Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ


Recommended Posts

κοριτσια τελικα την εκανα την προσπαθεια στο πανεπιστιμιακο και το σαββατο εκανα την πρωτη μου χοριακη και ηταν θετικη 419 μοναδες...αυριο παω για επαναληψη...ετσι για να λεμε και τις επιτυχιες απο το συγκικριμενο κεντρο!!!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 275
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια τελικα την εκανα την προσπαθεια στο πανεπιστιμιακο και το σαββατο εκανα την πρωτη μου χοριακη και ηταν θετικη 419 μοναδες...αυριο παω για επαναληψη...ετσι για να λεμε και τις επιτυχιες απο το συγκικριμενο κεντρο!!!

ΜΠΡΑΒΟ basula ΚΑΙ ΕΓΩ ΕΚΕΙ ΘΑ ΚΑΝΩ ΑΝ ΟΛΑ ΠΑΝΕ ΚΑΛΑ. ΜΕ ΤΟ ΚΑΛΟ ΤΟ ΜΩΡΑΚΙ ΣΟΥ !!! ΠΡΩΤΗ ΠΡΟΣΠΑΘΕΙΑ ΜΕ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ Η ΟΧΙ?

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια τελικα την εκανα την προσπαθεια στο πανεπιστιμιακο και το σαββατο εκανα την πρωτη μου χοριακη και ηταν θετικη 419 μοναδες...αυριο παω για επαναληψη...ετσι για να λεμε και τις επιτυχιες απο το συγκικριμενο κεντρο!!!

like, like, like!!!!!:D:D:D

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

γεια σας κοριτσια ποια θα μπορουσε να μου δωσει καποια τηλ απο τους γιατρους στο νοσοκομειο τησ αλεξπολης που κανουν εξωσωματικη;;;;;και αν γνωριζετε αν μπορω να παω εγω που εχω ασφαλεια στρατου:!::-P

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ποια θα μπορουσε να μου δωσει καποια τηλ απο τους γιατρους στο νοσοκομειο τησ αλεξπολης που κανουν εξωσωματικη;;;;;και αν γνωριζετε αν μπορω να παω εγω που εχω ασφαλεια στρατου:!::-P

εχεις π.μ.

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια ποια θα μπορουσε να μου δωσει καποια τηλ απο τους γιατρους στο νοσοκομειο τησ αλεξπολης που κανουν εξωσωματικη;;;;;και αν γνωριζετε αν μπορω να παω εγω που εχω ασφαλεια στρατου:!::-P

στο νοσοκομειο ασχολειται με εξωσωματικες μονο η κυρια κουτλακη με την ομαδα της

Link to comment
Share on other sites

στο νοσοκομειο ασχολειται με εξωσωματικες μονο η κυρια κουτλακη με την ομαδα της

ΔΕ ΠΕΡΝΑΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ " ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ " ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!ΣΤΙΣ 18/5 ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΑΙΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ !!!

Link to comment
Share on other sites

ΔΕ ΠΕΡΝΑΝ ΟΙ ΜΕΡΕΣ ΝΑ ΜΑΘΩ ΚΑΙ ΕΓΩ " ΠΟΤΕ ΘΑ ΓΙΝΩ ΜΑΝΑ " ΜΙΛΑΜΕ ΓΙΑ ΠΟΛΥ ΑΓΧΟΣ ΚΟΡΙΤΣΙΑ !!!ΣΤΙΣ 18/5 ΕΧΩ ΤΟ ΠΡΩΤΟ ΡΑΝΤΕΒΟΥ ΑΙΝΤΕ ΝΑ ΔΟΥΜΕ ΤΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ !!!

 

 

 

 

boubou ειναι η πρωτη σου προσπαθεια στο νοσοκομειο? Εχεις κανει τις εξετασεις?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

boubou ειναι η πρωτη σου προσπαθεια στο νοσοκομειο? Εχεις κανει τις εξετασεις?

καλησπερα χριστινα. ειναι η πρωτη μου φορα.εχω κανει σαλπιγγογραφια και μου εδειξε υδροσαλπιγγα . μου ειπαν πως πρεπει να την αφαιρεσω και να κανω εξωσωματικη γιατι και η αλλη ειναι κλειστη. τωρα θα παω να δω τι θα μου πουν .φανταζομαι απο ορμονικες εξετασεις να τις εχω κανει ολες. θα μας πουν στις 18 !!!εσυ εχεις κανει?

