Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

τα πεθερικά μου....γκρρρρρρρ


EvaBar

Recommended Posts

Τι άνθρωπος είναι αυτός!!!!!!! Πες στον άντρα σου να του κόψει την φόρα όσο είναι καιρός... Σε αυτές τις περιπτώσεις οι σύζυγοι φταίνε που δεν βάζουν όρια στους γονείς τους. Δική σας η οικογένεια, δικό σας το μωρό, δικό σας και το όνομα. Δεν έχει καμιά δουλειά ο καθένας, κι ας είναι γονιός σας, να κάνει κουμάντο στην οικογένεια που δημιουργήσατε.

 

Άντε γιατί αν δεν μπει φρένο από νωρίς, μετά όλα αυτά τα σκηνικά παίρνουν την κατηφόρα και δεν σταματάνε με τίποτα. Ειλικρινά δεν μπορώ να καταλάβω, γιατί οι περισσότεροι άντρες επιτρέπουν τέτοια σκηνικά!!!!!!!! Πάλι συγχύστηκα!!!! (κανονικά αντί για "spring" έπρεπε να έχω username "πεθερόπληκτη"!)

 

ααααααααχχχχ δεν εχεις ιδεα τι άνθρωπος ειναι αυτός. Ο άντρας μου έχει τσακωθεί άπειρες φορές μαζί του. Δεν ειναι πως δεν του τα λέει χύμα. Απλά αυτος δεν χαμπαριάζει τιποτα! Οταν κανονιζαμε το γάμο μας ο πεθερος μου έλεγε διάφορα και ο άντρας μου έφτασε στο σημειο να του πει να μην έρθει αν δεν θέλει και δεν μιλάγανε για κανα μηνα. Του τα λέει λοιπόν χυμα αλλά δεν θέλω και να τσακωθούν να μη μιλάνε. Καλως ή κακως ειναι ο πατέρας του. Οπως ειπα το προβλημα ειναι πως ο πεθερος μου δεν χαμπαριάζει. Εδω του ειχα πει στα μουτρα να μην φαντασιωνεται ονοματα γιατι το όνομα θα το διαλέξω εγω, αλλά αυτός απ ότι βλέπετε σιγά μην σταματήσει! Σου λέει... θα το λεω μέχρι να βαρεθούν και να γίνει το δικό μου.

Ειλικρινα αυτο που με στεναχωρει είναι πως ξέρω ότι δεν θα σταματησει. Και ειμαι σχεδον σιγουρη πως οταν θα έρθει ο καιρός να το βαφτίσουμε το παιδάκι μας, αυτος θα πει πως δεν θα έρθει γιατι δεν θελει να βάλουμε Χριστιανικο ονομα στο παιδί (αυτο ειναι το πρόβλημά του βασικα)

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 77
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Πες του πεθερού σου κανα δυο φορες ο γιατρος μου ειπε να σας λεω ολο ναι και κοιτα τον με ύφος σαν να κοιτάς κανέναν χαζό κι αν δεν σταματήσει εμένα να με χ......

και μην σκας για τέτοια πράγματα κοίτα να γεννήσεις με το καλό !!!!

 

Αν κάνω κάτι τέτοιο, οχι δεν θα σταματησει, αλλά θα γίνει πανικός! Θα παίρνει τον άντρα μου κάθε μέρα τηλ και θα ουρλιάζει ότι του μίλησα άσχημα και δεν τον σέβομαι και δεν ξερω κι εγω τι άλλο. Εδω δημιουργει μόνος του τέτοιες καταστάσεις απλά επειδη δεν ακούει τί του λέω. Δεν προκειται επίτηδες να βάλω τον άντρα μου σε τέτοια διαδικασία.

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Τα νέα θέματα του πεθερού μου είναι

1) νομίζει πως αυτός έχει το δικαίωμα να αποφασίσει πως θα ονομάσουμε το μωρό που πρόκειται να γεννηθεί σε λίγες μέρες...

2) δεν θέλει να γεννήσω την ημερομηνία που μου δείνει ο γιατρός γιατί την ίδια ημερομηνία έχει τα γεννέθλιά της η αδερφή του που δεν τη χωνεύει! :confused:

 

Προσπαθω να κρατησω την ψυχραιμία μου, πράγμα πολύ δύσκολο στη φάση που είμαι!

