειχα στο παρελθον δυο αποτυχημενες προσπαθειες και ειχα πολυ αγχος για την τριτη... Και εκει τα καταφερα με την πρωτη προσπαθεια! Ο γιατρος ο κ. edit admin ειναι φοβερος επιστημονας (με τεραστια εμπειρια και εξειδικευση στην Αμερικη στον τομεα της εξωσωματικης απ'ο,τι εμαθα εκ των υστερων) και πανω απο ολα εξαιρετικος ανθρωπος. Εξ αρχης μου μιλησε με ειλικρινεια και ακριβεια για την ολη διαδικασια και μαζι με τους εμβρυολογους με στηριξε πολυ και ψυχολογικα στην προσπαθεια μου. Σου ευχομαι ολοψυχα συντομα να εχεις το μωρακι που τοσο επιθυμεις στην αγκαλια σου!!

 

ΓΛΥΚΙΑ ΜΟΥ ΧΑΙΡΟΜΑΙ ΠΟΛΥ ΠΟΥ ΤΕΛΙΚΑ ΕΓΙΝΕΣ ΜΑΝΟΥΛΑ, ΑΛΛΑ ΜΗΝ ΠΡΟΤΕΙΝΕΙΣ ΤΟΝ edit admin ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ! ΟΠΩΣ ΕΙΠΕΣ Κ ΕΣΥ ΕΙΧΕΣ ΗΔΗ ΚΑΝΕΙ ΑΛΛΕΣ ΔΥΟ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΣΕ ΑΛΛΟ ΚΕΝΤΡΟ....Κ ΟΤΑΝ ΠΗΓΕΣ ΣΤΟΝ ΠΡΑΠΠΑΕΙΧΕΣ ΠΑΡΕΙ ΗΔΗ ΠΟΛΛΛΕΕΕΕΣΣΣΣΣ ΟΡΜΟΝΕΣ!!!! Κ ΗΣΟΥΝ ΠΟΛΥ ΤΥΧΕΡΗ!! ΟΠΩΣ Κ Η ΚΟΛΛΗΤΗ ΜΟΥ ΜΕ ΤΗ ΠΡΩΤΗ Κ ΑΥΤΗ ΔΥΟ ΜΩΡΑΚΙΑ!!! ΕΤΣΙ ΠΗΓΑ Κ ΕΓΩ ... ΔΕ ΜΟΥ ΠΗΡΕ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΔΕ ΜΟΥ ΖΗΤΗΣΕ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΣΤΑ ΜΙΣΑ ΤΗΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑΣ ΑΝΑΚΑΛΥΨΑ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΠΟΛΥΠΟΔΑ Κ ΠΑΡ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΜΟΥ ΕΚΑΝΕ ΤΗΝ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑ ΜΕ ΓΝΩΡΙΖΟΝΤΑΣ ΟΤΙ ΤΑ ΠΟΣΟΣΤΑ ΕΠΙΤΥΧΙΑΣ ΗΤΑΝ ΣΧΕΔΟΝ ΜΗΔΕΝΙΚΑ!!!! ΗΘΕΛΕ ΟΜΩΣ ΝΑ ΠΑΡΕΙ Κ ΤΑ 1500Ε ΤΗΣ ΕΜΒΡΥΟΜΕΤΑΦΟΡΑΣ..... ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΚΑΙΡΟ ΜΟΥ ΕΔΩΣΕ ΦΑΡΜΑΚΑ ΓΙΑ ΝΑ ΜΕΓΑΛΩΣΕΙ ΤΟ ΕΝΔΟΜΗΤΡΙΟ ΑΠΑΓΟΡΕΥΤΙΚΑ ΓΙΑ ΤΟ ΙΣΤΟΡΙΚΟ ΜΟΥ ΜΕ ΤΟΝ ΠΟΛΥΠΟΔΑ!!!! ΑΙΣΧΟΣ!