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα χριστινα. ειναι η πρωτη μου φορα.εχω κανει σαλπιγγογραφια και μου εδειξε υδροσαλπιγγα . μου ειπαν πως πρεπει να την αφαιρεσω και να κανω εξωσωματικη γιατι και η αλλη ειναι κλειστη. τωρα θα παω να δω τι θα μου πουν .φανταζομαι απο ορμονικες εξετασεις να τις εχω κανει ολες. θα μας πουν στις 18 !!!εσυ εχεις κανει?

 

 

 

 

 

ναι εκανα πρωτη φορα τον Μαρτιο και ηταν αρνητικο το αποτελεσμα.Τωρα θα ξεκινησω δευτερη φορα από Σεπτεμβρη μαλλον. Απο Αλεξανδρουπολη εισαι?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι καινούργια στο φόρουμ και μόλις έκανα εγγραφή.

 

Ενδιαφέρομαι να μάθω και εγώ για την ομάδα,

θα ήθελα πρώτα να ρωτήσω τι γίνεται με τα ταμεία..

εγώ είμαι στον ΟΓΑ.

 

Εγώ ήταν να ξεκινήσω εξωσωματική στο Ιωαννίνων αλλά δεν μπόρεσα να γράψω τα φάρμακά μου με τις αλλαγές που έγιναν και εκτός απο αυτό μου ζήτησαν και 1000ευρώ.

Κανονικά ήταν να ξεκινήσω 1/1/2012 αλλά δυστυχώς...

λέω απλά κάθε εμπόδιο σε καλώ και παρηγορώ τον εαυτό μου...

 

Τι εξετάσεις σαν ζήτησαν να κάνετε ;

μπορεί κάποια κοπέλα να μου δώσει και εμένα κάποια τηλ. ώστε να κλείσω και εγώ κάποια στιγμή ραντεβού με την κ. Κουλτακη ;

και δέχεται μόνο δύσκολα περιστατικά ή δεν ισχύει αυτό ;

 

 

Διάβασα για την ομάδα απο εδώ και κυρίως με βολεύει η Αλεξανδρούπολη σαν απόσταση.

 

κορίτσια καλή επιτυχία !!!

798150rxxbbyqcbf.gif
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, είμαι καινούργια στο φόρουμ και μόλις έκανα εγγραφή.

 

Ενδιαφέρομαι να μάθω και εγώ για την ομάδα,

θα ήθελα πρώτα να ρωτήσω τι γίνεται με τα ταμεία..

εγώ είμαι στον ΟΓΑ.

 

Εγώ ήταν να ξεκινήσω εξωσωματική στο Ιωαννίνων αλλά δεν μπόρεσα να γράψω τα φάρμακά μου με τις αλλαγές που έγιναν και εκτός απο αυτό μου ζήτησαν και 1000ευρώ.

Κανονικά ήταν να ξεκινήσω 1/1/2012 αλλά δυστυχώς...

λέω απλά κάθε εμπόδιο σε καλώ και παρηγορώ τον εαυτό μου...

 

Τι εξετάσεις σαν ζήτησαν να κάνετε ;

μπορεί κάποια κοπέλα να μου δώσει και εμένα κάποια τηλ. ώστε να κλείσω και εγώ κάποια στιγμή ραντεβού με την κ. Κουλτακη ;

και δέχεται μόνο δύσκολα περιστατικά ή δεν ισχύει αυτό ;

 

 

Διάβασα για την ομάδα απο εδώ και κυρίως με βολεύει η Αλεξανδρούπολη σαν απόσταση.

 

κορίτσια καλή επιτυχία !!!

 

 

 

 

 

 