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα θέματα του πεθερού μου είναι

1) νομίζει πως αυτός έχει το δικαίωμα να αποφασίσει πως θα ονομάσουμε το μωρό που πρόκειται να γεννηθεί σε λίγες μέρες...

2) δεν θέλει να γεννήσω την ημερομηνία που μου δείνει ο γιατρός γιατί την ίδια ημερομηνία έχει τα γεννέθλιά της η αδερφή του που δεν τη χωνεύει! :confused:

 

Προσπαθω να κρατησω την ψυχραιμία μου, πράγμα πολύ δύσκολο στη φάση που είμαι!

 

Αυτά που λέει τα εννοεί πραγματικά? :lol::lol::lol: :lol::lol::lol:

τι να πώ... κουράγιο!

Link to comment
Share on other sites

δεν μπορω καν να αναφερω τι μου την εχει δωσει σε αυτους τους ανθρωπους.. κ μονο που τα σκεφτομαι τρελαινομαι. ποσο μαλλον να τα γραψω. θεε μου δωσε μου δυναμη να αντεξω. επισης δωσε μου δυναμη να τους βαλω στην θεση τους μια μερα χωρις να παρεξηγηθει ο αντρουλης μου. αν δεν ανακατευτουν σε ολα δεν μπορουν. τα νευρα μουουουουουουου. . . . . . βοηθεια. . . . . .

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Evabar, δυστυχώς δεν έχεις και πολλές επιλογές πέρα από το να του το ξεκόψετε μια και καλή κι ας παρεξηγηθεί. Είναι τέτοιος άνθρωπος, όπως φαίνεται, που θα σας πρήζει μέχρι να γίνει το δικό του, οπότε μόνο μια σταράτη εξήγηση μπορεί να παίξει, με το ρίσκο να παρεξηγηθεί μια και καλή. Αν μπορεί να το αντέξει αυτό ο άντρας σου, κάντε το να ησυχάσετε...

Link to comment
Share on other sites

εμένα ο δικός μου ήθελε για παιδίατρο αυτόν που είχε ο άντρας μου, και να μήν πάμε ταξίδι του μέλιτος γιατί τότε είχαν δουλειά στο γραφείο και θα θυμηθώ και πολλά άλλα...

Link to comment
Share on other sites

ααααααααχχχχ δεν εχεις ιδεα τι άνθρωπος ειναι αυτός. Ο άντρας μου έχει τσακωθεί άπειρες φορές μαζί του. Δεν ειναι πως δεν του τα λέει χύμα. Απλά αυτος δεν χαμπαριάζει τιποτα! Οταν κανονιζαμε το γάμο μας ο πεθερος μου έλεγε διάφορα και ο άντρας μου έφτασε στο σημειο να του πει να μην έρθει αν δεν θέλει και δεν μιλάγανε για κανα μηνα. Του τα λέει λοιπόν χυμα αλλά δεν θέλω και να τσακωθούν να μη μιλάνε. Καλως ή κακως ειναι ο πατέρας του. Οπως ειπα το προβλημα ειναι πως ο πεθερος μου δεν χαμπαριάζει. Εδω του ειχα πει στα μουτρα να μην φαντασιωνεται ονοματα γιατι το όνομα θα το διαλέξω εγω, αλλά αυτός απ ότι βλέπετε σιγά μην σταματήσει! Σου λέει... θα το λεω μέχρι να βαρεθούν και να γίνει το δικό μου.

Ειλικρινα αυτο που με στεναχωρει είναι πως ξέρω ότι δεν θα σταματησει. Και ειμαι σχεδον σιγουρη πως οταν θα έρθει ο καιρός να το βαφτίσουμε το παιδάκι μας, αυτος θα πει πως δεν θα έρθει γιατι δεν θελει να βάλουμε Χριστιανικο ονομα στο παιδί (αυτο ειναι το πρόβλημά του βασικα)

 

 

