Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ


Recommended Posts


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 275
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

ω

γεια σας και χρονια πολλα!τι εγινε κοριτσια εχουν διακοπες στο τμημα για 2 εβδομαδες?μετα το Πασχα θα ξεκινησουν παλι?

Ναι ηθελα να μου βαλουν μια σφραγιδα και μου χαν πει να το στειλω το βιβλιαριο μεχρι την προηγουμενη παρασκευη αλλις νομιζω μια εβδομαδα μετα το πασχα .Παντως ενοειτε οτι θα ξαναξεκινησουν

με λενε στελλα

Link to comment
Share on other sites

καλημερα και χρονια πολλα

κοριτσια εμεις σε 1 μηνα μεσα καναμε εξωσωματικη και τωρα ειμαι και εγκυος μαλλον σε διδυμα !!!!!!!!!!!!!!!!

θα παμε την πεμπτη να μας δει ο γιατρος

με την ομαδα του νικολετου

οτι θελετε μπορειτε να ρωτησετε

Link to comment
Share on other sites

κοριτσακια μου γεια σας και χριστος ανεστη.Ειμαι καινουρια και εχω πολλεσ αποριες οσο αφορα το νοσοκομειο της αλεξανδρουπολης.τωρα ξεκιναω τισ εξετασεις να τις εχω ετοιμες και με την περιοδο του μαιου να ξεκινησω θεραπεια για εξωσωματικη αλλα δε μπορω να αποφασισω σε ποιο γιατρο την κουτλακη η τον νικολετο μπορειτε να με βοηθησετε οσες κανατε!Σας ευχαριστω για το χρονο σας αν θελετε στειλτε π μ.οσες περιμενετε παιδακι σας ευχομαι καλη λευτερια και οσες προσπαθουμε γρηγορα να φουσκωσει η κοιλιτσα μας φιλακια

ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...
γεια σας

τελικα και εμεις μπηκαμε στην διαδικασια της εξωσωματικης

κατευθειαν μπαινεις στο προγραμμα αφου κανεισ τις απαραιτητες εξετασεις

τώρα κάνω εξετάσεις και περιμένουμε τέλος μαρτιου να αδιαθετησω για να ξεκινησω ορμονες εμεις πηγαμε στην ομαδα του κ.Νικολετου μεχρι στιγμης ειναι πολυ ευγενικοί και εξυπηρετικοί

 

ευχαριστώ πολυ την iliaxtida10

 

καλή επιτυχία σε όλες μας

 

ΚΟΡΙΤΣΙΑ ΜΠΟΡΕΙΤΕ ΝΑ ΜΟΥ ΔΩΣΕΤΕ ΚΙ ΕΜΕΝΑ ΚΑΠΟΙΕΣ ΠΛΗΡΟΦΟΡΙΕΣ?

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

καλημερα και χρονια πολλα

κοριτσια εμεις σε 1 μηνα μεσα καναμε εξωσωματικη και τωρα ειμαι και εγκυος μαλλον σε διδυμα !!!!!!!!!!!!!!!!

θα παμε την πεμπτη να μας δει ο γιατρος

με την ομαδα του νικολετου

οτι θελετε μπορειτε να ρωτησετε

 

ΤΙ ΕΞΕΤΑΣΕΙΣ ΕΚΑΝΕΣ ΠΡΙΝ ΞΕΚΙΝΗΣΕΙΣ ΤΗΝ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΑ?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα.Εχει πολλεσα εξετασεισ.εγω πηρα τηλ στο τμημα στην αλεξανδρουπολη ειναι παρα πολυ ευγαινικοι μου εξηγησαν την διαδικασια μου στειλαν με φαχ τισ εξετασεισ επειδη δεν εχω εγω φαξ μου τισ εστειλαν στο κεπ.τισ κανεισ να τισ εχεισ ετοιμεσ και κλεινεισ ραντεβου ο νικολετοσ που παω εγω κανει καθε τεταρτη θα σου εξηγησουν τα παντα.αν θελεισ τηλ στειλε πμ να στο δωσω

ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΘΑ ΓΙΝΕΙ

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

γεια σας κοριτσια και εγω στην προσπαθεια ειμαι..περνω τωρα κλομιφαινη ειναι ο τεταρτος κυκλος αυτα τα περνω λογο πολυκυστικων γιατι ειχα ασταθη κυκλο..με βοηθανε μπορω να πω τωρα ειμαι στην 10 μερα του κυκλου την αλλη βδομαδα θα παω για εξεταση για να δουμε..ο γιατροσ μου ειπε να τα παρω μεχρι και τον σεπτεμβρη και αν δεν μεινω τοτε να κανω εξωσωματικη για να μην παιδευομαι η αληθεια ειναι οτι ειχα ξανακανει προσπαθεια πριν δυο χρονια παλι με την ιδια διαδικασια και ειχα κανει και 4 σπερματενχησεις αλλα τιποτα...το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω εξωσωματικη...και σημερα τυχαια ειδα τα σχολια σας για το πανεπιστιμιακο και η αληθεια ειναι οτι με βολευει να ερθω εκει πιο πολυ απο οτι την θεσσαλονικη λογο κινησης....οποτε ηθελα να ρωτησω εγω εχω ασφαλεια ογα και ο αντρασ μου.πληρωνεις τιποτα στο πανεπιστιμιακο?απο οτι διαβασα δεν περιμενεις και πολυ σε λιστα αναμονης...οποτε κοριτσια οτι ξερετε για αυτο το θεμα ενημερωστε με γιατι με βλεπω απο σεπτημβρη να ειμαι κατα εκει...

Link to comment
Share on other sites

γεια σας κοριτσια και εγω στην προσπαθεια ειμαι..περνω τωρα κλομιφαινη ειναι ο τεταρτος κυκλος αυτα τα περνω λογο πολυκυστικων γιατι ειχα ασταθη κυκλο..με βοηθανε μπορω να πω τωρα ειμαι στην 10 μερα του κυκλου την αλλη βδομαδα θα παω για εξεταση για να δουμε..ο γιατροσ μου ειπε να τα παρω μεχρι και τον σεπτεμβρη και αν δεν μεινω τοτε να κανω εξωσωματικη για να μην παιδευομαι η αληθεια ειναι οτι ειχα ξανακανει προσπαθεια πριν δυο χρονια παλι με την ιδια διαδικασια και ειχα κανει και 4 σπερματενχησεις αλλα τιποτα...το σκεφτομαι πολυ σοβαρα να κανω εξωσωματικη...και σημερα τυχαια ειδα τα σχολια σας για το πανεπιστιμιακο και η αληθεια ειναι οτι με βολευει να ερθω εκει πιο πολυ απο οτι την θεσσαλονικη λογο κινησης....οποτε ηθελα να ρωτησω εγω εχω ασφαλεια ογα και ο αντρασ μου.πληρωνεις τιποτα στο πανεπιστιμιακο?απο οτι διαβασα δεν περιμενεις και πολυ σε λιστα αναμονης...οποτε κοριτσια οτι ξερετε για αυτο το θεμα ενημερωστε με γιατι με βλεπω απο σεπτημβρη να ειμαι κατα εκει...

 

Γειά σου και σένα!!!!!!!!Λοιπόν απο όσο γνωρίζω είναι δωρεάν για όλες τις ασφάλειες.Εγώ τωρα τελείωσα με τις εξετάσεις.Κάποια χρηματα θα σου φύγουν στις εξετάσεις αλλά αυτό εξαρτάται απο την ασφάλεια σου.Εγω έδωσα γύρω στα 150 και φύσικα είναι και τα φάρμακα της εξωσωματικής.Πάλι εξαρταται τι καλύπτει η ασφάλεια σου.Εγω έχω δημοσιου και μου καλύπτει το 80 τις εκατο.Αν θελεις να σου δώσω το τηλ απο το νοσοκομείο

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

ευχαριστω πολυ...λογικα περνω τηλ.και κλεινω ραντεβου και μετα απο εκει θα μου πουνε τις λεπτομερειες...καλη επιτυχια σε σενα και σε ολα τα κοριτσια που προσπαθουν ευχομαι συντομα ολες να αποκτησουμε το μωρακι μας!!!

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας και απο μένα.

