Recommended Posts

Eπίσης αυτοί που μένουν σε μικρό σπίτι ... μένω σε 70τμ και εχω μια στην δουλεια που μενει σε 150τμ και μου ειπε πω πω .....χορατε?

εμείς δηλαδή που είμαστε σε 40 τμ και περιμένουμε και το παιδάκι μας εντός των ημερών είμαι να με κλαίν οι ρέγγες????:D:D:D:D

Διαφημίσεις

θεωρώ το θέμα ίδιο με το άλλο στο θηλασμό τι άλλο θα ακούσω...

όλα όσα προαναφέρατε σίγουρα υφίστανται αλλά είναι κόμπλεξ και καλά ανωτερότητας κάποιων και όχι ρατσισμός...άλλο κατηγορούμε κάτι για να δείξουμε τη δήθεν ανωτερότητα μας και άλλο αποκλειουμε κάποιον ή φερόμαστε άσχημα γιατί π.χ. έγινε μεγάλος γονιός ή γιατί είναι χοντρός...

rQGhp3.png

Τα μεγαλύτερα δείγματα ρατσισμού τα έχω συναντήσει εδώ μέσα.Ακόμη και συγκεκριμένα μέλη που κάνουν τάχα πως ξαφνιάζονται από τέτοιες συμπεριφορές στο παρελθόν και χωρίς καν να με γνωρίζουν υπήρξαν πολύ εριστικά και άκρως ρατσιστικά μαζί μου έτσι από πετριά.Ορισμένοι μην παριστάνουμε τους έκπληκτους ή τους προοδευτικούς γιατί υπάρχουν και μηνύματα που μας προδίδουν!:rolleyes:

922316fbi6gpetld.gif

πήρες το εξάμηνο του ΟΑΕΔ (θα σε απολύσουν,δεν θα ξαναβρεις δουλειά, δεν σε ενδιαφέρει η εταιρία που δουλεύεις κα)

δεν πήρες το εξάμηνο του ΟΑΕΔ (άσπλαχνη μάνα, παράτησες το μωρό σου απο 2 μηνών κα)

γυναίκα παντρεμένη χωρίς παιδί (δεν σε προσλαμβάνουν γιατί θεωρούν ότι θα μείνεις έγκυος και θα λείπεις)

γυναίκα παντρεμένη με παιδί (δεν σε παίρνουν γιατί έχεις υποχρεώσεις σπίτι, θα θέλεις να λείπεις και θα κάνεις και άλλο παιδί)

γυναίκα ανύπαντρη (δεν σε προσλαμβάνουν γιατί θα παντρευτείς και θα κάνεις παιδιά)

Αν αυτό δεν είναι εργασιακός ρατσισμός τότε τι είναι;;;; (ρητορική ερώτηση)

eNortjKzUjI0MjAztVSyBlwwFXYC1A,,39.png

Πληρώνεις διόδια? Είσαι πρόβατο/μαριονέτα των εργολαβων κλπ

Δεν πληρώνεις διόδια? Είσαι τσαμπατζής/γύφτος/αστοιχείωτος

:D:D:D

Σωστη.... ειδα την ... μαχη σου στο αλλο τοπικ...:lol:

Πας από παράδρομο? τσακώνεσαι άδικα στο parents.

(εγώ πληρώνω διόδια..............κολλητή του Μυτιληναίου γαρ):-D:-D:-D

[B][SIZE="3"]Τα δικαιώματά μας συκοφαντήθηκαν ως προνόμια [/SIZE][/B](κλεμμένο το'χω, δεν είναι δική μου σοφία)

Έχω κι άλλα...

Γυναίκες οδηγοί (Οι φράσεις του τύπου "άντε να πλύνεις κανένα πιάτο" και "πες στον άντρα σου να σου δώσει τίποτα άλλο να παίξεις" τείνουν να γίνουν γραφικές...

Άθεοι (στην πυρά)

Evolve or Dissolve

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

πήρες το εξάμηνο του ΟΑΕΔ (θα σε απολύσουν,δεν θα ξαναβρεις δουλειά, δεν σε ενδιαφέρει η εταιρία που δουλεύεις κα)

δεν πήρες το εξάμηνο του ΟΑΕΔ (άσπλαχνη μάνα, παράτησες το μωρό σου απο 2 μηνών κα)

γυναίκα παντρεμένη χωρίς παιδί (δεν σε προσλαμβάνουν γιατί θεωρούν ότι θα μείνεις έγκυος και θα λείπεις)

