Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ


Recommended Posts

Ζουζούνα δεν χρειάστηκε ως τώρα να πάω σε νοσοκομείο και είχα μαύρα μεσάνυχτα.

Καλή ανάρρωση και με το καλό να ξεκινήσεις !!

 

Μαρία ναι ήξερα οτι ήταν φθηνά αλλά τα Altermon δεν τα γνωρίζω καθόλου..

καλή επιτυχία και σε εσένα !!!

 

για οτι νεότερο θα ξαναμιλήσουμε, εγώ προς το παρών αργώ να πάω στο νοσοκομείο λόγο εξετάσεων οπότε δεν θα έχω να σας ενημερώσω για κάτι

εσείς είστε και ένα βήμα ποιο μπροστά απο μένα..

 

αν προκύψει κάτι τα λέμε.

λεμονακι, ολες μαυρα μεσανυχτα εχουμε στην αρχη. τα μαθαινεις ολα ομως στην πορεια:(:(

ευχαριστω για τις ευχες και ανταποδιδω:P:p:p:p

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 275
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

καλα κοριτσι..... ξεροψηνομαι!!:cool::cool: τις επομενες ημερες θα ξαναρχισω με τους γιατρους τα πηγαινε-ελα, μιας κι εχω να ξαναδω το θυρεοειδη, να ξανακανω υπερηχο να ξαναδουμε το ενδομητριο(λογω υστεροσκοπησης) και να ξανακανω εξεταση κολπικου για το κολοβακτηριδιο που με βρηκε!!:twisted::twisted::twisted:

Ααααααα μετα εχω να περασω κι απο την περιβοητη επιτροπη, επιτελους!!

υ.γ.ερωτηση κρισεως: προσφατα ειχα κανει εξεταση και καλλιεργεια ουρων αλλα δεν μου ειπανε κατι για κολοβακτηριδιο. τωρα ομως μου το βρηκαν στο κολπικο. αυτο τι σημαινει; οτι δεν ηταν καλο το μικροβιολογικο; οτι το μικροβιο δεν υπαρχει στο ουροποιητικο αλλα στα γεν. οργανα; κατι αλλο ή με χτυπησε ο ηλιος και λεω βλακιες; οποια ξερει ας πει γιατι εχω αρχισει και τα χανω:oops::oops:

Link to comment
Share on other sites

Μαρία τι έγινε με την σπερματ. ; φαντάζομαι ξεκίνησες..

 

Ζουζούνα τι κάνεις ;

 

 

κοριτσάκι μου όλα καλά!!!! χθες το πρωί έκανα την σπερματέγχυση και από χθες ξεκουράζομαι!!!! άψογη η κ.Κουτλάκη.

είμαι πολύ καλά και έχω πολύ θετική σκέψη που εύχομαι να βγει σε καλό!!!!

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...
κοριτσάκι μου όλα καλά!!!! χθες το πρωί έκανα την σπερματέγχυση και από χθες ξεκουράζομαι!!!! άψογη η κ.Κουτλάκη.

είμαι πολύ καλά και έχω πολύ θετική σκέψη που εύχομαι να βγει σε καλό!!!!

Μαρια!! τι νεα;

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΡΑ ΑΛΛΟ ΕΝΑ ΑΡΝΗΤΙΚΟ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑ!!!ΠΑΜΕ ΓΙΑ ΣΕΠΤΈΜΒΡΗ!!

δε πειραζει μαρακι καθε εμποδιο για καλο!το σεπτεμβρη ομως θα ειναι η τυχη με το μερος σου!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 4 εβδομάδες μετά...
Πού είστε βρε κορίτσια;;;;χαθήκαμε!!! εγώ την Παρασκευή πάω για σπερματέγχυση και αν δεν πετύχει μπαίνω σε διαδικασία για εξωσωματική!!!

 

 

 

 

 

 

Καλή επιτυχία Μαρία! Ευχομαι να πετύχεις και να μην χρειαστει να μπεις στην διαδικασία της εξωσωματικής! Περιμενουμε νέα σου...