Γνώμη μου είναι ότι πρέπει να αφήσεις τον άντρα σου να βγάλει τα κάστανα από τη φωτιά.Πιστεύω πως όσο και να τσακωθεί με τον άντρα σου πάντα θα ειναι ο γιος του και θα τον συγχωρήσει. Μέ τη νύφη είναι διαφορετικά τα πράγματα.Είναι γεγονός ότι επεμβαίνει σε πράγματα που δεν τον αφορούν καθολου μα καθόλου. Εγώ όταν έχω κάποια διαφωνία με τα πεθερικά μου (που είναι αγιοι ανθρωποι-ειναι η αλήθεια) απαντάω πάντα ως εξής: Αχ! συζητείστε το με το Νίκο καλύτερα και βλέπουμε./Βέβαι έχω την υποψία πως ο πεθερός σου έχει τέτοια βλάβη που ισως δεν΄πιάσει αυτό.Πάντως εξακολουθώ να θεωρώ ότι η επέμβαση των πεθεριξών σε ένα γάμο πρέπει να ρυθμίζεται από τα παιδιά του καθενός, όχι από τη νύφη ή το γαμπρό.Σημασία έχει να έχουν αποκτήσει τη δύναμη που χρειάζεται για να το κάνουν

Link to comment
Share on other sites

Τα νέα θέματα του πεθερού μου είναι

1) νομίζει πως αυτός έχει το δικαίωμα να αποφασίσει πως θα ονομάσουμε το μωρό που πρόκειται να γεννηθεί σε λίγες μέρες...

2) δεν θέλει να γεννήσω την ημερομηνία που μου δείνει ο γιατρός γιατί την ίδια ημερομηνία έχει τα γεννέθλιά της η αδερφή του που δεν τη χωνεύει! :confused:

 

Προσπαθω να κρατησω την ψυχραιμία μου, πράγμα πολύ δύσκολο στη φάση που είμαι!

 

 

1) μπορώ να καταλάβω ότι ο άνθρωπος έχει παλιακές αντιλήψεις πάτερ φαμίλια

 

2) τελικά όμως μάλλον είναι για το ψυχιατρείο

Link to comment
Share on other sites

Αυτά που λέει τα εννοεί πραγματικά? :lol::lol::lol: :lol::lol::lol:

τι να πώ... κουράγιο!

 

 

Δυστυχως οχι μονο τα εννοεί αλλά επιμένει κιόλας! ααααααααχχχχ

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

εχω σηκωθει με πρησμενα απο το κλαμα ματια γιατι βαρεθηκα, κουραστηκα, ειμαι απογοητευμενη, δυστυχισμενη κ δεν αντεχω αλλο. τα πεθερικα μου μου εχουν καταστρεψει τις πιο ομορφες στιγμες της ζωης μου... τον αρραβωνα μου, τον γαμο μου, την εγκυμοσυνη μου, τα βαπτισια του αγοριου μου κ συνεχιζουν χωρις να παιρνουν χαμπαρι. δεν εχω σχεδιασει τιποτα εγω, ολα αυτοι. ειμαι ενα τιποτα εδω μεσα. κανεις δεν με υπολογιζει. δεν αντεχω αληθεια. καλη σας μερα... :cry:

Link to comment
Share on other sites

βρε κοριτσι μου ο συζηγος σου δεν κανει τιποτα για αυτο?του εχεις μιλησει?

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

ο ανδρας μου επηρεαζεται πολυ απο τους γονεις του. ολο μου ελεγε οτι δεν θελει να τους στεναχωρησει,οτι δεν θελει να στραβωσουν αυτοι. ποτε δεν ειχε καταλαβει ποσο στεναχωρει εμενα ομως. μεχρι τωρα... που εφτασα στο αμην... κ μου υποσχεθηκε ποτε ξανα να μην αφησει να γινει το δικο τους. ειναι καλος συζυγος κ πατερας κ τον λατρευω.. ευχομαι να αλλαξουν τα πραγματα, αλλιως οσο κ να τον αγαπαω θα φυγω γιατι δεν τα αξιζω αυτα, ειμαι αξια συζυγος, τον προσεχω κανω τα παντα για να ειναι ευτυχισμενος, δεν του στερω τιποτα κ ποτε δεν επετρεψα στην οικογενεια μου να ανακατευτει στο παραμικρο. κραταω μια μικρη ελπιδα για το μελλον.. πριν τα βροντηξω ολα! ειμαι μονο 6μηνες παντρεμενη. και μονο 26χρονων.

Link to comment
Share on other sites

wellcome to the club.