Καλησπερα Λεμονακι μυρωδατο. Καταρχην σου ευχομαι να ξεκινησεις με το καλο! Με τα ταμεια αλλαξανε τα πραγαματα, εγω ειμαι με του ΙΚΑ και πλεον με το καινουριο συστημα δεν πληρωσα τιποτα πριν 2 μηνες μου εκανα, απλά μονο 50 ευρω το καθετηρα που χρησιμοποιησαν στην εμβρυομεταφορα. Τωρα με το δικο σου ταμειο δεν ξερω τι συμβαινει, εχει μπει στο ΕΟΠΥ?Οσο αφορά την γιατρο κ.Κουτλακη, ειναι πολύ καλός ανθρωπος και γιατρος!!! Εξετασεις στην αρχη με το που πας κανεις κυριως καποιες ορμονικες και φυσικά και ρουτινας-βιοχημικες, γενική αιματος, καλλιεργεια κολπικου υγρού κτλ. Θα σου τα πουν όλα οταν πας, μη σε αγχωνει τιποτα! Το πρωτο ραντεβου το κλεινεις μεσω τηλεφωνικου κεντρου του νοσοκομειο στο 2551074000 και τα επομενα συννενοησει με την γιατρο. Οτι αλλο χρειαστεις μπορεις να ρωτησεις!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα Λεμονακι μυρωδατο. Καταρχην σου ευχομαι να ξεκινησεις με το καλο! Με τα ταμεια αλλαξανε τα πραγαματα, εγω ειμαι με του ΙΚΑ και πλεον με το καινουριο συστημα δεν πληρωσα τιποτα πριν 2 μηνες μου εκανα, απλά μονο 50 ευρω το καθετηρα που χρησιμοποιησαν στην εμβρυομεταφορα. Τωρα με το δικο σου ταμειο δεν ξερω τι συμβαινει, εχει μπει στο ΕΟΠΥ?Οσο αφορά την γιατρο κ.Κουτλακη, ειναι πολύ καλός ανθρωπος και γιατρος!!! Εξετασεις στην αρχη με το που πας κανεις κυριως καποιες ορμονικες και φυσικά και ρουτινας-βιοχημικες, γενική αιματος, καλλιεργεια κολπικου υγρού κτλ. Θα σου τα πουν όλα οταν πας, μη σε αγχωνει τιποτα! Το πρωτο ραντεβου το κλεινεις μεσω τηλεφωνικου κεντρου του νοσοκομειο στο 2551074000 και τα επομενα συννενοησει με την γιατρο. Οτι αλλο χρειαστεις μπορεις να ρωτησεις!

 

να σε ευχαριστήσω πρώτα για την απάντηση σου !!

 

πλέων όλα τα ταμεία έχουν μπει στο ΕΟΠΥ και έχει γίνει ένα μπάχαλο μεγάλο. Εγώ που έχω κάνει κάποιες ορμονικές, σαλπιγγογραφία καλλιέργεια κ κ κ λες να μου ζητήσει να τις ξανα κάνω ; εσύ ας πούμε τις είχες κάνει και πριν αυτές τις εξετάσεις που σου ζήτησε ;

Θα προσπαθήσω το συντομότερο να πάρω τηλέφωνο για ραντεβού.

Ραντεβού έχει μόνο απογευματινά ;

συγνώμη αν σε ζαλίζω αλλά καταλαβαίνεις....

798150rxxbbyqcbf.gif
Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

boubou , χριστίνα , zouzounaki σας ευχαριστώ πάρα πάρα πολύ για τις απαντήσεις σας !!!!! ευχαριστώ πάρα πολύ !!!

 

δεν έχω κάνει προσπάθεια, αυτή θα είναι η πρώτη μου.

Στο Ιωαννίνων ήταν να ξεκινήσω με ανταγωνιστές αλλά δυστυχώς δεν μπόρεσα να γράψω τα φάρμακα και όπως γνωρίζεται είναι αρκετά τα λεφτά.

 

Εγώ έτσι και αλλιώς δεν μπορώ να μπω σε μια διαδικασία εξωσωματικής τουλάχιστον ως τον Αύγουστο, αλλά θέλω να ξέρω απο τώρα τι πρέπει να κάνω για να μην τρέχω τελευταία στιγμή όπως έγινε τον Δεκέμβριο και τελικά έμεινα μόνο με την ελπίδα....

Θα πάρω Ιούνιο για το πρώτο ραντεβού ;)

 

κορίτσια θα τα λέμε, για οτι νεότερο θα χαρώ πολύ αν με ενημερώσετε !!

 

εύχομαι οτι καλύτερο για όλες μας !!!

798150rxxbbyqcbf.gif
Link to comment
Share on other sites

να σε ευχαριστήσω πρώτα για την απάντηση σου !!

 

πλέων όλα τα ταμεία έχουν μπει στο ΕΟΠΥ και έχει γίνει ένα μπάχαλο μεγάλο. Εγώ που έχω κάνει κάποιες ορμονικές, σαλπιγγογραφία καλλιέργεια κ κ κ λες να μου ζητήσει να τις ξανα κάνω ; εσύ ας πούμε τις είχες κάνει και πριν αυτές τις εξετάσεις που σου ζήτησε ;

Θα προσπαθήσω το συντομότερο να πάρω τηλέφωνο για ραντεβού.

Ραντεβού έχει μόνο απογευματινά ;

συγνώμη αν σε ζαλίζω αλλά καταλαβαίνεις....