απο χθες παιρνω τηλ στο νοσοκομειο της Αλεξ/πολης για να μιλησω με τη γιατρο Κουτλακη.Θα την βρω βεβαια καποια στιγμη αλλα ηθελα να ρωτησω...ποσα χρηματα θα χρειαστουν για την εξωσωματικη εκει? γιατι δεν μπορει στις κλινικες να ειναι τρελά τα ποσά και εκει δωρεαν???

εμεις φτασαμε σε σημειο να ψαξουμε δοτη για σπερματεγχυνση γιατι για εξωσωματικη ουτε λογος. προχθες απο εσας διαβασα οτι γινεται και εδω κοντα μας και μαλιστα σε νοσοκομειο.βοηθηστε με σας παρακαλω να βρω μια ακρη. σε γενικες γραμμες μας απεκλεισαν την εξωσωματικη με το σπερμα του αντρα μου γιατι το βρηκαν πολυ προβληματικο. η κουτλακη ειναι η τελευταια μας ελπιδα για να ειναι ο αντρα μου ΚΑΙ ο βιολογικος πατερας του παιδιου.

ευχαριστω πολυ....Αννα

Link to comment
Share on other sites

κοριτσια γεια σας και απο μένα.

απο χθες παιρνω τηλ στο νοσοκομειο της Αλεξ/πολης για να μιλησω με τη γιατρο Κουτλακη.Θα την βρω βεβαια καποια στιγμη αλλα ηθελα να ρωτησω...ποσα χρηματα θα χρειαστουν για την εξωσωματικη εκει? γιατι δεν μπορει στις κλινικες να ειναι τρελά τα ποσά και εκει δωρεαν???

εμεις φτασαμε σε σημειο να ψαξουμε δοτη για σπερματεγχυνση γιατι για εξωσωματικη ουτε λογος. προχθες απο εσας διαβασα οτι γινεται και εδω κοντα μας και μαλιστα σε νοσοκομειο.βοηθηστε με σας παρακαλω να βρω μια ακρη. σε γενικες γραμμες μας απεκλεισαν την εξωσωματικη με το σπερμα του αντρα μου γιατι το βρηκαν πολυ προβληματικο. η κουτλακη ειναι η τελευταια μας ελπιδα για να ειναι ο αντρα μου ΚΑΙ ο βιολογικος πατερας του παιδιου.

ευχαριστω πολυ....Αννα

Link to comment
Share on other sites

anna καταρχην δεν χρειαζεται να μιλησεις στο τηλ με την κουκλακη αλλα θα παρεις τηλ στο τμημα και θα ζητηεις ραντεβου με την Κουκλακη ( επειδη εχεις θεμα οικονομικο επελεξε οποσδηποτε αυτη που ειμαι σιγουρη οτι δεν θα ζητησει τιποτε παρανομο και εξτρα )Το κοστος σου θα ειναι τα φαρμακα που αναλογα με το ταμειο σου θα πληρωσεις συμμετοχη νομιζω σε καποια ταμεια μεχρι 3 προσπαθειες εινι δωρεαν δεν το ξερω ακριβως αυτο, εγω με συμμετοχη 25% πληρωσα γυω στα 400 ευρω.Επισης τις εξετασεις τις καλυπτει το ταμειο αν υπαρχει καποια που δεν καλυπτει νομιζω την ΑΜΥ καπως ετσι λεγεται αν θυμαμε καλα κοστιζε γυρω στ 70 ευρω.Την μεραα τις ωοληψιας πληρωνεις στο νοσοκομειο 270 ευρω που στα δινει σαν δαπανη αργοτερα το ταμειο σου.αυτο ειναι το κοστος πανω κατω στην κουκλακη στον αντρα γιατρο δεν γραφω ονομα που ηταν πριν εδινες φακελακι υποχρεωτικα ( αλλα νομιζω πως εφυγε προσφατα ηταν ο διευθυντης της κλινικης )Καλη τυχη οπως και να εχει.Εγω θα σου πω πως ενω εχω παει και σε ιδιωτικο στην θεσ/κη δεν βρηκα καμια διαφορα και θα στο προτεινω ανεπιφυλακτα απο την στιγμη που αντιμετωπιζεις και εντονο προβλημα οικονομικο.Αν ειναι εξαλου να κατσει θα κατσει.Κατι τελευταιο ολοι τους ηταν ευγενεστατοι πραγμα που με παραξενευσε γιατι ειχα γενικως μια διαφορετικη αντιληψη για τα δημοσια νοσοκομεια

με λενε στελλα

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

... στον αντρα γιατρο δεν γραφω ονομα που ηταν πριν εδινες φακελακι υποχρεωτικα ( αλλα νομιζω πως εφυγε προσφατα ηταν ο διευθυντης της κλινικης )...