ΑΥΤΑ ΤΑ ΓΡΑΦΩ ΜΟΝΟ Κ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΝΑ ΠΩ ΣΤΙΣ ΚΟΠΕΛΕΣ ΠΟΥ ΘΕΛΟΥΝ ΠΑΙΔΑΚΙΑ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΕΣ ΜΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΓΙΑΤΡΟΥΣ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΣΗΜΑΣΙΑ ΠΟΣΑ ΠΤΥΧΙΑ ΕΧΟΥΝ ΣΤΟΝ ΤΟΙΧΟ ΤΟΥΣ...ΕΞΑΛΛΟΥ ΔΕΝ ΕΙΠΑ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΟΙ ΕΠΙΣΤΗΜΟΝΕΣ edit admin :-P... ΑΠΛΑ ΕΧΟΥΝ ΕΝΑ ΜΕΓΑΛΟ ΕΛΑΤΤΩΜΑ !!!! ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΟΛΑ ΠΟΛΥ ΚΑΛΟΙ ΕΠΙΧΕΙΡΗΜΑΤΙΕΣ!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Κορίτσια γειά σας! Είμαι καινούρια στο φόρουμ αλλά και στην προσπάθεια να αποκτήσω παιδάκι.. Είμαι 38 χρονών και πρόσφατα έμαθα ότι λόγω προβλημάτων στις σάλπιγγες πρέπει να στραφώ στην εξωσωματική... Έχω το πρώτο μου ραντεβού με τον κύριο Κανακά στην Embryoland την επόμενη εβδομάδα. Γνωρίζει τίποτα καμία για το κέντρο αυτό ή για τον γιατρό; Πηγαίνω κατόπιν προτροπής της ξαδέρφης μου, αλλά ποτέ δεν κάνει κακό να ακούσεις κι άλλες γνώμες. Θα περιμένω νέα σας, σας ευχαριστώ πολύ και καλή επιτυχία σε όλες μας!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ.

ΕΙΜΑΙ 38 ΕΤΩΝ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ 47 ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΟΠΟΥ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΑΘΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΤΩΡΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΙΔΚΑΣΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ, ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ????, ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ, ΜΑΝΤΟΥΔΗΣ, ΚΑΝΑΚΑΣ ΚΑΙ ΚΟΤΡΩΝΙΑΣ.

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥς ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Η' ΚΑΙ ΦΙΛΗΣ ΣΑΣ

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.:confused::confused::confused:

Link to comment
Share on other sites

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΕΙΜΑΙ ΚΑΙΝΟΥΡΙΑ ΣΤΟ FORUM ΑΛΛΑ ΤΟ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΩ ΑΡΚΕΤΟ ΚΑΙΡΟ ΚΑΙ ΜΕ ΕΧΕΙ ΒΟΗΘΗΣΕΙ ΣΕ ΑΡΚΕΤΑ ΘΕΜΑΤΑ.

ΕΙΜΑΙ 38 ΕΤΩΝ ΚΑΙ Ο ΑΝΤΡΑΣ ΜΟΥ 47 ΕΔΩ ΚΑΙ 4 ΧΡΟΝΙΑ ΠΡΟΣΠΑΘΟΥΜΕ ΝΑ ΓΙΝΟΥΜΕ ΓΟΝΕΙΣ ΟΠΟΥ ΠΡΙΝ 3 ΧΡΟΝΙΑ ΕΙΧΑ ΜΕΙΝΕΙ ΕΓΚΥΟΣ ΑΛΛΑ ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΑΠΕΒΑΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΟΤΙ ΜΑΘΑΜΕ ΜΕΤΑ ΑΠΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ Ο ΛΟΓΟΣ ΗΤΑΝ ΔΙΟΤΙ ΕΧΩ ΘΡΟΜΒΟΦΙΛΙΑ ΤΩΡΑ ΞΕΡΟΥΜΕ ΠΩΣ ΝΑ ΤΟ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΟΥΜΕ ΣΕ ΠΕΡΙΠΤΩΣΗ ΕΓΚΥΜΟΣΥΝΗΣ. ΣΚΕΦΤΟΜΑΣΤΕ ΝΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΔΙΑΙΔΚΑΣΙΑ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗΣ ΑΝ ΚΑΙ ΟΙ ΥΠΟΛΟΙΠΕΣ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΙΝΑΙ ΚΑΘΑΡΕΣ ΚΑΙ ΑΠΟ ΕΜΕΝΑ ΑΛΛΑ ΚΑΙ ΑΠΟ ΤΟΝ ΣΥΖΥΓΟ ΜΟΥ, Ο ΓΙΑΤΡΟΣ ΜΟΥ ΕΛΕΓΕ ΟΤΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΑΠΟΒΑΛΛΩ ΤΟ ΑΓΧΟΣ ΝΑ ΜΗΝ ΤΟ ΣΚΕΦΤΟΜΑΙ, ΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΚΑΝΕΙΣ ΑΥΤΟ ΟΤΑΝ ΘΕΛΕΙΣ ΚΑΤΙ ΤΟΣΟ ΠΟΛΥ????, ΤΕΛΟΣΠΑΝΤΩΝ ΕΧΟΥΜΕ ΑΚΟΥΣΕΙ ΟΤΙ ΟΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΙ ΕΙΝΑΙ ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑΣ, ΜΑΝΤΟΥΔΗΣ, ΚΑΝΑΚΑΣ ΚΑΙ ΚΟΤΡΩΝΙΑΣ.

