Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Εντονος πόνος Χαμηλά στην 38η Εβδομάδα...


Recommended Posts

Κοριτσάκια μου καλημέρα και όμως είμαι ακόμα εδώ!!!!

 

Εν τέλη αυτος ο έντονος πόνος ήταν Θλάση κοιλίας λόγω βάρους του μπέμπη, λίγο το σφίξιμο και λίγο οι μικροδουλίτσες που έκανα τις τελευταιες μέρες (για να έχω καθόλα έτοιμο τον μπεμπη)...Ο μπέμπης κατα τα άλλα είναι πολύ καλά...

 

Μου είπε ξάπλα και ντεπόν 3 φορές την μέρα, να μην κάνω καμία δουλειά....Κλείσαμε για Πέμπτη πρωί...(θα αντικρίσω τόν μπέμπη μου σε 6 μέρες)....Θα μου κάνουν εισαγωγή μια μέρα πρίν τετάρτη πρωί για να με ετοιμάσουν....

 

Όταν μπήκαμε στο νοσοκομείο δεν μπορώ να σας περιγράψω το πόσο αγχώθηκα απο την μυρωδιά, τα χρώματα στους τοιχους και τις φρεσκογεννημένες που έβλεπα.....

 

Τέλος καλό όλα καλά....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


Αχ, όλα θα πάνε καλά! Σε μία εβδομάδα θα είσαστε αγκαλίτσα και όλοι αυτοί οι φόβοι θα σου φανούν όνειρο που πέρασε Στελλινούλα μου!!! Με το καλό να σφίξεις το μπεμπουλίνι!!!

Link to comment
Share on other sites

Ποσο πολυ θέλω να δώ τι έχω μέσα στην κοιλίτσα μου επιτέλους....Να το αγκαλιάσω να το φιλίσω και να χαιδέψω τα πατουσάκια και τα χεράκια του!!!

Link to comment
Share on other sites

Στελλινούλα γεννάς σε λίγες μέρες! με το καλό! να κάνεις ότι σου είπε ο γιατρός, άσε τις δουλειές!

 

 

έρχετε σιγά σιγά και το δικό σου νινάκι...Αντε με το καλό κοριτσάρα μου...Μαζί ξεκινήσαμε :D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ερχομαι ερχομαι...24 ιανουαριου εχω εγω γενεθλια, αλλα ειναι νωρις για μενα..Φανταζεσαι να εχεις ιδια μερα γενεθλια με το μωρο σου?απιστευτο

Link to comment
Share on other sites

Ακου θλαση:shock::shock: Τι τραβαμε κ εμεις οι μανες:D:D

Αντε με το καλο ενα γερο μπεμπακι και μια γερη μανουλα για να χαρειτε ο ενας τον αλλο!

 

 

Ευχαριστουμε Λαμπρινή μου....Μακάρι να πάνε ΌΛΑ καλα...:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Κοριτσια ειχα εντονο πονο δυο μερες πριν το ραντεβου με το γιατρο η μαια μου ειπε να σταματησω το μαγνησιο για να ξεκινησουν οι συσπασεις πιο τακτικα γιατι μπηκα στο μηνα μου αν ειναι ανυποφορες ειπε να παρω σπασμολυτικο αστα εχω αρχισει και φοβαμαι αλλα περιμενω με αγωνια,παρακαλαω να πανε ολα καλα και να πιασω την μπουμπου μου αγκαλιτσα!ευχομαι και σε σας με το καλο

Link to comment
Share on other sites

  • 11 χρόνια μετά...