Μόνο που σε μένα δεν υποσχεθηκε ποτε ξανα να μην αφησει να γινει το δικο τους, αντιθέτως με πιέζει και τσακωνόμαστε για να γίνει το δικό τους.

Κι εμένα όλες τις ωραίες στιγμές που είπες μου έχουν καταστρέψει και συνεχίζουν να μου καταστρέφουν όμως άρχισα να τους γράφω όλους, και τον άντρα μου μαζί.

Κουράγιο κοπέλα μου, τουλάχιστον ο άντρας σου σε στηρίζει.

Link to comment
Share on other sites

εγω αποφασισα να ανοιγω το στοματακι μου.. οχι να τους σκυλοβρισω οπως θα ηθελα απλα θα επιβαλλω την γνωμη μου σε θεματα που δεν τους αφορουν δηλ θα λεω "εγω με τον ανδρα μου αυτο θελουμε κ αυτο θα κανουμε". τελος!!!! δεν θελω να συνεχιστει η ζωη μου ετσι. θα κανω κατι για μενα. ποσο καιρο μπορεις να αντεχεις να τους γραφεις κ να γινεται το δικο τους μου λες? ο ανδρας σου δεν βλεπει πως στεναχωριεσαι με ολα αυτα? πως αντιδρα?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

κοριτσια........ομοιοπαθουσα!

αρραβωνας με το ζορι

γαμος "νωρις ειναι μικρος ο γιος τους" (30)

εγκυμοσυνη "γιατι δε μας ρωτησατε" κι αλλα κι αλλα κι αλλα

ο αντρας μου λεει να τους σκυλοβρισω

αλλα εγω δεν ειμαι τετοιος ανθρωπος

το χειροτερο ειναι οτι και να πεις κατι

την αλλη μερα ειναι σα να μην το ειπες

πχ δε θα ρθουμε την Κυριακη

την αλλη μερα τηλεφωνο "θα ρθειτε?"

και ξανα και ξανα και ΠΡΗΞΙΜΟ

ενα θα σας πω

και προσεξτε με δεν κανω πλακα

 

η ΟΞΕΙΑ ΠΕΘΕΡΙΤΙΔΑ

ειναι παθηση!!!!!!!!!

ξερετε ποσες ειδα μεσα στα νοσοκομεια που οι γιατροι δεν βρισκουν τιποτα και ειναι μεσα στις νευρολογικες και λενε τι τραβηξανε απο τις πεθερες επι χρονια????

μην επιτρεψετε να σας βλαψουν οι φαλκονερες! εχουμε πειδια ρε να μεγαλωσουμε δεν κανουμε σε κανενα τη χαρη

μη γελασετε σοβαρα μιλαω εγω την επαθα απ τις στεναχωριες και ακομα τραβαω ακομα δεν εγινα καλα!!!!!

προσοχη!!!!!!!!!!! καντε τες περαααααααα!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

εγω αποφασισα να ανοιγω το στοματακι μου.. οχι να τους σκυλοβρισω οπως θα ηθελα απλα θα επιβαλλω την γνωμη μου σε θεματα που δεν τους αφορουν δηλ θα λεω "εγω με τον ανδρα μου αυτο θελουμε κ αυτο θα κανουμε". τελος!!!! δεν θελω να συνεχιστει η ζωη μου ετσι. θα κανω κατι για μενα. ποσο καιρο μπορεις να αντεχεις να τους γραφεις κ να γινεται το δικο τους μου λες? ο ανδρας σου δεν βλεπει πως στεναχωριεσαι με ολα αυτα? πως αντιδρα?

 

και πολύ καλά θα κάνεις.

Οι προτεραιότητες του άντρα μου είναι:

1)Οι γονείς του κι αδερφός του.

2)Ο εαυτός του

3)Ο μπέμπης

4) Το καναρίνι

5)Τα ντουβάρια

.

.

.

.

100) Εγώ η γυναίκα του.

Κάθε φορά που μαλώνουμε όλο "εγώ, εγώ εγώ... εγώ θέλω να είμαι αυτυχισμένος" λέει. Ούτε αν ταλαιπωρείται το παιδί του ή εγώ τον νοιάζει.Και αποφεύγει και να συζητά, κλασσικός στρουθοκαμιλισμός.