ΜΗΠΩΣ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΤΕ ΑΝ ΞΕΡΕΤΕ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΤΟΥς ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΑΠΟ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗΣ ΕΜΠΕΙΡΙΑ Η' ΚΑΙ ΦΙΛΗΣ ΣΑΣ

 

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ.:confused::confused::confused:

Καλημέρα. Κ γω πριν απο ενα χρόνο είχα μια φυσιολογική σύλληψη που οδήγησε σε αποβολή κ μετά απο εξετάσεις προέκυψαν διάφορα θέματα. Για το λόγο αυτό μπήκα σε διαδικασία εξωσωματικής κ επέλεξα την Εμβρυογένεση του Μαστρομηνά. Έμεινα έγκυος στην πρώτη προσπάθεια άρα ειμαι ευχατιστημένη. Σε ότι αφορά το κέντρο έχει πολύ καλή οργάνωση, σχεδον αυτόματα, σε κατευθυνουν σε κάθε σταδιο κ το εργαστήριο του ειναι πολύ καλό. Τον Μαστρομηνά τον είδαμε πολύ λίγο αλλά εγω είχα ψαχτεί πολύ καλά κ δεν χρειαζόμουν πολλές πληροφορίες. Να εχεις υπόψη ότι δεν έχεις την σχέση που έχεις με εναν απλο γυναικολόγο. Τα πράγματα ειναι πιο απρόσωπα κ κάθε φορά μπορεί να σε βλέπει κ άλλος γιατρός.

Καλή επιτυχία να έχεις

fA47p3.png?5wdXDgnUjYnWp3.png?T9zisx6U
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Κ γω πριν απο ενα χρόνο είχα μια φυσιολογική σύλληψη που οδήγησε σε αποβολή κ μετά απο εξετάσεις προέκυψαν διάφορα θέματα. Για το λόγο αυτό μπήκα σε διαδικασία εξωσωματικής κ επέλεξα την Εμβρυογένεση του Μαστρομηνά. Έμεινα έγκυος στην πρώτη προσπάθεια άρα ειμαι ευχατιστημένη. Σε ότι αφορά το κέντρο έχει πολύ καλή οργάνωση, σχεδον αυτόματα, σε κατευθυνουν σε κάθε σταδιο κ το εργαστήριο του ειναι πολύ καλό. Τον Μαστρομηνά τον είδαμε πολύ λίγο αλλά εγω είχα ψαχτεί πολύ καλά κ δεν χρειαζόμουν πολλές πληροφορίες. Να εχεις υπόψη ότι δεν έχεις την σχέση που έχεις με εναν απλο γυναικολόγο. Τα πράγματα ειναι πιο απρόσωπα κ κάθε φορά μπορεί να σε βλέπει κ άλλος γιατρός.