 

 

 

Καταρχην δεν με ζαλιζεις καθολου! Τα ραντεβου ειναι μονο πρωινα! Εγω ειχα κανει καποιες ορμονικες απο πριν που μου ειχε δωσει ο γυναικολογος μου και σαπλιγγογραφια, σπερματοδιαγραμμα, οποτε αυτά δεν χρειαστηκε να τα ξανακανω οταν πρωτοπηγα στο νοσοκομειο. Με τα ταμεια θα σου τα εξηγησουν στο νοσοκομειο καλυτερα γιατι δεν γνωριζω για ολα τι ισχυει.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα :D

πήρα τηλέφωνο για να κλείσω ραντεβού αλλά δεν τα κατάφερα :(

στην αρχή κάλεσα τα δύο νούμερα που είναι κατευθείαν στο τμήμα υποβοηθούμενης και αφού δεν το σήκωναν :(

μετά πήρα στο κεντρικό όπου με σύνδεσαν αλλά ήμουν σε αναμονή πόση ώρα ώσπου γύρισε σε φαξ και συνδέθηκα με ''Κάιρο''.....

μα γιατί ; :(:confused:

798150rxxbbyqcbf.gif
Link to comment
Share on other sites

τελικά το σήκωσαν μου έδωσαν έναν άλλο αριθμό και έκλεισα ραντεβού για

19 Ιουνίου !!

δεν το λες και κοντινό ραντεβού αλλά τι να κάνουμε...

798150rxxbbyqcbf.gif
Link to comment
Share on other sites

τελικά το σήκωσαν μου έδωσαν έναν άλλο αριθμό και έκλεισα ραντεβού για

19 Ιουνίου !!

δεν το λες και κοντινό ραντεβού αλλά τι να κάνουμε...

 

 

 

 

 

 

 

 

με το καλο να αρχισεις!!!

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ! ΕΙΜΑΙ ΠΟΥ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΣΟΡΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ. ΕΙΧΑ ΜΙΑ ΚΥΣΤΗ ΚΑΙ ΠΑΡΟΛΙΓΟΝ ΝΑ ΜΕ ΒΑΖΑΝ ΧΕΙΡΟΥΡΓΕΙΟ ΑΛΛΑ ΕΥΤΥΧΩΣ ΤΗ ΓΛΥΤΩΣΑ ΚΑΙ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΣΤΗΝ ΑΛΕΞ/ΛΗ ΟΤΙ ΘΑ ΜΟΥ ΒΓΑΛΟΥΝ ΤΗΝ ΚΥΣΤΗ ΜΕ ΣΥΡΙΓΓΑ !!! ΟΣΟ ΓΙΑ ΤΗΝ ΥΔΡΟΣΑΛΠΙΓΓΑ ΔΕ ΧΡΕΙΑΖΕΤΑΙ ΝΑ ΤΗΝ ΑΦΑΙΡΕΣΩ ΑΠΟ ΤΗ ΣΤΙΓΜΗ ΠΟΥ ΘΑ ΚΑΝΩ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ!!! ΑΠΟ ΣΕΠΤΕΒΡΗ ΜΟΥ ΕΙΠΑΝ ΘΑ ΞΕΚΙΝΗΣΟΥΜΕ ΓΙΑΤΙ ΕΧΟΥΝ ΚΑΠΟΙΟ ΟΡΙΟ ΣΤΙΣ ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΕΣ ΔΕ ΠΕΙΡΑΖΕΙ ΤΟΣΑ ΧΡΟΝΙΑ ΠΕΡΙΜΕΝΑ 4 ΜΗΝΕΣ ΑΚΟΜΗ !!!ΚΑΛΗ ΕΠΙΤΥΧΙΑ ΣΕ ΟΛΕΣ ΜΑΣ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΙΑ ΚΟΡΙΤΣΙΑ!!!ΘΑ ΤΑ ΛΕΜΕ

Link to comment
Share on other sites

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΠΗΓΑ ΣΗΜΕΡΑ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗ! ΕΙΜΑΙ ΠΟΥ ΕΝΘΟΥΣΙΑΣΜΕΝΗ ΚΑΙ ΑΙΣΙΟΔΟΞΗ ΚΑΙ ΝΑ ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΜΟΥ ΔΩΣΑΝΕ ΜΟΝΟ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΝΑ ΣΟΡΟ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ.

μπουμπού τι εξετάσεις σου ζήτησαν να κάνεις ;

 

Ο καιρός περνάει γρήγορα, δυστιχώς αλλά κάποιες φορές

είναι βολικό..:P

εύχομαι οι 4 μήνες να εξαφανιστούν γρήγορα και ο Σεπτέμβρης

να είναι αύριο...

798150rxxbbyqcbf.gif
Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...