Anyway δικό μου το λάθος που δεν πατάω πόδι.

Η τελευταια του ατάκα ήταν" όταν θα πάρω σπίτι να μου υπογράψεις ένα χαρτί σε δικηγόρο ότι δεν θα έχεις καμία αξίωση ή διεκδίκηση για το σπίτι":shock:

Εδώ σας θέλω!!!!

Link to comment
Share on other sites

και πολύ καλά θα κάνεις.

Οι προτεραιότητες του άντρα μου είναι:

1)Οι γονείς του κι αδερφός του.

2)Ο εαυτός του

3)Ο μπέμπης

4) Το καναρίνι

5)Τα ντουβάρια

.

.

.

.

100) Εγώ η γυναίκα του.

Κάθε φορά που μαλώνουμε όλο "εγώ, εγώ εγώ... εγώ θέλω να είμαι αυτυχισμένος" λέει. Ούτε αν ταλαιπωρείται το παιδί του ή εγώ τον νοιάζει.Και αποφεύγει και να συζητά, κλασσικός στρουθοκαμιλισμός.

Anyway δικό μου το λάθος που δεν πατάω πόδι.

Η τελευταια του ατάκα ήταν" όταν θα πάρω σπίτι να μου υπογράψεις ένα χαρτί σε δικηγόρο ότι δεν θα έχεις καμία αξίωση ή διεκδίκηση για το σπίτι":shock:

Εδώ σας θέλω!!!!

 

μην διανοηθεις να υπογραψεις κανενα χαρτι......μαζι δεν θα το πληρωνετε γιατι να μην δικαιησε???τον προην μου παντρευτηκες:twisted::twisted::twisted::twisted:ελεος μην κανεις τετοιο λαθος το εκανα εγω και τωρα τραβω τα μαλλια μου..χωρισα και δεν πηρα ουτε λεφτα ουτε μεριδιο απο το αμαξι η το σπιτι!!!!!ευχομαι να τα φανε στους γιατρους:twisted::twisted::twisted:εμαθα ομως προχθες ανοιξαν τα σπιτια και το δικο του και της μανας του και τα αδειασαν δεν εμεινε τιποτα:twisted::twisted::twisted:ετσι θεια δικη!!!

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

βαλε ορια κουκλα μου οσο ακομη μπορεις

Ο ΣΟΦΟΣ ΔΙΧΝΕΙ ΤΟ ΦΕΓΓΑΡΙ ΚΑΙ Ο ΧΑΖΟΣ ΒΛΕΠΕΙ ΤΟ ΔΑΧΤΥΛΟ!!!!

 

 

Ειμαι μια εργαζομενη,συζηγος και μητερα που κανει ταντεμ σαν τρελη!

Link to comment
Share on other sites

Με το που γέννησα λοιπόν, αρχίσανε και πάλι τα όργανα!!!

Εχουν προκύψει πολλά θέματα, συμφωνα με τα πεθερικά μου πάντα, και ο άντρας μου τσακώνεται μαζί τους κάθε μέρα στο τηλέφωνο. Εχει εκνευριστεί ο άνθρωπος γιατί αντί να χαίρεται τον ερχομό της μπέμπας μας, κάθεται και τσακώνεται με τους γονείς του για θέματα ανατροφής του γιού μας (ότι να ναι...).

Δεν το βάζουν κάτω με τίποτα λέμε! Δυστυχως, χαίρομαι τουλάχιστον που δεν πρήζουν εμένα :( Ευχομαι να μην χρειαζόταν να το περνάει μόνος του αυτό ο καλός μου, αλλά η αλήθεια είναι πως έτσι ειναι καλύτερα.

Με όλα όσα λένε τελευταία, το μόνο που μένει να του πουν είναι πως είμαστε ακατάλληλοι για γονείς... :evil:

6/ 11/2007: Ο μικρός Πρίγκιπας!!!

24/3/2011: Η Μπουκίτσα μας!!!

Link to comment
Share on other sites

Εύα εσύ απλώς φρόντισε να απέχεις!

 

Tsoubal δεν υπάρχει το "αγοράζω" όταν είσαι σε σχέση γάμου! Κοινή διαχείριση χρημάτων δεν έχετε; Ή τα χρήματα που θα αγοράσει θα τα δώσουν οι δικοί του;

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...