 

Καλησπέρα φίλη μου. Νομίζω πως γενικεύεις.

 

Εμείς δε δώσαμε ΤΙΠΟΤΑ έξτρα ούτε στο συγκεκριμένο γιατρό ούτε στους συνεργάτες του (πέρα από τα 270 της εμβρυομεταφοράς, όπως λές και εσύ που τα πήραμε από το ταμέιο).

 

Άλλη γνωστή μου (με επιτυχημένη εξωσωματική και αυτή από τον ίδιο γιατρό) επίσης δεν έδωσε τίποτα.

 

Πιστεύω είναι κρίμα που έφυγε η άλλη ομάδα, σίγουρα έχασε το νοσοκομείο. Θα ήταν καλό να υπάρχει εναλλακτική επιλογή (και γιατί όχι, και ανταγωνισμός μεταξύ τους για το καλύτερο αποτέλεσμα! ;) Σε μας μόνο καλό θα έκανε!)

 

Ο Νικολέτος ανέλαβε, άκουσα, ιδιωτική μονάδα εξωσωματικής.

 

Καλή επιτυχία σε όλες! :)

nMhip2.png
Link to comment
Share on other sites

Φιλη μου καταρχην γιατι το πηρες τοσο προσωπικα για τον συγκεκριμενο γιατρο;Δεν θα το συνεχισω εγραψα γιατι πραγματικα ηθελα να βοηθησω την κοπελα να μην μπλεξει σε αλλες καταστασεις απο την στιγμη που εχει οικονομικο προβλημα επειδη κι εγω εχω και ξερω.Για τον συγκεκριμενο γιατρο δεν τον ονοματισα γιατι δεν ηθελα να καταλαβουν ολοι αλλα οσοι οντως ασχοληθηκαν με την μοναδα της Αλεξανδρουπολης και το ακουσα απο αρκετους και απο ανθρωπους που ειναι κατοικοι της πολης .Μια τετοια φημη δεν βγηκε τυχαια.Τωρα αν σε καποιους δεν πηρε χρηματα καλα εκανε δεν εχω λογω να το αμφισβητησω.Επισης δεν ανοιξε τωρα μοναδα εχει μοναδα εδω και καποιο μεγαλο διαστημα δεν ξερω ποσο.Ο λογος που δεν τον επελεξα απο την αρχη ηταν αυτος νομιζω δεν μπορει να εισαι διευθυντης σε δημοσιο τμημα εξωσωματικης και να εχεις και δικο σου κεντρο εξω εκ των πραγματων μπενεις σε πειρασμο.Ακουσα κοπελα που τις εκλεινε ραντεβου στο ιατρειο του εξω συνεχεια γιατι υποτιθεται δεν προλαβαινε στο νοσοκομειο και ενοειτε πληρωνοταν κανανικαΔεν θα το συνεχισω καθολου γιατι το ξαναλεω ηθελα μονο να βοηησω την κοπελα να μην την πατησει.Αν σου εθειξα καποιον που εκτιμας σου ζητω συγνωμη αλλα πραγματικα το ακουσα απο διαφορετικα και ασχετα μερη για το οτι ζητα χρηματα την μερα της μεταφορας εξτρα.Κι απο μενα καλη επιτυχια σε ολες .Ειναι δυσκολος ο αγωνας και το μονο που δεν θελει ειναι αντιπαλοτητες.Φιλικα

με λενε στελλα

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι.

ουτε προσωπικα το πηρα ουτε φυσικα εχω καμια απολυτως διαθεση αντιδικιας.

προσπαθω απλα να συμβαλω στην πληρεστερη ενημερωση, οπως ελπιζω και ολες οσες γραφουμε εδω.

το οτι τα μονοπωλια βλαπτουν και οτι ο υγιης ανταγωνισμος οφελει τον καταναλωτη ειναι δεδομενο και ισχυει παντου.