Καλή επιτυχία να έχεις

ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ liliana ΓΙΑ ΤΗΝ ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ ΕΧΩ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΕΠΙΛΕΞΩ ΔΥΟ ΑΠΟ ΑΥΤΟΥΣ ΤΟΥς ΤΕΣΣΕΡΙΣ ΝΑ ΚΑΝΩ ΚΑΠΟΙΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΚΑΙ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΘΑ ΜΕΙΝΩ ΕΥΧΑΡΙΣΤΗΜΕΝΗ ΚΑΙ ΟΣΟ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΑΛΑΒΩ ΟΤΙ ΔΕΝ ΘΑ ΜΑΣ ΔΕΙ ΣΑΝ ΕΝΑ ΑΚΟΜΗ ΝΟΥΜΕΡΟ (ΧΡΗΜΑΤΙΚΟ)ΘΑ ΣΥΝΕΧΙΣΩ. ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΜΕ ΑΠΑΣΧΟΛΕΙ ΜΕ ΤΟΝ ΜΑΣΤΡΟΜΗΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΟΥ ΑΝΕΦΕΡΕΣ ΟΤΙ ΔΕΝ ΕΙΧΕΣ ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ ΕΠΑΦΗ ΚΑΙ ΚΑΘΕ ΦΟΡΑ ΣΕ ΕΒΛΕΠΕ ΑΛΛΟΣ ΓΙΑΤΡΟΣ, ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΗΘΕΛΑ ΑΥΤΟ, ΘΕΛΩ ΝΑ ΕΧΩ ΕΠΑΦΗ ΜΕ ΤΟΝ ΓΙΑΤΡΟ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΤΟΥ ΤΗΛΕΦΩΝΩ ΓΙΑ ΟΠΟΙΑΔΗΠΟΤΕ ΑΝΗΣΥΧΙΑ ΜΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΞΕΡΩ ΟΤΙ ΘΑ ΕΙΝΑΙ ΔΙΠΛΑ ΜΟΥ, ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙΣ ΤΙ ΕΝΝΟΩ. ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΚΑΙ ΠΑΛΙ ΓΙΑ ΤΟΝ ΧΡΟΝΟ ΠΟΥ ΜΟΥ ΔΙΑΘΕΣΕΣ.

ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΑΚΟΜΗ ΕΥΧΟΜΑΙ Η ΩΡΑ Η ΚΑΛΗ ΚΑΙ ΜΕ ΕΝΑΝ ΠΟΝΟ ΟΠΩς ΛΕΝΕ ΟΙ ΓΙΑΓΙΑΔΕΣ ΜΑΣ, ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΓΕΝΝΗΣΕΙ ΝΑ ΣΟΥ ΖΗΣΕΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΠΑΝΤΑ ΓΕΡΟ ΚΑΙ ΚΑΛΟΤΥΧΟ!!! ΦΙΛΙΑ ΠΟΛΛΑ!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 4 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Ειλικρινά λυπάμαι πολύ με την περιπετεια που είχες... Τα λόγια είναι περιττά.... Οσο για τους γιατρούς, τί να σου πώ... Εγώ ήμουν στο Γένεσις στην Ζερβακάκου και τώρα στο εμβυολαμπ (θεσ/κη και τα δύο). Κοίτα πρώτα εδώ και μετά Αθήνα... Από ότι κατάλαβα δεν θα είναι δύσκολο να ξαναμείνεις έγκυος... Λοιπόν καλή επιτυχία σε ότι και να κάνεις και καλή δύναμη...

 

 

Leon αν και περασν χρονια απο τοτε που έγραψες το παραπάνω post έμεινες ευχαριστημένη από το embryolab????