Καλησπέρα! Βρίσκομαι στην 36η εβδομάδα στο τρίτο μου παιδάκι και έχω εδώ και λίγες μέρες αρκετές ενοχλήσεις, όπως πονακια χαμηλά στην κοιλιά, στους συνδέσμους, στα κόκκαλακια ανάμεσα στα πόδια, έντονη πίεση προς τα κάτω. Δε μπορώ να κάνω τίποτα μέσα στο σπίτι, αμέσως κουράζομαι κ έχω ενοχλήσεις. Σκέφτομαι μήπως πλησιάζει ο τοκετός, αλλά από την άλλη δεν είχα τίποτα παρόμοιο στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου ως το τέλος. Έχει βιώσει κάποια κοπέλα κάτι αντίστοιχο; 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, ariadni33 είπε:

Καλησπέρα! Βρίσκομαι στην 36η εβδομάδα στο τρίτο μου παιδάκι και έχω εδώ και λίγες μέρες αρκετές ενοχλήσεις, όπως πονακια χαμηλά στην κοιλιά, στους συνδέσμους, στα κόκκαλακια ανάμεσα στα πόδια, έντονη πίεση προς τα κάτω. Δε μπορώ να κάνω τίποτα μέσα στο σπίτι, αμέσως κουράζομαι κ έχω ενοχλήσεις. Σκέφτομαι μήπως πλησιάζει ο τοκετός, αλλά από την άλλη δεν είχα τίποτα παρόμοιο στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου ως το τέλος. Έχει βιώσει κάποια κοπέλα κάτι αντίστοιχο; 

ποτε σε ειδε ο γιατρος σου τελευταια φορα κ ποτε εχεις ξανα ραντεβου;

καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη οπως ξερεις κ εσυ.μπορει να κουραστηκες λιγο παραπανω.μπαινεις στον μηνα σου,δ ειναι κακο να πας να κανεις κανενα καρδιοτοκογραφημα

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, vicky86 είπε:

ποτε σε ειδε ο γιατρος σου τελευταια φορα κ ποτε εχεις ξανα ραντεβου;

καθε εγκυμοσυνη ειναι διαφορετικη οπως ξερεις κ εσυ.μπορει να κουραστηκες λιγο παραπανω.μπαινεις στον μηνα σου,δ ειναι κακο να πας να κανεις κανενα καρδιοτοκογραφημα

Vicky86  σ ευχαριστώ για το σχόλιο σου, έχω μιλήσει με το γιατρό μου, αυτό που θα ήθελα να μάθω αν υπάρχουν εγκυουλες με παρόμοια συμπτώματα στις τελευταίες εβδομάδες της κύησης.

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

On 29/6/2022 at 12:53 ΜΜ, ariadni33 είπε:

Καλησπέρα! Βρίσκομαι στην 36η εβδομάδα στο τρίτο μου παιδάκι και έχω εδώ και λίγες μέρες αρκετές ενοχλήσεις, όπως πονακια χαμηλά στην κοιλιά, στους συνδέσμους, στα κόκκαλακια ανάμεσα στα πόδια, έντονη πίεση προς τα κάτω. Δε μπορώ να κάνω τίποτα μέσα στο σπίτι, αμέσως κουράζομαι κ έχω ενοχλήσεις. Σκέφτομαι μήπως πλησιάζει ο τοκετός, αλλά από την άλλη δεν είχα τίποτα παρόμοιο στις προηγούμενες εγκυμοσύνες μου ως το τέλος. Έχει βιώσει κάποια κοπέλα κάτι αντίστοιχο; 

Με το καλό το μωράκι σου εύχομαι! Και εγώ είχα τέτοιες ενοχλήσεις στην Τρίτη μου εγκυμοσύνη και αρκετά πιο έντονα από όσο το περιγράφεις μπορώ να πω. Ήταν λόγο κούρασης μου είχε πει ο γιατρός τότε. 

Link to comment
Share on other sites

3 ώρες πρίν, Super.mum είπε:

Με το καλό το μωράκι σου εύχομαι! Και εγώ είχα τέτοιες ενοχλήσεις στην Τρίτη μου εγκυμοσύνη και αρκετά πιο έντονα από όσο το περιγράφεις μπορώ να πω. Ήταν λόγο κούρασης μου είχε πει ο γιατρός τότε. 

Ευχαριστώ super.mum! Να χαίρεσαι τα παιδιά σου!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...