να'σαι καλα και καλη επιτυχια! :)

nMhip2.png
Link to comment
Share on other sites

καλησπερα και παλι.

ουτε προσωπικα το πηρα ουτε φυσικα εχω καμια απολυτως διαθεση αντιδικιας.

προσπαθω απλα να συμβαλω στην πληρεστερη ενημερωση, οπως ελπιζω και ολες οσες γραφουμε εδω.

να'σαι καλα και καλη επιτυχια! :)

 

η πληρεστερη ενημερωση ηταν οσα εγραψες?δεν τα ξερεις καλα .

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

Στέλλα σε ευχαριστώ παρα πολυ. Οπως είπες, εκλεισα ραντεβου για την Τρίτη 2/8 πριν ακομα διαβασω το μνμ σου. Για να δούμε τί θα μας πει και αυτη η γιατρός και μετα βλεποντας και κανοντας.

Link to comment
Share on other sites

η πληρεστερη ενημερωση ηταν οσα εγραψες?δεν τα ξερεις καλα .

 

κατεθεσα απλως την εμπειρια μου, τιποτα παραπανω. φανταστηκα οτι ισως φαινοταν χρησιμη σε καποια κοπελα. δε διεκδικω ουτε επιδιωκω τιποτα εδω μεσα. φιλικα παντα.

nMhip2.png
Link to comment
Share on other sites

Στέλλα σε ευχαριστώ παρα πολυ. Οπως είπες, εκλεισα ραντεβου για την Τρίτη 2/8 πριν ακομα διαβασω το μνμ σου. Για να δούμε τί θα μας πει και αυτη η γιατρός και μετα βλεποντας και κανοντας.

 

 

geia soy epeidh kai egw skeftomai gia to panepistimiako moy edwse mia kopela to thl...apo oti vlepw einai syntoma ta rantevou tous.kalo ayto giati egw skeftomoyn na kleisw apo twra gia to fthinopwro nomiza argei ligo...opote den tha anxwthw....Download: http://www.ieType.com/f.php?FOqUfS

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

καλημέρα και απο εμένα κορίτσια...

Είμαι η Βίκυ είμαι 31 χρονών και ετοιμάζομαι και εγώ για εξωσωματική. Την περασμένη βδομάδα πήγα στην Θεσσαλονίκη στον κ.Πράπα αλλά σκέφτομαι να κλείσω και ένα ραντεβού στην Αλεξ/πολη.

Δεν είναι ότι δεν έμεινα <ευχαριστημένη> με τον κ.Πράπα αλλά μια δεύτερη γνώμη δεν θα ήταν κακό να πάρω. Βέβαια η Αλεξ/πολη είναι και ποιο κοντά στην πόλη που μένω.

Απότι διάβασα στα σχόλια σας στην Αλεξ/πολη είναι δύο γιατροί. Υσχύει ακόμα?

Φιλιά πολλά σε όλες.

Link to comment
Share on other sites

καλημέρα και απο εμένα κορίτσια...

Είμαι η Βίκυ είμαι 31 χρονών και ετοιμάζομαι και εγώ για εξωσωματική. Την περασμένη βδομάδα πήγα στην Θεσσαλονίκη στον κ.Πράπα αλλά σκέφτομαι να κλείσω και ένα ραντεβού στην Αλεξ/πολη.

Δεν είναι ότι δεν έμεινα <ευχαριστημένη> με τον κ.Πράπα αλλά μια δεύτερη γνώμη δεν θα ήταν κακό να πάρω. Βέβαια η Αλεξ/πολη είναι και ποιο κοντά στην πόλη που μένω.

Απότι διάβασα στα σχόλια σας στην Αλεξ/πολη είναι δύο γιατροί. Υσχύει ακόμα?

Φιλιά πολλά σε όλες.

 

ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΣΤΙΓΜΗ ΕΙΝΑΙ Η ΚΥΡΙΑ ΚΟΥΤΛΑΚΗ ΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΤΗΣ.ΟΙ ΑΝΘΡΩΠΟΙ ΕΚΕΙ ΕΙΝΑΙ ΑΠΛΑ ΥΠΕΡΟΧΟΙ.ΚΙ ΕΓΩ ΣΙΓΑ ΣΙΓΑ ΕΤΟΙΜΑΖΟΜΑΙ.

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...