Ολα θα πάνε καλά!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

κοριτσια καλημερα. ειμια καινουργια στο φορουμ.σκεφτοθμαι για εξωσωματικη σε φισικο κικλο . δεν μπορω να καταλιξω σε πολη καλλο με καλο εμπριολογω κε εικονομικο νοσοκομιο ι κληνικι. δεν εχω κε ασφαλια. αν γνωριζει καμια σας τιποτα ενημερωστεμε .Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
κοριτσια καλημερα. ειμια καινουργια στο φορουμ.σκεφτοθμαι για εξωσωματικη σε φισικο κικλο . δεν μπορω να καταλιξω σε πολη καλλο με καλο εμπριολογω κε εικονομικο νοσοκομιο ι κληνικι. δεν εχω κε ασφαλια. αν γνωριζει καμια σας τιποτα ενημερωστεμε .Ευχαριστω

Καλημέρα, έχω ακούσει για τη Θεσσαλονίκη ένα κέντρο για εξωσωματική γονιμοποίηση με πολύ υψηλά ποσοστά επιτυχίας.. Εγώ έκλεισα ραντεβού στις 19/9 με τον γιατρό. Νομίζω λέγεται Παλαπέλας και είναι στο κέντρο "Κλινική Γονιμότητας", http://www.fertilityclinic.gr Αν ξέρει κάποια τίποτα παραπάνω ας ενημερώσει.. Ελπίζω να έχω καλά αποτελέσματα γιατί ήδη έχω αγχωθεί.. :(

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Καλημέρα σε όλες! είμαι καινούργια στο forum και θα ήθελα τη βοήθειά σας! Σκεφτόμαστε με τον άντρα μου να κάνουμε εξωσωματική στο ΕΥΓΟΝΙΑ με τον Πέτσα? Τι γνωρίζετε για τον γιατρό? Τον έχει καμία? Σας παρακαλώ, δώστε κάποιες πληροφορίες.... χίλια ευχαριστώ!!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα κοριτσια!χθες εκανα την πρωτη επισκεψη μου στον κ.Μαστρομηνα..

καλος μου φανηκε και προσιτος σαν ανθρωπος..μαλιστα δεν μου φανηκε να τον νοιαζει τοσο πολυ η οικονομικη εκμεταλλευση..

εχει καμια κοπελα εμειρια με το συγκεκριμενο κεντρο και την ομαδα του?θετικες ή αρνητικες εμπειριες?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα κορίτσια!

Ξεκινάω την πρώτη μου εξωσωματική στον κ.Δ.Μιναρετζή. Έχει κάποια κοπέλα εμπειρία από τον συγκεκριμένο γιατρό?

 

Σας ευχαριστώ πολύ!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Κορίτσια καλημέρα,

 

Θα σας καταθέσω μια ταπεινή, αλλά πολλύυυυυυυύ ψαγμένη γνώμη.

Επιστήμονας διαβασμένος λέμε, αλλά και ο πιο ευγενής και σε καμία περίπτωση εκμεταλλευτής γυναικολόγος είναι ο κος Τέρπου στην Αθήνα.

Στην εξωσωματική όπου ειδικεύεται, δεν είναι καθόλου ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ όπως οι περισσότεροι, που για εντυπωσιασμό σου κάνουν διέγερση με κίνδυνο την υπερδιέγερση των ωοθηκών.

Δεν δίνει φάρμακα για να τα δίνει, και αυτό σε πολλές δεν αρέσει.

Εγω δεν τον αλλάζω και έγγυος να μην μείνω.

Τα παιδιά τα δίνει η Παναγία. Γιατί ακούω συνέχει: ο τάδε μου δωσε παιδί, ο δείνα μου κανε δίδυμα.

Ας μην κινούμαστε μιμητικά σε αυτό το θέμα, γιατί απο την αγωνία μας για μητρότητα, γινόμαστε έρμαια στις ''προθέσεις'' του κάθε ιατρού και κέντρου.

Βρείτε κάποιον να σας ταιριάζει, και οι εξετάσεις τα δείχνουν ολα.

Στην περίπτωσή μου, που τα πάντα είναι άριστα, εμφύτευση δεν πετυχαίνω.

Πως θα μου τα εμφυτεύσει κάποιος άλλος?

Βέβαια παίζει και η ηλικία. Είμαι στα 40.