γυναίκα παντρεμένη με παιδί (δεν σε παίρνουν γιατί έχεις υποχρεώσεις σπίτι, θα θέλεις να λείπεις και θα κάνεις και άλλο παιδί)

γυναίκα ανύπαντρη (δεν σε προσλαμβάνουν γιατί θα παντρευτείς και θα κάνεις παιδιά)

Αν αυτό δεν είναι εργασιακός ρατσισμός τότε τι είναι;;;; (ρητορική ερώτηση)

απλά εργαζόμενη, ελεύθερη επαγγελματίας, στον ιδιωτικό τομέα με παιδί, είσαι τελειωμένη, γιατί οι άλλοι θα κάτσουν ΤΙΣ υπερωρίες ενώ εσύ θα φύγεις για να πάς να πάρεις το παιδί σου από παιδικό/γιαγιά/κοπέλα που το προσέχει, για να μη βάλουμε μέσα απρόοπτα και αρρώστιες, άρα καταδικασμένη στην ανεργία

εργασιακός μεσαίωνας? βάλε κάτι ακόμη και είσαι μέσα! κατά τα άλλα στηρίζουμε τη μητρότητα!!!!! ποιος ήρθε?

1FdQp2.png

Διαφημίσεις

o ratsismos einai o erethismos gia dimiourgia kai anaptiksi.apoluta thetikos o ratsismos se oles tis koinwnies kai kata bathos apodektos apo olous.

Τάδε έφη... Αδόλφος! :D:D:D

(για να ευθυμήσουμε λιγάκι...)

Evolve or Dissolve

Μάταιοι είναι οι αγώνες που δεν δόθηκαν ποτέ.

οι διαζευγμενες με παιδακι-α με φρασεις του στυλ:

"δεν ηξερε να κρατησει τον αντρα και τον σπιτι της"

"απαπα εγω δεν την βαζω σπιτι μου. εγω τον εχω τον αντρα μου."

"το παιδι-παιδια ειναι χωρισμενων γονιων, θα πεσουν στα ναρκωτικα, πεζοδρομιο, για αυτο φερονται ετσι, για αυτο εχουν τετοια αποδοση στο σχολειο, κτλ"

οι διαζευγμενες με παιδακι-α με φρασεις του στυλ:

"δεν ηξερε να κρατησει τον αντρα και τον σπιτι της"

"απαπα εγω δεν την βαζω σπιτι μου. εγω τον εχω τον αντρα μου."

:lol::lol::lol::lol::lol:

Άσε που..."άμα ήτανε καλή γυναίκα, γιατί να την αφήσει ο άντρας της?" (έχω πλακωθεί πολύ άσχημα με τον πεθερό μου για τη συγκεκριμένη φράση)

και "για να τη χωρίσει ο άντρας της, σίγουρα θα την πέτυχε με κανέναν άλλον"

:shock::shock::roll::roll:

sK6ep3.pngEnQrp3.png

aggelina ειδικα την δευτερη φραση την ακουσα ουκ ολιγες φορες.τοτε που ειχα αναγκη απο μια ψυχολογικη στηριξη, φανηκε η γυναικεια αλληλεγγυη μερικων. τωρα ποια χαιρομαι που εγινε και αυτο γιατι σταθηκε η αφορμη να κανω ενα ωραιοτατο ξεκαθαρισμα..

"το παιδι-παιδια ειναι χωρισμενων γονιων, θα πεσουν στα ναρκωτικα, πεζοδρομιο, για αυτο φερονται ετσι, για αυτο εχουν τετοια αποδοση στο σχολειο, κτλ"

Άσε που αν είναι κορίτσια θα γίνουν 'πόρνες σαν τη μάνα τους' και αν είναι αγόρια θα μισήσουν τις γυναίκες!!!

δεν υπαρχει λαθος και σωστο υπαρχει ΜΟΝΟ διαφορετικο!

(Λορέτα Ποντικίνα)

Ξέρω τα πάντα αλλά δεν μπορώ να σας τα αποκαλύψω!

Διαφημίσεις

Εγγραφείτε ή συνδεθείτε για να σχολιάσετε

Για να δημοσιεύσετε ένα σχόλιο θα χρειαστεί να είστε εγγεγραμμένο μέλος. Είναι δωρεάν.

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Κάντε εγγραφή να συμμετάσχετε στις συζητήσεις - είναι εύκολη και γρήγορη!

Δημιουργήστε νέα εγγραφή

Σύνδεση

Έχετε ήδη έναν λογαριασμό χρήστη; Συνδεθείτε εδώ.

Συνδεθείτε τώρα