Jump to content
➔ ParentsCafe.gr
  • Tell a friend

    Είναι ενδιαφέρον αυτό το θέμα συζήτησης στο Parents.org.gr; Μοιράσου το με μια φίλη ή έναν φίλο!

Τροποποίση νόμου_Απόλυση νεας μητερας μετα απο 15 μηνες και οχι ενος ετους οπως ισχυε


Recommended Posts

κοριτσια καλημερα κ καλη χρονια να εχουμε.

Μια απορια... επειδη τα πραγματα καθε τοσο αλλαζουν και δεν εχω βρει καποια ενημερωση, ξερει καποια απο σας αν ισχυει ακομα το 18μηνο για την απολυση? Επιστρεφω δουλεια στις 14 Ιανουαριου (εχοντας παρει την 6μηνη αδεια) και ο εργοδοτης μου θα περιμενει πως κ πως να με απολυσει. Βεβαια με εχει προσλαβει με το 4ετες προγραμμα του οαεδ το οποιο ληγει τον ιουνιο του 2014. Εχει πεσει στην αντιληψη καποιου/ας αν υπαρχει κανενα "παραθυρακι" για να σπσει το προγραμμα του οαεδ και να με απολυσει πριν ληξει?

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Διαφημίσεις


  • Απαντήσεις 102
  • Πρώτη δημ/ση
  • Τελευταία Απάντηση

Περισσότερες δημοσιεύσεις

Περισσότερες δημοσιεύσεις

κοριτσια καλημερα κ καλη χρονια να εχουμε.

Μια απορια... επειδη τα πραγματα καθε τοσο αλλαζουν και δεν εχω βρει καποια ενημερωση, ξερει καποια απο σας αν ισχυει ακομα το 18μηνο για την απολυση? Επιστρεφω δουλεια στις 14 Ιανουαριου (εχοντας παρει την 6μηνη αδεια) και ο εργοδοτης μου θα περιμενει πως κ πως να με απολυσει. Βεβαια με εχει προσλαβει με το 4ετες προγραμμα του οαεδ το οποιο ληγει τον ιουνιο του 2014. Εχει πεσει στην αντιληψη καποιου/ας αν υπαρχει κανενα "παραθυρακι" για να σπσει το προγραμμα του οαεδ και να με απολυσει πριν ληξει?

 

http://www.poeota.gr/_download/N.3996-2011.pdf

ισχυει κανονικοτατα ως τωρα...

Το θαύμα της ζωής βρίσκεται μέσα μας...

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Καλησπέρα σας,

λοιπόν έχω κάποιες απορίες για θέματα εγκυμοσύνης.Είμαι καθηγήτρια και εργάζομαι σε φροντιστήριο ξένων γλωσσών με σύμβαση ορισμένου χρόνου που λύεται κάθε χρόνο τέλος μαίου.Η πιθανή ημερομηνία τοκετού είναι 10 Νοέμβρη άρα τον σεπτέμβρη βγαίνω σε άδεια κύησης.Ο εργοδότης μου είναι υποχρεομένος να με προσλάβει ξανά τον σεπτέμβρη για να μπορέσω να λάβω και το 6μηνο μετά?Εργάζομαι στο ίδιο φροντιστήριο τα τελευταία 5 -6 χρόνια.Η επειδή πρόκειται για ορισμένου χρόνου δεν δικαιούμαι τίποτα???

Link to comment
Share on other sites

Λάβετε μέρος στην συζήτηση

Μπορείτε να δημοσιεύσετε το κείμενό σας τώρα και να ολοκληρώσετε την εγγραφή σας αργότερα. Εάν έχετε ήδη όνομα/λογαριασμό χρήστη, συνδεθείτε τώρα για να δημοσιεύσετε με το όνομα χρήστη σας.
Προσοχή: Η δημοσίευσή σας θα χρειαστεί να εγκριθεί από τους διαχειριστές πριν αναρτηθεί στο φόρουμ.

Guest
Απάντηση σε αυτό το θέμα...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Ο σύνδεσμος εμπεδώθηκε αυτόματα.   Εμφάνιση URL ως απλό σύνδεσμο

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

×
×
  • Δημιουργία νέου...