 

Φιλιά σε όλα τα κορίτσια!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα κορίτσια.Παρακολουθώ πολύ καιρό το φόρουμ. Είμαι 26. Έκανα μια εξωσωματική κ απέτυχε.τώρα πήγα στο κ Μακράκη στο embryo art.έχει καμιά εμπειρία από εκεί; :

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κορίτσια.Παρακολουθώ πολύ καιρό το φόρουμ. Είμαι 26. Έκανα μια εξωσωματική κ απέτυχε.τώρα πήγα στο κ Μακράκη στο embryo art.έχει καμιά εμπειρία από εκεί; :

 

Εγωωωωω! Με το Μουστακαρια...

Μια προσπαθεια, ενα καλο ωαριο (απο τα τεσσερα που εκανα), μια εγκυμοσυνη, ενα φυσιολογικο τοκετο, ΕΝΑ ΘΑΥΜΑ που τωρα κοιμαται στο διπλανο δωματιο και πολλες φιλες απο κει μεσα που με βοηθησαν πολυ κ ποτε δε θα ξεχασω....;)

Link to comment
Share on other sites

  • 6 months later...

Κοριτσια καλησπερα. Ειναι η πρωτη φορα που γραφω σε forum. Δυστυχως ο ενδοκρινολογος μου, μας ειπε πως πρεπει να κανω εξωσωματικη και ειμαι σε αναζητηση γυναικολογου...μου πρότειναν τον ζιωγα και δρακακη ( εγω απο μονη μου βρηκα τον σφακιανουδη...).επισης πρεπει να κανουμε μικρογονοποιηση απευθειες λογω της ολιγοασθενοτερατοσπερμια. Οποια εχει ακουσει η εχει προσωπικη εμπειρια θα ηθελα την γνωμη τνς.ελπιζω να μην σας κουρασα...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
Κοριτσια καλησπερα. Ειναι η πρωτη φορα που γραφω σε forum. Δυστυχως ο ενδοκρινολογος μου, μας ειπε πως πρεπει να κανω εξωσωματικη και ειμαι σε αναζητηση γυναικολογου...μου πρότειναν τον ζιωγα και δρακακη ( εγω απο μονη μου βρηκα τον σφακιανουδη...).επισης πρεπει να κανουμε μικρογονοποιηση απευθειες λογω της ολιγοασθενοτερατοσπερμια. Οποια εχει ακουσει η εχει προσωπικη εμπειρια θα ηθελα την γνωμη τνς.ελπιζω να μην σας κουρασα...

ελίνα μου καλημέρα! δεν ξέρω για ποιο λόγο είχατε πάει ενδοκρινολόγο αλλά δεν νομίζω να έχει καμία δουλειά να σας βγάλει πόρισμα υπογονιμότητας και μάλιστα να υποδείξει και τη μέθοδο!!!!!!!!!:shock::shock::shock::shock: να πάτε να κάνετε κι άλλο σπερμοδιάγραμμα επαναληπτικό γιατί αυτά μπορεί να έχουν πολύ μεγάλες διακυμάνσεις και δεν ξέρω την ηλικία σας και πόσο μπορείτε να περιμένετε αλλά να βρείτε κι έναν καλό ουρολόγο... όσο για τους γιατρούς έχεις pm

ORo1p2.png
Link to comment
Share on other sites

Κορίτσια καλημέρα ειμαι 23 ετών με πολυ βάρη ιστορικό ενδωμητριωσεις πολλα χειτουργια με αποτελεςμα καταςτροφικο αποφασίσαμε να κανουμε μωρακι αλλα δεν γινόταν.. Πήγαμε στο γιαυρο μας και μας εστηλε σε ενα κέντρο για εξωσωματικη να σας πω την αλήθεια φοβαμαη αρκετά δεν εχω και τον οικονομικό και σκέφτομαι να το κανω Γερμανία δουλεύω εδώ μονο για την σεζόν και απο Σεπτέμβριο γυρνάω πίσω πείτε μου την γνώμη σας μηπως ελλαδα εχουμε καλητερους γιατρους αλλα εδώ στην περιοχή μας βοηθάνε οικονομικά με το 75 τις εκατό ενω ελλαδα τίποτα!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...