Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

ΕΞΩΣΩΜΑΤΙΚΗ ΣΤΟ ΠΑΝΕΠΙΣΤΗΜΙΑΚΟ ΝΟΣΟΚΟΜΕΙΟ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΥΠΟΛΗΣ


Recommended Posts

Γεια σας! Είναι η πρώτη μου δημοσίευση στο φόρουμ και θα ήθελα να μοιραστώ μαζί σας το εξής: Σκεφόμαστε σοβαρά με το σύζυγο να προχωρήσω σε εξωσωματική. Επειδή μένω στην Αλεξανδρούπολη δεν έχω πολλές επιλογές. Η μία είναι ο Νικολέττος που έχω ήδη αποκλείσει και η άλλη στο Πανεπιστημιακό της Αλεξ/πολης με γιατρό την Κουτλάκη. Έχετε άποψη για το συγκεκριμένο τμήμα του Νοσοκομείου και τη γιατρό? Έχετε ακούσει οτιδήποτε που θα με βοηθούσε στο να πάρω κι εγώ μια απόφαση για το πού και πώς να προχωρήσω? Να σημειώσω ότι νιώθω περισσότερο ασφαλής να βρίσκομαι κοντά στον τόπο διαμονής μου για να προχωρήσω σε τεχνητή γονιμοποίηση γιαυτό και δεν ψάχνω για κάποιο κέντρο στη Θεσσαλλονίκη. Βέβαια εάν αυτό κριθεί απαραίτητο θα το κάνω αλλά το αφήνω ως τελευταία επιλογή. Περιμένω με αγωνία οποιαδήποτε πληροφορία!!!

user_online.gifreputation.gif report.gif progress.gif

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 275
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

  • 2 εβδομάδες μετά...

Καλησπέρα!

'Εκανα και εγώ πέρυσι εξωσωματική στο νοσοκομείο της Αλεξανδρούπολης. Με ανέλαβε ο κος Νικολέττος με την ομάδα του (έναν ακόμα γιατρό και μία πολύ εξυπηρετική μαία η οποία με βοήθησε πολύ με τις ενέσεις.) Όλοι τους ήταν πολύ ευγενικοί, μας εξηγούσαν βήμα βήμα τι γίνεται και μας καθησύχαζαν όταν ήμασταν αγχωμένοι. Το αποτέλεσμα ; θετικό με την πρώτη προσπάθεια και κρατάμε σήμερα αγκαλία το αγγελούδι μας!!!

Φίλη Δούκισσα, σίγουρα έχεις τους λόγους σου που δε θέλεις αυτόν το γιατρό. Αν θέλεις να σου πω λεπτομέρειες από τη δική μας εμπειρία, στείλε μου π.μ.

Σου έυχομαι καλή επιτυχία και γρήγορα να μας έρθεις εγκυούλα!

nMhip2.png
Link to comment
Share on other sites

liahtida ευχαριστώ για την απάντηση. Δυστυχώς όμως μου προέκυψε ένα ινομύωμα το οποίο θα πρεπει να αφαιρεθεί και μετά να προχωρήσω σε εξωσωματική. Οπότε θέλει σκέψη και χρόνο για περαιτέρω ενέργειες.....

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

Για την Κουτλάκη έχω ακούσει τα καλύτερα λόγια από τον κόσμο αλλά και από άλλους γιατρούς. Ξέρει το αντικέιμενο, ήταν και παλιότερα στο τμήμα εξωσωματικής στην Αλεξανδρούπολη. Νομίζω ότι με αυτήν και κάποιον Μαρούλη πρωτολειτούργησε το τμήμα. Όλοι μου λένε ότι είναι πολύ καλή γιατρός και να την εμπιστευθώ με κλειστά μάτια. Εγώ έκλεισα ραντεβού μαζί της και μου φάνηκε πραγματικά πολύ καλή και συζητήσιμη. Δυστυχώς προς το παρόν δεν μπορώ να προχωρήσω σε εξωσωματική γιατί πρέπει πρώτα να βγάλω ένα ινομύωμα.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 εβδομάδες μετά...