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...
Γεια σας κοριτσια!!τι κανετε?χριστινα τι κανεις ξεκινησες την προσπαθεια σου?

 

 

 

 

 

Γεια σου Βασουλα, καλά ειμαι, αρχιζω τέλη του μήνα και γυρω στις 10 Οκτωβρη υπολιζεται να γίνει η ωοληψια. Εσυ πως τα πας με την εγκυμοσύνη? Ποτε είναι η πιθανή ημέρα τοκετού?

Link to comment
Share on other sites

αντε ωραια καλη επιτυχια να εχεις κοριτσι μου!!εγω ολα καλα πανε εχω μπει στο 6ο μηνα εχω κοριτσακι και πιθανη μερα τοκετου εχω μεχρι 27/12....

 

 

 

 

 

 

 

Σε ευχαριστω!Μπράβο Βασούλα, χριστουγεννιανικο δώρο θα είναι η κορούλα σου.

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια, τελικά θα μπώ και εγώ στο κλαμπ της εξωσωματικής!! Σήμερα αδιαθέτησα, τελικά αποτυχημένη και αυτή η προσπάθεια....αλλά όλα καλά...πάμε παρακάτω!!!

Μίλησα με το νοσοκομείο και μου είπαν ότι τέλος Οκτωβρίου με αρχές Νοεμβρίου θα ξεκινήσω!!!

Να σας ρωτήσω κάτι;;; Επιτροπή περάσατε για τα φάρμακα;;;Έχω ραντεβού αρχές Οκτώβρη και έχω πολύ άγχος.

Από βδομάδα θα πάω στο ΙΚΑ για να πάρω το παραπεμπτικό και φοβάμαι μήπως και δεν μου το δώσουν!!! Είναι λίγο περίεργος ο γιατρός εκεί!!!

 

VASULA μου, με το καλό κοπέλα μου!!! και αν θες συμπεθεριάζουμε...την ίδια περίοδο με σένα θα γεννήσει και η νύφη μου!!!χα χα χα...

 

Σας κούρασα ε;;; Συγνώμη!!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα,

εξαφανίστηκα και εγώ...

δεν ξέρω ρε κορίτσια αλλά έχω αφεθεί πάρα πολύ με το θέμα αυτό...

τα βήματα μας είναι σε αργή κίνηση...

 

Μαρία μου λυπάμαι πολύ για τις δύο αποτυχημένες προσπάθειες :(

 

Δεν θυμάμαι αν το χα γράψει στα άλλα μου ποστ αλλά μου πρότειναν να κάνω και εγώ σπερματεγχ. κάτι που δεν θέλω, έχω κάνει 3 ήδη...

αποτυχημένες φυσικά.. καλά τώρα θα πετύχουν ;

τέλος πάντων... εγώ όμως δεν θέλω ρε κορίτσια όσο περνάει ο καιρός με αφήνει και το αφήνω.... θέλω να τελειώνουν όλα τώρα, γίνεται ;

όχι...

αναρωτιέμαι πως αν επιμένουν να κάνω σπερματεγχ. και επιμένω να μην κάνω που θα καταλήξει...

μην σας πρήζω όμως..

 

Κορίτσια την πολύτιμη βοήθειά σας για ακόμα μία φορά,

σε ποιο τηλε θα πάρω για ραντεβού για εξέταση σπερμοδ. ;

 

 

Βασούλα έρχεται η μπαλαρίνα σου !!

με το καλό !!:D

 

Χριστίνα μου καλή επιτυχία, εύχομαι να πάνε όλα τέλεια !!

 

η ζουζουνάκι τι κάνει ;

 

αν ξεχνώ κάποια συγνώμη...

798150rxxbbyqcbf.gif
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα κορίτσια, τελικά θα μπώ και εγώ στο κλαμπ της εξωσωματικής!! Σήμερα αδιαθέτησα, τελικά αποτυχημένη και αυτή η προσπάθεια....αλλά όλα καλά...πάμε παρακάτω!!!