μηπως γνωριζεις αν υπαρχει χρονος αναμονεις για να μπεις στην διαδικασια της εξωσωματικης στο νοσοκομειο?εχω ακουσει απο μια γνωστη οτι περιμενε και 8 μηνες??!

ella49

Link to comment
Share on other sites

μηπως γνωριζεις αν υπαρχει χρονος αναμονεις για να μπεις στην διαδικασια της εξωσωματικης στο νοσοκομειο?εχω ακουσει απο μια γνωστη οτι περιμενε και 8 μηνες??!

 

Γειά σου φίλη.

Προσωπικά μου πήρε 1 μήνα να κάνω τις εξετάσεις (έπρεπε να γίνουν σε συγκεκριμένες μέρες της περιόδου, γι'αυτό) , μετά πήγα μια τετάρτη να συζητήσουμε με το συνεργάτη του κου Νικολεττου τα αποτελέσματα και ποιά θα ήταν η καλύτερη λύση για την περίπτωσή μου και με την επόμενη περίοδο ξεκίνησα αμέσως τη διαδικασία.

Συνολικά δηλαδή αναμονή 1 μήνα (για τις εξετάσεις) και μετά μπήκα αμέσως στο πρόγραμμα.

nMhip2.png
Link to comment
Share on other sites

γεια σας

και εμεισ σκεφτομαστε για εξωσωματικη στο πανεπιστημιακο στην αλεξανδρουπολη αν μπορειτε να μου πειτε καποιες λεπτομερειες για τους γιατρους και τον χρονο αναμονης

ευχαριστω πολυ

Link to comment
Share on other sites

  • 3 εβδομάδες μετά...

Διαφημίσεις

γεια σας

τελικα και εμεις μπηκαμε στην διαδικασια της εξωσωματικης

κατευθειαν μπαινεις στο προγραμμα αφου κανεισ τις απαραιτητες εξετασεις

τώρα κάνω εξετάσεις και περιμένουμε τέλος μαρτιου να αδιαθετησω για να ξεκινησω ορμονες εμεις πηγαμε στην ομαδα του κ.Νικολετου μεχρι στιγμης ειναι πολυ ευγενικοί και εξυπηρετικοί

 

ευχαριστώ πολυ την iliaxtida10

 

καλή επιτυχία σε όλες μας

Link to comment
Share on other sites

Για την Κουτλακη εχω ακουσει καιγω πολυ καλα λογια και οτι ασχολειται πλεον μονο με την εξωσωματικη.Ολες σε αυτην θελουν να πανε,απλα αυτη δεν εχει πολυ χρονο για ολα τα περιστατικα.Να φανταστειτε οσες δεν εχουν σοβαρο προβλημα δεν τις αναλαμβανει.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σας.

Έγινα και εγώ μανούλα από εξωσωματική. Την είχα κάνει με το Νικολέτο, αλλά όχι στο νοσοκομείο, στη μονάδα στον Απαλό. Γέννησα όμως στο νοσοκομέιο (με τον ίδιο γιατρό.)

 

Φίλη μου έκανε πρόσφατα εξωσωματική στο νοσοκομείο με την Κουτλάκη. Παρόλο που είχαμε ακούσει καλά λόγια η εξωσωματική δυστυχώς δεν πέτυχε. Τώρα σκέφτεται αν θα συνεχίσει στην ίδια ή θα πάει στο Νικολέτο.

 

Όποιο γιατρό και να διαλέξετε, εύχομαι καλή επιτυχία!

Link to comment
Share on other sites


Διαφημίσεις

να ρωτησω κι εγω κατι που δεν καταλαβα; H κουτλακη ειναι εξωσωματικος ή εμβρυολογος ; Kαι που την βρησκεις στο πανεπιστημιακο ; πρεπει να ζητησω να κλεισω ραντεβου μαζι της ;

με λενε στελλα

Link to comment
Share on other sites

να ρωτησω κι εγω κατι που δεν καταλαβα; H κουτλακη ειναι εξωσωματικος ή εμβρυολογος ; Kαι που την βρησκεις στο πανεπιστημιακο ; πρεπει να ζητησω να κλεισω ραντεβου μαζι της ;

 

η κουτλακη ειναι γυναικολογος με μετεκπαιδευση στην εξωσωματικη.ειναι επικουρη καθηγητρια στην πανεπιστημιακη κλινικη.

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

η κουτλακη ειναι γυναικολογος με μετεκπαιδευση στην εξωσωματικη.ειναι επικουρη καθηγητρια στην πανεπιστημιακη κλινικη.

Δηλαδη μπορω να ζητησω ραντεβου μαζι της κι οχι με τον Νικολετο;

με λενε στελλα

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδη μπορω να ζητησω ραντεβου μαζι της κι οχι με τον Νικολετο;

καλημερα με τα ραντεβου δε ξερω τι γινεται μπορεις να πας στα εξωτερικα ιατρεια τριτη-τεταρτη-παρασκευη νομιζω ειναι οι ημερες οπου κανει η πανεπιστημιακη κλινικη ιατρεια και να ρωτησεις.σιγουρα μπορεις να επιλεξεις

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

καλημερα με τα ραντεβου δε ξερω τι γινεται μπορεις να πας στα εξωτερικα ιατρεια τριτη-τεταρτη-παρασκευη νομιζω ειναι οι ημερες οπου κανει η πανεπιστημιακη κλινικη ιατρεια και να ρωτησεις.σιγουρα μπορεις να επιλεξεις

 

Καλημερα και σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Μια τελευταια .Τα εξωτερικα ειναι απογευμα; Αν ειναι με βολευει καλυτερα.Οποτε λογικα θα πρεπει να κλεισω στην Κουκλακη απογευμα και να ζητησω να με αναλαβει αυτη; φανταζομαι καπως ετσι θα ειναι η διαδικασια;Oπως και να εχει σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις εγω ειμαι σαραντα κι εχω κανει 3 προσπαθειες σε ιδιωτικη στην θεσσαλονικη η μια χωρις φαρμακα σε φυσικο κυκλο.Φταναμε παντα στην εμβρυομεταφορα αλλα δυστιχως αποτελεσμα 0 .Κι εχω και μια φυσικη συληψη πριν 2 χρονια παλινδρομη.Ο λογος φυσικα που επιλεγω δημοσιο ειναι οικονομικος και γιατι διαφορετικα αποφασισα να παω κατευθειαν Αθηνα αλλα δυστιχως τα οικονομικα μας δεν μας το πολυεπιτρεπουν Καλη επιτυχια και σε σενα σε οποιο σταδιο κι αν βρισκεσαι.

με λενε στελλα

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα και σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις.Μια τελευταια .Τα εξωτερικα ειναι απογευμα; Αν ειναι με βολευει καλυτερα.Οποτε λογικα θα πρεπει να κλεισω στην Κουκλακη απογευμα και να ζητησω να με αναλαβει αυτη; φανταζομαι καπως ετσι θα ειναι η διαδικασια;Oπως και να εχει σε ευχαριστω πολυ για τις απαντησεις εγω ειμαι σαραντα κι εχω κανει 3 προσπαθειες σε ιδιωτικη στην θεσσαλονικη η μια χωρις φαρμακα σε φυσικο κυκλο.Φταναμε παντα στην εμβρυομεταφορα αλλα δυστιχως αποτελεσμα 0 .Κι εχω και μια φυσικη συληψη πριν 2 χρονια παλινδρομη.Ο λογος φυσικα που επιλεγω δημοσιο ειναι οικονομικος και γιατι διαφορετικα αποφασισα να παω κατευθειαν Αθηνα αλλα δυστιχως τα οικονομικα μας δεν μας το πολυεπιτρεπουν Καλη επιτυχια και σε σενα σε οποιο σταδιο κι αν βρισκεσαι.

 

σου στελνω πμ

,,,,,,,?

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...