Μίλησα με το νοσοκομείο και μου είπαν ότι τέλος Οκτωβρίου με αρχές Νοεμβρίου θα ξεκινήσω!!!

Να σας ρωτήσω κάτι;;; Επιτροπή περάσατε για τα φάρμακα;;;Έχω ραντεβού αρχές Οκτώβρη και έχω πολύ άγχος.

Από βδομάδα θα πάω στο ΙΚΑ για να πάρω το παραπεμπτικό και φοβάμαι μήπως και δεν μου το δώσουν!!! Είναι λίγο περίεργος ο γιατρός εκεί!!!

 

VASULA μου, με το καλό κοπέλα μου!!! και αν θες συμπεθεριάζουμε...την ίδια περίοδο με σένα θα γεννήσει και η νύφη μου!!!χα χα χα...

 

Σας κούρασα ε;;; Συγνώμη!!!

 

καλη επιτυχια Μαρια!!!! γιατι να μη σου το δωσει το παραπεμπτικο ο γιατρος ;;;;; απο το ικα αλεξ/πολης ειναι; αν ναι πες μου......

μην εχεις καθολου αγχος για την επιτροπη, ειναι πολυ ευγενικοι!!

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα,

εξαφανίστηκα και εγώ...

δεν ξέρω ρε κορίτσια αλλά έχω αφεθεί πάρα πολύ με το θέμα αυτό...

τα βήματα μας είναι σε αργή κίνηση...

 

Μαρία μου λυπάμαι πολύ για τις δύο αποτυχημένες προσπάθειες :(

 

Δεν θυμάμαι αν το χα γράψει στα άλλα μου ποστ αλλά μου πρότειναν να κάνω και εγώ σπερματεγχ. κάτι που δεν θέλω, έχω κάνει 3 ήδη...

αποτυχημένες φυσικά.. καλά τώρα θα πετύχουν ;

τέλος πάντων... εγώ όμως δεν θέλω ρε κορίτσια όσο περνάει ο καιρός με αφήνει και το αφήνω.... θέλω να τελειώνουν όλα τώρα, γίνεται ;

όχι...

αναρωτιέμαι πως αν επιμένουν να κάνω σπερματεγχ. και επιμένω να μην κάνω που θα καταλήξει...

μην σας πρήζω όμως..

 

Κορίτσια την πολύτιμη βοήθειά σας για ακόμα μία φορά,

σε ποιο τηλε θα πάρω για ραντεβού για εξέταση σπερμοδ. ;

 

 

Βασούλα έρχεται η μπαλαρίνα σου !!

με το καλό !!:D

 

Χριστίνα μου καλή επιτυχία, εύχομαι να πάνε όλα τέλεια !!

 

η ζουζουνάκι τι κάνει ;

 

αν ξεχνώ κάποια συγνώμη...

λεμονακι μην αγωνεσαι, ολα θα γινουν. εφοσον δε θελεις αλλη σπερματεγχυση γιατι δεν προχωρας παρακατω;

για το σπερμοδιαγραμμα:θα παρεις τηλ. στα ραντεβου 2551075461-2-3 και 2551075465 και θα τους πεις τι θελεις. εκεινοι θα σε συνδεσουν με καποιο ουρολογο με τον οποιο θα κανονισεις ποτε θα γινει το σπερμοδιαγραμμα. προσοχη! οταν παει ο συζυγος για το σπερμοδιαγραμμα θα εχει και το σχετικο παραπεμπτικο (απο οποιονδηποτε ουρολογο) μαζι του. αν θυμαμαι καλα γινεται καθε τριτη και πεμπτη η εξεταση.

τα δικα μου νεα; τα ειχα γραψει καποια στιγμη αλλα ηταν καιρος διακοπων(για οποιον πηγε......χαχαχαχα!) και μαλλον δεν τα ειδες!

μετα την υστεροσκοπιση που εκανα το καλοκαιρι, περασα επιτροπη, πηρα τα φαρμακα μου και αμεσως μετα διαπιστωσα οτι ειμαι και εγκυος!!!!!!!!!!!!!!!!!!:P:D:rolleyes::lol::wink::-P:!::!::oops:

μολις χθες εκανα αυχενικη και περιμενω αποτελεσματα. παντως για την ωρα ολα οκ.

καλη επιτυχια σε ολα τα κοριτσια που ξεκινανε αυτες τις μερες!

Link to comment
Share on other sites

καλη επιτυχια Μαρια!!!! γιατι να μη σου το δωσει το παραπεμπτικο ο γιατρος ;;;;; απο το ικα αλεξ/πολης ειναι; αν ναι πες μου......

μην εχεις καθολου αγχος για την επιτροπη, ειναι πολυ ευγενικοι!!

 

 

Καλά θα τρελαθώ ε!!!!Είσαι δηλαδή στον τρίτο μήνα;;; μαύρα μεσάνυχτα είχα...συγνώμη που δεν σου ευχήθηκα αλλά μάλλον έχασα επεισόδια!!!Εύχομαι να έχεις μια τέλεια εγκυμοσύνη και με το καλό να γίνεις μια γλυκιά μανούλα!!!

τώρα όσο για μένα το παραπεμπτικό πρέπει να το πάρω απο το ικα Ξάνθης!!! Στην επιτροπή πήγες με φωτοτυπίες των εξετάσεων;

Link to comment
Share on other sites

κορίτσια καλησπέρα,

εξαφανίστηκα και εγώ...

δεν ξέρω ρε κορίτσια αλλά έχω αφεθεί πάρα πολύ με το θέμα αυτό...

τα βήματα μας είναι σε αργή κίνηση...

 

Μαρία μου λυπάμαι πολύ για τις δύο αποτυχημένες προσπάθειες :(

 

Δεν θυμάμαι αν το χα γράψει στα άλλα μου ποστ αλλά μου πρότειναν να κάνω και εγώ σπερματεγχ. κάτι που δεν θέλω, έχω κάνει 3 ήδη...

αποτυχημένες φυσικά.. καλά τώρα θα πετύχουν ;

τέλος πάντων... εγώ όμως δεν θέλω ρε κορίτσια όσο περνάει ο καιρός με αφήνει και το αφήνω.... θέλω να τελειώνουν όλα τώρα, γίνεται ;

όχι...

αναρωτιέμαι πως αν επιμένουν να κάνω σπερματεγχ. και επιμένω να μην κάνω που θα καταλήξει...

μην σας πρήζω όμως..

 

Κορίτσια την πολύτιμη βοήθειά σας για ακόμα μία φορά,

σε ποιο τηλε θα πάρω για ραντεβού για εξέταση σπερμοδ. ;

 

 

Βασούλα έρχεται η μπαλαρίνα σου !!

με το καλό !!:D

 

Χριστίνα μου καλή επιτυχία, εύχομαι να πάνε όλα τέλεια !!

 

η ζουζουνάκι τι κάνει ;

 

αν ξεχνώ κάποια συγνώμη...

 

 

Καλή μου μην αφήνεις τον καιρό να περνάει....παρ΄το απόφαση και προχώρα παρακάτω, αυτό που κάνεις είναι πιο ψυχοφθόρο!!!

Σου μιλάω απο πείρα...άφησα 4 χρόνια να περάσουν ακούγοντας διάφορους μ......ς γιατρούς και πιστεύοντας για τον κάθε μήνα που ερχόταν ότι

"αυτός θα είναι ο μήνας μου"...τέλος πάντων!!! μακάρι σύντομα όλες μας να γίνουμε μανούλες και να τελειώσει αυτό το μαρτύριο που περνάμε....πονάει πολύ!!! και μόνο εμείς που ήμαστε μέσα στο πρόβλημα μπορούμε να καταλάβουμε η μια την άλλη!!!! Κουράγιο....έχει ανηφόρα η ζωή!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...